Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Братське бюро правової допомоги

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

 

 

Братське бюро правової допомоги

 

 

Презентація показників діяльності Братського бюро правової допомоги

станом на 18.11.2019

У період з 02 січня 2019 року по 18 листопада 2019 року до Братського бюро правової допомоги звернулось 234 клієнти, зареєстровано 517 звернення клієнтів, з них: 493 для отримання консультацій, 21 для складення процесуальних документів та 3 для здійснення представництва інтересів особи:  в суді – 2, в іншому державному органі - 1.

За результатами розгляду звернень надано 493 консультацій та прийнято 24 звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За результатами перевірки належності особи до вразливої категорії за прийнятими зверненнями належність підтверджено у 24 випадках, при цьому, 12 - особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення; 11 - інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; 1 -  внутрішньо переміщені особи.

Кількість виданих центром наказів  працівникам бюро – 21. Кількість виданих центром доручень про призначення адвоката – 3. Кількість доручень центру для надання БВПД, дію яких припинено відповідно до наказів центру, в тому числі у зв’язку із заміною адвоката, який надає БВПД – 0.

У звітному році клієнти зверталися з наступних питань: соціальне забезпечення – 27, спадкове – 52, сімейне – 86, медичне – 0, трудове – 12, адміністративне – 32, земельне – 67, договірне – 67, житлове – 22, інше                  цивільне – 114, виконання судових рішень – 1, не правове питання – 1, інше – 36.

В даний період питання з соціального забезпечення надходили найчастіше щодо пільг та різних видів допомог,  сімейне – розлучення та призначення аліментів, спадкове – щодо прийняття спадщини. З земельного і договірного права питання стосувалися оформлення права власності на земельну частку (пай) та припинення права оренди земельної ділянки, підстави визнання договорів оренди землі недійсними, перегляд умов договорів оренди землі, приватизація земельних ділянок (присадибних, для ведення ОСГ).

Крім цього, бюро за звітний період 2019 року було:  здійснено 5 виїздів мобільних пунктів доступу та забезпечено діяльність 6 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, 52 особи отримали БПД;  загальна кількість осіб, яка звернулася за отриманням консультації та роз’яснень під час виїздів мобільних та діяльності дистанційних консультаційних пунктів склала 66 осіб, в тому числі 14 осіб звернулися за отриманням правових консультацій та роз´яснень до мобільних консультаційних пунктів та 52 особи до дистанційних пунктів доступу до БПД;  надано методичну допомогу 16 органам місцевого самоврядування та установам провайдерам БПД (громадським організаціям, волонтерським рухам, юридичним особам приватного права), з якими налагоджено співпрацю щодо надання безоплатної правової допомоги;  проведено 103 правопросвітницьких заходи; розміщено у ЗМІ 56 інформаційних матеріалів з питань надання БВПД;  надано 57 клієнтам доступ до електронних сервісів Мін’юсту.

Перспектива – розробка та затвердження програми правової освіти населення в Братському районі.

Позитивна практика: 19.04.2019 до Братського бюро правової допомоги звернувся громадянин Ж., що має третю групу інвалідності з дитинства, із заявою про надання вторинної правової допомоги щодо оскарження притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП. 22.04.2019 за № 212 Вознесенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано наказ про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину Ж. Наказом Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 22.04.2019 № 109 уповноважено Чорновалюка В.О. на надання вторинної правової допомоги  громадянину Ж. Фахівцем бюро розглянуто відповідні адміністративні матеріали та складено документ процесуального характеру, який направлено до суду. Правова позиція ґрунтувалась на відсутності у працівників належних та допустимих доказів, зокрема, що підтверджують факт керування громадянином Ж. транспортним засобом, складені адміністративні матеріали містили ряд помилок, крім цього, залучено письмові пояснення третьої особи до справи.  15.05.2019 Новобузький районний суд Миколаївської області, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Ж. за ч. 1 ст. 130 КУпАП, виніс постанову про закриття провадження в справі у зв’язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.

 

Тобто, начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. забезпечено захист прав громадянина Ж. Рішення суду набрало законної сили. 

 

Право на пільговий проїзд у громадському транспорті учасників бойових дій, а також осіб, прирівняних до них

Майже щороку збільшується ціна на проїзд у громадському транспорті. Проте це не єдина причина виникнення конфліктів між водіями і пасажирами. Однією з основних причин постійних конфліктів між пасажирами-пільговиками і водіями є різні думки стосовно використання права на безкоштовний проїзд.

Хто має право на пільговий проїзд у громадському транспорті? 

 

№ з/п

Категорія

Документ, що дає право на безкоштовний проїзд

Вид транспорту

Підстава

1

Учасники бойових дій, а також особи, прирівняні до них (в тому числі й учасники АТО)

 

посвідчення учасника бойових дій*

усі види міського пасажирського транспорту, автомобільного транспорту загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньообласних та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

(пункт 7 частини першої статті 12)

 

2

Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи

 

посвідчення встановленого зразка*

пункт 7 частини першої статті 13)

3

Особа, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи

 

посвідчення встановленого зразка*

4

Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби

посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій або посвідчення члена сім’ї загиблого*

усі види міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобуси приміських маршрутів

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (частина четверта статті 14)

Механізм відшкодування перевізникам збитків від перевезення населення пільгових категорій

Статтею 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що пільгові перевезення пасажирів, забезпечують автомобільні перевізники, що здійснюють перевезення на автобусних маршрутах загального користування. Такому перевізнику забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені, відтак виплати за пільговий проїзд фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

Що ж робити, якщо ви маєте право на безкоштовний проїзд, а водій змушує вас платити за проїзд чи виганяє з  автобуса?

Якщо перевізник безпідставно відмовився від пільгового перевезення, то така відмова тягне за собою відповідальність, а саме статтею 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено  накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі безпідставної відмови у безкоштовному проїзді необхідно: дізнатися найменування перевізника, його контактні дані; прізвище, ім’я та по батькові водія; записати номер транспортного засобу; час, маршрут, а також придбати квиток, зберегти його, а у разі звернення до суду необхідна наявність свідків).

Також за захистом Вашого порушеного права на пільговий проїзд в міському або приміському транспорті можна звернутись до поліції та до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).

Отримати консультацію з правових питань можна у Братському бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102; тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313; E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Місце розташування та контакти відділів бюро правової допомоги:

https://mykolaiv.legalaid.gov.ua/ua/miscevi-centri/voznesenskyi-mistsevyi-tsentr-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy

Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням: https://www.facebook.com/vmcbvpd/

Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.

  

Захист прав споживачів

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

 

23.05.2019

Братське бюро правової допомоги

адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102

тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313

 е-mail: bratske@legalaid.mk.ua

 

 

Порядок надання відпусток у зв'язку з вагітністю та  пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Тривалість оплачуваної відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів на підставі медичного висновку : 1) до пологів - 70 календарних днів; 2) після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів). Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Особам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей). У разі усиновлення дитини (дітей) обома батьками вказана відпустка надається одному з батьків на їх розсуд. До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості. Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 Закону Про відпустки, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків і батьків-вихователів), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

 

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні (крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та вихованців у дитячих будинках сімейного типу.

 

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Порядок та строк оскарження рішення про звільнення

·       Працівник може звернутися до суду із заявою про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

·  Позовна заява подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача відповідно до порядку, передбаченого законодавством.

·   У разі пропуску з поважних причин місячного строку, встановленого для подання позовної заяви про поновлення на роботі, суд може поновити цей строк.

·    Вартість: позивачі за подання до суду позовної заяви про поновлення на роботі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

 

Відшкодування середнього заробітку за час вимушеного прогулу

·       Одночасно з прийняттям рішення про поновлення на роботі суд приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, суд виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

 

Відшкодування моральної шкоди

· Незаконно звільнений працівник у судовому порядку може вимагати відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

 

Виконання рішення про поновлення на роботі

· Рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника виконується невідкладно. Поновлення працівника на роботі відбувається з дати звільнення працівника (на підставі рішення суду, яким таке звільнення визнано незаконним), а не з дати винесення судом відповідного рішення.

·  Рішення суду про поновлення працівника на роботі вважається виконаним з дня видання власником або уповноваженим ним органом про це наказу та внесення відповідного запису до трудової книжки працівника. Наказ про поновлення працівника на роботі повинен містити такі пункти: про скасування наказу про звільнення; про поновлення працівника на посаді, яку він займав до звільнення; про виплату працівнику середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

·   Запис у трудовій книжці. Після видання власником або уповноваженим ним органом наказу про поновлення на роботі вносяться зміни до трудової книжки працівника, зокрема визнається недійсним запис про звільнення і робиться запис про поновлення на попередній роботі. Наприклад, пишеться: «Запис за № таким-то є недійсним, поновлений на попередній роботі». У графі 4 в такому разі робиться посилання на наказ про поновлення на роботі.

·   При наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, надалі визнаного недійсним, на прохання працівника видається дублікат трудової книжки без внесення до неї запису, визнаного недійсним.

·     Виплата працівникові середнього заробітку за час затримки виконання рішення про поновлення на роботі. У разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника за позовом такого працівника суд виносить рішення про виплату йому середнього заробітку за час затримки. Середньомісячна заробітна плата, зокрема у випадку вимушеного прогулу, обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

 

Спрощена схема поновлення на роботі при незаконному звільненні

· позовна заява про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу з вимогою про відшкодування моральної шкоди за наявності підстав подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки без сплати судового збору при розгляді справи в усіх судових інстанціях.

