Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Бібліотечна система району

Участь в науково-практичному семінарі «Міжнародні бібліотечні стандарти»

9-10 вересня 2018 року директор Братської ЦБС Світлана Недашківська взяла участь в науково-практичному семінарі «Міжнародні бібліотечні стандарти», який відбувся в м. Києві, а організаторами якого є Українська бібліотечна асоціація та німецьке представництво Goethe-Institut Ukraine. Перед присутніми виступили провідні німецькі та українські представники бібліотечної спільноти, які звернули увагу на досвід впровадження стандартів в бібліотеках Європи  та основні напрями діяльності відділу стандартизації Національної бібліотеки Німеччини. А потім відбулось обговорення серед присутніх на семінарі представників бібліотечних систем різних регіонів України, які залюбки ділилися досвідом впроваджень в своїх бібліотеках міжнародних бібліотечних стандартів. Наприкінці семінару було підведено підсумки роботи та вручено сертифікати учасників семінару всім присутнім.

 

 

 

Мандрівка Україною: запрошує бібліотека для дітей

  Велика і прекрасна наша Україна!  Вона має багате й славне минуле, ми пишаємося своєю державою і гордо звемось українцями.

      Напередодні Дня незалежності нашої держави користувачі районної бібліотеки для дітей мали можливість ознайомитись з історією рідного краю, відвідати найтаємничніші  місця нашої країни, пізнати надзвичайну красу природи,  дізнатися про визначні історичні особистості ознайомившись з літературою, яка представлена на виставці «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Яскраві за оформленням та цікаві за змістом книги останніх років видання розкривають перед читачем історію нашого народу  з періоду подій минулого до наших днів.  Цікавість не тільки дітей, а й батьків викликала сімейна настільна гра "Мандрівка Україною", яка  стала гарним доповненням для тих, хто цікавиться історією України, любить читати і мандрувати. Вона просто заворожила наших дітей,  спочатку кожен намагався якнайшвидше скласти пазли,  в результаті отрималось ігрове поле форматом А2 з зображенням стилізованої карти України. А потім діти з задоволенням кидали фішки і мандрували  регіонами нашої країни. На карті зображено 134 цікавих історичних, природних, сакральних об’єктів, місця народження відомих українців, місця славних баталій та багато іншого. «Книга мандрів», яка входить у комплект гри, містить описи до кожного зображеного об’єкту, номер об'єкту на карті відповідає номеру в книзі. Ось так граючись, можна побувати у більше як 100 цікавих куточків нашої країни.

    Виставка + гра буде діяти до 1 вересня. Тож запрошуємо в подорож  тисячолітньою Україною  разом зі своєю родиною, друзями, пізнавайте, навчайтесь, розважайтесь! Занурюйтесь у цікавий світ гри та читання!

 

 

Д. Вініченко,

заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС      

Канікули – в бібліотеці

До Всесвітнього дня навколишнього середовища підготували подорож - знайомство «Майбутнє нашої планети в наших руках», на яку 6 червня завітали діти пришкільного табору «Веселка» разом з вчителями Т.В.Врещ та Л.І. Куценко.  

        Основне завдання цієї зустрічі виховати дбайливе ставлення до природи, дбати та берегти красу рідного краю. Адже влітку діти проводять багато часу на природі, інколи з батьками, інколи самі. Тож кожен повинен розуміти, що всі ми, люди, теж частинка природи, і як ми будемо ставитися до всього, що нас оточує, тим нам і віддячить природа.  На дітей чекала подорож по заповітних місцях Миколаївщини, де вони дізналися історію виникнення с.Трикрат та його славнозвісного лісу, як  він насаджувався та  ріс, про флору і фауну цього краю. А ще діти з задоволенням переглянули відеоматеріал про Миколаївський зоопарк, один з найкращих зоопарків Європи, де крім різноманітних тварин створено зону рослинного світу.  І, звичайно ж, як  без хитромудрих запитань, загадок та  ігор, які з задоволенням наввипередки відгадували самі кмітливі та швидкі.  А ще всі дружно згадала та заспівали пісеньку – заклик з нашого дитинства «Іди, іди дощику».

   А  завершився захід  дружнім танцем під пісню С.Ротару «Ти –Земле моя».

 

Д. Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

 

 

Урок доброти в дитячій бібліотеці

 

 В рамках обласної літературної акції «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини» 25 квітня Братська районна бібліотека для дітей провела урок доброти «Василь Сухомлинський – учитель добра і краси» для учнів 5-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні переглянули презентацію про життя та творчість великого вчителя та  письменника, який усе своє життя присвятив дітям.  32 роки Сухомлинський вів педагогічний щоденник, у якому записував свої спостереження за поведінкою учнів. А потім ці розповіді виливалися на папір і ставали книгами. Книга «Серце віддаю дітям» в 1974 році отримала високу нагороду – Державну премію УРСР.  

         Бібліотекар Ольга Жикобіна познайомила з друкованими творами автора, які   допомагають зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому, сприяють вихованню  людяності, великодушності, самопожертви, чесності, працьовитості, відповідальності, любові до людей, до рідної землі. Василь Сухомлинський передав нам у спадок 10 заповідей, керуючись якими  діти оволодіють мистецтвом спілкування, навичкам взаємодопомоги, пробудять щирий інтерес до всього корисного, морального, бажання назавжди зберегти людську гідність. Якщо кожен у своєму житті буде дотримуватись цих заповідей, то між людьми буде панувати любов і злагода, повага і розуміння. Разом з бібліотекарем Д.Вініченко та вчителем А.Поборською діти на прикладах з особистого життя  діти розмірковували про добро і зло, про вихованість і чемність, про повагу до старших та любов до батьків.

   А на завершення зустрічі учениця Катерина Поборська зачитала повчальне оповідання В.Сухомлинського «Любий синок» з добірки «Вогнегривий коник», діти обговорили поведінку головних героїв, які є прототипами наших сучасників. Тож творчість великого вчителя Василя Сухомлинського і сьогодні  вчить нас усіх  бути добрими, чуйними, дбайливими відповідальними та людяними.

П’ятнадцятирічне ювілейне засідання клубу «Надвечір’я»

 

П’ятнадцятирічне ювілейне засідання бібліотечного клубу «Надвечір’я» відбулося 29 березня 2018 року в Братській центральній районній бібліотеці.

Ідея створення клубу належала засновникам й ініціаторам: Олександрі Василівні Попковій, Наталі Олексіївні Беньковській та Валентині Андріївні Головатій.

 З цією знаменною датою учасників клубу прийшли привітати перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, заступник голови райдержадміністрації Андрій Бунько та керуюча справами виконавчого апарату  районної ради Наталя Глаголенко,  селищний голова Єгор Кравець та керівники організацій-партнерів, які протягом періоду існування клубу підтримували їхню діяльність: головний лікар центральної районної лікарні Ольга Васильченко, начальник відділу Пенсійного фонду Олександр Скрипник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Кравець, голова районної організації людей з інвалідністю Надія Литвиненко, директор територіального центру соціального обслуговування Оксана Онопрієнко, директор Братського районного музею Валентина Богдан. Вітаючі висловили вдячність ювілярам за неоціненний досвід та мудрі поради й запевнили, що завжди будуть підтримувати їхні добрі починання, робити все, щоб люди поважного віку відчували допомогу і підтримку.

Слід відмітити, що кожне засідання клубу є святом гарного настрою для його учасниць, а допомагає їм у цьому голова клубу Олександра Попкова. Тут вони мають можливість познайомитися з цікавими людьми, яких  запрошують в гості.

Члени клубу серйозно готуються до проведення заходів, охоче відгукуються на прохання підготувати цікаву розповідь, пишуть поезії, вносять своє бачення у хід сценарію. Ніхто не залишається осторонь, у кожного є можливість проявити себе, розкрити свій внутрішній світ, творчий потенціал. 

  Від працівників культури сердечні привітання для учасників клубу «Надвечір’я» переплітались з чудовими пісенними номерами самодіяльних артистів районного будинку культури та вихованців Будинку творчості школярів та юнацтва. Усі виступаючі бажали «надвечірцям» міцного здоров’я та бадьорості духу, довгих років активного життя і сімейного затишку.

Семінар-нарада  бібліотекарів району: визначено пріоритетні напрямки розвитку бібліотечної системи на 2018 рік

«Сучасна бібліотека – центр реалізації суспільно корисних ініціатив та інформаційного забезпечення потреб сільської громади», саме під таким гаслом 17 листопада в центральній районній бібліотеці відбувся семінар-нарада, в якому взяли участь працівники бібліотечної системи району та завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, яка наголосила на важливості створення на селі інформаційних центрів та оволодіння працівниками бібліотек комп’ютерними технологіями і ресурсами для більш якісного надання інформаційних та бібліотечних послуг населенню району.

Директор ЦБС Світлана Недашківська вручила сертифікат про успішне проходження дистанційного навчання на базі  регіонального тренінгового центру при обласній  бібліотеці ім. Гмирьова бібліотекарю читального залу Братської ЦРБ Наталі Команівській та запропонувала переглянути презентацію на тему «Бібліотеки Братської ЦБС: аналіз діяльності та орієнтири розвитку», в якої, як приклад для сільських бібліотек, висвітлювалися заходи та проекти, які впроваджені в діяльність центральної районної бібліотеки за 2017 рік.

 Детально зупинилась на вимогах до структури та змісту в планово-звітної документації методист ЦБС Валентина Куліш. Також були розглянуті такі питання, як: «Довідково-інформаційне обслуговування», «Тенденції формування та організації бібліотечного фонду: використання УДК», «Діти та книги – без кордонів» та проведена ділова гра «Впровадження креативних ідей у професійний бібліотечний простір».

 Семінар-нарада відбувся за активної участі всіх бібліотекарів району, визначено пріоритетні напрямки розвитку бібліотечної системи на 2018 рік.  

Зміни заради громади: до Всеукраїнського дня бібліотек

Сьогодні для публічних бібліотек дуже важливим є осмислення своєї ролі і зміцнення позицій у громаді. Держава належним чином оцінює значення бібліотек і тому Указом Президента свято Всеукраїнського дня бібліотек відзначається 30 вересня. Для кожної освіченої людини, бібліотекар-це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедре з повною віддачою служить суспільству, читачеві. Особливим багатством бібліотек завжди були і будуть її кадри - талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти.

          Завдяки тісним партнерським зв’язкам Української бібліотечної асоціації (УБА) та Goethe-Institut в Україні забезпечується співпраця між українськими та німецькими бібліотекарями, міжнародні семінари та форуми, професійні обміни. Так, на запрошення Української бібліотечної асоціації та німецьких партнерів в березні 2017 року, я відвідала міжнародний семінар «Адвокація на користь сталого фінансування бібліотек в умовах економічної нестабільності» доповідачами якого були  німецький та українські експерти з питань формування і розподілу бюджету бібліотеки, адвокаційної діяльності. Запрошений референт Урсула Георгі (Німеччина) працює з 2000 року на посаді професора кафедри інформаційного маркетингу Технічного університету м. Кьольн, факультет інформаційно-комунікаційних систем. З вересня 2011 року вона обіймає керівну посаду в Центрі післядипломної освіти бібліотекарів та інформатиків. Урсула Георгі є також членом ради фонду інформаційного центру наук, консультативної ради Німецького інституту медичної документації та інформації, а також комісії «Сервіс для читачів» німецької бібліотечної спілки, її лекції на наукових конференціях вже почули у різних університетах багатьох країн. Дослідження пані Урсули охоплюють сфери управління якістю інформаційних послуг, підвищення лояльності клієнтів, брендингу, інформаційних пристроїв, ціноутворення інформаційних послуг, стратегічного аналізу та управління інноваціями.

        Також перед нами виступали: Лариса Нікіфоренко начальник Управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України, Ірина Шевченко директор інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент УБА, Валентина Пашкова, координатор американських центрів Посольства США в Україні, віце-президент УБА, член комітету ІФЛА зі свободи доступу до інформації та свободи висловлення, Ярослава Сошинська та доцент Національного технічного університету України «КПІ ім. Ігоря Сікорського» виконавчий директор УБА.

        Мова йшла про те, що бібліотеки є не просто книгозбірнями, а простором для отримання постійного досвіду. Бібліотека - це, з одного боку, місце зустрічі, комунікації, а з іншого - оазис, який дає змогу абстрагуватися та дарує відчуття чогось нового, неочікуваного, приємного - місце споглядання. У інформаційно-цифрову епоху та час, коли майже все доступно, аналогічні речі матимуть менше значення, а речі, до яких можна доторкнутися, місця, де можна зустріти та познайомитися з новими людьми, ставатимуть все більше привабливими. Одним з таких місць є бібліотека.

         Використання нових технологій і соціальних мереж є одним з ключів до участі в житті суспільства, має вплив на послуги бібліотеки  оформлення приміщення відповідно до цілей використання: місця для індивідуальної і групової роботи, кімнати відпочинку. Makerspace (простір, який запрошує вас до самостійної творчої роботи) ігрові зони.

         У часи тотальної цифрової комунікації і соціальних мереж необхідно все більше місць активної дії і безпосереднього спілкування між людьми. У майбутньому бібліотеки поступово трансформуються у так зване «третє місце», поряд з квартирою і місцем роботи, та їх значення привабливого місця зустрічі з гарною приємною атмосферою постійно зростає.

           Бібліотека охоплює широкий спектр користувачів різноманітного віку та інтересів і є некомерційним і доступним місцем зустрічі. Бібліотека з одного боку пропонує власні послуги, а з іншого, є відкритою для всіх охочих та зближує людей. Саме в бібліотеках реалізуються програми та надаються послуги користувачам, втілюються у життя ідеї і проекти самих користувачів.

        Хочу відзначити, що наша бібліотека, також рухається у напрямку змін. Ми вийшли на новий рівень здійснення бібліотечних послуг. Насамперед для користувачів діє Інтернет-центр, з недавнього часу розпочав свою роботу безкоштовний кіноклуб завдяки участі бібліотеки в проекті «Все про Європу: читай слухай, дізнавайся в Пунктах Європейської інформації в бібліотеках». Дякуючи коштам, які було виділено з районного бюджету на придбання мультимедійного обладнання демонструються фільми, які представляє нам Українська бібліотечна асоціація разом із кінодистриб’юторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україні. В  бібліотеці здійснюються і платні послуги - здача в оренду приміщення для проведення конференцій, зборів, і навіть весільного обряду, та інші. Ми завжди перебуваємо в пошуку нових послуг, які будуть корисні нашій громаді. А якщо у когось є ідеї стосовно роботи нашої бібліотеки і її перевтілення в центр громади, то чекаємо  пропозицій за телефонами 9-11-98, 9-16-80.  

      Тільки в тісній співпраці з владними структурами, громадськими організаціями бібліотека в повній мірі може довести свою соціальну значущість та зміцнити свій імідж.

      В день професійного свята хочу побажати своїм колегам творчого натхнення, здійснення всіх заповітних мрій, достатку в родинах. Колегам, які знаходяться на заслуженому відпочинку здоров’я, оптимізму, довголіття миру та злагоди.

Директор Братської ЦБС Світлана Недашківська

  Програма розвитку Братської ЦБС на 2015-2020 рр. кандидата на посаду директора Братської ЦБС Недашківської С.Б.
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:48
43Kb Скачать скачать

Година миру в районній бібліотеці для дітей

 

21 вересня весь світ відзначає Міжнародний день миру, як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. В Україні цей день почали відзначати з 2002 року, тож щороку весь український народ разом з жителями всієї планети демонструє бажання жити в мирі і злагоді.

  Наша країна протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. Смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання  український народ пережив на собі. Сьогодні на сході нашої країни лунають постріли і проливається кров. Тож саме в цей день в нашій країні, як і в усьому світі, ми закликаємо всіх жити в мирі і злагоді.

     До районної бібліотеки для дітей завітали учні 4-А класу Братської ЗОШ І ступеня разом з вчителем О.О.Волошиною  на годину миру «Будемо усі дружити - в злагоді і мирі жити». Бібліотекар розповіла про історію виникнення цього свята, яке проголосив папа римський Павло VІ в 1968 році. З давніх-давен символом миру вважали голуба, який приносить мир, спокій, щастя. Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після  закінчення Другої світової війни під час проведення І Всесвітнього конгресу прихильників миру. Емблема миру – білий голуб, був намальований іспанцем, геніальним художником Пабло Пікассо.

          Діти переглянули відеоролик «Мир  без війни», який закликає до миру і дружби, потім обговорили як кожен розуміє слово мир. Цікаво було послухати міркування четвертокласників про мир у їхньому колективі, та що кожен з них повинен робити для того, щоб всім гарно жилося. А ще діти підбирали синоніми й антоніми до слова «мир».  А потім всі з задоволенням малювали крейдою голубів миру на площі перед бібліотекою.

   Ми щиро сподіваємось, що школярі зрозуміли, наскільки важливо підтримувати мирні та дружні відносини з оточуючими, адже саме це є запорукою мирного та безконфліктного життя.

 

Д.І Вініченко,

заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стартувала програма  літніх читань «Веселі канікули з книгою»

 

В рамках літньо - оздоровчого сезону 2017 року  в Братській  районній бібліотеці для дітей стартувала програма  літніх читань «Веселі канікули з книгою». В день цікавої книги працівники бібліотеки запропонували нашим користувачам  найпопулярніші книги 2017 року.  В десятку найбільш запитуваних авторів потрапили книги В. Нестайка,  І. Роздобутько, Л. Ворониної, М. Рибалко,  В. Рутківського, О. Лущевської, М. Павленко, Р. Толкіна, Дж.К.Ролінг, С. Дерманського.  

В день читання «Читайте з нами, читайте у нас»  на порозі бібліотеки дітей зустрічав бібліопотяг  «Бібліотека – наш дім», девізом якого є «Читати - модно,  читати- престижно».  На дітей чекали найвідоміші та найулюбленіші казки усіх часів із серії «Енциклопедія золотих казок». Разом з бібліотекарем діти поринули у світ,  де добро перемагає зло, де щирість краща від хитрощів, щастя треба шукати, а наймогутніша сила з – поміж усього – любов. 

