Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Розвиток галузі тваринництво

  12 серпня відбудеться всеукраїнський форум Безпечність молока : національна політика
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:16
239Kb Скачать скачать
  11-14 серпня відбудеться Міжнародна виставка "Агро-2020"
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:17
178Kb Скачать скачать
  11-14 серпня відбудеться Міжнародна виставка "Агро-2020"
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:17
313Kb Скачать скачать
  11-14 серпня відбудеться Міжнародна виставка "Агро-2020"
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:17
205Kb Скачать скачать
  питання виплати соціальної допомоги продажу тваринницької продукції
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:17
222Kb Скачать скачать

 Про проведення XXXIV

Регіонального Форуму

«Органічна Україна»

 

 

Департамент інформує, що з 10.00-14.00 години 11 серпня 2020 року буде проведено XXХІV Регіональний Форум «Органічна Україна» Миколаїв на онлайн платформі Zoom.

Мета Форуму: формування ефективного і сталого політичного діалогу на місцевому, регіональному та національному рівнях для сприяння розвитку органічного сільського господарства; визначення проблем та шляхів спільного вирішення питань;  підвищення рівня обізнаності щодо органічного виробництва; збільшення місцевого виробництва органічної продукції та її споживання.

Цей захід для: органічних виробників, які хочуть знайти інструменти для покращення своєї діяльності; сільськогосподарських товаровиробників, які цікавляться темою органічного виробництва та хочуть стати органічними; державних службовців дотичних до тематики органічного виробництва; всіх зацікавлених в розвитку органічного виробництва.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/QQcPbJmWRAmNRaT79.

Організаторами заходу є: Громадська спілка «Органічна Україна» та Миколаївська обласна державна адміністрація.

Під патронатом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Захід проходитиме за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

За додатковою інформацією звертатися за телефоном:

(098)171-75-77 Альона МАМОНТОВА, менеджер з комунікацій                      ГС «Органічна Україна»;

(0512) 37-78-35 Департамент агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації.

Враховуючи вищевикладене, просимо посприяти в популяризації проведення даного заходу та поінформувати зацікавлених осіб вашого району.

 

 

 

Директор                                                                                       Олена ПІСКУН

  Пропозиції АТ "МОТОР-БАНК"
Формат: PDF | Добавлен: 01/03/2021 15:03:58
177Kb Скачать скачать

 

Отримайте компенсацію через АТ «МОТОР-БАНК» по державним програмам фінансової підтримки для Агропромислового комплексу

АТ «МОТОР-БАНК»- уповноважений банк, що підписав з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва та допоможе суб'єктам господарювання агропромислового комплексу: юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям (далі – позичальники) отримати часткову компенсацію з державного бюджету за програмами:

1)      "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються суб'єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами (далі – компенсація) згідно Постанови КМУ від 29 квітня 2015 р. N 300 ( зі змінами від 13 травня 2020 року N 361)

Компенсація надається позичальникам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами (поновлювальними та непоновлювальними, крім овердрафтів (контокорентних кредитів) у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків.

2)      "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямом "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" згідно Постанови КМУ від 1 березня 2017 р. N 130 ( зі змінами від 3 березня 2020 року N 195)

Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через уповноважений банк у розмірі 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) - за придбані техніку та обладнання.

 

Більш вичерпну інформацію щодо співпраці з АТ «МОТОР-БАНК» та державної підтримки аграріїв шляхом здешевлення кредитів, можна отримати за телефонами: (0512) 373115, 373334, або за адресою м. Миколаїв вул. Адміральська 31 Б/3 (в ЖК «АДМІРАЛ», поряд з Миколаївською державною обласною адміністрацією).

  Виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин
Формат: ARJ | Добавлен: 01/01/1970 03:00:00
114Kb Скачать скачать

 оголошення

 для фермерських господарств (юридичних осіб) та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих як сімейні фермерські господарства, у власності яких перебуває п’ять  і більше корів!

 

Увага! Якщо у власності господарства перебуває від п’яти корів молочного напряму продуктивності і Ви бажаєте скористатися державною підтримкою, Вам необхідно                 до 01 липня поточного року ідентифікувати та зареєструвати в Єдиному державному реєстрі тварин худобу відповідно до вимог чинного законодавства.

