Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Культура

           Біль і пам'ять Чорнобиля

        26 квітня в Братському народному музеї імені М.М.Радкевича відбулася зустріч учнів гімназії та учнів Братської ЗОШ 1-3 ст. з ліквідаторами трагедії на Чорнобильській АЕС:

Шукайло В.В.,Кулик  О.О.,Волоткевич С.В.,Бондаренко А.В.,Проданюк В.Ф.,Самойлович А.А.,Кришка В.С.. На зустріч завітали представники влади:заступник голови Братської РДА- Бунько А.М., начальник управління соціального захисту  населення - Кравець Т.М.,головний спеціаліст сектору культури - Амросова С.В.,головний спеціаліст внутрішньої політики - Мініна Л.Л., головний спеціаліст управління соціального захисту населення - Горшкова Вікторія. 

       А.М.Бунько, виступивши, подякував ліквідаторам за їх мужність ,високу відповідальність ,за приклад патріотизму для нащадків. Директор музею розповіла історичну довідку трагедії 26 квітня 1986 року, представила музейну експозицію найперших, наймужніших Героїв . Їх було 28 - пожежних Чорнобильської АЕС. Вони стали першими жертвами ядерного полум'я. Посмертно нагородженні орденами "За мужність".  Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

       Кулик О.О. розповів про охорону , про обов'язки ,які вони виконували . Кришка В.С .розповів про завдання , як вони працювали пліч - о- пліч з іншими ліквідаторами.

Начальник управління соціального захисту населення Т.М.Кравець щиро подякувала героям - ліквідаторам ,виразила молоді побажання на майбутнє . Молоде покоління  в знак вдячності  ліквідаторам - вручили квіти .

  Хай стане мир міцнішим у стократ

Хай над землею чисте небо буде

Чорнобиль - попередження,набат

Його уроків людству не забути.

 

Презентація книги "Афган і в памяті , і в серці" 

24 квітня 2019 року у Братській районній бібліотеці відбулася презентація книги «Афган: і в пам’яті, і в серці», яка була видана завдяки спонсорській допомозі народного депутата України Вадима Івановича Підберезняка, директора ПРаТ «Добробут» Олександра Миколайовича Мєзніка, директора ПП «Суровцев» Олексія Володимировича Суровцева та голови Спілки інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Андрія Затишняка.

Презентація відбулася за участі голови Братської РДА О.П. Кузьміної, начальника організаційного відділу Братської районної ради О.В. Маєр, Братського селищного голови Є.І. Кравця, директора ППаФ «Вікторія» В.І.Степанова та голови спілки воїнів АТО А.І.Фоміна, голови районної ради ветеранів війни та праці Г.М.Мамедова.

Також на захід були запрошені воїни-інтернаціоналісти, життя яких обпалила далека війна. Серед них - Андрій Затишняк, Дмитро Висоцький, Леонід Ординський, Олександр Богач, Валерій Шингирій, Сергій Молчанов, Юрій Сініцин, Андрій Бецько, Віктор Пигина, Олександр Тихонюк, Олександр Василюк.

       Ідея створення цієї книги виникла у журналістів районної газети «Перемога», членів Національної Спілки Журналістів України Н. О. Беньковської та О. В. Бакуменко, завдяки активній підтримці депутата районної ради, начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Л. М. Суровцевої.

            В цій книзі вміщені розповіді про воїнів-афганців Братського району, які друкувалися в районній газеті «Перемога» у різні роки, а також матеріали з інших джерел, фотоархівів та особистих архівів наших шановних земляків.

        Книга складається з декількох розділів, які розповідають про історію війни в Афганістані, спогадів самих учасників та їхні автобіографічні дані.            

Ліричну та затишну атмосферу заходу підтримали музичними номерами Мирослава Антонова, Сергій Фініка та юна солістка Інна Стеценко, вихованці БТШЮ Софія Мерікова і Зоряна Вільченко (керівник Васильєва Л.С.)

             Пройдуть роки, змінюватимуться люди, і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття та книга буде вічним подарунком наступним поколінням.

         Примірники книг були вручені 22-м бібліотекам Братської ЦБС, шкільним бібліотекам, воїнам-інтернаціоналістам. Видання також буде передано сім’ям афганців, які відійшли у вічність.

