Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

податкова діяльність 2020

 

Привітання з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим!

Дорогі жителі та гості наших громад! Щиросердно вітаємо Вас з  наступаючим Новим роком та світлим Різдвом Христовим! Для кожного з нас рік, що минає, був непростим та водночас багатим на пам’ятні події. Він був сповнений напруженої праці, звершень, пошуку правильних рішень та результатів. У новорічну та Різдвяну ніч ми всі поринаємо в добре знайому з дитинства казку та нові мрії. Тож нехай чарівні зимові свята подарують Вам радісний настрій, приємні зустрічі та здійснення найзаповітніших мрій. Бажаємо Вам, щоб Різдвяні свята були радісними, а рік новий – багатим на успіхи. Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2021 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги.

 Звільнення від сплати ЄП

Платники ЄП І групи звільнені від сплати єдиного податку за період з грудня 2020 року по травень 2021 року (включно). Це передбачено доповненням до  підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ новим пунктом 52-9 (див. нижче).

При цьому ставки єдиного податку для І групи платників ЄП, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.

"52-9. Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV цього Кодексу умов застосування першої групи платників єдиного податку. При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 цього Кодексу, за такі періоди не застосовуються".

 

Увага! Для того що б скористатись звільнення не потрібно подавати заяви – воно застосовується автоматично до всіх підприємців платників ЄП І групи (незалежно від того чи здійснює підприємець діяльність у цей період чи ні).

 

Проте є виключення: разі порушення умов застосування І групи платників ЄП звільнення не застосовується. 

Отже, якщо у період дії пільги платник ЄП порушить умови перебування на І групі – найме працівника, перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році він становить 1 млн. грн., а у 2021 році він буде 1 млн. 2 тис. грн., про що ми писали тут) тощо, він буде зобов’язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.

Якщо ж ФОП І групи вже ж таки заплатить ЄП (наприклад, він вже встиг сплатити за грудень 2020 року), то така сума може:

 • або бути повернута платнику податків за його заявою;
 • або бути автоматично (без заяви) врахована в рахунок сплати ЄП за наступні періоди (наприклад, за червень 2021 року).

 

Звільнення від сплати ЄСВ

Платники ЄП І групи звільняються від сплати ЄВ «за себе» за період з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 (шість календарних місяців). Це передбачено шляхом введення до розділу VIII Закону №2464 нового пункту 9-10.1.

"Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені в абзаці першому цього підпункту періоди в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом".

Таким чином такі особи за IV квартал 2020 року сплачують ЄВ лише у розмірі 2200 гривень (5000 грн * 22% * 2 місяці). 

За I квартал 2021 відповідно ЄВ сплачувати не потрібно буде, а за II квартал 2021 – лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн * 22%).

 

Але, якщо не платити ЄСВ, чи буде у таких ФОП страховий стаж? Чи зможуть вони розраховувати на пенсію за цей період?

Не зважаючи на відсутність сплаченого внеску такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Увага! Для того що б скористатись даним звільненням не потрібно подавати ніяких заяв, однак варто не забути вказати про нього у річному звіті з ЄВ. 

Про те як заповнювати Звіт з ЄСВ (Додаток 5) підприємцям за «себе» через звільнення від сплати ЄСВ ми писали тут.

 

Чи можна сплатити ЄСВ добровільно?

За власним бажанням та на добровільній основі звільнені від сплати внеску особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом №2464. 

У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у річній звітності про нарахування єдиного внеску.

Тобто: 

 • якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не платити ЄСВ, то в річному Звіті з ЄСВ за 2020 та 2021 він не відображає суми ЄСВ за зазначені вище півроку як нараховані до сплати;
 • якщо ж ФОП не бажає користуватися цією пільгою, то він і сплачуватиме ЄСВ у звичайній сумі та у звичайні строки, і у річній звітності відобразить такі суми ЄСВ до сплати. 

 

 

НОВІ РАХУНКИ !!!

Увага! З 1 січня 2021 року діятимуть нові рахунки для сплати податків, зборів, ЄСВ

Казначейство повідомляє, що відповідно до постанови ВРУ від 17.07.2020 р. № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», та до ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 01.01.2021 р. запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).

При цьому Казначейство наголошує, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню податків, зборів та ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Регіональні Казначейства почали оприлюднювати нові рахунки для зарахування податків і зборів. Так, вже з'явилися рахунки для наступних областей:

Закарпатська область
Кіровоградська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область

Нові рахунки для сплати ЄСВ поки що не опубліковано. По мірі появи нових рахунків ця новина буде оновлюватися.

За матеріалами Казначейство

 

Списанню підлягає податковий борг сукупний розмір якого не перевищує 3 060 гривень. Проте ця норма поширюється не на усі категорії платників податків.

 

10.12.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 р. № № 1072-ІХ, яким регулюються питання податкового боргу, а саме:

підлягає списанню податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня), сукупний розмір якого за усіма податками і зборами станом на 01.11.2020 року не перевищує 3 060 гривень та залишився несплаченим на дату списання такого боргу.

Таке списання поширюється на усі категорії платників податків, крім платників, що перебувають у процедурах банкрутства, та платників, що мають податковий борг з митних платежів.

Заява платниками податків не подається, оскільки списання боргу здійснюється одноразово та одночасно усім платникам податків, які відповідають вимогам Закону №1072.

 

Звертаємо  увагу, що заборгованість зі сплати єдиного внеску не підпадає під списання згідно зазначеної норми.

дана норма не застосовується щодо:

великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;

— осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

— осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

— банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

— осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

— осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

 

Податкові «карантинні» поблажки: списання/відстрочка/сплата без штрафів податкового боргу

Законом № 1072-IX до ПКУ були внесені зміни, спрямовані на підтримку платників податків в період карантинних обмежень. Серед них, зокрема:

(1) списання податкового боргу до 3060 грн;

(2) можливість погашення податкового боргу без сплати штрафних санкцій;

(3) можливість відстрочки сплати податкового боргу для фізосіб (включаючи і самозайнятих осіб).

Списання податкового боргу до 3060 грн.

Який борг підлягає списанню? Йдеться про податковий борг (що включає в себе, зокрема, штрафні санкції та пеню):

(1) який значився за станом на 01.11.2020 р,

(2) загальна сума якого по всіх податках і зборах станом на цю дату (на 01.11.2020 р.) не перевищує 3060 грн включно.

Важливо! Якщо борг більше 3060 грн, то він НЕ підлягає списанню (але є можливість сплатити його без штрафних санкцій, якщо виконуються умови з п. 23 підрозд. 10 розд. XX ПКУ);
(3) який на дату списання залишився не сплаченим.

