Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Захист прав дітей

Спільна робота спрямована на захист дітей

                                 

       З метою виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, недопущення фактів порушення прав та законних інтересів дітей службою у справах дітей райдержадміністрації, Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспектором ювенальної превенції Братського ВП ГУНП організовано проведення денних рейдів «Діти вулиці», під час яких проводиться робота по обстеженню умов проживання, виховання та навчання  дітей у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, виявлення підлітків, які схильні до негативних проявів поведінки та проведення роботи з батьками щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Протягом лютого 2018 року проведено 7 спільних рейдів по території району, під час яких обстежено 32 сімей різних категорій, виявлено 7 дітей по відношенню до яких вжито заходів соціально-правового захисту: 2 влаштовано до дитячого відділення Братської ЦРЛ в зв’язку з необхідністю термінового лікування, 4 влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. До Братського районного суду підготовлено матеріали на позбавлення батьківських прав по відношенню до 2-х батьків, 7 батьків попереджено про адміністративну відповідальність по ст.184 КУпАП.

 

 

Заходи з профілактики злочинності та правопорушень в підлітковому середовищі

 

В листопаді 2017 року з метою профілактики злочинності та правопорушень в підлітковому середовищі  начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Іриною Афанасьєвою, директором Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліною Гризоглаз, інспектором ювенальної превенції Братського ВП ГУНП Сало С.А. проведено спільні заходи в загальноосвітніх закладах району та профтехучилищі.

Під час проведення заходів в учнівських колективах наголошено на відповідальності неповнолітніх за вчинення протиправних дій, профілактиці шкідливих звичок, недопущенні випадків насилля,  дотриманні  техніки безпеки в осінньо-зимовий період при опаленні будинків.

 

Проведено рейди по сім»ям, які опинилися а складних життєвих обставинах

 

 Під час виїздів на території району в листопаді 2017 року начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Іриною Афанасьєвою, директором Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліною Гризоглаз, проведено роботу по обстеженню матеріально-побутових умов проживання сімей різних категорій. З батьками проведено профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обовязків по відношенню до дітей, постійного контролю місця перебування дітей у вечірній час, недопущенні фактів бродяжництва та правопорушень.

Інспектором ювенальної превенції Братського ВП ГУНП Сало С.А. складено 30 протоколів по ст. 184 КУпАП за неналежне виконання батьками  батьківських обовязків.

 

 

 

 

Як допомогти дітям Братщини, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи та в США. З  2017 року в Україні прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини не може тимчасово проживати разом батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

До сім’ї патронатного вихователя влаштовують дітей, які потрапили у складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти залишені в пологовому будинку, або іншому закладі охорони здоров’я; підкинуті, знайдені, безпритульні діти; діти з сімей, у яких існує загроза їхньої життєдіяльності; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО; та інші несприятливі обставини.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. Практика показує, що в окремих випадках є потреба в продовженні термінів, але такі дії виключно за рішенням органу опіки та піклування після перегляду справи дитини та її батьків, при цьому мають бути враховані психологічні особливості розвитку дитини та її думка, якщо вона досягла відповідного віку.

Кандидат у патронатні вихователі подає до центру соціальних служб дляч сім’ї, дітей та молоді такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 

Для організації правильного патронатного виховання проводиться відповідне спеціальне навчання, яке також є обов’язковим.

Можна зауважити, що за надання послуги патронатний вихователь отримує:

- грошове забезпечення: у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя – 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

-   у разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, малолітньої чи неповнолітньої вагітної, ВІЛ-інфікованої дитини та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %;

-  соціальну допомогу на утримання та виховання кожної дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

- сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшли курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклав договір про надання послуг патронату з органом опіки та піклування.

Організувати патронатне виховання в Братському допоможе центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. За детальнішою інформацією можна звернутися за адресою: Миру,131 кабінет 414; або за телефоном 9-11-80 (0972162613- директор Гризоглаз Ліна Василівна).

 

 

 

Робота продовжується

 

З метою виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітей, які потребують соціального захисту  службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з Братським РЦ СССДМ продовжуються рейди по території Братської селищної та сільських рад району.

 Під час відвідування сімей наголошено батькам на відповідальності за долю своїх дітей, необхідності постійного контролю за місцем перебування неповнолітніх, недопущення правопорушень та бродяжництва у вечірній час.