 

   Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію, любов. В даний час Пасха займає дуже важливе місце в житті багатьох людей. Ми повертаємось до наших витоків, до віри, і тому свято Пасхи для нас є чимось більшим, ніж просто червоним днем календаря.

  Своєрідним символом свята було яйце. Найпопулярнішим способом приготування крашанок донині залишається варіння яйця у лушпинні цибулі.

   До Великодніх свят бібліотекарем Братської районної бібліотеки Безпалко Галиною разом з бібліотекарем ПТУ №17 Аллою Тенетко 25 квітня 2019 року, для учнів професійно-технічного училища №17 було проведено майстер – клас з писанкарства «Писанка своїми руками». Бібліотекарі наглядно показали як можна розмальовувати яйце, розказали історію походження писанки та яка вона буває, її види, про символіку та кольористику, що необхідно для того, щоб її розписати. Учням дуже сподобалось самим фарбувати та розмальовувати воском, а також працювати у стилі «декупаж», оскільки це один з найпростіших та оригінальних способів.

  Під час майстер-класу учні з ентузіазмом фантазували та експериментували, від чого отримали велике задоволення.

  

  ПРОГРАМА розвитку культури у Братському районі на 2017 – 2018 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44
80Kb Скачать скачать

 Конституція України проголошує  життя  і  здоров’я  людини,  її  честь  і  гідність,  недоторканність  і  безпеку  як  найвищу  соціальну  цінність  (ст.  3),  наголошуючи,  що  «ніхто  не  може  бути  підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його  гідність,  поводженню  чи  покаранню».                                                                                          

             На жаль, сьогодні катування  та  жорстоке поводження зафіксовано у понад 150 державах світу, при цьому у 80 державах воно спричинило летальні випадки . Все частіше доводиться чути про булінг в українських школах, жорстокість дітей часто переходить усі межі. Досить  часто  в  реальному  житті  булінг  знаходить  свій  вияв  у  вкрай  жорстокій  формі,  з  виявом  імпульсивності  та  агресії,  наприклад,  у  масових побиттях, катуваннях, які до того ж знімаються на відео і навіть знаходяться у  вільному  доступі  мережі  Інтернет.  Головними  героями  таких  відеороликів  є діти-булери у вікових межах 11-18 років. Бійки між школярами і психологічне насилля можуть нанести непоправної шкоди дитині.

               За  даними  Всесвітньої  організації  охорони  здоров’я  Україна посідає  четверту  сходинку  серед  країн  Європи  за  рівнем  проявів  агресії підлітків. 

            В рамках інформаційної кампанії Міністерства юстиції України #СтопБулінг загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО»  23 квітня в  Братській районній бібліотеці для дітей для учнів 7-х класів ЗОШ І-ІІІ ступеня пройшов правовий діалог «Булінгу СТОП!». Начальник Братського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Н.М.Щербина розповіла дітям що таке булінг, які види булінгу  бувають, про  причини виникнення цього явища та куди звертатися якщо дитина зазнає цькування або насильство. Наталя Миколаївна поділилася цікавими спогадами з власного життя та дала цінні рекомендації щодо змістовного, пізнавального та корисного проведення часу. Сьогодні законодавство передбачає відповідальність батьків, керівників навчальних закладів за прояви боулінгу, накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або відбування на громадських роботах на строк від 20 до 40 годин. Якщо ж булінгом займалась група дітей цього віку батьки муситимуть заплатити від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або займатись громадськими роботами від 40 до 60 годин.

 

              Зустріч пройшла цікаво, діти активно включились в діалог, дізналися багато нового й корисного, тож сподіваємось, що отримана інформація допоможе їм уникнути проблем та  обрати правильний стиль поведінки у житті.

 

Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

Майстер-клас з писанкарства

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва, яка з кожним роком набуває все більше й більше популярності серед населення. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображуються на пташиних яйцях. Саме з цього традиційного ремесла українців – писанкарства - 14 квітня 2017 року працівники центральної районної бібліотеки провели майстер-клас.

 До участі в ньому долучилися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, учні ПТУ-17 разом з викладачем Світланою Білоіваненко та працівники бібліотеки.

Майстер-клас проводила Лілія Скрипник, яка власноруч виготовила для всіх писачки (приладдя для розпису) та ознайомила всіх присутніх з історією та різновидами писанок. Під час виготовлення писанок всі присутні зарядилися Великоднім настроєм та отримали масу задоволення від своєї власноруч розписаної писанки, тому що для багатьох це була перша така декоративна робота.

