Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Заклади культури

 

Підведено підсумки навчального 2017-2018 років в дитячій школі мистецтв

В Братській дитячій школі мистецтв відбувся звітний концерт, присвячений завершенню 2017-2018 навчального року. Протягом навчального періоду школа брала активну участь в культурно – мистецькому житті нашого району та області. Кращі учні школи прийняли участь у  заходах (концертах, виставках, конкурсах),  обласному конкурсі виконавців на народних інструментах «VOLTA», учні художнього та музичного відділів у зональному конкурсі «Мистецька Україна».

Директор ДШМ Маргарита Мерікова, підводячи підсумки  навчального року, відзначила грамотами за високі досягнення у навчанні та активну концертну діяльність кращих учнів школи та вручила свідоцтва про позашкільну  освіту випускникам.

                 Всі присутні переглянули творчий звіт дитячої школи мистецтв. Протягом концерту батьки та гості мали змогу почути народні, класичні та сучасні твори на баяні, акордеоні, гітарі, фортепіано, із захопленням аплодували ансамблю народних інструментів та учням класу сольного співу.

Викладачі і вихованці школи мистецтв дарували всім шанувальникам музичного мистецтва свої таланти та гарний настрій, а ті, в свою чергу, підтримували їх бурхливими оплесками!

Нарада клубних працівників району

На базі Братського районного будинку культури 27.09.2017 року відбулася нарада клубних працівників району за участі завідувача сектору культури райдержадміністрації Олени Буберенко, головного спеціаліста сектору культури Світлани Амросової, директора Братського районного будинку культури Геннадія Мерікова, методиста РБК Яни Московщук та керівників закладів культури клубного типу Братського району.

На порядок денний було винесено ряд питань, що стосуються діяльності клубних закладів, а саме проблем, які стоять перед працівниками закладів культури на селі. Насамперед, це  активізація залучення всіх верств населення до участі в клубних формуваннях, фінансування клубних установ, своєчасне інформування методичного центру про проведені заходи, а також посилення  роботи щодо висвітлення діяльності клубів у ЗМІ, співпраця з іншими закладами соціальної сфери та органами місцевого самоврядування та інші.

Найголовніше питання, яке було розглянуте, це проведення Х районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села» у 2017 році, яке викликало активне обговорення всіх присутніх та в ході обговорення були прийняти відповідні рішення та надані доручення.

Також на нараду був запрошений головний інспектор Братського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області, капітан служби цивільного захисту – Павло Бондаренко, який наголосив на посиленні контролю та вжитті дієвих заходів стосовно протипожежної безпеки в закладах культури. В ході обговорення даної теми виникло ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення.

Нарада пройшла плідно, за активної участі всіх присутніх.

 

 

  ПРОГРАМА розвитку культури у Братському районі на 2017 – 2018 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44
80Kb Скачать скачать

 Прилетіли «Перші ластівки»

 

8 червня, коли вся країна відзначала велике свято Трійцю, на Миколаївщині відбувся обласний фестиваль дитячої творчості «Перші ластівки», який має велику популярність і щороку збирає талановитих дітей та молодь.

 

 

Мета фестивалю – пошук юних талантів із сільських районів області, підтримка їх у подальшому творчому та життєвому становленні, а також цікава й змістовна організація вільного часу підростаючого покоління.

 

 

Ось вже другий рік, місце проведення незмінне - Березнегувате.

 

 

Майже 80 учасників в 3-х вікових категоріях зібралися з різних куточків Миколаївської області в Березнегуватському РБК, щоб позмагатися з вокального та розмовного жанрів. Кожен із них – особистість, кожен – обдарований, талановитий.

 

Усі юні артисти демонстрували гарний спів чи виразне читання, підтверджуючи, що вони є гідними учасниками цього престижного фестивалю. Братський район представляли переможці першого, відбіркового туру. Компетентному журі, до складу якого увійшли Заслужені артисти України та професійні митці, при визначенні переможців та призерів довелося нелегко.

