Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Про Братський районний сектор з питань пробації

 Безоплатна правова допомога для суб’єктів Братського районного сектору

 

 

26 жовтня 2020 року начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком та начальником Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Геннадієм Бровко проведено робочу зустріч по обговоренню питання взаємодії установ щодо протидії злочинності та забезпеченню захисту прав громадян.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі установи. Так на прийом звернулась одна особи із земельного права, громадянину надано роз’яснення щодо безоплатної приватизації земельної ділянки для ведення ОСГ та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

Також на стендах установи оновлено інформаційні матеріали на правову тематику системи БПД, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги

 

16.07.2020 начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком та старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабриковим Олександром проведено робочу зустріч, темою якої стало питання: «Способи захисту прав та свобод людини та громадянина», при цьому обговорено актуальні питання взаємодії установ з метою забезпечення реалізації останніх та протидії дискримінації.

Також, розглянуто Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності», що стосується подальшого розвитку в Україні інституту Пробації.

 

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору. На прийом звернулася одна особа щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги з метою оформлення паспорта громадянина України, начальником бюро прийнято відповідні документи та роз’яснено особі подальшу реалізацію його права на безоплатну вторинну правову допомогу, також  надано відповідні інформаційні матеріали (буклети) та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

Жебраки за примусом»

Просити милостиню стало звичайним явищем. Жебракування, зазвичай, розвивається в період природних і суспільних катаклізмів, а в Україні це явище давно перетворилось на своєрідний бізнес. Значна кількість нужденних перебуває у вимушеному рабстві, наповнюючи гаманці власникам такої кримінальної комерції. А ми, подаючи милостиню, сприяємо їм, не задумуючись про наслідки.

Більшість злиденних українців стають жертвами примусового жебракування. Таке рабство за кількістю потерпілих поступається хіба що трудовій експлуатації. Але прибутковим злочинний бізнес став за рахунок нашої небайдужості.

До жебраків можна ставитись по-різному. Одних шкода, бо вони хоч якось намагаються вижити, а до інших жодного жалю – бо замість пошуку роботи вони обрали легкий заробіток на людському співчутті. Проте, лише дехто із нас задумується над тим, що багато людей жебракують не з власної волі, а є жертвами кримінального злочину. Десятки таких потерпілих щороку звертаються до правоохоронних органів чи громадських організацій з проханням допомогти.

Найуразливішими в цьому плані є неповнолітні. Як правило це діти з неблагополучних сімей, де немає батька, а мати веде аморальний спосіб життя або навпаки – обоє батьків пиячать чи вживають наркотики. Таких випадків, на жаль, дуже багато. Ці дітлахи постійно голодні, недоглянуті, змушені самостійно шукати шматок хліба. Це і штовхає дітей до жебракування. Вони дуже легко йдуть під вплив дорослих і легковажно потрапляють у пастку рабського полону. Буває, що жебракувати дітей примушують і власні батьки, вимагаючи з кожним днем все більше грошей на горілку, наркотики чи інші «втіхи» і «свято життя».

 

12 червня 2020 року до Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею на базі Братського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді було проведено захід «Жебраки за примусом», в якому взяли участь директор Братського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Гризоглаз Ліна Василівна, начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк Василь Олександрович, представник Братського сектору пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Дергачова Наталя Олегівна та неповнолітній суб’єкт пробації Штак Дмитро Миколайович. Захід проведений з метою профілактики неправомірного використання дитячої праці, зокрема неповнолітнього суб’єкта пробації.

Під час заходу обговорили історичний аспект питання, а також акцентували увагу на питанні кримінальної відповідальності за  «використання» дитини для жебракування. У Кримінальному кодексі давно вже є стаття 304 «Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність». Втягнення у жебрацтво карається п'ятьма роками позбавлення волі. Порівняємо зі змінами до статті 150 «Експлуатація дітей», які внесла Рада. Якщо стисло, то використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом карається обмеженням волі до 3 років. За ті ж дії, вчинені щодо чужої дитини, загрожує 8 років. Якщо ж злочин скоїть організована група – до 10 років за ґратами. Деякі експерти вбачають єдину відмінність: там «втягнення», а тут «використання». «Втягнення» передбачає свідоме рішення дитини, а «використання» стосується випадків, коли дитина є немовлям і не здатна усвідомлювати вчинки.

