Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

зайнятість населення

 10 грудня в  Громадській організації спортивного клубу "GRANIT" Братського району Миколаївської області, було проведено велнес-тренінг для учнів 9-А класу Братської ЗОШ І-ІІІ ст.Це був велнес-тренінгінтерактивний навчальний процес, спрямований на просування здорового способу життя в найширшому розумінні цього слова. Адже wellnessце насамперед стан емоційного здоров’я, що природно поєднується і з належною турботою про свою фізичну оболонку. Wellness – це здоровий спосіб життя, тобто правильне харчування, розумні фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок. Про це та інше діти говорили під час теоретичних занять, яке для них провів Костянтин Герасименко, який являється майстром спорту.

Представник найбільшого здорового об’єднання селища детально розповів учням про свою діяльність, пояснив як звичайні вправи покращують самопочуття людини. Розповів на якому спортивному обладнані можна прокачати м’язи, врешті дав Костянтин й практичні поради щодо фізичних вправ на тренажерах.

Другу частину тренінгу в невимушеній і яскравій інтерактивній формі він розповів присутнім про мистецтво догляду за своїм організмом та надав важливі поради про те, як саме маємо ми плекати своє здоров’я. Наскільки важливо тримати себе у  гарній фізичній формі. Жоден з учасників тренінгу не пошкодував, що завітав до Клубу «Граніт». Адже наше самопочуттяце найцінніша наша власність.

Школярі займались вправами на тренажерах. Завершили захід у піднесеному настрої та збільшеній мотивації до заняття спортивними вправами.  

 На початку вересня директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталією Фабриковою проведено робочу зустрічі з директором Соколівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Катериною Цимбал. Зустріч відбулась стосовно визначення подальших перспективних  напрямків співпраці при підбору персоналу для школи.

                Обговорено питання отримання послуг від відділу роботодавців Братської філії для персоналу Соколівської ЗОШ. Співпрацю в питаннях профорієнтаційної роботи, яка здійснюється фахівцем із професійної орієнтації Олександром Неговорою. Підбито підсумки профорієнтаційної роботи у минулому навчальному році (2018-2019 років). Було презентовано ряд послуг із професійної орієнтації школярів, які нададуть допомогу їм у визначенні найбільш підходящої професіє за допомогою тестування засобами Інтернет на сайті Служби зайнятості України «Моя професія». Директор школи довела інформацію про стан справ у питаннях співпраці. Було обговорено кроки, які необхідно виконати для покращення обізнаності шкільної молоді у правилах вибору професії.

                Також у ході зустрічі розглянуто питання організації праці, професійний склад колективу. Досягнуто домовленості про співпрацю школи та філії для укомплектування за необхідності персоналом.    

 Сьогодні, 05 вересня, у стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено презентацію роботодавця для шукачів роботи, які перебуваються на обліку. Засобами Інтернет зв’язку та допомогою програми для відео конференції Zoom, було презентовано компанію ТОВ «Фуджікура аутомотів Україна-Львів» Fujikura Automotive Ukraine Lviv) спеціалістами у Львові своєї компанії.

     Fujikura (Україна) це, українське відділення Fujikura, з виготовлення електричного обладнання для автомобілів.  знаходиться в селі Підрясне на Яворівщині, не подалік Львова. Генеральний директор «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» — Хорхе Гарсіа Пуенте.

     Офіційне відкриття заводу відбулось 14 квітня 2016 року. Засновниками є «Фуджикура Аутомотів ЮРОП СА» (Іспанія) та «Фуджикура Аутомотів Румунія СРЛ». В реалізацію проекту залучити близько 20 млн євро інвестицій і в перспективі створити близько 3 тисяч робочих місць.

     З метою залучення людей для працевлаштування було проведене презентацію вакансій для роботи на даному підприємстві. Запропоновано вакансію оператора по складанню дротів.  Заробітна плата від 8 533 до 9 136 грн (із врахуванням опадткування). Також можливі премії за ефективність.

    

    

     Інфомрація для довівдок Адреса:

     вул. Європейська, 1, село Підрясне, Яворівський район, Львівська область, 81085

     Телефон/факс: +38 067 4718250

     Email: serhii.danyliuk@eu.fujikura.com

 "Я МАЮ ПРАВО!": правова освіта школярів Братщини

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Начальник відділу реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Наталя Щербина разом з профконсультантом Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою провели освітню лекцію для учнів 10-11 класів Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 під назвою "Я МАЮ ПРАВО!".

Представник юстиції розповів школярам про їхні права, гарантовані міжнародними документами та національним законодавством, механізми їх реалізації та способи захисту. Наталя Миколаївна наголосила про те, що всі діти є рівними у правах, ніхто не повинен їх порушувати, діти мають право на свободу совісті, думки і релігії, жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.

Фахівцем із профорієнтації було роздано довідкові матеріали про перелік прав дитини. Крім того презентовано професії, пов’язані з правознавством, а саме: юрист, суддя, адвокат та перелічено навчальні заклади, де можна отримати професії за цим фахом.  

Захід пройшов для учнів із цікавинкою, вони не лише розширили інформацію про права і обов’язки, а й зрозуміли значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини ООН, дізнались про те, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.

Школярі отримали відповіді на хвилюючі їх питання та про фахові дисципліни за напрямками право та правознавство.

 Директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія  Фабрикова отримує досвід безпосереднього спілкування з клієнтами служби зайнятості в ролі реєстратора. Такий досвід дозволяє отримати нові  практичні навички та знання, які знадобляться для коригування роботи фахівців філії і подальшого вдосконалення методів задоволення потреб клієнтів.

Перше враження від виконання нових функцій , це усвідомлення важливості першої зустрічі клієнта, надання первинної інформації та мотивації його до пошуку роботи. Реєстратор–це фахівець, від роботи якого залежить не тільки оперативне повернення шукача роботи на ринок праці а й сприйняття бренду державної служби зайнятості.

 

Після впровадження в роботу інституту кар’єрних радників та реєстраторів сервісне обслуговування населення піднялося на вищий рівень і це помічають фахівці філії та відзначають клієнти.

 Відпочинок з користю

В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю», який діє в Миколаївському обласному центрі зайнятості було проведено конкурси для учнів 7,8 класу Гімназії селища Братське. Фахівець їх професійної орієнтації Братської районної філії Олександр Неговора провів конкурси для учнів, які мали за мету показати важливість у відповідальному виборі професії.

