Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Сім'я та молодь

 21 грудня заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько  провів щотижневу нараду з керівниками структурних підрозділів та установ району.

В ході наради Ніла Мирненко – начальник фінансового відділу райдержадміністрації, доповідаючи про стан надходжень до бюджету, зазначила, що затверджені планові показники бюджету району по доходах за 2020 рік  виконано  на 99 %.

             Головний лікар КНП «Братський РЦ ПМСД» Ольга Кузіна довела до відома присутніх інформацію про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в районі. Зокрема, проінформувала, що станом на 21 грудня 2020 року в Братському районі захворівших 141 чоловік. Всього обстежено методом ПЛР - 581 чол.

Завідувач сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації В’ячеслав Кохановський  проінформував про проведення перевірок щодо дотримання карантинних вимог на території району  з 14 по 20 грудня.

Також на нараді розглядалися інші питання, по яким надано відповідні доручення. 

  

Про продовження проведення

обстеження сімей в Братському районі

на предмет пожежної та техногенної безпеки.

 

     З метою            недопущення загибелі людей в осінньо-зимовий період 2020-2021 років директором Братського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ліною Гризоглаз та фахівцем із соціальної роботи Світланою Силенко, представниками  з 10 ДПРЧ ДСНС України, інспектором з ювенальної превенції Братського відділу поліції НП ГУНП Галиною Говшею продовжено  роботу у вигляді профілактичних бесід з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах зі складанням актів обстеження житлових приміщень на предмет пожежної та техногенної безпеки. Були відвідані сім'ї Іванівської, Н-Костянтинівської, Н-Олександрівської, Улянівської та Шевченківської   сільських рад.  Під час обходів зверталася увага на прилади опалення, стан електропостачання та надавалися консультації з їх безпечної експлуатації.

 

               

 

 Залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

08.10.2020 року за відповідним графіком роботи Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості проводився семінар серед  непрацездатних осіб, в якому взяла участь директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді Ліна Гризоглаз. Під час проведення інформаційної кампанії щодо залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було продемонстровано ролик «Українці все частіше бажають стати патронатними вихователями». Метою кампанії було зацікавлення учасників щодо створення сімейних форм виховання та забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї патронатних вихователів на виховання та спільне проживання.

 

 

  

Розпочато роботу по проведенню

обстеження сімей в Братському районі

на предмет пожежної та техногенної безпеки.

 

     З метою            недопущення загибелі людей в осінньо-зимовий період 2020-2021 років директором Братського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ліною Гризоглаз та фахівцем із соціальної роботи Світланою Силенко, інженером  з пожежно-рятувальних робіт 10 ДПРЧ ДСНС України Віталієм Бєлих, інспектором з ювенальної превенції Братського відділу поліції НП ГУНП Галиною Говшею розпочато  роботу у вигляді профілактичних бесід з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах зі складанням актів обстеження житлових приміщень на предмет пожежної та техногенної безпеки. Були відвідані сім'ї Братської селищної ради, Миколаївської, П-Павлівської та К-Пустошської    сільських рад.  Під час обходів зверталася увага на прилади опалення, стан електропостачання та надавалися консультації з їх безпечної експлуатації.

 

               

 

 Залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

10.09.2020 року за відповідним графіком роботи Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості проводився семінар серед  непрацездатних осіб, в якому взяла участь директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді Ліна Гризоглаз. Під час проведення інформаційної кампанії щодо залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було продемонстровано ролик «Українці все частіше бажають стати патронатними вихователями». Метою кампанії було зацікавлення учасників щодо створення сімейних форм виховання та забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї патронатних вихователів на виховання та спільне проживання.

 1 червня,  відзначають Міжнародний день захисту дітей – в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою – захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливості отримання освіти, медобслуговування та інших бід. В цьому році в зв’язку з карантином, спричиненим СОVID-2019, всі заходи були скасовані, але заступник голови Братської райдержадміністрації Дмитро Козиревич, директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Гризоглаз, начальник служби у справах дітей Братської райдержадміністрації Ірина Афанасьєва, інспектор з ювенальної превенції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області Галина Говша, інспектор Братського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Наталя Дергачова не залишили без уваги сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, відвідали декілька таких сімей, вручили солодощі та побажали дітям миру, світлої долі та добра в родинах.

