Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Інформатизація системи освіти

 Інформатизація та комп’ютеризація шкіл

У 2013/2014 навчального року загальноосвітні навчальні заклади району І-ІІІ ступенів забезпечені на 100%, І-ІІ ступенів на 73%. У 2013 році Братська ЗОШ І-ІІІ ст. у подарунок отримала 9 нових сучасних комп»ютерів від «Приват банку», Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст. від базового господарства 3 моноблоки та ноутбук. За спонсорські кошти придбано проектори для Новокостянтинівської, Миролюбівської, Новомар»ївської, Шевченківської та Братської шкіл та Ганнівського ДНЗ.

До мережі Інтернет підключено 15 шкіл. Кількість учнів на 1 комп’ютер – 8, 5.                                                                             

Комп’ютеризація
Одним із пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти є запровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій які забезпечують: дальше удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, істотно розширюють пізнавальні можливості людини.
Одним із основних показників доступу до якісної освіти в інформаційному середовищі є кількість ЗНЗ, що мають кабінети інформатики, оснащені НКК.
У районі створено Програму комп’ютеризації на 2007-2011 роки, метою якої є підвищення якості та доступності інформатизації освіти. На сьогодні в загальноосвітніх навчальних закладах освіти встановлено 18 НКК; 182 персональних комп’ютера з яких 136 розміщені в кабінетах інформатики, 7 – в предметних кабінетах та 23 використовується адмінперсоналом, психологами.
100-відсотково забезпечені сучасними комп’ютерними комплексами всі дев’ять шкіл І-ІІІ ступенів; на 58%- ЗНЗ І-ІІ ст., всі інші загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ст. мають від одного до трьох комп’ютерів для практичного використання).
Усі сучасні комп’ютерні класи облаштовані локальною комп’ютерною мережею.
Всі наявні комп’ютери були придбані до 2009 року. В умовах обмеженості фінансових ресурсів, починаючи з лютого 2009 року до загальноосвітніх навчальних закладів не надійшло жодного комп’ютера.
Забезпеченість НКК на сьогодні у районі становить 73%.
Важливим показником забезпеченості навчально-виховного процесу є кількість учнів на 1 комп’ютер. У порівнянні з минулим навчальним роком цей показник майже не змінився і становить 10 учнів на 1 комп’ютер.  
Одним з найважливіших якісних показників інформатизації освіти є можливість доступу до мережі Інтернет. Нині загальний стан підключення до Інтернету по району становить 62% , тоді як в минулому році – 50%.
Разом з тим реалії такі, що відсутність швидкісної асиметричної абонентської лінії в селі не дає повною мірою використовувати можливості Інтернет в навчальному процесі.
Ще однією із актуальних проблем є використання ліцензійно програмного забезпечення в закладах освіти. Відносно благополучна ситуація у НКК, які встановлені за кошти держбюджету з 2005/2006 н.р. Там можна казати про майже 100% ліцензійно чисте базове ПЗ (таке ПЗ в цих класах встановлювалось разом з комп’ютерами). Проте, в школах, які отримали НКК до 2005 року ліцензія закінчилася, а цивілізоване вирішення цієї проблеми вимагає залучення чималих коштів на ліцензування.
Наступним чинником успішної реалізації Програми інформатизації освіти є забезпечення ЗНЗ сучасним мультимедійним обладнанням, яке так необхідне у підтримці як шкільних, так і районних заходів.
У 2008 році мультимедійний кабінет з’явився у гімназії селища Братське (проектор, ноутбук, мультимедійна дошка),  який використовується для роботи з демонстраційними педагогічними програмними засобами, для проведення педрад, семінарів, конференцій та інших заходів.
З метою створенням Web – сторінок у районі, проведено навчання для вчителів ЗНЗ. Триває робота над оновленням сайта відділу освіти, вирішується питання щодо його структури, інформаційного наповнення, публікації в мережі. Створення сайта дасть можливість оперативно розміщувати різноманітну інформацію, надати навчальним закладам постійний доступ до її отримання. Але залишається на низькому рівні створення Web- сторінок у закладах освіти , через відсутність фахівців з інформатики (лише у гімназії, Новомар’ївській, Новоолександрівській, Петропавлівській, Шевченківській створені сайти закладів ).
Ще одним чинником успішної реалізації Програми інформатизації освіти є впровадження у навчальний процес педагогічних програмних засобів. На сьогодні з новими НКК поставляються близько 33 найменувань ППЗ різного спектру. Використання їх позитивно впливає на способи подання змісту уроку. Учитель може самостійно добирати додаткові матеріали для навчання, здійснювати індивідуальний підхід до учня. Але нині важливою проблемою є допомогти вчителям - предметникам оволодіти комп'ютером. Для вирішення цієї проблеми на базі гімназії проводилися навчання з питань підвищення комп’ютерної освіченості  за програмою «100%», надавалися індивідуальні консультації. У відділі освіти формується електронний інформаційний банк педагогічних інновацій, рекомендацій щодо вдосконалення організації та науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу.