Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Огляди,конкурси,фестивалі

Фестиваль крокує по району

 

Ось вже 11 рік в Братському районі проводиться щорічний  конкурс-огляд серед сільських закладів культури «Культура від села до села», в рамках якого сільські осередки культури презентують свої творчі програми на задану тематику. Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі. Тож в цьому році темою фестивалю є "Обряди, традиції, звичаї рідного краю". Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Отож і ми намагаємось не забути свого прямого обов'язку і продовжувати справу наших предків. Протягом серпня вже відзвітували 7 клубних закладів району: Антонівський СК (традиційний захід День села), Сергіївський СБК (обрядове дійство «Весілля»), Кривопустоський СБК (обрядове дійство «Сватання»), Григорівський СБК та Людмилівський СК (обрядове дійство «Сватання»), Михайло-Жуківський СК (обрядове дійство «Проводи до армії») та Кам’януватський СК (обрядове дійство «Плетення коси»).  

Всі обряди настільки були просякнуті справжнім українським сільським колоритом, що глядачі самі мимоволі ставали учасниками обрядового дійства! Нажаль, нині багато традиційних звичаїв поступово відходять у минуле, проте в сучасній обрядовості зберігаються окремі їх елементи, які використовують при створенні таких цікавих творчих програм.  Тож з нетерпінням чекаємо наступні творчі звіти!

 

БРАТЧАНИ В ЧИСЛІ  ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО ОГЛЯДУ «VOLTA»!

 

Талановиті братчани, а саме виконавці інструментального жанру взяли участь в обласному огляді малих форм ансамблів народних інструментів «VOLTA», який відбувся в Миколаївському коледжі культури і мистецтв. 37 конкурсантів з різних куточків Миколаївщини  змагалися в номінаціях солісти-інструменталісти та ансамблі малих форм, демонстрували присутнім та членам журі різнохарактерні твори народної та сучасної музики українських і зарубіжних композиторів.

Наші виконавці гідно представили Братщину, показали свій професійний рівень та отримали такі нагороди:

- ІІІ місце отримав баяніст, учень 4 класу  ДШМ  - Олександр Бондаренко (керівник К. Лукашенко)

- почесне І місце здобули соліст-інструменталіст, баяніст, акомпаніатор районного будинку культури – Віктор Чудновець (номінація солісти) та тріо  народних  інструментів ДШМ   у  складі  Катерини Лукашенко, Олександра Гроховича та Миколи Чередниченка (номінація ансамблі, керівник О. Грохович).

Вітаємо наших переможців! Нових Вам творчих злетів!

Відбувся районний конкурс читців «Барви надії»

 

Як відомо «Мистецтво – дарує надію», а в кожної людини, надія розфарбована в різні кольори, які можна робити яскравішими завдяки мистецтву, а потім дарувати ці барви надії глядачам. Саме для  цього, 9 лютого 2018 року в Братському районному будинку культури зібралися талановиті читці та гумористи із всього району на районний конкурс виконавців розмовного жанру «Барви надії». Кожен учасник був оригінальним в своєму виступі, використовувались і музичний супровід, і реквізит, і костюм.

24 учасника з 9 сільських рад та селища Братське змагалися в трьох вікових категоріях і за рішенням професійного журі - завідувача сектору культури райдержадміністрації, керівника народного театру мініатюр «БЕМС» Олени Буберенко, директора Братської ЦБС Світлани Недашківської та головного спеціаліста з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмили Мініної, - здобули такі результати.

Подяки за участь в конкурсі отримали: Софія Д’якон (с. Шевченко), Антон Манжос (БТШЮ), Руслана Ісраелян (БТШЮ), Мілана Горшкова (БТШЮ), Єлизавета Кучеренко (БТШЮ), Стас Васелаке (с. Крива Пустош), Арсен Пірязєв (с. Людмилівка), Анастасія Качанова (с. Петропавлівка) та Аліна Гуцаленко (с. Іванівка).

Лауреатами ІІІ місця стали: творчий дует Сергій Громашняк та Олександр Бобрицький (БТШЮ) та Тетяна Бабич (с. Новоолександрівка).

Лауреатами ІІ місця стали: творчий дует Єгор Куксенко та  Євгенія Бурделя (с. Сергіївка), творчий дует Мартин Тая та Шевцова Ангеліна (РБК) та Володимир Задорожній (с. Кам’янокостувате).

Почесне І місце здобули: Олександра Гончарова (с. Ганнівка) та творчий дует Влада Московщук і Дмитро Штогрін (БТШЮ).

Найвищу нагороду районного конкурсу виконавців розмовного жанру здобули творчий дует Павленко Антон і Тая (БТШЮ)  та творчий дует Андрій Логвиненко і Тимур Пісоцький (БТШЮ) – керівник Людмила Бешлеул.

Вітаємо наших переможців! Бажаємо їм успіху на обласному конкурсі «Барви надії»,  який відбудеться 24-25 лютого в м. Миколаїв, де вони будуть представляти Братський район. Всі учасники отримали почесні грамоти та дипломи!

 

Прозвучали заключні акорди Х районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села»

11 листопада 2017 року глядацька зала районного будинку культури була переповнена, адже в цей день найпрекрасніша галузь, галузь культури, об’єднала весь район на сцені в заключному гала-концерті ювілейного Х-го районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села».

Ідея концертної програми полягала в створенні шедевру фестивалю, а саме ювілейного святкового торту, інгредієнтами якого були виступи найкращих колективів та виконавців району. Кухар, якого зіграла Надія Шмаленко, разом із помічниками (учасники народного ансамблю танцю «Світанок»), провели глядача від початку до останнього номеру концерту поступово додаючи до «торту-концерту» родзинки, арахіс, крем, шоколад та інше у вигляді пісень, танців, гумору, а потім презентували на сцені свій шедевр!

Допомагали створювати «торт-концерт» артисти художньої самодіяльності району: чарівниця свята Аміна Шавдатуашвілі, хореографічний колектив «Кумоньки» (керівник Л. Урба), Тетяна Бабич, Анастасія  Качанова та Наталія Тарічева, хореографічний колектив «Wield dance» (керівник М. Антонова), Наталія Белінська, Володимир Василенко, Олена Іщенко, танцювальний гурт «Блискавка» (керівник С. Гривнак), Василь Шарамет, Оксана Бакуменко та Ігор Урба, Юлія Васильєва, В’ячеслав Асцатурян та Ірина Кравець, танцювальний колектив «Феєрверк» (керівник І. Тодорішена), Дар’я Ноженкова та Дмитро Фабріков, ВІА ім. Мічуріна, солістка Юлія Немченко (керівник С. Гризоглазов), вокальний ансамбль  «Григорівчанка» (керівник Н. Гришутіна) та фольклорний колектив «Степівчанка» (керівник Т. Пірязєва), жіночий вокальний ансамбль Шевченківського СБК (керівник Л. Перехрест), вокальний ансамбль «Сергіївчанка» (керівник В. Літвінова),  танцювальний колектив «Каприз» (керівник А. Літвінова), вокальний ансамбль «Криниченьки» (керівник Г. Матейко), Олександр Роман, Ганна та Микола Гамалій, квартет Миролюбівського СБК, чоловічий гурт «Заграва» (керівник М. Гамалій) та народний вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник Г. Гамалій).

 А потім ведуча Яна Московщук оголосила про початок церемонії підведення підсумків фестивалю та нагородження найкращих.

 З вітальним словом до всіх культпрацівників, майстрів народної творчості та аматорів сцени звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, які побажали всім творчого натхнення та нових перемог, а почесними грамотами райдержадміністрації та райради були нагороджені солістка Братського РБК Галина Пастушенко, народний ВІА «Промінь» (керівники Вадим Маєр та Сергій Фініка) та майстриня Любов Садовська.

 Приємною несподіванкою було вручення Любові Садовській посвідчення члена творчого об’єднання найкращих майстрів Миколаївщини «Прибужжя» (посвідчення вручав майстер об»єднання «Прибужжя», художник Віктор Хізниченко).

А далі дипломи фестивалю та пам’ятні статуетки були вручені всім клубним закладам району, і нарешті була розкрита головна таємниця свята, хто ж став переможцем фестивалю у 2017 році?

 Володарем Гран-прі Х районного фестивалю народної творчості Братського району визначено Миролюбівський сільський будинок культури (директор Іван Височанський)!

 А перед тим, як пролунала заключна пісня фестивалю у виконанні Сергія Фініки, Яни Московщук, Вадима Маєра та Олени Буберенко, на сцені з’явився справжній святковий торт, на який всі так чекали!

Організатори фестивалю висловлюють подяку Надії Тютюник, Тетяні Овдієнко, Ліні Карповій та працівникам харчоблоку дитячого садка «Веселка», Братській селищній раді, голові СПТ «Урожай» Миколі Гроховичу, голові ФГ «Світанок» Світлані Слюсаренко та підприємцю Роману Лазаруку за надану допомогу.

Фінальні акорди Х-го фестивалю пролунали, тож до зустрічі на ХІ-му районному фестивалі «Культура від села до села»!

Олена Буберенко,

завідувач сектору культури райдержадміністрації

     

Творчі звіти сільських закладів культури в рамках Х районного огляду-конкурсу «Культура від села до села» запалюють серця глядачів

 

Вкотре глядацька зала районного будинку культури була переповнена, тому що всі чекали на зустріч з творчими колективами та окремими виконавцями Улянівської і Новомар’ївської сільських рад в рамках творчих звітів Х районного огляду-конкурсу «Культура від села до села». Перші звітували улянівці, вони презентували творчу програму «Фестивалю 10 років», яка була насичена як вокально,  так і театрально. Ведучі заходу Неля Собко та Світлана Гривнак разом з учасниками художньої самодіяльності Улянівського СБК (в якому до речі на сьогоднішній день вакансія керівника, і тільки за ініціативи самих артистів на чолі з Улянівським сільським головою Нелею Собко, ми знов зустрілися з улюбленими артистами) Іриною Марченко, Вікторією Коваленко, Оленою Іщенко, Наталією Козік, Олександром Дарієнком, Назаром Дяченком, Никитою Козіком, Анастасією Собко, Любов’ю Шмаковою, Анастасією Дяченко, Дмитром Козіком, Даніїлом Чорним, Олександром Ротарєвим, Вірою Марченко, Іриною Коваленко, Ельвірою Ротарєвою та звуко оформлювачем Ліною Струтінською,  виконували бажання десятирічного Фестивалю, найголовнішим з яких було процвітання і мир на нашій рідній Україні.

Перейняли естафету у улянівців учасники художньої самодіяльності Обухівського сільського клубу родина Шарамет (завідувач клубу, батько Василь, мати Лідія та діти Ірина, Денис і Настуся), Ірина Тодорішена, Алла Штурлак, Людмила Лєвіна, Галина Кріпкару та її сестричка Наталія Кісліца, які презентували глядачам творчу програму «День народження є у кожного».

Фінальним акордом цього дня був виступ артистів художньої самодіяльності Новомар’ївського будинку культури, які запропонували глядачам програму «Зустріч випускників» (ця тема обрана не випадково, адже Новомар’ївська ЗОШ днями відсвяткувала свій 40-річний ювілей). Тож запалювали серця глядачів вокальними, танцювальними та гумористичними номерами Ірина Тодорішена, Ірина Кравець, Валерія Кравець, Діана Томенко, Людмила Бевз, Світлана Демешко, Ігор Марченко, дитячий дует Софія Гридіна та Алла Тихонович, Віталій Маслюк, Іван Кулик, Олена Пірнацька та директор будинку культури В’ячеслав Асцатурян.

Майже трьох годинна концертна програма завершилася побажанням добра і любові, а з кращими номерами та артистами чекаємо зустрічі на ювілейному гала-концерті, який відбудеться 11 листопада на сцені районного будинку культури!   

Позитивні емоції та гарний настрій дарують глядачам аматори сільських закладів культури району під час творчих звітів

 

Відзвітували Іванівський СБК та Микільський СК. Керівники закладів культури Іванівської сільської ради Аліна Гуцаленко та Наталія Думанська підготували театралізовану програму «Ювілей у мами», де взяли участь учасники художньої самодіяльності: Катерина Бурцева, Тетяна Матвієнко, Аліна Гуцаленко, Наталія Думанська, Ангеліна Гуцаленко, Мирослава Макуха, Наталія Нікітенко, Любов Шумєєва та Юлія Кислякова. До всіх присутніх звернувся Іванівський сільський голова Микола Дарієнко, який привітав всіх присутніх та подякував артистам.

Ввечері цього дня, 27 жовтня, Григорівська сільська рада вітала членів журі в Григорівському сільському будинку культури, де презентували спільну гумористичну виставу-концерт «А я в лузі сіно згрібала», автором якої є завідувач Людмилівського СК Тетяна Пірязєва. В програмі взяли участь учасники художньої самодіяльності Григорівського СБК та Антонівського, Людмилівського і Михайложуківського СК: вокальний ансамбль «Криниченька» Антонівського СК, вокальний гурт «Григорівчанка» Григорівського СБК, фольклорний ансамбль «Степівчанка» Людмилівського СК, Віктор Тертілов з авторською піснею на слова Еміля Дзудзело, гумористка Олена Андросова, Олена Сєнцова, солістка Людмила Семеренко, танцювальний дитячий колектив «Капітошки» Григорівського СБК, танцювальний гурт Люмилівського СК, та найменші солістки Михайложуківського СК Катерина Акіменко, Валерія Борисова та Катерина Подольська разом із своїми керівниками Надією Грішутіною, Сергієм Гакманом, Тетяною Пірязєвою та Оленою Мамренко. Музичне оформлення здійснювали Олена Гулій та Роман Овчаренко. Позитивні емоції та гарний настрій цього вечора було гарантовано ще до початку програми, а потім підтвердилось протягом концерту, бо сміх та щирі оплески лунали в залі цілком заслужено! Фестиваль виходить на фінішну пряму, і ми чекаємо на творчі звіти ще 4 осередків культури, тож зі всіма тими хто вже відзвітував з нетерпінням чекаємо зустрічі на гала-концерті, а іншим удачі та творчої перемоги!

Творчі звіти сільських закладів культури

 

На сцені районного будинку культури продовжуються творчі звіти сільських закладів культури. Звітували два сільські осередки культури Кривопустоський та Миролюбівський.

Під чітким керівництвом директора Кривопустоського СБК Людмили Славічук на сцену виходили солісти, які вражали своїм співом, Влада Краснікова, Алла Брич (ці дві юні соловейки зачарували глядачів своїми голосами), так же гарно співали Наталія Белінська та Людмила Славічук, а гуморист Стас Васелаке подарував всім присутнім хвилини гумору. Провели стежками Кривопустоського краю дві чарівні ведучі Оксана Малокост та Тетяна Паладій.

Справжнім вибухом емоцій став виступ Миролюбівського СБК. Це було настільки професійне і переконливо, що в глядацькій залі не змовкали оплески, а вигуки «Браво» лунали протягом всієї програми. А гарний настрій та море емоцій глядачам дарували: чудові ведучі Людмила Беззубик та Іван Височанський, квартет Миролюбівського СБК у складі Віти Чеботарь, Івана Височанського та подружжя Миколи та Анни Гамалій; танцювальний колектив у складі: Сабіни Юхно, Євгенії Юхно, Тетяни Юхно, Анастасії Цари, Назара Пистуненка, Владислава Немченко, Дмитра Колбудського та Миколи Гамалія (молодшого); народний вокальний ансамбль «Гармонія» у складі: Віти Чеботарь, Людмили Гончарової, Олени Безверхої, Вікторії Немченко, Валентини Мєзнік, Надії Горінської, Зінаїди Найдьонової, Олени Римеренко та їх керівника Анни Гамалій; театр мініатюр у складі: Ольги Тищенко, Наталії Горінської, Івана Височанського, Андрія Максюти, Миколи Гамалія; солісти Аміна Чабанюк, Іван Височанський, Олександр Роман, сімейний дует Гамаліїв та чоловічий гурт «Заграва» у складі: Григорія Кота, Андрія Максюти, Олександра Романа, Василя та Івана Височанських, Олександра Луганського, Миколи Недашківського та їх керівника Миколи Гамалія.

Переглядаючи такі творчі програми серце радіє за наш такий талановитий Братський край, тож дякуємо всім артистам та їх керівниками за даровану насолоду, бажаємо Вам творчих перемог і завжди гарного настрою, такого який Ви даруєте глядачам!

Творчі  звіти Кам»януватського та Петропавлівського осередків культури

 

18 жовтня 2017 року на сцені районного будинку культури відзвітували ще два сільських осередка культури в рамках Х районного огляду-конкурсу сільських закладів культури «Культура від села до села».

 Свої творчі програми представили учасники художньої самодіяльності Кам’януватського сільського клубу та Петропавлівського сільського будинку культури. Це були зовсім різними по жанру і формі концертні програми, які підготували завідувач Кам’януватського СК Мирослава Антонова та директор Петропавлівського СБК Анастасія Качанова. У виступі перших приємно було подивитися, яка підростає у нас талановита молодь, адже вся програма була вистроєна саме із молоді та для молоді, і слова ведучої Лілії Сапижук «Молода Україна сьогодні нам дивиться в очі, і зове молодих в майбуття…» характерні саме для виступу Кам’януватської молоді: танцювального колективу «Wield dance», солістів Анастасії Стог, Лізи Бойченко, Ірини Стог, Тетяни Марценюк, Катерини Ібрагімової та сімейного дуету Мирослави та Богдана Антонових.

А другу половину концерту глядачі не могли стримати сміх, тому що своєю театралізованою виставою «Весілля по- Петропавлівські» просто «рвали» глядацьку залу учасники Петропавлівського СБК: Анастасія Качанова, Наталія Тарічева, Надія Тарічева, Оксана Данаканян, Оксана Чорна, Наталія Романова та звукооператор Юлія Финтина. Настільки вдало був показаний колорит саме сільської місцевості, що хотілося вийти к артистам на сцену і святкувати разом з ними.

 Тож, вітаємо Кам’януватський СК та Петропавлівський СБК із вдалим звітом та чекаємо від вас нових постановок та номерів!

Розпочався Х районний огляд-конкурс сільських закладів культури «Культура від села до села»

З 14 жовтня 2017 року по Братському району розпочались звітні концерти сільських осередків культури в рамках Х районного огляду-конкурсу сільських закладів культури «Культура від села до села». В цей день свої творчі програми представили два будинки культури. Спочатку журі оцінювало виступи учасників художньої самодіяльності Шевченківського сільського будинку культури, які підготувала директор СБК Людмила Перехрест. Гарно представили свою талановиту громаду самодіяльні артисти: жіночий вокальний ансамбль Шевченківського СБК,  солісти Юлія Дорожинська, Ірина Крось та Людмила Домановська, гумористи Валентина Лукашевська,  Людмила Доманівська, Поліна Митрик, Олег Хаєнко та Ліліана Буровіцька. А ведучими концертної програми виступили Анастасія Чамата та Любов Дергачьова.

А в другій половині цього ж дня, 14 жовтня, члени журі завітали на батьківщину корифеїв українського театру в село Кам’янокостувате, де на них чекала творча програма учасників художньої самодіяльності Кам’янокостуватського сільського будинку культури на чолі із директором Інною Солончук. Ведучі Анна Смочко та Інна Солончук привітали присутніх та розпочали концертну програму. І ось майже годину лунали пісні від жіночого ансамблю СБК, дарували присутнім веселі сценки та гуморески Марія Смочко, Ірина Сиргій, Олена Греськів, Ірина Дудко та Володимир Задорожній. Приємною несподіванкою був виступ юних моделей Наталі Головань, Оксани Колос та Анастасії Єрхан, які продемонстрували сценічні костюми з підручних матеріалів і отримали бурхливі оплескі від глядачів. Глядачі та члени журі отримали позитивні емоції та зарядилися гарним настроєм! Тож творчі звіти вдались на славу, чекаємо найкращі виконавці та колективи на заключному гала-концерті!

Творчі колективи Братщини на сцені обласного центру

Делегація аматорів Братщини, на чолі із завідувачем сектору культури райдержадміністрації Оленою Буберенко, а саме: народний вокальний ансамбль української пісні «Берегиня» (керівник Валентина Бондаренко, акомпаніатор Віктор Чудновець) та учасники народного театру мініатюр «БЕМС» (керівник Олена Буберенко) взяли участь в обласному святі з нагоди відзначення Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України і Дня Українського козацтва «Покрівонько, покрий мою голівоньку», яке відбулось у Каштановому сквері міста Миколаєва.