Які платники можуть претендувати на списання? Якщо податковий борг відповідає перерахованим вище умовам, то спишуть такий борг всім категоріям платників податків - юрособам, фізособам-підприємцям, громадянам-фізособам. Виняток - особи, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України про процедури банкрутства. Що включається до податкового боргу, т. б. до суми до 3060 грн включно, яка підлягає списанню?

Взагалі, згідно з ПКУ (п.п. 14.1.175 ПКУ) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений в ПКУ термін, і непогашеної пені, нарахованої в порядку, встановленому в ПКУ. При цьому є досить широкий перелік того, що включається в поняття «грошове зобов'язання».

Під грошовим зобов'язанням платника розуміють (п.п. 14.1.39 ПКУ):

1) податкове зобов'язання: (А) податки / збори; (Б) суму коштів, визначену в податковому векселі; (В) суму коштів, сформовану за рахунок податкових пільг, використаних не за цільовим призначенням або з порушенням порядку їх надання;
2) інші зобов'язання, контрольовані податківцями;
3) штрафні (фінансові) санкції, пов'язані з порушенням вимог податкового та іншого підконтрольного податківцям законодавства;
4) санкції в сфері ЗЕД;
5) пеню.

Зверніть увагу: ЄСВ-недоїмка/штрафи не є податковим боргом в розумінні ПКУ. Тому ЄСВ-борги (недоїмка, штрафи), що не перевищують 3060 грн, не підпадають під списання, про яке ми зараз говоримо. На цьому, до речі, акцентують увагу і податківці в інформаційному листі № 17.

Списання ЄСВ-боргів «сплячим» ФОП-загальносистемникам - це зовсім інша «історія», яка врегульована Законом про ЄСВ, а не ПКУ (про неї ми будемо говорити окремо). Також, як прямо зазначено в п. 24 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, не підлягає списанню заборгованість з митних платежів - податковий борг з податків і зборів, які відповідно до податкових, митних та інших законодавств справляються при імпорті та експорті товарів в Україну / з України або на територію вільної митної зони.

Що робити платнику податків для списання заборгованості? Нічого. Борг спишуть автоматично (заяви для цього подавати не потрібно - що підтверджують і податківці в інформаційному листі № 17). Відстежувати інформацію про списання податкового боргу податківці радять в Електронному кабінеті платника податків - у вкладці «Стан розрахунків з бюджетом». Коли саме спишуть? Конкретні терміни в Законі не визначено (стаття«Податкові «карантинні» поблажки: списання/відстрочка/сплата без штрафів податкового боргу»).

КМУ вніс зміни до Порядку № 100, який ми з вами використовуємо для розрахунку сум відпускних та інших виплат з «середньої за 2 місяці» (оплати відрядження, військової служби «солдат підприємства», вихідної допомоги і т. п.). Що змінилося і як з цим жити далі? Вивчаємо «матчастину» (стаття«Новий «сотий», або Порядок розрахунку «середньої» змінено»).

Закон № 1072-IX приніс ряд податкових та ЄСВ-новацій. У тому числі «реанімували» списання ЄСВ-боргів «сплячим» підприємцям-загальносистемникам і незалежним професіоналам. Податківці вже встигли висловитися на цю тему - в інформаційному листі № 17. В тому числі привели приблизну форму заяви (стаття «Продовження списання ЄСВ для «сплячих» ФОП: подробиці + роз'яснення від ДПСУ»).

 

Які ФОП - платники ЄП не застосовують РРО та/або ПРРО з 1 січня 2021 року?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Звертаємо увагу, що 1 січня 2021 року набирає чинності розд. І Закону України від 01.12.2020 р. № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (с

 Братська ДПІ пропонує підписатись на сторінки ДПС у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/TaxUkraine, https://t.me/tax_gov_ua, https://www.facebook.com/tax.mykolaiv

 

 До уваги платників єдиного внеску.

Головне управління

ДПС у Миколаївській області

повідомляє, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний_внесок) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Норми встановлені частиною 5 ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Згідно з п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого) частини 1 ст. 4 Закону № 2464 є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року №108 «Про оплату праці».

 

  впровадження положень законів №№ 128, 129
Формат: PPT | Добавлен: 17/12/2020 15:27:57
1757Kb Скачать скачать

  

Договір оренди земельної ділянки перебуває на стадії переоформлення: як сплачувати плату за землю?

.

Згідно з п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).

Орендна плата – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п. п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ), а платником орендної плати – орендар земельної ділянки (п. 288.2 ст. 288 ПКУ).

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 ПКУ).

Відповідно до ст. 31 Закону України від 06 жовтня 1998 року №161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон №161) договір оренди землі припиняється, зокрема, закінчення строку, на який його було укладено.

Згідно зі ст. 33 Закону №161 після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до закінчення строку дії договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніш як за один місяць до закінчення строку дії договору оренди землі.

До листа-повідомлення про укладення договору оренди землі на новий строк орендар додає проект договору.

Орендодавець у місячний строк розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом договору оренди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і в разі відсутності заперечень укладає договір оренди. У разі оренди земель державної та комунальної власності укладення договору здійснюється на підставі рішення органу, уповноваженого здійснювати передачу земельних ділянок у власність або користування згідно із ст. 122 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ). За наявності заперечень орендодавця щодо укладення договору оренди землі на новий строк орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ).

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 ЗКУ).

Враховуюче вищевикладене, якщо платник продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до укладання договору оренди на новий строк такий платник має сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору оренди землі.

При цьому річна сума платежу не може бути меншою розміру, встановленого п. п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ.

Відмова, а також наявне зволікання в укладенні нового договору оренди землі можуть бути оскаржені в суді (абзац восьмий ст. 33 Закону №161).

У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов’язки можуть виникати з рішення суду (п. 5 ст. 11 Цивільного кодексу України).

 

 #ДПС_пояснює Обов’язкове використання РРО фізичними особами-підприємцями відтерміновано до 1січня 2020 року

Головне управління

ДПС у Миколаївській області

інформує, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 1 грудня 2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон № 1017).

Слід зазначити, що з 1 січня 2021 року застосування РРО/ПРРО підприємцями передбачено лише для трьох галузей: медикаменти та лікарські засоби, складна побутова техніка та ювелірні вироби.

Для інших підприємців, які, наприклад, ведуть продаж в Інтернеті, продають текстиль, реалізовують запчастини, вживані товари та інше, застосування РРО/ПРРО переноситься на один рік, тобто – з 1 січня 2022 року.

