Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Заходи та події

28 вересня 2016 року відбулася X сесія Братської районної ради сьомого скликання.

Перед початком її роботи голова районної ради Т.М.Фесько привітала з ювілейними днями народження, які припали на міжсесійний період, депутатів районної ради Т.І.Бачину та Н.С.Горінську, вручили їм подяки і квіти; а також привітала начальника Братського відділення Южноукраїнської МДПІ Л.О.Власенко.

На сесію були запрошені керівники структурних підрозділів, відділів, управлінь, селищний, сільські голови.

В роботі сесії взяли участь депутат обласної ради О.О.Казарін та начальник Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури радник юстиції О.П.Шевченко.

Присутнім було представлено нового начальника Братського відділу поліції А.В.Тюкова.

Голова районної ради проінформувала про роботу у міжсесійний період. За цей час було проведено п’ять засідань постійних комісій, засідання президії, відбувалися робочі поїзди у сільські ради, прийоми громадян, брали участь у всіх районних заходах, розглянуто шість письмових звернень.

На розгляд депутатів було винесено 18 питань порядку денного.

Сесія пройшла емоційно, активно і, продуктивно. Питання порядку денного розглянуто, рішення прийнято.

 

7 вересня 2016 року відбувся виїзний прийом громадян головою районної ради Т.М. Фесько у Новокостянтинівській сільській раді. Тамара Миколаївна відвідала Новокостянтинівську ЗОШ I-III ст., зустрілася з колективом. Адміністрацією школи були озвучені нагальні питання, що стосуються підвозу дітей, які будуть вирішені в робочому порядку. 

 

Першого вересня в усіх школах Братського району відбулося свято Першого дзвоника.

Цього дня голова районної ради Т.М. Фесько разом з головою райдержадміністрації О.П.Кузьміною, начальником відділу освіти, молоді та спорту В.М. Гусаренко, редактором районної газети «Перемога» Н.О.Беньковською були присутні на урочостях в Ганнівській ЗОШ I-IIIст.

Головною подією свята було вручення ключів від нового шкільного автобуса, який о 9-й годині, святково прикрашений під’їхав на подвір’я Ганнівської школи.

З привітальними словами до учнів, вчителів та батьків звернулася голова районної ради Тамара Фесько, побажала успіхів у навчанні, здоров’я, терпіння, наснаги та щоб новий навчальний рік приносив тільки незабутні враження та приємні емоції. Директор школи Тетяна Кривенко подякувала представникам влади за дуже необхідний подарунок, а батькам та спонсорам за допомогу у підготовці школи до нового навчального року. 

 

30 серпня 2016 року в районному будинку культури відбулася традиційна серпнева конференція, в якій взяла участь голова районної ради Тамара Фесько та привітала освітян Братського району. Грамотами районної раи та районної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у виховання

підростаючого покоління було нагороджено кращих вчителів району.

 

 

29 серпня 2016 року у приміщенні адмінбудівлі на першому поверсі відбулося відкриття Братського бюро правовоїї допомоги, головною метою роботи якого є надання населенню безоплатної правової допомоги відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

У відкритті взяли участь голова районної ради Т. М. Фесько, голова районної державної адмміністрації О.П. Кузьміна, начальник відділу персоналу інформаційної та матеріальної інфраструктури Вознесенського бюро безоплатної правової допомоги О. Сосновський та начальник відділу організації безоплатної правової допомоги та роботи з адвокатами Вознесенського бюро безоплатної правової допомоги П. Гнатюк.

Кваліфіковану допомогу щодено з 8.00 до 17.00 крім вихідних (субота, неділя) у Братському бюро правової допомоги надають заступник начальника В.О. Чорновалюк та головний спеціаліст Н.В. Юдова. 

 

 

Цього року районний оздоровчий табір «Лісова казка» розпочав свою роботу 03 липня 2016 року.

На свято були запрошені представники влади, депутати районної ради, селищний та сільські голови, спонсори. Голова районної ради Тамара Фесько привітала всіх з відкриттям табірної зміни, побажала дітям вдалого відпочинку, щасливого літа, гарного настрою та мирного неба над головою. Атмосфера, яка панувала цього вечора в таборі була невимушеною і святковою. На завершення святкової програми всіх дітей запросили до їдальні, де на них чекали солодощі, вручили подарунки від спонсорів, а потім святкова дискотека.

 

29 червня 2016 року відбулось пленарне засідання IX сесії районної ради 7 скликання, на якому було розглянуто 16 питань порядку денного:

1.Про визнання повноважень депутата Братської  районної ради сьомого скликання замість того, який вибув.

2.  Про внесення змін до Комплексної програми сприяння оборонній і мобілізаційній готовності Братського району на 2015-2019 роки.

3. Про внесення змін і доповнень до Цільової соціальної програми розвитку освіти Братського району на 2011-2016 роки.

4. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2016 рік.

5. Про хід виконання районної програми забезпечення населення Братського району якісною питною водою на 2006-2020 роки.

6. Про внесення змін до Статутів комунальних установ.

7. Про продовження трудових відносин з директором Комунальної організації «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Братської районної ради Миколаївської області».

8. Про затвердження в новій редакції Положення про комунальну організацію «Територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Братської районної ради Миколаївської області».

9. Про призначення Кузіної О.О. на посаду головного лікаря Братського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Братської районної ради Миколаївської області.

10. Про пониження ступенів окремих загальноосвітніх навчальних  закладів району.

11. Про припинення діяльності окремих загальноосвітніх навчальних закладів району.

12. Про надання згоди на передачу в безоплатне користування (позичку) нежитлового приміщення комунальному підприємству «Миколаївкнига» Миколаївської обласної ради.

13. Про внесення змін до складу постійної комісії районної ради.

14. Про внесення змін до складу президії районної ради.          

15.  Про зняття з контролю рішень районної ради.

16. Про звернення депутатів Житомирської районної ради.

 Різне.

В різному прийняли ряд звернень до вищих органів влади.

Голова районної ради Тамара Фесько розпочала сесію із урочистого вручення подяки  депутату чотирьох скликань, екс-заступнику голови Братської районної ради 5-го скликання, члену Національної Спілки журналістів України О.В.Бакуменко.

Участь в засіданні взяли: Олена КУЗЬМІНА, голова Братської РДА, депутат Миколаївської обласної Ради Олександр КАЗАРІН, Віталій СИВЕНЮК, начальник Братського відділу ГУ Національної поліції України та начальники окремих управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій, сільські та селищний голови.  

Коротко про основні події звітного періоду та про стан справ у районі і проведену роботу постійними комісіями та виконавчим апаратом районної ради в міжсесійний період доповіла голова Братської районної ради Тамара Фесько. З усіх розглянутих питань прийнято рішення, а їх за підпорядкованістю буде надано виконавцям. 

 

 

9 траня 2016 року Братщина відзначила 71-у річницю Перемоги над нацизмом.Представники влади, шкільні колективи, працівники установ та організацій, гості та запрошені на святкування зібралися в найурочистішому місці – біля Меморіалу Слави, щоб знову уславити подвиг відважних героїв – визволителів.

 

З глибоким хвилюванням звернулася до присутніх ветеранів голова районної ради Тпмара Миколаївна Фесько, низько вклонилася безсмертному подвигу наших земляків та висловила велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я та ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Побажала шановним ветеранам міцного здоров’я, добра, благополуччя на довгі роки, а нам усім – мирного неба. Хвилиною мовчання вшанували память за загиблими у війні.

 

Учасники мітингу – ветерани війни та праці, керівники району, представники трудових колективів, учнівська молодь поклали квіти  до підніжжя Меморіалу Слави. Благочинний Братського району Олег Гарбовський відслужив молебень за загиблими у повоєнні роки.

 

27 квітня 2016 року о 9.00 відбулася VIII позачергова сесія районної ради сьомого скликання. Головуюча на пленарному засіданні Т.М.Фесько ознайомила присутніх на сесії депутатів з порядком денним та запропонувала погодити. На сесію було винесено одне питання : Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2016 рік по якому доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Мирненко Н.В.

 

В рамках відзначення 25-річчя незалежності України в Миколаївській області триває соціокультурна акція «Є хліб – є й життя». 22 квітня в Братському районі відбувся районний етап цієї акції, в ході якої було представлено  кращі здобутки району в розвитку соціально-культурної сфери,  збереження та розвиток української національної культури, виховання  любові до рідного краю.

В рамках акції район відвідали:  начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, керівник творчого об’єднання майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова,  головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації обласний хірург Іван Дудла, головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Демиденко, голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та заступник голови райдержадміністрації Дмитро Попов, представники галузі культури Кривоозерщини.

Гостей радо зустрічали голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін, керівники галузей культури, освіти, охорони здоров»я району: Олена Буберенко, Вікторія Гусаренко та Ольга Васильченко.

В селі Миролюбівка, члени обласного оргкомітету, де їх гостинно зустріли директор ПрАТ «Добробут» Олександр Мезник та Миролюбівський сільський голова Володимир Швед,  відвідали сільський Будинок культури, де познайомилися з роботою творчих колективів.

Олександр Мезник ознайомив гостей зі здобутками господарства, з тією роботою, яка проводиться для збереження  та розвитку соціально-культурної сфери, а також запросив на відкриття відремонтованого за рахунок господарства ФАПу та представив придбаний автомобіль «швидкої допомоги». Стрічку на Миролюбівському ФАПі перерізали Олександр Мезник та обласний хірург Іван Дудла.

А в фойє будинку культури всіх присутніх вразила виставка, на якій були представлені не тільки вироби декоративно-прикладного мистецтва, а й випічка, короваї, здоба – витвори кулінарів Миролюбівщини.

В храмі Олександра Невського всіх зустрів отець Михайло Беззубик, який побажав всім божого благословення  та успіхів у справах. Всі присутні  поклали квіти до меморіалу загиблим у Другій світовій війні.

Відвідали гості і Миролюбівську ЗОШ І-ІІІ ст., де їх очікували педагогічний та учнівський колективи.

В селі Новомар»ївка депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін раом з сільським головою Олександром Гридіним зустріли гостей біля поклонного хреста та супроводжували потім до сільської лікарняної амбулаторії, спортивного комплексу «Дивосвіт», сільського будинку культури, Новомар»ївської ЗОШ І-ІІІ ст., де всі присутні могли ознайомитися зі здобутками в розвитку соціально-культурної сфери в Новомар»ївській сільській раді, внеском в це місцевого господарства  та його керівника.

Новомар»ївська ЗОШ І-ІІІ ст. гостинно зустріла делегацію, продемонструвавши, під час презентації школи, здобутки і в навчально-виховному процесі, і в матеріально-технічному забезпеченні: новим парканом, що споруджується біля школи, відремонтованими фасадом, дахом та спортивний залом, заміненими вікнами. Все це здійснено за допомоги місцевого господарства та його керівника Олександра Казаріна. Ну а в оновленому спортзалі йшли заняття, учні зосереджено виконували вправи з м»ячами, займаючись фізичною підготовкою.