Учні приймали участь у конкурсах, серед яких: гра «Найпрофесія» завдячуючи якій  школярі змогли диференціювати професії за певними характеристиками (найзеленіша; найсолодша, найгарячіша професія та багато інших); Гра «Лотерея» ціль якої, було показати негативні наслідки випадкового вибору професій, переконати у необхідності активних дій у професійному самовизначенні; Гра «Хто потрібен нашому місту» - зорієнтувала учнів про те, що життєві потреби людей і суспільства диктуюсь свої правила вибору професії, а «місто» не може жити із обмеженою кількістю професій.

Та на кінець у вигляді конкурсу було поділено школярів на дві групи. Суть конкурсу «Чи знаєш ти всі професії?». Школярі витягли із великої кількості літер – 4 літери, та на них мали записувати на ватманах перелік професій на перші обрані літери. Також в цій грі необхідно було дати ознаки даних професій. В кінці дві групи, написала та озвучили професій. Група, яка назвала більше професій – отримали від Братської районної філії подарунок, гру монополія «Футбольний менеджер».

Дані профорієнтаційні ігри дали можливість показати учням необхідність відповідального та зважливого вибору професій. Також по закінченню всіх присутніх було запропоновано відвідати на літніх канікулах Братську філії для проходження тестування для визначення своєї професійної спрямованості.  

 

 

 Молодь на ринку праці

Провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою спільно з начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюкомпроведено лекцію для осіб, що знаходяться на обліку як безробітні на тему: «Молодь на ринку праці».

Також присутніх поінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та роздано відповідні інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Не знаєш як вирішити спір?», «Яка відповідальність за несплату аліментів?», «Встановлення факту родинних відносин», «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», «Порядок розірвання шлюбу», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплат допомоги при народженні дитини», «Прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно», «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Зняття з реєстрації місця проживання», «Виселення з квартири без надання іншого жилого приміщення» та «Позбавлення особи права користування жилим приміщенням» та візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД та Братського бюро.

Крім цього, з метою продовження практики якісної та ефективної взаємодії, в рамках забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та реалізації заходів загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» по інформуванню громадян про механізми захисту їх прав, з директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Василем Вініченком підписано угоду про утворення дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі установи та затверджено графік роботи останнього на 2018 рік, а саме: в останній понеділок щомісяця з 9.00 до 11.00.

 

 Нові можливості для працевлаштування

В Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, в рамках реалізації Закону України «Про пробацію» та прийняття програми гуманізації системи виконання покарань, за сприяння Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, організовано та проведено засідання «круглого столу» на тему  «Сучасний стан та перспективи розвитку пробації в Братському районі».

 Семінар із легальної зайнятості

На днях у Братській районній філії Миколаївського Обласного центру зайнятості за співпраці із начальником Братського відділу обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного  Пенсійного фонду в Миколаївській області - Скрипніка Олександра Віталійовича було проведено семінар із легальної зайнятості, на якому були присутні шукачі роботи.

Олександр Скрипнік, роз’яснив присутнім переваги легалізації заробітних плат та трудових відносин, їх взаємозв’язок зі страховим стажем та майбутньою пенсією. І запропонував долучатись до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема через веб-портал Пенсійного фонду України, здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права громадянина.

Також було надано інформацію про можливість підключення sms-послуг, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з‘ясування причин.

Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

· або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;

· або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.

Шановні громадяни, головне управління Пенсійного фонду запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Наприкінці заходу присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх турбували, та переконались в тому, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією їх соціального захисту.

 

 Громадські роботи в весняний період у Братському районі

Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вони спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт.

         Братщина - район сільськогосподарський, вакансій недостатньо та й вибір їх обмежений. Тому  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

З метою співпраці із сільськими та селищними радами району в напрямку організації та проведенні громадських робіт директором Братська районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабриковою Н. М.  04 березня 2019 року відвідано Шевченківську та Іванівську сільські ради.

Організація громадських   робіт  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Направлені  безробітні виконують  роботи з  благоустрою  територій  населених пунктів,  придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, здійснюють заготівлю дров  сім'ям, призваних, поранених   військовослужбовців у зоні АТО та одиноких, малозабезпечених громадян.

Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації.

         Активна підтримка проводиться Братською районною державною адміністрацією, якою було 11.01.2019 року прийнято розпорядження № 4-р « Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2019 рік». 
Першими до організації громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок  коштів  органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  на  випадок безробіття  в районі долучилися Новокостянтинівська і Шевченківська сільські ради, в березні планують організацію громадських робіт Іванівська сільська рада та Територіальний центр соціального обслуговування. Громадські роботи будуть проводитися загалом на 18-ти підприємствах, установах та організаціях Братського району, видатки на організацію яких передбачено у місцевих бюджетах.

         Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

 

 Орієнтуємо на службу в Збройних Силах України

 Як обрати професію до душі

Саке із таким слоганом пройшла зустріч Олександра Неговори, професійного консультанта Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ із учнями 8 та 9-го класу Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ст. Зустріч була направлена на інформування школярів про формулу обрання професії, актуальні професії на ринку праці.  

Школярам при зустрічі було наголошено, що професію слід обирати за рядом   сукупних базисних складових всієї системи, а не як окремий захід. Так було школярам розказано про формулу обрання професії «Хочу-можу-треба». Присутнім було наголошено, що обрання професії має тісне відношення до процесу формування всебічного розвитку особистості, підготовки учня до життя, до праці і, що правильне обрання професії втілить в дійсність  подальше успішне життя.

Школярам був запропонований систематичний розподіл по професіям  (за метою, за знаряддям праці, за умова праці). Була озвучена статистика професій, які являються необхідними та навпаки професії, у яких є перенасичення на ринку праці.

Під час роботи також було проведено тестування, результати, яких  покажуть нахили і здібності учнів при обранні майбутньої професії.

Але якщо у вас досі немає чітких критеріїв і готовності віднести себе до категорій професій, не варто засмучуватися. В таких випадках є можливість пройти професійне тестування на вибір професії у стінах Братської районної філії (смт.Братське, вул. Миру, 112 9-10-48), а також за електронною адресою профорієнтаційної платформи Служби зайнятості України http://profi.dcz.gov.ua/tests/.

 

 

 Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу!

В січні поточного року між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України укладено Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання, у тому числі зі сплати аліментів.

29 Січня 2019 року в Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулася спільна нарада з питань взаємодії з Братським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. В першу чергу така співпраця має бути спрямована на організацію та проведення спільних заходів, спрямованих на  сприяння зайнятості,  детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, що мають майнові зобов’язання за рішенням суду (інших органів), в тому числі зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах ДВС.