Керівники району, завітавши в бібліотеку, виконали ще одну приємну місію, привітали та вручили подяку за багаторічну сумлінну працю і великодній дарунок заступнику директора по роботі з дітьми Дануті Вініченко, яка відзначила вчора ювілейний день народження.

Вітаючи всіх з наступаючим великим святом Великодня, запрошуємо всіх на такі майстер-класи, які з цього року будуть проводитися в бібліотеках району традиційно.

Бібліо-фольк-паті «Цей дивовижний світ - Японія»

 2017 рік визначений роком Японії в Україні. Бібліо-фольк-паті  «Цей дивовижний світ Японія»  пройшло  в Братській  районній бібліотеці для дітей в ці квітневі, сонячні дні. Японію називають країною вранішнього сонця, а цвіт сакури (декоративної вишні) міцно пов'язаний з історією, культурою і релігією Країни вранішнього сонця. Сакура – національний символ  Японії, якому присвячено безліч пісень і віршів. З кінця березня до початку квітня  Японія вкривається біло-рожевими квітами, в парках, садах, на алеях збираються безліч людей щоб помилуватися воістину прекрасним і захоплюючим видовищем. Цей звичай отримав назву  «ханами», що означає «розглядання квітів».

   Яскраву, святкову атмосферу створили працівники бібліотеки разом з помічницями А.Солонченко та О. Онищенко для учнів 3-го класу Братської ЗОШ І ступеня, які прийшли на захід разом з педагогом Людмилою Василівною Черепіною. Бібліотекар розповіла  цікаві факти про  унікальну країну, її традиції, людей. Діти дізналися багато нового й цікавого про цю сонячну країну.  Дітям було цікаво дізнатися про те,  що навчальний рік у японських дітей починається першого квітня, як проходить процес навчання,  про те що маленьких дітей учать спочатку співати й малювати, а потім говорити, читати, писати.

Діти з захопленням  переглянули відеоролик «Японія – країна вранішнього сонця», який доповнив розповідь бібліотекаря яскравими відео картинками про природу Японії, її традиції,  життя японців.  Елементи атрибутики, відомі в Японії віяла, прибори для чаювання та інші побутові фрагменти створили стилізовану зону японської домівки. Але справжньою прикрасою стала «японочка»,  яка мило і гостинно запросила всіх до чаю. Під час чаювання бібліотекар розповіла про  ритуал чаювання, який має свої особливості. За традицією чаювання, це  процес, який передбачає особливу атмосферу гармонії, шанування, чистоту і спокій. Ці чотири принципи  є невід'ємними  частинами чайної церемонії. Діти  пили чай і, як згідно японській традиції,  за задоволенням повторювали «дуже смачний чай».

      Свято закінчилося, а діти ще довго з захопленням ділилися враженнями про цю загадкову, цікаву, неперевершену країну Японію, її традиції та особливості.   

 Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

Щоб більшало вдумливих читачів: тиждень дитячого читання на Братщині

Цікавий світ казок, пригод, подорожей чекав дітлахів Братського району під час заходів,  які пройшли в Братській районній бібліотеці для дітей в рамках Тижня  дитячого читання.  Радісний настрій, справжнє казкове свято подарували нашим дітям працівники обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна під час  відкриття тижня.

А потім у районній бібліотеці дітей чекали цікаві знайомства з виставкою творів - ювілярів 2017 року «Літературне сузір’я», творчістю Миколаївських письменників «Творче слово краян», виставкою новинок – цікавинок «Новеньку книгу почитай – у світ  цікавий завітай» та інші.

Протягом тижня до бібліотеки завітали учні Новоолександрівської  та Ганнівської шкіл.  Бібліотекари розповідали дітям історію бібліотеки, познайомили з фондом та творчістю письменників Миколаївщини, які в різні часи були гостями нашого селища:  А. Кріхелі та В. Марущак, а також письменників Братщини – Т. Бачиною,  В.Бобріцьким, Л.Чулковою, В.Могильницьким, В.Радкевичем.

Учні Новоолександрівської ЗОШ разом зі своїм вчителем Валентиною Головатою  працювали з галузевою літературою, знайшли багато  матеріалу з питань, які їх цікавили. Бібліотекар читального залу Людмила Ворона познайомила дітей з довідковою літературою по  природознавству, допомогла знайти необхідну інформацію. 