·   виконання судового рішення про поновлення на робот:

· - негайне поновлення на роботі з дати звільнення шляхом видання роботодавцем відповідного акта (наказу, розпорядження)

· - у разі затримки виконання рішення працівнику за його позовом виплачується середній заробіток за час затримки

· - при невиконанні рішення державним виконавцем накладається на роботодавця штраф та встановлюється новий строк для виконання рішення при повторному невиконанні штраф подвоюється та органи досудового розслідування повідомляються про вчинення кримінального правопорушення

· - у разі ліквідації підприємства (установи, організації) суд зобов’язує ліквідаційну комісію або власника (правонаступника) виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу та визнає працівника звільненим за пунктом 1 статті 40 КЗпП України якщо процедура ліквідації не завершена, працівник поновлюється на роботі у встановленому порядку

 

Відповідальність за невиконання рішення суду про поновлення на роботі

·   У разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення. 

Особливі випадки: ліквідація підприємства, установи, організації

·  У випадку, коли працівника звільнено без законних підстав або з порушенням встановленого порядку, але поновити його на роботі неможливо внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації, суд визнає звільнення неправильним і зобов’язує ліквідаційну комісію або власника (орган, уповноважений управляти майном ліквідованого підприємства, установи, організації, а у відповідних випадках – правонаступника) виплатити цьому працівникові заробітну плату за час вимушеного прогулу. Одночасно суд визначає працівника звільненим за пунктом 1 статті 40 КЗпП України у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації. Якщо ж на день прийняття судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника процедуру ліквідації підприємства, установи, організації розпочато, але ще не завершено, на вказане підприємство, установу, організацію покладається обов’язок поновлення на роботі такого працівника та здійснення на його користь визначених законодавством виплат.

Нормативна база:

·       Конституція України

·       Кодекс законів про працю України

·       Закон України «Про виконавче провадження»

·       Порядок обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100

·   Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за № 110

·    постанова Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06 листопада 1992 року № 9

 

 

 

 

Правопросвітництво як механізм захисту прав громадян

 

  

 

03.05.2019

«Якщо ми називаємо щось правом людини, ми маємо на увазі, що вона обґрунтовано претендує на свій захист з боку суспільства у своїй можливості володіти цим правом, силою закону, або через освіту і формування суспільної думки» Джон Стюарт Мілл.

Першоосновою системи безоплатної правової допомоги є повага до гідності людини та прагнення створити умови, за яких люди мають рівний доступ до права і правосуддя незалежно від рівня їх матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості. Гідне життя напряму залежить від того, наскільки людина знає свої права, має бажання та можливості їх реалізовувати.

Точками активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп є бюро правової допомоги. Так начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком протягом квітня 2019 року проведено низку заходів з метою підвищення рівня правової освіти населення та забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

Протягом квітня для осіб, які перебувають на обліку Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості спільно з провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг установи Олександром Неговорою проведено лекцію на теми: «Стягнення аліментів», «Договір оренди землі». Присутніх поінформовано щодо правових нюансів зазначених питань, роз’яснено дії громадян як «стягувачів», розглянули порядок складання та розірвання договору оренди земельної ділянки. Також на базі установи діє дистанційний пункт доступу до БПД, де громадяни отримують обґрунтовані консультації з питань сімейного, цивільного, земельного, трудового права тощо.

Під час робочої зустрічі з директором комунальної організації «Братська районна централізована бібліотечна система Братської районної ради Миколаївської області» Недашківською С.Б. обговорено питання взаємодії та реалізації заходів в рамках проекту «Відповідальне батьківство». В результаті зустрічі поповнено інформаційний куток правовою літературою та друкованими правовими консультаціями для самостійного ознайомлення громадян. Згодом для учнів першого курсу ПТУ №17 начальником бюро проведено лекцію на тему «Стоп булінг», де розглянули основні поняття теми та шляхи його запобігання.

Наступну робочу зустріч в рамках правопросвітницької кампанії Міністерства юстиції України «Відповідальне батьківство» проведено з начальником Братського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Миколаївській області Щербиною Н.М. обговорено питання взаємодії щодо реалізації плану заходів зазначеної кампанії та розглянуто питання забезпечення діяльності мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги у віддалених населених пунктах Братського району. Результатом зустрічі став семінар для батьків учнів Братській ЗОШ І ступеня на тему «Стоп булінг». Батьків поінформовано щодо основних аспектів зазначеного поняття та шляхів його запобігання. Крім цього, присутніх також поінформовано щодо правопросвітницької кампанії Міністерства юстиції України «Відповідальне батьківство», роз’яснено основні норми останнього.

З метою забезпечення умови, за яких люди мають рівний доступ до права начальником бюро проведено робочу зустріч з в.о. головного лікаря комунальної організації «Братська центральна районна лікарня Братської районної ради Миколаївської області» Гриджуком Д.І. та з головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Братський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Братської районної ради Миколаївської області Кузіною О.О. В результаті зустрічі підписано меморандум про співпрацю та організовано мобільний пункт доступу до БПД на базі установ. На особистий прийом за консультацією звернулись громадяни щодо питання стягнення заборгованості зі сплати аліментів на дитину та отримали обґрунтовану консультацію, а також відповідні інформаційні матеріали.

Чергові прийоми громадян відбулись на базі Управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації, Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Вознесенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, де начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк В.О. спільно з представниками установ роз’яснювали питання прийняття спадщини, оформлення права власності на будинок, підтвердження наявного трудового стажу особам, що звернулись за консультаціями. По завершенню прийому громадян обговорено важливі питання обміну позитивним досвідом між партнерами та розглянули заходи спрямовані на запобігання випадкам домашнього насильства, дискримінації та торгівлі людьми та забезпечення гендерної рівності.

Крім того, начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк В.О. провів робочу зустріч з адвокатом Мірошниченко О.В., де обговорили нагальні питання взаємодії, механізми надання безоплатної вторинної правової допомоги та останні зміни у законодавстві.

Таким чином забезпечено широкий доступ до правових послуг для населення Братського району шляхом проведення правопросвітницьких заходів та забезпечення діяльності мобільних та дистанційних точок доступу до БПД.    

 

Братське бюро правової допомоги

 

 

18.04.2019

 

Зрубав дерево – отримав покарання

 

Щороку з настанням весни значна частина населення переймається питанням відпочинку на природі та розведення вогнища для приготування їжі чи обігріву. Оптимальним шляхом вирішення даного питання є придбання спеціальних дров чи вугілля, але громадяни приймають і інші рішення. Частина населення купує дрова законним шляхом, а є категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони вчиняють злочин, йдучи до лісу і самовільно спилюючи дерева. Відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Зокрема, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.

Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується ст. 246 Кримінального кодексу України, а саме - незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Вчинення цього злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб — карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Даний злочин відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості.

Адміністративна відповідальність регламентується ст. 65 КУпАП, а саме: незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож, плануючи своє дозвілля, дізнайтесь про правила відпочинку на природі. Адже довкілля має бути безпечним.

 

Джерело: Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid»  https://wiki.legalaid.gov.ua.

Оформлення паспорта громадянина України

Що треба знати, щоб не втратити право голосу в день виборів?

 

Перед початком голосування необхідно перевірити, чи включені ви у список виборців.

Це можна зробити двома простими способами:

1. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації. У Братському районі це Відділ ведення ДРВ апарату Братської РДА,             адреса: вул. Миру, 131, смт Братське, Братський р-н, Миколаївська обл., 55401; телефони: (05131) 9-14-70, 9-13-33, 9-18-23; режим роботи: 08:00-17:00, перерва: 12:00-13:00.

2. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця», за електронною адресою: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN

Обидва способи є простими і допоможуть заздалегідь потурбуватись про свій голос.

Якщо в день плебісциту ви не зможете перебувати за офіційним місцем проживання, до органу ведення Державного реєстру виборців необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток. Така заява подається винятково особисто, і не може бути передоручено чи направлено листом.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій та інше.

Виборці, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

 

Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами,  може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заяву  про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.

У разі призначення повторного голосування,  виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Виборець, який за станом здоров'я не може прибути в день голосування на виборчу дільницю може до 12 години 30 жовтня 2019 року письмово повідомити до Державного реєстру виборців про бажання голосувати за межами приміщення для голосування, і в день виборів до нього завітає виборча дільниця.

В уточненому виборчому списку в день голосування виправлення неточностей та технічних описок здійснюється головою, заступником голови та секретарем ДВК у тому випадку, коли є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

В той же час, варто пам'ятати, що у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

З метою забезпечення своєчасного звернення суду, по всій Україні в день виборів функціонуватимуть центри правової допомоги і бюро правової допомоги.

 

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102;

тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313;

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

  Позовна заява згідно ЦПК України
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:37
60Kb Скачать скачать

Adobe Systems

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

 

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року ухвалив Постанову №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі». Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація житлової субсидії та пільги на комунальні послуги — це отримання субсидіантом (пільговиком) «живих грошей» на спеціальний окремий банківський рахунок. Обов’язковою умовою монетизацій є відкриття рахунку в державній фінансовій установі, а саме АТ «Ощадбанк». Таким чином надання пільг і субсидій на ЖКП відбувається у грошовій формі, за принципом «заощадив — значить заробив». Державна програма монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг запроваджується в три етапи, починаючи з 1 січня 2019 року.

Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 

Процедура монетизації:

Постановою КМУ  про монетизацію субсидій та пільг на ЖКП передбачено наступний порядок отримання виплат:

ü     одержувач подає заяву в управління соціального захисту населення і дає дозвіл на обробку банком своїх персональних даних

ü     відбувається електронний обмін інформацією між органом соцзахисту, фінустановою установою і підприємством, яке надає ком. послуги

ü     на отримувача субсидії (пільги) відкривається спец. рахунок у банку, куди будуть надходити гроші в рамках монетизації

ü     коли кошти будуть зараховані на банківський рахунок — здійснюється списання грошей, необхідних для надання субсидії

Споживач комунальних послуг, який використав менше соціальної норми споживання, встановленої субсидією чи пільгою, отримує зекономлені кошти на власний рахунок.

Важливо! Повернення грошей за монетизацією відбувається лише за умови повної відсутності заборгованості за сплату житлово-комунальних послуг. Крім того, отримати «на руки» невикористані гроші можливо лише після подачі споживачем заяви про отримання «живих коштів» по програмі монетизації субсидій і пільг.