 

Профілактична робота

 

Службою у справах дітей  Братської райдержадміністрації проведено виїзди по загальноосвітніх навчальних закладах району та проведено зустрічі з учнями старших класів та їх батьками щодо профілактики правопорушень  серед дітей та жорстокого поводження, у тому числі від кіберзлочинів. При проведенні заходу з дітьми та батьками наголошено на постійному контролі проведення дітьми вільного часу, інформування про факти жорстокого поводження по відношенню до дітей, доцільність соціально-психологічної реабілітації дітей, які зазнали насилля.

Профілактика негативних проявів в підлітковому середовищі

 

З метою профілактики правопорушень в підлітковому середовищі начальником служби у справах дітей Афанасьєвою І.В. спільно з інспектором молодіжної превенції Братського ВП ГУНП Сало С.А., представниками Іллічівської сільської ради, дирекції та класних керівників Іллічівської ЗОШ І-ІІ ст. проведено розширене засідання Ради профілактики школи із запрошенням дітей та їх батьків.

 

 

В ході засідання заслухано питання про виконання батьківських обовязків батьками по відношенню до дітей, наголошено на систематичному контролі відвідування занять, дотримання правил належної поведінки на уроках та перервах,  недопущення бродяжництва у вечірній час.

На контролі соціальних служб району – умови проживання дітей

 Відповідно до рішення міжвідомчої наради, проведеної 31.10.2016 року заступником голови райдержадміністрації Андрієм Буньком в Братському районі з 01.11.2016 року по 03.11.2016 року організовано обстеження сімей різних категорій за участю начальника служби у справах дітей Ірини Афанасьєвої, фахівця Братського районного центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді Ткаліч Т.Ф., представників управління соціального захисту населення райдержажміністрації та фельдшерів сільських ФАПів.

 Під час рейдів відвідано 48 багатодітних, неповних сімей, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.

 Комісією письмово попереджено батьків та законних представників дітей про дотримання техніки безпеки в осінньо-зимовий період під час пічного опалення, заготівлі необхідної кількості дров для опалення будинків взимку, контролю місця перебування дітей у вечірній час.

 За результатами рейдів до Братського ВП ГУНП направлено 3 клопотання на притягнення батьків до адміністративної відповідальності  по ст.184 КУпАП та запрошено   на засідання комісії з питань захисту прав дитини.

 

Соціальні служби Братського району перевірили умови проживання дітей в неблагополучних сім»ях та стан підготовки їх до нового навчального року

08 – 10 серпня 2016 року службою у справах дітей Братської райдержадміністрації спільно з Братським РЦ СССДМ, спеціалістом Братської селищної ради та інспектором молодіжної превенції Братського ВП ГУНП проведено рейди «Урок» та «Діти вулиці» .

Під час рейдів обстежено матеріально - побутові умови проживання  17 сімей щодо підготовки дітей до нового навчального року, придбання шкільних приладь, взуття, одягу.

 Також під час рейду було виявлено громадянку  в  стані алкогольного сп’яніння  з 3-х місячною грудною дитиною.

Неадекватна поведінка матері та антисанітарні умови в будинку створювали  загрозу життю та здоровю  дитини, тому членами комісії прийнято рішення про направлення матері з дитиною  до Братської ЦРЛ для проходження обстеження.

За результатами профілактичних рейдів до Братського ВП ГУНП направлено 4 клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП.

Кожній дитині –  сімю та родинний затишок

 

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні – незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обовязки.  Саме тому одним із напрямків роботи служби у справах дітей Братської райдержадміністрації є створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

На даний час на території району функціонує  4 дитячих будинки сімейного типу та 9 прийомних сімей в яких виховується 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, 15 липня 2016 року  розпорядженням голови Братської райдержадміністрації  поповнено прийомну сім’ю Єременко – 2 дітьми, позбавленими батьківського піклування, які перебували в  Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради та Миколаївському обласному Будинку дитини. 
         Влаштування відбулося в присутності представників служби у справах дітей Братської райдержадміністрації та Братського РЦ СССДМ.

 

Профілактичні рейди на території Братського району

18 та 22 квітня 2016 року в Братському районі проведено профілактичні рейди «Діти вулиці», в ході яких обстежено матеріально-побутових умов проживання 5-ти сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В результаті обстеження направлено 2 клопотання до Братського ВП ГУНП щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП.