 

 

Директор центру                                                                      Л.В.Гризоглаз

 

 Гендерна рівність, що це таке?

Гендерна рівність – це рівний правовий статус для жінок і чоловіків. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх прав та однакові можливості для  здійснення свого внеску в національний, політичний, економічний, культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.

Гендерна рівність має на увазі рівне отримання жінками і чоловіками соціально цінних благ, можливостей, ресурсів, винагород.

А що таке гендерна рівність у сімї?

Вільною від насильства є партнерська сімя, в якій немає чітко визначеного голови, і в різних сферах в залежності від обставин і компетентності лідером може бути або чоловік, або жінка. В таких сімях  конфлікти розв’язуються з урахуванням інтересів всіх сторін на ненасильницьких принципах. Подолання гендерних стереотипів є важливою умовою попередження насильства у сімї .

 Про гендерну рівність в сім’ї Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обговорено з учнями ПТУ №17, де  брали приклади з їх батьків. Спільно аналізували коли порушуються права жінки, а іноді і чоловіка. Провели рольову гру, щоб учні побували  в ролі приниженого чоловіка чи ображеної жінки. Повідомили де шукати допомоги, як відстоювати свої права і дали посилання на документи, що підтверджують права людини на  гендерну рівність в Україні.

 

 Залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

06.02.2020 року за відповідним графіком роботи Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості проводився семінар серед 29 непрацездатних осіб, в якому взяли участь директор Ліна Гризоглаз та фахівець із соціальної роботи Оксана Мерікова Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді. Під час проведення інформаційної кампанії щодо залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було продемонстровано ролик «Українці все частіше бажають стати патронатними вихователями». Метою кампанії було зацікавлення учасників щодо створення сімейних форм виховання та забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї патронатних вихователів на виховання та спільне проживання.

 

 

Акція 16 днів проти насилля

 

 

З  25 листопада по 10 грудня 2018 року проходить щорічна акція «16 днів проти насилля», яка спрямована проти насилля в сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

 

Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Братської райдержадміністрації, Братським відділом поліції ГУНП в Миколаївській області 27.11.2018 в ПТУ 17 проведено виховну годину та бесіду на тему: «Попередження насильства в сім’ї». Роздані буклети «Дитинство без насилля» для вивчення детальної інформації.

 

 

 

 Заключено угоду щодо співпраці

 

 

20.08.2018 року відбулося засідання робочої зустрічі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості з Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якому були присутні директор Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Вініченко В.В., директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В., фахівець із соціальної роботи Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мерікова О.М., провідний фахівець Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Неговора О.О. В ході зустрічі були розглянуті два питання: обговорення угоди щодо співпраці Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості з Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; послуга патронату над дитиною.

Заслухавши та обговоривши інформацію виступаючих,  підвели підсумки та вирішили:

 

1.     Заключити угоду про співробітництво Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

                                                             

2.     Проводити спільні семінари щодо залучення патронатних вихователів для створення патронатних сімей в районі.

 

                                                

            

 

Районне свято «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

12 квітня 2017 року у спортивній залі Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися сімейні змагання серед команд батьків та дітей загальноосвітніх навчальних закладів району «Мама, тато, я – спортивна сім’я».

Свої сили в спортивних змаганнях випробували 6 родин (18 учасників): родини Кіпер: тато ‒ Юрій, мама ‒ Марія та донька ‒ Аліна (Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст.), Шмаленко: тато ‒ Артур, мама ‒ Надія та донька ‒ Софія (Братська ЗОШ І ст.), Рожкових: тато ‒ Сергій, мама ‒ Олеся та донька ‒ Олександра (Братська ЗОШ І ст.), Поборських: тато ‒ Олександр, мама ‒ Альона та донька ‒ Катерина (Братська ЗОШ І-ІІІ ст.), Корінь: тато ‒ Віталій, мама ‒ Наталя та донька ‒ Аліна (Братська ЗОШ І-ІІІ ст.), Артьомових: тато ‒ Олександр, мама ‒ Оксана та донька ‒ Анастасія (Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Д’якон: мама ‒ Ольга та донька Софія (Шевченківська ЗОШ І-ІІ ст.)