 

 

Але все ж таки переможці та лауреати були визначені. Вінцем фестивалю став гала-концерт, де й були названі імена кращих з кращих, з нашого району це: дипломант Олександра Онищенко /Братський РБК, керівник Н.І.Угріна/, лауреат Олександра Дарієнко /с.Новокостянтинівка, учениця Братської ДШМ, керівник Н.А. Чередниченко/, лауреат ІІІ місця, володар грошової премії від народного депутата України - Вікторія Афанасьєва /Братський РБК, керівник Н.І. Угріна/ та дівчина, яка зачарувала всіх виконанням пісні з репертуару Ані Лорак «Снится сон» і яка принесла нашому району почесне І місце – Дар’я Вінніченко /с.Мостове, керівник М.В. Білоіваненко/.

 

 

Всіх учасників було нагороджено дипломами, а переможців пам’ятними подарунками.

Не дивлячись на складну ситуацію в країні, з кожним роком фестиваль дитячої творчості набуває все більшого розмаху та відомості, адже діти – наше майбутнє, і тільки нам з вами вирішувати яким воно буде. Багато учасників попередніх років продовжують розвиватися та влаштовувати свою співочу кар’єру. Тож і ми побажаємо нашим ластів’ятам доброї долі та великого співочого майбутнього.

Відділ культури висловлює велику подяку всім керівникам і особливо батькам учасників та В.В. Цуркану за розуміння та підтримку, завдяки Вам ця поїздка здійснилась!

«СТОРІНКАМИ ПОЕЗІЇ»

«Поезія — це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.»

 

27 лютого, в теплому та затишному приміщені відновленого районного Будинку культури, зустрілися любителі художнього читання, на щорічному конкурсі читців «Сторінками поезії». Цей захід спрямований на розв’язання проблеми відродження мистецтва художнього слова в Братському районі, популяризацію сучасної та класичної поезії, а саме, української поезії, залучення читців до активної творчості та концертної діяльності.

До участі в конкурсі запрошувались аматори районного та сільських клубних установ району, віком від 10 років. Загалом журі мало оцінити талант 18  учасників, з 13 сільських рад та справедливо нагородити призами найкращих читців. Всі учасники гідно представили поетичні твори як видатного письменника, класика української поезії Т.Г. Шевченко так і твори місцевих авторів: Л.Чулкової, М.Дробітька, В.Бобріцького, О.Андросової, Н.Собко, Н.Беньковської, Г. Базарової, але конкурс є конкурс.

Подяки за участь у конкурсі отримали: Г. Гакман /с.Антонівка/, Г. Базарова /с.Н-Олександрівка/, Ю.Шевченко /с.Костувате/, Л. Беззубик /с. Миролюбівка/, Н. Колеснік /с.Миролюбівка/, Г.Кравчук /с.Григорівка/, А.Сафонова /с. Кр. Пустош/, Ю.Терещенко /с.Камянуватка/, М.Астахова /с.Соколівка/, О. Фесенко /с.Сергіївка/, Л.Скрипник /К.Пустош/, І.Пастушок /Н-Олександрівка/.

Лауреатами ІІІ-ї премії стали Г.Матюхіна /с.Іллічівка/ та В.Ткаченко /с.Микольське/.

Лауреатами ІІ-премії – Н.Собко /с.Улянівка/ та І.Білокаменський /с.Шевченко/.

І нарешті найкращими читцями визнано Катерину Паскаль /учасниця народного театру мініатюр «БЕМС» Братського РБК/ та Віту Джоголик /учасниця художньої самодіяльності Миколаївського СБК. Дівчата отримали дипломи І-ї премії та подарунки на згадку.

Оцінювали наших конкурсантів журі у складі: начальника відділу культури і туризму Братської РДА - Н.О. Беньковської, головного спеціаліста відділу культури – Л. Л. Мініної, бібліографа Братської ЦБС – І. Г. Поставнюк.