 В цей день свою творчість весільної тематики презентували миколаївцям найяскравіші аматорські колективи, а також майстри народних промислів області. Серед перлин високої духовності українського народу особливе місце відведено весільному обряду, який є найяскравішим музично-театралізованим дійством із життя та побуту людей. Тож наші колективи подарували глядачам уривок обряду «Гуляє козак весілля», а саме «Викуп молодої».

Усіх гостей заходу з прекрасним святом привітали начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров, а також директор обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова, які побажали миколаївцям миру та Божого благословення. Колективи, що взяли участь у святкуванні, повезли додому грамоти управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, а колективи зі званням «народний» — подарунки від обласного центру народної творчості України.

Виставка робіт сімейної художньої творчості «Єдина родина»

В Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна відкрилася виставка робіт сімейної художньої творчості «Єдина родина», присвячена 80-річному ювілею області. 20 кращих творчих сімей із різних куточків Миколаївщини презентували різнобарв’я жанрів декоративно-прикладного мистецтва.

До ювілейної експозиції увійшли роботи кращої двадцятки. З нашого району це дві талановиті родини, родина Хізниченко з Новокостянтинівки та родина Садовських з Братського. Родина Хізниченків вже не вперше приймає участь в виставках такого формату, тому в черговий раз  за свій талант отримала почесну грамоту від управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, а найменші члени родини Оленка та Настуся, роботи яких були представлені разом з роботами видатного дідуся Віктора Хізниченка, також отримали грамоти та цінні подарунки. За особливі заслуги, розвиток образотворчого мистецтва на Миколаївщині, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 60-річного ювілею, грамотою управління окремо був відзначений майстер, художник, яким пишається вся Миколаївщина, професіонал Віктор Хізниченко. Під час нагородження директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова зазначила: «Віктор Володимирович, ми гордимось тим, що Ви в нас є, Ви в нас такий один…» і це дійсно так!

В номінації «Нові імена» грамотою управління відзначено майстриню, чиї роботи наповнені внутрішнім сяйвом, яка вже впевнено заявила про себе на теренах декоративно-прикладного мистецтва Миколаївщини – Любов Садовську. Поряд з її роботами на виставці були представлені роботи її сестрички – Світлани Нарбут, адже творчий проект «Єдина родина» допомагає розкривати творчі сім’ї, а в випадку родини Садовських ми впевнені це тільки початок їх творчого розвитку.

Ми бажаємо нашим родинам подальших творчих досягнень, миру і злагоди в родинах, Братщина пишається Вами!

 

Районний етап конкурсу «Квітка Прибужжя»

З метою організації змістовного дозвілля, виявлення талановитих дітей, розвитку їх творчих здібностей, виховання естетичних смаків на кращих зразках народного та сучасного мистецтва один раз на два роки в районі та області проводиться дитячий конкурс для дівчаток «Квітка Прибужжя».

 Тож, в районному будинку культури відбувся відбірковий, районний етап даного конкурсу. До участі в конкурсі запрошувалися дівчатка віком від 9 до 12 років. Кожна з них презентувала свою  програму, а саме: вміння представити себе, розкрити образ квітки, яку вона представляла, і звісно здивувати всіх своїм пісенним або танцювальним номером.

А оцінювали виступ  конкурсанток  журі у складі художніх керівників творчих колективів та методистів районного будинку культури: Я.В.Московщук, Н.В. Шмаленко, С.О.Пашко та С.К. Фініки.

Дівчатка добре підготувалися і здобули ось такі результати: ІІІ місце здобули Ангеліна Гуцаленко (Іванівський СБК) та Катерина Подольська (Михайложуківський СК), які предстали в образах «Рожевої» та «Червоної троянди»; ІІ місце посіла Наталя Потапенко (Петропавлівський СБК), яка з’явилась в образі «Квітки - Лілії»,  а почесне право представляти Братщину в області 7 жовтня на обласному конкурсі «Квітка Прибужжя» здобула Альбіна Черкасова (Сергіївський СБК), яка своєю «Квіткою – Лотос» зачарувала журі і посіла почесне І місце!

Всі учасниці були нагороджені грамотами сектору культури райдержадміністрації.