Для підприємців першої групи застосування РРО не передбачено взагалі.

Скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, тобто в касі; за неподання фіскальних звітів ПРРО; за відсутність попереднього програмування товарів у РРО/ПРРО; за не створення контрольної стрічки в ПРРО.

Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю (споживачами) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, тобто механізм Кешбек.

Ліміти щодо здійснення платниками єдиного податку прив’язані тепер до мінімальної заробітної плати:

1 група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

2 група – 834 мінімальних заробітних плат;

3 група – 1167 мінімальних заробітних плат.

При цьому ліміт використання РРО прив’язано до 220 мінімальних заробітних плат, станом на 1 січня кожного року.

 

 

РРО для ФОП відтермінували до 2022 року: прийнято закон 

Профільний комітет сьогодні терміново розробив додатковий законопроєкт №4439-д щодо лібералізації застосування РРО «єдинниками» та скасування кешбеку (на основі попередніх). Саме його прийняла ВРУ в цілому

На початку засідання ВРУ 1 грудня (після закінчення виступів) Дмитро Разумков оголосив перерву у засіданні, запросивши на нараду керівників депутатських фракцій і груп.

Після її завершення, голова ВРУ повідомив, що було досягнуто домовленості про підготовку на основі зареєстрованих законопроєктів проекту про врегулювання ситуації з ФОПами. Д. Разумков доручив профільному комітету невідкладно зібратися о 12-й годині на засідання та висловив сподівання, що цей законопроект буде прийнятий сьогодні за основу і в цілому за процедурою ad hoc.

1 грудня на черговому засіданні Рада підтримала за основу та в цілому  законопроект №4439-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій". За нього проголосували 319 народних депутатів. 

 

Що пропонується?

Згідно з текстом законопроєкту (завантажити), пропонується:

1.     визначати граничні обсяги доходів для перебування на ЄП для 1-3 груп, виходячи з розмірів МЗП: 1 група - 167 МЗП (з 1 січня 2021 р. при мінзарплаті 6000 грн це 1 002 000 грн), 2 група - 834 МЗП (з  1 січня 2021 р. 5 004 000 грн) та 3 група - 1167 МЗП (1 січня 2021 р - 7 002 000 грн);

2.     виключити норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій;

3.     відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 МЗП, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування*(Зауважимо, що про ліміт в розмірі доходу для 1 групи було вказано у новині на сайті ВРУ, але за текстом законопроекту з його картки (на поточну годину) - визначено розмір у 220 МЗП);

4.     скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО);

5.     подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО ПРРО під час проведення розрахункових операцій (тобто до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону про РРО, застосовуватимуть в таких розмірах: 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення);

6.     встановлення нового ліміту для обов'язкового застосування РРО фізособами-"єдинниками" замість 1 млн грн  буде 220 МЗП, (1 січня 2021 р. - 1 320 000 грн). Цей ліміт буде діяти з 1 січня 2021 року. До цього моменту діє ліміт в 1 млн грн за п. 296.10 ПКУ.


* Сферами з істотними ризиками з 1 січня 2021 року будуть:

 • реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
 • реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. 


З огляду на текст законопроекту з  п. 61 підрозд. 10 розд ХХ ПКУ  з ризикових буде виключено такі сфери:   

 • реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначенапунктом 11 ст. 9 Закону про РРО;
 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Перелік затверджено постановою КМУ від 22.07.2020 р. №634. 

Тобто ці сфери діяльності будуть виключені із ризикових.   

 

Чи буде потрібне РРО у 2021 році при продажу текстилю, автозапчастин та товарів (надання послуг) через Інтернет?

У 2021 році фізособи-"єдинники" 2-4 груп, які здійснюють зазначені операції, будуть зобов'язані вести розрахунки через РРО у разі перевищення ліміту доходу (за проектом його встановлено на рівні 220 МЗП (у 2021 році  це буде 1 320 000 грн). При отриманні доходу до 220 МЗП у 2021 році РРО таким ФОПам буде не потрібен.

***

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім розділу I цього Закону, який набере чинності з 1 січня 2021 року.

Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений. Про його підписання Президентом та опублікування повідомимо додатково. 

 

 Опитування платників податків щодо якості обслуговування-2020

 

Шановні платники!

 

Державна податкова служба України проводить загальнонаціональне опитування платників податків щодо ставлення платників до органів ДПС.

 

Допоможіть нам ідентифікувати проблемні питання в роботі органів ДПС, що потребують особливої уваги і втручання з метою їх покращення, а також ті аспекти діяльності, якими Ви навпаки задоволені.

 

Опитування є анонімним та добровільним.

 

Просимо вас заповнити анкету за посиланням http://tax.gov.ua/anketa/?3323608239

 

Посилання буде активним з 09 листопада 2020 року по 30 грудня 2020 року.

 

У разі виникнення технічних проблем з доступом тощо Ви можете звернутись за тел. (044) 281-3036 або на електронну адресу: l.kondratyuk@sfs.gov.ua.

 

Результати опитування будуть оприлюднені на офіційному вебпорталі ДПС tax.gov.ua та сторінці ДПС у Facebook одразу після їх опрацювання.

 

Сподіваємося на Ваше розуміння і співпрацю!

 

Допоможіть нам стати кращими для Вас!

 

 ДПС_пояснює

До уваги платників: електронний_цифровий_підпис діє

до 7 листопада 2020 року !

Головне управління

ДПС у Миколаївській області

нагадує,що 07.11.2018 набув чинності оновлений Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), який ввів поняття нового, більш захищеного електронного підпису – кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) та скасував поняття електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Законом № 2155 було введено поступовий перехід на КЕП. Згідно із частиною 5 розділу VII Закону № 2155 платники податків мали можливість повноцінно використовувати ЕЦП протягом двох років з моменту набуття чинності нових норм та замінити ЕЦП на КЕП у зручний для себе час, щоб з 07.11.2020 і у подальшому підписувати електронні документи і звітність.

Якщо платником було отримано електронний підпис до 07.11.2018, то такий ЕЦП припиняє свою дію 07.11.2020. У цьому випадку необхідно отримати актуальний КЕП, звернувшись до надавача електронних довірчих послуг.

Якщо отримано електронний підпис після 07.11.2020, то необхідно впевнитися у тому, що це КЕП, щоб і надалі комфортно продовжувати свою роботу після 07.11.2020.