Повернено на навчання до Братського ПТУ-17 неповнолітню  16-річного віку, яка залишила навчання та  схильна до негативних проявів поведінки. На базі училища представниками служби у справах дітей  райдержадміністрації, Братського ВП ГУНП та дирекцією Братського ПТУ-17 з дівчиною проведено профілактичну бесіду щодо недопущення пропусків навчання, вживання спиртних напоїв та тютюнопаління.

Проведено виховні заходи з учнями 4-9 класів Соколівської та Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ст. щодо недопущення негативних проявів в дитячому середовищі під час травневих свят та літніх канікул.

 

 «Співпраця заради виховання дітей»

 

З метою недопущення злочинності серед неповнолітніх на території Братського району розпочату роботу в навчальних закладах району

.

06.04.2016 року прокурором Братського відділення Первомайської місцевої прокуратури Менчинським Д.В. начальником служби у справах дітей Братської  райдержадміністрації Афанасьєвою І.В.,  інспектором молодіжної превенції Братського ВП ГУНП Сало С.А. у Братській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено лекції виховного змісту на тему: «Профілактика злочинності серед неповнолітніх. Співпраця педагогічного колективу та відповідних служб щодо недопущення негативних проявів серед дітей.»

У заході взяли участь учні 8-11 класів.

 Нова прийомна сім’я в Братському районі

 
Розпорядженням голови Братської райдержадміністрації від 17.02.2015 року № 28-р створена нова прийомна сім’я гр. Єременко Ігоря Леонідовича та Марини Олександрівни, які проживають в селищі Братське.
 
 
Гр. Єременко виявили бажання взяти на проживання та виховання дівчинку, позбавлену батьківського піклування, яка перебувала в Центрі соціально-психилогічної реабілітації дітей Миколаївської обласної ради.
 
 
18.02.2015 року в присутності представників служби у справах дітей Братської райдержадміністрації, служби у справах дітей Веселинівської райдержадміністрації, Братського РЦ СССДМ дитина влаштовано до прийомної сім’ї Єременко.   
 

 «Діючи в інтересах дітей»

На виконання Комплексної програми захисту прав дітей Братського району «Дитинство» на 2013-2017 роки забезпечено постійну співпрацю служби у справах дітей Братської райдержадміністрації, Братського РВ УМВС та інших зацікавлених відомств у вирішенні питань соціально-правового захисту дітей на території району.

26.11.2014 року начальником служби у справах дітей Братської райдержадміністрації Афанасьєвою І.В., головним спеціалістом сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Братської райдержадміністрації Команівською Л.В., ОУ КМСД Братського РВ УМВС Руснаком В.В. влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради 5 малолітніх дітей з 2-х сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 13.02.2012 року

№ 30-р «Про організацію виконання в Миколаївській області Указу Президента

України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації

прав дітей в Україні»

 

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 13.02.2012 року №30-р «Про організацію виконання в Миколаївській області Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 року «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» Братська райдержадміністрація інформує, що 29.02.2012 року прийнято розпорядження голови райдержадміністрації №74-р «Про організацію виконання в Братському районі Указу Президента України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» та затверджено відповідний план заходів про виконання яких інформуємо слідуюче:

Станом на 01.10.2014 року в службі у справах дітей райдержадміністрації згідно штатного розпису 4 осіб, працює – 3, вакантна 1 посада головного спеціаліста служби у справах дітей в звязку з перебуванням у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

Протягом ІІІ кварталу 2014 року службою у справах дітей райдержадміністрації влаштовано до  Южноукраїнського центру соціально-психологічної реабілітації 4 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, за 9 місяців 2014 року влаштовано 15 дітей. За рішенням комісії з питань захисту прав дитини до Братського районного суду підготовлено 3 позовні заяви на позбавлення батьків батьківських прав в звязку із не належним виконанням ними батьківських обовязків.

З метою соціально-правового захисту дітей організовано проведення 8 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 37 питань, 4 засідання координаційної ради з питань соціального захисту, профілактики, бездоглядності та правопорушень в підлітковому середовищі.

11.07.2014 року проведено міжвідомчу нараду за участю фельдшерів ФАПів, соціальних працівників, селищного та сільських голів з питання: «Про спільну роботу по захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, забезпечення контролю за умовами проживання та виховання, збереження їх життя та здоров’я».

З метою профілактики соціального сирітства за звітний період службою у справах дітей, спільно з  Братським районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, ОУ КМСД Братського РВ УМВС проведено  профілактичні бесіди з 35 батьками, які помічені у не належному виконанні батьківських обовязків, за клопотаннями служби складено 31 протокол на притягнення батьків до адміністративної відповідальності по ст.184 КУпАП, до районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді направлено 8 листів про необхідність соціального супроводу.