Протягом чотирьох годин вболівальники та гості свята активно підтримували учасників в естафетах: «Змійка», «Смуга перешкод», «Велике прання», «Перенесення м’ячів» та «Саджання картоплі». За результатами змагань найспортивнішою родиною Братського району стала сім’я Корінь ‒ І місце, ІІ місце посіла родина Шмаленків та ІІІ місце ‒ сім’я Рожкових.

Святковий настрій всім присутнім своїми співами та танцями створили учні Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Районний етап Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів

На Братському  стадіоні «Юність» 14 квітня 2017 року відбувся районний етап Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, в яких взяло участь 30 учнів. До програми змагань входили такі види: біг 100 метрів, біг 1000 метрів, підтягування на перекладині, метання гранати Ф-1 на дальність.

У запеклій боротьбі перемогу здобула команда Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Онопрієнко В.Ф.), другу сходинку посіла команда учнів гімназії селища Братське (вчитель Толстік М.О.), третє місце - команда Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Буровіцьких І.О.), четверте місце - команда Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Борак В.В.), п’яте місце - команда Новомарївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Ковтуненко І.Г.)

Спортивне свято дошкільнят та їх батьків «Тато, мама, я - спортивна сім`я»

З метою формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, організації активного сімейного дозвілля, залучення сімей до рухової активності і занять фізичною культурою, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім’ях шляхом об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей на базі Братського дошкільного навчального закладу 11 квітня 2017 року було проведено спортивне свято «Тато, мама, я - спортивна сім`я».

В заході взяли участь 10 родин із вихованцями груп «Теремок» і «Сонечко». Вони міряли свої сили у захоплюючих естафетах «Жабка», «Смуга перешкод», Веселий м’яч», «М'яч – стрибунець», «Лопни кульку», «Скрути стрічку», «Влуч у ціль».

Учасників змагань вітали голова селищної ради Є.І. Кравець, методист РМК Н.В. Федончук, член батьківського комітету М.С. Місевра, завідуюча ДНЗ Л.І. Кононова.

Треба відмітити, що змагання проходили в атмосфері спортивного свята, за великої підтримки вболівальників. Перемогла дружба!

Районний спортивний фестиваль «Мама, тато, я-спортивна  сім’я» відбувся 18 квітня 2014 року в приміщенні Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у якому взяли участь 6 команд із шкіл району (Братська загальноосвітня школа І ступеня, Братська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ганнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Кам’януватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Новокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Улянівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів). За результатами змагань І місце посіла команда Ганнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,сім’я Буберенків, ІІ місце-команда Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, сім’я Кабанець, ІІІ місце-команда Новокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, сім’я Мартинюків.  

 

Молодь Братщини за чисте довкілля

24 квітня 2014 року за ініціативи Молодіжної колегії при Братській райдержадміністрації проведено суботник по благоустрою пам’ятки садово – паркової культури парка Живковича. На таку важливу благодійну акцію зібралась молодь Братщини: учні старших класів гімназії селища Братське, Братської ЗОШ І – ІІІст., професійно – технічного училища. Завданням, яке стояло перед учасниками акції було очистити парк від сміття та сухого гілля.  До роботи залучились представники районного лісового господарства, селищна рада та жителі селища. Роботи було зроблено багато, але ще багато треба і виконати щоб парк дійсно став місцем відпочинку наших жителі. Облаштувати алейки,місця для збору сміття,  поставити лавочки для відпочинку.

Молодь зробила гарний початок, тож давайте всі жителі  Братського підтримаємо їх і наступного разу на суботник прийде не тільки молодь, а й більшість жителів селища. 

 

У Братському районі відбулось урочисте відкриття спартакіади зимових видів спорту

 

Уже третій рік поспіль в районі проводиться спартакіада зимових видів спорту. Чудове свято бадьорості та здоров'я об’єднує все більше бажаючих. В цьому році в зимовій спартакіаді взяли участь 6 збірних команд, представлених працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств та установ селища Братське. Та й і вболівальників було чимало на стадіоні, які також були активними учасниками зимових розваг.