Оскільки КЕП є електронним файлом, для його зберігання потрібен фізичний носій. Відповідно до норм Закону № 2155 такий носій має назву «засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки», який є:

звичайним пристроєм, на якому створюється та зберігається КЕП (будь-який флеш_накопичувач, жорсткий диск комп’ютера тощо), згідно з п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155 він називається простим засобом КЕП;

пристрій із вбудованими апаратно-програмними засобами, що забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу, копіювання чи ознайомлення з параметрами особистого ключа. Даний пристрій є захищеним носієм особистих ключів та відповідає умовам п. 2 Порядку використання електронних довірчих послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 749. Прикладом такого носія є токен.

Детальніше https://cutt.ly/PgGKkH9

 

 Розпочав роботу електронний сервіс «InfoTAX»

Державною податковою службою України запроваджено електронний сервіс – «InfoTAX».

Через месенджери Telegram та Viber платники податків мають можливість отримувати інформацію про:

стан розрахунків з бюджетом,

реєстраційні та облікові дані,

про результати обробки документів,

про строки подання звітності та сплати податків.

Для покращення роботи електронного сервісу пропозиції та зауваження до нього просимо надсилати на адресу infozvit@tax.gov.ua.

Наступний етап сервісу буде запроваджено з січня 2021 року та надаватиме такі можливості:

передзаповнення звітності для платників єдиного податку,

перехід до сплати податків у «два кліки»,

оповіщення про виникнення податкового боргу, а також про можливість виникнення податкового боргу у разі несвоєчасної сплати.

Для доступу до сервісу необхідно у відповідному месенджері (наприклад, Telegram) знайти InfoTAX, в якому перейти за посиланням до Електронного кабінету для ідентифікації та завершення налаштування нового сервісу.

«InfoTAX» – це продовження розпочатого ДПС курсу на максимально дистанційне спілкування з платниками податків та якісно новий рівень послуг. Комфортність спілкування з податковою службою, швидкість та зручність отримання податкової інформації через «InfoTAX» є не просто черговим кроком ДПС у напрямі цифровізації, а відповіддю на запит платників у мобільності отримання послуг.

Підписатись на телеграм-канал ДПС

https://t.me/tax_gov_ua

 В.о. начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв: про електронні_сервіси ДПС – це зручно, безкоштовно та економно у часі для платників

Одне із головних завдань

ДПС у Миколаївській області

- задоволення потреб платників у сучасних, зручних та зрозумілих сервісах, які забезпечують легку сплату податків та повністю дистанціюють платників від податківців.

Про це в. о. начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв розповів у інтерв’ю у газеті «Рідне Прибужжя».

 «Наша мета – як найменша кількість контактів між працівниками ГУ ДПС у Миколаївській області та платниками податків. В ідеалі все має відбуватися за допомогою електронних сервісів, онлайн, у комп’ютері чи смартфоні. Тому, закликаю усіх платників податків використовувати електронні сервіси ДПС. Це зручно, безкоштовно та сучасно!», - зазначив Дмитро Прокоф’єв.

Читайте повний текст інтерев’ю за посиланням https://cutt.ly/ngT1C6l або у 44 номері газети «Рідне Прибужжя» від 29.10.2020 року.

 

 

 

 

 

Вивчаємо Закон України №466: наслідки наявності боргу з єдиного_податку

 

Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує, що відповідно до Закону України від 16 січня 2020 року№ 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» встановлено розмір суми боргу, при наявності якої платники єдиного податку повинні відмовитись від спрощеної системи оподаткування.

Так, відповідно до внесених змін, платники єдиного податку у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) (шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Тобто, якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів наявним буде податковий борг в розмірі більше 1020 грн (60 х 17 грн), такий платник повинен в останній день другого із двох послідовних кварталів перейти на загальну систему оподаткування.

У разі не вчинення вищезазначених дій у строки встановлені ПКУ, податковий орган має право за своїм рішенням виключити з реєстру платників єдиного податку такого боржника.

Повернутися на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець матиме змогу тільки після погашення богу і тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення податковим органом.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 № 666 при заповненні розрахункового документу на сплату грошових зобов’язань, які набули статусу податкового боргу у полі «призначення платежу» слід зазначати код виду сплати 140 – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу.

Для того щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості, платник може особисто звернутися до контролюючого органу або скористатись «Електронним кабінетом платника податків» чи електронним сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес партнера», який надає можливість кожному відвідувачу перевірити як власну заборгованість, так і заборгованість контрагента.

 

 З листопада Державна податкова служба України запускає новий електронний сервіс – «infoTAX». Про це повідомив Голова ДПС Олексій Любченко під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

На першому етапі роботи цього сервісу платники за допомогою месенджерів Telegram, Viber матимуть можливість отримувати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків.

На другому етапі – передбачено предзаповнення звітності для платників єдиного податку, перехід до сплати податків у «два кліки», оповіщення про виникнення податкового боргу.

Доступ до нового сервісу буде надійно захищено та відбуватиметься через обов’язкову ідентифікацію особи за допомогою ID-банкінгу або кваліфікованого електронного підпису, який на сьогодні можна отримати не виходячи з дому.

В подальшому вказаний сервіс буде інтегровано з Порталом Дія.

 

 Відповідно до Кодексу законів про працю трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Трудовий договір може бути:

- безстроковим, що укладається на невизначений строк;

- на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

- таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Письмовий трудовий договір обов'язково оформлюється у письмовому вигляді у випадках, передбачених законодавством, а саме:

- при організованому наборі працівників;

- при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

- при укладенні контракту;

- у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

- при укладенні трудового договору з неповнолітнім;

- при укладенні трудового договору з фізичною особою;

- при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

- в інших випадках, передбачених законодавством України (ст. 24 КЗпП).

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Письмовий трудовий договір має містити у собі всі істотні умови, а саме: трудові обов'язки, режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку, умови оплати праці, пільги, компенсації, додаткові гарантії тощо.

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний податипаспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту(спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів № 413.

 

 

Як отримати податкову знижку 

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на:

 навчання,

 отримання доступного житла за державними програмами, 

 оплату допоміжних репродуктивних технологій, 

 відсотки за іпотечним кредитом,

 внески на благодійність, 

 страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя,

 пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно:

 1 - заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи;

 2 - у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2019 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року включно. 

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами за посиланнямhttps://tax.gov.ua/.../podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/. 

Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням:https://tax.gov.ua/med.../videogalereya/videouroki/5977.html.

  Єлектронні сервіси.