Якими б не були юридичні тонкощі стосовно чи то «втягнення» дітей у жебрацтво, чи то їх «використання», правоохоронцям часто складно довести провину злочинців. Адже, якщо бізнес на малюках-жебраках роблять їхні батьки, немовля нічого нікому не скаже, а ті, що старші, далеко не завжди погодяться свідчити проти рідного тата або мами. Дійсно, якщо чужа людина втягує дитину в злочинну діяльність, то склад такого злочину довести легше.
Подаючи милостиню неповнолітнім, перехожі не допомагають, а стають співучасниками кримінального чи адміністративного злочину. Мовляв, той, хто хоче допомогти, мав би не давати милостиню, а повідомляти про це в поліцію. Бо «дітям місце в школі, а не на вулиці»…

За результатами заходу неповнолітній суб’єкт пробації отримав позитивні враження та необхідні правові знання для захисту себе в трудових відносинах.

Профілактична робота щодо попередження бродяжництва, жебракування та злочинності серед неповнолітніх повинна перебувати в центрі уваги всього суспільства. Особливо актуальною зазначена проблема стає з настанням літніх канікул, і для її вирішення сьогодні необхідно постійно привертати увагу громадськості.

 

 

Братський районний сектор філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області

Привітання неповнолітнього суб’єкта пробації з Міжнародним днем захисту дітей

 

 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Головною метою Дня дітей є привернення уваги до проблем дитинства, заохочення миру і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, суспільство, організації до захисту прав та свобод дітей.

 

 

Так, 01.06.2020 року здійснено виїзд за місцем проживання неповнолітнього, який знаходиться на обліку Братського районного сектора спільно з директором Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В., начальником служби у справах дітей Афанасьєвою І.В., інспектора ювенальної превенції СП Братського ВПГУНП в Миколаївській області Говшої Г.А. привітали неповнолітнього з Днем захисту дітей, вручили подарунок. Фахівцем служби пробації проведено профілактичну роботу з метою недопущення вчинення повторних кримінальних правопорушень та вручено памятку щодо обов’язків засудженого. Батькам вручена памятка «Відповідальне батьківство – запорука щастя дитини» та проведено бесіду. Складено акт перевірки засудженого неповнолітнього за місцем проживання.

 

      

 

У зв’язку із загостренням розповсюдження коронавірусної інфекції, з метою профілактики поширення коронавірусної інфекції та дбаючи про здоров’я своїх співробітників, Профспілкова організація персоналу Державної установи «Центр пробації» забезпечила працівників Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  неопреновими захисними масками багаторазового використання, антисептичними засобами та нітриловими рукавичками, відповідно до попередньо наданих потреб. Також в службових приміщеннях  розміщені інформаційні постери та нагадування про безпеку суб’єктам та персоналу органу пробації, наявні засоби дезінфекції, антисептичні засоби. Колектив Братського районного сектора висловлює вдячність керівництву Центру пробації та Профспілковій організації персоналу за турботу та підтримку. Бажаємо міцного  здоровя!

 

МИ ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ВАС, ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА ЗАРАДИ НАС! 

 

 

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І СВОЄ ЗДОРОВ’Я!

Оголошення

УВАГА!!!! У зв’язку з пандемією коронавірусу Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області переведено в особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину, який триватиме до 11 травня 2020 року

 До кінця карантинного періоду:

- скасовуються групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

- у разі неможливої особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з представником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет)

 

Звертаємо Вашу увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду!

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І СВОЄ ЗДОРОВ’Я!

 

Оголошення

УВАГА!!!! У зв’язку з пандемією коронавірусу Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області переведено в особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

 

До кінця карантинного періоду:

- скасовуються групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

- у разі неможливої особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з представником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет)

Звертаємо Вашу увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду!

Отримати інформацію довідкового характеру можна отримати за телефоном (044) 363-01-31 «гаряча телефонна лінія» Центру пробації.

У разі неможливості прибуття на реєстрацію у зв’язку з введенням карантинних заходів (тимчасове припинення транспортного сполучення) Вам необхідно повідомити про це начальника  Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Бровка Геннадія Леонідовича або старшого інспектора Фабрикова Олександра Васильовича за телефонами, які були надані раніше.

 БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

 

Доступ до безоплатної правової допомоги в Братському районі 

Старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабриковим Олександром та начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору, згідно з раніше підписаним графіком. На прийом звернулася одна особа, яка нещодавно звільнилася з місць позбавлення волі   з питанням прийняття спадщини за законом, громадянину надано обґрунтована консультація та відповідні інформаційні матеріали (буклети), роз’яснено порядок доступу до безоплатної вторинної правової допомоги через Бюро та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Засідання спостережної комісії при Братській районній державній адміністрації

 

26 лютого 2020 року представник органу пробації взяв участь у засіданні спостережної комісії, яке було проведено заступником голови Братської районної державної адміністрації Дмитром Козиревичем за участі керівників структурних підрозділів Братської районної державної адміністрації та установ району.

На засіданні були розглянуті питання   роботи з особами, звільненими з місць позбавлення волі та особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням в Кривопустоській сільській раді. Розглянуто  актуальні питання  осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення, про послуги, що надаються Братською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості та Братського районного центру соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді  даній категорії осіб.

За результатами засідання, вирішено посилити співпрацю між організаціями в напрямку недопущення вчинення повторних злочинів і сприяння в соціальній адаптації засуджених осіб та осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

 

 

 

 Вмотивування до навчання  неповнолітнього суб’єкта  пробації

 

Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю.

 

Саме з цією метою,  в лютому місяці проведено профілактичну роботу з неповнолітнім, який перебуває на обліку Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області за участі начальника служби у справах дітей Братської районної державної адміністрації Афанасьєвої Ірини, директора Гризоглаз Ліни та фахівця Силенко Світлани Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, старшого інспектора Фабрикова Олександра та фахівця Дергачової Наталі Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області,  інспектора з ювенальної превенції сектору превенції Братського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області лейтенанта поліції Говшою Галиною, майстра Братського професійно технічного училища  17 Гулака Сергія.

Під час заходу було вмотивовано неповнолітнього суб’єкта пробації до навчання, адже освіта відіграє величезну роль у визначенні людиною своєї ідентичності й свого місця у високо конкурентному світі.  Особливу увагу під час заходу  з неповнолітнім правопорушником звернули на застереження від вчинення ним в майбутньому протиправних дій, наголошено на небезпеці антисоціальної поведінки та на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення.

ПРО ПРОБАЦІЮ

 

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про пробацію", що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.

 

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд зазасудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.

Головна мета пробації - безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.

Пробація - цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

Впровадження пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Пробація державі обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення.

Сьогодні на обліку пробації перебуває понад 65 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.

Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

У суспільстві існує стереотип, що за злочин необхідно запроторювати у в'язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями, без засобів існування, без розуміння, без підтримки. Чи багато людей мають бажання з ним зустрітися?

Широка громадськість не володіє достатньою інформацією про те, що існують покарання без позбавлення волі для правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров'ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка не лише контролює поведінку таких правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти і виправити свої помилки. Перспективи запобігання повторних злочинів набагато краще, ніж після тривалого утримання у в'язниці за гроші платників податків!

Необхідне розуміння громадянами зв'язку між розширенням покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та зменшенням повторних злочинів. Це є одним з пріоритетів програми дій Уряду України.

 

 

Міжвідомча нарада з представниками правоохоронних органів

12 лютого 2020 року старший інспектор Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олександр Фабриков взяв участь у  міжвідомчій нараді з представниками правоохоронних органів за участі керівництва Братського відділу поліції, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та  молоді, Братського професійно-технічного училища №17, військового комісару Братського районного військового комісаріату, селищного та сільських голів.

Олександр Фабриков проінформував усіх присутніх про виконання покарань у виді суспільно корисних робіт на території Братського району за 2019 рік, співпрацю з даного питання з селищним та сільськими головами. 

По обліку Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області пройшло 20 осіб, на яких судами Миколаївської області накладені адміністративні стягнення у вигляді  суспільно корисних робіт.