Присутні на нараді в.о.директора Братської районної філії Силенко О.І. та начальник Братського районного відділу ДВС А.О. Константінова досягли домовленості щодо реалізації положень Меморандуму та спланували основні заходи з цією метою.  

 

16 вересня 2019 року для шукачів роботи, які перебуваються на обліку у Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ було проведено тренінг-семінар «Психологічна мотивація до працевлаштування».

Даний семінар було проведено тренерами Всеукраїнської  благодійної організації «Ініціатива заради життя».

В даному тренінгу взяли участь 15 шукачів роботи, що дало їм можливість отримати нові знання та професійні навички, сформувати мотивацію до певних дій, підвищити самооцінку та впевненість у своїх можливостях. Завдяки тренінгу присутні змінили ставлення до проблеми пошуку роботи.

Залучення до семінару окремих категорій осіб, які мають низьку мотивацію до праці та неконкурентоспроможних на ринку праці надало можливість повірити в свої сили.

Переваги тренінгу надали можливість присутнім отримати переваги навчання для розвитку особистісних комунікативних навичок, переконані в активній роботі, що саме активні дії з пошуку роботи можуть змінити статус особи на краще.

 

 Відпочинок з користю: профорієнтаційна робота зі школярами

У рамках проекту Миколаївського обласного центру зайнятості  «Відпочинок з користю» у багатьох школах Братського району для школярів, які на даний час перебувають у шкільних таборах для відпочинку, проводяться профорієнтаційні заходи «Ігрові методики з вибору професій».

Фахівцем із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою  проведено ігрові методики з вибору професії. Спеціаліст розповів школярам про світ професій. Учні 6,7 класів гімназії селища Братське взяли активну участь в обговоренні, ділились враженнями, запитаннями  щодо вибору професій, які їх цікавили.

Профорієнтаційні зустрічі зі школярами надають можливість їм познайомитись з різноманітними професіями на ринку праці. Особливе захоплення та зацікавленість їм надають ряд ігрових методик, які були надані відділом профорієнтації Миколаївського бласного центру зайнятості. Серед методик, які були запропоновані школярам: "Найпрофесія", "Покажи, хто він?", "Крокодил", «Професія на букву", "Лотерея" та багато інших, які дали можливість школярам пізнати нові, раніше невідомі професії, та зрозуміти їх цінність для суспільства.

Інформаційні матеріали, «Професіографічні путівники», надають змогу учням ще на етапі навчання в школі мати уявлення про ту, чи іншу професію та в майбутньому з легкістю її обрати. 

Також школярів запрошено до Братського РЦЗ для проходження тестування за психологічними тестовими методиками, в тому числі з використанням програми «Оптант-плюс», які дають можливість школярам більш точно підібрати професію відповідно до особистого психологічного типу та здібностей. 

 Формула обрання професії за вподобанням

Професійним консультантом Братської філії, Олександром Неговорою для учнів 8-го та 9-го класу Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст. був проведений профорієнтаційний урок на вибір професії.

Корисна інформація про 5 типів професій покращила інформованість школярів та розуміння, як саме правильно обирати майбутню професію відповідно до своїх вподобань. Для прикладу вибору професії було запропоновано формулу «Хочу-Можу-Треба», яка показала школярам шляхи обрання професії.

Також на уроці із орієнтації обговорювалась кваліфікація професій за предметом праці, які прийнято поділяти на гностичні, перетворювальні, та пошукові.

Учням була надана інформаційна наочність, завдячуючи якій, вони дізнались про схематичну класифікацію професій із чотирьох ярусів: типи, класи, відділи, групи.

 Завдяки уроку учні отримали інформацію про професії, які актуальні на ринку праці у Братському районі, Миколаївській області та в цілому по Україні.

Наприкінці уроку, учні 9-го класу заповнили анкети, які надано відділом профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати допоможуть зробити висновки, як школярі для себе обирають професію, що їх приваблює у майбутній професії та іншу важливу інформацію.

Дана профорієнтація проходить в рамках Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.  

�ічними тестовими методиками, в тому числі з використанням програми «Оптант-плюс», які дають можливість школярам більш точно підібрати професію відповідно до особистого психологічного типу та здібностей. 

 

 Декада зайнятості для людей з інвалідністю

На минулому тижні в Україні відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю. Керівництво та фахівці Братської районної філії долучились до заходів, які проводились в районі. Організовано та проведено інформаційно-профорієнтаційний захід для осіб з інвалідністю, в якому прийняли участь 9 осіб, розглянуто питання на засіданні ради регіонального розвитку в Братській райдержадміністрації за участі керівництва району, соціальних партнерів, голів селищної та сільських рад, громадських організацій. В Братській центральній районній бібліотеці, спільно з соціальними партнерами, проведено зустріч з членами клубу «Оберіг», до якого входять люди з інвалідністю, на якому присутніх ознайомлено з новими формами роботи, які використовує служба зайнятості з метою розширення доступу населення району до продуктивної зайнятості, прискорення інтеграції найбільш вразливих його категорій на ринку праці.

За підсумками 10-ти місяців роботи рівень працевлаштування інвалідів  Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ склав 34,5%, що є одним з найбільших в області.

         Заходи пройшли цікаво, за активного діалогу всіх сторін.        

 Правильно обрана професія – успішне життя в майбутньому

В Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ продовжується профорієнтаційна акція «Палітра професій», яка є складовою Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. З метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії цього понеділка, 12 листопада здійснювалось тестування школярів 11 класу, які навчаються у Братській ЗОШ І-ІІІ ст.

 Цього дня провідний фахівець філії Олександр Неговора за допомогою тестів допоміг  учням зрозуміти власні ціннісні орієнтації, тобто, на що вони спираються при виборі професії. Перший тест на визначення професійної спрямованості Голланда показав спрямованість школярів до виду діяльності.  Другий тест надав можливість отримати детальну схему здібностей, і зрозуміти, де школяр може найкраще відбутися як професіонал: в роботі з тваринним світом, людьми, технікою, творчістю або у знаковій системі.

Учні отримали висновки за результатами тестування, з детальним описом професійного типу особистості та типу професії, з якими вони можуть ознайомити своїх батьків, що допоможе в майбутньому визначитись із професією та обрати навчальний закладі відповідно до професійної спрямованості.

Якщо ти школяр і ще не визначився із своїм майбутнім – служба зайнятості допоможе  і тобі дізнатися детальніше про самого себе.