Ініціаторами та організаторами спортивного свята стали райдержадміністрація, молодіжна колегія при райдержадміністрації та ФСТ «Колос».

Розпочали спортивні змагання традиційно з внесення Державного Прапора України та символічного олімпійського вогню. Присутніх привітав заступник голови райдержадміністрації А.Бунько, зазначивши, що ІІІ зимова спартакіада присвячується 25- й річниці виведення військ з Афганістану та наголосив, що 2014 рік проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав.

 

 

Привітав присутніх з відкриттям зимової спартакіади заступник голови районної спілки воїнів – інтернаціоналістів, Новокостянтинівський сільський голова Л.Ординський та подякував за увагу яка приділяється районною владою спілці і всім воїнам – інтернаціоналістам. Учасникам побажав перемог у змаганнях.

Санна та лижна естафети, ліплення з снігу символу своєї команди, спускання на санях з гори, фізкультхвилинка для вболівальників – все це сприяло гарному бадьорому  настрою і учасників змагань, і вболівальників.

Переможцем змагань стала збірна відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, до складу якої увійшли і вчителі селища. Переможці отримали пам’ятний кубок, медаль та грамоту, не залишились без відзначень і інші учасники змагань.

ІІІ зимова спартакіада пройшла в піднесеному настрої. Всіх пригощали смачним кулешем та гарячим чаєм, який прямо на стадіоні готували представники Сергіївської територіальної громади на чолі з сільським головою В.Юдовим.

 

 

 

      Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»,  під час якої  проведено:

- 25.11.2013р. проведено спільну нараду за участю управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів внутрішніх справ з питань попередження випадків  насильства;

- проведені    робочі  зустрічі  щодо взаємодії суб’єктів соціальної роботи на місцях у вирішенні проблем сімей, особливо сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- проведено бесіди та тематичні  уроки  в 21 навчальному закладі, проведено анкетування серед учнів на тему «Насилля в школі», в ПТУ № 17 уроки на тему «Скажу насиллю – ні!», «Що таке насильство?». В рамках інформаційної кампанії, з метою підвищення обізнаності населення про проблему насильства в сімї проведено правовий лекторій «Види насилля». З метою запобігання та протидії домашньому насильству, формування нетерпимого ставлення до насильства в навчальних закладах проведені батьківські збори  «Сімя – простір  без насилля»;

- в бібліотеках навчальних закладів проведені виставки малюнків на теми: «Світ без насильства очима дітей», «Ні! Насильству в сім’ї». В бібліотеках району проведені бесіди - застереження «Ти не одна у світі», година духовного спілкування «Добро і милосердя єднають серця», година гендерного виховання «Сімя – основа суспільства».
- забезпечено  висвітлення тематики в газеті «Перемога» під рубрикою: «Як не стати об
єктом злочинних посягань та протиправних вчинків!» та «16 днів проти насилля!». Розповсюджені листівки на тему «Як захистити свої права».

- проведено оперативно-профілактичний захід «Побут» з метою обліку сімейних порушників та проведення з ними індивідуально-профілактичної роботи, здійснено перевірку комп’ютерного клубу з ціллю недопущення  демонстрації  дітям програм, які пропагандують насилля, жорстокість;

- в навчальних закладах району проведено 6 лекцій та 20 бесід, які заслухало 780 осіб, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі Снідом та Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

 

Морозного лютневого дня команди та вболівальники опівдні зібралися на стадіоні «Юність».

 

 

Випробувати свої сили у санних перегонах, киданні сніжок на влуч­ність, естафеті, ліпленні сніговиків та демон­страції знань із зимових видів спорту вия­вили бажання представники 15 трудових колективів Братського - всього 6 збірних команд.

Голова районної ради Т.М.Фесько, поціка­вившись настроєм учасників спартакіа­ди, побажала всім наснаги, спортивно­го азарту та волі до пе­ремоги:

-   Сподіваюсь, що після сьогоднішнього спортивного свята багато з вас всерйоз почне займатися спортом. Адже такі заходи прово­дяться з метою популяризації здорового способу життя.