Зустріч  з учнями Ганнівської школи, які приїхали до нас разом з вчителями, також пройшла цікаво та змістовно.  Дітей вразило художнє оформлення бібліотеки,  зони спілкування, різноманітність та актуальність виставок. Бібліотекар розповіла про заходи, свята, зустрічі, які проходять в стінах бібліотеки. Увагу дітей привернула виставка «Країна сакури – Японія», яка оформлена в бібліотеці до  Року Японії. Відеоролик «Цікава Японія» став гарним, яскравим  відео-доповненням  до розповіді бібліотекаря про цю країну.

Учні 4-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня разом з бібліотекаром Тетяною Чумачок стали учасниками діалогу-знайомства «Нехай квітне моя земля», під час якого бібліотекар розповіла про Червону Книгу та занесені до неї рослини, пограли у гру – фантазію «Добери слова» та послухали легенди про квіти, які ростуть у нас на Братщині. На завершення кожної зустрічі працівники бібліотеки закликали дітей берегти рідну природу,  нашу землю і все, що на ній росте та звичайно відвідувати бібліотеку та читати книжки!   

Нарада працівників культури району

06/04/2017

5 квітня на базі Братської центральної районної бібліотеки відбулась розширена нарада для працівників бібліотечних та клубних закладів району, в якій взяли участь 18 бібліотекарів сільських бібліотек-філій та 13 клубних працівників. Нараду проводила завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, яка висвітлила питання стосовно благоустрою закріплених територій; детально зупинилась на питанні нормативно-правової, планової та облікової документації, яка повинна бути в кожному закладі культури, як ведеться та скільки зберігається кожний документ; ознайомила із змінами до Постанови КМУ від 9 грудня 2015 року № 1026 про доплату за вислугу років клубним працівникам. Детально зупинилася з питання збору та обробки елементів нематеріальної культурної спадщини нашого регіону та представила презентацію зі створення  реєстру НКС, розроблену обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи.

З питань відвідувань районних, обласних нарад і семінарів, конкурсів всіх рівнів виступила методист РБК Яна Московщук. Директор Братської ЦБС Світлана Недашківська виступила з доповіддю «Адвокація на користь сталого розвитку бібліотек в умовах економічної нестабільності» та наголосила на цілях ООН щодо сталого розвитку та ролі бібліотек та розповіла присутнім про досвід бібліотек Німеччини з яким вона мала змогу ознайомитись на міжнародному семінарі в представництві Goethe-Institut в Україні міста Києва.

Про інноваційні форми роботи для дітей розповіла заступник директора Братської ЦБС по роботі з дітьми Данута Вініченко. Бібліотечні фахівці мали можливість переглянути на мультимедійному обладнанні відповідні відеоматеріали.

Методист Братської ЦБС Валентина Куліш надала консультацію за темою «Трансформація у процесі методичного забезпечення» та акцентувала увагу на необхідності перетворення бібліотек на сучасні креативні заклади для населення на вимогу виклику часу, що дасть можливість стати конкурентоспроможними, запроваджувати нові послуги, створювати позитивний імідж у громаді.

Також на нараді були розглянуті питання: дотримання трудової дисципліни, графіків роботи; перші етапи підготовки будь-якого масового заходу; проведення у 2017 році Х-го ювілейного районного фестивалю «Культура від села до села» та інші робочі питання.

Керівники сільських закладів культури обмінялися досвідом щодо механізмів залучення людей різних вікових категорій до аматорського мистецтва та традиційної культури у клубних закладах та бібліотеках.

Нарада пройшла дуже плідно та активно, були питання на які надано відповіді, але є й багато проблемних питань, які ми повинні вирішувати тільки спільно з органами місцевого самоврядування, тому саме на співпрацю та порозуміння націлені працівники культури нашого району, бо поки розвивається культури, розвивається нація!

 

  Про внесення змін до Програми розвитку культури у Братському районі на 2011- 2015 роки та продовження терміну її дії до 2017 року
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:03
19Kb Скачать скачать
  Програма розвитку культури у Братському районі на 2011 - 2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:01
132Kb Скачать скачать
  Орієнтовні обсяги фінансування окремих заходів Програми розвитку культури у Братському районі на 2011 - 2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:01
212Kb Скачать скачать

         У бібліотеці, як відомо, канікул немає. Двері Братської районної бібліотеки завжди відкриті для наших користувачів, керівників дитячого читання та їх батьків. На початку літніх канікул нашу бібліотеку відвідали учні пришкільного оздоровчого табору, де на них чекали веселі подорожі, літературні ігри, цікаві вікторини, конкурси та змагання. А ще немало різноманітної тематики книжечок, періодичних видань та цікавих віртуальних подорожей.

           Наші діти – допитливі, талановиті та творчі особистості. Вони займають призові місця у різноманітних конкурсах та змаганнях, зачаровують своїми літературно-поетичними творами, мелодійним голосом та хореографічними здібностями. А ще наділені великим акторським талантом. Про це ми дізналися, запропонувавши дітям взяти участь у зйомці відеоролика за мотивами оповідання І.Франка «Премудрий Гриць та його друзі», присвяченого Року Великого Каменяра. Головна роль дісталася учню 4-А класу Братської ЗОШ І ступеня  Павленко Антону, який з легкістю увійшов в образ героя. Відео потребувало значної кількості акторів, і приємним здивуванням стало те, що всі діти відповідально поставилися до зйомки та гарно зіграли кращих друзів премудрого Гриця. Серед них були і найменшенькі – учні 1-Б класу Калько Артем, Манжос Антон та Павленко Тая.

       Організувати відеозйомку нам допомогли директор районного Будинку культури Г.Л.Меріков, монтаж здійснив оператор комп’ютерного набору С.Г. Ішков. Також ми висловлюємо подяку педагогічному колективу Братської ЗОШ І ступеня на чолі з директором Т.В.Врещ.

      Відеоролик вийшов оригінальним та веселим. Тож всі бажаючі можуть знайти його у пошуковій системі Google, чи на відеохостингу YouTube ввівши «Премудрий Гриць та його друзі», або перейти по прямому посиланню:  https://www.youtube.com/watch?v=8jsNvrfOwpQ

Бажаємо  приємного перегляду та  запрошуємо всіх до бібліотеки у ці літні дні!

 

 

Д.І.Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

 «Коли є хліб, тоді є і життя, на нашій славній, щедрій Україні»: на Братщині відбувся районний етап загальнообласної соціокультурної акції «Є хліб – є й життя»

В рамках відзначення 25-річчя незалежності України в Миколаївській області триває соціокультурна акція «Є хліб – є й життя».  22 квітня в Братському районі відбувся районний етап цієї акції, в ході якої було представлено  кращі здобутки району в розвитку соціально-культурної сфери,  збереження та розвиток української національної культури, виховання  любові до рідного краю.

В рамках акції район відвідали:  начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, керівник творчого об’єднання майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова,  головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації – обласний хірург Іван Дудла, головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Демиденко, голова  Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та заступник голови райдержадміністрації Дмитро Попов, представники галузі культури Кривоозерщини.

Гостей радо зустрічали голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін, керівники галузей культури, освіти, охорони здоров»я району: Олена Буберенко, Вікторія Гусаренко та Ольга Васильченко.

В селі Миролюбівка, члени обласного оргкомітету, де їх гостинно зустріли директор ПрАТ «Добробут» Олександр Мезник та Миролюбівський сільський голова Володимир Швед,  відвідали сільський Будинок культури, де познайомилися з роботою творчих колективів.

Олександр Мезник ознайомив гостей зі здобутками господарства, з тією роботою, яка проводиться для збереження  та розвитку соціально-культурної сфери, а також запросив на відкриття відремонтованого за рахунок господарства ФАПу та представив придбаний автомобіль «швидкої допомоги». Стрічку на Миролюбівському ФАПі перерізали Олександр Мезник та обласний хірург Іван Дудла.

А в фойє будинку культури всіх присутніх вразила виставка, на якій були представлені не тільки вироби декоративно-прикладного мистецтва, а й випічка, короваї, здоба – витвори кулінарів Миролюбівщини.

В храмі Олександра Невського всіх зустрів отець Михайло Беззубик, який побажав всім божого благословення  та успіхів у справах. Всі присутні  поклали квіти до меморіалу загиблим у Другій світовій війні.

Відвідали гості і Миролюбівську ЗОШ І-ІІІ ст., де їх очікували педагогічний та учнівський колективи.

