Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Центр зайнятості населення

 

 

     На початку вересня директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталією Фабриковою проведено робочу зустрічі з директором Соколівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Катериною Цимбал. Зустріч відбулась стосовно визначення подальших перспективних  напрямків співпраці при підбору персоналу для школи.

                Обговорено питання отримання послуг від відділу роботодавців Братської філії для персоналу Соколівської ЗОШ. Співпрацю в питаннях профорієнтаційної роботи, яка здійснюється фахівцем із професійної орієнтації Олександром Неговорою. Підбито підсумки профорієнтаційної роботи у минулому навчальному році (2018-2019 років). Було презентовано ряд послуг із професійної орієнтації школярів, які нададуть допомогу їм у визначенні найбільш підходящої професіє за допомогою тестування засобами Інтернет на сайті Служби зайнятості України «Моя професія». Директор школи довела інформацію про стан справ у питаннях співпраці. Було обговорено кроки, які необхідно виконати для покращення обізнаності шкільної молоді у правилах вибору професії.

                Також у ході зустрічі розглянуто питання організації праці, професійний склад колективу. Досягнуто домовленості про співпрацю школи та філії для укомплектування за необхідності персоналом.    

  

  

 

Сьогодні, 05 вересня, у стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено презентацію роботодавця для шукачів роботи, які перебуваються на обліку. Засобами Інтернет зв’язку та допомогою програми для відео конференції Zoom, було презентовано компанію ТОВ «Фуджікура аутомотів Україна-Львів» Fujikura Automotive Ukraine Lviv) спеціалістами у Львові своєї компанії.

     Fujikura (Україна) це, українське відділення Fujikura, з виготовлення електричного обладнання для автомобілів.  знаходиться в селі Підрясне на Яворівщині, не подалік Львова. Генеральний директор «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» — Хорхе Гарсіа Пуенте.

     Офіційне відкриття заводу відбулось 14 квітня 2016 року. Засновниками є «Фуджикура Аутомотів ЮРОП СА» (Іспанія) та «Фуджикура Аутомотів Румунія СРЛ». В реалізацію проекту залучити близько 20 млн євро інвестицій і в перспективі створити близько 3 тисяч робочих місць.

     З метою залучення людей для працевлаштування було проведене презентацію вакансій для роботи на даному підприємстві. Запропоновано вакансію оператора по складанню дротів.  Заробітна плата від 8 533 до 9 136 грн (із врахуванням опадткування). Також можливі премії за ефективність.

    

    

     Інфомрація для довівдок Адреса:

     вул. Європейська, 1, село Підрясне, Яворівський район, Львівська область, 81085

     Телефон/факс: +38 067 4718250

     Email: serhii.danyliuk@eu.fujikura.com

    

 

 

Директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія  Фабрикова отримує досвід безпосереднього спілкування з клієнтами служби зайнятості в ролі реєстратора. Такий досвід дозволяє отримати нові  практичні навички та знання, які знадобляться для коригування роботи фахівців філії і подальшого вдосконалення методів задоволення потреб клієнтів.

Перше враження від виконання нових функцій , це усвідомлення важливості першої зустрічі клієнта, надання первинної інформації та мотивації його до пошуку роботи. Реєстратор–це фахівець, від роботи якого залежить не тільки оперативне повернення шукача роботи на ринок праці а й сприйняття бренду державної служби зайнятості.

Після впровадження в роботу інституту кар’єрних радників та реєстраторів сервісне обслуговування населення  піднялося на вищий рівень і це помічають фахівці філії та відзначають клієнти.

                               ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

(ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПАРАТ)

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

 

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

 

  ПРЕСРЕЛІЗ

 

 

 

Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування

 

Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.

Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.  

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

Відпочинок з користю

 

 

В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю», який діє в Миколаївському обласному центрі зайнятості було проведено конкурси для учнів 7,8 класу Гімназії селища Братське. Фахівець їх професійної орієнтації Братської районної філії Олександр Неговора провів конкурси для учнів, які мали за мету показати важливість у відповідальному виборі професії.