За останні роки, такий жанр як художнє читання, в Братському районі набуває все більше й більше прихильників, що свідчить про те, що українське слово актуальне. Також,  варто зауважити, що цього року учасники були дуже сильними та підготовленими /за що подяка всім керівникам/. Конкурсанти читали вірші вдумливо, з інтонацією, використовуючи музичне оформлення. Всі вони щиро перейнялися поезією не зважаючи на те, що вірші були наповнені складним та глибоким змістом, адже володіти мистецтвом художнього слова може тільки той, хто «горить» поетичним полумям, бажає і вміє проникати в умовне, небачене і нечуване, вміє страждати, дивуватись, радіти, плакати і сміятись, переймаючись чужими болями, пропускаючи їх крізь призму свого серця, викристалізовуючи свій неповторний внутрішній світ.

 

 

БУДИНКИ КУЛЬТУРИ
 
№ п/п
Назва
Адреса

Керівник

Кіл-ть місць
Кіл-ть персоналу
          1     
Братський РБК
смт Братське
вул. Вороніна, 35
Меріков Геннадій Леонідович 
280
15
           2           
Кам'януватський СК
с.Кам'януватка
Антонова Мирослава Сергіївна  
250
1
3
Озеринівський СК
 
с.Озеринівка
Решітник Ірина Миколаївна   
60
1
4
Ганнівський СБК
с.Ганнівка
Максим Михайло Михайлович  
 
225
1
5
Мостівський СК
с.Мостове
Тюпа Ольга Василівна
 
33
1
6
Григорівський СБК
с.Григорівка
Біденко Кароліна Юріївна 
300
1
7
Михайло-Жуківський СК
с.Михайло -Жукове
Кикоть Наталя Анатоліївна
150
1
8
Антонівський СК
с.Антонівка
Гакман Сергій Георгійович
50
1
9
Людмилівський СК
с.Людмилівка
Пірязєва Тетяна Юріївна
50
1
10
Іллічівський СБК
с.Іллічівка
Кашуріна Людмила Павлівна
250
1
11
Микольський СК
с.Микольське
Осадченко Марія Василівна 
50
1
12
Костуватський СБК
с.Костувате
вакансія
500
1
13
Камяно-Костуватський СБК
с.Камяно-Костувате
вакансія
226
 
14
Кривопустоський СБК
с.Крива Пустош
Скрипник Лілія Сергіївна
250
1
15
Миролюбівський СБК
с.Миролюбівка
Гамалій Микола Миколайович
350
3
17
Миколаївський СК
 
с.Миколаївка
Шенкевич Анна Оксандрівна 
200
1
18
Новоолександрівський СБК
 
с.Новоолександрівка
Зозуля Наталя Анатоліївна
 
300
2
20
Новомарївський СБК
с.Новомарївка
Асцатурян В’ячеслав Самсонович
210
1
21
Обухівський СК
с.Обухівка
Шарамет Василь Федосійович
250
1
22
Новокостянтинівський СБК
 
с.Новокостянтинівка
Літвінова Віра Володимирівна
360
2
26
Сергіївський СБК
с.Сергіївка
Бєлікова Ельвіра Миколаївна
250
1
27
Улянівський СБК
с.Улянівка
Криворучко Наталя Валеріївна
200
1
28
Соколівський СК
с.Соколівка
Овчаренко Тетяна Олександрівна
150
1
29
Шевченківський СБК
с.Шевченко
Маньовська Тетяна Юріївна 
200
1

 

 

На території району діє 9 колективів, яким присвоєно звання «народний», 6 в селищі Братське, 2 в с.Миролюбівка та художня студія «Джерельце» в с. Новокостянтинівка.
 
