Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Загальна середня та позашкільна освіта

 

Відбувся І районний етап Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») 

23 травня 2018 року на шкільному стадіоні  Новокостянтинівської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів відбувся І районний етап Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)  серед учнів 8-10 класів навчальних закладів району, в яких взяло  32 учня.

 До програми змагань входили такі конкурси: «Візитка рою», «Впоряд», «Стройова пісня»,  «Туристсько-спортивна смуга перешкод», «Стрільба», «Відун»,  «Рятівник». У запеклій боротьбі перемогу здобув рій «Запорожці»  Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Буровіцьких І.В.), другу сходинку поділили  рої:    «Отамани» гімназії селища Братське (вчитель Агейкін В.О.)  та «Гайдамаки» Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів» (вчитель Онопрієнко В.О.) і третє місце посіли «Сталеві вовки» Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Малокост С.В.).

 Переможці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Рій –переможець « Запорожці» отримав також грошову премію від почесного гостя гри: отамана Буго - Гардової  паланки Буго-Чорноморського коша Петра Анатолійовича Висоцького.

Школярі гімназії  селища Братське вдосконалюють знання англійської разом з волонтером із Нідерландів

Літо – чудова пора року. У гімназистів з'явилась прекрасна нагода відчути і побачити літо, не пропустити зустріч з ним. А допоможе їм  у цьому – табір «Веселка», до якого вони  прийшли цього року. Діти мають  змогу навчитись співати і танцювати, грати у волейбол і футбол.

До того ж, у підростаючого покоління буде можливість спілкуватись не лише з друзями, ходити в ліс на прогулянки і бувати на екскурсіях, грати в м'яча і змагатись у різноманітних конкурсах та  з різних видів спорту, а й поспілкуватися з англомовним волонтером. До гімназії селища Братське завітала чудова, мила, чарівна дівчина волонтер із Нідерландів Маріке. Вчителі англійської мови разом з волонтером проводять тренінги, цікаві заняття, ігри англійською мовою для гімназистів.

Маріке працює з дітьми в групах, ненав’язливо допомагає їм використовувати англійську мову при обговоренні запропонованих тем, різних ситуацій та ігор. Гімназисти  із захопленням включаються в роботу, спілкуються іноземною мовою, поглиблюючи свої знання. В таборі англійська використовується не лише під час  тренінгової роботи з волонтером, а й під час всього перебування: речівки, назви загонів, девізи, постери, художні номери теж англійською.

 Нехай життя у таборі допоможе дітям  не тільки відпочити, зміцнити здоров'я, але й дізнатись багато цікавого, нового, краще вивчити англійську мову.

 

 

Ми – діти твої, Україно: на Братщині відзначили День захисту дітей

Щороку, в перший літній день, ми відзначаємо радісне свято - День захисту дітей. З цієї нагоди в Братському районі було проведено районне свято, у якому взяли участь діти з пришкільних таборів району.

До присутніх діток з найкращими вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна та голова районної ради Тамара Фесько, які побажали дітям миру, світлої долі та добра і злагоди в родинах.

Захід був підготований Будинком творчості школярів та юнацтва (директор Л. Васильєва). Тут були і пісні, і танці, і, звичайно ж, вікторини та ігри для дітей.

В рамках свята діти мали хорошу нагоду зустрітися із рятувальниками району.  Зустріч з ними дітям завжди цікава, тому на імпровізованому святі, котре цього літнього дня відбулося на площі біля будинку культури, зібралися всі його учасники.

Діти мали можливість відчути себе справжніми рятувальниками, адже рятувальники продемонстрували їм роботу свого спеціального спорядження, показали можливості пожежного автомобіля по гасінню умовної пожежі.

А завершальним акордом свята було морозиво, яке отримали всі діти.

Діти України – квіти України, бо вони роблять наше життя цікавим, наповнюють його радістю і щастям. Тож і ми, дорослі, маємо робити все аби їх дитинство було щасливим і безхмарним.

Засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

28 квітня 2017 року на базі Кам'януватської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання колегії відділу  освіти, молоді та спорту Братської райдержадміністрації спільно із радою районного методичного кабінету. В засіданні взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту райдепржадміністрації Вікторія Гусаренко, директори загальноосвітніх навчальних закладів району, завідуючі дошкільними навчальними закладами та працівники методичного кабінету. 