До бібліотеки завітали діти пришкільного табору «Веселка» Братської ЗОШ І ступеня разом з  вчителями Л. Осадчою та А. Вініченко. Працівники бібліотеки підготували екскурсію – знайомство. З розповіді бібліотекаря діти дізналися про історію районної бібліотеки для дітей та книг, яких у бібліотеці майже біля 30 тисяч. Школярам було цікаво дізнатися,  чому на абонементі можна взяти почитати книги додому, а в читальному залі – ні. Бібліотекар познайомила дітей з періодичними виданнями та з виставкою «Віночок народних свят»,  на якій представлена література про літні свята нашого народу -  Івана Купала, Трійцю, Маковея, Великого Спасу, Дня Петра і Павла.  Всі  з задоволенням  гралися  та змагалися у конкурсах. З великим задоволенням   діти переглянули мультфільми  «Котигорошко» та «Бабай»  і спробували намалювати головних героїв.  На згадку про цю зустріч  учні  подарували свої малюнки бібліотекарям.

На свято «Веселкове дитинство»  бібліотеку відвідали діти табору «Горизонт» Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня разом  з вчителями О. Случинською та С. Деменко. Заступник директора по роботі з дітьми Данута Вініченко  привітала дітей з Міжнародним днем захисту дітей та початком літніх канікул і запропонувала вирушити у цікаву диво – мандрівку. На першій зупинці «Казковій» діти згадали свої улюблені казки завдяки вікторині,   а потім рушили далі. На  зупинці «Веселі старти » бібліотекар Ольга Жикобіна провела гру – змагання, в якій кожен мав можливість позмагатися з своїми друзями та отримати в нагороду оплески. Неабияку цікавість викликала зупинка «Всезнайка»,  де дітей чекала  вікторина, яка виявилась нібито і не складною, але все ж таки на деякі питання  дітям вдалося дати вірні відповіді не з першої спроби. На завершення зустрічі школяриків  чекала зустріч з відомими героями мультсеріалу «Ну, постривай!»  та їх пригодами.

Працівники районної бібліотеки вітають своїх читачів з початком прекрасної пори року – літа та бажають гарних теплих днів, незабутнього відпочинку і цікавих зустрічей у бібліотеці.       

Конкурс читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»

 

          Братська районна бібліотека для дітей нещодавно оголосила конкурс для своїх читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»  і запросила всіх бажаючих взяти у  ньому участь.

Відгукнулися найбільш активні родини, які  дійсно  дружать з книгою,  люблять приходити у бібліотеку та брати участь у  цікавих заходах.

І ось настав час підбити підсумки і визначитися із переможцями. Тому 15  травня  запросили родини, які   представили на конкурс свої  фотороботи, у затишну залу  дитячої бібліотеки.

Всі, хто завітав, в першу чергу поспішили  до фотовиставки, адже було цікаво  побачити і своє зображення з книгою, і подивитися на інші фото. Всі обговорювали  фотознімки, обмінювались враженнями.

А потім  розпочався  сам захід і  ведуча, заступник директора Братської ЦБС Данута Вініченко всіх тепло привітала  зі святами - Днем матері та Днем родини,  подякувала за участь у конкурсі і  відзначила, що  визначені вже номінації: «Книга для родини - як сонце  для життя», «Книга відкриває світ»,  « Моя родина і  я -  читаюча сім’я», «З книгою по життю».

Але нагородження чекало попереду. А  поки що  читачів бібліотеки та їх  родини  чекало цікаве свято. Тож на початку всі  познайомилися, представили себе, привітали один одного дружніми оплесками. Крім мам і бабусь, на свято завітало й два татуся, що було особливо приємно.

А  малеча вже з нетерпінням чекала розваг, ігор, які їм обіцяли дорослі. З  захопленням і ентузіазмом  дорослі вяли участь  у конкурсній грі по відгадуванні  донечок, внучок  по голосу та по ручках; у написанні анкет щодо своїх уподобань, а потім мами та татки підтверджували,  що знають їх  так само, як і їх діти – цей конкурс провела Л.Б.Ворона. А як весело відгадували казки по підказках  О.Г.Жикобіної, а в нагороду отримували  цукерочки!

Особливо веселі і приємні нотки подарували всім  юні актори - Мілана Горшкова та Артур Копаєв – вихованці БТШЮ (керівник Л.Бешлеул) - такі гумористи  припали  всім до вподоби. Діти  дійсно талановиті й веселі.

Про кожного з присутніх було сказано теплі, щирі, доречні  слова  -  і про дітей-читачів, і про їх родини.

І ось настав найбільш хвилюючий момент -  нагородження учасників фотоконкурсу. Директор ЦБС С.Б.Недашковська  відзначила  всі родини  подарунками - цікавими книгами і вручила спільні дипломи бібліотеки та  газети  «Перемога»  у різних номінаціях сім’ям:  Амросових -  Владі та  її мамі Світлані; Бакуменків -  Марині та її батькам Людмилі і Сергію;  Сушко -  Анечці та її батькам Людмилі і Юрію;  Вовк -  Даринці та Назару і  їх батькам Олені, Артему;  Симоненків -  Насті  та її  батькам  Віті, Олегу;  Ільчуків -  доньці Юлі та її батькам  Вікторії, Володимиру; Солонченків -  донькам Насті, Ірині,  сину  Сергію та  мамі Юлі;  Ірині  та Тетянці Стрепенюкам.

Книги  у подарунок дітям  були придбані  за кошти  районного осередку БПП «Солідарність».

 А потім всіх дітей та дорослих запросили за  щедрий  солодкий стіл, смаколики для якого – тістечка, блинчики, тортики, печиво -  своїми вмілими руками приготували  працівники районної бібліотеки для дітей.

Захід відбувся  при іформаційній підтримці  районної газети «Перемога».

Організатори вдячні всім, хто сприяв  проведенню цього  свята, а   учасники  висловлювали велику подяку працівникам дитячої бібліотеки  за таку теплу, гарну й змістовну зустріч  у колі друзів-читачів.

Майстер-клас з писанкарства

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва, яка з кожним роком набуває все більше й більше популярності серед населення. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображуються на пташиних яйцях. Саме з цього традиційного ремесла українців – писанкарства - 14 квітня 2017 року працівники центральної районної бібліотеки провели майстер-клас.

 До участі в ньому долучилися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, учні ПТУ-17 разом з викладачем Світланою Білоіваненко та працівники бібліотеки.

Майстер-клас проводила Лілія Скрипник, яка власноруч виготовила для всіх писачки (приладдя для розпису) та ознайомила всіх присутніх з історією та різновидами писанок. Під час виготовлення писанок всі присутні зарядилися Великоднім настроєм та отримали масу задоволення від своєї власноруч розписаної писанки, тому що для багатьох це була перша така декоративна робота.

Керівники району, завітавши в бібліотеку, виконали ще одну приємну місію, привітали та вручили подяку за багаторічну сумлінну працю і великодній дарунок заступнику директора по роботі з дітьми Дануті Вініченко, яка відзначила вчора ювілейний день народження.

Вітаючи всіх з наступаючим великим святом Великодня, запрошуємо всіх на такі майстер-класи, які з цього року будуть проводитися в бібліотеках району традиційно.

 

Бібліо-фольк-паті «Цей дивовижний світ - Японія»

 2017 рік визначений роком Японії в Україні. Бібліо-фольк-паті  «Цей дивовижний світ Японія»  пройшло  в Братській  районній бібліотеці для дітей в ці квітневі, сонячні дні. Японію називають країною вранішнього сонця, а цвіт сакури (декоративної вишні) міцно пов'язаний з історією, культурою і релігією Країни вранішнього сонця. Сакура – національний символ  Японії, якому присвячено безліч пісень і віршів. З кінця березня до початку квітня  Японія вкривається біло-рожевими квітами, в парках, садах, на алеях збираються безліч людей щоб помилуватися воістину прекрасним і захоплюючим видовищем. Цей звичай отримав назву  «ханами», що означає «розглядання квітів».

   Яскраву, святкову атмосферу створили працівники бібліотеки разом з помічницями А.Солонченко та О. Онищенко для учнів 3-го класу Братської ЗОШ І ступеня, які прийшли на захід разом з педагогом Людмилою Василівною Черепіною. Бібліотекар розповіла  цікаві факти про  унікальну країну, її традиції, людей. Діти дізналися багато нового й цікавого про цю сонячну країну.  Дітям було цікаво дізнатися про те,  що навчальний рік у японських дітей починається першого квітня, як проходить процес навчання,  про те що маленьких дітей учать спочатку співати й малювати, а потім говорити, читати, писати.

Діти з захопленням  переглянули відеоролик «Японія – країна вранішнього сонця», який доповнив розповідь бібліотекаря яскравими відео картинками про природу Японії, її традиції,  життя японців.  Елементи атрибутики, відомі в Японії віяла, прибори для чаювання та інші побутові фрагменти створили стилізовану зону японської домівки. Але справжньою прикрасою стала «японочка»,  яка мило і гостинно запросила всіх до чаю. Під час чаювання бібліотекар розповіла про  ритуал чаювання, який має свої особливості. За традицією чаювання, це  процес, який передбачає особливу атмосферу гармонії, шанування, чистоту і спокій. Ці чотири принципи  є невід'ємними  частинами чайної церемонії. Діти  пили чай і, як згідно японській традиції,  за задоволенням повторювали «дуже смачний чай».

      Свято закінчилося, а діти ще довго з захопленням ділилися враженнями про цю загадкову, цікаву, неперевершену країну Японію, її традиції та особливості.   

 Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

Щоб більшало вдумливих читачів: тиждень дитячого читання на Братщині

Цікавий світ казок, пригод, подорожей чекав дітлахів Братського району під час заходів,  які пройшли в Братській районній бібліотеці для дітей в рамках Тижня  дитячого читання.  Радісний настрій, справжнє казкове свято подарували нашим дітям працівники обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна під час  відкриття тижня.

А потім у районній бібліотеці дітей чекали цікаві знайомства з виставкою творів - ювілярів 2017 року «Літературне сузір’я», творчістю Миколаївських письменників «Творче слово краян», виставкою новинок – цікавинок «Новеньку книгу почитай – у світ  цікавий завітай» та інші.

Протягом тижня до бібліотеки завітали учні Новоолександрівської  та Ганнівської шкіл.  Бібліотекари розповідали дітям історію бібліотеки, познайомили з фондом та творчістю письменників Миколаївщини, які в різні часи були гостями нашого селища:  А. Кріхелі та В. Марущак, а також письменників Братщини – Т. Бачиною,  В.Бобріцьким, Л.Чулковою, В.Могильницьким, В.Радкевичем.

Учні Новоолександрівської ЗОШ разом зі своїм вчителем Валентиною Головатою  працювали з галузевою літературою, знайшли багато  матеріалу з питань, які їх цікавили. Бібліотекар читального залу Людмила Ворона познайомила дітей з довідковою літературою по  природознавству, допомогла знайти необхідну інформацію. 

Зустріч  з учнями Ганнівської школи, які приїхали до нас разом з вчителями, також пройшла цікаво та змістовно.  Дітей вразило художнє оформлення бібліотеки,  зони спілкування, різноманітність та актуальність виставок. Бібліотекар розповіла про заходи, свята, зустрічі, які проходять в стінах бібліотеки. Увагу дітей привернула виставка «Країна сакури – Японія», яка оформлена в бібліотеці до  Року Японії. Відеоролик «Цікава Японія» став гарним, яскравим  відео-доповненням  до розповіді бібліотекаря про цю країну.

Учні 4-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня разом з бібліотекаром Тетяною Чумачок стали учасниками діалогу-знайомства «Нехай квітне моя земля», під час якого бібліотекар розповіла про Червону Книгу та занесені до неї рослини, пограли у гру – фантазію «Добери слова» та послухали легенди про квіти, які ростуть у нас на Братщині. На завершення кожної зустрічі працівники бібліотеки закликали дітей берегти рідну природу,  нашу землю і все, що на ній росте та звичайно відвідувати бібліотеку та читати книжки!   

У бібліотеці, як відомо, канікул немає. Двері Братської районної бібліотеки завжди відкриті для наших користувачів, керівників дитячого читання та їх батьків. На початку літніх канікул нашу бібліотеку відвідали учні пришкільного оздоровчого табору, де на них чекали веселі подорожі, літературні ігри, цікаві вікторини, конкурси та змагання. А ще немало різноманітної тематики книжечок, періодичних видань та цікавих віртуальних подорожей.

Наші діти – допитливі, талановиті та творчі особистості. Вони займають призові місця у різноманітних конкурсах та змаганнях, зачаровують своїми літературно-поетичними творами, мелодійним голосом та хореографічними здібностями. А ще наділені великим акторським талантом. Про це ми дізналися, запропонувавши дітям взяти участь у зйомці відеоролика за мотивами оповідання І.Франка «Премудрий Гриць та його друзі», присвяченого Року Великого Каменяра. Головна роль дісталася учню 4-А класу Братської ЗОШ І ступеня Павленко Антону, який з легкістю увійшов в образ героя. Відео потребувало значної кількості акторів, і приємним здивуванням стало те, що всі діти відповідально поставилися до зйомки та гарно зіграли кращих друзів премудрого Гриця. Серед них були і найменшенькі – учні 1-Б класу Калько Артем, Манжос Антон та Павленко Тая.

Організувати відеозйомку нам допомогли директор районного Будинку культури Г.Л.Меріков, монтаж здійснив оператор комп’ютерного набору С.Г. Ішков. Також ми висловлюємо подяку педагогічному колективу Братської ЗОШ І ступеня на чолі з директором Т.В.Врещ.

Відеоролик вийшов оригінальним та веселим. Тож всі бажаючі можуть знайти його у пошуковій системі Google, чи на відеохостингу YouTube ввівши «Премудрий Гриць та його друзі», або перейти по прямому посиланню:  https://www.youtube.com/watch?v=8jsNvrfOwpQ

Бажаємо  приємного перегляду та  запрошуємо всіх до бібліотеки у ці літні дні!

 

 

Д.І.Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 2 грудня 2015 року працівники Братської центральної районної бібліотеки на вулицях селища Братське провели інформаційно-просвітницьку акцію «Молодь проти СНІДу».

 

 

Основною метою цього заходу було розширення знань про ВІЛ-інфекцію та СНІД, основні шляхи передачі вірусу та способи безпечної поведінки, формування власної відповідальності, пропагування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Працівники вручили кожному учаснику пам’ятку-застереження про СНІД.

 

 

Напередодні Міжнародного дня інвалідів 27 листопада 2015 року в Братській центральній районній бібліотеці відбулось засідання бібліотечного клубу «Оберіг».

На заході були присутні: начальник УПСЗН Т.Кравець, начальник ВДФССНВ в Братському районі О.Галабан та голова організації союзу інвалідів України Н.М. Литвиненко, яка зазначила, що їх організація займається допомогою у вирішені проблем, які виникають у інвалідів, що перебувають на обліку, щоб кожен відчував себе захищеним та потрібним суспільству. Розповіла про основні права та гарантії інвалідів, згідно з ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів України».

Т.Кравець довела до відома інформацію про кількість інвалідів на території Братського району та розповіла про роботу організації. Про роботу фонду страхових виплат інвалідам розповіла О.Галабан. Директор Братської центральної районної бібліотеки С.Б. Недашківська познайомила учасників з проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва за фінансової підтримки Канади (DFATD), та запропонувала всім бажаючим приєднатися.

За активну життєву позицію було нагороджено: В.Матяш, О.Козерівську та вручено подарунки.

 

 

Ювілейна конференція  в бібліотеці ім. О.Гмирьова

24 вересня 2015 року в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбулася 5-та ювілейна конференція «Миколаївське регіональне відділення УБА: реалії та тенденції розвитку професійного середовища». 

 

У роботі заходу зяли участь бібліотечні працівники, представники органів влади та громади, Української бібліотечної асоціації, програми «Бібліоміст», засобів масової інформації, партнери бібліотек.

 

На конференції відбулося професійне обговорення стратегічних напрямків розвитку МРВ УБА, обмін досвідом, презентація ініціатив районних централізованих бібліотечних систем на «Майданчику інновацій», нагородження бібліотечних працівників та партнерів.

В роботі конференції взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, начальник відділу культури райдержадміністрації Олена Буберенко та директор Братської централізованої бібліотечної системи Світлана Недашківська.

 

На «Майданчику інновацій» наша бібліотека представила інноваційний «Бібліоволонтер»,

а приємною несподіванкою було вручення грамоти від голови Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації Н.Ф. Богзи за активну професійну діяльність, що сприяє розвитку МРВ УБА директору Братської централізованої бібліотечної системи Світлані Недашківській.

 

 Вітаємо!!!

 

День партизанської слави

 

З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів та підпільників в роки Другої Світосої війни проти фашистських загарбників, Президентом України 20.10.2001 року було встановлено щорічне державне свято День партизанської слави,яке відзначається 22 вересня.

 

До цього дня в Братській центральній районній бібліотеці оформлено виставку-спогад «Тихі зорі вічної пам҅яті», яка містить книги статті, фотодокументи, що свідчать про подвиг партизанів та підпільників у період війни. Бібліотекар А.Тенетко розповіла студентам групи 13 ПТУ-17 (керівник Н.Мірошніченко)  про підпільників, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.

 

 

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави.

За загальним визнанням, Друга світова війна по праву називається всенародною. Підтвердженням цього є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.

22 вересня працівники районної бібліотеки для дітей підготували годину спілкування за книгою М.Кравченка «Година безсмертя». Збірка нарисів розповідає про дівчат і матерів, які, благословивши чоловіків, синів, коханих і братів на смертний бій з лютим ворогом, самі вступили в боротьбу проти нього. В «Баладі про Олю з Миколаївщини» автор розповідає про Ольгу Барабан, яка очолювала підпільний рух молоді проти ворога в рідному селі Костувате на Братщині. Оля та її друзі вели антифашистську боротьбу та підтримували зв'язок з підпільною організацією, яка керувала партизанським рухом в цьому регіоні. Фашисти схопили Ольгу та її друзів і закатували, але світла пам'ять про них залишилася в серцях вдячних земляків.  

В цілому протягом війни партизани України знищили близько 500 тисяч гітлерівських солдатів і офіцерів, розгромили 467 ворожих гарнізонів, комендатур, штабів, пустили під укіс 5019 ешелонів з живою силою і бойовою технікою, підбили і захопили 1566 танків і бронемашин, 790 гармат, 13535 автомашин, 211 літаків. 

Багато років пройшло з того часу. Покоління дітей, онуків і правнуків пам’ятає і гордиться героями, які вибороли нам мир та щасливе життя. Сьогодні, коли Україна знову переживає тяжкі часи, ми закликаємо до миру, свободи та незалежності.