 

 

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102; тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313;

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

  Протидія торгівлі людьми, буклет
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:09
58Kb Скачать скачать

Протидія торгівлі людьми

 

 

                                          Права і свободи громадян в умовах воєнного стану

Воєнний стан

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Введення воєнного стану: заборони та обмеження

Військовим командуванням, якому згідно з Законом України «Про правовий режим воєнного стану» надається право разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, є:

Генеральний штаб Збройних Сил України, Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, командування видів Збройних Сил України, командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, управління оперативних командувань, командування з’єднань та військових частин Збройних Сил України; органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, Закон України «Про правовий режим воєнного стану» та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Перелік прав і свобод людини і громадянина, який протягом дії воєнного стану буде обмежено.

В указі президента міститися вичерпний перелік прав і свобод людини і громадянина, який протягом дії воєнного стану буде обмежено, йдеться про такі статті Основного закону:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Стаття 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Воєнний стан введений не на всій території України, а у: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Які можуть бути обмеження.

Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян. Закон передбачає цілий список прав, обмежувати які забороняється.

Йдеться, зокрема, про заборону тортур і принизливого поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких.

Крім того, на час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів.

Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

Комендантська година.

Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

Вводиться особливий режим в’їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування як громадян України, так і іноземців.

Призовникам та військовозобов’язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування. Введення воєнного стану не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги.

До резерву першої черги потрапляють військові, яких призвали до Збройних сил з першої по шосту черги мобілізації і брали участь в АТО, а також ті, хто пройшов строкову службу з 2014 року. Такі військові мають спеціальну відмітку у воєнному білеті.Всі ті, хто проходив строкову службу до 2014 року або службу за контрактом входять до оперативного резерву другої черги. Про їхню мобілізацію не йдеться.

Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі. Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

Як працюватиме Верховна Рада України.

Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі. Поки триває термін дії цього стану, розпустити парламент не можна. Не можуть бути припинені повноваження омбудсмана, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур.

Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України і Криму, проводити вибори президента та парламенту України, а також органів місцевого самоврядування. Так само забороняється проводити всеукраїнський і місцевий референдуми.

Суспільні роботи

На території, на якій введено воєнний стан, військове командування разом з іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків.При цьому тривалість виконання таких робіт та їхня оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства. Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси та майно підприємств та організацій усіх форм, а також окремих громадян.

Процедура скасування воєнного стану.

Воєнний стан скасовується указом президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

З такою пропозицією до президента може звернутися або Рада національної безпеки або парламент. Указ про скасування воєнного стану негайно оголошується через засоби масової інформації.

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102; тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313; E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

                     

 

  ПРАВА ЛЮДИНИ З НАГОДИ ПРОГОЛОШЕННЯ

Загальної декларації прав людини

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Уперше цей день відзначили у 1950 році. Тоді Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 423 (V), якою закликала всі небайдужі організації започаткувати нове свято. Відтоді цей день відзначається для привернення уваги світової спільноти до Загальної декларації прав людини.

Права людини

Права людини природні, вони належать кожній людині від народження тільки тому, що вона – людина. Джерело прав людини – у нашій сутності. Незважаючи на досить велику кількість відомих особистостей, причетних до формулювання та обґрунтування прав людини, очевидно, що права людини не є продуктом чиєїсь волі або творчості. Вони ніким не даруються, їх не можна відібрати, заслужити або купити, вони виникають з людського способу життя.

Права людини не можна сприймати як абстракцію, вони цілком реальні. І більш практичні, ніж теоретичні.  Ми не можемо їх торкнутися, але ми можемо ними користуватися.

Права людини невід’ємні. Це означає, що їх не можна втратити, оскільки вони мають відношення до самого факту людського співіснування. Однак, за певних обставин дії деяких з них можуть бути припинені або обмежені. Наприклад, призупиняється низка прав людини, винної у скоєнні злочину. Або ж, у разі введення комендантської години під час громадських заворушень, обмежується свобода пересування громадян.

Права людини взаємозалежні, але не взаємозамінні. Це означає, що права людини пов’язані між собою. Часто, здійснення одного права залежить від існування багатьох інших прав, і немає жодного права, яке було б важливішим за інші. Натомість, жодне право не може замінити собою інше.

Права людини є загальними, тобто вони однаково застосовуються до людей у всьому світі, причому без часових обмежень. Кожен має право користуватися правами незалежно від раси, кольору шкіри, віросповідання, майнового стану, політичних чи інших переконань. Права і свободи є оболонкою, щитом, що захищає гідність кожної людини від посягань з боку влади та її представників.

10 прав і свобод людини, зокрема:


• право на життя;

• право на гідне ставлення;

• право на рівне ставлення;

• право на свободу і особисту недоторканність;

• право на особисте життя;

• право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань;

• право на власність;

• право на свободу світогляду та віросповідання;

• право на освіту;

• право знати свої права. 

Свобода людини – це відсутність будь-яких обмежень, тиснень у чому-небудь, прямо не пов’язаних із суспільними нормами і правами. За Гегелем «свобода – це усвідомлена необхідність».  Свободи людина може реалізувати без будь-якого втручання держави та її органів. Міра свободи може істотно різнитися в різних суспільствах, за різних політичних режимів.

Право людини англійський філософ Томас Гоббс визначав як свободу щось робити або не робити. У суспільстві право забезпечується системою законів, обов’язкових для виконання всіма членами суспільства.

Отже Права людини – це можливості людини вільно діяти, самостійно обирати вид та міру своєї поведінки з метою задоволення різнобічних матеріальних та духовних потреб людини шляхом користування певними соціальними благами в межах, визначених законодавчими актами держави.

Загальна декларація прав людини

Загальна декларація прав людини містить комплекс політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Декларація внесена до Книги рекордів Гіннеса, оскільки документ перекладений на більш ніж 400 мов та діалектів світу. Також права людини у сфері освіти, культури, науки викладено в конвенціях, що були ухвалені ЮНЕСКО. Зокрема, у 1960 році було прийнято Конвенцію по боротьбі з дискримінацією у сфері освіти. Крім того, в якості окремої категорії було визначено права дитини. Так, Декларацією прав дитини (1959) та Конвенцією про права дитини (1989) враховано практично всі моменти, пов’язані із життям та становищем дитини у суспільстві. Традиційно до Дня прав людини проводять засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики, де згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві та виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

У Загальній декларації прав людини (складається з 30 статей), прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, проголошується, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і правах (ст. 1), що кожна людина повинна мати всі права і свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або релігійних переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища (ст. 2). Ці положення зафіксовані в ст. 21 Конституції України, яка передбачає: «Всі люди є вільні і рівні у своїй гідності і правах. Права людини є невідчужуваними та непорушними, і в ст. 24, яка встановлює: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Частина 2 спеціально підкреслює принцип рівності чоловіка і жінки.

Конвенція ООН про права дитини.

 «Права» — це те, що повинна мати кожна дитина. Тобто дитина мусить мати можливість діяти так, як написано в цих правах. Усі діти мають однакові права. Ці права прописані в Конвенції ООН про права дитини. Із цими правами погодилася переважна більшість країн. Усі ці права поєднані одне з одним, і всі вони однаково важливі. Ми маємо керуватися тим, що є найкращим для дитини у тій чи іншій ситуації; а також із того, що є критично важливим для життя та захисту дітей. Що дорослішим ти ставатимеш, то більше відповідальності набудеш, щоб зробити свій вибір та користуватися своїми правами.

Як захищаються права і свободи людини в Україні та світі.

Юридичний механізм захисту прав людини – це можливості здійснення громадянами певних вчинків щодо захисту власних прав і свобод .

                Конституція України передбачає можливості здійснення громадянами дій, спрямованих на захист їх прав і свобод, як:

-              захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;

-              об’єднуватися в політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод;

-              проводити збори, мітинги, походи і демонстрації;

-              направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади;

-              захищати в суді свої права і свободи;

-              звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

-              звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних установ або органів.

Конституція України досить чітко визначає систему органів та посадових осіб різних рівнів, які повинні захищати права і свободи людини і громадянина. Це:


·         Президент України,

·         Верховна Рада України,

·         Кабінет Міністрів України,

·         місцеві державні адміністрації,

·         підсистема судів загальної юрисдикції та спеціалізованих судів,

·         Конституційний Суд України,

·         Уповноважений Верховної Ради України з прав людини,

·         прокуратура,

·         адвокатура,

·         інші правоохоронні органи України.


 

 Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102;                           тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313; E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

  

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

                                                                                                               Братське бюро правової допомоги

 Домашнє насильство – Злочин!

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В рамках акції працівники Вознесенського місцевого центру з НБВПД та структурних відділів «Бюро правової допомоги» провели уроки права для школярів та інші заходи, де інформували громадян щодо актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Відповідно до закону «Про попередження насильства в сім’ї» насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім'ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю.