Братським районним сектором видані направлення для відбуття суспільно корисних робіт до Кам’яно-Костуватської, Ганнівської, Новомар’ївської сільських рад, також правопорушники відбували адміністративне стягнення  у фермерському господарсті «Старт» Ганівської сільської ради, фермерському господарсті «Дарієнко» Іванівська сільської ради, фермерському господарсті «Світанок» Братської селищної ради. Кошти, за виконанні суспільно корисні роботи перераховані до Братського відділу державної виконавчої служби  для подальшого погашення заборгованостей за аліменти.

Таким чином Закон про посилення відповідальності за несплату аліментів спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо їх стягнення, що дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

 

 

 

Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги в Братському районі

Начальником Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Геннадієм Бровком та начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено робочу зустріч щодо обговорення поточних питань взаємодії установ.

Крім цього, забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору, згідно з раніше підписаним графіком. На прийом звернулось дві особи, засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі,   з питаннями адміністративного та земельного права, громадянам надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети), роз’яснено порядок доступу до безоплатної вторинної правової допомоги через Бюро.

Також на стендах сектору новлено інформаційні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Співпраця щодо протидії злочинності серед дітей

 

 

Днями, в приміщенні Братської районної державної адміністрації відбулася робоча зустріч з метою координації дій щодо профілактики дитячої злочинності в Братському районі за участі директора Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліни Гризоглаз, начальника служби у справах дітей  райдержадміністрації  Ірини Афанасьєвої, начальника сектору превенції Братського відділення поліції Головного управління національної поліції  Івана Фабрикова,  фахівця органу пробації Наталі Дергачової.   Обговорено організацію належного взаємообміну інформацією між установами стосовно осіб, що перебувають на обліку в пробації, з метою виявлення криміногенних факторів в оточенні неповнолітніх та виявлення розбіжностей, своєчасного виявлення факторів притягнення до кримінальної відповідальності. У рамках первинної профілактичної діяльності заплановано проведення просвітницьких заходів та лекцій з правової підготовки дітям, що навчаються в навчальних закладах. 

Профілактична робота з неповнолітнім

Підлітковий вік є найбільш вразливим до зовнішніх впливів, адже в цей період особистість лише формується, будується власна система стійких моральних переконань, ціннісних орієнтацій.

На обліку Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області перебуває один неповнолітній. В діяльності Братського районного центру передбачено не лише нагляд над засудженим неповнолітнім та контроль за дотриманням ним умов звільнення, але й надання йому комплексної допомоги, спрямованої на подолання чинників, що призвели  до скоєння злочину.

 

17 січня 2020 року на базі Професійно - технічного училища №17 смт. Братське за участі представника органу пробації та працівників Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведена профілактична робота з неповнолітнім з метою профілактики вчинення повторного кримінального правопорушення та визначення нагальних проблемних питань.

 

 

Заплановано проведення індивідуальних виховних бесід, консультацій, тренінгів комунікативних навичок, самоконтролю, тренінгів з попередження та подолання згубних звичок. Затверджено план спільних дій профілактичної роботи з неповнолітнім суб’єктом пробації.

В смт. Братське система взаємодії, розподілу обов’язків та координації діяльності служби пробації з соціальними службами та навчальними закладами присутня, тому соціально-педагогічна робота з неповнолітнім, звільненим від виконання покарань з випробуванням носить системний, цілісний характер. У результаті спільна діяльність  з ресоціалізації неповнолітного, звільненого від покарання з випробуванням,  забезпечує виправлення та свідомого повернення до правослухняного життя.    

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Підвищення правосвідомості суб’єктів пробації

 

 

17 січня 2020 року старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим Олександром Васильовичем та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем Олександровичем проведено робочу зустріч, в рамках якої узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, згідно якого прийом проводитиметься в останню п’ятницю щомісяця.

 

 

Також з  метою проведення інформаційно - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

«Скажи насиллю ні!»

 

 

В рамках  щорічної Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства», яка проходить у період з 25 листопада до 10 грудня,  06 грудня 2019 року за ініціативи Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та  проведено інформаційну кампанію на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості серед непрацездатних осіб на тему: «Скажи насиллю ні!». В засіданні «круглого столу» взяли участь директор Ліна Гризоглаз, практичний психолог Людмила Бакуменко та фахівці Оксана Мерікова, Світлана Силенко Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, старший інспектор Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олександр Фабриков, головний спеціаліст - державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації Тетяна Маналакова, начальник служби у справах дітей Братської районної державної адміністрації Ірина Афанасьєва та профконсультант  Братської  районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості.Олександр Неговора   Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерного зумовленого насильства. У рамках програми кампанії виступили учасники та було продемонстровано відеоролик «Розірви коло», в якому демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталенні виправдання насильства у формі прислів’їв та приказок.