За кожну наявну станом на 01 липня 2020 року корову з державного бюджету виплачується дотація у розмірі 5 000 грн!!!

Крім цього, сімейні фермерські господарства мають право на додаткову фінансову підтримку через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Довідки за телефонами департаменту:

(0512) 37-78-05, 37-78-35, 37-74-02.

 

 

 

 

 Інформаційна довідка

щодо державної підтримки тваринництва у 2020 році

 

постанова  Кабінету Міністрів України від07.02.2018 № 107

 (у редакції постанови КМУ 395 від 20.05.2020)

«Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції»

 

Напрями та алгоритми надання підтримки

 

1) Дотація за бджолосім’ї  надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіальному органу компетентного органу за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016              № 39).

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (додаток) видається районним (міським) управлінням ветеринарної медицини на пасіку незалежно від форми її власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82).   

 

2) Часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинки та кнурці, вівцематки, барани, ярки, бджолині пакети, бджолині матки, сперму бугаїв і кнурів та ембріони великої рогатої худоби в період з     1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року в розмірі до 50 відсотків вартості (без податку на додану вартість), але не більш як:

за закуплені в Україні племінні телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності вітчизняного походження у племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені в режимі імпорту -  31 500 гривень за одну голову;

за закуплені в Україні племінні свинки та кнурці у племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені в режимі імпорту - 10 000 гривень за одну голову;

за закуплені в Україні племінні вівцематки, барани, ярки у племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені в режимі імпорту -11 000 гривень за одну голову;

за закуплені у племінних заводів та  бджолорозплідників бджолині матки -          100 гривень за одну штуку, бджолині пакети - 500 гривень за одну штуку;

за закуплену у підприємств (об’єднань) з племінної справи у тваринництві ідентифіковану сперму бугаїв або за ввезену в режимі імпорту (за умови внесення плідників до Каталогу бугаїв молочних, молочно-м’ясних порід/Каталогу бугаїв м’ясних порід і типів з визначеною племінною цінністю) - 100 гривень за одну дозу з розрахунку не більше трьох доз на одну голову власного маточного поголів’я за період з 1  жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року або 300 гривень за одну дозу сексованої сперми з розрахунку не більше однієї дози на одну голову власного маточного поголів’я за період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року;

за закуплену у підприємств (об’єднань) з племінної справи у тваринництві сперму кнурів або за ввезену в режимі імпорту за умови, що плідники за результатами бонітування віднесені до плідників, які використовуються для відтворення стада  з якістю спермопродукції не нижче I класу, - 100 гривень за одну дозу з розрахунку не більше п’яти доз на одну голову власного маточного поголів’я за період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року;

за ембріони великої рогатої худоби - 500 гривень за одну штуку.

Крок 1.  Закупити для подальшого відтворення племінних тварин, бджіл, сперму та ембріони у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

Крок 2. Підготувати для отримання часткового відшкодування документи:

заявку;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,  у паперовій або електронній формі;

довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів, а також видаткових накладних, рахунків на оплату, ордерів на відправлення сперми, договорів купівлі-продажу худоби;

копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, бджолопакетів та бджоломаток, що були ввезені в режимі імпорту), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання;

копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання;

копії карток племінних кнурів (форма № 1-св), засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання, — для часткового відшкодування вартості сперми кнурів;

довідку про плідну пересадку ембріонів, видану підприємством (лабораторією) із трансплантації ембріонів, — для часткового відшкодування вартості ембріонів великої рогатої худоби;

відомість проведення штучного осіменіння маточного поголів’я, яка складається на підставі даних журналів штучного осіменіння (форми № 3-врх, № 4-св визначені відповідними інструкціями з ведення племінного обліку), засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання, — для часткового відшкодування вартості сперми бугаїв, кнурів;

письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років — для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин.

Для виплати часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів, що були ввезені в режимі імпорту, додатково копії:

відповідного контракту;

рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів;

митної декларації.

 

Крок 3. Подати протягом року до 10 жовтня до комісії Мінекономіки заявку та документи.

Крок 4. Не пізніше 10 грудня отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу! У разі зменшення поголів’я закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, станом на 1 січня двох наступних років одержані бюджетні кошти повертаються суб’єктом господарювання до державного бюджету в повному обсязі в установленому законодавством порядку.

У разі вибуття із стада станом на 1 січня двох наступних років окремих закуплених тварин, вартість яких була частково відшкодована, з причин, обумовлених набутими карантинними інфекційними хворобами або набутими з вини власника незаразними хворобами, до державного бюджету повертаються суб’єктом господарювання бюджетні кошти, що були виплачені як відшкодування за їх придбання.

 

3) Часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів надається суб’єктам господарювання на безповоротній основі в розмірі до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість).

Частковому відшкодуванню підлягає вартість обладнання, побудованих та/або реконструйованих і прийнятих в експлуатацію у грудні минулого року та січні - вересні поточного року закінчених будівництвом об’єктів (черг та/або пускових комплексів) для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (зокрема водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій.

Крок 1.  Завершити у грудні 2019 року та січні – вересні поточного року етапи будівництва та реконструкції об’єкта.

Крок 2. Підготувати такі документи:

 заявку;

довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

типову форму № ОЗ-1 “Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів” (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) — для часткового відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів;

типову форму № ОЗ-2 “Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів” — для часткового відшкодування вартості реконструкції тваринницьких об’єктів;

засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію кошторисної частини проектної документації;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі.

Крок 3. Подати до 15 жовтня поточного року комісії Мінекономіки

Крок 4. Отримати кошти на рахунки, відкриті у банку.

Звертаємо увагу! У разі будівництва та/або реконструкції придбаних тваринницьких об’єктів (черг та/або пускових комплексів) незавершеного будівництва частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Відшкодовується вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію згідно з актами готовності до експлуатації (декларація/сертифікат), підтверджена актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (№ ОЗ-1,   № ОЗ-2), які були передбачені проектно-кошторисною документацію.

 

4) Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитівнадається лише тим суб’єктам господарювання, які залучили у 2018 -2019 роках у банках, що підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва, кредити строком до 5 років, обсягом до 500 млн. гривень на один об’єкт у національній валюті для будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (зокрема водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією (далі - об’єкти), та отримували таку компенсацію у 2018-2019 роках.

Компенсації підлягають фактично понесені витрати у грудні попереднього року та поточному році на будівництво та/або реконструкцію об’єктів на підставі поданих актів виконаних робіт, актів приймання-передачі обладнання та/або інших документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, відповідно до умов кредитного договору.

Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, здійснюється щомісяця в розмірі 25 відсотків фактично понесених витрат на будівництво та/або реконструкцію об’єктів згідно з кредитним договором.

У разі використання в поточному році на будівництво та/або реконструкцію об’єктів 30 відсотків і більше загального обсягу кредиту суб’єкту господарювання виплачується 25 відсотків залучених кредитних коштів на весь період кредитування за вирахуванням суми сплаченої компенсації.

Крок 1. Залучити починаючи з 2018 року в банку кредит не більше  500 млн гривень та бути отримувачем компенсації у 2018 – 2019 роках.

Крок 2. Підготувати оригінали та належним чином завірені копії документів:

документи, що підтверджують використання кредитних коштів на цілі, визначені в абзаці першому цього пункту, відповідно до умов кредитного договору;

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

згоду про надання Мінекономіки інформації про суб’єкта господарювання, що становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком.

Крок 3. Подати до уповноваженого банку, з яким укладено кредитний договір, заявку та підтвердні документи.

 Крок 4. Отримати кошти на поточний рахунок.

Звертаємо увагу!  Компенсація вартості об’єктів здійснюється щомісяця.  

У разі відчуження або використання протягом трьох років не за цільовим призначенням об’єктів, зокрема обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією, профінансованих за рахунок банківських кредитів, суб’єкт господарювання повинен повернути одержані бюджетні кошти в установленому законодавством порядком.

 

5) Часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна  -  надається сільськогосподарським товаровиробникам - юридичним особам, (питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ними за попередній податковий (звітний) рік), новоутвореним сільськогосподарським товаровиробникам, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, за результатами кожного окремого звітного періоду на безповоротній основі в розмірі до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість), у тому числі вартості обладнання, побудованих та/або реконструйованих і прийнятих в експлуатацію у грудні минулого року та січні - вересні поточного року закінчених будівництвом об’єктів  (черг та/або пускових комплексів) зернофуражних сховищ, елеваторів, механізованих зерноскладів, зерноочисних та зерноочисно-сушильних пунктів, підприємств із виробництва кормових домішок та сумішей (комбікормів).