В селі Новомар»ївка депутат обласної ради, голова ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін раом з сільським головою Олександром Гридіним зустріли гостей біля поклонного хреста та супроводжували потім до сільської лікарняної амбулаторії, спортивного комплексу «Дивосвіт», сільського будинку культури, Новомар»ївської ЗОШ І-ІІІ ст., де всі присутні могли ознайомитися зі здобутками в розвитку соціально-культурної сфери в Новомар»ївській сільській раді, внеском в це місцевого господарства  та його керівника.

Новомар»ївська ЗОШ І-ІІІ ст. гостинно зустріла делегацію, продемонструвавши, під час презентації школи, здобутки і в навчально-виховному процесі, і в матеріально-технічному забезпеченні: новим парканом, що споруджується біля школи, відремонтованими фасадом, дахом та спортивний залом, заміненими вікнами. Все це здійснено за допомоги місцевого господарства та його керівника Олександра Казаріна. Ну а в оновленому спортзалі йшли заняття, учні зосереджено виконували вправи з м»ячами, займаючись фізичною підготовкою.

А відвідавши пекарню спілки, гості не тільки познайомилися з технологічним процесом випікання хліба, асортиментом продукції, що випускається, мали змогу його покуштувати,  а й були вражені географією постачання хліба в районі та його ціною, поскільки хліб  населенню відпускається за соціальними цінами.

В селищі Братське гості відвідали пологове та інфекційне відділення центральної районної лікарні; Братську ЗОШ І-ІІІ ст., де їм діти творчо презентували свою школу, а директор школи Олена Силенко провела шкільними коридорами та класами, показала активий зал та їдальню; засідання клубу «Надвечір»я»  в районній бібліотеці та виставку майстринь вишивки, яка там демонструвалася.

Ну а біля районного будинку культури вирував ярмарок, на якому всіма територіальними громадами району були представлені вироби кулінарного мистецтва, хлібо-булочні вироби, блюда з тіста, м»яса, риби, яєць, картоплі.

В фойє районного будинку культури захоплення викликали виставки короваїв та знаного не тільки на Братщині художника з села Новокостянтинівка Віктора Хізніченка та його учнів.

Підсумком проведення районного етапу соціокультурної акції «Є хліб – є й життя» став творчий звіт художніх колективів району та передача естафети «Рушник єдності» від Братського до Кривоозерського району.

Пісенні та танцювальні номери, сольний спів, виступи гуртів, дорослого та дитячого хорових колективів, викликали бурхливі оплески вдячних глядачів, бо безмежно багата талантами земля Братська.

Під час передачі рушника голова райдержадміністрації Олена Кузьміна зазначила: «Нехай цей рушник єдності об»єднає не тільки наші райони, а й всю Україну, бо тільки в єдності - наша сила».

Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров побажав братчанам миру, любові до рідного краю, збереження та розвитку його культурних здобутків,  єдності і неподільності всій Україні.

В районі функціонує 56 закладів культури, у тому числі:

 

 

 районний будинок культури,

 

3 сільських  клуби, 26 бібліотек, 1 дитяча школа мистецтв, 1 районний музей та 5 сільських.

У районі працює 109 клубних формувань, з яких 8  мають звання «народний»: народний театр Братського районного будинку культури, народний театр мініатюр «БЕМС» Братського РБК, народний ВІА «Промінь» Братського РБК,

 

 

народний жіночий ансамбль «Берегиня» Братського РБК,  

 

народний танцювальний колектив» Світанок» Братського РБК,

 

 

народний жіночий ансамбль «Гармонія» Миролюбівського СБК,

 

 

ВІА «Добробут» Миролюбівського СБК,

 

 

 

 

народна художня студія «Джерельце» та інші.

 

У районі є 43 пам’ятки історії, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни; 8 - пам’яток архітектури та містобудування; 20 - пам’ятних знаків жертвам голодомору 1932-33рр., 42  пам’ятки археології.

 

 

 

 

За звітний період проведено заходи до Дня Соборності України,

 

 

Дня битв під Крутами, до Дня Святого Валентина, до Дня виведення військ з Афганістану, до Міжнародного жіночого дня 8 Березня,

 

 

 

 

до Дня народження Т.Г.Шевченка,

 

мітинг до Дня визволення Братського району від німецько - фашистських загарбників,

 

Учні дитячої школи мистецтв взяли участь в зональному конкурсі «Джерело юних талантів» в м. Южноукраїнську, проведено засідання клубу «Надвечір’я» та «Оберіг», районний конкурс «Сторінками Кобзаря». 