Також закон визначає чотири форми насильства:

1.                       фізичне

·           штовхання

·           ляпаси, стусани і удари

·           шпурляння предметів

·           погроза зброєю або поранення

·           перешкода при спробі вийти з будинку

·           коли зовні закривають в приміщенні

·           залишають в небезпечних місцях

·           коли він/вона відмовляється допомогти, а ви хворі, поранені або вагітні

·           перешкоджає при спробі звернутися за медичною допомогою

·           не дає заснути вночі

·           відмовляється купувати продукти харчування й інші, необхідні для родини товари

·           псує ваше майно

·           ображає дітей 

2.                       психологічне 

·  погрози, знущання, образи та приниження

·  коли він/вона вас критикує

·  кричить і/або кривдить

·  ігнорує ваші почуття

·  піднімає на сміх ваші переконання

·  кривдить ваших родичів і друзів для того, щоб прогнати їх

·  забороняє виходити на роботу

·  відмовляється виходити з вами на люди

·  перешкоджає вам підтримувати відносини з родичами й друзями

·  не дає користуватися телефоном

·  принижує на публіці

3.                       сексуальне

·  примушування до сексу - навіть коли ви одружені чи у відносинах

·  коли з вами поводяться як із сексуальним об'єктом

·  коли він/вона змушує роздягатися

·  проти вашої волі

·  займається сексом з особливою жорстокістю

·  змушує вступати в статеві відносини після побоїв

·  проявляє виняткові ревнощі й звинувачує у любовних зв'язках з ким-небудь

·  змушує дивитися й/або повторювати порнографічні дії

4.                       економічне

·  шантаж, погрози не давати гроші

·  змушувати щось робити за гроші - навіть коли ти не заробляєш або маєш фінансові труднощі

·  вимога детальних звітів, як і на що витрачаються гроші

·  прийняття грошових і фінансових рішень без вашого відома або згоди

·  пряма заборона працювати чи, навчатись або дії, спрямовані на те, щоб ви не змогли працювати або вчитися

·  витрачання грошей виключно на себе, відмова в наданні грошей на оплату рахунків, їжу, речі для дітей тощо

·  крадіжки грошей або матеріальних цінностей у партнера й експлуатація власності партнера заради власної вигоди

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ПО ДОПОМОГУ

Поліція. Ви можете викликати поліцію за номером 102 або звернутися особисто до Національної поліції та написати заяву про вчинення насильства.

Медичні установи. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, варто звернутися до медичної установи за місцем проживання або викликати «швидку» за номером 103.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Центри соціальних служб надають соціальні послуги та психологічні консультації. За можливості спрямовують до центрів соціально-психологічної допомоги.

Служба у справах дітей. Якщо у Вашій сім’ї є діти, вони страждають від насильства, навіть, якщо є його свідками. Зверніться до служби для психологічної допомоги та захисту прав дітей.

Громадські організації. У більшості регіонів є громадські організації, які надають юридичні, психологічні та соціальні послуги особам, що зазнали домашнього насильства. Деякі з них мають «гарячі лінії» та притулки.

Центри безоплатної правової допомоги. Ви можете отримати необхідну юридичну консультацію чи супровід, якщо підпадаєте під категорію користувачів Центрів БПД.

Контакти найближчих установ та організацій Ви можете отримати на: 

·       Національній «гарячій лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номером 0-800-500-335 або 116-123 (з мобільного)

·       На «Гарячій лінії» системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103

 

 

Увага!!!

 

 

Оголошується відкритий конкурс на участь у одноденному тренінгу, направленому на розвиток знань та навичок у сфері земельних відносин, для юристів системи безоплатної правової допомоги та інших практикуючих юристів, для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів, а також для адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги у Миколаївській області. Тренінги відбудуться в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Світового Банку (проект "Прозоре управління земельними ресурсами в Україні").
Тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів проходитиме 1 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 15 листопада 2018 року у м. Вознесенську.
Тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників та реєстраторів проходитиме 2 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 16 листопада 2018 року у м. Вознесенську
Дату проведення тренінгу для адвокатів буде запропоновано після вирішення питання щодо акредитації регіональних тренінгів для адвокатів як заходів з підвищення кваліфікації в Національній асоціації адвокатів України.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити заявку для участі в тренінгу:
1. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (1 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/2Z6V5pE51GTHpOpF3
2. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (15 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/WyC7jFTpB4ubTZqD3
3. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (2 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/VdiXgeY213OCWJmg2
4. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (16 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/CwN0pq4rv1C4JHs73
5. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Миколаїв)

https://goo.gl/forms/3XeUHsu9WvkcjoaG2
6. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Вознесенськ) 

https://goo.gl/forms/zlx554NO0PNhGMXN2

 

‼️Останній строк подачі заявок - 28 жовтня 2018 року до 18:00 години (заявки, які будуть подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться).
Участь у тренінгу є безкоштовною. Організатори покриватимуть транспортні витрати та витрати, пов'язані із харчуванням на час проведення тренінгу. За результатами навчання учасники отримують сертифікат.

 

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

 

 

Братське бюро правової допомоги

 

 Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. 

 

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

 

"Я маю право" - проект Міністерства юстиції України

  Макет газети "Юстиція відкрита для людей"
Формат: RAR | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
8056Kb Скачать скачать
  Відеоролики проекту "Я МАЮ ПРАВО"
Формат: ZIP | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
8675Kb Скачать скачать
  Комюніке загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:37
53Kb Скачать скачать
  Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:08
22Kb Скачать скачать
  Яка відповідальність за несплату аліментів?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
1638Kb Скачать скачать
  Як довго діє субсидія?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
974Kb Скачать скачать
  Макет 1
Формат: PNG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
2096Kb Скачать скачать
  Макет 2
Формат: PNG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
2619Kb Скачать скачать
  Макет 3
Формат: PNG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
2507Kb Скачать скачать
  Макет 4
Формат: PNG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:51
4872Kb Скачать скачать
  Що таке спір?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:49
184Kb Скачать скачать
  Що таке хабар?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:49
196Kb Скачать скачать
  Хто реєструє право оренди земельної ділянки?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:50
1990Kb Скачать скачать
  Коли скаргу розглянуть?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:49
186Kb Скачать скачать
  Посилання на відеоролики Мінюсту
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:08
12Kb Скачать скачать

  Як довго діє субсидія?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:49
974Kb Скачать скачать

До відома громадян! Інформація з метою захисту їх прав у земельній сфері.

  Порядок розірвання договору оренди землі
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
315Kb Скачать скачать
  Умови передачі земельних ділянок
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
301Kb Скачать скачать
  Порядок отримання земельної ділянки у власність
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
855Kb Скачать скачать
  Договір оренди землі
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
314Kb Скачать скачать
  Поради з земельного права
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
886Kb Скачать скачать
  Як отримати земельну ділянку?
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
1070Kb Скачать скачать
  Відчудження земельної ділянки у державну чи комунальну власність
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
433Kb Скачать скачать
  Оренда земельної ділянки
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
809Kb Скачать скачать

Порядок передачі земельних ділянок у власність

 

 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

 Відповідно до частини другої статті 116, статей 125, 126 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

 

ЯКІ НОРМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯНАМ?

Кожен громадянин України може отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення. Проте передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться у межах визначених норм і один раз по кожному виду використання.

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

·         для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

·         для ведення особистого селянського господарства - не більше               2,0 гектара;

·         для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

·         для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

·         для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

·         для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Бажане місце розташування земельної ділянки не залежить від місця проживання громадянина.

Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, визначений для присадибної ділянки (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

ЯКІ ВИМОГИ ДО КЛОПОТАННЯ (ЗАЯВИ) ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПЕРЕДАЧУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯНАМ ТА СТРОК ЇХ РОЗГЛЯДУ?

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами відрізняється в залежності від того, чи перебуває земельна ділянка в користуванні громадянина на початок її приватизації.

Заява подається, якщо земельна ділянка перебуває у його користуванні громадянина, в інших випадках подається клопотання.

У клопотанні (заяві) зазначаються цільове призначення земельної ділянки, її орієнтовні розміри (в межах норм безоплатної приватизації) та місце розташування..

До заяві додаються технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки. Такими документами можуть бути, зокрема, документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою, матеріали інвентаризації.

До клопотання додаються:

графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);

документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

Проте з метою підтвердження особи заявника, а також наявності в нього певних пільг рекомендується також подати копію: документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);  довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; документ що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок (наприклад, посвідчення учасника бойових дій).

Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельної ділянки, яка перебуває у користуванні громадянина, приймається у місячний строк.

Клопотання також розглядається у місячний строк, у наслідок чого приймається рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або про відмову у наданні такого дозволу (мотивовану).

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

 

ЯКІ ПІЛЬГИ МАЮТЬ УЧАСНИКИ АТО ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК?

Учасникам бойових дій (до яких відносяться особи, визначені         статтями 5, 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») надаються, зокрема, такі пільги як першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

   ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян є правом, а не обов’язком, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення відповідної заяви (клопотання) без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Учасники бойових дій мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

- для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Із земель державної або комунальної власності земельні ділянки для городництва можуть надаватися лише в оренду.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 898 «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками» Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено, а органам місцевого самоврядування – рекомендовано забезпечити розміщення на власних офіційних веб-сайтах інформації про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції.

ЯКІ ОРГАНИ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ЩОДО ВІДВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ТА В ЯКІ СТРОКИ?

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! З 1 жовтня 2016 року запроваджено погодження територіальними органами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок виключно за принципом екстериторіальності. Тобто  проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається на погодження за місцем її розташування. Після реєстрації проекту система електронного документообігу Служби за випадковим принципом направляє його на погодження в іншій територіальний орган.

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, підлягає обов'язковому погодженню з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки:

- природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об'єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища, а земельної ділянки, розташованої у зоні відчуження або зоні безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, - з Міністерством екології та природних ресурсів України;

- розташованої на території пам'яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях, підлягає також погодженню з Міністерством культури України;

- розташованої на території земель історико-культурного призначення, пам'яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення, крім випадків, зазначених в абзаці третьому цієї частини, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини;

- лісогосподарського призначення підлягає також погодженню з Державним агентством лісових ресурсів України, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства;

- водного фонду підлягає також погодженню з Державним агентством водних ресурсів України, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства.

До Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів подаються оригінали проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до інших органів – копії.

Протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту або його копії відповідні органи зобов'язані безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з пов

  Договір емфітевзису
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
440Kb Скачать скачать
  Норми розміщення господарських будівель біля житлового будинку
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
437Kb Скачать скачать
  Методичні рекомендації з основних юридичних питань та шляхи їх вирішення в громадах
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:46
132Kb Скачать скачать

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

 

 

 

Братське бюро правової допомоги

 

 

Презентація показників діяльності Братського бюро правової допомоги за ІІ квартал 2017 року

У період з 1 квітня 2017 року по 30 червня 2017 року ІІ кварталу у Братському бюро правової допомоги зареєстровано 134 звернень клієнтів, з них 7 осіб звернулись за наданням вторинної правової допомоги. Всім надано правову консультацію.