 

«Літературний світ Віри Марущак» під такою назвою пройшла скайп – зустріч з відомою письменницею нашого краю, яка пише для дітей. Разом з керівником факультативу світової літератури «Літературна мозаїка» Г.Л. Авдєєвою та бібліотекарем Костуватської бібліотеки Г.А.Бондаренко діти з нетерпінням і хвилюванням чекали на цю зустріч. А хвилюватись було чого. Адже вперше працівники районної бібліотеки для дітей організували зустріч у такому форматі. А нагодою стала визначна подія у житті нашої землячки, Віри Іванівни, ювілейна дата дня народження.

Зустріч відбулася в рамках бібліотечної програми «Майбутнє Братщини – талановиті діти» засідання об‘єднання «Юні і талановиті». На зустріч прийшли учні гімназії, обдаровані, талановиті діти. Кожен з них особистість, кожен готувався до цієї зустрічі з особливим почуттям відповідальності. Анастасія Обелець прочитала вірш, який вона написала та присвятила письменниці. Кислякова Надія адресувала Вірі Іванівні прекрасні побажання у віршованій формі, а також подарувала іменинниці та всім учасникам зустрічі свій власний вірш про Україну та її світле майбутнє. Зворушливо прозвучало музичне вітання від Інни Стеценко, пісня-привітання з побажанням добра, радості та щастя.  

Віра Іванівна має не одну освіту, вона відома на Миколаївщині журналістка. Тож діти вирішили помінятись ролями і взяти у письменниці святкове інтерв’ю. «Журналісти» різних шкільних видань Бугаєвська Наталя, Кислякова Даша, Жилінська Валерія, Пузняк Аліна, Ленда Валя, Ребрунова Олександра, Мастіловська Ліза (гімназія) та Лінчук Настя, Бондаренко Саша, Козерівський Едуард (Костуватська б/ф) цікавились життям, творчістю та планами на майбутнє письменниці. Віра Іванівна з задоволенням давала інтерв’ю,  розповіла про свої видання. Дітей зацікавило те, що малюнки до відомої казки «Зайченя» намалювала звичайна дівчинка.  Адже серед наших дітей також є талановита дівчинка, майбутня художниця, Ліза Мастіловська. Її картини неодноразово демонструвались на різноманітних виставках, і сьогодні є окрасою виставки «Творча феєрія» в районній бібліотеці для дітей. А дві подружки 9-го класу, Марина Чеботар та Віка Макаревич, поділились своїм враженням про творчість письменниці та поцікавились останнім її твором, «Гомін білого інею». Цей твір письменниця написала для дітей старшого віку, тож, звичайно, діти знають про це видання.  

Час зустрічі швидко збіг до кінця. Щирі слова найкращих побажань адресувала дітям письменниця, а ми, в свою чергу, побажали Вірі Іванівні весни у серці, радості в душі і безмежного джерела творчої наснаги. 

        

  

   

Григорівська бібліотека-філія розташована в центрі села Григорівка. Сільська бібліотека знаходиться в будинку культури, займає площу 66 м2. Бібліотека має окремий вхід/вихід, що забезпечує вільний доступ користувачів до приміщення. Поряд з бібліотекою знаходиться приміщення середньої школи, що зручно для учнів та вчителів. В бібліотеці працює Молчанова Ольга Володимирівна, бібліотечний стаж роботи 17 років, має спеціальну середню освіту. Зайнятість бібліотекаря - 0,5 посадового окладу.

Бібліотека має зручний графік роботи: з 12:00 до 16:00, який відповідає потребам користувачів; вихідні дні – неділя, понеділок.

Робота бібліотеки направлена на реалізацію Всеукраїнських, обласних, районних та бібліотечних програм, нових форм та методів роботи з громадою, співпрацю з партнерами бібліотеки, громадою.

Інформаційно-документальні ресурси Григорівської б/ф становлять 13772 примірника, в тому числі для дітей – 6347 примірників. Бібліотека співпрацює зі спонсорами, звертається з клопотаннями на поповнення бібліотечного фонду та підписку періодичних видань. В 2014 році виділено 385 грн., 90 коп., спонсорських коштів на підписку періодичних видань. Бібліотека отримує 3 назви періодичних видань (газети «Перемога» і «Рідне Прибужжя» за кошти депутата районної ради В.І. Степанова; газета «Розкажіть онуку» за кошти Григорівської сільради).

Кількість користувачів за 2013 рік становила 500 чол, в тому числі дорослих -409, дітей – 35, юнацтво – 56. Відвідування – 2601, в тому числі дітей – 653. Книговидача становить 6005 примірників, в тому числі дітям - 1758 примірників, юнацтву – 317 примірників.

В бібліотеці ведеться алфавітний та систематичний каталоги, краєзнавча картотека статей. Систематично вливаються картки нових надходжень в алфавітний та систематичний каталоги. Ведеться зошит бібліографічних довідок, до складу яких входять і довідки краєзнавчого характеру. Краєзнавчі документи збираються і зберігаються постійно. Краєзнавчий фонд розміщений окремо від загального фонду, забезпечено вільний доступ користувачів до нього. Розстановка бібліотечного фонду здійснена відповідно до ББК. Доповнення до книжкового фонду є краєзнавчий куточок, де представлені роботи місцевих народних умільців (вишивки, поробки з дерева). В бібліотеці працює творче об’єднання «Колобок», на волонтерських засадах майстриня вчить дітей як творчо працювати з тістом.

В бібліотеці розміщено правила користування бібліотекою, книгу відгуків та пропозицій, інформацію про соціальних партнерів. Для зручного обслуговування користувачів в бібліотеці виділено зони: відділ обслуговування користувачів, читальний зал, куточок юного читача. Бібліотекар здійснює сервісне обслуговування на дому користувачів, що цього потребують.

Бібліотекар здійснює нестаціонарне обслуговування в останню середу місяця жителів сіл Тимофіївка (кількість жителів 107 чоловік, в тому числі дітей – 26, юнацтва - 25) та Антонівка (кількість жителів 213 чоловік, в тому числі дітей – 44, юнацтва - 18), обслуговування здійснюється шляхом книгоношення.

При бібліотеці працює опікунська рада бібліотеки, до складу якої входить 5 чоловік.

В бібліотеці оформлено актуальні книжкові виставки: «Держава – бібліотекам України», «Великий син великого народу», «Сильна родина – єдина країна», «Знай та поважай закон» та інші. До знаменних та пам’ятних дат бібліотекар проводить соціокультурні заходи, приймає участь у районних заходах.

Розміщення білборду

23 травня 2014 року в центрі смт Братське для створення позитивного іміджу бібліотеки серед громади, в рамках реалізації маркетингової діяльності централізованої бібліотечної системи «PR + реклама бібліотеки = успіх громади», розміщено білборд «Нові послуги та можливості для громади!».

 «Край, де співає жайвір»

 

21 травня 2014 року в районній бібліотеці відбулася презентація книги місцевої поетеси Лідії Чулкової «Край, де співає жайвір». На цю зустріч зібралися справжні шанувальники творчості нашої землячки, з нагоди виходу в світ її третьої книги.

 

Поетесу щиро вітали перший заступник голови райдержадміністрації М.С. Галабан та начальник відділу культури РДА О.О. Буберенко. Свої побажання Лідії Чулковій висловили редактор та заступник редактора районної газети «Перемога» Н.О. Беньковська, О.В. Бакуменко – члени Національної Спілки журналістів України, також колега по перу Т.І. Бачина. Від молодого покоління поетесу привітала учениця гімназії Аліна Васильченко.

Талант художника вже вдруге щедро подарувала, приєднавшись до поцесу випуску книги, Ірина Овчаренко-Мамаджанова: прекрасна обкладинка нової книги – це її доробок.

Ведуча Тетяна Сіньковська подякувала меценатам, завдяки підтримці яких було видано книгу.

Презентація була теплим, сердечним заходом, де читалися вірші, лунали пісні, бо творчість місцевих поетів, письменників – безцінна.

 

Лідія Чулкова подарувала свою нову книгу районній бібліотеці, а також всім сільським бібліотекам.

Конференція УБА

 

14 травня 2014 року делегація Братської районної централізованої бібліотечної системи на чолі з начальником відділу культури О.О. Буберенко взяла участь у конференції «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації:стратегія розбудови та динамічного розвитку», яка відбулася в обласній науково-методичній бібліотеці ім. Гмирьова.

Відкрила конференцію голова Миколаївського регіонального відділеня УБА, директор ОУНБ ім.. Гмирьова, заслуженй працівник культури Н.Ф.Богза та представила поважних гостей: заступника директора програми «Бібліоміст» Мумтазу Абдуразакову, члена Президії УБА, директора Чернігівської ОУНБ ім.Короленка І.М. Аліференко.

На бібліомайданчику було представлено інноваційні проекти всіх ЦБС області. Колеги 19 районів  ділилися досвідом роботи, вели професійний діалог.

Майданчик був заповнений різноманітною рекламною продукцією (буклети, флаєри, путівники по бібліотеках, ай-стопери, візитівки, дайджести, експрес-інформації, прес-буклети).

