Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Музейна справа

Зустріч зі школярами до Дня українського козацтва

 

 12 жовтня   в Братському районному  історичному музеї ім. М. Радкевича  відбувся захід до Дня українського козацтва. Він збігається із великим православним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Рішення пов’язати святкування дня українського козацтва із таким великим православним святом було прийнято у зв’язку із великою популярністю свята Покрови серед українського козацтва і особливо на землях запорозької Січі.

Тому, саме  в цей день в музей для зустрічі з учнями шкіл селища Братське були запрошені завідуюча сектором культури Олена Буберенко, отаман Буго – Гардової паланки Буго – Чорноморського Коша Петро Висоцький,  голова районної організації ветеранів війни та праці Гамід Мамедов та отець Вячеслав, настоятель Свято-Миколаївської церкви с. Кавуни УПЦ КП, військовий священник.

    Директор музею Валентина Богдан провела з дітьми  цікаву вікторину про знання історії України та козацтва та представила виставку дитячих малюнків.

Учні Братської ЗОШ І-ІІІ ст. та гімназії селища Братське жваво відповідали на запитання, за що були нагороджені солодощами від отця Вячеслава та отамана Петра Висоцького. Майбутніх захисників нашої України посвятили в козаки, прочитавши  присягу на вірність нашій рідній Україні.

 

      Гості привітали всіх юних козаків  зі святом українського козацтва, Покровом Пресвятої Богородиці та Днем захисника України, побажали рости  сміливими, оберігати свою родину та країну.

 

 

Відкрилася виставка «ЛЮДИ СВОБОДИ»

Минуле ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. Разом з тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Тому, що зіткнулись із опором тих, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи.

Саме цим людям в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Люди Свободи» 28 березня 2017 року в виставковій залі Братському районного будинку культури відкрилася виставка фотодокументальних стендів, підготовлених колективом Українського інституту національної пам’яті.

На виставці представлені 25 Людей Свободи, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили відновлення незалежності можливою. Це люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у «шарошці», фізичними та моральними тортурами. Вони не стали тими, хто очолив незалежну Україну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини, але вони, зуміли зберегти свободу собі, пронести її через часи неволі. Завдяки таким людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізовувати свій потенціал.

Під час перегляду учнями, викладачами ДШМ та учасниками і їх керівниками колективів районного будинку культури, виникло питання, чому цих людей, не 25, як зазначалося, а 26? Тому що останній з них, віддав своє життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті, це наймолодший Герой Небесної сотні Назар Войтович, який  загинув на Майдані 20 лютого 2014 року. 17-річний юнак приїхав на Майдан зранку «кривавого четверга» і пробув лише годину, загинувши від кулі снайпера.

Всі ці люди, в свій час готові були відстоювати свободу та незалежність України, тому що саме ці Люди Свободи є гарантами нашої незалежності.

Вони загинули за честь, за волю, за право бути народом: пам»яті Героїв Небесної Сотні

Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість і життя за рідну Батьківщину був присвячений музейний урок «Герої не вмирають», який пройшов 17 лютого в районному музеї за участю завідувача сектору культури райдержадміністрації Олени Буберенко, секретаря Братської селищної ради Світлана Агаркова, очевидців подій на Майдані Олега Салиги і Інни Пшенник та учнів гімназії селища Братське та Братської ЗОШ І-ІІІ ст.

 Директор музею Валентина Богдан розповіла присутнім про те, як під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей а загинуло понад 100 протестувальників. Чому українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській назвали Небесною сотнею та представила музейну експозицію присвячену Героям, які загинули під час Революції Гідності.

 «Вони загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей…», - наголосила ведуча заходу.

А далі відбувся діалог між учнями та свідками тих подій і по очах присутніх було видно, що наші діти пишаються Героями сьогодення, бо в їхніх серцях горить вогонь любов до рідної землі, та велика віра в щасливе майбутнє для нашої країни.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих не тільки на Майдані, а й всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років для того щоб ми з вами змогли побудувати незалежну та процвітаючу країну.

День партизанської слави

У Братському районному музеї імені М.М.Радкевича 22 вересня 2015 року до дня партизанської слави відбулося представлення експозиції «Молодіжні підпілля на Братщині» для учнів ДШМ. Директор музею привітала колектив ДШМ з святом,  нагадала учням про страшні дні війни,розповіла про підпільників на Братщині та побажала їм миру і добра. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про героїв.