В результаті розгляду письмових заяв про надання вторинної правової допомоги Вознесенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийнято 7 рішень про надання БВПД, з них одне рішення про заміну адвоката, 3 доручення видано адвокатам та 3 працівникам бюро.

У звітному кварталі клієнти зверталися з наступних питань: соціальне забезпечення – 9, спадкове – 4, сімейне – 7, трудове – 13, медичне – 1, земельне – 13, договірне – 19, житлове – 2, інше цивільне – 16, інше – 50, виконання судових рішень – 2, з адміністративного права звернень не надійшло.

Щодо звернень громадян про надання БВПД, то за звітній період найбільше рішень було прийнято  щодо осіб, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп             населення – 4, а також ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" – 2.

 

  Безвіз
Формат: JPG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45
146Kb Скачать скачать
  Відповіді на найбільш часті питання щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45
138Kb Скачать скачать
  Пам"ятка для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45
112Kb Скачать скачать

вул. Січових Стрільців, 73,

м. Київ, 04053, Україна

 

Т: (044) 486-71-06

Ф: (044) 486-77-45

E: press@legalaid.gov.ua

 

www.legalaid.gov.ua

 

 

 

 

Координаційний

центр з надання

правової допомоги

 

21.12.2016                                                                                                                         Прес-реліз                                                                          

 

Найбільш незахищені суспільні групи отримають доступ до БПД: внесено зміни до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»

Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну  вторинну правову допомогу. Тож найближчим часом коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

§  по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

§  по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

§  по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Це стало можливим завдяки тому, що сьогодні Верховна Рада України внесла такі зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 51, ст. 577):

«У частині першій статті 14:

а) пункт 1 викласти у такій редакції:

«1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;»;

б) доповнити новими пунктами 2ˡ і 2² такого змісту:

«2ˡ) внутрішньо переміщені особи – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

«2²) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;»;

в) у пункті 9 слова «на правові послуги, передбачені пунктами 1– 3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом» замінити словами «на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону»;

г) доповнити новим пунктом 9ˡ такого змісту:

«9ˡ) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, – до моменту прийняття рішення про надання такого статусу;».

«Координаційний центр з надання правової допомоги дякує народним депутатам України Ігорю Алексеєву, Андрію Помазанову та Русланові Сидоровичу, депутатській фракції “Народний фронт”, Комітетові з питань правової політики і правосуддя за внесення та підтримку відповідної поправки (988) до тексту проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний номер 5180 від 23.09.2016), прийнятого Верховною Радою України у першому читанні 03.11.2016, у другому читанні та в цілому в редакції Комітету (тобто з урахуванням даної поправки) 21.12.2016. Також дякуємо Кабінету Міністрів України, Міністерству юстиції України, Міністерству фінансів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі за принципову підтримку прийнятих змін», - директор Координаційного центру Андрій Вишневський.

ЗУ «Про вищу раду правосуддя» набере чинності з дня його опублікування.

 

  Відкрий Європу
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45
12Kb Скачать скачать
  Буклет про порядок отримання земельної ділянки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:04
852Kb Скачать скачать
  Буклет про самозабудову
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:04
24Kb Скачать скачать
  Буклет про кооператив
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:04
83Kb Скачать скачать
  Винаймати квартиру чи бути власником в кооперативі
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43
21Kb Скачать скачать
  Буклет про межовий спір
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43
87Kb Скачать скачать
  Пам"ятка ВПО
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43
71Kb Скачать скачать
  Пам"ятка як вирішити межовий спір
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43
24Kb Скачать скачать

вул. Миру, 131

с-ще Братське Миколаївська область 55401

 

Т: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

 


 

 

 

Братське Бюро правової допомоги


 

Надання безоплатної правової допомоги – соціальна програма Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу?

При наданні підтверджуючих документів право на таку допомогу мають:

-          малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім`ї нижчий за суму прожиткового мінімуму);

-          інваліди            (розмір          доходів           менше          двох        прожиткових               мінімумів            для непрацездатних осіб);

-          діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування;

-          особи,          які       мають          (претендують                на)        статус          біженців,             внутрішньо- переміщені особи;

-          ветерани війни (учасники бойових дій, учасники АТО, інваліди та учасники війни).

З 1 вересня 2016 року БППД надається усім громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують  додаткового  захисту, у місцевих центрах та бюро правової  допомоги, що є структурними підрозділами місцевих центрів.

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступ


Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги  спрямована на досягнення декількох цілей:

• підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
• сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
• зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
• посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
• сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
• оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров'я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
• запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

 

За своїм складом бюро є децентралізованим пулом юристів-практиків, які надають безкоштовні правові консультації, у разі потреби ці юристи також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

 

Звертайтесь за адресою:

 

Братське бюро правової допомоги: Звертайтесь за адресою: каб. 101 та 102, вул. Миру 131, с-ще Братське

Години роботи: з 08.00 по 17.00 щоденно, крім суботи та неділі.

Тел.: 9-27-61 та 9-27-62.

 

Вознесенський місцевий центр з надання БВПД

Адреса: вул. Київська 26А, м. Вознесенськ, 56500, Україна

Контактний телефон: 05134 32514

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

 

  Буклет
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:42
78Kb Скачать скачать
  Принципи безоплатної правової допомоги
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:42
144Kb Скачать скачать

Заходи

 

 

 17.10.2019 начальником Братського бюро правової допомоги                  Чорновалюком В.О. проведено урок на базі Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ступенів. Правопросвітницький захід був спрямований на запобігання злочинності та попередження проявів булінгу, отримання учнями теоретичних знань про булінг, зокрема, що це таке, які види існують, як протидіяти такому «явищу», при цьому, акцентувалась увага на відповідальності за вчинення таких дій.

Також з дітьми заповнено паспорт прав дитини системи БПД, крім цього, на стендах установи розміщено інформаційні матеріали на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального право просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 Увага!

Оголошується відкритий конкурс на участь у одноденному тренінгу, направленому на розвиток знань та навичок у сфері земельних відносин, для юристів системи безоплатної правової допомоги та інших практикуючих юристів, для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів, а також для адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги у Миколаївській області. Тренінги відбудуться в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Світового Банку (проект "Прозоре управління земельними ресурсами в Україні").
Тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів проходитиме 1 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 15 листопада 2018 року у м. Вознесенську.
Тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників та реєстраторів проходитиме 2 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 16 листопада 2018 року у м. Вознесенську
Дату проведення тренінгу для адвокатів буде запропоновано після вирішення питання щодо акредитації регіональних тренінгів для адвокатів як заходів з підвищення кваліфікації в Національній асоціації адвокатів України.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити заявку для участі в тренінгу:
1. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (1 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/2Z6V5pE51GTHpOpF3
2. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (15 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/WyC7jFTpB4ubTZqD3
3. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (2 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/VdiXgeY213OCWJmg2
4. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (16 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/CwN0pq4rv1C4JHs73
5. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Миколаїв)

https://goo.gl/forms/3XeUHsu9WvkcjoaG2
6. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Вознесенськ) 

https://goo.gl/forms/zlx554NO0PNhGMXN2

 

Останній строк подачі заявок - 28 жовтня 2018 року до 18:00 години (заявки, які будуть подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться).
Участь у тренінгу є безкоштовною. Організатори покриватимуть транспортні витрати та витрати, пов'язані із харчуванням на час проведення тренінгу. За результатами навчання учасники отримують сертифікат.

 

Розбудова громадянського суспільства, демократизація всіх сфер суспільного життя – стратегічна мета нашої держави, що набуває особового значення на шляху просування України у європейський та світовий простір, наближення до європейських стандартів демократії.

Особливо важливою проблемою у розбудові українського громадянського суспільства, яка потребує постійної уваги та негайного вирішення, є взаємодія суспільства з державою. Невміння громадян зорієнтуватися у чинному законодавстві, захистити свої права – та ще у контексті відсутності належної уваги певних державних органів до запитів людей, - суттєво ускладнює, а то й робить неможливим будь-які серйозні починання, що здійснюються державою, адже це невміння й незнання законів ускладнює процес реального наповнення конкретним змістом конституційних положень і, зрештою, є серйозною перепоною на шляху України до побудови справді європейського суспільства.

Задекларувавши у Конституції України право кожного, у передбачених законом випадках, отримати безоплатну правову допомогу, державі необхідно ще й забезпечити його реалізацію. Тим більше, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком саме держави.

Саме про це направлена, з набрання чинності,  дія Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і саме цей Закон відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

  Г Р А Ф І К

особистого прийому осіб, які потребують
безоплатної первинної правової допомоги,

з питань, що належать до компетенції

районної державної адміністрації

 

 

 

Місце проведення прийому

 

 

Дні та години прийому

 

 

Телефони для довідок

 

смт. Братське, вул. Леніна, 131, ІІ поверх,к.206

сектор з питань юридичного забезпечення та контролю апарату апарату райдержадміністрації

 

 

2-а та 4-а

п’ятниця

кожного місяця

з

 9.00 до 11.00

 

 

9-14-57

 

 Про  роботу  громадської  приймальні

 

Значне місце в реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу»  (із  змінами) від 02.06.2011 № 3460-VI   щодо доступу громадян до безоплатної первинної правової допомоги займає громадська приймальня з  надання безоплатної  первинної правової  допомоги  Братського  районного  управління  юстиції  Миколаївської  області. Робота громадської приймальні організована відповідно до Порядку роботи громадської приймальні з надання первинної правової допомоги   (із  змінами), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 № 3047/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.09.2011 за № 1114/19852.