Забезпечено постійне виконання вимог законодавства щодо додержання прав багатодітних сімей, зокрема забезпечення їх соціального захисту та реалізація передбачених законодавством пільг.

Станом на 01.10.2014 року перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільгової категорії населення 260 багатодітних сімей. За 9 місяців 2014 року нараховано пільг багатодітним сімям на суму 195,9 тис.грн.

Станом на 01.10.2014 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває: 20 дітей-сиріт та 82 дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають відповідний статус. З них: 55 виховується в сім’ях опікунів та піклувальників, 19 в державних інтернатних закладах, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 25, 3 - в Южноукраїнському центрі соціально-психологічної реабілітації.

Станом на 01.10.2014 року на території району функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 дитячих Будинки сімейного типу, в яких проживає та виховується 24 дітей зазначеної категорії.

На території району активно розвиваються сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.05.2014 року № 109-р на базі прийомної сім'ї Данілових, жителів с.Миколаївка Братського району створено дитячий будинок сімейного типу та до влаштовано 2 дітей позбавлених батьківського піклування.

-  розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.05.2014 року № 110-р поповнено прийомну сім’ю Качаної С.Т., жительки с.Микільське Братського району 1 дитиною позбавленою батьківського піклування.

- розпорядженнями голови райдержадміністрації від 16.06.2014 року № 130-р та від 26.06.2014 року № 142-р поповнено дитячий будинок сімейного типу 2 дітьми позбавленими батьківського піклування.

У ІІІ кварталі 2014 року розпорядженням голови райдержадміністрації 4 дітям, які залишилися без піклування батьків встановлено статуси дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до сімейних форм виховання: в сім’ї опікунів та піклувальників – 2, прийомні сім’ї - 1, дитячі будинки сімейного типу – 4, перебувають у Южноукраїнському центрі соціально-психологічної реабілітації – 3.

З метою виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах службою у справах дітей, представниками Братської селищної та сільських рад, районним лікарем-педіатром, фахівцями Братського РЦ СССДМ проведено 16 виїздів, під час яких обстежено матеріально-побутові умови проживання 134 сімей.

В зв'язку із не належним виконанням батьками батьківських обовязків по відношенню до дітей ОУ КМСД Братського РВ УМВС складено 31 протокол на притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Протягом звітного періоду з метою популяризації сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території району проведено виїзди по території 15 сільських та Братської селищної ради, під час яких роздано 21 буклет «Кожній дитині – сім’ю». До обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді підготовлено документи для проходження курсів кандидатів в опікуни на 2 громадян, які виявили бажання взяти дітей в сімю.

На особистому прийомі працівниками служби прийнято 6 громадян щодо поповнення прийомних сімей, призначення опіки та піклування, усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проходження курсів кандидатів в опікуни та піклувальники на базі обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.05.2014 року № 109-р на базі прийомної сім’ї Данілових, жителів с.Миколаївка Братського району створено дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 2 дітей позбавлених батьківського піклування.

Протягом  І півріччя 2014 року усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського на території району не проводилося.

Протягом звітного періоду порушень прав та законних інтересів дітей в сімях усиновлювачів не виявлено.

Центр соціальних служб постійно тримає на контролі питання виявлення та своєчасного надання соціальних послуг сімям з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. За 9 місяців 2014 року виявлено 302 сімї (в них 557 дітей), які опинилися у складних життєвих обставинах. За необхідності сім’ї беруться під соціальний супровід (протягом звітного періоду надано 2837 послуг сім’ям з дітьми), а в разі відмови сім’ї від соціального супроводу робота з ними проводиться за карткою отримувачів послуг(за звітний період надано послуг 727 сім’ям).

З метою вирішення проблем сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах працівниками центру залучаються інші субєкти соціальної роботи.

На розгляд комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  направлено 2 клопотання щодо 7 сімей, які не належно виконують батьківські обов’язки по відношенню до дітей.

Протягом III кварталу 2014 року працівниками служби у справах дітей спільно з представниками Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним лікарем-педіатром обстежено умови проживання 82 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, проживають в сім’ях опікунів та піклувальників.

Протягом звітного періоду систематично на нарадах заступника голови райдержадміністрації з керівниками структурних підрозділів

розглядаються питання спільної роботи служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районної лікарні, управління соціального захисту населення та інших зацікавлених відомств щодо захисту прав та законних інтересів дітей на території району, своєчасного виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та надання їм необхідних видів допомоги.