 Працевлаштування за сприяння служби зайнятості

Фахівцями Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ постійно проводиться аналіз та вивчення ринку праці, відслідковується економічний стан та діяльність підприємств, в яких можливе створення нових робочих місць. Результатом співпраці є те, що 2 роботодавців в жовтні 2018 року отримали компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З ТОВ «Будкамінь», основним видом діяльності якого є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю, філія співпрацює протягом останніх двох років. Товариством створено більше 10 нових робочих місць, з них з наданням компенсації ЄСВ працевлаштовано двоє осіб квотної категорії безробітних: в квітні Олександр Плахотнік, в серпні отримав роботу Сергій Іванов.

Таким чином, служба зайнятості допомагає підприємствам що розвиваються отримати компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу співпрацюючи з Братською районною філією з питання укомплектування нових робочих місць.

 

 Орієнтуємо школярів на вибір майбутньої професії

В рамках Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки продовжується тестування школярів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Братського району на визначення професійної спрямованості.

Братський районним центром зайнятості приділяється активна увага школярам, які потребують допомоги у виборі професії. Одне з таких тестувань школярів відбулось у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІ ступенів та Новокостянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. фахівцем з профорієнтації Олександром Неговорою. Учні 8-го, 9-го, 10-го та 11-го класів на уроці відповідали та тестові питання.

Всім відомо, що вибір професії школяра залежить від порад батьків та вчителів. Але все ж таки потрібно прислухатись до своїх побажань. Тестування допоможе правильно обрати професію. Воно направлене на допомогу молоді, яка ще не визначилась у майбутній професії. Юнакам і дівчатам легше зробити свідомий вибір. Спеціалістом центру зайнятості було надана інформація про характеристики типів професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Надана формула правильного вибору професій, звернуто увагу учнів на  помилки, які можуть трапитись при виборі професійного майбутнього. 

Школярам надано інформаційні матеріали, щодо вибору професій. Запропоновано пройти тестування безпосередньо у Братському РЦЗ на автоматизованому робочому місці «Профконсультант» та «Оптант-Плюс», також на порталі з профорієнтації та розвитку кар’єри, який створила служба зайнятості України: www.profi.dcz.gov.ua/tests. Скористатись платформою з профорієнтації та розвитку кар'єри  може не тільки школяр, а й кожен охочий, безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію.

 

 Нові бізнес-можливості для Братського району

Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці. Оскільки останні роки в районі знижується обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. З метою зацікавленості громадян до відкриття власної справи та самозайнятості центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництваорганізовано та проведено семінар із плодоовочівництвадля безробітних, що перебувають на обліку.

Вела захід виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, в ході розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору. Безробітні, що перебувають на обліку, отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу Ірина Купрієвич відповіла на численні питання, які ставились слухачами та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 Зустріч з керівником ССПП «Куйбишева»,

депутатом Миколаївської обласної ради Казаріним О.О.

 На початку березня 2018 року директор Братського РЦЗ Василь Вініченко відвідав з робочим візитом керівника ССПП «Куйбишева», депутата Миколаївської обласної ради, Олександра Казаріна.

Василь Вініченко розповів про стан ринку праці, проінформував про кількісний та професійний склад осіб, що перебувають на обліку, стан виконання Програми зайнятості за 2017 рік. Також розглянуто питання проведення професійного навчання на замовлення роботодавця, перспектив працевлаштування робітників, в тому числі можливості створення нових робочих місць з компенсацією ЄСУ. Директор РЦЗ ознайомив Олександра Олексійовича з новими методами та напрямками роботи служби зайнятості, в т.ч. профілюванням та застосуванням методу «кейс-менеджмент», та ін..

Обговорено основні аспекти та фактори, які впливають на занятість в районі. Тільки спільні зусилля влади, роботодавців, громадських організацій, районної служби зайнятості сприяють  та направлені на отримання економічної вигоди працедавцю та соціальний захист найманому працівнику. 

                Найважливе  завдання -  збереження трудового потенціалу та ресурсу робочих рук, перш за все  - молоді. На ринку праці існує значна невідповідність попиту та пропозиції робочої сили, як в професійному сенсі так і по рівню освіти.  Адже не секрет, що якщо раніше трудова міграція відбувалась з сільської місцевості в міста, то за останній рік різко збільшилась частка жителів району, які стали виїжджати на заробітки та в пошуках кращої долі за кордон. Молодь після закінчення навчальних закладів не бажає повертатись в село, шукаючи вищу зарплату за межами району.

Олександр Олексійович приділяє значну увагу розвитку господарства, використанню нових технологій виробництва, сприяє соціально-культурному розвитку Новомар»ївської сільської ради, підтримки молоді, розвитку спорту, створенню об»єктів для відпочинку та дозвілля селян та гостей району, господарство є одним з найбільшим платником податків району.

                Результатом зустрічі стало залучення до професійного навчання з подальшим працевлаштуванням 14 осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості на замовлення роботодавця, також обговорено можливість працевлаштування учасника АТО Тихоновича Юрія.

 

 Нові технології та методи для активної зайнятості

На нараді в Братській районній державній адміністрації директор районного центру зайнятості Василь Вініченко презентував керівникам установ та організацій досягнення районного центру зайнятості у впровадженні нових  технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміни філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним з урахування їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Система профілювання та соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент широко застосовуються у роботі служб зайнятості багатьох країн світу та довели свою ефективність.

В.Вініченко запропонував керівникам долучатися  до надання допомоги безробітним особам у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню та разом вирішувати проблеми зайнятості в районі.

 

 Спільна робота з працевлаштування безробітних

 

Світ професій дивовижний і різноманітний! І сьогодні, орієнтиром у світі професій, кваліфікованим помічником і порадником у виборі професійної діяльності для молоді стає Служба зайнятості. 
03 травня 2019 року у районному Будинку культури відбувся масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді Братського району, яка стоїть на порозі дорослого життя та обирає свій професійний шлях. 
Братська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості мала на меті розширити уявлення молоді про ті професії, які сьогодні мають попит на ринку праці, зорієнтувати її на те, що Україні потрібні роботящі руки, розумні люди нової генерації та високодуховні громадяни, які сповнені бажанням зробити заможними та щасливими себе, своїх близьких, а отже і свою Державу!
До участі у заході долучилися - заступник голови Братської районної державної адміністрації Андрій Миколайович Бунько , начальник відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Людмила Миколаївна Суровцева, вчителі, батьки, та 310 юнаків і дівчат, які визначалися із своїм професійним майбутнім.
Масовий захід «Ярмарок професій для учнівської молоді» надав можливість юнакам і дівчатам, у яких попереду незвідані дороги майбутнього познайомитися з навчальними закладами нашого регіону, поспілкуватися з викладачами та студентами Братського професійно-технічного училища №17, Єланецького професійного аграрного ліцею, Миколаївського національного аграрного університету, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.
Учням було презентовано інформацію про фотопроект «Об’єктив професій», який передбачає підготувати школярів до усвідомленого вибору професії через ознайомлення з омріяними професіями або професіями своїх батьків. 
Під час заходу діти пройшли диференціально-діагностичне опитування та дізнались про можливість проходження профдіагностичного тестування за допомогою комплексу «Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».
Також під час заходу, школярі мали можливість отримати від представників навчальних закладів інформаційні матеріали про професії, умови вступу та іншу важливу інформацію.