 

 

 Братська ДПІ  доводить до відома платників, що у зв’язку з оголошенням в Україні карантину Державна податкова служба рекомендує використовувати електронні сервіси:

- спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення «Єдине вікно подання електронної звітності» (далі – Єдине вікно);

- інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет).

Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Головна/ Електронна звітність/ Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням http:// cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

У приватній частині Електронного кабінету платнику надано можливість:

- відправити до будь-якого контролюючого органу листа в електронному вигляді (меню «Листування з ДПС»);

- доступу до особистої інформації, зокрема реєстраційних та облікових даних (меню «Облікові дані»), даних інтегрованих карток (меню «Стан розрахунків з бюджетом»), переліку отриманих документів та поданої звітності платника податків (меню «Вхідні/вихідні документи»);

- переглянути стан розрахунку з бюджетом (меню «Стан розрахунків з бюджетом»);

- отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС, надіславши запит на його отримання;

- отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

- надіслати запити на отримання інформації, заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримати витяги з реєстрів;

- створювати та надсилати електронні документи: податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- скористатися іншими електронними сервісами та отримати корисну інформацію.

Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет для громадян, який надає можливість:

- доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);

- доступу до сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

- подання декларації про майновий стан і доходи;

- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

 

БРАТСЬКА ДПІ

 

ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДПС

 

Хороший метод профілактики від коронавірусу - користуватися електронними сервісами податкової

По-перше, таким чином ми зменшуємо вірогідність утворення масового скупчення людей. По-друге, ви заощаджуєте час та сили.

Ми вирішили зробити підбірку найпопулярніших сервісів податкової, які можуть вам знадобитися.

Електронний кабінет, через який можна подати звітність, отримати довідку і т.п. (зайти можна за допомогою електронного ключа або BankID)
https://cabinet.tax.gov.ua/login

Реєстри податкової 
https://cabinet.tax.gov.ua/registers

Пошук фіскального чека 
https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check

Пошук марки акцизного податку
https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark

Дізнайся більше про свого бізнес-партнера
https://tax.gov.ua/businesspartner

Бланки податкової звітності
https://cabinet.tax.gov.ua/form

Якщо вам потрібна консультація, це також можна зробити онлайн
https://cabinet.tax.gov.ua/help/sendlist.html#label-sendlist

Зробити довідку про доходи в електронному вигляді
https://www.youtube.com/watch?v=84w1m93W3nM

Декларація про майновий стан і доходи для громадян
https://www.youtube.com/watch?v=i9prExAfrY4

Велика кількість платників податків користуються приватною частиною електронного кабінету. Долучайтеся і ви!

 

Братська ДПІ

 

 

 Із 1 вересня зросла мінімальна зарплата: які показники змінилися

з 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі – 5 000 грн, у погодинному розмірі – 29,20 грн.

мінімальний розмір ЄВ з заробітної плати та доходів ФОП, самозайнятих осіб та членів фермерського господарства з 01.09.2020 р. становить 1 100 грн (5 000 х 22 %).

максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок, – 75 000 грн. Відповідно, максимальний розмір ЄВ, який дорівнює 22 % від 15 розмірів мінімальної зарплати з 01.09.2020 р. становить 16 500 грн. Або 6 307,50 грн при нарахуванні ЄВ на зарплату працівника-інваліда (75 000 грн х 8,41 %);

 

Братська ДПІ

 ДПС_пояснює 


Легалізація трудових відносин – шлях до цивілізованого суспільства! 

Братська ДПІ звертає увагу роботодавців на важливість офіційного працевлаштування найманих працівників. Адже працівник, який працює нелегально, позбавляється соціального страхування, виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничогопроцесу, виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною та багатьох інших гарантій. А роботодавець, у свою чергу, ризикує отримати значні штрафні санкції. 
Після послаблення карантинних заходів, чимало суб’єктів господарювання поновлюють свою роботу. І для того, щоб працювати у правовому полі, під час оформлення нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання (роботодавцю) необхідно: 
укласти трудовий договір у письмовій формі; 
оформити наказ (розпорядження) щодо прийняття працівника на роботу; 
до початку роботи працівника, подати до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку суб’єкта господарювання (підприємця) як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повідомлення про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення встановлена постановою КМУ від 17 червня 2015 року №413); 
зробити запис у трудовій книжці про прийняття працівника на роботу (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мін'юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 №58). 
Шановні роботодавці! Знайте, що легалізація трудових відносин – це шлях до цивілізованого суспільства!

 ДПС_пояснює

Исследуйте Закон Украины No 466: Единственный налог для юридических лиц - третья группа 

 Братская   ГНИ сообщает, что Закон Украины от 16 января 2020 года No. 466-МГ '' О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины по совершенствованию налогового администрирования, устранению технических и логических несоответствий в налоговом законодательстве '' изменений относительно администрирования единого налога для юридических лиц, а именно:
увеличил годовой лимит дохода до 7 000 000 грн (было
5 000  000 грн) при условии, что предприятие может применять упрощенную систему налогообложения;
продлил срок подачи заявки на добровольное изменение процентных ставок с 5 % на 3 % плюс регистрация НДС (лс. '' b '' pp. 4 р. 293.8 Налоговый кодекс Украины (далее - ПКУ). Теперь заявка подается не позднее 10 календарных дней (ранее 15 календарных дней) до начала календарного квартала, который будет применять новую ставку;
Для êdinnikív третьей группы - налогоплательщики НДС обновлена редакция п. 294.1 ПКУ. Сейчас ежемесячный (отчетный) период по налоговой отчетности НДС прямо и остается квартальным периодом для единой налоговой отчетности;
Для подразделений первой третьей группы с 1 июля 2020 года освобождение от уплаты земельного налога по районам, предоставленным в аренду (найм, кредит), а также по районам, где объекты недвижимости расположены в аренду (найм, заимствование) , (обновлено в личку. 4 PKU). То есть с 01.07.2020 года единицы, являющиеся собственниками или постоянными пользователями земли, переданной в аренду, а также земля, на которой находится недвижимость, должны платить земельный налог за такой земельный участок (ч. 4 ст. 297 ПКУ) ;
теперь ПКУ напрямую зафиксировал сумму задолженности по налогам, присутствие которой за каждое первое число месяца в течение двух кварталов подряд заставит единую систему налогообложения перейти на общую систему налогообложения (обновлено в личку. 8 ПКУ) Я не знаю, что это значит Сумма такого долга теперь привязана к минимальной сумме, за которую будет сдан налогоплательщик. В частности, эта сумма должна составлять более 60 необлагаемых минимальных доходов граждан, т. е. превышать 1020 грн (60 kh17 грн);
обязанность работников объединения подавать декларацию подоходного налога с приложения НН в случае уплаты нерезидентского дохода с украинского источника, облагаемого налогом по п. 141.4 ПКУ, теперь прямо из обновленного ЛС. 1 ПКУ. 297.1 Эта норма действует только с 01.01.2020 года. Как и новая норма в личку. '' G '' p. 137.5 ПКУ, которая предоставляется для подачи такой декларации только по итогам года;
уточняйте сроки подачи заявления третьей группой в случае смены адреса и / или места производства (обновлено п. 298.6 ПКУ). Ранее предрекали представить такое заявление вместе с единой декларацией на отчетный квартал, в котором произошли изменения. Теперь заявление нужно будет подать не позднее последнего дня отчетного квартала, который изменил налоговый адрес и / или место разбирательства.