 

Також присутні взяли участь у проведенні акції серед населення селища Братське з яскравими помаранчевими кульками та плакатом «Скажи насиллю ні!». Яскравою рисою проведеної кампанії є помаранчевий колір, що символізує боротьбу проти насилля.

Метою інформаційної кампанії було консультування жителів селища Братське  щодо проблематики насилля в суспільстві та інформування про можливість отримання допомоги шляхом звернення до організацій, які надають допомогу особам, що постраждали від насильства.

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

РОЗІРВИ КОЛО – ЗУПИНИ НАСИЛЬСТВО!

 

 

Як наслідок раніше досягнутих домовленостей, 03 грудня 2019 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем, за участі старшого інспектора Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Фабрикова Олександра проведено правопросвітницький захід в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло», яка є національною компанією та реалізується у співпраці з Міністерством соціальної політики України. Під час інформаційного заняття засудженим роз’яснено поняття насильства, зокрема, домашнього, який захист гарантовано постраждалим, різновиди спеціальних заходів, які застосовуються до кривдників.

 

 

Старшим інспектором Олександром Фабриковим продемонстровано ролик «Розірви коло насильства», де демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час підкреслює вкоріненість проблеми.

Олександр Фабриков акцентував увагу на тому, що кожен може змінити стосунки у родині на краще, зробити їх гармонійними, зберегти здоров’я та життя членів сім’ї. Тому у разі будь-яких проявів насилля необхідно не зволікати, а робити впевнені кроки до позитивних змін. Щасливе майбутнє родини знаходиться у руках кожного!

Присутнім також роздано відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проєкт Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

Несплата аліментів: корисна інформація для кожного

03.07.2018 було прийнято Закон України № 2475-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Цим законодавчим актом внесені зміни в низку інших нормативно-правових актів, а саме: до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Закону України від 14.07.2015 № 595-VIII «Про місцеві вибори», до Закону України від 11.07.2002 № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад» тощо. Слід зазначити, що нововведення є цікавими та корисними для всіх (без виключення). З ними ви можете стикнутися як у своїй професійній діяльності, так і в справах буденних.

Чергові зміни до КпАП

Законом України від 07.12.2017 № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» гл. 14 КпАП було доповнено новим на той час видом адміністративного правопорушення — несплата аліментів (йдеться про ст. 1831 «Несплата аліментів»). Крім іншого, було введено новий вид адміністративного стягнення за вчинення згаданого правопорушення — суспільно корисні роботи. Минуло небагато часу, як знову внесено чергові зміни до КпАП: зокрема, оновлено редакцію як ст. 1831, так й інших, які стосуються суспільно корисних робіт, а також доповнено Кодекс іншими статтями.

Отже, що змінилося?

Повернемося до ст. 1831 КпАП. Суттєвих змін не відбулося: вона, як і раніше, передбачає адміністративну відповідальність за несплату аліментів. Щоправда, відтепер законодавець розмежував на категорії осіб, на яких не сплачено аліменти. Зокрема, маючи за мету в першу чергу захистити дітей з інвалідністю та дітей, які хворіють на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, було зменшено сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт.

У попередній редакції вказана стаття передбачала (незалежно від категорії осіб, на яких не сплачено аліменти), що несплата аліментів на утримання дитини, одного із подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Крім іншого, раніше вказана стаття не передбачала відповідальності за повторне протягом року вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів. Відтепер же неплатники за таку поведінку отримуватимуть адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Під повторним вчиненням правопорушення розуміється невжиття особою заходів щодо сплати аліментів протягом двох місяців з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, призначеного з підстав, передбачених ст. 1831 КпАП.

Слід зазначити, що Законом № 2475 було виокремлено ще один вид адміністративного правопорушення, пов’язаного з відбуванням суспільно корисних робіт, а точніше, з їх ігноруванням — це ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт (КпАП доповнено ст. 1832).

Зазначеною нормою встановлено, що ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.

Увага! Під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів із дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмову від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також появу на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

Поважними причинами є хвороба особи та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.