 

 Професійна орієнтації школярів у Новомар'ївській ОТГ

 

Розпочався новий навчальний рік. У школярів багато мотивації до навчання. Також вони мають можливість на початку нового навчального року поринути у профорієнтаційне життя, а точніше дізнатись більше про професії. Відповідно до цього, фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Неговорою Олександром було відвідано Новомарївську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Також слова про важливість вибору професії сказала директор Братської філії Фабрикова Наталя Миколаївна.

Мета відвідування школи було провести для учнів 8 - 9 класів професійну орієнтацію на професію в ігрові формі. Практика проведення таких заходів по всіх навчальних закладах нашого району показала, що школярі в ігровій формі більше сконцентровані на отриманні нової інформації про світ професії. Вони  мають можливість аналізувати та порівнювати різні типи професій та розуміти ознаки професійної діяльності, та якими знаннями, задатками необхідно володіти (або розвивати) для їх отримання.  

Ось і сьогодні завдяки ігровим методиках «Найпрофесія» школярі дізнались про типологію професій, про те, які кроки здійснювати для того, щоб обрати вірну професію. Ігрова методика «Лотерея» показала учням, що тільки близько 5-7% населення вибирає професію до душі, тобто ту, за я кою людина буде працювати все подальше життя, вчитись, покращувати свої знання та ставати професіоналом, а отже досягне успіху в своєму житті.

Також ігрова методика «Хто потрібен нашому місту?» надало можливість учням провести аналіз, без яких професій уявне місто може нормально жити, а які професії дуже необхідні для нормального життя міста.

Школярам було також запропоновано скористатись інтерактивною картою навчальних закладів, яка була розроблена відділом професійної орієнтації Миколаївського ОЦЗ. Також є можливість школярам пройти тестування на профорієнтаційній платформі  "Моя кар*єра" та на сайті Платформа профорієнтації Державної Служби Зайнятості profi.dcz.gov.ua. На прикінці заходів школярам було роздано інформаційні матеріали, буклети.

ід час заходу, школярі мали можливість отримати від представників навчальних закладів інформаційні матеріали про професії, умови вступу та іншу важливу інформацію.

 

 Тестування допоможе визначитись із професією

 

В рамках акції Миколаївського обласного центру зайнятості «Палітра професій» 24 вересня 2019 року для школярів 9-11 класу Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст. провідним фахівцем відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ – Олександром Неговорою було проведено профорієнтаційний урок, який було направлено на орієнтацію школярів у світі професій та проведення тестування на вибір професійної спрямованості.

Під час заходу Олександр наголосив учням про важливість свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього. Що варто враховувати власні бажання, особисті можливості та потреби ринку праці для вірного обрання професії. Також фахівець розповів присутнім про послуги служби зайнятості для молоді.

Школярам було проведено гру «Лотерея», яка за ціль мала показати -скільки відсотків населення вибирає професію не по своїй душі.

Також по закінченню, було проведено тестування молоді за для визначення професійних нахилів і здібностей. Завдячуючи тестуванню, школярі отримали можливість побачити, яка саме у них професійна спрямованість. Та яка сфера діяльності їм підходить найбільше.

Школярам було надано інформаційні матеріали про професії, та посилання на інтерактивну карту навчальних закладів, яка розроблена Миколаївським ОЦЗ.

 Профілактика настання безробіття в дії!

                З листопада 2019 року, у звязку із встановленням Постановою КМУ від 03.11.2019 № 926 граничної чисельності працівників місцевих державних адміністрацій, Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ проводиться системна планомірна робота з метою мінімізації наслідків масового вивільнення працівників Братської районної державної адміністрації та оперативного реагування на ситуацію.

         5 грудня 2019 року відбулася чергова зустріч директора Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталії Фабрикової з головою районної державної адміністрації Оленою Кузьміною , керівним складом  та кадровою службою Братської РДА .

         Під час зустрічі були обговорені питання, пов’язані з виконанням погодженого у листопаді плану спільних заходів , спрямованих на пом’якшення та супровід процесу вивільнення працівників.

         Директор Братської районної філії Наталія Фабрикова проінформувала учасників зустрічі про стан ринку праці , державні гарантії та  послуги служби зайнятості щодо забезпечення підтримки потенційно вивільнюваних осіб. Наголосила на тому, що  служба зайнятості, як державна сервісна установа,  вперше реально  працює з працівниками, які підлягають вивільненню, до фактичного звільнення.


         Тож,  з метою подальшої роботи щодо  складення планів супроводу процесу вивільнення, проведення інформаційної роботи, на 06 грудня заплановано проведення семінару  з керівниками кадрової служби та структурних підрозділів РДА щодо надання роботодавцем інформації про вивільнення за формою 4-ПН. 

Зустріч  пройшла у форматі конструктивного діалогу. Голова райдержадміністрації Олена Кузьміна і всі присутні налаштовані на співпрацю орієнтовану на роботу з кожною людиною окремо та  пошук індивідуальних рішень щодо потенційного працевлаштування.

  Навчаємо, консультуємо, радимо.

Одним з основних напрямків діяльності служби зайнятості є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. У рамках профілактичних заходів, націлених на пом’якшення ситуації у разі запланованого вивільнення 06 грудня, відповідно до спільного плану заходів,  фахівцями Братської районної філії Миколаївської ОЦЗ проведено семінар  для спеціалістів кадрової служби Братської райдержадміністрації та її структурних підрозділів.

Під час семінару провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Євгенія Заєць проінформувала присутніх про широкий спектр послуг, які надає служба зайнятості  з метою соціального захисту осіб, які втратили роботу. Було надано інформацію про наявність вільних робочих місць та про роботу з джерелами отримання інформації про наявність вакантних посад.

 Провідний фахівець - юрисконсульт Інна Холоденко зупинилася на нормах додержання трудового законодавства у разі вивільнення працівників та захисту їх прав. Також  кадровикам  наголошено на порядку  подання до служби зайнятості інформації про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці

Учасники  семінару виявили зацікавленість питаннями семінару. На всі додаткові запитання вони отримали компетентні відповіді від фахівців служби зайнятості.

