Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

центр зайнятості населення грудень 2020

 

                                Сьогодні у нас свято- 30-річчя створення Державної служби зайнятості!!!

 

Одне з найважливіших і відповідальних завдань – державна підтримка і соціальний захист громадян, заснований на принципах індивідуального підходу до кожної людини.

Ми завжди допомагаємо людині у її прагненні знайти роботу, а виконання цієї місії неможливе без високого професіоналізму,  доброти, такту, а часом і самозречення.

 

Щиро вітаємо усіх працівників, тих хто стояв біля витоків, та тих, хто розвиває систему сьогодні. Бажаємо Миру і злагоди, міцного здоров’я, невичерпної енергії, успіхів, завзяття та оптимізму. І нехай кращою винагородою буде щира вдячність тих, для кого ми працюємо.

 

 

 

Що таке Courséra? Навчання для безробітного з дому.

 

https://www.coursera.org/ Це глобальна освітня платформа, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого.

Навчання на платформі безкоштовне. Але якщо слухач хоче отримати сертифікат

 

 Тести на вибір професії через інтернет – персональна допомога кожному школяру

 

10 грудня для учнів 9-Б та 10 класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено інформаційні уроки про вибір професії та інформування про можливості тестування на вибір професії за допомогою онлайн ресурсів Державної служби зайнятості. Уроки провів  фахівець із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського Обласного центру зайнятості Олександр Неговора.

Для шкільної молоді буде важливо замислюватись про важливість правильного вибору професії. Тому, на уроці учням 9-Б та 10 класу було надано інформацію про типи професій. Інформаційні ролики про професії, які були створенні Службою зайнятості України надали розуміння школярам, що таке професія, які вони бувають. Було розглянуто типологію професій. 

Олександр розповів про формулу професій «Хочу, Можу, Треба» з допомогою якої легше зорієнтуватись у безмежному світі професій. Хочу – це інтереси, якими цікавиться школяр, Можу – це здібності до яких він схильний та Треба – ринок праці, на який потрібно орієнтуватись в обранні професії. Були отримані відповіді на питання «Що враховувати аби бути успішним в майбутньому?» Саме для пошуку відповідей був розрахований інформаційний урок.

Школярі активно відповідали на питання: «Яким я бачу своє майбутнє? Що мені подобається? Що цікавить? Що саме і як подобається робити? У мене найкраще вдається? Відповіді та таку безліч питань шукали разом, але саме правильні відповіді дають підказку до правильного вибору професії. Присутні дізнались  інформацію про предмет праці, що є затребуваним у суспільстві? Які професії актуальні? Мету праці та умови праці на які поділяється класифікація професій.

Було також проінформовано  школярів про безліч онлайн сервісів та проектів Миколаївської служби зайнятості направлених на обрання професії для шкільної молоді. Інтерактивна карта Google про навчальні заклади. Сайти для вибору професій. Сайт "Моя професія" та "Профконсультант". Школярам було представлено інформаційну презентацію із метою інформування про можливості вибору професії. Надана вичерпна інформація про он-лайн ресурси, які на даний час представляє Служба зайнятості України. Серед таких ресурсів наступні:

-          Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри;

-           Online-ресурс «Моя професія: консультаційна мережа»;

-          Тестування на сайті dcz.gov.ua;

-          Інтерактивна карта про навчальні заклади. На Googleкарті помічено навчальні заклади області із контактними даними (адреса, телефон, сайт) та наочно відображено місцезнаходження освітніх підрозділів;

-          «Кластер професій» - проєкт Миколаївської обласної служби занятості, який являє електронний каталог професій;

-          Та багато іншого.

Також служба зайнятості пропонує наступне:

-          Послуги з тестування;

-          Онлайн проєкти Миколаївського обласного центру зайнятості для молоді;

-          Методична допомога педагогічним працівникам у проведенні профорієнтаційної роботи зі школярами. Індивідуальна консультація у фахівців за допомогою діючих комп’ютерних програм тестування визначають професійні здібності та нахили щодо вибору професії.

Під час уроку школярі задавали питання та отримали відповіді. Урок надав школярам допомогу у виборі професії, оскільки вони отримали безліч інтернет ресурсів, які полегшать їм вибір підходящої професії. По завершенню школярам було роздано матеріали, для самостійної роботи в аналізуванні схильності до певних видів діяльності.