Реалізацію державної культурної політики у Братському районі забезпечує 26 бібліотек, районний будинок культури, 23 сільських, дитяча школа мистецтв, художня народна студія «Джерельце», районний народний музей та 5 сільських.
Рік 2010 показав, що ми попри всі економічні негаразди плідно працюємо, будуємо, відкриваємо нові імена. Ще раз це підтвердив минулорічний районний фестиваль художньої творчості «Перемога, свята Перемога» присвячений 65-й річниці з Дня Перемоги. 23 клубних заклади продемонстрували свою виконавську майстерність, 739 учасників, 232 з них діти розказали коротку історію про ветеранів війни їх населених пунктів, ще раз підкресливши значимість виключного подвигу наших дідів та батьків, солдатських вдів і дітей війни. Логічним продовження року 2011 став фестиваль «Розквітає під сонцем щасливо - моя Україна» присвячений 20-й річниці незалежності України. Вже відзвітувало 12 територіальних громад, 16 клубних закладів, 275 чоловік, із них 139 - діти. Щороку клубними та бібліотечними закладами проводиться понад 2100 різнопланових культурно-мистецьких заходів, крім цього ми приймаємо активну участь в обласних конкурсах : «А я україночка», «Перші ластівки», «Сімейне коло» ім. Зарницької. Неодноразово ставали лауреатами всеукраїнських фестивалів «Від Гіпаніса до Борисфена», «Усмішки П.Глазового», «Миколаївські зорі», побували на міжнародному фестивалі «Родослав» в м. Івано - Франківськ. Зроблено перші кроки по перетворенню центральної районної бібліотеки на сучасний центр інформації, придбано 2 комп’ютери, підключено система Інтернет. Продовжує свою творчу працю районний краєзнавчий музей, поповнились новими експонатами сільські, пройшла атестацію дитяча школа мистецтв, що дає їй право протягом 10-ти років виконувати покладені на неї функції .
Рік 2010 був складним в економічному плані, але дякуючи підтримці депутатського корпусу, державній виконавчій владі завершено ремонтні роботи в районному музеї, кабінетах дитячої школи мистецтв, де оновлено, як інтер’єр так і замінено парти, в класі сольфеджіо, придбано оргтехніку і підключено систему Інтернет, а також маємо деякі нові інструменти .
Районний будинок культури отримав звукопідсилювальну та освітлювальну апаратуру майже на 30 тис грн. за рахунок спонсорів. Із районного бюджету було виділено 40 тис грн. на лазерне оформлення та професійні радіо мікрофони для проведення 1 Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край» На сьогодні в районі функціонує 109 клубних формувань, в тому числі 70 колективів художньої самодіяльності. В районному будинку культури функціонує 15 клубних формувань, в тому числі 11 колективів художньої самодіяльності. 9 творчих колективів району носять почесне звання «народний», з них працює на селі ВІА «Добробут» та жіночий ансамбль «Гармонія», художня судія Джерельце» та 6 колективів в районному будинку культури. Вперше в нашому районі було проведено 1 всеукраїнський фестиваль авторської творчості «Мій рідний край», яки зібрав талановитих та обдарованих самодіяльних митців із 10 областей України та 13 районів Микоївщини. Більше 200-х учасників 4 дні знайомились гості фестивалю із чарівними куточками Братщини. Слід віддати належне депутату обласної ради О.М.Мезніку, який виступив генеральним спонсором цього заходу і сприяє творчій діяльності Миролюбівського сільського осередку культури, дбаючи не лише про фінансову підтримку але й утримання закладів на високому рівні. Ось і нині проводиться капітальний ремонт студії, а також зовнішні роботи, зміцнюється матеріально-технічна база. До штатного розпису введено ще 4 одиниці працівників, що мають необхідну фахову освіту.
Прекрасний досвід роботи Новокостянтинівського сільського будинку культури, працює 9 клубних формувань із них - 6 груп хореографічного мистецтва, де зайняті більше 140 чоловік віком від 6 до 50 років, а також солісти, вокалісти. В 2010 році Новокостянтинівський сбк придбав ноутбук, костюми для молодших груп, встановили систему опалення для глядачевого залу і занять гуртківців, дякуючи директору СТОВ ім. Мічуріна О.В.Бачину.
Але найбільшою нашою гордістю є народна студія «Джерельце», яку вже не один десяток років веде прекрасний художник Віктор Володимирович Хізніченко. 27 учнів тричі на тиждень займаються з майстром пензля безкоштовно, а його випускники є студентами художніх та архітектурних ВУЗів. На базі студії у нас є задум відкрити філіал дитячої школи мистецтв із централізованим фінансуванням.
Хороший клубний заклад в с.Костувате, де депутатом районної ради голова ППАФ «Вікторія» Віктор Іванович Степанов, лише в минулому році обладнано модельну бібліотеку на 45 тис. а в 2010 році встановлено склопакети на 50 тис грн. в глядачевому залі сільського Будинку культури. Крім цього в селі Костувате в 2010 році збудовано новий меморіальний комплекс загиблим землякам. Вартість робіт склала більше 200 тис грн.
 