А відвідавши пекарню спілки, гості не тільки познайомилися з технологічним процесом випікання хліба, асортиментом продукції, що випускається, мали змогу його покуштувати,  а й були вражені географією постачання хліба в районі та його ціною, поскільки хліб  населенню відпускається за соціальними цінами.

В селищі Братське гості відвідали пологове та інфекційне відділення центральної районної лікарні; Братську ЗОШ І-ІІІ ст., де їм діти творчо презентували свою школу, а директор школи Олена Силенко провела шкільними коридорами та класами, показала активий зал та їдальню; засідання клубу «Надвечір»я»  в районній бібліотеці та виставку майстринь вишивки, яка там демонструвалася.

Ну а біля районного будинку культури вирував ярмарок, на якому всіма територіальними громадами району були представлені вироби кулінарного мистецтва, хлібо-булочні вироби, блюда з тіста, м»яса, риби, яєць, картоплі.

В фойє районного будинку культури захоплення викликали виставки короваїв та знаного не тільки на Братщині художника з села Новокостянтинівка Віктора Хізніченка та його учнів.

Підсумком проведення районного етапу соціокультурної акції «Є хліб – є й життя» став творчий звіт художніх колективів району та передача естафети «Рушник єдності» від Братського до Кривоозерського району.

 

 

18 березня 2016 року Тамара Миколаївна взяла участь у пленумі з нагоди 30 – річчя районної ветеранської організації, яку вже протягом багатьох років очолює Г.М. Мамедов. 

 

 

Голова районної ради привітала всі присутніх на пленумі, побажала здоров’я та благополуччя ветеранам району, підкреслила, що ветеранська організація зробила великий внесок у патріотичне виховання молоді та соціальний захист інтересів людей похилого віку, ветеранів війни та праці. 

З нагоди ювілею було вручено нагороди та квіти ветеранам, подякою Миколаївської обласної ради нагороджено Тимофієнка Д.І.,

почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради вручено Г.М. Мамедову,

 

М.А. Бохан, Л.В. Гальченко, М.Л. Вчорашньому.

 

 

18 березня 2016 року в парку Слави відбулися урочисті заходи з нагоди 72- річниці визволення Братщини від фашистських загарбників. 

Сердечні та щирі слова вітань пролунали від голови районної ради Т.М.Фесько, голови райдержадміністрації О.П. Кузьміної, селищного голови Є.І. Кравця, голови районної ветеранської організації Г.М.Мамедова.

Вітаючи братчан голова районної ради Т.М.Фесько висловила вдячність старшому поколінню, яке пережило всі страхіття війни, закликала молоде покоління зберігати в душах і серцях ті героїчні сторінки нашої історії, низько вклонилася воїнам-визволителям, побажала всім здоров’я та мирного неба над головою.

 

Віддаючи данину глибокої поваги великому подвигу, героїзму і самовіданості, присутнім ветеранам війни 1941-1945 років було вручено ювілейні медалі «70 років визволення України від фашистських загарбників».

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про всіх, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах, у гітлерівських катівнях чи просто від голоду. 

 

До Вічного вогню поклали квіти памяті і шани керівники обох гілок влади району, представники трудових колективів, молодь, братчани.

 

 

09 березня 2016 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у заходах до річниці від дня народження геніального поета, художника, громадського діяча України – Тараса Григоровича Шевченка.

Голова районної ради звернулась з привітальним словом до всіх присутніх, наголосила на величі поета і художника, на його вшануванні у всьому світі, на пророчих словах, які актуальні і в наш час. Закликала читати і вивчати твори Т.Г.Шевченка, сприймати їх серцем, любити свою Україну, так як любив рідну землю Тарас Григорович. До погруддя Т.Г. Шевченка було покладено квіти від виконавчої та представницької гілок влади, від установ та організацій селища.

Вихованці будинку творчості школярів та юнацтва підготували літературну композицію, лунали пісні про Україну, ще раз підтверджуючи те, що особистість Т.Г.Шевченка та його «Кобзар» назавжди залишиться в історії українського народу, його поезія актуальна і сьогодні, його твори знають і люблять всі. 

 

 

10 лютого 2016 року було проведено семінар – нараду із секретарями сільських та селищної рад. У роботі семінару взяла участь голова районної ради Т.М. Фесько.

У своєму виступі Тамара Миколаївна звернула увагу секретарів на виконавську дисципліну, стан діловодства по сільських радах. Зазначила, що потрібно більш уважніше слідкувати за змінами, які відбуваються в законодавстві, новообраним секретарям частіше звертатися за методичною допомогою до районної ради.

На порядок денний були винесені такі питання:

Про внесення змін до законодавчих актів щодо деяких питань спадкування.

Про зміни в державному законодавстві з питань цивільного права.

Про нормативно- правову базу органів місцевого самоврядування.

Про дотримання основних вимог інструкції з діловодства.

Різне.

Після розгляду питань порядку денного керуюча справами виконавчого апарату районної ради Н.К.Глаголенко підвела підсумки семінару – наради та націлила секретарів на активну роботу.

 

03 лютого 2016 року голова районної ради Т.М.Фесько разом з працівниками виконавчого апарату провела день районної ради в Ганнівській сільській раді. Працівниками виконавчого апарату було надано методичну допомогу з питань ведення діловодства.

Тамара Миколаївна відвідала обєкти соціальної сфери.

 

 

 

29 січня 2016 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь у роботі колегії райдержадміністрації. На засіданні було розглянуто підсумки роботи за 2015 рік.

 

28 січня 2016 року відбулася VI позачергова сесія районної ради сьомого скликання.

 

Перед початком пленарного засідання голова районної ради Т.М.Фесько привітала депутатів районної ради Московщук Л.Г. та Дронь Л.Д. із ювілейними датами народження, а також головного бухгалтера КУ «Братський районний центр фінансово-господарського та навчально-методичного забезпечення закладів освіти» Братської районної ради Миколаївської області Яценко Л.М., висловила подяку за співпрацю з органами місцевого самоврядування. До порядку денного VI позачергової сесії були включені такі питання:

1.Про внесення змін та доповнень до Цільової соціальної програми розвитку освіти Братського району на 2016 рік.

2. Про внесення змін до Програми розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки та продовження терміну її дії до 2017 року.

3. Про продовження терміну дії до 2017 року районної Соціальної комплексної програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2011-2015 роки.

4. Про внесення змін до Положення про комунальну організацію «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Братської районної ради Миколаївської області.

5. Про уточнення показників районного бюджету братського району на 2016 рік.

6. Про внесення уточнень до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року № 10 «Про районний бюджет Братського району на 2016 рік».

7. Про затвердження плану-графіку відстеження результативності регуляторних актів на 2016 рік.

8. Про зняття з контролю рішень районної ради.

 

22 січня 2016 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України, які пройшли в Братському районі традиційно біля погруддя Т.Г.Шевченка, за участі керівництва району, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Голова районної ради Т.М.Фесько підкреслила значимість цієї події, звернулася з привітальним словом до всіх присутніх, побажала міцного здоров’я, світлого неба, наголосила на тому, що ми повинні робити все можливе щоб світова спільнота чула про Україну лише позитивне. Хвилиною мовчання було вшановано память про всіх борців за вільну, незалежну, соборну Україну. Керівництво району, представники трудових колективів та громадськості поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченку.

 

 

Після цього в Свято-Миколаївському храмі Благочинний Братського району Олег Гарбовський відслужив молебень за єдність України та народу.  

 

30 грудня 2015 року відбулась V позачергова сесія районної ради сьомого скликання, на якій було розглянуто питання про внесення уточнень до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року № 10 «Про районний бюджет Братського району на 2016 рік».

25 грудня 2015 року відбулася ІV сесія Братської районної ради сьомого скликання. Пленарне засідання відкрила голова районної ради Фесько Т.М.

На сесії було затверджено бюджет на 2016 рік, що є найбільш важливим для подальшої життєдіяльності району. Доповідала з даного питання начальник фінансового управління РДА Мирненко Н.В. Після обговорення, уточнення деякої інформації, роз’яснення особливостей формування бюджету у цьому році, головний фінансовий документ було прийнято одноголосно та розглянуто усі питання порядку денного.

Шістнадцятого  грудня 2015 року відбулася III позачергова сесія районної ради сьомого скликання. Перед почакком роботи голова районної ради Т.М. Фесько вручила значки та посвідчення депутатам районної ради, подякувала депутату обласної ради Казаріну О.О. за їх виготовлення.

На порядок денний пленарного засідання було винесено такі питання:

1. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2015 рік.

2. Про утворення президії Братської районної ради сьомого скликання.

3. Про внесення громадян до Книги Пошани Братського району.

4.  Про зняття з контролю рішень районної ради.

5.  Про депутатське звернення депутата обласної ради Демченко Т.В.

 

6. Про внесення змін до складу постійних комісій районної ради.  

 
20 листопада 2015 року відбулася II позачергова сесія Братської районної ради сьомого скликання, на якій було розглянуто вісім питань порядку денного.

 

1. Про дострокове припинення повноважень заступника голови районної ради Галабана М.С.

 2.Про затвердження Регламенту  Братської районної ради сьомого скликання.

 3.Про затвердження Положення про постійні комісії Братської районної ради сьомого скликання.

4. Про затвердження Положення про президію Братської районної ради сьомого скликання.

5. Про утворення постійних комісій Братської районної ради сьомого скликання та обрання їх складу.

6. Про структуру виконавчого апарату та затвердження Положення про виконавчий апарат Братської районної ради сьомого скликання. 

7. Про затвердження технічних документацій із нормативно грошової оцінки земельних ділянок.

8. Про перейменування населеного пункту.      

Найбільша дискусія виникла під час виборів голів постійних комісій. В ході голосування було утворено 4 постійні комісії районної ради, обрано голів та членів комісій.

 
15 липня 2015 року голова районної ради Т.М.Фесько здійснила робочу поїздку по господарствах району в рамках проведення жнивної кампанії. Тамара Миколаївна відвідала ряд фермерських господарств та ВАТ «Людмилівський елеватор», де зустрілася з керівником, депутатом районної ради В.В.Михайликом. В ході зустрічі обговорювалася цінова політика приймання зерна ВАТ «Людмилівський елеватор» від господарств, а також необхідність співпраці товаровиробників з даним підприємством.

 

Йде збирання пшениці у фермера з Михайло – Жуково А.В. Семиделіхіна.

 

На току агрофірми «Широкий лан» з керівником О.В.Спасенком.

 
24 червня 2015 року в сесійній залі районної ради відбулася чергова XL сесія районної ради шостого скликання. Її відкрила і вела голова районної ради Т.М.Фесько.

Перед початком пленарного засідання голова районної ради Т.М.Фесько привітала державних службовців з професійним святом та нарогодила подяками районної ради Смоляр С.М. керівника апарату райдержадміністрації; колектив фінансового управління райдержадміністрації; колектив відділу культури райдержадміністрації; колектив управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

На сесію були запрошені керівники структурних підрозділів РДА, селищний та сільські голови. До порядку денного XL сесії були включені такі питання:

1. Про інформування прокурором Братського району населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району за I півріччя 2015 року. 