Наказом начальника  Братського  районного  управління  юстиції  Миколаївської  області  (далі – управління) «Про  організацію  надання  безоплатної  первинної  правової  допомоги  в  Братському  районному  управлінні  юстиції  Миколаївської  області»   (із  змінами)  №70-о від  18.04.2013, створена і діє по даний час громадська приймальня з надання безоплатної  первинної правової допомоги.

Робота громадської приймальні здійснюється відповідно до вимог Порядку роботи громадської приймальні з надання первинної правової допомоги (із  змінами), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 № 3047/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.09.2011 за № 1114/19852.  Зокрема, для належної роботи громадської приймальні, в управлінні відведено окремий кабінет, де розміщено законодавчу базу необхідну при наданні консультацій. Прийом громадян у громадській приймальні здійснюється  головним  спеціалістом управління, спеціалістами структурних  підрозділів  управління, завідувачем юридичного  сектору апарату  райдержадміністрації, головним спеціалістом – юрисконсультом Братського районного центру зайнятості, кожного робочого четверга з 10-00 до 12-00 години. Графік роботи громадської приймальні вивішено у приміщенні управління та його структурних  підрозділах в  зручному  для огляді місці та розміщено на  офіційному  веб-сайті  управління.

Спеціалістами управління надаються консультації громадянам з питань, що належать до різних галузей законодавства. Так, за 9 місяців 2014 року працівниками управління відповідно до «Журналу реєстрації  звернень  громадян  до  громадської  приймальні  з надання  безоплатної  первинної  правової  допомоги  при  РУЮ»  номенклатурна справа №11-08, прийнято 38 громадян, які звернулися за консультацією до громадської приймальні.

Для  створення  дієвого  механізму  доступу  та  якісної  первинної  правової  допомоги,  яка б відповідала  потребам  суспільства  працівниками  управління  залученими  до  роботи  громадської  приймальні  надаються  вичерпні  та  зрозумілі  консультації.

Для вирішення порушених питань працівники управління тісно співпрацюють з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними та судовими органами. В разі, коли для вирішення певного питання необхідна допомога цих органів, громадянин, що звернувся за консультацією, направляється до органу, до компетенції якого входить вирішення порушеного питання.

Інформація щодо роботи громадської приймальні, щокварталу висвітлюється на інформаційних стендах  управління  та  його  структурних  підрозділах.

На виконання контрольного  листа  Головного управління  юстиції у Миколаївській області «Про роботу  громадських приймалень» №10.1-12/1753 від 15.05.2013 та з метою забезпечення оцінки якості надання  працівниками громадської приймальні роз’яснень з правових питань, дотримання етичних норм,  толерантності  та ввічливості у спілкуванні з особою, що звернулася до громадської приймальні,  в  громадській приймальні  розміщено «Журнал відгуків та пропозицій щодо роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при РУЮ» номенклатурна  справа  №11-10.

Зауважень та пропозицій щодо роботи громадської приймальні  протягом 9 місяців 2014  року не  надходило. 

 

 


вул. Київська, 26А,

м. Вознесенськ, Україна, 56500
 

 

 

 

Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

БЕЗОПЛАТНИЙ АДВОКАТ ВІД ДЕРЖАВИ

З 1 липня 2015 року відкрилось 100 Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні. Один з них тепер є і в м. Вознесенськ Миколаївської області.

Відтепер особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та немає достатніх фінансових можливостей на оплату послуг адвоката, може звернутися до Центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката,  який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта.

Для населення послуги адвокатів будуть безкоштовними. Усі витрати бере на себе держава. За допомогою можуть звертатися малозабезпеченні особи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, ветерани війни (в тому числі учасники АТО із статусом учасника бойових дій).

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає захист від обвинувачення, представництво інтересів в судді та складення документів процесуального характеру у цивільних та адміністративних справах.

Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює на Арбузинський, Братський, Веселинівський, Вознесенський, Врадіївський, Доманівський, Єланецький, Кривоозерський, Первомайський райони, місто Вознесенськ, Первомайськ та Южноукраїнськ.

Адреса: м. Вознесенськ, вул. Київська 26А (стара назва Жовтневої Революції)

 

Розклад роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00

 

ном.тел. : (05134) 32 - 5 – 14; +380 95 22 98 063

 

E-mail: voznesensk.mykolaiv@legalaid.gov.ua

 

 ОФІЦІЙНІ ВИДАННЯ

Міністерства юстиції України

 

З урахуванням вимог Указу Президента України від 13.12.1996 № 1207/96 «Про опублікування актів законодавства України в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України»,    зокрема п.3,Братське районне управління юстиції Миколаївської області наголошує на необхідності вжиття заходів щодо забезпечення «Офіційним вісником України».

Указом Президента України від 10.06.1997 № 503/97 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” «Офіційному віснику України» надано статус офіційного друкованого видання, у якому підлягають оприлюдненню державною мовою акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України.

 

 

«Офіційний вісник України» включає в себе всі повні тексти поточного законодавства України, що зареєстровані в Міністерстві юстиції України. Два рази на тиждень на Вашому робочому столі:

-         Закони України та інші акти Верховної Ради України,

-         Укази та Розпорядження Президента України,

-         Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України,

-         рішення і висновки Конституційного Суду України,

-       Зареєстровані в Міністерстві юстиції України нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,

-         Акти Національного банку України,

-         Міжнародні договори України, що набрали чинності, Європейські конвенції,

-      Рішення Міністерства юстиції України про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади,

-         Акти Міністерства економіки України, що вносять зміни до постанов Кабінету Міністрів України.

-         Регуляторні акти, що не підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції України

-         рішення Європейського суду з прав людини,

-         регуляторні акти, що не підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

-         Додаткова інформація.

-  резолютивна частина постанови суду про визнання нормативно-правового акта незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, і про визнання його нечинним,

-      оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта.

 

Зазначене видання також видається в теках з роз’ємними замками. Кожний номер містить комплект змін до актів, опублікованих у попередніх номерах. Двічі на рік видаються хронологічні покажчики до актів, опублікованих в “Офіційному віснику України”, а також алфавітно-предметний покажчик.

Також інформуємо Вас, що журнал буде забезпечувати подальшу постійну підтримку в контрольному стані текстів нормативно – правових актів, які опубліковані з початку 2003 року.

 

Передплатні індекси:

40433 – паперовий журнал;

Періодичність виходу - 101 шт на рік.

48345 – електронний варіант (на CD-диску).

Періодичність виходу -12 шт на рік.

01546 - в теках з роз’ємними замками

Періодичність виходу - 101 шт на рік.

 

 

Крім того, на виконання Указу Президента України від 22 січня 1996 року № 73 “Про видання збірників актів законодавства України”, від 27 червня 1996 року № 472 “Питання оновлення збірників актів законодавства України” та Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2006 року № 1577, Міністерство юстиції Українивипускає такі видання, як:, “Систематичне зібрання чинного законодавства України”, “Кодекси України”, “Бюлетень Міністерства юстиції України”.

 

               

 

“Систематичне зібрання чинного законодавства України” - офіційне видання Міністерства юстиції України, в якому публікуються нормативно-правові акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Національного Банку України, а також нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, зареєстровані в Міністерстві юстиції України та міжнародні договори. Тексти актів подаються на компакт – диску (CD-ROM), постійно підтримуються у контрольному стані. Для кожного видання нормативно-правові акти підбираються за галузевими ознаками. Запроваджується дві форми подачі інформації користувачем.

              

 

Передплатні індекси:

01379 - поточна публікація

37026 - електронна форма

Періодичність виходу - 12 шт. на рік.

 

 

           

Видання “Кодекси України” виходить щомісячно у спеціальних теках із роз’ємними замками (з постійним оновленням). Також додається компакт – диск CD-ROM з текстами усіх кодексів у контрольному стані. Проводиться  робота з розширенням та удосконаленням електронної форми подачі інформації. Зокрема, на додаток до комп’ютерної системи «Кодекси України» на цьому ж диску буде надаватися окрема довідково-пошукова система «Зібрання законодавства України». Вона включатиме усе законодавство України і постійно підтримуватиметься у контрольному стані.

 

Зазначене видання буде корисним у роботі центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, судів, правоохоронних органів, працівників юридичних служб, органів та установ юстиції, підприємств, установ та організацій, учених-правознавців, усіх, хто цікавиться питаннями права.

           

 

 Передплатні індекси:

            74252 - в теках;

            21993 - у вигляді книг без оновлення.

            Періодичність виходу - 12 шт. на рік.

 

 

 

Крім того, Міністерство юстиції України видає “Бюлетень Міністерства юстиції України” – щомісячне науково-фахове видання, яке висвітлює діяльність Міністерства юстиції України, його територіальних органів та установ юстиції, надає роз’яснення чинного законодавства та коментарі з практики його застосування, містить наукові статті за результатами досліджень у правовій галузі, які стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян, розглядає проблемні питання, пропозиції до законодавства.

           

        

 

 Передплатний індекс 22670

             Періодичність виходу - 12 шт. на рік.

 

 

ЄДРНПА

 

З метою забезпечення в Україні єдиних принципів ідентифікації та державного обліку нормативно-правових актів, створення фонду цих актів та підтримання їх у контрольному стані Міністерство юстиції України на виконання Указу Президента України від 27 червня 1996 року № 468/96 створило Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів як автоматизовану систему збирання, накопичення та опрацювання актів законодавства.

Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів (далі- Реєстр) – це автоматизована система збирання, накопичення та опрацювання актів законодавства, яка складається з еталонного, страхового, робочого та інформаційного фондів.

Користувачами Реєстру можуть бути будь-які юридичні та фізичні особи, у яких виникла потреба в отриманні інформації з інформаційного фонду Реєстру і які звернулися до одного з Адміністраторів Реєстру з відповідним запитом за встановленою формою.