Учні приймали участь у конкурсах, серед яких: гра «Найпрофесія» завдячуючи якій  школярі змогли диференціювати професії за певними характеристиками (найзеленіша; найсолодша, найгарячіша професія та багато інших); Гра «Лотерея» ціль якої, було показати негативні наслідки випадкового вибору професій, переконати у необхідності активних дій у професійному самовизначенні; Гра «Хто потрібен нашому місту» - зорієнтувала учнів про те, що життєві потреби людей і суспільства диктуюсь свої правила вибору професії, а «місто» не може жити із обмеженою кількістю професій.

 

Та на кінець у вигляді конкурсу було поділено школярів на дві групи. Суть конкурсу «Чи знаєш ти всі професії?». Школярі витягли із великої кількості літер – 4 літери, та на них мали записувати на ватманах перелік професій на перші обрані літери. Також в цій грі необхідно було дати ознаки даних професій. В кінці дві групи, написала та озвучили професій. Група, яка назвала більше професій – отримали від Братської районної філії подарунок, гру монополія «Футбольний менеджер».

Дані профорієнтаційні ігри дали можливість показати учням необхідність відповідального та зважливого вибору професій. Також по закінченню всіх присутніх було запропоновано відвідати на літніх канікулах Братську філії для проходження тестування для визначення своєї професійної спрямованості.   

 

Семінар із легальної зайнятості

На днях у Братській районній філії Миколаївського Обласного центру зайнятості за співпраці із начальником Братського відділу обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного  Пенсійного фонду в Миколаївській області - Скрипніка Олександра Віталійовича було проведено семінар із легальної зайнятості, на якому були присутні шукачі роботи.

Олександр Скрипнік, роз’яснив присутнім переваги легалізації заробітних плат та трудових відносин, їх взаємозв’язок зі страховим стажем та майбутньою пенсією. І запропонував долучатись до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема через веб-портал Пенсійного фонду України, здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права громадянина.

Також було надано інформацію про можливість підключення sms-послуг, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з‘ясування причин.

Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

· або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;

· або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.

Шановні громадяни, головне управління Пенсійного фонду запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Наприкінці заходу присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх турбували, та переконались в тому, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією їх соціального захисту.

                      

 

Громадські роботи в весняний період у Братському районі

 

Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вони спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт.

         Братщина - район сільськогосподарський, вакансій недостатньо та й вибір їх обмежений. Тому  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

З метою співпраці із сільськими та селищними радами району в напрямку організації та проведенні громадських робіт директором Братська районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабриковою Н. М.  04 березня 2019 року відвідано Шевченківську та Іванівську сільські ради.

Організація громадських   робіт  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Направлені  безробітні виконують  роботи з  благоустрою  територій  населених пунктів,  придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, здійснюють заготівлю дров  сім'ям, призваних, поранених   військовослужбовців у зоні АТО та одиноких, малозабезпечених громадян.

Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації.

         Активна підтримка проводиться Братською районною державною адміністрацією, якою було 11.01.2019 року прийнято розпорядження № 4-р « Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2019 рік».
Першими до організації громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок  коштів  органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  на  випадок безробіття  в районі долучилися Новокостянтинівська і Шевченківська сільські ради, в березні планують організацію громадських робіт Іванівська сільська рада та Територіальний центр соціального обслуговування. Громадські роботи будуть проводитися загалом на 18-ти підприємствах, установах та організаціях Братського району, видатки на організацію яких передбачено у місцевих бюджетах.

         Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

 

Орієнтуємо на службу в Збройних Силах України

 

Як обрати професію до душі

 

Саке із таким слоганом пройшла зустріч Олександра Неговори, професійного консультанта Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ із учнями 8 та 9-го класу Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ст. Зустріч була направлена на інформування школярів про формулу обрання професії, актуальні професії на ринку праці.  

Школярам при зустрічі було наголошено, що професію слід обирати за рядом   сукупних базисних складових всієї системи, а не як окремий захід. Так було школярам розказано про формулу обрання професії «Хочу-можу-треба». Присутнім було наголошено, що обрання професії має тісне відношення до процесу формування всебічного розвитку особистості, підготовки учня до життя, до праці і, що правильне обрання професії втілить в дійсність  подальше успішне життя.

Школярам був запропонований систематичний розподіл по професіям  (за метою, за знаряддям праці, за умова праці). Була озвучена статистика професій, які являються необхідними та навпаки професії, у яких є перенасичення на ринку праці.

Під час роботи також було проведено тестування, результати, яких  покажуть нахили і здібності учнів при обранні майбутньої професії.