2. Про затвердження комплексної Програми сприяння оборонній та мобілізаційній готовності Братського району на 2015-2019 роки.

3. Про затвердження районної Цільової соціальної програми протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2015 -2018 роки.

4. Про внесення доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Братського району на 2015-2017 роки.

5. Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки («Турбота»).

6. Про звіт постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, торговельного та побутового обслуговування населення.

7. Про хід виконання Програми розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки.

8. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2015 рік.

9.  Про передачу комунального майна.

10. Про внесення змін до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Братського району Миколаївської області. 

11. Про призначення Чеботаря О.І. на посаду директора комунального закладу «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Лісова казка» Братської районної ради Миколаївської області».

12. Про продовження трудових відносин з директором Братської централізованої бібліотечної системи Братської районної ради Миколаївської області.

13. Про звільнення Галабана В.М. з посади директора комунального підприємства «Госптехсервіс» 

14 Про структуру виконавчого апарату Братської районної ради.

15. Про надання дозволу Братській центральній районній лікарні Братської районної ради Миколаївської області на списання майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області.

16. Про надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Миколаївської області на списання майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області.

17. Про зняття з контролю рішень районної ради.

18. Різне

Депутати присунті на сесії брали активну у часть в обговоренні питань порядку денного (вносили пропозиції, рекомендації до проектів рішень) та голосуванні.

Жваве обговорення та критику викликала інформація відділу освіти, молоді таспорту РДА, яка була підготовлена на депутатські запити депутатів Москощук Л.Г., Головатої В.А., так як ці депутатські запити були включені у питанні «Різне». Також депутати були проінформовані про стан заготівлі дров та вугілля для закладів соціальної сфери, про долю аптеки № 40 («Фармація»), яка вже два місяці закрита.

 

В роботі сесії взяв участь прокурор Братського району О.П. Шевченко.

 

22 червня 2015 року на меморіальному комплексі селища Братське відбувся мітинг-реквієм, присвячений початку Великої Вітчизняної війни.

 До присутніх звернулися представник влади та місцевого самоврядування. Голова районної ради Фесько Т.М. закликала всіх берегти пам'ять про тих, хто не повкрнувся з поля бою і шанувати солдатів Великої Перемоги, побажала присутнім здоров'я та мирного неба. Благочинний Братського району Олег Гарбовський відслужив панахиду за убієнними в роки війни.

 Хвилиною мовчання та покладанням квітів жителі селища вшанували память загиблих н6е лише у роки Другої світової війни, але й тих, хто нині віддав своє життя за своборду та незалежність нашої держави. 

 

18.06.2015 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько привітала дільничих інспекторів міліції з професійним святом. У своєму виступі Тамара Миколаївна наголосила що дільничі, перш за все, працюють з громадою, є сворідними психологами, люди ім довіряють.

Побажала професіоналізму у роботі і спокою на закріплених територіях.

 

15.05.2015 року відбулися урочисті збори з нагоди відзначення професійного свята Дня Медичного працівника. Голова районної ради Т.М.Фесько привітала колектив Братської ЦРЛ та РЦ ПМСД напередодні свята.

Вручила Грамоти районної ради кращим лікарям та середньому медперсоналу:

- Ткаченко Олесю Михайлівну – районного лікаря педіатра;

- Іванька Леоніда Васильовича – лікаря терапевта;

- Скрипник Валентину Володимирівну – старшу медичну сестру дитячого відділення;

- Кулікову Ольгу Миколаївну – медичну сестру поліклінічного відділення;

- Красковську Олену Анатоліївну – медичну сестру палати інтенсивної терапії;

- Сабалю Жанну Олексіївну – молодшу медичну сестру поліклінічного відділення;

- Грицан Павла Володимировича – водія Миколаївського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Братського пункту постійного базування Вознесенської станції швидкої медичної допомоги;

- Матюхіну Марину Олександрівну – медичну сестру загальної практики сімейної медицини АЗПСМ селища Братське;

- Краснікову Оксану Юріївну – завідуючу Сергіївським ФП Братського РЦ ПМСД.

Також Грамотою районної ради за сумлінне виконання своїх обов’язків було нагороджено колектив Братської ЦРЛ – головний лікар Васильченко О.А. 

03 червня 2015 року у Петропавлівській ЗОШ I-II ст. відбувся мітинг-реквієм, присвячений відкриттю меморіальної дошки випускнику школи, який проходив службу у військовій частині 3027 Північного оперативно-територіального обєднання Національної гвардії України в званні молодший сержант, командир 3-го відділення 3-го взводу Юрію Спащенку. Він героїчно загинув 5 вересня 2014 року в зоні проведення антитерористичної операції під м. Тельманове Донецької обл. виконуючи службово-бойове завдання. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Право урочисто відкрити меморіальну дошку пам’яті Юрія Спащенка було надано батькам загиблого: матері Олені Миколаївні та батьку Віктору Станіславовичу.

Зі вступним словом до присутніх звернулися Петропавлівський сільський голова Ольга Вердеренко та директор школи Ігор Врещ.

Глибоко емоційно, з почуттям болю і смутку на мітингу виступила голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько. Зазначила, що портрет Юрія Спащенка викарбовано на цій меморіальній дошці задля того, щоб закарбувати навічно в наших душах і серцях прийдешніх поколінь пам’ять про нашого земляка, захисника Вітчизни, який віддав своє життя за незалежність України. Висловила слова глибокої вдячності батькам загиблого героя за виховання патріота, доброї та сердечної людини.

Благочинний Братського району Олег Гарбовський провів освячення меморіальної дошки.

Присутні вшанували пам’ять Юрія Спащенка та всіх українських військових, які загинули в зоні проведення АТО, героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за самостійність і назалежність України хвилиною мовчання,

поклали квіти до меморіальної дошки. 

 

20 травня 2015 року відбулася XXXIX позачергова сесія районної ради шостого скликання.

На сесію були запрошені керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, селищний сільські голови.

Пленарне засідання розпочалося з урочистого нагородження. Голова районної ради Т.М. Фесько та перший заступник голови райдержадміністрації А.А. Шарата привітали з днем народження та вручили подяку районної ради, депутату районної ради, М.С. Галабану за вагомий і особистий внесок в розбудову і встановлення місцевого самоврядування в районі, та привітали з ювілеєм депутата районної ради С.І.Шарату.

Далі  депутати районної ради затвердили запропонований порядок денний: 

 

1. Про надання погодження ТОВ «Будкамінь» на отримання спеціального дозволу на розвідувальні роботи та ліцензії на розробку Вікторівського родовища гранітів на території Шевченківської сільської ради.

                                                                                                           

2. Про створення комунального закладу «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Лісова казка» Братської районної ради Миколаївської області».

 

3. Про внесення доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Братського району на 2015-2017 роки.

 

4. Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки («Турбота»).

             

5. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2015 рік.

 

6. Про затвердження технічних документацій із нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

 

7. Про розірвання договору оренди комунального майна, укладеного з Ренц О.А.

 

8.  Різне.

 

Особливу увагу голова районної ради звернула на основні положення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», презентувала слайди для ознайомлення та пропозицій, зазначила, що таке об’єднання передбачає принцип добровільності, також вказала, що при проведенні такого об’єднання  необхідно дотримуватись вимог законодавства.

 

9 травня 2015 року мітинг у Парку Слави зібрав ветеранів війни, представників установ, організацій, воїнів – інтернаціоналістів, молодь, жителів Братського.До священих гранітних плит старшокласники поклали гірлянди.

Привітали братчан та гостей селища із 70-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі голова районної ради Т.М.Фесько, голова РДА О.П.Кузьміна, селищний голова Є.І. Кравець, голова районної ветеранської організації Г.М. Мамедов, голова районої спілки воїнів – інтернаціоналістів і запасу А.А. Затишняк. Всі вклоналися і дякували учасникам бойових дій, трудівникам тилу, дітям війни за пережиті роки, за здобуту неймовірно тяжкою ціною Перемогу.

Було покладено квіти до Вічного вогню, до всіх гранітних плит, особливо тепло вітали небагаточисленних учасників бойових дій та ветеранів війни, вручали ім квіти, говорили теплі і щирі слова. Хвилиною мовчання вшанували память про всіх полеглих на полях битв та у повоєнні роки.

День Перемоги цього травня в нашому селищі залишиться пам’ятним двома масовими заходами. 8 травня 2015 року в селищі Братському відбулася урочиста подія - відкриття пам’ятного знаку «Діти війни» на алеї Слави. Цього дня на мітингу крім братчан були присутні шановні гості з Миколаєва – перший заступник Миколаївської ОДА М.П.Романчук, голова обласної ради ветеранів М.А.Поротніков.

Почесне право відкрити пам’ятник «Дітям війни» було надане голові районної ветеранської організації Г.М.Мамедову та дитині війни О.А.Попковій.

Сердечно привітали з такою важливою подією братчан голова районної ради Т.М.Фесько, висловила вдячність всім, хто був причетний до спорудження пам’ятного знака, побажала здоров’я, мирного неба, наснаги, всіх земних гараздів, голова РДА Кузьміна О.П., селищний голова Є.І. Кравець, голоаа районної ветеранської організації Г.І. Мамедов, депутат обласної ради О.М. Мезник та депутат районної ради В.І. Степанов. Відслужив молебень по загиблим та провів освяченя памятного знаку благочинний Братського району Олег Гарбовський. Хвилиною мовчання вшанували память про загиблих у воєнні роки. Представники організацій, установ, учні, братчани, гості  поклали квіти до гранітних стел.

6 травня 2015 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у заходах в центральній районній бібліотеці, які пройшли за ініціативи відділу культури та редакції КП «Братська районна газета «Перемога».

Напередодні 70-річчя великої перемоги в залі зібралися діти війни, головною подією в цей день стала презентація творчих збірок учасника бойових дій, інваліда I групи, жителя с. Антонівка Григорівської сільської ради П.П. Слищенка та директора Михайло – Жуківської ЗОШ I-II ст. Коваленко О.П. «30 сторінок з життя дітей війни с. Михайло- Жуково» Допомогли в укладанні, редагуванні матеріалу головний редактор газети Н.О. Беньковська та заступник редактора О.В.Бакуменко, за що Тамара Миколаївна вручила колективу редакції Подяку районної ради.

Також Подяками за вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління були нагороджені П.П. Слищенко та О.П. Коваленко.

 

Цього ж дня Т.М.Фесько разом з депутатами Миколаївської обласної ради О.О. Казаріним та О.М. Мезніком відвідали 12 учасників бойових дій району.

Під час зустрічі депутати обласної ради привітали ветеранів, подякували їм за мирні роки життя, а з побажаннями здоров’я і довголіття вручили від себе особисто кошти, продуктові набори, квіти.

10 квітня 2015 року у Костуватській сільській раді відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому в зоні АТО Григорію Береговенку. Дошка була виготовлена за ініціативи та сприяння депутата районної ради Степанова В.І.

