Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Моніторинг та оцінювання якості освіти

Засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

28 квітня 2017 року на базі Кам'януватської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання колегії відділу  освіти, молоді та спорту Братської райдержадміністрації спільно із радою районного методичного кабінету. В засіданні взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту райдепржадміністрації Вікторія Гусаренко, директори загальноосвітніх навчальних закладів району, завідуючі дошкільними навчальними закладами та працівники методичного кабінету. 

В ході засідання колегії були розглянуті питання ходу підготовки до оздоровчого сезону влітку 2017 року, підсумків атестації педагогічних працівників у 2017 році, створення умов для якісної реалізації багатокомплектного змісту початкової освіти в оновлених навчальних програмах, організаційно-методичного забезпечення реалізації концептуальних засад громадянського виховання особистості дитини дошкільного віку. 

Учні Кам»януватської ЗОШ презентували виховний захід "Земля у нас одна- іншої такої немає".

Удосконалюється моніторингова діяльність РМК, спрямована на об’єктивне вивчення розвитку освіти району, забезпечення якості освітніх процесів і навчальних досягнень учнів. 

Протягом 2013-2014 навчального року методичним кабінетом забезпечено організаційно-методичний супровід та участь різних категорій педагогічних працівників у національних та регіональних дослідженнях із питань якості освіти, а саме:

Моніторингове дослідження стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у Миролюбівській та Кривопустоській ЗНЗ, в якому взяли участь 14 педагогів (вчителі інформатики, математики, фізики, історії,географії, фізичного виховання, трудового навчання; 6 учнів 11 класу, батьки учнів взяли участь в онлайн-тестуванні) ( квітень 2014);

Моніторингове дослідження ІКТ компетентності вчителів інформатики за тестами та анкетами МОІППО (усі вчителі інформатики ЗНЗ) ( квітень 2014);

Моніторингове дослідження якості загальної середньої освіти у 5,10 класах (усі ЗНЗ протягом грудня 2013 року);

Моніторингове дослідження по апробації тестів ЗНО із світової літератури учнів 11 класу (гімназія селища Братське, Братська, Ганнівська, Миролюбівська, Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, грудень 2013 року);

Моніторингове дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах району (Іллічівська, Григорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів,  листопад  2013 року);

Моніторингове дослідження рівня навчальних досягнень учнів 11-х класів з української мови і літератури та математики (комп'ютерне тестування на базі програмного комплексу «Moodle») (гімназія селища Братське, Братська ЗОШ І-ІІІ ступенів, листопад 2013 року);

Моніторингове дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи (Сергіївська, Миролюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, жовтень 2013 року);

ІІ етап моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах району (Іллічівська, Григорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів,  квітень  2014 року);

Моніторингове дослідження сформованості корисних навичок в учнів загальноосвітніх навчальних закладів  (гімназія селища Братське, Ганнівська, Новомар'ївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, лютий 2014 року)

Моніторингове дослідження якості підручників 1 класу (Братська ЗОШ І ступеня, Братська, Новомар'ївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, травень, 2014 року).

Разом із тим проводились так звані «оперативні дослідження», потреба у яких виникала протягом року: моніторинг рівня навчальних досягнень школярів 4, 9 та 11 класів за І, ІІ семестр, річне оцінювання та підсумки державної підсумкової атестації; моніторинг вибору предметів учнями 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів на зовнішнє незалежне оцінювання, моніторинг проходження курсів підвищення кваліфікації при МОІППО. З метою створення освітніх округів проведено анкетування учнів, батьків щодо майбутнього вибору професії та вибору профілю навчання у старших класах (гімназія, Братська, Новомар’ївська, Новокостянтинівська, Іллічівська, Сергіївська, Григорівська, Ганнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

 

 Моніторинг якості освіти у 2013 році

Моніторинг (природничо-математичного циклу

Розвиток галузі освіти Братського району у 2012 році

 

Вчителька Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Більченко Олена Вікторівна посіла почесне друге місце на Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року – 2012» в номінації етика.

Іллічівській ЗОШ І-ІІІст. присвоєно імя Миколи Олексійовича Дробітька.

Відкрито Михайло-Жуківський ДНЗ та збільшено кількість дітей, охоплених дошкільною освітою районі з 612 (61%) до 645 (64,7% від загальної кількості дітей дошкільного віку), з них 90,9% дітей 3-6 річного віку.

Проведено капітальні ремонти в Миколаївському та Улянівському  ДНЗ.

З метою покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів було придбано кабінет географії для гімназії селища Братське на суму 133,2тис грн., здійснено заміну котлів на твердому паливі в Улянівській ЗОШ І-ІІ ст., газових котлів у гімназії, Братській ЗОШ І-ІІІ та Шевченківській ЗОШ І-ІІ ст., електрокотлів у Петропавлівській ЗОШ І-ІІ ст. та Будинку творчості школярів та юнацтва на суму 67754 грн із районного бюджету.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію соціально-економічного ризику населення, що проживає в зоні спостереження, проводиться капітальний ремонт спортивного залу Братської ДЮСШ (кошторисна вартість 446678 грн.).

В гімназії селища Братське дозамінено склопакети на суму 28468 грн.

Парк шкільних автобусів поповнився двома одиницями транспорту, один за кошти державного бюджету, другий - обласного. Автобуси використовуються для підвезення учнів селища Братське та Миролюбівської ЗОШ І - ІІІст.  

Гімназія с.Братське, Ганнівська, Новомарївська, Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст. та Костуватська ЗОШ І-ІІ ст. отримали нову компютерну техніку (40 одиниць).

Розпочали свою роботу Братський освітній округ «Міжшкільне обєднання» та Іллічівський соціокультурно-освітній кластер, який задовольняє потреби громади Іллічівської сільської ради.

Всіма видами харчування охоплено 1837 учнів (96%), з них гарячим харчуванням - 1818 учнів (94,5%), в минулому році – 1726 (88,2%).

Влітку працював 21 пришкільний табір та районний табір «Лісова казка», в яких відпочило 1165 дітей, що становить 60,3%, що на 9,6% більше у порівнянні з минулим роком.

Збільшився показник охоплення дітей позашкільною освітою з 46,7% до 51,2%.

 

Інформація про виконання розпорядження Миколаївської ОДА
від 26 грудня 2008 року № 541-р «Про комплексний план заходів з розвитку освіти в Миколаївській області на період до 2011 року»
в Братському районі
 
1.   Проведено моніторингове дослідження мережі дошкільних навчальних закладів та визначено реальну потребу в таких закладах кожної адміністративно-територіальної одиниці, вжито заходів по оптимізації та відновленню мережі дошкільних навчальних закладів на підставі отриманих даних.
2.   Впроваджено базову програму розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі».
3. Забезпечено завершення будівництва і введення в експлуатацію загальноосвітніх  навчальних закладів з високим рівнем готовності.
4.    Продовжено роботу по встановленню високоефективних опалювальних систем та впровадженню енергозберігаючих технологій у навчальних закладах.
5. Забезпечено належні санітарні умови функціонування навчальних закладів, у тому числі водо - та газопостачання.
6. Забезпечено функціонування мережі загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості відповідно до освітніх потреб населення.
7. Створено умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до навчання у загальноосвітніх навчальних закладах
8. Забезпечено проведення медичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів на початку кожного навчального року .
9. Введено у відділі освіти райдержадміністрацій посаду інженера з питань безпеки.