 
Народний жіночий вокальний ансамбль "Берегиня" Братського районного Будинку культури
 
 
Керівник народного театру мініатюр "БЕМС" Братського районного Будинку культури О.О.Буберенко
 
             
 
              Народний театр мініатюр "БЕМС" Братського районного Будинку культури             
 
           
 
 Народний театр Братського районного Будинку культури
 
 
Народний танцювальний колектив "Світанок" Братського районного Будинку культури
 
 
Найбільшою нашою гордістю є народна студія «Джерельце», яку вже не один десяток років веде прекрасний художник Віктор Володимирович Хізніченко
 
 
 
 
27 учнів тричі на тиждень займаються з майстром пензля безкоштовно, а його випускники є студентами художніх та архітектурних ВУЗів. На базі студії у нас є задум відкрити філіал дитячої школи мистецтв із централізованим фінансуванням.
 
 
Колектив «Гармонія» працює при Миролюбівському сільському Будинку культури протягом п’яти років. За цей час значно зросла виконавська майстерність, розширився репертуар від народної української пісні до сучасної. Жоден захід в Миролюбівці та навколишніх селах Лісове, Кам’янокостувате, Ганнівка не обходиться без цих самодіяльних митців.
 
Керівник колективу Ганна Гамалій дбає про професійний ріст учасників ансамблю. Слід відзначити, що в програмі кожного святкового заходу особливе місце займає цей колектив В своїх піснях вони передають любов до рідного краю, особливе відчуття краси до рідного села, батьківської оселі, материнського гнізда.
В 1977 році було збудовано типове приміщення музею в с.Новокостянтинівка, в 1981 році було відкрито музей в с.Григорівка. З ініціативи краєзнавця Михайла Радкевича та підтримки державної влади в лютому 1979 році було відкрито Братський районний музей, в 1991 році йому присвоєно почесне звання «народний».

 

Жіночий ансамбль "Журавушка" Іллічівського сільського Будинку культури

 

Михайло Димитров: Культура може - ВСЕ!

 

16 липня 2015 року Братський район з робочим візитом відвідав начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, який оглянув заклади культури Новокостянтинівської та Новоолександрівської сільських рад, зустрівся з керівником СТОВ ім. Мічуріна Олександром Бачиним та провів нараду в Братському РБК з працівниками культури району.  В зустрічі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та начальник відділу культури  райдержадміністрації Олена Буберенко.

 

 В своїй промові Михайло Димитров підкреслив: «Ми будемо вирішувати питання, а не ставити проблеми. Ми будемо кожного дня працювати на результат, тому що клуби та бібліотеки це важливі заклади і вони повинні бути доступними кожній людині». Також він зупинився на напрямках діяльності управління культури на найближчий час, а це розробка та затвердження Програми розвитку культури на 2016-2020 роки, оптимізація мережі закладів культури області та створення інформаційних центрів в закладах культури. Також були підняті питання щодо фахової освіти працівників культури, співпраці с органами місцевого самоврядування, створення кластерів в селах з невеликою кількістю жителів. Особливу увагу було приділено роботі з патріотичного виховання населення, яка в даний час є найголовнішою.

Антоніна Шарата, звернувшись до працівників культури, наголосила на необхідності співпраці працівників культури з органами місцевого самоврядування, активізації роботи по патріотичному вихованню молоді та організації її дозвілля, наданні пропозицій до районної Програми  розвитку культури на 2016-2020 роки.

Підводячи підсумки зустрічі Михайло Димитров наголосив: «Впевнений, що якщо у працівників культури буде позитивний настрій, яким вони будуть ділитися з населенням, наша громада зможе все: і єднатися, і творити, і успішно реалізовувати всі задуми, бо культура може – ВСЕ!!!». 

 

 

 Реалізацію державної культурної політики у Братському районі забезпечує 26 бібліотек, районний будинок культури, 23 сільських, дитяча школа мистецтв, художня народна студія «Джерельце», районний народний музей та 5 сільських.