Захід відбувся на шкільному подвір’ї, де зібралися учні, вчителі, односельчани загиблого. Голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько вручила посвідчення загиблого учасника АТО батьку Григорія Береговенка. Дружині загиблого було вручено довідку на користування пільгами її малолітньому сину.

10 квітня 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько взяла участь у зборах громадської організації «Голос волонтера», які відбулися в районній бібліотеці. На зборах було конкретизовано напрямки роботи організації та визначено відповідальних за цими напрямками.

 

08 квітня 2015 року в районній державній адміністрації відбулася нарада з селищним та сільськими головами, в якій взяла участь голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько.

 

До порядку денного наради були включені такі питання:

1. Про напрямки взаємодії установ поштового зв»язку з органами місцевого самоврядування Братського району.

2. Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій».

3. Про хід кампанії декларування доходів громадян за 2014 рік.

4. Про стан залучення до громадських робіт та використання коштів на їх проведення.

5. Про стан виконання селищною та сільськими радами району розпорядження голови райдержадміністрації від 11.03.2015 року «Про запровадження кампанії із благоустрою та озеленення в населених пунктах Братського району у 2015 році».

6. Про забезпечення виконання Закону України «Про відходи».

7. Про організацію роботи по боротьбі з карантинними бурянами в населених пунктах району.

Після розгляду питань порядку денного Т.М.Фесько звернула увагу сільських голів на уточнення списків учасників АТО, демобілізованих, надання ім посильної допомоги. Також у зв’язку зі складними погодними умовами на території району головою районної ради було уточнено стан об’єктів соціальної сфери, доріг, житлових будинків та надано доручення стосовно ліквідації наслідків стихії.

 

03 квітня 2015 року в Братському районному будинку культури відбулися громадські слухання з питань продовження терміну експлуатації енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС. У слуханнях взяли участь генеральний директор відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Лісніченко Володимир Анатолійович, заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Кравченко Ігор Вікторович, делегація відокремленого підрозділу у складі: Авраменко В.А.- заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку; Фомін Ю.К. – заступник генерального директора з капітального будівництва; Панін І.Д. – головний інспектор; Москаленко М.М. – заступник директора Каскаду ГЕС-ГАЕС; Манузін О.О. – начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації; Нікітенко А.С. – заступник начальника служби аналізу безпеки; Боярищев В.В. – начальник цеху радіаційної безпеки; Буйновська Н.А. – начальник відділу охорони навколишнього середовища; Хмілевська Г.В. – начальник відділу охорони здоров’я; Бочаров А.М. – помічник генерального директора – начальник управління з питань аварійної готовності та реагування; Смірнов О.О. – начальник юридичного віддлу.

Проводив слухання заступник голови РДА Бунько Андрій Миколайович. Зі вступним словом виступила голова районної ради Фесько Тамара Миколаївна, яка проаналізувала надходження коштів з 2011 по 2014 рік на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Братському району, також голова районної ради Фесько Т.М. звернула увагу на проблеми віялового відключення світла для території, що знаходиться в 30км. зоні і встановлення на пільгових умовах електроопалення для населення, що проживає в зоні ризику. За результатами громадських слухань було прийнято резолюцію та звернення до Прем’єр – міністра України з приводу забезпечення виконання вимог законодавства України щодо цільового використання збору на соціально- економічну компенсацію ризику населенню, яке проживає в зоні спостереження АЕС.

звучить Гімн України

Робочі моменти зустрічі

Обговорення за лаштунками

Делегація оглядає Братський районний будинок культури, що був капітально відремонтований за кошти субвенції

 25 березня 2015 року відбулася XXXVIII сесія районної ради шостого скликання.

Її відкрила і вела голова районної ради Т.М.Фесько. На сесію були запрошені селищний сільські голови, керівники структурних підрозділів РДА, установ та організацій.  

На початку пленарного засідання голова районної ради Т.М.Фесько звернула увагу присутніх депутатів, що згідно Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», необхідно до 01.04.2015 року заповнити та здати декларації про майновий стан, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. На порядок денний сесії були винесені наступні питання:

1. Про Звернення депутатів Братської районної ради до жителів району про визнання Російської Федерації державою-агресором, а «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями.

2. Про звіт голови постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту, засобів масової інформації, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення .

3. Про затвердження Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Братському районі на 2015-2016 роки.

4. Про затвердження Програми розвитку фізичної культури і спорту в Братському районі на 2015-2018 роки.      

5. Про внесення змін та доповнень до районної Програми забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до місця навчання, роботи і додому «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки.

 6. Про затвердження звіту про виконання районного бюджету Братського району та резервного фонду непередбачених видатків за 2014 рік.

7. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2015 рік.

8. Про хід виконання районної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки.

9. Про хід виконання Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки («Турбота»).

10. Про призначення Ткаченка В.В. на посаду головного лікаря Братського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Братської районної ради Миколаївської області.

11. Про безоплатну передачу майна із спільної власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади селища Братське.

12. Про надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Миколаївської області на списання майна , що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області.

13. Про зняття з контролю рішень районної ради.

14. Про ліквідацію комунального підприємства «Госптехсервіс».

15. Про структуру виконавчого апарату районної ради.             

В роботі сесії взяв участь прокурор району О.П.Шевченко.

 

19 березня 2015 року в нашому найсвященнішому місці – парку Слави відбулися урочисті заходи з нагоди 71- річниці визволення Братщини від фашистських загарбників.

Сердечні та щирі слова вітань пролунали від голови районної ради Т.М.Фесько, голови райдержадміністрації О.П. Кузьміної, селищного голови Є.І. Кравця, голови районної ветеранської організації Г.М.Мамедова.

Вітаючи братчан, голова районної ради Т.М.Фесько висловила вдячність старшому поколінню, яке пережило всі страхіття війни, закликала молоде покоління зберігати в душах і серцях ті героїчні сторінки нашої історії, низько вклонилася воїнам-визволителям, побажала жити дружно, підтримувати одне одного, бути гідними наших солдат- визволителів, берегти завойоване мирне небо над нами.

Хвилиною мовчання було вшановано память про всіх, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах, у гітлерівських катівнях чи просто від голоду.

До Вічного вогню поклали квіти памяті і шани керівники обох гілок влади району, представники трудових колективів, молодь, братчани.

06 березня 2015 року у холі районної ради, де встановлено погруддя генія українського народу, поета, художника, Великого Кобзаря – Т.Г. Шевченка, відбулося урочисте зібрання з нагоди 201-ї річниці його народження, на яке зібралися представники районної ради, структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ Братського. З привітальним словом до представників установ, організацій звернулася голова районної ради Т.М. Фесько, вона побажала жителям району бути єдиними, згуртованими, шанувати національне надбання, любити і передавати його дітям і онукам у спадок. До погруддя Т.Г. Шевченка було покладено квіти від виконавчої та представницької гілок влади, від установ та організацій селища. Вихованці будинку творчості школярів та юнацтва підготували літературну композицію, лунали пісні про Україну, ще раз підтверджуючи те, що особистість Т.Г.Шевченка та його «Кобзар» назавжди залишиться в історії українського народу, його поезія актуальна і сьогодні, його твори знають і люблять всі. 

9 лютого 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько привітала зі 100-річним ювілеєм Пісніченко Марію Митрофанівну, жительку села Новоолексіївка Братського району.

Ювілярші вручено подарунок та квіти.

04 лютого 2015 року відбулося спільне засідання постійних помісій районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, торговельного та побутового обслуговування населення та з питань освіти, культури, молоді, спорту, засобів масової інформації, материнства, дитинства, охорони здоров’я та соціального захисту населення .

Депутати погодили кандидатуру Ткаченка В.В на посаду головного лікаря Братського районного центру первинної медико – санітарної допомоги та розглянули звернення голови ГО «Народний контроль» Жеванова В.І. У засіданні постійних комісій взяла участь голова районної ради Т.М. Фесько.

04 лютого 2015 року відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Братської районної ради. Члени ради розглянули ряд важливих питань Основна увага була приділена питанню мобілізації, з якого доповів військовий комісар Вознесенського об’єднаного військового комісаріату Стрєльцов Е.М. Сільські голови поставили ряд питань, на які отримали обгрунтовані відповіді. Розглядалися питання роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, виконання місцевих бюджетів 2015 року, декларування доходів громадян, затвердили план роботи Координаційної ради з питаньмісцевого самоврядування на 2015 рік.

Улянівський сільський голова Собко Н.О. зупиналася на питанні децентралізації влади. Голова районної ради Т.М. Фесько акцентувала увагу на неухильному виконанні рішень та поставлених завдань. У роботі Координаційної ради взяли участь депутати обласної ради О.О. Казарін та О.М. Мезник.

04 лютого 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько взяла участь у нараді директорів та голів профспілкових комітетів загальноосвітніх шкіл району. Дала розяснення щодо фінансування галузі освіти у 2015 році.

28 січня 2015 року відбувся виїзний прийом голови районної ради Т.М.Фесько у Григорівській сільській раді. Тамара Миколаївна відвідала села Людмилівка та Григорівка, побувала на ФАПах, у місцевій школі, сільському клубі ст. Людмилівка. Жителів хвилювало питання опалення Людмилівського сільського клубу, а педагогічних працівників Григорвської ЗОШ I-III ст.непокоїла затримка виплати заробітної плати та відсутність коштів на завершення робіт з встановлення системи опалення в навчальному закладі. Питання звяті на контроль, з деяких – надано розяснення. 

22 січня 2015 року на першому поверсі адмінприміщення районної ради відбулися заходо до Дня Соборності України.

З привітальними словами до присутніх звернулися: голова районної ради Т.М. Фесько та т.в.о. голови райдерадміністрації О.П. Кузьміна.

Голова районної ради Т.М. Фесько підкреслила значимість цієї події, закликала всіх вірити що територіальна цілісність нашої держави залишиться непохитною, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти результатів, якими пишатимуться наші нащадки. Побажала всім міцного здоров’я та мирного неба.

Представники всіх державних установ поклали квіти до погруддя Т.Г. Шевченка, а учасники РБК подарували присутнім чудову концертну програму.

21 січня 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько взяла участь у роботі XXXVII позачергової сесії Новомар’ївської сільської ради. Сільський голова О.В. Гридін розпочав пленарне засідання та зачитав порядок денний сесії:

1. Про бюджет Новомар’ївської сільської ради на 2015 рік.

2. Про звіт сільського голови за 2014 рік.

3. Про припинення права користування земелььною ділянкою.

4. Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для городництва.

Присутні на сесії 9 депутатів сільської ради взяли активну участь у обговоренні питань та голосуванні. 

 

21 січня 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько взяла участь у підсумковій медичній нараді Братської центральної районної лікарні та Братського районного центру первинної медико – санітарної допомоги, на якій слухались підсумки роботи галузі медицини в районі за 2014 рік.