Нашу бібліотечну систему об’єднують тісні партнерські зв’язки з районною державною адміністрацією, районною радою, представниками депутатського корпусу обласного та районного рівнів, головами селищної та сільських рад, редакцією районної газети «Перемога».

Спільна ініціатива бібліотеки влади і громади стала поштовхом для створення  бібліотечної програми «Відлуння рідної землі» (популяризація творчості талановитих земляків) яка була впроваджена на основі районної «Програми підтримки місцевого книговидання, книгорозповсюдження та популяризації книг авторів Братського району на 2014-2017 роки» затвердженої сесією районної ради 29 січня 2014 року №4.

Саме цю програму в цей день делегація Братської ЦБС представляла на Аукціоні ідей «Змінюємо бібліотеку разом». 

Ніколи в пам’яті вогонь не згасне

 

До відзначення 69-ої річниці Великої Перемоги в Братській центральній районній бібліотеці відбулася година пам’яті «Ніколи в пам’яті вогонь не згасне».

 

На захід були запрошені учні місцевого ПТУ, їм бібліотекар читального залу ЦРБ Сіньковська Т.Й. розповіла про великий подвиг і велику трагедію нашого народу, про велику битву і перемогу для нашого народу. Закликала ніколи не забувати великий героїзм народу. Учениця Братської ЗОШ І-ІІІ ступеню Ляховська Катерина прочитала вірш Муси Джаміля «Варварство». 

 

Бібліотекар відділу обслуговування користувачів Антонова Н.Г. презентувала книжково-ілюстративну виставку «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього»

Фестиваль молодіжної книги «АртПерехрестя»

 

За ініціативи обласного управління культури, обласної бібліотеки для юнацтва, Братської районної бібліотеки та районного Будинку культури 16 квітня 2014 року відбувся фестиваль молодіжної книги «АртПерехрестя». Творча молодь зустрілась на фестивалі, щоб здійснити обмін думками та образами, які влучно віддзеркалюють їхнє ставлення до навколишнього світу.

У фойє районного Будинку культури працювали артмайданчики «Бібліомайстерня»: бібліокафе «У світі чайних церемоній» вітала гостей Г. Зіновьєва, голова Миколаївського міського молодіжного просвітницького товариства японської культури; майстер-клас «Дивовижне солоне тісто» і вироби з нього запропонувала О. Плакун, завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва; з процесом виготовлення ляльки-мотанки «Оживають народні традиції» познайомила майстриня Л. Бакуменко; майстер-клас «Феєрверк бісеру» продемонструвала керівник гуртка народно-прикладного мистецтва Будинку творчості школярів та юнацтва С. Солонченко; вироби з пластикових пляшок «Друге життя речей» представив учень ПТУ-17 Є. Гуйдя; охоче поділилася секретами «Декупажу від майстра» О. Мирошніченко.

Фестиваль відбувся за участю заступника голови РДА А.М. Бунька, провідного методиста науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва І.В. Отверченко, начальника відділу культури РДА О.О. Буберенко, в.о. директора ЦБС С.Б. Недашківської.

 

 

У клубі «Надвечір’я»

 

Досить активним та насиченим для членів клубу «Надвечір’я», що працює при Братській районній бібліотеці для дорослих, був рік 2013-й. Члени цього об’єднання пройшли навчання та заняття в університеті третього віку. З ними працювали досвідчені фахівці; про реформування медичної галузі розповіла головний лікар РЦПМСД Т.М. Довбуш; про роботу мобільних бригад – директор територіального центру О.В. Онопрієнко; про надання пільг та субсидій – начальник УПСЗН С.Г. Агаркова; юрист Пенсійного фонду познайомив зі змінами у виплаті пенсій. Цікавими були поїздки до Палагеївського монастиря та до своїх колег в село Агрономію, де також працює таке ж об’єднання, що носить таку красиву та поетичну назву «Берегиня» 

 

 

У клубі «Оберіг»

 

 

13 січня у клубі «Оберіг», що діє при Братській районній бібліотеці відбулися «Посиденьки на Меланки й Василя». Учасників об’єднання привітали святковими колядками та щедрівками вихованці Будинку творчості школярів та юнацтва (директор БТШЮ А.С. Васильєва, керівник гуртків Л.М. Бешлеул та Т.А. Маєр).

Діти продемонстрували театральне дійство з образами Кози, Меланки, Василя, Лікаря, Чорта та іншими казковими героями. Бібліотекар відділу обслуговування користувачів С. Б. Недашківська розповіла присутнім як колись наші предки святкували цей день. Зі святом прийшла привітати всіх учасників начальник УПСЗН С.Г. Агаркова. Зустріч проводилася за столом з різними частуваннями.

 До відзначення 200-річчя Шевченка


2014 рік оголошено роком Т. Г. Шевченка

17 січня в Братській ЦРБ для дорослих відбулася презентація книжкової виставки – панорами «Великий син - великого народу». На захід прибули: голова районної ради Т.М. Фесько перший заступник голови райдержадміністрації М.С. Галабан, заступник голови райдержадміністрації А.М. Бунько, керівник апарату райдержадміністрації С.М. Смоляр, начальник відділу культури О.О. Буберенко. Перед присутніми виступила вчителька української мови і літератури гімназії селища Братського М.К. Голомб-Масловська. Учні 8-го класу Братської ЗОШ I-IIIступенів (для них було проведено захід) дізналися багато нового і цікавого із життя видатного письменника. Поважні гості у своїх виступах наголосили на великому значені Т. Г. Шевченка для України. Бібліотекар відділу абонементу Н. Г. Антонова презентувала книги і нові надходження про життя і творчість Т. Г. Шевченка. Презентація пройшла під музичним супроводом мелодій пісень на слова поета.

 [Image]

«Дружба з книгою – це свято» - під такою назвою пройшов перший день Тижня дитячої книги в районній бібліотеці для дітей.  З раннього дитинства книги входять у наше життя й залишаються з нами назавжди. З дитячих років книга допомагає пізнати себе і зрозуміти світ. Змалку, затамувавши подих, діти слухають казку, в якій добро бореться зі злом, переживають за  улюблених героїв, пізнають світ, радіють  прекрасному і доброму

[Image]

Звідки беруться книги, як друкуються в наш час і скільки книг є в районній бібліотеці для дітей – про все це учні 5-х класів гімназії  (педагоги Глаголенко В.І. та Сушко Л.В.) дізналися під час заходу. Бібліотекар представила дітям  виставку – знайомство «Bookсимпатія», на якій представлено найкращі книги сучасних авторів.

В народі кажуть «Хто багато читає-той багато знає». І це дійсно так.  Свої знання діти показали в  конкурсах  на кмітливість та ерудицію,  за що отримували  щирі оплески. 

[Image]

Приємною, хвилюючою миттю стало нагородження найбільш активних читачів, які часто відвідують бібліотеку, приймають участь в різноманітних конкурсах. Переможцем конкурсу «Найкращий читач 2014»  та активним читачем визнано  учня 7-го класу ЗОШ I-III ступеня Гулака Дмитра. Грамотами за читацьку активність нагороджені учні 3-го класу ЗОШ I-III ступеня Яншина Ангеліна, Ворона Маша, Колісниченко Іра,  учні 5-го класу гімназії Ленда Валя,  Жилінська Валерія,  Пузняк Аліна,  Ісраєлян Сюзанна,   учні 4-го класу початкової школи Обелець Настя, Данілова Юля, Леус Настя, учень 6-го класу ЗОШ I-III ступеня Герас Саша. Нагороджених щиро вітала начальник відділу культури і туризму О.О.Буберенко.

Гарного настрою, змістовних та цікавих  книг побажали організатори заходу всім учасникам свята.

 

 

В рамках Тижня дитячого та юнацького читання в центральній районній бібліотеці для дрорслих відбулася зустріч учнів ЗОШ І - ІІІ ст. та гімназії з благочинним Братського району О.М. Гарбовським "Як поводити себе в Храмі?". Отець Олег приніс з собою і показав учням Псалтир 1920 року на старослов'янській мові. Діти уважно слухали розповіді про молитви, Божі заповіді, про повагу до батьків, людей старшого покоління. Зустріч відбулася в літературно - музичній вітальні бібліотеки   за участю начальника  віддлу культури і туризму Н.О.Беньковської.

 

Акцію районної бібліотеки для дітей «Створимо красу своїми руками-посадимо бібліоквітник» підтримали учні 6-го класу Братської загальноосвітньої школи I-III ступеня разом з бібліотекарем школи Т.І.Чумачок.

 

Весняні квіти прикрасять клумбу і будуть радувати людей своєю красою, в яку діти вклали свою любов і частинку свого серця.

 

 

«Творчість митців слова Миколаївщини» під такою назвою пройшов захід в районній бібліотеці для дітей  до Міжнародного дня рідної мови, яке за рішенням ЮНЕСКО щороку відзначається 21 – го лютого.  Мова – це найбільший скарб кожного народу. Вона єднає людей і робить їх єдиним цілим. Талановитих митців  Миколаївщини об’єднує пристрасне і щире слово, в яке вони вклали свою любов до рідної землі, до людей, до природи, до всього, що оточує нас і робить щасливими.