 

  Громадяни можуть перевірити свої розрахунки в Електронному кабінеті
Формат: DOCX | Добавлен: 27/08/2020 11:32:04
33Kb Скачать скачать

При продажу більше одного автомобіля протягом року 
необхідно сплатити податки

 

 Що має зробити фізична_особа_підприємець у разі припинення підприємницької діяльності

 Головне управління ДПС у Миколаївській областіповідомляє, що відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особипідприємця (далі - #ФОП) за її рішенням є підставою для зняття ФОП як платника податків з обліку у відповідному контролюючому органі. 
Дата отримання відомостей про державну реєстрацію припинення#підприємницької_діяльності є датою зняття з обліку ФОП.
 Так як, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особаплатник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб) та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу: 
-
повідомлення за формою 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування (у разі наявності), протягом 10 робочих днів після його закриття; 
- #декларацію за останній базовий податковий (звітний) період. 
ФОП, які перебували на загальній системі оподаткування, щодо яких починаючи з 01.01.2017 до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у строки, встановлені Податковим кодексом України (далі - Кодекс) для місячного податкового періоду. 
ФОП, які застосовували спрощену систему оподаткування, подають податкові декларації платника єдиного податку (далі – декларація платника єдиного податку) востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. 
 Водночас, ФОП - платник єдиного податку може подати останню податкову декларацію платника єдиного податку до закінчення звітного періоду відповідно до п.п. 49.18.8 п. 49.18 ст. 49 Кодексу. 
 Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) ФОП, в тому числі ФОП - платниками єдиного податку, подається протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. 
 Сплачується єдиний внесок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна». 
Зняття з обліку ФОП – платників єдиного внеску здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку. Такі перевірки проводяться у порядку, встановленому Кодексом. 
 Рішення про проведення документальної позапланової перевірки ФОП приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог ст. 78 – 82 Кодексу, яке оформлюється наказом. При цьому, термін, протягом якого приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема при припиненні діяльності ФОП, Кодексом не визначено. 
 Дані про зняття з обліку ФОП як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР. 

 

Як користуватися Е-кабінетом: інструкція від ДПС вже на нашому сайті

Увага! З 7 по 16 серпня будуть діяти окремі правила отримання ЕЦП від АЦСК ІДД ДПС 

 

АЦСК ІДД ДПС з 7 по 16 серпня буде надавати ЕЦП фізичним особам, ФОП та юридичним особам, які нададуть паперові оригінали (або нотаріально засвідчені копії) установчих документів

АЦСК ІДД ДПС повідомляє, що у зв’язку з проведенням робіт щодо технічного обслуговування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) у період з 07 по 16 серпня 2020 року ЄДР працювати не буде (https://nais.gov.ua/article/v-ukraini-z-17-serpnya-2020-roku-zapratsyue-onovleniy-ediniy-derjavniy-reestr).

Враховуючи викладене, у період з 07 по 16 серпня 2020 року кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС буде надавати електронні довірчі послуги у відокремлених пунктах реєстрації користувачів тільки фізичним особам, фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, які нададуть паперові оригінали (або нотаріально засвідчені копії) установчих документів (зокрема статут юридичної особи, засновницький договір, рішення про створення юридичної особи, яка діє на підставі модельного статуту, наказ на призначення керівника тощо).

 УВЕДОМЛЕНИЕ ПЛАТЕЛЬЩИКАМ!

Спешим вас уведомить об  изменениях в законодательстве Украины касательно ст.11 Закона "О применении РРО в сфере торговли, общественного питания и услуг" от 06.07.1995 г. № 265/95-ВР. Закон обязывал указывать, в фискальном чеке, который выдается покупателю код УКТ ВЭД (ЗЕД) относительно товаров нефтепромышленной продукции, топлива.

Но согласно с последними изменениями Закона Украины от 20.09.2019 г. №128-IX которые вступают в силу с 19 апреля 2020 года требуется указания УКТ ВЭД (ЗЕД) для ВСЕХ подакцизных товаров и продукции их товарной подкатегории. Согласно нормам НКУ, подакцизными товарами и продукцией являются товары на которые НКУ установили ставки акцизного налога. Сами же налоговые ставки и непосредственно коды товаров согласно УКТ ВЭД (ЗЕД) можно посмотреть. Так же коды обычно указаны в приходных накладных к каждой определенной позиции.

Исходя из этого стоит понимать, что до 19 апреля 2020 (из-за пандемии коронавируса, срок был продлён до 1-го августа 2020 года) требуется провести перекодирование таких товаров как табачные изделия, алкогольные, слабоалкогольные напитки с указанием кодов УКТ ВЭД (ЗЕД) если расчет за них проводится наличными или с применением платежных карт. Эти же изменения затронут такие товары как горючее, автомобили легковые, кузова к ним, прицепы и полуприцепы, мотоциклы, транспортные средства предназначенные для перевозки 10 человек и более, транспортные средства для перевозки грузов, а так же электроэнергия.

В связи с этим предлагаем Вам наши рекомендации к перекодировке товаров:

1.        Код УКТ ВЭД (ЗЕД) нужно указывать до названия товара. Он содержит в себе 10 цифр.

2.        Разделение между кодом и названием производится символом "#"

3.        Так как в аппаратах допустимо разное количество символов в наименовании одного кода или артикула, то допускаются сокращения в названии товара.

4.        Нет единых регламентированных правил сокращения наименований товара, но все же название товара должно быть понятным для продавца и покупателя получившего чек.

5.        Сокращения должны соответствовать названиям в приходных накладных.

6.        В названии обязательно должно быть указано название и марка товара, если есть продукция с разным объемом или весом, то это тоже должно быть указано.