 Майстер-класи для шкільної молоді

Братський районний центр зайнятості впроваджує інноваційний досвід та нові форми надання соціальних послуг клієнтам та продовжує роботу з професійної орієнтації випускників ЗОШ нашого району задля кращого підходу до визначення професії по проекту «PROF-TEST». На даний час досягнуто домовленості з рядом підприємств, установ та організацій про проведення «Тижнів професійних майстер-класів» для школярів.

 Активну фазу майстер-класів розпочато із відвідування школярами редакції районної газети «Перемога» 08 грудня. Учнів 9,10,11 класів із Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназії с. Братське зустріла редактор газети Наталія Беньковська. Під час заходу школярі дізнались про методику написання статей, правила взяття інтерв’ю, підбір цікавих подій для написання статей, та ін. Працівники редакції презентували програмне забезпечення, за допомогою якого відбувається набір тексів, комп’ютерну верстку та підготовку шпальт газети. Учні також з увагою вислухали історію газети, що починається ще з 1932 року.   

 Редакторським колективом підтверджено готовність допомагати бажаючим учням, які готові пов’язати своє життя із журналістикою,  розкривати «секрети» професії журналіста, коректора. Під час майстер-класу працівниками газети було надана відповіді на ряд запитань, які цікавили школярів.

Даний захід допоміг школярам зрозуміти суть професії журналіста, а школярів в свою чергу чекає ще ряд цікавих професіографічних заходів.    

 

 Проведений районним центром зайнятості «Ярмарок професій» зорієнтував старшокласників району на вибір майбутньої професії

 

Своє майбутнє необхідно визначити задовго до останнього шкільного дзвоника.  Сьогодні перед кожним старшокласником стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху. Кожного з них хвилює питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя щоб приносити найбільшу користь людям, країні, забезпечити своє матеріальне благополуччя, відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею?

На допомогу молоді приходить служба зайнятості – надійний партнер і порадник у важливій справі вибору професії. З метою надання інформаційної та консультативної допомоги учням – старшокласникам шкіл  району та інформування молоді про стан районного ринку праці служба зайнятості Братського району 11 листопада 2017 року в приміщенні Братського будинку культури організувала масовий захід „Ярмарок професій”.

Кожна професія, якщо підходити  до неї з любов”ю та знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості до творчості. А для тих, хто вже визначився з вибором професії гостро постає питання: де здобути омріяний фах? До якого навчального закладу вступити? Які умови необхідно виконати для цього, які документи підготувати та в який термін.

До участі в профінформаційному заході було запрошено навчальні заклади, серед яких Братське ПТУ №17, Арбузинський аграрний професійний ліцей, Єланецький професійний аграрний ліцей, Первомайський медичний коледж. За мету поставлено надати допомогу школярам вибрати професію з урахуванням реальних  можливостей, особистих і суспільних інтересів.

Районним центром зайнятості було організовано роботу інформаційного центру, в якому кожен бажаючий міг ознайомитись з  матеріалами щодо мережі навчальних закладів регіону та папками більше ніж 150 різноманітних професій, актуальних на ринку праці.

Перед випускниками загальноосвітніх шкіл, яких зібралося в залі понад 200 чоловік, виступили представники учбових закладів області, молодь одержала змістовну інформацію про можливості та умови навчання в кожному з них. Кожен старшокласник мав змогу особисто поспілкуватися з представником навчального закладу, отримати інформаційні буклети.

Навчальними закладами було підготовлено чудову концертну програму, присутні мали змогу насолодитися гарним співом, які створювали в залі невимушену, відкриту та дружню атмосферу і сприяли активному спілкуванню викладачів учбових закладів та їх потенційних студентів.

Захід пройшов на високому організаційному рівні, було одержано безліч схвальних відгуків. Організатори сподіваються, що він принесе максимум користі всім його учасникам.

 Надано допомогу старшокласникам у обранні майбутньої професії

Миколаївський обласний центр зайнятості першим в Україні започаткував профорієнтаційний проект «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів старших класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія. Проект дає можливість школярам випускних класів «приміряти» майбутню професію на підприємстві та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю.

Відповідно до пілотного проекту, який приходив в Миколаєві, Братський районний центр в особі професійного консультанта Олександра Неговори провів зустріч із директором Братської загальноосвітньої школи №2 – Оленою Силенко та обсудив шляхи впровадження дано проекту для школярів 9,10, 11 класів даної школи.

Відповідно до обговорених та поставлених цілей вже цієї неділі відбулось тестування школярів 9,10,11 класів, щодо визначення обраної професії. Тестування відбувалось у класах відповідно за програмою пілотного проекту обласного центру зайнятості «PROF-TEST». Також відбулось тестування батьків, яке дало змогу дізнатись, про обрання професії батьками для своїх дітей, спільні або різні рішення, щодо майбутнього професійного своїх дітей.  

Результати обох тестувань показали, що на даний час із 54-х опитуваних школярів  визначились із професією 39 учнів; 15 школярів ще для себе не обрали жодної професії. Щодо ситуації із батьками, то тестування показало, що взаємно обрали майбутню професію для школяра 20 батьків та учнів.

Відповідно до результатів даного тестування планується надалі профорієнтація школярів, які ще не визнались за якою професією навчатись. В подальшому  Братським РЦЗ буде здійснено підбір роботодавців, підписання угод про співпрацю та направлення охочих школярів на практику за обраною професією, що дасть можливість їм побачити професію «з середини» та зробити вірний для життя вибір.

 Міні - ярмарок вакансій

Останніми днями травня в Братському районному центрі зайнятості з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник,  відбувся міні-ярмарок вакансій селянської спілки приватних паїв «Куйбишева», з яким центр зайнятості співпрацює вже багато років.  

Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових, бобових та олійних культур.

Відкрила міні-ярмарку вакансій заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Васьковська Світлана, яка  відзначила, що проведення таких заходів сприяє більш ефективному підбору кадрів, оскільки роботодавець має змогу особисто поспілкуватись з потенційними кандидатами на робочі місця. Крім того, під час проведення міні-ярмарку всі учасники отримали індивідуальні консультації спеціалістів центру зайнятості з питань законодавства про зайнятість населення.

В рамках заходу інспектор  відділу кадрів ССПП «Куйбишева» Ольга Рогоза ознайомила шукачів роботи зі специфікою діяльності підприємства, умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники.