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пісенний драйв – 2017» у вокального квартету Миролюбівського сільського будинку культури

 

З 30 червня по 2 липня 2017 року на базі санаторію «Борисфен» у м. Очаків відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль пісенної творчості «Пісенний драйв – 2017», на який в цьому році з’їхалося майже 100 конкурсантів із 15 областей України. Рок, джаз, фолк, опера, жива інструментальна музика ‒ це далеко не весь перелік жанрів та направлень, які демонстрували учасники фестивалю цього року. Як зазначила член журі, хормейстер Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужений працівник культури України Людмила Головащенко «Цьогорічний фестиваль ‒ це справжня драйвова суміш, яка свідчить про любов до пісні аматорів з усієї України, серед яких дехто був справжнім «відкриттям».

Для Братського району цей фестиваль був знаменним, адже в цей рік в ньому взяли участь рекордна кількість колективів з одного району, а їх було 5 (з них - 3 колективи мають звання «народний»), які гідно представляли Братщину. Це колективи Братського районного будинку культури, Миролюбівського будинку культури, та дуже радісно, що вперше брав участь у фестивалі такого рівня колектив Новокостянтинівського будинку культури. Усі учасники привезли додому дипломи фестивалю, пам’ятні подарунки від Миколаївського обласного центру народної творчості, а також сертифікати про проходження майстер-класу. А крім цього, наші учасники привезли ще й такі гарні результати:

-                     в номінації «Вокальні ансамблі та гурти» - ІІІ місце отримав народний вокальний ансамбль «Гармонія» Миролюбівського СБК, керівник Ганна Гамалій;

-                     в номінації «Вокально-інструментальні ансамблі та гурти»: ІІІ місце отримав народний ВІА «Промінь» Братського РБК, керівники Сергій Фініка та Вадим Маєр; ІІ місце отримав ВІА імені Мічуріна Новокостянтинівського СБК, керівник Сергій Гризоглазов; І місце отримав ВІА «Добробут» Миролюбівського СБК, керівник Микола Гамалій;

-                     в номінації «Солісти-вокалісти»: І місце отримала співачка з Миролюбівки Ганна Гамалій

Також миролюбівці принесли нашому району й найвищу нагороду, головний приз Гран-прі Всеукраїнського фестивалю отримав вокальний квартет Миролюбівського СБК у складі Ганни та Миколи Гамаліїв, Віти Чеботарь та Івана Височанського, керівник Микола Гамалій!

Вітаємо всіх наших музикантів та їх керівників!  Ви ще раз довели, що братська земля, це земля талантів і людей небайдужих до культури і мистецтва, прославляйте й надалі нашу рідну Братщину, розквіту вашим колективам та творчих досягнень, ми вами пишаємось!

 

Юні конкурсанти з Братщини – кращі на відбірковому етапі обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ»

18 лютого 2017 року на базі палацу культури «Енергетик» у м. Южноукраїнськ відбувся відбірковий етап обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ», в якому взяли участь представники Арбузинського, Братського районів та м. Южноукраїнськ. Конкурсанти змагалися у вокальному та театральному жанрах. Наш район представляли переможці районного конкурсу «Арт-МІХ», який пройшов у Братському районному будинку культури 10 лютого, це: вокальний дует Сергіївського СБК Євгенія Бурделя та Євгенія Черкасова (керівник В. Літвінова), вокальне тріо Братського РБК Зоряна і Мар’яна Вільченки, Анастасія Стенгач  та солісти Дмитро Штогрін і Зоряна Вільченко (керівник Н.Угріна), маленький гуморист БТШЮ Артур Копаєв (керівник Л. Бешлеул). Також в у відбірковому конкурсі взяла участь гумористка Тая Павленко (керівник Г. Бистріцька). За рішенням професійного журі наші артисти здобули такі місця:

солістка Зоряна Вільченко – ІІІ місце;

соліст Дмитро Штогрін – ІІ місце;

дует Сергіївського СБК – ІІ місце;

Почесне І місце та право представляти наш район на обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ», який відбудеться у червні місяці у м. Миколаєві здобули: вокальне тріо Братського РБК (керівник Н.Угріна), вихованець БТШЮ Артур Копаєв (керівник Л. Бешлеул) та Тая Павленко (керівник Г. Бистріцька). Вітаємо наших юних артистів та їх керівників!