Вказана вище стаття заслуговує на особливу увагу, адже відповідно до ст. 3213 КпАП саме на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування порушником громадських робіт покладається: контроль за виконанням порушниками визначених для них робіт; своєчасне повідомлення органів, що відають виконанням цього виду стягнення, про ухилення порушника від відбування стягнення; ведення обліку та інформування органів, що відають виконанням цього стягнення, про кількість відпрацьованих порушником годин.

Ну і, завершуючи огляд «новинок» до КпАП, зазначимо, що ст. 3254 КпАП було викладено в новій редакції, яка відтепер передбачає, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Крім іншого, уточнено, що у разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Відповідно законодавець Кримінальний кодекс України доповнив ст. 3892 (Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт). Отже вказана стаття передбачає, що злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт карається позбавленням волі на строк до двох років.

Увага! Під злісним ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт для цілей цієї статті слід розуміти продовження ухилення від відбування суспільно корисних робіт особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності на підставі ст. 1832КпАП, тобто неприбуття до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів із дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмову від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також появу на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

Знову ж таки уточнено, що поважними причинами є хвороба та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.

 Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 Проведено спільну нараду щодо реалізації пілотного проекту

«Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

 

11 березня 2019 року на базі Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури відбулася спільна зустріч, на якій були присутні прокурор Менчинський Дмитро Васильович, старший інспектор Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Фабриков Олександр Васильович, начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк Василь Олександрович та інспектор ювенальної превенції сектору превенції Братського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області Говша Галина Анатоліївна

Метою спільної наради було обговорення  наказу Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України  від 21.01.2019р. № 172/5/10 «Про реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»,  який діятиме у 6 регіонах України, а саме в Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях.

Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання. Зокрема, умовами застосування програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, є:

1) наявність потерпілої сторони – фізичні особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичні особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;

2) вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;

4) згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Якщо обставини кримінального провадження відповідають зазначеним умовам, прокурор:

- інформує неповнолітнього (його законного представника) та потерпілого (його законного представника) про можливість реалізації програми шляхом залучення адвоката-медіатора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та укладення угоди про застосування програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину;

- роз'яснює, що результати участі у програмі враховуватимуться під час прийняття рішення про наявність підстав для звільнення від кримінальної відповідальності або закриття кримінального провадження.

Для забезпечення реалізації пілотного проекту можуть утворюватися робочі групи за участю прокурора, соціального працівника, психолога, представників регіонального центру та органу пробації.

Позитивними наслідками впровадження програми буде: зменшення часу спілкування неповнолітнього з правоохоронними органами та судом, що не травмуватиме його психіку; потерпілий братиме участь у перевихованні неповнолітнього правопорушника та отримає відшкодування заподіяної йому шкоди, у тому числі моральної; залучення громадських організацій та соціальних служб до роботи з неповнолітнім правопорушником для виправлення його поведінки, наповнення його дозвілля суспільно корисною діяльністю (гуртки, спортивні секції, робота тощо).

 

Наприкінці наради учасники висловили готовність до повної підтримки даного проекту, а також дійшли згоди про необхідність складення спільного плану заходів щодо роботи з неповнолітніми.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 Відбулася робоча зустріч

 

 

27.02.2019 року з метою обміну досвідом між партнерами відбулася робоча зустріч співробітників Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та начальника Братського бюро правової допомоги Чорновалюка Василя Олександровича, в рамках якої обговорено реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Крім цього, згідно графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги проведено черговий прийом громадян, на який звернулась одна особа щодо перегляду умов договору оренди землі. Заявнику надано обгрунтовану консультацію на підняте питання.

 

Також з  метою проведення інформаційно  - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Не знаєш як вирішити спір?», «Отримуй аліменти!», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Пам’ятка для батьків про виїзд дитини за кордом», «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», а також буклети системи безоплатної правової допомоги: «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», а також візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Відбулася спільна нарада 

 

 

26.02.2019 р. за ініціативою старшого інспектора Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Фабрикова Олександра Васильовича відбулася спільна наради з начальником сектору превенції Братського відділу поліції Головного управління Національної поліції в  Миколаївській області капітаном поліції Фабриковим Іваном Володимировичем та начальником Братського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Константіновою Альоною Олександрівною.  