7.        Запрещено указывать разные марки товаров под одним кодом, например "Вода минеральная 1.5л в ассортименте"

В качестве примера давайте приведем хотя бы один код товара.

" 2208601100#В. ГРІН ДЕЙ ОСОБ. 1Л."

Так будет выглядеть "Водка Green day особлива" в обьеме 1 литр при кодировке кассового аппарата.

 

форма №20 ОПП: нові правила заповнення

Наказом Мінфіну від 24.06.20 р. № 323 унесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 (далі – Наказ № 323, Порядок № 1588). Наказ № 323 зареєстровано Мін’юстом 01.07.20 р., набуде чинності через 10 днів із дня його офіційного опублікування.

Зокрема, Наказом № 323 удосконалено порядок повідомлення органів ДПС про об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

Розглянемо докладніше, на які нюанси необхідно зважати платникам податків при заповненні та поданні форми № 20-ОПП після набуття чинності Наказу № 323.

Діємо за принципом укрупнення інформації

Нагадаємо, що форму № 20-ОПП слід подати протягом 10 робочих днів (далі – р. д.) після реєстрації, створення або відкриття об’єкта оподаткування або об’єкта, який пов’язаний з оподаткуванням або через який платник податків провадить свою діяльність (п. 8.4 Порядку № 1588). Подається така інформація до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Наказом № 323 уточнено, що до повідомлення за формою № 20-ОПП необхідно включати інформацію про всі об’єкти оподаткування, що є у платника податків, – незалежно від того, перебувають вони в нього у власності чи орендуються ним.

Крім того, платник податків зобов’язаний також показувати об’єкти, передані ним в оренду іншим особам.

Що означає цей принцип і в яких випадках застосовується?

Наприклад, вам необхідно подати інформацію про офіс, склад і склад-магазин, але всі ці об’єкти розташовані в одній будівлі за однією адресою. У такому разі достатньо у формі № 20-ОПП зазначити: будівля за такою-то адресою, а назву об’єкта можна дати одну з вищеперелічених (наприклад, офіс).

Або, припустимо, у вас є однотипні (за видом, використанням, станом і видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або надання послуг інших, ніж пасажирські та вантажні перевезення. Інформація про такі об’єкти може бути подана у формі № 20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «Автомобільні транспортні засоби» і зазначенням кількості таких транспортних засобів у графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування». Коли принцип укрупнення інформації не застосовується?

Принцип укрупнення інформації не застосовується, коли подається інформація про об’єкти рухомого й нерухомого майна, що підлягають державній реєстрації з присвоєнням реєстраційного номера. Ідеться про земельні ділянки та об’єкти нежитлової нерухомості, розташовані на такій ділянці.

Наприклад, якщо у формі № 20-ОПП потрібно показати декілька земельних ділянок, то слід показувати кожну земельну ділянку окремо, укрупнювати інформацію про такі об’єкти – не можна. У графі 12 форми № 20-ОПП «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» треба зазначити кадастровий номер земельної ділянки.

Способи подання форми № 20-ОПП

Як і раніше, платники податків можуть подати форму № 20-ОПП у паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку – через електронний кабінет (п. 8.4 Порядку № 1588). Проте Наказом № 323 установлено один виняток.

Цей виняток стосується подання форми № 20-ОПП, яка містить інформацію про об’єкти оподаткування, зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна). Така інформація подається до органу ДПС за основним місцем обліку платника податків у паперовому вигляді з додаванням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування в держоргані.

Зверніть увагу! У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП не заповнюється.

Відокремлені підрозділи повинні подавати форму № 20-ОПП

Відокремлені підрозділи юридичної особи подають інформацію про об’єкти оподаткування, що перебувають на їх балансі. При цьому юрособа не повинна дублювати цю інформацію, якщо вона вже була подана його відокремленим підрозділом.

Зміна даних про об’єкт оподаткування

Раніше подані відомості про об’єкт оподаткування можуть змінитися. У такому разі платник податків повинен подати форму № 20-ОПП з оновленою інформацією про той об’єкт оподаткування, в якому відбулися зміни.

Зокрема, ідеться про зміни:

Увага. ШАХРАЇ!

Братська ДПІ   попереджає платників податків про виявлені факти шахрайських телефонних дзвінків та повідомлень ніби то від імені посадових осіб податкової служби Миколаївщини. 
Вкотре наголошуємо, що працівники податкової служби Миколаївщини при виконанні функціональних повноважень чітко дотримуються вимог чинного законодавства України, не звертаються до суб’єктів господарювання з подібними «вимогами» і «проханнями» та діють, виключно, у правовому полі.
 
Громадяни, будьте пильними та обачними, уважно перевіряйте інформацію та не дозволяйте аферистам вводити себе в оману.
Про подібні випадки негайно повідомляйте відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Миколаївській області, за телефонами: 50-19-13, 50-19-17, на електронні поштові скриньки, за адресами: mk.anticor@tax.gov.ua, mk.chief.anticor@tax.gov.ua, або особисто, за адресою: м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6. Також, про подібні випадки шахрайства повідомляйте Головне управління Національної поліції в Миколаївській області за телефоном 102.

 Податок на нерухомість: податківці радять провести звірку даних

Для уникнення непорозумінь зі сплати податку на нерухомість власникам нерухомості мають право провести звірку у податковій наголошують.
Далі формують , податкове (податкові) повідомлення-рішення про сплату суми (сум) податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податківці нагадують, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

  Податок на майно, відмінне від земельної ділянки
Формат: PDF | Добавлен: 01/03/2021 15:03:58
192Kb Скачать скачать

 

«Сплячі» ФОПи та списання нарахованого ЄСВ: перше офіційне роз'яснення ДПС 

Податківці у підкатегорії 201.08 «ЗІР» наголосили, що Закон №592-IX набирає чинності 01.01.2021 р., крім п. 5 розд. I Закону №592. Цей пункт набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згідно з п. 5 розд. I Закону №592 розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 доповнено п. 9-15.

Відповідно до п. 9-15 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом №2464, несплачені станом на день набрання чинності Законом №592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначеним у пп. 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 ч. 1 ст. 4 Закону №2464, за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом №592:

 • платниками, зазначеними у п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону №2464 (фізичними особами – підприємцями, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог ч. 2 ст. 6 Закону №2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;
 • платниками, зазначеними у п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону №2464 (особами, які провадять незалежну професійну діяльність), – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог ч. 2 ст. 6 Закону №2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) контролюючий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Контролюючим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1.     платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592.