Рік 2010 показав, що ми попри всі економічні негаразди плідно працюємо, будуємо, відкриваємо нові імена. Ще раз це підтвердив минулорічний районний фестиваль художньої творчості «Перемога, свята Перемога» присвячений 65-й річниці з Дня Перемоги. 23 клубних заклади продемонстрували свою виконавську майстерність, 739 учасників, 232 з них діти розказали коротку історію про ветеранів війни їх населених пунктів, ще раз підкресливши значимість виключного подвигу наших дідів та батьків, солдатських вдів і дітей війни.

Логічним продовження року 2011 став фестиваль «Розквітає під сонцем щасливо - моя Україна» присвячений 20-й річниці незалежності України. Вже відзвітувало 12 територіальних громад, 16 клубних закладів, 275 чоловік, із них 139 - діти.

 

Щороку клубними та бібліотечними закладами проводиться понад 2100 різнопланових культурно-мистецьких заходів, крім цього ми приймаємо активну участь в обласних конкурсах : «А я україночка», «Перші ластівки», «Сімейне коло» ім. Зарницької. Неодноразово ставали лауреатами всеукраїнських фестивалів «Від Гіпаніса до Борисфена», «Усмішки П.Глазового», «Миколаївські зорі», побували на міжнародному фестивалі «Родослав» в м. Івано - Франківськ. Зроблено перші кроки по перетворенню центральної районної бібліотеки на сучасний центр інформації, придбано 2 комп’ютери, підключено система Інтернет. Продовжує свою творчу працю районний краєзнавчий музей, поповнились новими експонатами сільські, пройшла атестацію дитяча школа мистецтв, що дає їй право протягом 10-ти років виконувати покладені на неї функції.

Рік 2010 був складним в економічному плані, але дякуючи підтримці депутатського корпусу, державній виконавчій владі завершено ремонтні роботи в районному музеї, кабінетах дитячої школи мистецтв, де оновлено, як інтер’єр так і замінено парти, в класі сольфеджіо, придбано оргтехніку і підключено систему Інтернет, а також маємо деякі нові інструменти .

Районний будинок культури отримав звукопідсилювальну та освітлювальну апаратуру майже на 30 тис грн. за рахунок спонсорів. Із районного бюджету було виділено 40 тис грн. на лазерне оформлення та професійні радіо мікрофони для проведення 1 Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край» На сьогодні в районі функціонує 109 клубних формувань, в тому числі 70 колективів художньої самодіяльності. В районному будинку культури функціонує 15 клубних формувань, в тому числі 11 колективів художньої самодіяльності. 9 творчих колективів району носять почесне звання «народний», з них працює на селі ВІА «Добробут» та жіночий ансамбль «Гармонія», художня судія Джерельце» та 6 колективів в районному будинку культури. Вперше в нашому районі було проведено 1 всеукраїнський фестиваль авторської творчості «Мій рідний край», яки зібрав талановитих та обдарованих самодіяльних митців із 10 областей України та 13 районів Микоївщини. Більше 200-х учасників 4 дні знайомились гості фестивалю із чарівними куточками Братщини. Слід віддати належне депутату обласної ради О.М.Мезніку, який виступив генеральним спонсором цього заходу і сприяє творчій діяльності Миролюбівського сільського осередку культури, дбаючи не лише про фінансову підтримку але й утримання закладів на високому рівні. Ось і нині проводиться капітальний ремонт студії, а також зовнішні роботи, зміцнюється матеріально-технічна база. До штатного розпису введено ще 4 одиниці працівників, що мають необхідну фахову освіту.

Прекрасний досвід роботи Новокостянтинівського сільського будинку культури, працює 9 клубних формувань із них - 6 груп хореографічного мистецтва, де зайняті більше 140 чоловік віком від 6 до 50 років, а також солісти, вокалісти. В 2010 році Новокостянтинівський сбк придбав ноутбук, костюми для молодших груп, встановили систему опалення для глядачевого залу і занять гуртківців, дякуючи директору СТОВ ім. Мічуріна О.В.Бачину.