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень, копій протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладення адміністративного стягнення.

Під час проведення профілактичних бесід та, в разі необхідності, винесення письмового попередження постає питання про своєчасність надання територіальними органами Національної поліції копії протоколу про адміністративне правопорушення та копії постанов про накладення адміністративного стягнення для більш ефективної роботи служби пробації.

 

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Люди перебуваючи у скрутному становищі, вдаються до незаконних дій, виправдовуючи їх неможливістю гідно існувати в умовах сучасного життя. Через це збільшується кількість осіб, які були засуджені до відбування покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін. Становище особи, яка відбула покарання, є досить важким, тому що за час позбавлення волі вона повсякденно дотримування суворих правил тюремного розпорядку, об’єктивно втрачала здатність до самостійності, відвикала від необхідності піклуватися про себе. У результаті така особа виявляється не завжди психологічно, матеріально готовою до життя на волі. Практика свідчить, що процес відбування покарання несе у собі численні негативні наслідки для особистості засуджених. По-перше, особи, що вчинили злочин, за вироком суду зобов’язані перетерпіти певні обмеження та заборони . По-друге , це негативно відбивається на морально-психологічному стані особи, а в деяких випадках особа вдається до самогубства.

Окрім внутрішніх психологічних факторів адаптації, засудженим перешкоджає байдуже суспільство, а в деяких випадках – і відверте неприйняття рідних та близьких.

1 лютого 2019 року, за ініціативи старшого інспектора  Фабрикова Олександра Васильовича, було проведено робочу зустріч членів спостережної комісії. Присутніми на зустрічі були заступник голови спостережної комісії Силенко Андрій Анатолійович, директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Ліна Василівна, начальник Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабрикова Наталя Миколаївна та старший інспектор Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабриков Олександр Васильович. На зустрічі  обговорювалися проблемні питання, які виникають після звільнення з місць позбавлення волі:  пошук житла,  роботи, навчання,медичної та матеріальної допомоги.

Всі присутні зробили висновок, наскільки успішним буде вирішення проблем, з якими стикається ця категорія громадян, залежить успішність інтеграції звільненого в суспільство, а врешті – решт, і зменшення ризику вчинення ним нового злочину. Саме тому й необхідна постійна увага  з боку органів місцевого самоврядування в проведенні заходів для забезпечення найефективнішої адаптації звільнених з місць позбавлення волі у суспільстві.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Братському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

1) привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

2) активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

3) проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

4)формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

У  Братському  районі здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

          

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

 

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

 

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

 

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

 

5 грудня

Міжнародний день волонтера

 

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

 

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

 

10 грудня

Міжнародний день прав людини

 

 

7 грудня 2018 року на базі Братського районного центру філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області директором Братського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В. проведено інформування серед суб’єктів пробації з метою попередження домашнього насильства та  запобігання насильству в будь-якому його прояві.

 

 «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

 

 

9 листопада кожного року відзначається День української писемності та мови. Головна традиція свята - загальнонаціональний радіодиктант для всіх бажаючих, метою якого є обєднання навколо мови.

8 листопада на базі Професійно технічного училища № 17 за ініціативи старшого інспектора Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабрикова Олександра (https://www.facebook.com/profile.php?id=100001747706066 Александр Фабриков)

та за участі студентів 13 та 34 груп, заступника директора з навчально виховної роботи Білоіваненко Світлани, викладача з української мови Дацюк Оксани, інспектора з ювенальної превенції СП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області лейтенанта поліції Говши Галини (https://www.facebook.com/profile.php?id=100017303075400&epa=SEARCH_BOX Галина Говша)

 

, директора Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Ліни та фахівця із соціальної роботи Мерікової Оксани проведено захід до Дня української писемності та мови.

 

 

Студенти, викладачі та працівники, які долучились до всеукраїнської соціальної акції - написання диктанту національної єдності, який щороку традиційно проводиться до Дня української писемності та мови, з метою підвищення національної самосвідомості, вдосконалення знань та навичок володіння українською мовою, отримали масу позитивних вражень.

 

Старший інспектор Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олександр Фабриков

 Співпраця Братського бюро правової допомоги та Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Забезпечення якісної та доступної безоплатної правової допомоги є одним із основних пріоритетів діяльності Братського бюро правової допомоги та Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.