Вагомий внесок в розвиток культури та літератури Миколаївщини внесли Микола Аркас, Дніпрова Чайка,  Дмитро Кремінь, В‘ячеслав Качурін,  Катерина Голубкова, Павло Глазовий, Еміль Январьов, Марк Лисянський,  Микола Вінграновський. Серед сучасних митців почесне місце займає Віра Марущак, яка нещодавно відвідала наше селище та поспілкувалась з дітьми, для яких  і про яких пише письменниця. Бібліотекар познайомила учнів 6-го класу  гімназії (класний керівник Кравець О.А.) з творчістю Миколаївських письменників, діти з задоволенням прослухали деякі творчі доробки. Братщина теж має майстрів слова, талановитих, душевних і прекрасних людей- Тетяни Бачиної, Лідії Чулкової, Володимира Бобріцького, Миколи Дробітька, Віктора Могильницького, Михайла Радкевича. Тематика творчості наших земляків різноманітна, але в кожен з них  є майстром слова, рідної мови, яку нам в дар дали батьки, яка завжди звучатиме  для нас щиро й ніжно, адже це душа нашого народу.

Сьогодні ми схиляємо голови перед героями, які віддали своє життя за вільну Україну 29 січня 1918 року. Районна бібліотека для дітей провела урок мужності «Волі народної дзвін» для учнів 6-го класу (класний керівник Панфілова Т.М.) Братської школи №2. Бібліотекарі Ворона Л.Б. та Жикобіна О.Г. розповіли дітям про цю героїчну й водночас трагічну подію та познайомили з літературою з даної тематики, яка надійшла до нашої бібліотеки. Пам'ять про героїчний бій під Крутами, як і та велична справа, за яку полягли юнаки, - невмируща.

 

 

Проведення презентація книг місцевого автора М.М. Радкевича

4 жовтня 2012 року в читальному залі Братської центральної районної бібліотеки для дорослих відбулася презентація книг місцевого автора і краєзнавця Михайла Миколайовича Радкевича «Нариси з історії бузьких козаків» та «Золота шпага». На заході були присутні голова райдержадміністрації Т.П. Підборська, провідний методист обласного науково - методичного  центру  народної творчості Т.М. Нестерова, начальник відділу  культури і туризму  Братської РДА Н.О. Беньковська, колишні колеги М.М. Радкевича редактор та заступник редактора районної газети «Перемога», члени Спілки Журналістів України В.С. Дідик та О.В. Бакуменко, вчитель М.К. Масловська – Голомб, колишній начальник відділу внутрішньої політики Н.М. Литвиненко, родина поета, син Віктор Михайлович із сім’єю, племінники Олександр та Микола Волонтирець, сестра Марія Миколаївна, члени клубу людей поважного віку «Надвечір’я». 

На презентації було сказано багато теплих та щирих слів на адресу поета, краєзнавця, археологознавця М.М. Радкевича. Голова райдержадміністрації Т.П. Підборська відзначила кропітку роботу колективу бібліотеки по збору матеріалів про життя та творчість М.М. Радкевича та зазначила важливість цієї події для громади,  подарувала бібліотеці книги присвячені 75- річчю утворення Миколаївської області. Начальник відділу культури і туризму Н.О. Беньковська прочитала власний вірш «Пам’яті М.М. Радкевича»,

син Віктор Михайлович подарував книгу «Кіровоградщина».

Ведуча заходу бібліотекар відділу обслуговування користувачів С.Б. Недашківська та оператор комп’ютерного набору І.А. Масельська продемонстрували присутнім фрагмент із кінохроніки з виступом М.М. Радкевича на відкритті краєзнавчого музею, присвяченому 200- річчя селища Братське 2 жовтня 1988 року.

Своїми спогадами про співпрацю з М.М. Радкевичем поділилися голова клубу людей поважного віку «Надвечір’я» О. В. Попкова. Вірші поета зачитали сестра Марія Миколаївна, голова опікунської ради бібліотеки Н.М. Литвиненко, Н.Д. Коваленко учасниця клубу «Надвечір’я». Захід пройшов в теплій, родинній атмосфері. На останок учасники заходу сфотографувалися на згадку.

 

  Бібліотечна система району
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:01
79Kb Скачать скачать

Бібліотекарі району

Братська районна бібліотека для дітей

 

Театралізоване обрядове дійство "Ой на Івана, ой на Купала"

 

 

Вже вдруге в Братському відзначається одне з найтаємничіших і прекрасних свят - Івана Купала. Учасники ху­дожньої самодіяльності Братсь­кого Будинку культури разом із селищною радою заздалегідь підготували основні атрибути свята Марену і Купала та цікаву театралізовану програму, побу­довану на історичних витоках цього неповторного дійства.

 

 
 
У таборі «Лісова казка» 26 серпня 2010 року відбувся фестиваль авторської пісні «Мій рідний край». Бібліотекарі презентували виставку декоративно – прикладного мистецтва «Моя земля – моя краса і гордість», на якій демонструвалися роботи знаних майстринь Братського.

 

 

 Весело та яскраво пройшло свято Міжнародного дня захисту дітей на площі районної бібліотеки.
 
 
Дітей загальноосвітньої школи І – ІІІ ступеня разом з учителями Запорожець Н.К. та Козакевич Н.І. чекала цікава, насичена програма. Ведуча привітала дітей з прекрасним святом радості і добра, побажала міцного здоров‘я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул.
 
 
Працівники районної бібліотеки для дітей Л.Б.Ворона та О.Г. Жикобіна зустріли дітей привітними посмішками, цікавими іграми, змаганнями, загадками. Швидкість та кмітливість діти показали у грі «Так чи ні?», уважність та знання правил дорожнього руху у грі «Світлофор», вправність у «Саджаємо та копаємо картоплю», спритність у грі «Пташечки в гніздечках». Дитинство – це пора казок, тому у конкурсі «Моя улюблена казка» діти навперебій називали казки та улюблених героїв.
 
 
Взяти участь у конкурсі малюку на асфальті «Веселим олівцем» забажали майже всі учасники святкового дійства.
 
 
Пару хвилин – і на асфальті з‘явились багато усміхнених, кумедних колобків.
 
 
 
Журі визнало, що всі учасники переможці, тому що і колобки і учасники були щасливі. Час швидко промайнув, свято наблизилось до кінця. Але ми не прощаємось з дітьми а запрошуємо всіх на період літніх канікул приходити до нас в бібліотеку. На вас чекають цікаві подорожі, літературні калейдоскопи, перегляди до знаменних і пам’ятних дат, казкові подорожі. Двері бібліотеки завжди гостинно відкриті для вас, діти.  

 Зустріч з місцевим поетом Емілем Дзудзело в клубі «Оберіг»

Чергове засідання клубу «Оберіг» відбулося  10 листопада на базі Братської центральної районної бібліотеки, в якому крім членів клубу взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, працівники культури, журналісти та поціновувачі творчості місцевих авторів, поскільки це засідання було присвячене творчості  нашого  земляка Еміля Дзудзело.  

   Ця людина, за професією - електрозварювальник, зараз вже на заслуженому відпочинку, але має неабиякий акторський талант та й гуморист відмінний. З його пера виходять гарні вірші, гуморески. З деякими автор познайомив присутніх. Також твори поета були прочитані членами клубу «Оберіг» і просто братчанами – учасниками зустрічі.

  В дружному, сімейному  колі звучали привітання від представників влади, односельців, місцевих поетів та звучали пісні.

Такі зустрічі, які популяризують творчість наших місцевих авторів, стали вже традиційними. Вони дають можливість учасникам зустрічі не тільки познайомитися з творчістю наших земляків, а й дають поштовх місцевим авторам для творчості, написання нових творів та видання збірок. Побажаємо їм в цьому успіху! Хай вам щастить!

 Конкурс читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»

 Братська районна бібліотека для дітей нещодавно оголосила конкурс для своїх читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»  і запросила всіх бажаючих взяти у  ньому участь.

Відгукнулися найбільш активні родини, які  дійсно  дружать з книгою люблять приходити у бібліотеку та брати участь у  цікавих заходах.

І ось настав час підбити підсумки і визначитися із переможцями. Тому 15  травня  запросили родини, які  представили на конкурс свої  фотороботи, у затишну залу  дитячої бібліотеки.

Всі, хто завітав, в першу чергу поспішили  до фотовиставки, адже було цікаво  побачити і своє зображення з книгою, і подивитися на інші фото. Всі обговорювали  фотознімки, обмінювались враженнями.

А потім  розпочався  сам захід і  ведуча, заступник директора Братської ЦБС Данута Вініченко всіх тепло привітала  зі святами - Днем матері та Днем родини,  подякувала за участь у конкурсі і  відзначила, що  визначені вже номінації: «Книга для родини - як сонце  для життя», «Книга відкриває світ»,  « Моя родина і  я -  читаюча сім’я», «З книгою по життю».

Але нагородження чекало попереду. А  поки що  читачів бібліотеки та їх  родини  чекало цікаве свято. Тож на початку всі  познайомилися, представили себе, привітали один одного дружніми оплесками. Крім мам і бабусь, на свято завітало й два татуся, що було особливо приємно.

А  малеча вже з нетерпінням чекала розваг, ігор, які їм обіцяли дорослі. З  захопленням і ентузіазмом  дорослівяли участь  у конкурсній грі по відгадуванні  донечок, внучок  по голосу та по ручках; у написанні анкет щодо своїх уподобань, а потім мами та татки підтверджували,  що знають їх  так само, як і їх діти – цей конкурс провела Л.Б.Ворона. А як весело відгадували казки по підказках  О.Г.Жикобіної, а в нагороду отримували  цукерочки!

