Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

центр зайнятості 2021

 

У БЕРЕЗНІ З'ЯВИТЬСЯ ОНЛАЙН-КАРТА ВАКАНСІЙ МИКОЛАЇВЩИНИ, РОЗРОБЛЕНА ОБЛАСНОЮ СЛУЖБОЮ ЗАЙНЯТОСТІ

25 лютого відбувся робочий візит до Миколаївського обласного центру зайнятості заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Миколи Марінова.

Дмитро Оборонько, директор Миколаївського ОЦЗ та заступник голови ОДА Микола Марінов обговорили ефективність реалізації активних програм направлених на збереження робочих місць, підтримку роботодавців, розвиток підприємництва області. Активними програми на 2021 рік є: виплата допомоги по безробіттю одноразово на відкриття підприємницької діяльності, компенсація єдиного внеску та допомога по частковому безробіттю. Окрім того, пріоритетним напрямом служби зайнятості залишається успішне працевлаштування шукачів роботи. Тому для тих, хто потребує активної корекції кар'єри пропонується професійне навчання за направленням служби зайнятості.

«Найголовніший показник успіху - це ефективність створюваних проєктів. Кожна дія команди МОСЗ націлена на підтримку наших клієнтів» - зазначив Дмитро Оборонько.

Микола Марінов вказав на важливість збереження соціальних гарантій жителів Миколаївщини. «2020 рік був дуже важким для бізнесу. Ваша робота допомогла в багатьох випадках полегшити цей тягар, економічно підтримати скорочених через пандемію працівників, та навіть, за рахунок підтримуючих програм зберегти робочі місця, залишитись на плаву малому бізнесу. Сподіваюся, що служба зайнятості й надалі ефективно впроваджуватиме активні програми» - зауважив заступник голови ОДА.

У березні 2021 року з'явиться онлайн-карта вакансій Миколаївщини, розроблена Миколаївською обласною службою зайнятості. Саме така ідея виникла у керівників під час ділового спілкування. Інтерактивне впровадження сприятиме якісному наданню послуг дистанційно в умовах карантину та швидкому місцезнаходженню підприємств, де здійснюється відбір кадрів.

 

Тестування на вибір професії для шкільної молоді 8 класу

 

Люди давно виявили, що професія накладає відбиток на особистість людини. Але вірно і інше спостереження: не тільки професійна діяльність формує особистісні особливості, але й кожна людина за своїми особистісними якостями відноситься до певного типу професій.  І для допомоги школярам у виборі професії, 25 лютого було відвідано учнів 8-го класу Гімназії селища Братське. Учні взяли участь у комп’ютерному тестуванні за методиками   Виявлення професійних переваг (класифікація Д.Голланда) та Визначення типу майбутньої професії (за методикою Є. Клімова ).

Тестування, яке проводилось фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Олександром Неговорою надало можливість учням дізнатись свою спрямованість до певного типу професій.

По результатам тестування кожен учень отримав інформацію по результатах тестування за кожним типом професії, серед яких: Людина-техніка; Людина-людина; Людина-знакова система; Людина-техніка; Людина художній образ.

Таке тестування надає можливість школярам зорієнтуватись у майбутній професії та більш детально вивчати ознаки професії, що допоможе зорієнтуватись – чи підходе ця професія школяру чи ні?

Також школяр, обравши ряд професій може отримати допомогу від професійного консультанта у виборі навчального закладу. В такому випадку на допомогу «прийде» інтерактивна карта навчальних закладів.  Дану карту розробили фахівці відділу профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості.

 

Компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця від служби зайнятості

 

Що таке єдиний соціальний внесок?

Хто має право на компенсацію?

Які умови отримання компенсації?

 

Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхуванняКомпенсація — відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.       

Хто має право на отримання компенсації 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ:

— роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, строком не менше ніж на  2 роки, на них осіб соціально незахищених категорій (молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, особи передпенсійного віку, інваліди, один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років) за направленням служби зайнятості.

— суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше ніж на 2 роки безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).

Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування! Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію не обмежена.

Умови отримання компенсації:

— підприємство не повинно бути банкрутом;

— підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;

— підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;

— створення нового робочого місця має бути підтверджено органами пенсійного фонду;

— працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.

Після працевлаштування особи, з виконанням усіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка.

Рішення про надання компенсації приймає директор центру зайнятості протягом 5 робочих днів.

Для отримання послуги звертайтесь до Братської районної філії МОЦЗ за адресою: с.Братське, вул. Миру,112 або за телефоном (05131) 92634.