Саме з цією метою, працівниками установ розроблено та узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні уповноваженого органу з питань пробації.

 

 

Так, 14 листопада 2018 року на базі установи з питань пробації старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим О.В. та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено спільний прийом, на який звернулась одна особа щодо питання призначення субсидій на тверде паливо, заявнику надано обґрунтовану консультацію та запропоновано звернутися до УСЗН Братської РДА.

 

 

Також на стендах установи надано інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Не знаєш як оформити субсидію?», «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», а також загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача» «Не знаєш як вирішити спір?», «Яка відповідальність за несплату аліментів?», а також «Дорожні карти на допомогу учасникам АТО» та  візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

Узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

        

 

10 жовтня 2018 року старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим О.В. та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч, в рамках якої розроблено та узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні уповноваженого органу з питань пробації.

Також для розміщення на стендах Братського районного сектора надано інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплат допомоги при народженні дитини», а також загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Не знаєш як вирішити спір?», видання "Юстиція відкрита для людей", візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД та Бюро.

 

ГРАФІК РОБОТИ

дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні

Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Місяць

Число

Час проведення

Жовтень

23

9.00-11.00

Листопад

27

9.00-11.00

Грудень

25

9.00-11.00

 

 

 

 

Робоча зустріч з Головою спостережної комісії

 

 

5 вересня 2018 року відбулася робоча зустріч з Головою спостережної комісії Братської районної ради Миколаївської області, Буньком Андрієм Миколайовичем, старшим інспектором  Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, майором внутрішньої служби, Фабриковим Олександром Васильовичем та заступником управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Силенком Андрієм Анатолійовичем.

Метою зустрічі було питання налагодження співробітництва щодо впровадження елементів пенітенціарної пробації, обговорення ряду заходів щодо соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі. Обговорювались питання щодо порядку отримання допомоги в побутовому влаштуванні, реєстрація місця проживання, працевлаштування, відновлення документів, надання соціальної допомоги та пільг відповідно до законодавства України.

Було прийнято рішення про необхідність посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі, проведення  комплексу правових, організаційних, психологічних, соціальних та інших заходів, спрямованих на соціальну адаптацію з метою зменшення злочинності та ресоціалізації особистості.

 

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Завдання і функції 

уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України "Про пробацію", Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України

 

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

 

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді)

3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)

5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві

Законом України «Про пробацію» визначено ПРИНЦИПИ ПРОБАЦІЇ, а саме:

-   принцип  справедливості;

-   принцип законності;

-   принцип невідворотності виконання покарань;

-   принцип дотримання прав і свобод людини та громадянина;

-   принцип поваги до людської гідності;

-   принцип рівності перед законом;

-   принцип диференційованого та індивідуального підходу;

-   принцип конфіденційності;

-   принцип неупередженості;

- принцип взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та громадянами.          

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 

1) особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі;

2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

4) особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

5) звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі;

6) особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

 

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 

1) можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

3) збереження роботи та житла;

4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 

1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 

1) зниження злочинності;

2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

4) дотримання міжнародних стандартів 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України "Про пробацію":

 

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді)

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

  

  Виконання заходів передбачених пробаційною програмою
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:57
2479Kb Скачать скачать
  Пробаційні програми
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:57
4848Kb Скачать скачать

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

·забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

·надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

·організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

·пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

·допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

·особа, щодо якої складається досудова доповідь;

·особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

·особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

·особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

·звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

·особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

·Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

·Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

·Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

Підрозділи філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

 .

Громадські роботи є дієвою альтернативою позбавлення волі, яка, на сьогоднішній день, використовується з метою перевиховання засуджених та допомагає зробити суспільство більш безпечним.

Громадські роботи як вид адміністративного стягнення полягає у виконанні засудженими у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Контроль за виконанням покарання у виді громадських робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.

 Так, в кінці листопада 2020 року на виконання до Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області надійшла постанова про накладення адміністративного стягнення у виді громадських робіт на громадянина. Начальник Братського районного сектору Геннадій Бровко з порушником провів бесіду,  під час якої роз’яснив порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт та  направив за місцем проживання суб’єкта пробації для виконання стягнення.