Інформація з Реєстру може надаватися:

 

на паперових носіях (відтворюється Адміністратором Реєстру, із застосуванням спеціальних засобів перевірки ознак збереження цілісності еталонного тексту, та засвідчується печаткою встановленого зразка);

у вигляді комп’ютерного файла (виготовляється Адміністратором Реєстру із застосуванням спеціального програмного забезпечення, яке гарантує його цілісність при перегляді цього тексту на екрані комп’ютера);

шляхом безпосереднього доступу до інформаційного фонду Реєстру (здійснюється через мережу Інтернет; при цьому користувачеві доступні для перегляду всі наявні в цьому фонді копії еталонних текстів, серед яких він самостійно здійснює пошук та відбір необхідних йому текстів нормативно-правових актів).

 

  

Інформацію з Реєстру може надавати:

 

Адміністратор обліку користувачів - Державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України (м. Київ, вул. Мельникова, 81, літ. А, тел. (044)206-71-49)

Е-mail:dvd@informjust.ua

www. informjust.ua

Технічний адміністратор – Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА»

(м. Київ, вул. Т.Шамрила, 23,тел. 538-01-01)

Е-mail:admin@liga.net

www. liga.net

 

 

Основні положення

нового Кримінального процесуального кодексу України

 

З 20 листопада в Україні почав діяти новий Кримінальний процесуальний кодекс. Він вніс суттєві зміни у систему нинішнього судочинства і правоохоронної системи загалом. Новації обіцяють тотальне розвантаження слідчих ізоляторів через запровадження системи домашнього ув’язнення. Тепер правоохоронці зобов’язані всі заяви, з якими у відділки міліції звертаються громадяни, вносити у Єдиний реєстр досудових розслідувань, і це певною мірою знівельовує домінування статистики над здоровим глуздом у міліцейській роботі. Відтепер усі слідчі дії, пов’язані із обмеженням прав і свобод громадян, контролюватиме слідчий суддя. Головний плюс — відкритість і публічність процедури.

 

Раніше слідчий виносив постанови про проведення обшуків, виїмок, ексгумації і ці дії не передбачали процедури оскарження та захисту від зловживань. Тепер подібні питання вирішуватимуться у судовому засіданні, і — за присутності всіх сторін. Особи, відносно яких проводитимуть ці дії, отримають право оскаржити їх.

 

Революційним кроком нового КПК стали нові правила оцінки доказів: без підтвердження у суді жодне показання не може бути покладено в основу вироку. При цьому суд, за підсумками процесу, може винести тільки 2 вироки: виправдувальний або — обвинувальний. Якщо вини людини не довели — вона вільна. Повернути справу на додаткове дорозслідування — неможливо. Сьогодні в українському судочинстві менше 1% виправдувальних вироків. Спеціалісти очікують, що таких вироків суттєво побільшає. Це наблизить Україну до європейських стандартів.

               

До традиційних запобіжних заходів — арешту та застави — додасться ще і домашній арешт, коли місцезнаходження підозрюваного контролюватимуть електротехнічні засоби. Тобто, на руку підозрюваного надіватиметься електронний браслет, щоб відстежувати його переміщення. Сам арешт застосовуватимуть лише у виняткових випадках, і при цьому таку необхідність сторона обвинувачення повинна довести суду.  На сьогодні ця норма хоча і вступила у дію, проте реального її втілення очікувати ще не варто. Швидше за все, перебування підозрюваного під домашнім арештом контролюватимуть правоохоронці “у ручному режимі

 

Змінюється вся система кримінально-процесуального провадження та система оперативно-розшукової діяльності. Змінюється підхід до проведення перевірки за скаргою громадян. Раніше реєструвались матеріали, заяви, звернення, проводились перевірки, і потім уже за кілька днів вирішували, чи є там склад злочину, порушували справу чи відмовляли у її порушенні.        

 

Єдиний реєстр досудових розслідувань. Згідно із новим КПК, усі повідомлення, які надходять у міліцію, одразу вважаються порушеними справами. Загалом, зараз немає такого поняття, як порушена кримінальна справа: всі відомості по справі вносяться у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це означає, що по всіх зверненнях громадян буде проводитися більш ретельна перевірка, оскільки всі стадії  кримінальної справи погоджує вже і прокурор, і суд. Це призведе до більш якісного розгляду звернень громадян.

Однак, люди мають пам’ятати, що, окрім міліції, існують ще й інші установи. Приміром, справи про цивільно-правові відносини не належать до компетенції правоохоронців. І якраз їх серед усіх звернень є найбільше.

У будь-якому разі, правоохоронці не мають права не прийняти у людини заяву. Тільки після внесення її у Єдиний реєстр слідчий має процесуально довести, що у заяві немає складу злочину. 

Запровадження Реєстру та ліквідація стадії порушення кримінальної справи  мають свої позитивні наслідки. Тепер будуть реєструватися всі звернення про злочини. Позитивом є те, що унеможливлюється повернення справи на додаткове розслідування, і тепер суд повинен буде виносити виправдувальний вирок.

               

Найцікавішими змінами, які запроваджуються у міліцейській системі, є укладання угод зі слідством. Такі угоди можуть бути різними. Наприклад, визнання своєї провини в обмін на пом’якшення покарання. Інша - це угода із потерпілим. Проте, угоди не розповсюджуються на важкі й особливо важкі злочини, але у багатьох випадках дають можливість зменшити покарання. Наприклад, якщо підозрюваний може повідомити слідству вкрай важливу інформацію у розслідуванні справи, він тим самим “заробить” собі зменшення покарання. Перед підписанням такої угоди суд повинен перевірити, чи за добровільної згоди вона відбувається, та повідомити підозрюваного про можливість відмовитися. Угода може відбутися, якщо немає потерпілого. Інакше - потрібно домовлятися ще й із ним. При досягненні порозуміння всіма сторонами суд усе ж призначає покарання, але - воно буде значно толерантнішим.

 

Відтепер юристи, котрі не мають адвок

 Виїзне засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення на базі Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст.

Виїзне засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення було проведено 22 березня заступником голови райдержадміністрації Андрієм Буньком на базі Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст.

В ході засідання розглянуто питання  роботи Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ступенів з правового виховання учнів. Педагогічним та учнівським колективом було представлено правоосвітній захід на знання учнями прав дитини, зокрема щодо права на життя, ім»я, сім»ю, навчання, охорону здоров»я, харчування, розвиток здібностей.

В ході заходу було звернуто увагу на невід»ємність прав та обов»язків дітей стосовно дотримання вимог Конституції України, поваги до державних символів, навчання, поваги до старших.

Згідно порядку денного, на засіданні ради були розглянуті питання стану надання правової допомоги Братським бюро первинної правової допомоги та відділом реєстрації актів цивільного стану.

 Основні положення

нового Кримінального процесуального кодексу України

 

З 20 листопада в Україні почав діяти новий Кримінальний процесуальний кодекс. Він вніс суттєві зміни у систему нинішнього судочинства і правоохоронної системи загалом. Новації обіцяють тотальне розвантаження слідчих ізоляторів через запровадження системи домашнього ув’язнення. Тепер правоохоронці зобов’язані всі заяви, з якими у відділки міліції звертаються громадяни, вносити у Єдиний реєстр досудових розслідувань, і це певною мірою знівельовує домінування статистики над здоровим глуздом у міліцейській роботі. Відтепер усі слідчі дії, пов’язані із обмеженням прав і свобод громадян, контролюватиме слідчий суддя. Головний плюс — відкритість і публічність процедури.

 

Раніше слідчий виносив постанови про проведення обшуків, виїмок, ексгумації і ці дії не передбачали процедури оскарження та захисту від зловживань. Тепер подібні питання вирішуватимуться у судовому засіданні, і — за присутності всіх сторін. Особи, відносно яких проводитимуть ці дії, отримають право оскаржити їх.

 

Революційним кроком нового КПК стали нові правила оцінки доказів: без підтвердження у суді жодне показання не може бути покладено в основу вироку. При цьому суд, за підсумками процесу, може винести тільки 2 вироки: виправдувальний або — обвинувальний. Якщо вини людини не довели — вона вільна. Повернути справу на додаткове дорозслідування — неможливо. Сьогодні в українському судочинстві менше 1% виправдувальних вироків. Спеціалісти очікують, що таких вироків суттєво побільшає. Це наблизить Україну до європейських стандартів.

               

До традиційних запобіжних заходів — арешту та застави — додасться ще і домашній арешт, коли місцезнаходження підозрюваного контролюватимуть електротехнічні засоби. Тобто, на руку підозрюваного надіватиметься електронний браслет, щоб відстежувати його переміщення. Сам арешт застосовуватимуть лише у виняткових випадках, і при цьому таку необхідність сторона обвинувачення повинна довести суду.  На сьогодні ця норма хоча і вступила у дію, проте реального її втілення очікувати ще не варто. Швидше за все, перебування підозрюваного під домашнім арештом контролюватимуть правоохоронці “у ручному режимі

 

Змінюється вся система кримінально-процесуального провадження та система оперативно-розшукової діяльності. Змінюється підхід до проведення перевірки за скаргою громадян. Раніше реєструвались матеріали, заяви, звернення, проводились перевірки, і потім уже за кілька днів вирішували, чи є там склад злочину, порушували справу чи відмовляли у її порушенні.        

 

Єдиний реєстр досудових розслідувань. Згідно із новим КПК, усі повідомлення, які надходять у міліцію, одразу вважаються порушеними справами. Загалом, зараз немає такого поняття, як порушена кримінальна справа: всі відомості по справі вносяться у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це означає, що по всіх зверненнях громадян буде проводитися більш ретельна перевірка, оскільки всі стадії  кримінальної справи погоджує вже і прокурор, і суд. Це призведе до більш якісного розгляду звернень громадян.

Однак, люди мають пам’ятати, що, окрім міліції, існують ще й інші установи. Приміром, справи про цивільно-правові відносини не належать до компетенції правоохоронців. І якраз їх серед усіх звернень є найбільше.

У будь-якому разі, правоохоронці не мають права не прийняти у людини заяву. Тільки після внесення її у Єдиний реєстр слідчий має процесуально довести, що у заяві немає складу злочину. 