2.     суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464, контролюючий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону №2464, за наведених умов не застосовуються.

Так, згідно з п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону №2464 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2464, контролюючим органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2464.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону №2464 не підлягають поверненню.

***

 

 

 Увага! Закінчується деклараційна_кампанія, 

встигніть подати декларацію!

Братська ДПІ нагадує платникам податків, що до 1 липня 2020 року подовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи (далі - декларації). 
Зазначене передбачено Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби
(COVID – 19)». 
При цьому, суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року. 
Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні: 
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї І та ІІ ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо; 
- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів; 
- іноземного доходу; 
- та в інших випадках, передбачених Податковим Кодексом України. 
Шановні громадяни, не відкладайте подачу декларації на останній день. Заповнюючи декларацію, пам’ятайте, що від нас з вами залежить добробут не тільки нашої держави, а й кожного окремого співвітчизника. 
Братська ДПІ  закликає платників податків сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2019 році.

 

Про зміни щодо плати за землю з фізичних осіб у 2020 році

Братська ДПІ повідомляє, що Законом № 466 внесені зміни до ПКУ, зокрема, щодо плати за землю з фізичних осіб.

Змінена редакція п. 281.4 ПКУ, а саме, якщо фізособа, визначена у п. 281.1 ПКУ, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ПКУ, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).

Доповнено п. 281.5 ПКУ, яким визначено, якщо право на пільгу у фізособи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у п. 281.1 ПКУ, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Зазнав змін п. 284.1 ПКУ, а саме, абзац другий виключено, а абзац третій викладено в новій редакції: нові зміни до рішень щодо наданих пільг зі сплати земельного податку надаються відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

Пункт 286.1 ПКУ доповнено абзацом третім такого змісту: у разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем ДПС, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

Також у новій редакції викладений п. 286.5 ПКУ. Він передбачає, шр нарахування фізособам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - фізособи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.

Платники плати за землю мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

- розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень п. п.  281.4 та 281.5 ПКУ;

- розміру ставки земельного податку;

- нарахованої суми плати за землю.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган (контролюючі органи) за місцем знаходження кожної із земельних ділянок проводить (проводять) протягом 10 робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає)/надсилають (вручають) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Також, слід зазначити, що з 1 липня 2020 року платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності по податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. 4 п. 297.1 ПКУ).

 

Відповідно до п. 63.3 ПКУ платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за за місцем розташування об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.

Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.

Відповідно до п. 117.1 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених законодавством, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу:

- на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень,

- на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року повторно, штраф становитиме відповідно 680 та 2040 гривень.

Як відомо, за правилами Порядку № 1588, платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах ДПС за основним і неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування й об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи ДПС за місцезнаходженням таких об'єктів. Якщо в платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування або об'єкта, пов'язаного з оподаткуванням, на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі ДПС за місцезнаходженням такого об'єкта.

 Увага‼️ Змінено графік роботи ГУ ДПС у Миколаївській області!


Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що на період дії норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) ГУ ДПС у Миколаївській області працює за наступним графіком:
з 08 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п'ятницю - до 15 год. 45 хвилин),
обідня перерва - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хвилин.
Звертаємо увагу, що надання адміністративних послуг у Центрах обслуговування платників (ЦОП) та державних податкових інспекціях (ДПІ) у Миколаївській області здійснюється за таким графіком: 
з 10 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п'ятницю - до 15 год. 45 хвилин),
обідня перерва - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хвилин.

 

З 23 травня фізособи-«єдинники» за незбереження первинки сплачуватимуть штраф у 1020 грн 

З 23 травня незабезпечення фізособою-«єдинником» зберігання первинних документів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн

 

Братська ДПІ інформує, що платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів та витрат.

При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, а їх показники повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок

ФОП – платники єдиного податку першої – третьої груп зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються, а у разі ліквідації платника податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті його ліквідації, які зберігалися в органі ДПС, в установленому законодавством порядку передаються органом ДПС до архіву.  

Незабезпечення платником ЄП ФОП зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником ЄП ФОП, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.

 

 До уваги платників податків! Про важливі новації у податковому_законодавстві


Братська ДПІ повідомляє, що 23 травня 2020 року набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року). 
З метою оперативного інформування платників про зміни у податковому законодавстві, Головне управління ДПС у Миколаївській області розпочинає серію публікацій щодо нововведень запроваджених Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466).
Відповідно до Закону, до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) внесено наступні загальні зміни: 
- усуваються технічні та логічні помилки у Податковому кодексі України; 
- норми Кодексу приводяться у відповідність до положень законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про публічні закупівлі», «Про заставу», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», Кодексу України з процедур банкрутства тощо; 
- упорядковуються функції та визначення контролюючих органів у зв’язку з реорганізацією Державної фіскальної служби України; 
- впроваджуються норми щодо єдиної юридичної особи в структурі ДПС України; 
- усуваються проблеми подвійного оподаткування шляхом запровадження процедури взаємного узгодження; 
- вдосконалюються деякі питання функціонування електронного кабінету, зокрема: 
розширення переліку документів, які можуть бути отримані платником податків за допомогою електронного кабінету (повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації, деякі документи за результатами перевірок, індивідуальні податкові консультації тощо); 
уточнення порядку доставки документа в електронній формі до платника через електронний кабінет; 
надання платникам можливості подавати в електронному вигляді повідомлення (з документальним підтвердженням фактів) для виправлення неточної, неповної або застарілої інформації про себе, доступ до якої надається йому через електронний кабінет; 
врегулювання організаційних процесів, пов’язаних з формуванням та прийманням звітності поданої засобами електронного зв'язку в електронній формі; 
- вирішуються проблемні питання визначення дати сплати податкового зобов’язання, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день (день, що настає за вихідним або святковим днем); 
- визначаються чіткі вимоги до оформлення випадків втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платником; 
- збільшується строк, на який може бути продовжено термін надання індивідуальної податкової консультації з 10 до 15 днів; 
- надається можливість поновлення строку подання платником скарги в адміністративному порядку, якщо не пройшло 6 місяців з моменту отримання рішення; 
- надається можливість нерезидентам оскаржити певні рішення у контролюючого органу, який їх виніс; 

- запроваджуються нові умови оплати праці державних службовців контролюючих органів. 
Більш детально із Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» можна ознайомитись за посиланням:
 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-IX

Людмила Гетманець щодо переваг подання звітності в електронному вигляді та використання лектронних сервісів ДПС України.