 

В 1978 році виникла ідея створення Братського районного музею. Після великої підготовчої роботи, яку виконали активісти – ініціатори, цей важливий суспільний заклад 20.02.1979 року було відкрито в урочистій обстановці.
Районний музей став місцем активної масової патріотично-виховної роботи.
 
 
На стендах, вітринах – предмети матеріальної культури, документи, фотографії.
 
 
Мов захоплююча книга, розповідають вони історію нашого рідного краю від безіменних первісних кочовиків і землеробів до сьогоднішнього дня.
 
Є кінофільм про відкриття та здобутки музею.
Формування національної свідомості, високих громадянських якостей і патріотизму в молоді – найбільш актуальна проблема сьогодення. Музеям району дуже близька «націоналізуюча місія» і вони цілеспрямовано сьогодні працюють над вирішенням проблеми розвитку і формування національної свідомості молодої людини, пробуджуючи інтерес молоді до національної культури, історичного минулого, мистецтва, до кращих творів національної літератури, до усної народної творчості, до самобутніх ремесел українського народу.
 
 
Свято для дітей "Іду з дитинства - до Тараса"
 
 
Літературна композиція  "Шевченко в моєму серці"
 
 
У музеях району зібраний цінний матеріал по всіх направленнях.
 
 
Загальний фонд по районному музеї становить 3360 експонатів, з них оригінальних – 2350. 
 
Щорічно музей відвідують близько 7000 тисяч чоловік. Проводиться до 100 різноманітних заходів та екскурсій.
16 жовтня 2013 року XXIV позачергова сесія шостого скликання вирішила присвоїти музею імя Михайла Миколайовича Радкевича та затвердити статут комунальної організації. 
Проводячи роботу з патріотичного виховання молоді, музей першочергову увагу приділяє формуванню у молоді любові до своєї держави, її народу, готовності брати активну участь у процесах державотворення. Працює музей над вихованням молоді по утвердженню державності України, національних традицій, символіки.
 
 
У музеї відбуваються зустічі з народними майстрами, організовувалися виставки їх робіт.
 
 
Зустріч з народною майстринею Корх Г.І.
 
На фольклорних святах і в період їх підготовки, молодь дізнається багато цікавого про народні звичаї, знайомиться з народними приказками, прислів'ями, загадками, казками. 
 
 
Традиційними в музеї району стали вечори, зустрічі, літературні композиції, альманахи. 
 
 
Виставка дитячих малюнків, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка 
 
Музеї не лише залучають молодь до відтворення історичного минулого, до пошуку, а й сприяють розвитку творчих здібностей. Відбуваються : вечори – пам'яті, вечори – зустрічі з ветеранами війни, вечори – спогади, уроки пам'яті.
          

Зустріч учнів з в'язнями концтаборів, квітень 2014 року

Зустріч учнів з ветеранами Великої Вітчизняної війни, травень 2014 року

 

МУЗЕЇ
музейний фонд: 5086
№ п/п
Назва
Керівник
(П.І. Б., тел. сл., дом,

Книжковий, музейний фонд
Кіл-ть місць читал. залу
Кіл-ть персоналу
Кількість читачів
(осіб)
1
Братський музей
Осадца Валентина Дмитрівна
3350 експонатів
 
1
5950
2
Іллічівський музей
Таричев Дмитро Вікторович
70 експонатів
 
1
180
3
Ново-Костянтинівський музей
Більченко Олена Василівна
759 експонатів
 
1
190
4
Сергіївський музей
Риндіна Валентина Михайлівна
371 експонат
 
1
200
5
Ганнівський музей
Васильєва Лілія Василівна
450 експонатів
 
1
135
6
Григорівський музей
Молчанова Ольга Анатоліївна
86 експонатів
 
1
91

 

 Шкільні краєзнавчі музеї

 

Сергіївський шкільний краєзнавчий музей «Рідний край»

·                      Будемо гідні слави

·                      Історія створення музею

·                      Ініціаторами створення музею в селі Сергіївка стали випускник 1941 року

·                      Музейні

·                      Експозиція про голодомор

·                      Експозиція про ВВв

·                      Експозиція присвячена життєвому шляху солдата

·                      Експозиція підпільний рух

·                      Сучасному поколінню є чим гордитися

·                      Виховні заходи 

·                      Виховний захід 

·                      Тема

·                      Альбом

Ганнівський шкільний краєзнавчий музей

Іллічівський шкільний краєзнавчий музей