Запровадження Реєстру та ліквідація стадії порушення кримінальної справи  мають свої позитивні наслідки. Тепер будуть реєструватися всі звернення про злочини. Позитивом є те, що унеможливлюється повернення справи на додаткове розслідування, і тепер суд повинен буде виносити виправдувальний вирок.

               

Найцікавішими змінами, які запроваджуються у міліцейській системі, є укладання угод зі слідством. Такі угоди можуть бути різними. Наприклад, визнання своєї провини в обмін на пом’якшення покарання. Інша - це угода із потерпілим. Проте, угоди не розповсюджуються на важкі й особливо важкі злочини, але у багатьох випадках дають можливість зменшити покарання. Наприклад, якщо підозрюваний може повідомити слідству вкрай важливу інформацію у розслідуванні справи, він тим самим “заробить” собі зменшення покарання. Перед підписанням такої угоди суд повинен перевірити, чи за добровільної згоди вона відбувається, та повідомити підозрюваного про можливість відмовитися. Угода може відбутися, якщо немає потерпілого. Інакше - потрібно домовлятися ще й із ним. При досягненні порозуміння всіма сторонами суд усе ж призначає покарання, але - воно буде значно толерантнішим.

 

Відтепер юристи, котрі не мають адвокатського свідоцтва, не зможуть здійснювати захист у кримінальному процесі.

Кримінальний кодекс передбачає, що захисником може бути адвокат, внесений до Єдиного реєстру адвокатів й адвокатських об’єднань. Родичі, правозахисники, фахівці у галузі права позбавляються такої можливості. Тобто, у кримінальному судочинстві мають право брати участь виключно професіонали.  Суттєво посилюється роль адвоката: так, він отримує доступ до всіх матеріалів справи. Запроваджена також повна заборона доступу до матеріалів, що містять адвокатську таємницю.

 

Однією із кардинальних новацій є суд присяжних.

Цей механізм може бути застосований лише у справах, де мова йде про можливе пожиттєве ув’язнення. Присяжними можуть стати тільки особи, яким виповнилося 30 років і які - не старші 65 років. Вони, зокрема, не повинні мати непогашеної судимості та психічних захворювань, не можуть бути народними депутатами, суддями чи правоохоронцями.

 10 вересня 2019 року на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості проведено чергові правопросвітницькі заходи.

Так, провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою проведено семінар: «Презентація послуг з професійного навчання».

Начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком здійснено начитку лекції: «Договори оренди землі: укладання, внесення змін та розірвання» для осіб, які перебувають на обліку в ЦЗ, в рамках якої присутніх поінформовано та обговорено основні аспекти теми. Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання випадкам домашнього насильства, злочинності, попередження булінгу.

 

Начальником бюро також проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального право просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО та візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.З метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до БПД на базі установи, на прийом за консультацією звернулось дві особи щодо цивільного та сімейного права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети).

ace> Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою проведено семінар: «Презентація послуг з професійного навчання».

 

Начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком здійснено начитку лекції: «Договори оренди землі: укладання, внесення змін та розірвання» для осіб, які перебувають на обліку в ЦЗ, в рамках якої присутніх поінформовано та обговорено основні аспекти теми. Крім цього, з присутніми обговорено питання запобігання випадкам домашнього насильства, злочинності, попередження булінгу.

 

  Загальні правила перевезення тварин
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:38
30Kb Скачать скачать
  ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ: ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ (ПАМ’ЯТКА)
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:53
27Kb Скачать скачать
  Правила поведінки при затриманні поліцією
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:57
25Kb Скачать скачать
  ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:10
69Kb Скачать скачать
  ПРАВА ЛЮДИНИ З НАГОДИ ПРОГОЛОШЕННЯ Загальної декларації прав людини
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:11
22Kb Скачать скачать

 16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!!!

У 1991 році Центром жіночого глобального лідерства ініційовано проведення міжнародної кампанії «16 днів проти насильства». З того часу дана кампанія проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня та у ній приймає участь більшість країн світу, у тому числі Україна.

Основними завданнями заходів є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в суспільстві.

Слід зазначити, що період проведення кампанії є невипадковим та охоплює ряд ключових дат, які створюють символічний ланцюжок:

25 листопада – Міжнародний день ООН з викорінення насильства щодо жінок – присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби за відміну рабства. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами;

• 6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками;

• 10 грудня – День прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН підписали Загальну декларацію прав людини, визнавши таким чином право кожної особи на життя, свободу та особисту недоторканість.

Поряд з іншими органами державної влади та громадськими організаціями активу участь у проведення кампанії «16 днів проти насильства» приймають також і правоохоронці.

Зокрема, організовано проведення заходів щодо відпрацювання осіб, які перебувають на обліку поліції у зв’язку із вчиненням домашнього насильства, виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та не в змозі подолати існуючі труднощі  самостійно.

Також заплановано проведення зустрічей співробітників поліції із вихованцями дошкільних закладів, шкіл-інтернатів, загальноосвітніх шкіл та педагогічними колективами навчальних закладів з метою ранньої профілактики правопорушень відносно підлітків, своєчасного виявлення фактів насильства над дітьми.

У свою чергу, для підвищення обізнаності громадян з питань попередження домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до будь-яких видів насильства, а також доведення переліку установ та організацій, до яких особа може звернутися за допомогою у разі вчинення побутового насильства, організовано проведення виступів з даної тематики у засобах масової інформації, трудових колективах та перед населенням.

 

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Нажаль на сьогодні домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. При цьому, більшість сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту скоєння злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше соромляться повідомляти про такі факти не вірячи у можливість реальної допомоги, або ж намагаються просто змиритися з даною проблемою вважаючи її своїм особистим болем. Однак, замовчування може лише ускладнити ситуацію, оскільки порушник уникнувши відповідальності за свої протиправні дії продовжить їх чинити і надалі.

У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Національної поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової служби відповідного територіального підрозділу, спецлінію «102», або відвідавши відділ (відділення) поліції особисто.

При отриманні заяви чи повідомлення про випадок домашнього насильства  правоохоронцями будуть вжиті невідкладні заходи щодо його припинення, а також притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності.

З метою запобігання неправомірним діям у подальшому особа, яка вчинила домашнє насильство, береться на профілактичний облік та з нею проводиться індивідуально-профілактична робота.

Крім того, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення поліція може винести кривднику терміновий заборонний припис, яким кривдника може бути зобов’язано залишити місце проживання постраждалої особи, а також заборонено йому в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Постраждала від домашнього насильства особа може також звернутися до структурного підрозділу з питань сім’ї місцевої державної адміністрації або виконавчого органу з питань сім’ї сільської, селищної, міської ради, до повноважень яких належить здійснення координації діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

У свою чергу, з метою отримання соціальних послуг, інформаційної, медичної, соціальної, психологічної допомоги на безоплатній основі, а також тимчасового притулку, потерпіла особа може звернутися до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Зазначеними центрами проводиться  соціальне  інспектування  сімей,  у яких мають місце випадки вчинення  насильства, а також їх соціальний супровід.

У разі ж вчинення домашнього насильства відносно дитини, доцільно звернутися до органу опіки та піклування або служби у справах дітей, якими в  межах повноважень будуть вжиті заходи щодо захисту її прав.

Для винесення обмежувального припису кривднику, постраждала особа або її представник можуть звернутися з відповідною заявою до суду. При цьому слід зазначити, що судовий збір у такому випадку не сплачується.

У свою чергу, для отримання безкоштовної правової допомоги, на яку мають право усі постраждалі від домашнього насильства особи, необхідно звертатися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Україні діє єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Безкоштовну консультацію з приводу домашнього насильства можна отримати також зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації  за телефоном 0-800-500-335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного).

  забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань відповідно до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, місцевими це
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:11
18Kb Скачать скачать
  Увага!Тренінг
Формат: PNG | Добавлен: 24/08/2020 17:23:38
83Kb Скачать скачать
  Готовність сільських голів Миколаївщини надавати первинну правову допомогу: новий формат.
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:39
4811Kb Скачать скачать
  Права і свободи громадян в умовах воєнного стану.
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:11
96Kb Скачать скачать
  Використання водойм в Україні в цілях любительської риболовлі
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:11
22Kb Скачать скачать

 Відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД

 

З 9 червня 2020 року відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 01.06.2020 року № 1818/5.

 

Конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, розпочався 20 січня 2020 року. Зареєструвалися 1009 адвокатів, документи яких відповідають встановленим вимогам. Взяли участь у проходженні дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» 916 адвокатів.

 

Перший етап конкурсу пройшов без персональної участі адвокатів. Конкурсні комісії розглянули документи адвокатів та оцінили за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосування до них дисциплінарних стягнень, а також результати проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

 

З 17 березня у зв’язку з встановленням карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, було призупинено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Другий етап конкурсу триватиме з 9 по 12 червня. Він передбачає індивідуальні співбесіди адвокатів з конкурсною комісією. Адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.

 

До 23 червня має бути підписаний протокол про результати конкурсу. До 25 червня року – направлений до Координаційного центру з надання правової допомоги. До 2 липня дані про відібраних за результатами конкурсу адвокатів будуть внесені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Результати конкурсу будуть оприлюднені до 3 липня 2020 року.

 

 

 

 Безоплатна правова допомога у смартфоні


Застосунок «Безоплатна правова допомога» - правовий порадник у смартфоні, який може стати в пригоді у багатьох випадках. У цьому відеоролику розповідаємо, як користуватися застосунком, які функції у ньому є, чому він зручний для різних категорій людей.
Щоб завантажити з App Store або Google Play, перейдіть зі свого смартфона за посиланням: 
https://www.legalaid.gov.ua/application.php
Відео створене завдяки мережі PRAVOKATOR правовий клуб

 

https://www.facebook.com/watch/?v=3466789966706607

 

 

   

«Як проголосувати на виборах безпечно»

«Як правильно заповнити бюлетень?»

 

 

  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