Було озвучено багато проблемних питань, серед яких недостатність фінансування галузі, відсутність необхідних кадрів та фінансування у 2015 році районних програм. Голова районної ради Т.М.Фесько, по можливості, надала пояснення з порушених питань.

20 січня 2015 року голова районної ради Т.М Фесько взяла участь у роботі XLVIII позачергової сесії Григорівської сільської ради. Розпочав роботу сесії сільський голова В.І. Єфіменко та ознайомив присутніх депутатів з порядком денним сесії, до якого було включено такі питання:

1. Про затвердження бюджету Григорівської сільської ради на 2015 рік.

2. Про затвердження чисельності виконавчого апарату сільської ради та витрати на його утримання.

3. Про преміювання сільського голови та спеціаліста – землевпорядника сільської ради.

4. Земельні питання.                                                                                                             

 

На пленарному засіданні були присутні 9 депутатів сільської ради, які взяли активну участь у роботі сесії. Питання порядку денного розглянуто, рішення прийняті одноголосно.

17 січня 2015 року відбулася XXXVII позачергова сесія районної ради з наступним порядком денним:

1. Про продовження терміну дії на 2015 рік Програми розвитку позашкільних навчальних закладів Братського району на 2009-2014 роки.

                  

2. Про затвердження Порядків надання пільгового проїзду учням, дітям та педагогічним працівникам дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів до місця навчання, роботи і додому рганізації харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів Братської районної ради Миколаївської області.

                                                                                                              

3. Про  районний бюджет Братського району на 2015 рік.

 

4. Про надання погодження на призначення Силенко О.В. на посаду директора Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Братської районної ради Миколаївської області.

 

5. Про внесення змін до складу президії районної ради.

 

6. Про зняття з контролю рішень районної ради.

              

Найбільш важливим для подальшої життєдіяльності району було питання бюджету на 2015 рік. Доповідала з цього питання начальник фінансового управління РДА Мирненко Н.В. Після обговорення, уточнення деякої інформації, роз’яснення особливостей формування бюджету у цьому році, головний фінансовий документ було прийнято одноголосно.

В кінці сесійного засідання голова районної ради Т.М. Фесько надала слово представникам громадської організації «Голос волонтера», які звернулися до депутатського корпусу, селищного, сільських голів з проханням надати посильну матеріальну допомогу учасникам  АТО – нашим землякам. Було встановлено скриньку для збору благодійних коштів.

 

В роботі сесії взяли участь депутат обласної ради О.О. Казарін та прокурор Братського району О.П. Шевченко. 

16 січня 2015 року голова районної ради Т.М. Фесько взяла участь у роботі  XXVIII позачергової сесії Миколаївської обласної ради, на якій було розглянуто питання:

1. Про обласний бюджет Миколаївської області на 2015 рік.

2. Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2015 – 2016 роки.

 

3. Про внесення змін до складу постійних комісій обласної ради. 

14 січня 2015 року о 14.00 відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, економічної реформи, приватизації та власності. Голова постійної комісії Шарата С.І. ознайомив присутніх депутатів і запрошених з питаннями порядку денного:

1. Про районний бюджет Братського району на 2015 рік.

2. Про розгляд клопотання Братської ЦРЛ.

3. Про узгодження порядку денного XXXVII позачергової сесії районної ради.

 У засіданні постійної комісії взяла участь голова районної ради Т.М. Фесько.

 

Цього ж дня о 15 00 пройшло засідання Президії районної ради. Головуюча – Фесько Т.М. – голова районної ради,наголосила на необхідності розгляду питань, що будуть винесені на пленарне засідання:

1.Про продовження терміну дії Програми розвитку позашкільних навчальних закладів Братського району на 2015 рік.

2. Про фінансування пільгового проїзду учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому та харчування учнів у порядку та розмірах, визначених Братської районною радою.

3. Про районний бюджет Братського району на 2015 рік.

4. Про узгодження порядку денного XXXVII позачергової сесії районної ради.

Всі питання порядку денного розглянуто, порядок денний узгоджено.

 

 

28 жовтня 2014 року у районному будинку культури відбувся урочистий концерт, присвячений 70 – річниці визволення України від фашистських загарбників.

З особливими словами вдячності і любові вітали наших ветеранів, яких в районі залишилось дуже мало, голова районної ради Т.М.Фесько, яка закликала молоде покоління бути гідними своїх дідів та батьків, берегти мир на землі, т.в.о. голови районної державної адміністрації О.П.Кузьміна, селищний голова Є.І.Кравець, голова районної ветеранської організації Г.М.Мамедов.

Хвилиною мовчання вшанували память про всіх, хто поліг на фронтах, помер у повоєнні роки. До вічного вогню було покладено кошики із квітами.

 

 

Цього ж дня в районній бібліотеці відбулася зустріч учнів місцевого професійно-технічного училища з дітьми війни, а також тематична книжкова виставка.

Голова районної ради Т.М.Фесько привітала всіх з визначною подією і зазначила, що зв’язок поколінь має велике значення для майбутнього нашої держави.

 

29 серпня 2014 року відбулося засідання Братського районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищної рад. На порядок денний винесено два питання:

1.     Про обрання голови та заступника голови районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищної рад.

2.     Про визначення делегатів на засідання Всеукраїнської Асоціації сільських та селищної рад.

Головою районного відділення повторно обрано Козакевич Антоніну Анатоліївну. Заступником голови районного відділення обраний Ординський Леонід Борисович – сільський голова Новокостянтинівської сільської ради.

12 вересня 2014 року відбулося друге засідання районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищної рад. На порядок денний виносилося два питання :

1.     Про внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації державної влади.

2.     Про обрання делегації для участі в обласних зборах Миколаївського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищної рад.

Члени асоціації підтримали зміни до Конституції України. Запропонували залишити без змін статтю 133 розділу ІХ.

 

У засіданні взяла участь голова районної ради Т.М. Фесько.

 

01 липня 2014 року голова районної ради Т.М.Фесько відвідала господарство ССПП ім. Куйбишева, де під керівництвом депутата обласної ради Казаріна О.О. йде збір озимої пшениці. Господарство – одне з найуспішніших в районі, де вирощують ранні зернові. Робота ведеться системно і злагоджено, тому що на полях новітня техніка, справжні професіонали своєї справи і, звичайно ж, талановитий керівник.

 

 

З робочою поїздкою голова районної ради Т.М.Фесько відвідала Костуватську сільську раду, де побувала у дитячому садку та на полях агрофірми «Вікторія», яку очолює депутат районної ради Степанов В.І.

27 червня 2014 року о 19.00 відбулося урочисте відкриття зміни дитячого оздоровчого табору «Лісова казка» в якому взяли участь голова районної ради Т.М.Фесько, голова райдержадміністрації С.В.Анохін, селищний голова Є.І. Кравець та депутат районної ради Степанов В.І.

За 21 день у таборі оздоровляться 163 дітей з Братського, Арбузинського, Єданецького районів та Луганської області. Змістовний відпочинок, цікаве дозвілля забезпечить вдало підібраний персонал табору, а для придбання пільгових путівок депутатським корпусом було виділено 40 тис.грн. на відкриття.

Представники влади вручили дітям морозиво та солодощі.

 

В рамках проведення заходів з нагоди Дня Конституції України 27 червня 2014 року голова районної ради Т.М.Фесько та голова райдержадміністрації С.В.Анохин вшанували покладанням квітів одного із видатних діячів українського державотворення – Т.Г.Шевченка.

 

25 червня 2014 року у сесійній залі районної ради відбулася XXXII чергова сесія районної ради шостого скликання, на якій було розглянуто цілий ряд важливих та актуальних питань.

З інформацією про роботу Братської районної ради в міжсесійний період» виступила головуюча на сесії Т.М.Фесько, котра проаналізувала коло питань та проблем, які вирішувалися протягом трьох місяців. Потім депутати розглянули винесені на пленарне засідання питання порядку денного:

1. Про інформування прокурором Братського району населення району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району протягом 2014 року.

               Доповідач: Шевченко Олександр Петрович – прокурор Братського району

2. Про визнання повноважень депутата Братської районної ради шостого скликання замість того, який вибув.

               Доповідач: Павленко Людмила Петрівна – заступник голови Братської 

                                                                                                  районної виборчої комісії

3. Про звіт голови постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, економічної реформи, приватизації та власності.

               Доповідач:Шарата Сергій Іванович – голова постійної комісії                                                                                             

4. Про хід виконання Програми розвитку культури в Братському районі на 2011-2015 роки.

Доповідач: Буберенко Олена Олександрівна – начальник відділу культури

                                                                                                         райдержадміністрації

 

5. Про хід виконання районної Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Братського району на 2014 рік.

              Доповідач: Турчевський Сергій Григорович – т.в.о начальника Братського

                                                                                                      РС ГУ ДСНС у Братському районі

6. Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2014 рік.

              Доповідач: Мирненко Ніла Володимирівна – начальник фінуправління

                                                                                                    райдержадміністрації

7. Про призначення Недашківської С.Б. на посаду директора Братської районної централізованої бібліотечної системи Братської районної ради Миколаївської області.

              Доповідач: Буберенко Олена Олександрівна – начальник відділу культури

                                                                                                       райдержадміністрації

8. Про передачу автомобіля на баланс Братської центральної районної лікарні Братської районної ради Миколаївської області.

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради                                         

9. Про зняття з контролю рішень районної ради.

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

10. Про надання дозволу Братській центральній районній лікарні Братської районної ради Миколаївської області на списання автомобіля.

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

11. Про внесення змін до рішення районної ради від 13.11.2013 № 10 «Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та плану відстеження результативності регуляторних актів Братською районною радою на 2014 рік».                               

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

12. Про надання згоди на передачу в оренду комунального майна.

              Доповідач: Бунько Андрій Миколайович – заступник голови районної державної 

                                                                                                адміністрації

13. Про прийняття у комунальну власність територіальних громад сіл, селища Братського району Миколаївської області майна Братського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді та передачу його частини бюджетним установам району.

              Доповідач: Бунько Андрій Миколайович – заступник голови районної державної

                                                                                                адміністрації

14. Про затвердження списку присяжних для Братського районного суду Миколаївської області.

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

15. Про затвердження Статутів загальноосвітніх навчальних закладів Братської районної ради Миколаївської області 

              Доповідач: Галімська Жанна Олександрівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту

                                                                                                        райдержадміністрації        

16. Про внесення змін та доповнень до Програми імунопрофілактики та захисту населення Братського району від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки.

              Доповідач: Довбуш Тетяна Михайлівна – головний лікар Братського РЦ  ПМСД

17. Про зміну відповідальних виконавців районних програм.

              Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

 

В роботі сесії взяли участь селищний, сільські голови та запрошені.

 

23 червня 2014 року своє професійне свято відзначили працівники державної служби.

Голова районної ради Т.М.Фесько привітала та висловила найщиріші слова подяки всім державним службовцям, які з повною віддачею працюють на благо району. Наголосила, щр державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі.

 

Почесними грамотами було нагороджено керівників та державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації. 