Захід відвідали 5 осіб, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості та шукають роботу. За результатами міні-ярмарку - працевлаштована Ганна Дорошенко.

 

t-language:RU'>Результати обох тестувань показали, що на даний час із 54-х опитуваних школярів  визначились із професією 39 учнів; 15 школярів ще для себе не обрали жодної професії. Щодо ситуації із батьками, то тестування показало, що взаємно обрали майбутню професію для школяра 20 батьків та учнів.

 

Відповідно до результатів даного тестування планується надалі профорієнтація школярів, які ще не визнались за якою професією навчатись. В подальшому  Братським РЦЗ буде здійснено підбір роботодавців, підписання угод про співпрацю та направлення охочих школярів на практику за обраною професією, що дасть можливість їм побачити професію «з середини» та зробити вірний для життя вибір.

 Правильний вибір професії заради щасливого майбутнього

В рамкам проведення акції для молоді «Миколаївщина професійна» від Миколаївського ОЦЗ, 26 травня 2017 року для випускників шкіл району пролунав останній дзвінок. У святі «останнього дзвоника» прийняв участь фахівець профорієнтації Братського РЦЗ Олександр Неговора, який привітав школярів Петропавлівської ЗОШ І-ІІ ступеню з закінченням навчального року, побажав успіхів у подальшому навчанні та користуючись нагодою провів профорієнтаційний урок для школярів 8 класу разом із вчителем Світланою Ковець.

Метою даного заходу стало надати школярам допомогу у розумінні сутності професійного самовизначення, мотивувати до вибору професії, яка відкриє увесь їхній  потенціал. Дітей проінформовано про світ та типи професій, характеристику спеціальностей,що користуються попитом на ринку праці. Для закріплення профінформаційного уроку проведено тестування, яке дало можливість розкритивласні задатки, здібності, інтереси відносно тих чи інших професій.

Урок відбувся емоційно насиченим, учні виявили особистий інтерес до пізнання професій,отримали вичерпні відповіді щодо різноманітності світу професій.

 Суспільству потрібні працівники різних професій

«Суспільству потрібні працівники різних професій» - під таким гаслом пройшов профорієнтаційний захід з учнівською молоддю Братської гімназії. Спеціалістом із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою для учнів 8 класів Братської гімназії була надана інформація, яка має за мету допомогти школярам визначитись серед величезної кількості професій. Для більшої обізнаності та розуміння у світі професій на захід було запрошено Павла Бондаренка - головного інспектора Братського районного сектору  ГУДСНС України в Миколаївській області, який розкрив завдання та функції роботи пожежної частини Братського району та професії рятувальника.

Школярі почули інформацію про організацію роботи пожежної частини під час виникнення пожеж. Дітям, особливо хлопчикам було цікаво почути технічні характеристики автомобілів, при використанні яких можливо швидко погасити пожежу, а також головне - зберегти життя та майно людей. Важлива увага в службі приділяється фізичній підготовці та освоєнню знань для оволодіння професією рятувальника. 

Учні прийняли активну участь в обговоренні спеціальності та зрозуміли, хто має право бути рятівником; за скільки хвилин чергові повинні прибути на місце пожежі; яка кількість води вміщається у пожежній машині. Цікаві та різносторонні питання надали можливість підліткам розширити кругозір професій та зрозуміти важливість дотримання безпечних правил поведінки із вогнем та струмом, від яких може спалахнути пожежа.

 Співпраця - запорука успіху.

За ініціативи Братського районного центру зайнятості  28 квітня 2017 року проведено міні-ярмарок вакансій на замовлення ПСПА «Надія» з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник.

Директор центру зайнятості Вініченко В.В. поінформував про послуги, які надає центр зайнятості, наголосив на пріоритетному завданні пошуку роботи особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Інспектор по роботі з кадрами Дерюгіна Л.Ю. розповіла про діяльність ПСПА «Надія», про умови праці, графік роботи та вимоги до претендентів, порядок нарахування заробітної плати. Безробітні обговорили з представником ПСПА «Надія»  перспективи працевлаштування на даному підприємстві.

В результаті заходу   4-м  безробітним видано направлення для проходження співбесіди з роботодавцем.

Представник підприємства висловила подяку за організацію та проведення плідного заходу та висловила сподівання про подальшу співпрацю в даному напрямку.

 Допомога в інформуванні про права жінок

 На початку квітня у Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком спільно з провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Олександром Неговорою з метою підвищення рівня правової освіти населення проведено семінар для осіб, які перебувають на обліку. На семінарі «Жінка на ринку праці», було розкрито важливі питання працевлаштування жінок, а також було поінформовано присутніх щодо правових нюансів працевлаштування, виплати аліментів та роз’яснено громадянам дії як «стягувачів аліментів» в рамках закону.

Завдячуючи співпраці із соціальним партнером «Бюро безоплатної правової допомоги» було проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального право просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО та візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД.

По закінченню семінару було проведено прийом на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості. За консультацією звернулось три особи щодо питань сімейного, цивільного та земельного права, заявникам надано обґрунтовані консультації, також надано для ознайомлення відповідні інформаційні матеріали.

Даний семінар слугував інформаційною допомогою для жінок, які перебувають на обліку у Братській філії та надав відповіді на ряд питань, які їх турбують.

 20 травня 2019 року в Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості увагу приділяють шукачам роботи для осіб, які мають обмежені фізичні можливості. До участі в семінарів було запрошено соціальних партнерів:голову громадської організації «Союз інвалідів України» Надію Миколаївну Литвиненко та начальника відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії громадян з питань обслуговування ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Світлану Осипенко.

З метою реалізації й захисту прав інвалідів Світлана Осипенко присутнім роз’яснила основні теоретичні та практичні аспекти законодавства. Було надано інформацію про соціальний захист осіб із обмеженими можливостями, серед, яких:

-          актуальні питання допомоги особам з інвалідністю від держави у сучасних умовах;

-          можливість отримання путівки на відпочинок у курорти та заклади реабілітації України;

-           грошове та матеріальне забезпечення;

Також підчас семінару було ознайомлено присутніх з послугами служби зайнятості з профорієнтації та професійного навчання, з вакансіями для людей з обмеженими можливостям. Надано інформацію про стан ринку праці та перспективи його розвитку, консультації щодо гарантій держави у сфері зайнятості.

Кожен із присутніх на семінарі отримав інформацію щодо соціального захисту інвалідів в Україні. Мали можливість отримати відповіді на питання, які у них виникли. Наприкінці семінару присутнім було надано інформаційно-роз'яснювальний матеріал у вигляді пам'яток і буклетів.