Але найбільшою нашою гордістю є народна студія «Джерельце», яку вже не один десяток років веде прекрасний художник Віктор Володимирович Хізніченко. 27 учнів тричі на тиждень займаються з майстром пензля безкоштовно, а його випускники є студентами художніх та архітектурних ВУЗів. На базі студії у нас є задум відкрити філіал дитячої школи мистецтв із централізованим фінансуванням.

Хороший клубний заклад в с.Костувате, де депутатом районної ради голова ППАФ «Вікторія» Віктор Іванович Степанов, лише в минулому році обладнано модельну бібліотеку на 45 тис. а в 2010 році встановлено склопакети на 50 тис грн. в глядачевому залі сільського Будинку культури. Крім цього в селі Костувате в 2010 році збудовано новий меморіальний комплекс загиблим землякам. Вартість робіт склала більше 200 тис грн.

В 2010 році на сільські бібліотеки – філії були придбані і встановлені 13 приладів обліку електроенергії, 26 вогнегасників 13 теплових завіс (виготовлено технічні паспорти, проекти на підключення до системи індивідуального енергопостачання – 63 тис грн. із районного бюджету. За рахунок спонсорських коштів проведено частково ремонти кабінетів, книгосховищ). Встановлено 26 металопластикових вікон, 4 дверей. Загальна вартість робіт склала 50296 грн. Придбали також лазерний принтер, стільці в два читальних зали, зроблено ремонт холу в бібліотеці та двох кабінетів.

Однією із основних функцій районних Будинків культури є надання методичної та практичної допомоги сільським закладам культури. Проблема багатьох районних Будинків культури полягає у відсутності спеціального транспорту.

Нова «Програма розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки»  передбачає продовження виконання завдань по об’єднанню мистецького потенціалу для розвитку культури в районі.

 

Прозвучали заключні акорди Х районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села»

11 листопада 2017 року глядацька зала районного будинку культури була переповнена, адже в цей день найпрекрасніша галузь, галузь культури, об’єднала весь район на сцені в заключному гала-концерті ювілейного Х-го районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села».

Ідея концертної програми полягала в створенні шедевру фестивалю, а саме ювілейного святкового торту, інгредієнтами якого були виступи найкращих колективів та виконавців району. Кухар, якого зіграла Надія Шмаленко, разом із помічниками (учасники народного ансамблю танцю «Світанок»), провели глядача від початку до останнього номеру концерту поступово додаючи до «торту-концерту» родзинки, арахіс, крем, шоколад та інше у вигляді пісень, танців, гумору, а потім презентували на сцені свій шедевр!

Допомагали створювати «торт-концерт» артисти художньої самодіяльності району: чарівниця свята Аміна Шавдатуашвілі, хореографічний колектив «Кумоньки» (керівник Л. Урба), Тетяна Бабич, Анастасія  Качанова та Наталія Тарічева, хореографічний колектив «Wield dance» (керівник М. Антонова), Наталія Белінська, Володимир Василенко, Олена Іщенко, танцювальний гурт «Блискавка» (керівник С. Гривнак), Василь Шарамет, Оксана Бакуменко та Ігор Урба, Юлія Васильєва, В’ячеслав Асцатурян та Ірина Кравець, танцювальний колектив «Феєрверк» (керівник І. Тодорішена), Дар’я Ноженкова та Дмитро Фабріков, ВІА ім. Мічуріна, солістка Юлія Немченко (керівник С. Гризоглазов), вокальний ансамбль  «Григорівчанка» (керівник Н. Гришутіна) та фольклорний колектив «Степівчанка» (керівник Т. Пірязєва), жіночий вокальний ансамбль Шевченківського СБК (керівник Л. Перехрест), вокальний ансамбль «Сергіївчанка» (керівник В. Літвінова),  танцювальний колектив «Каприз» (керівник А. Літвінова), вокальний ансамбль «Криниченьки» (керівник Г. Матейко), Олександр Роман, Ганна та Микола Гамалій, квартет Миролюбівського СБК, чоловічий гурт «Заграва» (керівник М. Гамалій) та народний вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник Г. Гамалій).