Але якщо у вас досі немає чітких критеріїв і готовності віднести себе до категорій професій, не варто засмучуватися. В таких випадках є можливість пройти професійне тестування на вибір професії у стінах Братської районної філії (смт.Братське, вул. Миру, 112 9-10-48), а також за електронною адресою профорієнтаційної платформи Служби зайнятості України http://profi.dcz.gov.ua/tests/.

 

 

 

 

Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу!

 

В січні поточного року між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України укладено Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання, у тому числі зі сплати аліментів.

29 Січня 2019 року в Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулася спільна нарада з питань взаємодії з Братським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. В першу чергу така співпраця має бути спрямована на організацію та проведення спільних заходів, спрямованих на  сприяння зайнятості,  детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, що мають майнові зобов’язання за рішенням суду (інших органів), в тому числі зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах ДВС.

Присутні на нараді в.о.директора Братської районної філії Силенко О.І. та начальник Братського районного відділу ДВС А.О. Константінова досягли домовленості щодо реалізації положень Меморандуму та спланували основні заходи з цією метою.  

 

Формула обрання професії за вподобанням

 

Професійним консультантом Братської філії, Олександром Неговорою для учнів 8-го та 9-го класу Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст. був проведений профорієнтаційний урок на вибір професії.

Корисна інформація про 5 типів професій покращила інформованість школярів та розуміння, як саме правильно обирати майбутню професію відповідно до своїх вподобань. Для прикладу вибору професії було запропоновано формулу «Хочу-Можу-Треба», яка показала школярам шляхи обрання професії.

Також на уроці із орієнтації обговорювалась кваліфікація професій за предметом праці, які прийнято поділяти на гностичні, перетворювальні, та пошукові.

Учням була надана інформаційна наочність, завдячуючи якій, вони дізнались про схематичну класифікацію професій із чотирьох ярусів: типи, класи, відділи, групи.

 Завдяки уроку учні отримали інформацію про професії, які актуальні на ринку праці у Братському районі, Миколаївській області та в цілому по Україні.

Наприкінці уроку, учні 9-го класу заповнили анкети, які надано відділом профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати допоможуть зробити висновки, як школярі для себе обирають професію, що їх приваблює у майбутній професії та іншу важливу інформацію.

Дана профорієнтація проходить в рамках Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.  

 

Декада зайнятості для людей з інвалідністю

 

На минулому тижні в Україні відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю. Керівництво та фахівці Братської районної філії долучились до заходів, які проводились в районі. Організовано та проведено інформаційно-профорієнтаційний захід для осіб з інвалідністю, в якому прийняли участь 9 осіб, розглянуто питання на засіданні ради регіонального розвитку в Братській райдержадміністрації за участі керівництва району, соціальних партнерів, голів селищної та сільських рад, громадських організацій. В Братській центральній районній бібліотеці, спільно з соціальними партнерами, проведено зустріч з членами клубу «Оберіг», до якого входять люди з інвалідністю, на якому присутніх ознайомлено з новими формами роботи, які використовує служба зайнятості з метою розширення доступу населення району до продуктивної зайнятості, прискорення інтеграції найбільш вразливих його категорій на ринку праці.

За підсумками 10-ти місяців роботи рівень працевлаштування інвалідів  Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ склав 34,5%, що є одним з найбільших в області.

         Заходи пройшли цікаво, за активного діалогу всіх сторін.        

 

 

 

 

 

 

Правильно обрана професія – успішне життя в майбутньому

 

В Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ продовжується профорієнтаційна акція «Палітра професій», яка є складовою Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. З метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії цього понеділка, 12 листопада здійснювалось тестування школярів 11 класу, які навчаються у Братській ЗОШ І-ІІІ ст.

 Цього дня провідний фахівець філії Олександр Неговора за допомогою тестів допоміг  учням зрозуміти власні ціннісні орієнтації, тобто, на що вони спираються при виборі професії. Перший тест на визначення професійної спрямованості Голланда показав спрямованість школярів до виду діяльності.  Другий тест надав можливість отримати детальну схему здібностей, і зрозуміти, де школяр може найкраще відбутися як професіонал: в роботі з тваринним світом, людьми, технікою, творчістю або у знаковій системі.