 

«ВИПЛАТА ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ ОДНОРАЗОВО – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ СТАТИ САМОСТІЙНИМ У ПРОФЕСІЇ» - ДМИТРО ОБОРОНЬКО, ДИРЕКТОР МИКОЛАЇВСЬКОГО ОЦЗ

             Спочатку року запрацювала одна з активних програма служби зайнятості – виплата допомоги по безробіттю одноразово для створення бізнесу. Упродовж  січня-березня 2021 року Миколаївський обласний центр зайнятості планує виділити близько 200 тисяч гривень на впровадження підприємницької діяльності.

Механізм відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості є послідовним та поетапним процесом. Шукачам роботи, які виявили інтерес до самозайнятості пропонується пройти профорієнтаційне тестування на визначення підприємницького потенціалу. Для оцінки перспективності ідеї майбутнього бізнесу у підрозділах служби зайнятості створено спеціальну комісію. На таких комісіях відбувається аналіз бізнес-плану й враховуються перспективи та ризики бізнесу у конкретній місцевості. Варто зазначити, що команда МОСЗ здійснює супровід підприємців упродовж 2-х років. Спеціально для них функціонує сервісний центр «Консалтинг», де бізнесмени можуть безплатно отримати кваліфіковані консультації.

23 лютого 2021 року у стінах Миколаївського обласного центру зайнятості відбулася чергова розширена комісія по наданню виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. На розширеній комісії були представники Миколаївського міського та обласного центрів зайнятості, департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету ММР, управління податків і зборів з фізичних осіб державної податкової інспекції у Центральному районі міста Миколаєва та інші. Також такі розширені комісії відбулися на Снігурівщині та Вознесенщині. Майбутні підприємці аргументували регіональну необхідність у розширенні підприємництва у таких сферах економічної діяльності: виробництво інших виробів з бетону, гіпсу та цементу; роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами у спеціалізованих магазинах, та роздрібна торгівля продуктами харчування в спеціалізованих магазинах.

 «Головне завдання, яке стоїть перед моєю командою МОСЗ – це створення площини, яка дозволяє реалізувати себе професійно та особистісно. Для цього ми використовуємо активні програми служби зайнятості та надаємо індивідуальний пакет послуг кожному клієнту. Виплата допомоги по безробіттю одноразово – це шанс стати самостійним у професії та розвивати економіку Миколаївщини. Впевнений, що відкриття власної справи у період карантину – це внутрішньоособистісний виклик для наших клієнтів.  Однак, наші фахівці роблять все можливе, щоб кожне таке рішення було ефективне!» - поділився Дмитро Оборонько, директор МОЦЗ.

 

Дізнайся про свою професійну спрямованість в он-лайн режимі.

 

23 лютого, з метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії, фахівець із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ, Олександр Неговора відвідав школярів 9-А, 9-Б та 10 класів, які навчаються у Гімназії селища Братське.  В рамках профорієнтації, здійснив інформування про он-лайн ресурси Служби зайнятості України, які створенні допомогти впевнитись у правильному виборі професії. 

Було проінформовано  школярів про безліч он-лайн сервісів та проектів Миколаївської служби зайнятості направлених на обрання професії для шкільної молоді. Інтерактивна карта Google про навчальні заклади. Сайти для вибору професій. Сайт "Моя професія" та "Профконсультант". Школярам було представлено інформаційну презентацію із метою інформування про можливості вибору професії. Надана вичерпна інформація про он-лайн ресурси, які на даний час представляє Служба зайнятості України. Серед таких ресурсів наступні:

-          Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри;

-          Тестування на сайті dcz.gov.ua;

-          Інтерактивна карта про навчальні заклади. На Google карті помічено навчальні заклади області із контактними даними (адреса, телефон, сайт) та наочно відображено місцезнаходження освітніх підрозділів;

-          «Кластер професій» - проєкт Миколаївської обласної служби занятості, який являє електронний каталог професій;

-          Відео про професії на відеохостингу YouTube.

-          Мобільний додаток у Play Market.

Шкільна молодь пройшла реєстрацію на ПЛАТФОРМІ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ та  почали проходити тестування «Яка сфера діяльності тобі підходить?»

Якщо Ти школяр і ще не визначився із своєю майбутньою професією -  Служба зайнятості допоможе і тобі дізнатися детальніше про самого себе. Звертайтесь до Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ, що знаходиться за адресою смт.Братське, вул., Миру 112.