 

22 червня 2014 року в паку Слави с. Братське відбувся мітинг скорботи і памяті за загиблими у Великій Вітчизняній війні.

З особливими словами вдячності до присутніх ветеранів – учасників тих грізних подій звернулася голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько, закликала всіх, а особливо молоде покоління, свято шанувати память про тих, хто продовж довгих страшних років війни виборював Перемогу на фронтах і в тилу, хто не шкодував здоровя і життя заради миру на землі.

Настоятель Новокостянтинівського та Іллічівського храмів, протоієрей Юрій Ящук відслужив панахиду за убієнними.

Загальнонаціональною хвилиною мовчання було вшановано память за полеглими у Великій Вітчизняній війні.

Представники влади і їх трудові колективи, працівники установ та організацій, молодь та жителі селища поклали квіти до гранітних плит, біля вічного вогню та запалили свічки.

 

19 червня 2014 року проведено засідання постійної комісії районної з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, звязку та житолово-комунального господарства під головуванням Михайлика В.В. Одним з питань, яке розглядалось на засіданні було «Про хід виконання Районної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на період 2012-2017 років». Доповідач начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.Л.Добровольський зазначив, що програма спрямована на створення відповідних житлових та соціально-побутових умов саме для сільського населення, в першу чергу для молодих спеціалістів, молодих сімей, працівників соціальної сфери села із залученням для цих цілей коштів державного та місцевих бюджетів всіх рівнів. Далі доповідач відмітив, що основним засобом на шляху розв’язання проблеми придбання житла є надання довгострокових пільгових кредитів.

Для більш детальної інформації щодо умов та порядку надання кредитів звертатися до управління агропромислового розвитку Братської районної державної адміністрації (4-й поверх адмінприміщення, кабінет № 411 за телефоном 9-13-40).

Неоднозначні думки викликало питання про виконання Програми розвитку мисливського господарства Братського району на 2009-2015 роки, поскільки це питання є проблемним зі сторони виконавців (ДП Єланецьке лісове господарство), було рекомендовано розглянути можливість щодо зняття з контролю даної програми.

На засіданні депутати узгодили порядок денний ХХХІІ сесії районної ради та обговорили особливості жнивної кампанії - 2014, яка розпочалася в районі. У роботі постійної комісії взяла участь голова районної ради Т.М.Фесько.   

 

На засіданні постійної комісії було вироблено ряд рекомендацій, які направлено виконавцям для відповідного реагування та виконання.

 

 

Виїзне засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення відбулося 17 червня 2014 року на базі Новомарївської сільської ради, в якому крім членів ради взяли участь депутати, члени виконкому та працівники цієї ради.

З розясненням положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні виступила голова районної ради Т. Фесько. Дане питання викликало ряд запитань та жваве обговорення присутніх, зокрема, в частині надходження податків до місцевих бюджетів, утримання соціальної сфери села, ремонту доріг.

Правове навчання для депутатського корпусу сільської ради з розяснення положень законодавства України про місцеве самоврядування провів вчитель правознавства Новомарївської ЗОШ І-ІІІ ст. Є. Лень.

 

Цікаво та змістовно пройшла правова гра «Закон обов’язковий для всіх» в пришкільному таборі  Новомар’ївської ЗОШ І-ІІІ ст., де вихованці, граючи в казкову правознавчу лотерею, відповіли на 15 казкових запитань та на прикладах з відомих казок визначали правомірність дій та вчинків казкових героїв. «Юридичний волейбол» дав можливість дітям в ігровій формі обговорити їх права та обовязки.

 

17 червня 2014 року відбулася міжвідомча нарада з правоохоронними органами, в якій взяла участь голова районної ради Т.М.Фесько. Під час наради було вироблено протокольні доручення селищному, сільським головам, РВ УМВС стосовно безпеки дорожнього руху, перебування неповнолітніх у вечірній час в кафе, барах, продаж у нічний час алкогольних напоїв.

 

17 червня 2014 року голова районної ради Т.М.Фесько здійснила робочу поїздку до оздоровчого табору «Лісова казка» з метою перевірки готовності табору до роботи в літній період.

15 червня 2014 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у заходах з нагоди річниці відкриття спортивно-розважального комплексу «Дивосвіт» в с.Новомарївка. На святі були присутні депутат обласної ради, голова ССПП ім. Куйбишева, засновник «Дивосвіту» Казарін О.О. та сільський голова Новомар’ївської сільської ради Гридін О.В. Святковий концерт, змагання на спортивних майданчиках, ігри та естафети в розважальній частині комплексу, морозиво та солодощі в дитячому кафе - такою запам’яталася річниця  відкриття «Дивосвіту» для вихованців дитячого садочка та учнів пришкільного табору  Новомар’ївської ЗОШ І – ІІІ ст.

  

13 червня 2014 року в районному Будинку культури працівники медичної галузі району відзначили День медичного працівника.

Із сердечними привітаннями до медичних працівників звернулася голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько, відзначила, що професія працівника медицини найголовніша, адже в руках цих людей наше здоровя та життя.

 Голова районної ради Фесько Т.М. та голова райдержадміністрації Анохин С.В. вручили грамоти та подяки кращим працівникам галузі охорони здоровя, а учасники художньої самодіяльності РБК підготували для гостей цікаву та насичену концертну програму.

 

11 червня 2014 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту, засобів масової інформації, материнства, дитинства, охорони здоров’я та соціального захисту населення. У роботі постійної комісії взяла участь голова районної ради Т.М.Фесько.   

Голова постійної комісії Головата В.А. ознайомила присутніх депутатів з порядком денним Серед важливих питань порядку денного постійної комісії особливу увагу було приділено питанню про проведення оздоровчої кампанії 2014 року відповідно до програми відпочинку та оздоровлення дітей Братського району на 2014 рік та питанню щодо утримання в належному санітарному та технічному стані памятників та памятних знаків с. Братського.

Активними на засіданні були депутати, члени комісії Гаран Т.М., Бачина Т.І., Головата ВА. Вони висловлювали власні думки,вказували на недоліки, вносили поправки та корективи, голосували.

 

На засіданні постійної комісії було вироблено ряд рекомендацій, які направлено виконавцям для відповідного реагування та виконання.

 

 

28 травня 2014 року голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько взяла участь у робочій нараді з питань підготовки до літнього оздоровлення дітей, яка відбулася на базі оздоровчого табору «Лісова казка». Основну увагу було приділено умовам перебування дітей у таборі, на контроль поставлено питання набору до табору, а також було розглянуто питання організації якісного харчування у пришкільних таборах району.

16 травня 2014 року в районному будинку культури голова районної ради Т.М.Фесько та голова райдержадміністрації С.В. Анохін відкрили благодійний концерт в рамках акції «Від серця до серця». Цей захід підготували вихованці Братського будинку творчості школярів та юнацтва. Кошти виручені за білети, будуть передані дитячій обласній лікарні для дітей з вадами зору.  

16 травня 2014 року на базі районної центральної бібліотеки відбулася урочиста зустріч присвячена Міжнародному дню родини. Голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько  та заступник голови райдержадміністрації Андрій Миколайович Бунько привітали присутніх, зазначили важливість виховання дітей в родинах, сімейному теплі та затишку.

З нагоди свята Т.М.Фесько вручила Тетяні Кузьмінві Пасат, яка проживає в с. Микільське і виховала 6 дітей, медаль Матері – Героїні. Це почесне звання присвоєно Т.К.Пасат Указом Президента України від 30.11.2013 року № 657/2013. Подяками районної ради та райдержадміністрації відзначено родини Баланюків, Морозових, Данілових, С.Солонченко, З. Барановської.

 

Напередодні Дня Перемоги представниками влади, органами соціального захисту було вручено грошові виплати учасникам бойових дій згідно чинного законодавства. 6 травня депутати обласної ради О.М.Мезник та О.О.Казарін разом з головою районної ради Т.М. Фесько відвідали цих шановних ветеранів вдома, поспілкувалися, вручили подарунки, квіти та кошти.

[Image]

На знімку: депутати обласної ради О.М.Мезник, О.О.Казарін, голова районної ради Т.М.Фесько та селищний голова Є.І.Кравець вручають подарунки учасниці бойових дій, фронтовій медсестрі Ганні Іванівні Платоновій.

11 квітня 2014 року в залі засідань постійних комісій районної ради відбулося навчання із секретарями селищної та сільських рад. На навчанні були присутні секретарі селищної та сільських рад району, працівники виконавчого апарату районної ради, запрошені доповідачі. Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. ознайомила присутніх з питаннями порядку денного семінару-навчання, а саме:

 

1. Про порядок ведення обліку і звітності, використання бланків свідоцтв, реєстрацію актів цивільного стану та їх зберігання.

Доповідач: Щербина Н.М. – начальник відділу ДРАЦС реєстраційної служби Братського РУЮ                                                   

 

2.Про нотаріальні дії, що вчиняються посадовими особами органів місцевого самоврядування згідно ст.37    

Закону України «Про нотаріат».

Доповідач: Чучупака О.В.- консультант державної нотаріальної контор.

 

3. Про порядок організації передавання документів на упорядкування та зберігання до архівної установи.

Доповідач: Касько А.В.- завідувач архівного сектору райдержадміністрації  

 

4.Про основні вимоги Закону України «Про захист персональних даних» із змінами та доповненнями, ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ЗУ «Про засади запобігання та виявлення корупції».                          

Доповідач: Глаголенко Н.К. – керуюча справами виконавчого апарату Братської районної ради                                                                  

                                                               

Наприкінці роботи семінару-навчання відбувся обмін думками. Секретарі селищної та сільських рад отримали грунтовні та вичерпні відповіді на запитання, які їх цікавили. Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Глаголенко Н.К. підбила підсумки роботи семінару.

 

[Image]

Четвергого квітня 2014 року за участю голови районної ради Т.М.Фесько на базі табору «Лісова казка» відбулася виїзна координаційна рада з сільськими головами, в якій взяли участь і депутати районної ради.

[Image]

Основними питаннями були підготовка до літнього оздоровлення, створення органів самоорганізації населення у громадах, зміни до бюджетів, які будуть прийматися на позачергових сесіях. Значну увагу було приділено благоустрою населених пунктів.

 

Двадцять пятого березня 2014 року відбулося сесійне засідання районної ради, яке провела голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько.

В роботі XXX сесії районної ради взяли участь депутати обласної ради О.О.Казарін, О.М. Мезник, В.І. Підберезняк, керівники структурних підрозділів, селищний та сільські голови.

На розгляд сесії було винесено 11 питань порядку денного, зокрема це:

 

1. Про визнання повноважень депутата Братської районної ради шостого скликання замість

того, який вибув. 

Доповідач:Підборський Роман Григорович – голова Братської районноївиборчої комісії

                                                                                                

2. Про вибори заступника голови районної ради.

 

3. Про звіт голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, торговельного та побутового обслуговування населення.

Доповідач: Анохін Сергій Володимирович – голова постійної комісії районної ради

 

4. Про хід виконання районної Соціальної комплексної програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2011-2015 роки.