В ході засідання колегії були розглянуті питання ходу підготовки до оздоровчого сезону влітку 2017 року, підсумків атестації педагогічних працівників у 2017 році, створення умов для якісної реалізації багатокомплектного змісту початкової освіти в оновлених навчальних програмах, організаційно-методичного забезпечення реалізації концептуальних засад громадянського виховання особистості дитини дошкільного віку. 

Учні Кам»януватської ЗОШ презентували виховний захід "Земля у нас одна- іншої такої немає".

  Про організацію влітку 2017 року пришкільних мовних таборів
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43
1784Kb Скачать скачать

Спілкуймося англійською: в навчальних закладах Братського району підвищують зацікавленість учнів у вивченні англійської мови
Відповідно до Указу Президента України про відзначення Року англійської мови в Україні в навчальних закладах Братського району проводяться заходи, які підвищують інтерес учнів до вивчення англійської мови.
В Новоолександрівській ЗОШ I-II ступенів, згідно затвердженого плану, в англомовну мандрівку учнів школи повів учитель–методист Здарський Андрій Андрійович. Перша зупинка – це вивчення фраз-привітаннь англійською мовою, що використовуються у повсякденному вжитку. Друга — знаходження відповідностей між англійськими прислів’ями та їх перекладами на рідну мову. Наступна — вивчення англійських традицій. Зокрема, учні 7-9 класів підготували конкурс на знання історії Дня Святого Валентина. Презентація учнівського проекту пройшла у вигляді колажу із різноманітними привітаннями англійською мовою.
22 січня 2016 року в Кам’яно-Костуватській ЗОШ І-ІІ ст. вчителем англійської мови Сірик І.О. була проведена лінійка-відкриття шкільних заходів у рамках проведення Року англійської мови в Україні. Метою було розповісти про сучасне значення англійської мови як світової мови, розповісти про причини, що спонукали оголосити 2016 рік Роком англійської мови в Україні та про програму “GoGlobal” та, звичайно, підвищити інтерес учнів до вивчення англійської мови.
В Михайло-Жуківській ЗОШ І-ІІ ступенів була проведена рольова гра «У кафе». Учасниками гри були учні 5 – 6 класів. Учениці 5 класу Молчанова Інна та Борисова Валерія виконували роль офіціанток, інші – відвідувачі кафе. Адміністратор кафе Біла В.М., вчитель англійської мови, офіціантки Інна та Валерія разом із відвідувачами повторили назви столових приборів та правила сервірування столу, підтверджуючи це практичними діями. Звернули увагу на правила поведінки та загальну культуру за столом.
За мовними зразками, які були на дошці, учні спілкуватися між собою та офіціантами англійською мовою. А потім усі разом пили чай із солодощами.

  

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів

 

Мережа складається із 21 школи, у яких навчається  у 2013/2014 н. р. 1885 учнів. Порівняно з 2012/2013 навчальним роком мережа не змінилася.

Із загальної кількості шкіл:

1 - школа І ступеня  (157 учнів)

11 - І-ІІ ступенів, з них наповнюваністю до 40 учнів 6 закладів; (233 учнів)

8 - І-ІІІ ступенів  з них наповнюваністю до 100 учнів 5 закладів; (408 учнів)

1  -   гімназія (207 учнів)

Середня наповнюваність класів – 12 учнів

 Позашкільна освіта

 

В районі збережена мережа позашкільних навчальних закладів – Братський будинок творчості школярів та юнацтва, дитячо-юнацька спортивна школа, в яких навчається 546 учнів .

У 2013/2014 н.р. у ЗНЗ Братського  району діє 25 гуртків, в яких виховується  570 учнів.

Охоплення дітей позашкільною освітою становить 59,2% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Створюються умови для здобуття позашкільної освіти дітьми, які проживають в сільській місцевості, шляхом відкриття гуртків позашкільних навчальних закладів на базі Новомар»ївської, Новокостянтинівської та Миролюбівської загальноосвітніх навчальних закладів.

   Організація підвезення учнів до шкіл

 

Всього в навчальних закладах Братського району налічується 14 шкільних автобусів.  Із них:  8 автобусів придбано за рахунок державного бюджету, 5 автобусів за рахунок обласного бюджету,  1 автобус – за кошти місцевого бюджету. Весь шкільний автотранспорт, який здійснює підвіз учнів та педпрацівників пройшов технічний огляд.

Станом на 01.03.2014 року учні та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів району, які проживають на відстані понад 3  км від школи забезпечені на 100% організованим перевезенням (450 учнів та 23 вчителів).