Зі словом до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації М.С.Галабан.

-   Зимова спартакіада стала популярною серед трудових колективів установ та організацій район­ного центру. Адже головне тут - участь та бажання, скориставшись гарною погожою дниною, роз­вантажитись після напруженого тижня, пога­няти досхочу по снігу, незважаючи на вік, по­кидати сніжки, зліпити на швидкість снігову бабу, та й просто відпочити від буденності.

Традиційно, як і минулого року, першим конкурсом спартакіади була естафета. Найспритнішими виявились викладачі та май­стри - профтехучилища.

У біатлоні не було рівних представникам УПСЗН. Вони з гідністю подолали дистанцію у перегонах на санках та киданні сніжків на влучність.

Найвлучнішими снайперами по киданню снігових «куль» у «мішені» у конкурсі «Снайпер» ви­явились представники слабкої статі районно­го будинку культури. Вони ж були і найрозум­нішими, відповівши на запитання вікторини на тему історії зимових видів спорту, очолив­ши турнірну таблицю ще й в інтелектуально­му конкурсі спартакіади.

Впродовж свята відді­лом у справах сім'ї, молоді та спорту РДА та центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено акцію «Обери здоровий спосіб життя» щодо пропагуввання жит­тя без шкідливих звичок. Та­кож вручено присутнім на святі понад 200 стікерів «Цінуй життя. Ду­май про майбутнє. Бережи здоров'я».

Вболівальники скуштували кулешу на са­лі та зігрілися гарячим чаєм, який приготува­ли учні-кухарі Братського ПТУ-17. До речі, першим зняв зі страви про­бу заступ­ник голови райдержадміністрації А.М.Бунько. По закінченні змагань всі учасники були наго­роджені солодкими  призами, а збірна команда «Пінгвін» - відділу куль­тури, центру СССДМ та райдержадміністрації відзначена перехідним кубком.

Маємо надію, що змагання на свіжому по­вітрі додали всім учас­никам спартакіади здо­ров'я, а командний дух під час зимових перего­нів додав віри та впев­неності у власних силах.

 

 

ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ФІНАНСОВА УСТАНОВА

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ МОЛОДІЖНОМУ

ЖИТЛОВОМУ БУДІВНИЦТВУ”

Миколаївське регіональне управління

офіс 507, вул. Робоча, 2-А  м. Миколаїв, 54015 тел. (0512) 56-38-45, тел. /факс 56-39-41;

е-mail: nikruf@mksat.net Код ЄДРПОУ 23625524

 

 

Від ______.11.2020  №_______-03  

На №  _______  від ________________                                                                                                   

Міським (міст обласного та районного значення) головам

Головам райдержадміністрацій

Головам районних та селищних рад

Головам об’єднаних територіальних громад

 

 

На виконання Комплексної соціально-економічної програми забезпечення громадян житлом у Миколаївській області на 2018-2022 роки (Нова редакція), затвердженої рішенням обласної ради від 25.09.2020 №2  та у зв’язку з внесенням змін до зазначеної програми з метою популяризації та доведення до населення інформації щодо можливих шляхів вирішення житлового питання на постійній основі, а також в місцевих ЗМІ, Миколаївське регіональне управління Держмолодьжитла надає для розміщення інформацію за формою Додатку 1.

На офіційному сайті Миколаївського регіонального управління Держмолодьжитла та Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» www.molod-kredit.gov.ua розміщена вся необхідна інформація щодо участі громадян у програмах пільгового кредитування та Доступного житла. 

За додатковою інформацією та для подачі документів на реєстрацію у Миколаївському регіональному управлінні Держмолодьжитла, як кандидата на отримання пільгових кредитів, державної підтримки або безповоротної фінансової допомоги громадяни можуть звертатись за адресою: м. Миколаїв, вул. Робоча, 2-А, оф. 507 з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 год. та п’ятницю з 8:00 до 15:45 год., тел. (0512) 56-38-45.

Додатково повідомляємо, що на своїй офіційній сторінці у рубриці «Житлове будівництво» Ви можете зробити посилання на офіційні інтернет-сторінки:

Держмолодьжитла www.molod-kredit.gov.ua

Миколаївського регіонального управління Держмолодьжитла www.mk.molod-kredit.gov.ua.