  Міні-ярмарок вакансій 

Як показує досвід, найефективнішою формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні-ярмарок вакансій безпосередньо на підприємстві, під час яких безробітні мають можливість ознайомитися із вимогами до працівників, умовами праці та пройти співбесіду з керівником.

Оперативно відреагувавши на потребу роботодавця у кваліфікованих кадрах на посади «водій автотранспортних засобів», фахівці Братського районного центру зайнятості 24.02.2017 року організували даний захід в СТОВ «імені Мічуріна».

До участі в ярмарку запрошено 10 шукачів роботи. Під час заходу директор підприємства Олександр Бачин та начальник відділу кадрів Юлія Воробйова презентували шукачам роботи актуальні вакансії господарства, більш детально ознайомили відвідувачів з діяльністю свого підприємства, з умовами соціальної сфери на підприємстві, рівнем оплати праці та вимогами до претендентівКерівник господарства надав вичерпні відповіді на запитання присутніх. Післяярмарку проведено особисті співбесіди щодо підбору роботи відповідно до професійних навичок. Результатом спільного заходу стало працевлаштування 7 безробітних осіб.

 

 На днях було проведено семінар із гендерних питань для шукачів роботи, які перебувають на обліку у Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості. Також до участі в семінарі було запрошено начальником Братського бюро правової допомоги Василя Чорновалюка.

Мета семінару – підвищення рівня поінформованості у гендерних питаннях, рівня гендерної культури при працвелаштуванні.

Василь Чорновалюк надав інформацію про розширення прав і можливостей жінок, чоловіків та молоді. Під час семінару учасники заходу отримали можливість ознайомитися з основами гендерної політики в Україні, основними принципами і положеннями національних документів з питань гендерної політики. Було відкрите питання оплати аліментів на дітей та інструменту реалізації зняття аліментів, а також обговорено основні виклики, щодо забезпечення гендерної рівності і прав жінок.

Проведення заходу відкрило присутнім можливості вирішення питань пошуку підходящої роботи, подальшого працевлаштування відповідно до гендерного аспекту.

Учасники семінару активно обговорювали тему, наводили конкретні приклади гендерних стереотипів,  під час пошуку роботи та працевлаштування тощо. Також Василь Чорновалюк відповів на ряд поставлених питань, щодо прав чоловік та жінок. Присутнім було надано інформаційні матеріали та буклети із різних питань рівності чоловік та жінок

На днях у стінах Братської районної філії Миколаївського Обласного центру зайнятості відбулась робоча зустріч директора братської філії Наталії  Миколаївни Фабрикової та військового комісара Братського районного військового комісаріату Ігора Володимировича Анеліна.   

Під час зустрічі обговорили проведену роботу у першому кварталі 2019 року та планові завдання, щодо подальшого направлення охочих шукачів роботи, які перебувають на обліку у Братській філії на службу за контрактом у Збройні сили України. Домовлено про продовження проведення семінарів з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі представників Братського районного військового комісаріату.

А також комісаром було наголошено про зміну у законодавстві що регламентую службу за контрактом та зміну з початку 2019 року рівня грошового забезпечення військовослужбовців, яке зросло на понад 30%. 

 26 вересня у Братську району філію Миколаївського ОЦЗ завітали школярі 10-а, та 10-б класів Гімназії селища Братське, щоб взяти участь у «Клубі професіоналів» за допомогою  онлайн-підключенні засобами інтернет зв’язку, який діє в рамках профорієнтаційних програм Миколаївської обласної служби зайнятості. В даному підключенні, приймали участь миколаївські школярі та учні з районів Миколаївської області. Даний захід був направлений на інформування школярів про тип професій «Людина-природа » та IT-професій, напряму «Робототехніка».

Запрошені спікери:

1.             Директор Миколаївського зоопарку Топчій Володимир Миколайович        (презентація професій типу «людина-природа»)

2.             Директор Миколаївської філії Комп’ютерної Академії «ШАГ» Ізотов Євген Федорович (презентація  IT-професій, напряму «робототехніка)

Школярі отримали можливість дізнатись багато цікавої інформації про нові професії, які можуть бути актуальні на ринку праці. Також по завершенню була надано інформацію, буклети про можливість проходження тестування на вибір професії на платформі професійної орієнтації «Моя кар’єра»

.

 

 1 жовтня 2019 у Новокостянтинівській та Новолександрівських школах  для учнів 8-11 класів, фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Олександром Неговорою було проведено Профінформаційні уроки на вибір професії

Ці уроки дали можливість школярам дізнатись про світ професій. Про ознаки, які характеризують ту чи іншу професію. Ігрова форма відкрила можливості учням подумати про професій з нової, раніше небаченої сторони.

У формі гри «Хто потрібен нашому місту?» школярі визначали, які необхідні і важливі професії для життя міста, а без яких уявне місто може обійтись.

Гра «Лотерея» показала учням наскільки неправильним може стати вибір професій без аналізу та свідомого підходу. Гра «Найпрофесія» навчила учнів розподіляти професій за різними ознаками, наприклад професій де люди працюють із вогнем; у повітрі; із водою; у тваринному світі або із людьми та багато інших ознак. Також на уроці була надана інформація школярам про інтерактивні карти про навчальні заклади Миколаївської області, яку підготували спеціалісти відділу професійної орієнтації Миколаївського ОЦЗ. Також сповіщено школярам про можливість проходження тестування за допомогою тесової платформи в інтернеті «Моя професія»

.

 

 21 жовтня 2019 року було відвідано школярів 10А та 11 класів Гімназії селища Братське із метою проведення тестування на визначення професійної спрямованості. Тестування було проведено фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою.

Тестування, яке проходило за допомогою паперових анкет, пройшли 44 школяра. Питання даних тестів були спрямовані на визначення у школяра діяльності, яка йому до душі. Також тести показали і діяльність, якою він би не став займатись. Тобто, результати цього тестування дають можливість учням помислити над своїм подальшим визначенням професії.

Школярам було надано пораду про важливість самостійно дізнаватись про ту чи іншу професію, яка їм до душі. Тобто, щоб школярі із джерел дізнались, про ознаки тієї чи іншої професії. Школярам може принести користь, якщо вони дізнаються про видатних людей, які достягли успіху у своїй професії.

Для школярів після тестування було також проведено вправу «Лотерея», яка мала за ціль показати, що не всі люди обирають бажану професію відповідно своєї професійної спрямованості.

Урок, який було проведено надав можливість учням замислитись про важливість розумного вибору професії.