Особливо веселі і приємні нотки подарували всім  юні актори - Мілана Горшкова та Артур Копаєв – вихованці БТШЮ (керівник Л.Бешлеул) - такі гумористи  припали  всім до вподоби. Діти  дійсно талановиті й веселі.

Про кожного з присутніх було сказано теплі, щирі, доречні  слова  -  і про дітей-читачів, і про їх родини.

І ось настав найбільш хвилюючий момент -  нагородження учасників фотоконкурсу. Директор ЦБС С.Б.Недашковська  відзначила  всі родини  подарунками - цікавими книгами і вручила спільні дипломи бібліотеки та газети  «Перемога»  у різних номінаціях сім’ям:  Амросових -  Владі та  її мамі Світлані; Бакуменків -  Марині та її батькам Людмилі і Сергію;  Сушко -  Анечці та її батькам Людмилі і Юрію;  Вовк -  Даринці та Назару і  їх батькам Олені, Артему;  Симоненків -  Насті  та її  батькам  Віті, Олегу;  Ільчуків -  доньці Юлі та її батькам  Вікторії, Володимиру;Солонченків -  донькам Насті, Ірині,  сину  Сергію та  мамі Юлі;  Ірині  та Тетянці Стрепенюкам.

Книги  у подарунок дітям  були придбані  за кошти  районного осередку БПП «Солідарність».

 А потім всіх дітей та дорослих запросили за  щедрий  солодкий стіл, смаколики для якого – тістечка, блинчики, тортики, печиво -  своїми вмілими руками приготували  працівники районної бібліотеки для дітей.

Захід відбувся  при іформаційній підтримці  районної газети «Перемога».

Організатори вдячні всім, хто сприяв  проведенню цього  свята, а   учасники  висловлювали велику подяку працівникам дитячої бібліотеки  за таку теплу, гарну й змістовну зустріч  у колі друзів-читачів.

 

 

Майстер-клас з писанкарства

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва, яка з кожним роком набуває все більше й більше популярності серед населення. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображуються на пташиних яйцях. Саме з цього традиційного ремесла українців – писанкарства - 14 квітня 2017 року працівники центральної районної бібліотеки провели майстер-клас.

 До участі в ньому долучилися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, учні ПТУ-17 разом з викладачем Світланою Білоіваненко та працівники бібліотеки.

Майстер-клас проводила Лілія Скрипник, яка власноруч виготовила для всіх писачки (приладдя для розпису) та ознайомила всіх присутніх з історією та різновидами писанок. Під час виготовлення писанок всі присутні зарядилися Великоднім настроєм та отримали масу задоволення від своєї власноруч розписаної писанки, тому що для багатьох це була перша така декоративна робота.

Керівники району, завітавши в бібліотеку, виконали ще одну приємну місію, привітали та вручили подяку за багаторічну сумлінну працю і великодній дарунок заступнику директора по роботі з дітьми Дануті Вініченко, яка відзначила вчора ювілейний день народження.

Вітаючи всіх з наступаючим великим святом Великодня, запрошуємо всіх на такі майстер-класи, які з цього року будуть проводитися в бібліотеках району традиційно.

 

 Бібліо-фольк-паті «Цей дивовижний світ - Японія»

 2017 рік визначений роком Японії в Україні. Бібліо-фольк-паті  «Цей дивовижний світ Японія»  пройшло  в Братській  районній бібліотеці для дітей в ці квітневі, сонячні дні. Японію називають країною вранішнього сонця, а цвіт сакури (декоративної вишні) міцно пов'язаний з історією, культурою і релігією Країни вранішнього сонця. Сакура – національний символ  Японії, якому присвячено безліч пісень і віршів. З кінця березня до початку квітня Японія вкривається біло-рожевими квітами, в парках, садах, на алеях збираються безліч людей щоб помилуватися воістину прекрасним і захоплюючим видовищем. Цей звичай отримав назву  «ханами», що означає «розглядання квітів».

   Яскраву, святкову атмосферу створили працівники бібліотеки разом з помічницями А.Солонченко та О. Онищенко для учнів 3-го класу Братської ЗОШ І ступеня, які прийшли на захід разом з педагогом Людмилою Василівною Черепіною. Бібліотекар розповіла  цікаві факти про  унікальну країну, її традиції, людей. Діти дізналися багато нового й цікавого про цю сонячну країну.  Дітям було цікаво дізнатися про те,  що навчальний рік у японських дітей починається першого квітня, як проходить процес навчання,  про те що маленьких дітей учать спочатку співати й малювати, а потім говорити, читати, писати.

Діти з захопленням  переглянули відеоролик «Японія – країна вранішнього сонця», який доповнив розповідь бібліотекаря яскравими відео картинками про природу Японії, її традиції,  життя японців.  Елементи атрибутики, відомі в Японії віяла, прибори для чаювання та інші побутові фрагменти створили стилізовану зону японської домівки. Але справжньою прикрасою стала «японочка»,  яка мило і гостинно запросила всіх до чаю. Під час чаювання бібліотекар розповіла про  ритуал чаювання, який має свої особливості. За традицією чаювання, це процес, який передбачає особливу атмосферу гармонії, шанування, чистоту і спокій. Ці чотири принципи  є невід'ємними  частинами чайної церемонії. Діти  пили чай і, як згідно японській традиції,  за задоволенням повторювали «дуже смачний чай».

      Свято закінчилося, а діти ще довго з захопленням ділилися враженнями про цю загадкову, цікаву, неперевершену країну Японію, її традиції та особливості.   

 Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

Щоб більшало вдумливих читачів: тиждень дитячого читання на Братщині

Цікавий світ казок, пригод, подорожей чекав дітлахів Братського району під час заходів,  які пройшли в Братській районній бібліотеці для дітей в рамках Тижня  дитячого читання.  Радісний настрій, справжнє казкове свято подарували нашим дітям працівники обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна під час  відкриття тижня.

А потім у районній бібліотеці дітей чекали цікаві знайомства з виставкою творів - ювілярів 2017 року «Літературне сузір’я», творчістю Миколаївських письменників «Творче слово краян», виставкою новинок – цікавинок «Новеньку книгу почитай – у світ  цікавий завітай» та інші.

Протягом тижня до бібліотеки завітали учні Новоолександрівської  та Ганнівської шкіл.  Бібліотекари розповідали дітям історію бібліотеки, познайомили з фондом та творчістю письменників Миколаївщини, які в різні часи були гостями нашого селища:  А. Кріхелі та В. Марущак, а також письменників Братщини – Т. Бачиною,  В.Бобріцьким, Л.Чулковою, В.Могильницьким, В.Радкевичем.

Учні Новоолександрівської ЗОШ разом зі своїм вчителем Валентиною Головатою  працювали з галузевою літературою, знайшли багато  матеріалу з питань, які їх цікавили. Бібліотекар читального залу Людмила Ворона познайомила дітей з довідковою літературою по  природознавству, допомогла знайти необхідну інформацію. 

Зустріч  з учнями Ганнівської школи, які приїхали до нас разом з вчителями, також пройшла цікаво та змістовно. Дітей вразило художнє оформлення бібліотеки,  зони спілкування, різноманітність та актуальність виставок. Бібліотекар розповіла про заходи, свята, зустрічі, які проходять в стінах бібліотеки. Увагу дітей привернула виставка «Країна сакури – Японія», яка оформлена в бібліотеці до  Року Японії. Відеоролик «Цікава Японія» став гарним, яскравим  відео-доповненням  до розповіді бібліотекаря про цю країну.

Учні 4-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня разом з бібліотекаром Тетяною Чумачок стали учасниками діалогу-знайомства «Нехай квітне моя земля», під час якого бібліотекар розповіла про Червону Книгу та занесені до неї рослини, пограли у гру – фантазію «Добери слова» та послухали легенди про квіти, які ростуть у нас на Братщині. На завершення кожної зустрічі працівники бібліотеки закликали дітей берегти рідну природу,  нашу землю і все, що на ній росте та звичайно відвідувати бібліотеку та читати книжки!   

 Юні читці Братського району – переможці обласного конкурсу «Барви надії»!

2016 року  в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний конкурс виконавців розмовного жанру "Барви надії" в якому взяли участь 62 конкурсанти. Учасники конкурсу виконували патріотичні та оригінальні твори українських  класиків та сучасних авторів  у чотирьох вікових  категоріях.

Наш район представляли двоє учасників в різних вікових категоріях та виконували твори різного спрямування - це Антон Павленко (Братський РБК) та Аміна Шавдатуашвілі (Сергіївський СБК).  Переглянувши конкурсну програму обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії» журі ухвалило рішення про відзначення  переможців  обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії».

 З чотирьох учасників, які отримали найвищу нагороду Гран-Прі двоє братчан -  це учасниця художньої самодіяльності Сергіївського СБК - Аміна Шавдатуашвілі та наш земляк, який зараз є студентом Миколаївського коледжу культури і мистецтв -  Іван Білокамінський!

 Серед першої вікової категорії талановитий юний гуморист Антон Павленко здобув для нашого району почесне І місце!

БРАВО братчани! Вітаємо та бажаємо нових успіхів та перемог!