Відбувся районний конкурс дитячої та юнацької творчості «Арт -МІХ»

  В Братському районному будинку культури вдруге відбувся  районний  відбірковий конкурс дитячої та юнацької творчості «Арт -МІХ» до участі в якому запрошувалися діти та молодь віком від 6 до 18  років щоб позмагатися в різних номінаціях, а саме вокальному, театральному жанрах та представити свої роботи з декоративно-прикладного мистецтва.

В конкурсі  взяли участь діти з 6 закладів культури району, районного будинку культури та вихованці Будинку творчості школярів та юнацтва.    Оцінювало конкурсантів професійне журі у складі: головного спеціаліста сектору культури райдержадміністрації - Амросової С.В., т.в.о директора Братського РБК  - Мерікова Г.Л., художнього керівника районного будинку культури та методиста  - Московщук Я.В., Заслуженого працівника культури України – Доні Г.О., завідувача масового сектору РБК – Маєра В.А., та музиканта, колишнього керівника ВІА «Промінь»  - Чередніченка М.О. За рішенням журі місця розподілилися таким чином:

І місце:

- Ірина Крось – вокальний жанр (Шевченківський СБК);

- Копаєв Артур та Мілана Горшкова – театральний жанр (БТШЮ)

- зразковий дитячий вокальний ансамбль « Домісольки»  - вокальний жанр (РБК менша група);

- дует Черкасова Євгенія та Бурделя Євгенія – вокальний жанр (Сергіївський СБК);

- Штогрін  Дмитро – вокальний жанр (Братський РБК);

- тріо Вільченкі Зоряна і Маряна  та Анастасія Стенгач – вокальний жанр (Братський РБК).

ІІ місце:

- Потапенко  Наталія – вокальний жанр (Петропавлівський СБК);

- Стеценко Інна – вокальний жанр (Братський РБК);

- Вільченко Зоряна – вокальний жанр (Братський РБК)

ІІІ місце:

- Панфілова Вікторія – вокальний жанр (Сергіївський СБК)

Подяки за участь в конкурсі отримали: дует Кричун Ангеліна та Котирев Роман (Петропавлівський СБК);  Гуцаленко Ангеліна (Іванівський СБК);  Крось Даша (Шевченківський СБК); Думанська Ірина (Микільський СК); Фоміна Юлія (Сергіївський СБК)  та талановита майстриня, яка представила свої роботи з декоративно-прикладного жанру Гульченко Ліза (Миколаївський СБК).

 

12 вересня 2015 року на площі біля Центру дозвілля смт. Єланець відбувся Обласний огляд фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики». Захід, започаткований в 1998 році, на сьогодні є найбільш популярним з музичних заходів на Миколаївщині.

Це самобутнє свято народної творчості та традиційних обрядів південного краю, яке з кожним роком набуває популярності, нового статусу та привертає увагу широкого кола виконавців.

 

В цьому році огляд був присвячений українській народній обрядовості, зокрема весіллю, яке є найбільш розповсюдженим музично-театралізованим дійством з життя та побуту жителів Миколаївщини.

 

Огляд проводиться з метою підвищення виконавської майстерності шляхом змагання між спорідненими за жанром колективами, розвитку національної культури, відродження та збереження традицій і звичаїв українського народу.

 

Народний вокальний ансамбль української пісні «Берегиня» Братського РБК старанно готувався до цього конкурсу і ось сьогодні у складі: керівника ансамблю Валентини Бондаренко, Буберенко О.О., Бондаренко О.М., Золоторьової Л.В., Золотоноші Л.А., Ішкова Ю.М., Коваленко Н.Д., Московщук Я.В., Мельник Н.П., Маєра В.А., Нарижної М.Г., Осецької Н.Г., Парамієнка В.М., Руковицан А.П., Тютюник Н.І., Угріної Н.І., Чобану Г.Г., Чередниченко М.О., акомпаніаторів Чудновця В.С. і Лукашенко К.А., та акторів народного театру мініатюр «БЕМС» Андрія Мерненко, Катерини Скрипник, Ігоря Марченко та Артема Чернеги, представив на розсуд журі музично – театралізований елемент обряду «Весілля», який так сподобався місцевим жителям і журі, що почесне ІІ місце та спеціальний приз від мера смт. Єланець отримали саме наші аматори!!! Вітаємо наших артистів!!!!! Нових Вам перемог!!!