Учні отримали висновки за результатами тестування, з детальним описом професійного типу особистості та типу професії, з якими вони можуть ознайомити своїх батьків, що допоможе в майбутньому визначитись із професією та обрати навчальний закладі відповідно до професійної спрямованості.

Якщо ти школяр і ще не визначився із своїм майбутнім – служба зайнятості допоможе  і тобі дізнатися детальніше про самого себе.

 

Працевлаштування за сприяння служби зайнятості

Фахівцями Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ постійно проводиться аналіз та вивчення ринку праці, відслідковується економічний стан та діяльність підприємств, в яких можливе створення нових робочих місць. Результатом співпраці є те, що 2 роботодавців в жовтні 2018 року отримали компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З ТОВ «Будкамінь», основним видом діяльності якого є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю, філія співпрацює протягом останніх двох років. Товариством створено більше 10 нових робочих місць, з них з наданням компенсації ЄСВ працевлаштовано двоє осіб квотної категорії безробітних: в квітні Олександр Плахотнік, в серпні отримав роботу Сергій Іванов.

Таким чином, служба зайнятості допомагає підприємствам що розвиваються отримати компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу співпрацюючи з Братською районною філією з питання укомплектування нових робочих місць.

 

 

 

 

Орієнтуємо школярів на вибір майбутньої професії

 

В рамках Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки продовжується тестування школярів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Братського району на визначення професійної спрямованості.

Братський районним центром зайнятості приділяється активна увага школярам, які потребують допомоги у виборі професії. Одне з таких тестувань школярів відбулось у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІ ступенів та Новокостянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. фахівцем з профорієнтації Олександром Неговорою. Учні 8-го, 9-го, 10-го та 11-го класів на уроці відповідали та тестові питання.

Всім відомо, що вибір професії школяра залежить від порад батьків та вчителів. Але все ж таки потрібно прислухатись до своїх побажань. Тестування допоможе правильно обрати професію. Воно направлене на допомогу молоді, яка ще не визначилась у майбутній професії. Юнакам і дівчатам легше зробити свідомий вибір. Спеціалістом центру зайнятості було надана інформація про характеристики типів професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Надана формула правильного вибору професій, звернуто увагу учнів на  помилки, які можуть трапитись при виборі професійного майбутнього. 

Школярам надано інформаційні матеріали, щодо вибору професій. Запропоновано пройти тестування безпосередньо у Братському РЦЗ на автоматизованому робочому місці «Профконсультант» та «Оптант-Плюс», також на порталі з профорієнтації та розвитку кар’єри, який створила служба зайнятості України: www.profi.dcz.gov.ua/tests. Скористатись платформою з профорієнтації та розвитку кар'єри  може не тільки школяр, а й кожен охочий, безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію.

 

Нові бізнес-можливості для Братського району

 

Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці. Оскільки останні роки в районі знижується обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. З метою зацікавленості громадян до відкриття власної справи та самозайнятості центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництваорганізовано та проведено семінар із плодоовочівництвадля безробітних, що перебувають на обліку.

Вела захід виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, в ході розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору. Безробітні, що перебувають на обліку, отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу Ірина Купрієвич відповіла на численні питання, які ставились слухачами та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 

 

 

 

 

-          Так як Миколаївщина є аграрним регіоном, найбільша кількість вакансій надходять до служби зайнятості саме від сільськогосподарських підприємств, пов’язаних з овочівництвом, тваринництвом, птахівництвом, виноградарством, вирощуванням і переробкою зернових культур тощо. З початку року таких вакансій в нашій базі було зареєстровано 6261. Це становить 28% від загальної кількості пропозицій роботи, а їх налічувалося 22,3 тисячі. Але цього не достатньо, щоб забезпечити роботою усіх бажаючих селян, оскільки на одне робоче місце у сільськогосподарській сфері претендували в середньому 27 безробітних громадян, – зазначає директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Служба зайнятості також допомагає громадянам різного віку зорієнтуватися  у виборі або зміні професії, нового робочого місця. Так, у січні-жовтні 2020 року профорієнтаційні послуги отримали 15816 мешканців сільської місцевості та 21025 осіб, які проживають у містах області.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-жовтня 2020 року професійне навчання пройшли 2611 безробітних селян та 1230 містян.

 

1 листопада 2020 року кількість зареєстрованих безробітних в області становила 14946 осіб, із них 38% – це мешканці сільської місцевості.