За 9 місяців 2014 року Братським районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді за результатами обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей взято під соціальний супровід 76 сімей, в яких проживає та виховується 160 дітей.

Протягом 9 місяців 2014 року управлінням праці та соціального захисту населення забезпечено своєчасне призначення та виплата державної допомоги сім’ям з дітьми в сумі – 12587,13 тис.грн, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в сумі – 3956,9 тис.грн., в т.ч. багатодітним сім’ям - 1886,46 тис.грн., державної соціальної допомоги інвалідам дитинства та дітям-інвалідам в сумі – 2474,7 тис.грн., тимчасової допомоги в сумі – 269,0 тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечено за 9 місяців 2014 року своєчасне призначення та виплата державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сумі – 777,1 тис.грн., грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» в сумі – 272,4 тис.грн.

Забезпечено обмін інформацією між службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Братською центральною районною лікарнею, відділом освіти, управлінням праці та соціального захисту населення, Братським РВ УМВС щодо перебування на обліку багатодітних сімей, сімей, у яких виховуються діти-інваліди, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом ІІІ кварталу 2014 року до служби у справах дітей  надійшло  1 повідомлення щодо 4 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, які направлені до Южноукраїнського центру соціально-психологічної реабілітації.

 

  «З родини іде життя людини»

На території Братського району активно розвиваються сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розпорядженням голови Братського райдержадміністрації від 13.05.2014 року № 109-р  створено  дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної  сім’ї Данілових Наталії Федорівни та Миколи Володимировича с. Миколаївка Братського району та довлаштовано 2-х дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували в Южноукраїнському Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.05.2014 року №110-р поповнено прийомну сім’ю Качанової Світлани Тарасівни с. Микільське Братського району та довлаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування.

Станом на 19.05.2014 року на території району функціонує 4 ДБСТ  (21 дитина) та 8 ПС (14 дітей).

[Image]

02.12.2013 року проведено Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» у Братському професійно-технічному училищі №17, в якій взяли участь представники служби у справах дітей райдержадміністрації, Братського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, Братського РВ УМВС.

[Image]

Під час заходу проведено лекцію з учнями училища на тему: «Жорстокість і насильство» та анкетування.

Працівниками служби та районного центру звернуто увагу на виявлення фактів насильства над неповнолітніми, його види та відповідальність за вчинення.

 

Районна Комплексна програма «Дитинство»

 на 2013-2017 роки в Братському районі

 

 

На виконання районної Комплексної програми «Дитинство» на 2013-2017 роки службою у справах дітей Братської райдержадміністрації, спільно з ОУ КМСД Братського РВ УМВС, селищною та сільськими радами в червні 2013 роки проведено рейди по території Братської селищної ради, Сергіївської, Ганнівської, Новоолександрівської, Миколаївської сільських ради.

 

За результатами рейдів «Діти вулиці» до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Вознесенської міської ради направлено 3-х малолітніх дітей, які залишилися без батьківського піклування, 4 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за не належне виконання батьківських обов”язків.  

 

З метою профілактики злочинності та правопорушень в підлітковому середовищі проведено зустрічі з учнями загальноосвітніх навчальних закладів.

 

07.06.2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації організовано проведення розширеного засідання координаційної ради з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень в підлітковому середовищі. Враховуючи початок літніх канікул та гостроту питань профілактики негативних проявів серед дітей узгоджено та затверджено список неповнолітніх дітей, які потребують додаткового виховного впливу в літній період, затверджено графік проведення денних та вечірніх рейдів «Діти вулиці» та розроблено рекомендації зацікавленим відомствам. 

«Діти знайшли родину»

 

На території Братського району активно розвиваються сімені форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

    04.02.2013 року розпорядженням голови Братської райдержадміністрації створено дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім’ї Гребенюк Наталії Іванівни і Володимира Володимировича, жителів села Щорса, Братського району та влаштовано 3-х дітей, позбавлених батьківського піклування

 

     05.02.2013 року доповнено прийомну сімю Данілових Наталії Федорівни і Миколи Володимировича, жителів села Миколаївка, Братського району 2 дітьми, позбавлених батьківського піклування.

 

Станом 05.02.2013 року на території району функціонує 9 прийомних сімей в яких проживає та виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дитячих будинки сімейного типу в яких проживає 17 дітей-вихованців.