Доповідач: Агаркова Світлана Григорівна – начальник управління соціального захисту населення

                                                                            райдержадміністрації

 

5. Про хід виконання районної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки.

Доповідач: Васильченко Ольга Анатоліївна – головний лікар Братської ЦРЛ                                         

 

6. Про визнання таким, що втратило чинність рішення районної ради від 29 січня 2014 року № 5 «Про створення «Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Братської районної ради Миколаївської області» та затвердження його Положення».

Доповідач: Агаркова Світлана Григорівна – начальник управління соціального захисту райдержадміністрації                     

 

7. Про затвердження Статуту Кам’януватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Братської районної ради Миколаївської області.

Доповідач: Смоляр Світлана Миколаївна – керівник апарату РДА

 

8. Про передачу в оренду комунального майна.

Доповідач: Галабан Микола Степанович – перший заступник голови райдержадміністрації

                                                                                                   

9. Про внесення змін до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області.                                        

Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

 

10. Про дострокове припинення повноважень депутата районної ради  Московщука С.В. 

Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

 

11. Про зняття з контролю рішення районної ради.

Доповідач: Фесько Тамара Миколаївна – голова районної ради

На пленарному засіданні були присутні 24 депутати, які брали активну участь в обговоренні питань порядку денного сесії та голосуванні.

Шляхом таємного голосування було проведено вибори заступника голови районної ради.

За підсумками голосування заступника не обрано.

 

24 березня 2014 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту, засобів масової інформації, материнства, дитинства, охорони здоров’я та соціального захисту населення, з питань планування, бюджету, економічної реформи, приватизації та власності та Президії районної ради, на якому розглянуті питання пордку денного XXX сесії районної ради шостого скликання, заслухано хід виконання ряду програм, а саме:

- про хід виконання районної Програми «Репродуктивне здоров’я населення Братського району на період до 2015 року».

Інформує: Васильченко О.А. – головний лікар Братської ЦРЛ.

- про хід виконання районної Програми з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.

Інформує: Васильченко О.А. – головний лікар Братської ЦРЛ.

- про хід виконання районної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки.

Інформує: Васильченко О.А. – головний лікар Братської ЦРЛ.

- про  хід виконання районної Програми «Безбар’єрна  Братщина» на 2011-2015 роки.

Інформує:  Агаркова С.Г. - начальник  УСЗН  РДА.

- про хід виконання районної Програми «Молодь Братщини» на 2011- 2015 роки.

Інформує: Галімська Ж.О. – начальник відділу освіти, молоді і спорту.

- про хід виконання районної Соціальної комплексної програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2011-2015 роки.

Інформує: Агаркова С. Г. – начальник УСЗН  РДА.

Провели засідання голови постійних комісій Шарата С.І. та Головата В.А.

В роботі засідання взяли участь голова районної ради Т.М. Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації – депутат районної ради М.С.Галабан, керівники установ та організацій

Депутати – члени постійних комісій взяли активну участь у  спільному засіданні, вони висловлювали власні думки, вносили поправки до проектів рекомендацій, ставили питання доповідачам, голосували.

 

21 березня 2014 року відбулася передача Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» сусідньому Арбузинському району.

[Image]

Делегація братчан у складі голови районної ради Фесько Т.М., першого заступника голови райдержадміністрації Галабана М.С., голови ветеранської організації Мамедова Г.М., депутата обласної ради Казаріна О.О., ветерана Великої Вітчизняної війни Тихонюка А.Г. відвідали урочистий мітинг в селищі Арбузинка,

[Image]

привітали всіх присутніх жителів та гостей селища,низько вклонилися і подякували ветеранам за мирне небо над головою та передали альбом і штандарт третього Українського фронту ветеранській організації. селища Арбузинка.

[Image]

[Image]

Девянадцятого березня 1944 року у похмурий дощовий день Братський район було звільнено від фашистських загарбників. На нашу землю прийшов довгочікуваний мир.

 

Цього року ми відзначали 70 – річницю з того священного дня.

До парку Слави рушила колона, на чолі – прапороносці, учні Братської ЗОШ I-III ст., гімназії селища, представники влади, делегації установ, організацій, братчани.

В цей день Братський район прийняв Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України» від делегації Єланеччини, у яку ввійшли: Добровольський Андрій Васильович – голова Єланецької райдержадміністрації, Москаленко Олег Миколайович – голова Єланецької районної ради, Жорова Ольга Анатоліївна – заступник голови Єланецької райдержадміністрації, Єсипчук Олексій Леонідович – голова Єланецької районної ради ветеранів, а також представники Миколаївської обласної організації ветеранів: Поротніков Микола Арсентійович – перший заступник голови Миколаївської обласної організації ветеранів, Кононов Віктор Степанович – заступник голови Миколаївської обласної організації ветеранів.

[Image]

З особливими почуттями вдячності і любові вітали наших ветеранів та учасників бойових дій голова районної ради Тамара Миколаївна Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Степанович Галабан, селищний голова Єгор Іванович Кравець, голова районної ветеранської організації Гамід Мізамедінович Мамедов, голова районної організації воїнів – інтернаціоналістів та запасу Андрій Анатолійович Затишняк.

Вони вклонилися солдатам – переможцям, закликали молоде покоління бути гідними своїх дідів та батькв, берегти мир на землі.

Г.М.Мамедов та А.А.Затишняк прийняли від єланчан альбом та штандарт третього українського фронту, як символи визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників.

На мітингу були присутні депутати обласної ради О.О.Казарін та О.М.Мезник, які завжди беруть активну участь у житті району, надають фінансову підтримку нашим ветеранам.

Хвилиною мовчання вшанували память всіх загиблих солдатів – визволителів.

[Image]

Хвилюючими піснями привітали всіх присутніх братчан та гостей селища вихованці будинку творчості школярів та юнацтва.

До Вічного вогню поклали кошик із квітами голова районної ради Т.М.Фесько та перший заступник голови райдержадміністрації М.С.Галабан.

Представники колективів, братчани, учні поклали квіти на гранітні обеліски дякуючи за щасливе сьогодення, за вільну Україну.

[Image]

 

14 березня 2014 року голова районної ради Фесько Т.М. провела зустрічі на сходах громадян із жителями сіл Улянівка, Соколівка.

 

18 березня 2014 року голова районної ради Фесько Т.М. зустрілася з громадою села Григорівка. Жителів сіл цікавило питання суспільно-політичної ситуації в державі, автобусного сполучення з районним центром. У Григорівці жителі стурбовані закінченням робіт із заміни системи опалення у місцевій школі. У сходах громадян взяв участь депутат обласної ради Казарін О.О. і відповів на багато чисельні питання жителів села. 

 

7 березня 2014 року відбулося урочисте зібрання, присвячене 200 - річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка. До учасників зібрання зі словами вшанування поета, ще раз підкресливши велич Т.Г.Шевченка, звернулися голова районної ради Т.М.Фесько та голова райдержадміністрації Т.П.Підборська. Вихованці Будинку творчості школярів та юнацтва славили видатного поета піснями, а також зачарували учасників зібрання гарним декларуванням геніальної поезії великого Кобзаря юні таланти.

[Image]

Голова районної ради Т.М.Фесько та голова райдержадміністрації Т.П.Підборська, представники колективів установ, організацій поклали квіти до погруддя геніального поета і видатного живописця Т.Г.Шевченка.

 

6 березня 2014 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь у заходах до 200 - річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка, що відбулися у Шевченківській сільській раді біля погруддя Т.Г.Шевченка. На урочистостях були присутні голова сільської ради Гуцаленко Г.І., громада села, педагогічний та учнівський колективи Шевченківської ЗОШ I-II ст. Заходи проводила директор школи Л.М.Суровцева.

[Image]

5 березня 2014 року голова районної ради Т.М.Фесько провела засідання Президії районної ради та XXIX (позачергову) сесію районної ради шостого скликання. У роботі сесії взяли участь: голова районної джержавної адміністрації Т.П. Підборська, депутати обласної ради, депутати районної ради, селищний та сільські голови. Основними питаннями порядку денного XXIX (позачергової) сесії були:

Про внесення змін до рішення районної ради від 29 січня 2014 року №7 «Про районний бюджет Братського району на 2014 рік».

Про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2014 рік та ін.

___________________________________________________________________________

5 березня 2014 року в залі засідань постійних комісій районної ради відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, економічної реформи, приватизації та власності. Головуючий Шарата С.І. – голова постійної комісії.

На засіданні було роглянуто питання про уточнення показників районного бюджету Братського району на 2014 рік та затвердження звіту про виконання бюджету за 2013 рік.

 

30 жовтня 2013 року  голова районної ради Т.М.Фесько провела виїзний прийом громадян у Кам’яно – Костуватській сільській раді. На прийом звернувся один громадян. Головними спеціалістами районної ради було перевірено документацію сільської ради та надано методичну допомогу. Після прийому голова районної ради відвідала заклади соціальної сфери сільської ради.

 

28 жовтня 2013 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь у заходах з нагоди 69 -  річниці з дня визволення України від німецько – фашистських загарбників.

 

В районному будинку культури було представлено тематичну виставку дитячих робіт з різних сільських рад, під назвою : «Я знаю о войне лишь по наслышке». Керівництвом району були відзначені найкращі роботи та нагороджені їх автори.

 

У Парку Слави відбувся мітинг, на який були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни. Голова районної ради Т.М.Фесько, голова районної державної адміністрацї Т.П.Підборська, селищний голова Є.І.Кравець та голова районної ради ветеранів війни та праці Г.М.Мамедов зі словами привітання та вдячності звернулися до присутніх ветеранів, привітали гостей та жителів селища.

 

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих воїнів – визволителів та покладено квіти до меморіального комплексу.

 

На XXIV (позачерговій) сесії районної ради шостого скликання, яка відбулася 16 жовтня 2013 року, основними питаннями були затвердження Статутів відділу культури райдержадміністрації. У роботі XXIV (позачергової) сесії взяли участь голова районної ради Т.М. Фесько та голова райдержадміністрації Т.П. Підборська.

Розпочала пленарне засідання голова районної ради Т.М. Фесько, пояснивши депутатам необхідність скликання даної сесії. Всі питання порядку денного були розглянуті. Рішення прийняті одноголосно. Після розгляду питань порядку денного XXIV (позачергової) сесії районної ради голова районної ради Т.М. Фесько подякувала депутатському корпусу за активну участь у роботі сесії та вирішенні дійсно важливих питань.

В рамка тижня європейської інтеграції на сесії були присутні лідери шкільних колективів та учні – активісти. Після пленарної частини відбулась зустріч з керівництвом району.

На численні запитання дітей відповіла голова районної ради Т.М.Фесько, котра познайомила із роботою депутатського корпусу, нормативними документами, які регламентують роботу ради, пояснила процедуру прийняття рішень та їх виконання. Голова районної державної адміністрації Т.П.Підборська розповіла про формування бюджету, відповіла на питання стосовно виборчого законодавства, прав і захисту дітей.

Діалог отримався цікавим та насиченим.