 

  

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює,  матиме:  • чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);
  • виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;
  • можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;
  • страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;
  • право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;
  • право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;
  • соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
  • захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);
  • вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;
  • цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозуміло, коли є можливість порівняти. 


Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте - надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.


На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу,» – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.


Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитися всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого.Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець  -  в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник - по допомогу в  пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття. 

 На Миколаївщині з початку року більше 8 тисяч сільських жителів знайшли роботу за допомогою служби зайнятості

                З січня по листопад поточного року у службі зайнятості було зареєстровано 16,7 тисяч безробітних осіб, які проживають у сільській місцевості Миколаївської області. Це становить 45,2% від загальної чисельності безробітного населення області. Загалом з початку 2020 року за сприяння Миколаївської обласної служби зайнятості отримали роботу 18030 громадян, зокрема 8154 мешканця сіл та 9876 міських жителів. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

-          Так як Миколаївщина є аграрним регіоном, найбільша кількість вакансій надходять до служби зайнятості саме від сільськогосподарських підприємств, пов’язаних з овочівництвом, тваринництвом, птахівництвом, виноградарством, вирощуванням і переробкою зернових культур тощо. З початку року таких вакансій в нашій базі було зареєстровано 6261. Це становить 28% від загальної кількості пропозицій роботи, а їх налічувалося 22,3 тисячі. Але цього не достатньо, щоб забезпечити роботою усіх бажаючих селян, оскільки на одне робоче місце у сільськогосподарській сфері претендували в середньому 27 безробітних громадян, – зазначає директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Служба зайнятості також допомагає громадянам різного віку зорієнтуватися  у виборі або зміні професії, нового робочого місця. Так, у січні-жовтні 2020 року профорієнтаційні послуги отримали 15816 мешканців сільської місцевості та 21025 осіб, які проживають у містах області.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-жовтня 2020 року професійне навчання пройшли 2611 безробітних селян та 1230 містян.

 

1 листопада 2020 року кількість зареєстрованих безробітних в області становила 14946 осіб, із них 38% – це мешканці сільської місцевості.

 

 

 

 Благодійний фонд «ЛАСКА» запрошує взяти участь у форумі «Ветеранський агробізнес».

Форум відбудеться 19 грудня 2020 о 10.00 в онлайн-форматі.

Під час форуму учасники ознайомляться з успішними прикладами розвитку ветеранського агробізнесу, дізнаються про можливості для становлення та розвитку власної справи.  До  участі в форумі запрошуються ветерани АТО/ООС, які мешкають в сільській місцевості, волонтери, представники громадських організацій, люди з досвідом впровадження сільскогосподарського бізнесу.

  Форум «Ветеранський агробізнес» проводиться в рамках проєкту «AGRO-ReAdapt», який реалізується благодійним фондом «ЛАСКА» в Миколаївській області за підтримки Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC, Канада). Цей проєкт також фінансово підтримали Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA).

Запрошуємо до участі в заході зацікавлених ветеранів АТО/ООС з числа безробітних.

 

Ідентифікатор конференції: 890 3758 5782
Код доступу: 131078

 

Пряме посилання для участі в форумі: https://us02web.zoom.us/w/89037585782?tk=go8h_UVHARjrDopy0j1EzQYxoT80nd2bk3dge-

 

 

Під час об’єднання сільських та селищних рад постає питання :

«Чи потрібно письмово повідомляти службу зайнятості про вивільнення працівників (невиборні посади) сільської ради, що увійшла до складу ОТГ у зв’язку з об’єднанням ? »

Відповідь: Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» ви зобов’язані надати відповідну письмову інформацію до служби зайнятості про масове вивільнення працівників за два місяці до вивільнення.

Масовим вважається згідно із ч. 1 ст. 48 цього Закону одноразове протягом:

1) одного місяця:

вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників;

вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в

установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

2) трьох місяців :

вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

Тож, подавати таку інформацію зобов’язані лише ради ОТГ, які підпадають під зазначені норми Закону.

Так як розпорядження про наступне вивільнення приймається вже у раді ОТГ її головою, кількість вивільнюваних працівників визначається в цілому по ОТГ, а не по кожній сільській, селищній раді окремо.

Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