 

 

 

 

Забезпечення прав дитини в Україні за допомогою послуги «єМалятко»

У Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ для шукачів роботи, які перебувають на обліку відбувся семінар за участю  Начальника Братського районного відділу державної реєстрації  актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Н.М.Щербина. Метою семінару, було проінформувати присутніх про послугу єМалятко, яку можна отримати через портал «Дія». Дана інформація актуальна, оскільки на даний час мала кількість людей обізнана про можливість отримати послуги єМалятко через портал «Дія».

Отримати послуги за допомогою єМалятко, можливо через портал «Дія», можна самостійно замовити послугу «єМалятко» та отримати комплекс послуг лише за однією заявою у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану  України, а також можна:

   - звернутись до адміністратора послуги «єМалятко» безпосередньо в пологовому будинку ;

   - звернутись до адміністратора послуги «єМалятко»  в Центрі надання адміністративних послуг(ЦНАП);

   - звернутись до адміністратора і відділі державної реєстрації актів цивільного стану( ДРАЦС) за місцем народження дитини чи місцем  реєстрації батьків.

Які послуги можна замовити при  реєстрації народження за допомого є

Всього можна замовити 9 послуг, потрібних при народженні дитини. Дві з них є базовими (обов'язковими), 7 надаються на вибір батьків.

Базові послуги: 

         1) державна реєстрація народження;

         2) визначення походження дитини.

Послуги на вибір:

 -  призначення допомоги при народженні;

 -  реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

 - присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);

 -  визначення належності дитини до громадянства України;

 -  реєстрація місця проживання дитини;

 -  призначення допомоги багатодітним сім’ям;

 -  внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів.

Також на семінарі було зазначено про документи, які необхідні батькам для отримання такої послуги.

Підсумовуючи викладене, молоді батьки можуть при державній реєстрації народження дитини одночасно замовити всі послуги, які надаються державою при народженні дитини в одному місці, а не оббивати пороги всіх установ і організацій для оформлення тих чи інших документів, що погодьтеся, особливо важливо в період пандемії. До речі, Братський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) надає таку послугу,і навіть у січні 2021 року вже двоє дітей зареєстровано саме за допомого єМалятко.

Семінар пройшов інформативно під час якого також було Наталею роздано інформаційні матеріали. Планується й на далі продовжувати співпрацю в інформуванні шукачів роботи про дану послугу.  

 

 

 

Дізнайся про свою професійну спрямованість в он-лайн режимі.

 

15 лютого, з метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії, фахівець із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ, Олександр Неговора відвідав школярів 11 класу, які навчаються у Братській ЗОШ І-ІІІ ст..  В рамках профорієнтації, здійснив інформування про он-лайн ресурси Служби зайнятості України, які створенні допомогти впевнитись у правильному виборі професії. 

Було проінформовано  школярів про безліч он-лайн сервісів та проектів Миколаївської служби зайнятості направлених на обрання професії для шкільної молоді. Інтерактивна карта Google про навчальні заклади. Сайти для вибору професій. Сайт "Моя професія" та "Профконсультант". Школярам було представлено інформаційну презентацію із метою інформування про можливості вибору професії. Надана вичерпна інформація про он-лайн ресурси, які на даний час представляє Служба зайнятості України. Серед таких ресурсів наступні:

-          Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри;

-          Тестування на сайті dcz.gov.ua;

-          Інтерактивна карта про навчальні заклади. На Google карті помічено навчальні заклади області із контактними даними (адреса, телефон, сайт) та наочно відображено місцезнаходження освітніх підрозділів;

-          «Кластер професій» - проєкт Миколаївської обласної служби занятості, який являє електронний каталог професій;

-         

В області постійно вживаються заходи, спрямовані на виявлення та припинення діяльності гральних закладів

Голова облдержадміністрації Микола Круглов доручив начальнику Управління МВС України в Миколаївській області Михайлу Слєпаньову терміново вжити заходи щодо незаконної діяльності сімнадцяти залів гральних автоматів, які розміщені в межах міста Миколаєва (з посиланням на адреси та назви зазначених залів).

В області постійно вживаються заходи, спрямовані на виявлення та припинення діяльності гральних закладів

Голова облдержадміністрації Микола Круглов доручив начальнику Управління МВС України в Миколаївській області Михайлу Слєпаньову терміново вжити заходи щодо незаконної діяльності сімнадцяти залів гральних автоматів, які розміщені в межах міста Миколаєва (з посиланням на адреси та назви зазначених залів).

Всі новини області →


-->