Про розміщення інформації просимо повідомити нам в електронному вигляді на адресу  mk.14@molod-kredit.gov.ua в термін до 27.11.2020 р. включно з посиланням на розміщений матеріал.

 

Дякуємо за співпрацю.

 

 

Директор                                                                                           Василь ФЕДОРОНЧУК         

 

 

 

Наталія МЕЛЬНИК 56 38 45

Додаток 1

 

ШЛЯХИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ГРОМАДЯН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

У Миколаївській області діє Комплексна соціально-економічна програма забезпечення громадян житлом у Миколаївській області на 2018-2022 роки (Нова редакція), затверджена рішенням Миколаївської обласної ради від 25.09.2020 № 2 (далі – Програма).

До компетенції Миколаївського регіонального управління Держмолодьжитла відноситься надання пільгових довготермінових кредитів для молоді, яке здійснюється відповідно до Програми та Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 №584 (далі – Положення).

Право на отримання кредиту мають молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме: в яких чоловік та дружина віком до 35 років включно; неповні сім’ї, в яких мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину); одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Пільговий довготерміновий кредит надається за таких умов:

- перебування кандидата на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

- підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

- внесення кандидатом на свій особистий рахунок першого внеску в розмірі не менше 6 відсотків нормативної вартості житла.

Пільгові довготермінові кредити на будівництво (реконструкцію) і придбання житла надаються громадянам терміном до 30 років, але не більше ніж до досягнення старшим із подружжя пенсійного віку.

Для отримання пільгового довготермінового кредиту кандидат подає наступні документи:

1.                   заяву про надання кредиту;

2.                   довідку про перебування на квартирному обліку або документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов для кандидатів, які постійно проживають на селі;

3.                   довідку про склад сім’ї (форма № 3);

4.                   копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;

5.                   копію свідоцтва про народження дитини (дітей);

6.                   документи, необхідні для визначення платоспроможності кандидата (довідка з місця роботи дорослих членів його сім’ї за останні 6 місяців, у разі потреби – договір поруки), інші документи;

7.                   документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами;

8.                   копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Відповідно до Положення Позичальник,  який  не  має  дітей,  сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 відсотки річних суми зобов’язань
за  кредитом; позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за  користування кредитом; позичальникові, який має двох дітей, крім того, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом на момент застосування
пільги;  позичальникові,  який  має  трьох  і  більше  дітей, - 50 відсотків  суми  зобов’язань  за  кредитом  на момент застосування пільги.

Миколаївське регіональне управління Держмолодьжитла здійснює надання державної підтримки (Постанова КМУ від 10.10.2018 №819) або безповоротної фінансової допомоги відповідно до Програми.

Державна підтримка надається шляхом сплати за рахунок коштів обласного бюджету та бюджетів інших рівнів Миколаївської області:

- 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту; 

- 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Безповоротна фінансова допомога надається шляхом сплати за рахунок коштів обласного та бюджетів інших рівнів Миколаївської області у разі відсутності об’єктів будівництва (відповідно вимог цього Порядку):

-                             30 відсотків вартості придбання житла на вторинному ринку; 

-                      50 відсотків вартості придбання житла на вторинному ринку для осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

-                      50 відсотків вартості придбання житла на вторинному ринку для осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Право на державну підтримку або безповоротну фінансову допомогу за рахунок коштів обласного бюджету  та бюджетів інших рівнів мають:

1) особи, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, та члени їх сімей, які перебувають на такому обліку;

2) особи, у яких відсутня на праві власності житлова площа, та члени їх сімей, у яких відсутня на праві власності житлова площа, за умови, що такі особи та члени їх сімей не мали у власності житлової площі протягом останніх трьох років до моменту звернення;

3) особи, які мають у власності житлову площу (крім власності, розташованої на території, що є тимчасово окупованою відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085 (Офіційний вісник України, 2014 року, № 92, ст. 2655; 2018 року, № 16, ст. 564), що не перевищує 13,65 кв. метра, та члени їх сімей, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. метра на одну особу;

4) особи, відомості про яких відповідно до вимог Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, якщо такі особи не мають у власності та не мали у власності протягом останніх трьох років іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085 (Офіційний вісник України, 2014 року, № 92, ст. 2655; 2018 року, № 162, ст. 564), або житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції.