В 2010 році на сільські бібліотеки – філії були придбані і встановлені 13 приладів обліку електроенергії, 26 вогнегасників 13 теплових завіс (виготовлено технічні паспорти, проекти на підключення до системи індивідуального енергопостачання – 63 тис грн. із районного бюджету. За рахунок спонсорських коштів проведено частково ремонти кабінетів, книгосховищ). Встановлено 26 металопластикових вікон, 4 дверей. Загальна вартість робіт склала 50296 грн. Придбали також лазерний принтер, стільці в два читальних зали, зроблено ремонт холу в бібліотеці та двох кабінетів.
 
Однією із основних функцій районних Будинків культури є надання методичної та практичної допомоги сільським закладам культури. Проблема багатьох районних Будинків культури полягає у відсутності спеціального транспорту.
Через відсутність спеціального автотранспорту в РБК немає можливості для оперативного реагування, надання вчасної методичної та практичної допомоги, проведення виїзних концертів тощо. Ця проблема стає на перешкоді і не дає можливості організувати дозвілля жителів малонаселених пунктів (концертні програми, виїзд на фестивалі, конкурси, бібліотечне обслуговування, кінопокази тощо).Маємо в своєму арсеналі списаний кубанець на 8 місць , який нам в 1981 році передав театр ім.Чкалова, на нього іноді і запчастин немає, тож і просимо вивчити питання щодо можливості придбання автотранспорту районному Будинку культури за рахунок коштів обласного бюджету (знаємо, що подібний досвід є в Одеській області ).
Нова «Програма розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки»  передбачає продовження виконання завдань по об’єднанню мистецького потенціалу для розвитку культури в районі.
В 2010 році на сільські бібліотеки – філії були придбані і встановлені 13 приладів обліку електроенергії, 26 вогнегасників 13 теплових завіс (виготовлено технічні паспорти, проекти на підключення до системи індивідуального енергопостачання – 63 тис грн. із районного бюджету. За рахунок спонсорських коштів проведено частково ремонти кабінетів, книгосховищ). Встановлено 26 металопластикових вікон, 4 дверей. Загальна вартість робіт склала 50296 грн. Придбали також лазерний принтер, стільці в два читальних зали, зроблено ремонт холу в бібліотеці та двох кабінетів.
Однією із основних функцій районних Будинків культури є надання методичної та практичної допомоги сільським закладам культури. Проблема багатьох районних Будинків культури полягає у відсутності спеціального транспорту.
Через відсутність спеціального автотранспорту в РБК немає можливості для оперативного реагування, надання вчасної методичної та практичної допомоги, проведення виїзних концертів тощо. Ця проблема стає на перешкоді і не дає можливості організувати дозвілля жителів малонаселених пунктів (концертні програми, виїзд на фестивалі, конкурси, бібліотечне обслуговування, кінопокази тощо). Маємо в своєму арсеналі списаний кубанець на 8 місць, який нам в 1981 році передав театр ім. Чкалова, на нього іноді і запчастин немає, тож і просимо вивчити питання щодо можливості придбання автотранспорту районному Будинку культури за рахунок коштів обласного бюджету (знаємо, що подібний досвід є в Одеській області ).
Нова «Програма розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки» передбачає продовження виконання завдань по об’єднанню мистецького потенціалу для розвитку культури в районі.