5 жовтня 2013 року голова районної ради Фесько Т.М. взяла участь у заходах з нагоди 225 – річчя селища Братське. На площі біля районного музею відбулося відкриття меморіальної дошки краєзнавцю, досліднику історії Братського краю, поету журналісту Радкевичу М.М.

Діти М.М. Радкевича були глибоко зворушені прийнятим районною радою рішенням і дякували владі за вшанування пам’яті батька.

У святкових заходах взяли участь єпископ Вознесенський і Первомайський владика Олексій, благочинний району протоієрей Олег Гарбовський та депутат обласної ради О.М. Мезник. Голова районної ради Т.М. Фесько, голова райдержадміністрації Т.П. Підборська, селищний голова Є.І. Кравець привітали всіх жителів селища Братське і гостей.

Грамотами районної ради за вагомий, особистий внесок у розбудову Братщини були нагороджені  Бистріцька Г.О. – колишній режисер народного театру Братського РБК; Соломічева Т.В. – економіст Держощадбанку; Засільська В.П. – майстер виробничого навчання ПТУ – 17.

Єпископ Вознесенський і Первомайський владика Олексій звернувся до Братчан з побажаннями миру і Божого благословення всім жителям та відслужив святковий молебень в честь 225 річниці з Дня заснування селища.

Голова районної ради Т.М.Фесько під час вшанування пам’яті місцевого краєзнавця, журналіста, дослідника М.М. Радкевича у районному краєзнавчому музеї

Т.М.Фесько та селищний голова Є.І. Кравець під час служби у церкві на честь 225 річниці Братського

службу проводить єпископ Вознесенський і Первомайський владика Олексій

 

 

З Днем народження, Братське!

4 жовтня 2013 року голова районної ради Т.М. Фесько прийняла участь у заходах до Дня працівника освіти. Тамара Миколаївна, сама за фахом педагог, привітала своїх колег, висловила побажання бути Вчителем та Наставником з великої букви для підростаючого покоління. У педагогів району вминулому навчальному році були вагомі здобутки – призери і переможці обласних олімпіад та конкурсів, призери Всеукраїнських конкурсів з різних дисциплін. 3 педагоги у цьому році стали номінантами обласної премії, яка вручається кращим педагогічним працівникам.

 

Голова районної ради Фесько Т.М. вручила подяку за багаторічну працю ветерану освітянської галузі Андрейченко В.Г.

4 жовтня 2013 року голова районної ради Т.М.Фесько взяла участь у міжвідомчій нараді щодо співпраці районної центральної лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги, 10 – ої пожежної рятувальної частини, служби у справах дітей та районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

На порядок денний були винесені такі питання:

1. Про пожежну безпеку в опалювальний період.

2. Стан взаємодії суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах.

3. Виконання Постанови відшкодування коштів на антигіпертензивні препарати.

4. Різне.

На нараду були запрошені : начальник Братського районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області Барсов Д.В., головний лікар Братської ЦРЛ Васильченко О.А., головний лікар Братського РЦ ПМСД Довбуш Т.М., директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В., начальник служби у справах дітей Братської РДА Афанасьєва І.В., сільські голови, працівники ФАПів та соціальні працівники.

26 вересня 2013 року відбувся виїзний прийом голови Братської районної ради Т.М.Фесько у Сергіївську сільську раду. Було відвідано обєкти соціальної сфери, оглянуто сільський будинок культури, де саме проходять роботи із заміни даху. На особистому прийомі розглянуто 3 звернення.

Також цього дня відбувся День районної ради у Сергіївській сільській раді, під час якого працівниками виконавчого апарату районної ради було проведено консультування із основних питань та надано необхідну методичну допомогу.

25 вересня 2013 року в сесійній залі районної ради відбулася XXIII сесія районної ради шостого скликання. На засіданні були присутні депутати обласної ради: Казарін О.О., Мезник О.М., депутати районної ради, сільські та селищний голови, керівники установ та відділів, запрошені доповідачі. Голова районної ради Фесько Т.М. оголосила про відкриття роботи XXIII сесії районої ради під звуки Державного Гімну України. На розгляд пленарного засідання було винесено 24 питання порядку денного.

17 вересня 2013 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, законності, захисту прав громадян, торговельного та побутового обслуговування населення під головуванням Анохіна С.В.

На розгляд комісії були винесені важливі питання :   

Про звіт голови райдержадміністрації;

Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища Братського району;

Про затвердження редактора КП редакції газети «Перемога» Братської районної ради Миколаївської області;

Про затвердження Програми запобігання і протидії корупції у Братському районі на 2013-2015 роки;

Різне.

На засіданні постійної комісії були присутні голова районної ради Фесько Т.М. та голова райдержадміністрації Підборська Т.П.

______________________________________________________________________________

18 вересня 2013 року в залі засідань постійних комісій районної ради відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту, засобів масової інформації, материнства, дитинства, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні постійної комісії взяли участь голова районної ради Фесько Т.М. та голова райдержадміністрації Підборська Т.П.

Голова постійної комісії Головата В.А. ознайомила присутніх депутатів і запрошених з питаннями порядку денного:

Про звіт голови райдержадміністрації;

Про звіт голови постійної комісії;

Про затвердження редактора КП редакції газети «Перемога» Братської районної ради Миколаївської області;

Про хід виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей Братського району на 2013 рік та наголосила на їх важливості. Обговорення питань порядку денного викликало жвавий інтерес у депутатів, тому що соціальні питання надзвичайно турбують представників громад. Аце і очищена вода для приготування їжі у школах та дитсадках, готовність шкіл до опалювального сезону, ремонт покрівель шкіл. Свої думки з цього приводу висловили депутати: Бачина Т.І., Петренко С.В., Головата В.А.

__________________________________________________________________________________

19 вересня 2013 року за участю голови районної ради Фесько Т.М. та голови райдержадміністрації Підборської Т.П.  відбулося засідання постійної комісії з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, соціального розвитку села, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку та житлово – комунального господарства. Голова постійної комісії Михайлик В.В. розпочав засідання з озвучення питань порядку денного.

На розгляд постійної комісії було винесено ряд важливих питань зокрема це:

Про звіт голови РДА;

Про затвердження редактора КП «Редакція газети «Перемога» Братської районної ради Миколаївьскої області;

 Про затвердження районної Програми поводження з твердими побутовими  відходами на період до 2020 року;

Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ і організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Братського району Миколаївської області та ін.

 

Робота в постійних комісіях районної ради ще раз підтвердила, що немає серед депутатаського корпусу байдужих до проблем району вцілому і своїх територіальних громад зокрема.

 

11 вересня 2013 року в рамках тижня популяризації здорового способу життя, залучення підростаючого покоління до занять спортом на території Новомарївської сільської ради у спортивно розважальному комплексі «Дивосвіт» відбулася товариська зустріч збірних команд вчителів фізкультури Арбузинського та Братського районів з міні – футболу.

Перед початком матчу учасників змагань привітали голова Братської районної ради Т.М. Фесько, депутат обласної ради О.О.Казарін (за кошти господарства, яке він очолює, і було побудовано спортивний комплекс), методист відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації В.І.Коваленко.

 

Відрадно те, що вчителі подали приклад своїм вихованцям, які цього разу були глядачами.

На жаль, перемогла збірна Арбузинки, але побажаємо братчанам вдалого виступу на обласній спартакіаді вчителів, яка відбудеться незабаром в м. Миколаєві 

Перемогла команда з Арбузинки. До нових зустрічей !

Фото на згадку

30 серпня 2013 року депутат обласної ради Казарін О.О. провів виїзний прийом на виборчому окрузі № 10 у Петропавлівській сільській раді. На прийом звернулися 4 громадян з питань виділення землі для ведення ОСГ, ремонту памятника загиблим односельцям, вирішення спірних питань з Братською філією «Приватбанку» та інші. Також в цей день Казарін О.О. відвідав Петропавлівську та Михайло-Жуківську ЗОШ I-II ст., Петропавлівський та Михайло-Жуківський ДНЗ. Зустрівшись з педагогічними колективами, побажав успіхів у новому навчальному році, надав допомогу школам для організації харчування дітей та роботи їдальні. А для Михайло-Жуківського ДНЗ, де йдуть ремонтні роботи, придбав іграшки.

Депутат обласної ради Казарін О.О. під час відвідування Михайло-Жуківського ДНЗ

 

30 серпня 2013 року було вшановано кращих представників бізнесу у Братському районі з нагоди професійного свята – Дня підприємця. Голова районної ради Фесько Т.М. вручила Грамоти районної ради : Тертіловій Л.К. підприємцю з Григорівської сільської ради; Костюк В. з Братської селищної ради, а також Подякою районної ради був нагороджений молодий підприємець Волошин Олексій. Особливі слова подяки Т.М. Фесько висловила на адресу Ольги Віталіївни Кучерюк, директора ПП «Кучерюк», за роботу зі школами та дитячими садками, поставку якісних продуктів харчування.               

 

Голова районної ради Фесько Т.М. під час урочистостей з нагоди Дня підприємця разом з директором ПП "Кучерюк" Кучерюк О.В.

 

Першого вересня голова Братської районної ради Фесько Т.М. привітала учнів Новомарївської ЗОШ I-III ст. з початком навчального року та днем знань У цій школі сіло за парти 18 першокласників і це є найбільший перший клас серед сільських шкіл району. До навчання приступили192 дитини із Новомар’ївської та Григорівської сільських рад.

За рішенням сесії районної ради від 26 червня 2013 року школа є освітнім округом і розпочала працювати в новому навчальному році за моделлю «Школа - ресурсний центр».

 

 Голова районної ради Фесько Т.М. серед першокласників

 

4 вересня голова районної ради Фесько Т.М. взяла участь у засіданні активу ветеранської районної організації, де поінформувала про роботу депутатського корпусу, постійних комісій Братської районної ради за поточний рік. У засіданні взяли участь голова районної ветеранської організації Мамедов Г.М., голова громадської районної організації інвалідів «Союз інвалідів України» Литвиненко Н.М., голова районного відділення Товариства Червоного Хреста України Афанасьєва В.В., селищний голова Кравець Є.І.   

 Голова районної ради Фесько Т.М. під час виступу у районній ветеранській організації.

 15 липня 2015 року голова районної ради Т.М.Фесько здійснила робочу поїздку по господарствах району в рамках проведення жнивної кампанії. Тамара Миколаївна відвідала ряд фермерських господарств та ВАТ «Людмилівський елеватор», де зустрілася з керівником, депутатом районної ради В.В.Михайликом. В ході зустрічі обговорювалася цінова політика приймання зерна ВАТ «Людмилівський елеватор» від господарств, а також необхідність співпраці товаровиробників з даним підприємством.

 

 

Йде збирання пшениці у фермера з Михайло – Жуково А.В. Семиделіхіна.

 

 

На току агрофірми «Широкий лан» з керівником О.В.Спасенком.

 

 

 

З депутатом районної ради, керівником ВАТ «Людмилівський елеватор» В.В.Михайликом.