Середньомісячний грошовий дохід кандидатів, зазначених у підпунктах 1-4 цього пункту (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, відсотки, роялті, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав), разом із доходом членів їх сімей з розрахунку на одну особу не повинен перевищувати трикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними, визначеними Держстатом.

Бажаючі отримати державну підтримку або безповоротну фінансову допомогу можуть подати заяви онлайн. Процес подання документів складається з наступних кроків:

- завантаження бланків анкети і заяви із сайту МРУ Держмолодьжитла;

- заповнення бланків і створення електронної копії;

- подання документів до МРУ Держмолодьжитла.

Щоб подати заяву, необхідно завантажити із сайту МРУ Держмолодьжитла бланк Заяви-анкети про намір отримати державну підтримку для будівництва (придбання) доступного житла, анкету громадянина – контактної особи та анкети членів сім’ї громадянина – контактної особи.

Бланки розміщені на сторінці «Подати заяву-анкету» розділу житлових програм «Доступне житло» на інтернет-сторінці регіонального управління за адресою https://mk.molod-kredit.gov.ua.

З переліком документів, необхідних для отримання державної підтримки можна ознайомитися на власній інтернет-сторінці Миколаївського регіонального управління за адресою https://mk.molod-kredit.gov.ua/ у розділі Житлові програми/Доступне житло/Необхідні документи

 

Також громадяни можуть скористатися програмою пільгового молодіжного кредитування за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла.

Пільгові кредити відповідно до Положення про порядок надання молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла (нова редакція), затвердженого рішенням правління Держмолодьжитла від 14.02.2020 протокол №14 надаються молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам:

1. Вік яких становить до 35 років включно (кожного з членів молодої сім’ї – чоловіка та дружини)

2. Перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов або у яких відсутнє у власності житло, або мають у власності житлову площу не ˃ 13,65 кв. м. (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території);

3. Залишок середньомісячного доходу сім’ї (громадянина) за умови сплати щомісячного платежу за кредитом, не ˂ 3-кратного прожиткового мінімуму (на кожного працюючого члена сім’ї)

Термін повернення кредиту до 20 років.

Обов’язковий внесок громадянина – 10% від вартості житла на момент підписання кредитного договору та вартості понаднормативної вартості площі об’єкта кредитування, а також всі нотаріальні витрати за рахунок громадянина.

Комісія за інформаційно-консультаційні послуги, пов’язані з наданням кредиту встановлюється у розмірі мінімальної заробітної плати на момент укладення кредитного договору одноразово.

Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі (21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю) та найменшого показника експертної, договірної або граничної вартості житла, що придбавається (нормативна вартість).

Гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова не може перевищувати опосередковану вартість, яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Держбуду від 27 вересня 2005 р. № 174, збільшену в 1,75 раза, для міст — обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб — 1,5 раза, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. — 1,25 раза, для інших населених пунктів — опосередковану вартість у відповідній області.

У разі перевищення нормативної площі або нормативної вартості позичальник сплачує вартість понаднормативної площі житла за рахунок власних коштів. 

В області постійно вживаються заходи, спрямовані на виявлення та припинення діяльності гральних закладів

Голова облдержадміністрації Микола Круглов доручив начальнику Управління МВС України в Миколаївській області Михайлу Слєпаньову терміново вжити заходи щодо незаконної діяльності сімнадцяти залів гральних автоматів, які розміщені в межах міста Миколаєва (з посиланням на адреси та назви зазначених залів).

В області постійно вживаються заходи, спрямовані на виявлення та припинення діяльності гральних закладів

Голова облдержадміністрації Микола Круглов доручив начальнику Управління МВС України в Миколаївській області Михайлу Слєпаньову терміново вжити заходи щодо незаконної діяльності сімнадцяти залів гральних автоматів, які розміщені в межах міста Миколаєва (з посиланням на адреси та назви зазначених залів).

Всі новини області →


-->
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