 А потім ведуча Яна Московщук оголосила про початок церемонії підведення підсумків фестивалю та нагородження найкращих.

 З вітальним словом до всіх культпрацівників, майстрів народної творчості та аматорів сцени звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, які побажали всім творчого натхнення та нових перемог, а почесними грамотами райдержадміністрації та райради були нагороджені солістка Братського РБК Галина Пастушенко, народний ВІА «Промінь» (керівники Вадим Маєр 

 Приємною несподіванкою було вручення Любові Садовській посвідчення члена творчого об’єднання найкращих майстрів Миколаївщини «Прибужжя» (посвідчення вручав майстер об»єднання «Прибужжя», художник Віктор Хізниченко).

А далі дипломи фестивалю та пам’ятні статуетки були вручені всім клубним закладам району, і нарешті була розкрита головна таємниця свята, хто ж став переможцем фестивалю у 2017 році?

 Володарем Гран-прі Х районного фестивалю народної творчості Братського району визначено Миролюбівський сільський будинок культури (директор Іван Височанський)!

 А перед тим, як пролунала заключна пісня фестивалю у виконанні Сергія Фініки, Яни Московщук, Вадима Маєра та Олени Буберенко, на сцені з’явився справжній святковий торт, на який всі так чекали!

Організатори фестивалю висловлюють подяку Надії Тютюник, Тетяні Овдієнко, Ліні Карповій та працівникам харчоблоку дитячого садка «Веселка», Братській селищній раді, голові СПТ «Урожай» Миколі Гроховичу, голові ФГ «Світанок» Світлані Слюсаренко та підприємцю Роману Лазаруку за надану допомогу.

Фінальні акорди Х-го фестивалю пролунали, тож до зустрічі на ХІ-му районному фестивалі «Культура від села до села»!

Олена Буберенко,

завідувач сектору культури райдержадміністрації

 

 Вклад в культуру – продуктивність економіки країни

Саме під таким гаслом 18 вересня 2018 року в м. Києві пройшов семінар, запланований Міністерством культури України на тему «Вивчення законодавства ЄС, національних законодавчих актів та найкращих практик розвитку та підтримки культурних та креативних індустрій», організаторами якого є Creative Industries Development, в якому взяла участь завідувач сектору культури Братської райдержадміністрації Олена Буберенко.

Всіх присутніх на початку семінару привітав Міністр культури України Євген Нищук, який наголосив: «Питання семінару дуже важливе для розвитку української культури і економіки, тож дуже приємно що сьогодні в нас є можливість попрацювати  з найкращими експертами Європи Рітою де Грєве (старшим радником з питань політики у сфері культури та економіки уряду Фландрії) та Antonio Carlos (міжнародним експертом з творчої та цифрової економіки, туризму та підприємництва)».

Семінар пройшов дуже плідно із застосуванням практичних занять з питань вироблення стратегії розвитку креативних індустрій в різних регіонах України. Також перед присутніми виступила виконавчий директор Державного Українського культурного фонду Юлія Федів, яка закликала всіх брати участь в конкурсах що спрямовані на фінансову підтримку у сфері культури (отримання грантів).

Семінар став гарною нагодою познайомитись з інноваційним досвідом наших європейських партерів та запровадити його у формуванні та імплементації власних політик, адже культурні і креативні індустрії підвищують якість людського капіталу, збільшують туристичну привабливість регіонів, створюють додаткові робочі місця з інклюзивним потенціалом.

 

 

  Орієнтовні обсяги фінансування окремих заходів Програми розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:39
212Kb Скачать скачать
  Програма розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44
132Kb Скачать скачать
  Програма розвитку культури у Братському районі на 2017-2018 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:55
80Kb Скачать скачать