У разі будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Відшкодовується вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію згідно з актами готовності до експлуатації (декларація/сертифікат), підтверджена актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (№ ОЗ-1,  № ОЗ-2), які були передбачені проектно-кошторисною документацію.

Звертаємо увагу! Сільськогосподарський товаровиробник, який має намір отримати часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна подає протягом року до 15 вересня Мінекономіки повідомлення за встановленою формою в електронному та паперовому вигляді.

Мінекономіки формує перелік сільськогосподарських товаровиробників, які мають намір отримати часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна, та розміщує його до 15 жовтня на офіційному веб-сайті Мінекономіки.

Обладнання для зберігання та переробки зерна, вартість якого частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми (1201150) «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямами «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» і «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом «Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції».

Крок 1. Завершити у грудні 2019 року та січні – вересні поточного року будівництво, реконструкцію та прийняти в експлуатацію об’єкта із зберігання та переробки зерна.

Крок 2. Підготувати пакет таких документів:

заявку;

довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

засвідчену підписом керівника сільськогосподарського товаровиробника копію документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта із зберігання та переробки зерна;

типову форму № ОЗ-1 “Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів” (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) - для об’єктів нового будівництва;

типову форму № ОЗ-2 “Акт приймання-зд

  Підтримка тваринницької галузі
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:15
430Kb Скачать скачать
  Про підсумки агропромислового розвитку району у 2018 році
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:39
48Kb Скачать скачать

 До уваги фермерських господарств:

нові бюджетні субсидії

Постановою КМУ від 24.10.2018 р. № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.

Розширено коло фермерських господарств, які мають право на державну підтримку.

Відтепер на неї можуть розраховувати фермерські господарства (далі – ФГ), у яких чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік становить до 20 000 000 грн (раніше було 15 000 000 грн). А ФГ, зареєстровані в поточному році, можуть скористатися державною підтримкою надавши копію  фінансового звіту за останній квартал.

При цьому площа землі сільськогосподарського призначення, що має перебувати у власності чи користуванні - необмежена (раніше було до 500 га).

Запроваджено нову форму державної підтримки для новостворених ФГ (п. 111 Порядку № 106)

ФГ, протягом перших трьох років після створення (реєстрації в ЄДР) можуть отримати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 га). Субсидія надаватиметься один раз на рік виключно для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі 3 000 грн на 1 га, але не більше 60 000 грн (тобто за 20 га).

У 2018 році таку субсидію зможуть отримати ФГ зареєстровані в ЄДР після 1 січня 2016 року.

Запроваджено нову форму державної підтримки для інших ФГ
(п. 112 Порядку № 106)

ФГ (крім новостворених) у 2018 році можуть отримати бюджетну субсидію у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня, в розрахунку на одного члена ФГ (який станом на 1 січня 2018 року був і на період отримання бюджетної субсидії є членом ФГ).

На 01.01.2018 р. прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, становить 1 762 грн. Отже, субсидія становитиме 9 691 грн на одного члена ФГ. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне ФГ не може перевищувати 30 000 грн.

Наприклад, якщо згідно статуту ФГ та даних ЄДР членами ФГ є дві особи, то ФГ отримає 19 382 грн (9 691 грн х 2), а якщо три, то – 29 073 грн. Якщо ж членів ФГ чотири особи, то воно мало б отримати 38 764 грн, але через обмеження сума субсидії для такого господарства становить 30 000 грн.

Хто є розпорядником бюджетних коштів на ці субсидії? Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, виділених на ці субсидії, є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд).

Які документи слід подати для отримання субсидії? Для отримання субсидії регіональним відділенням Укрдержфонду ФГ (у тому числі новоствореним) слід подати заявку й такі підтвердні документи:

ü копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації - у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;

ü відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (уточнюється, який саме документ підтверджує право володіння, користування земельною ділянкою);

ü копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;

ü копію фінансового звіту за останній квартал - для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році (нововведення);

ü довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

ü згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Коли подавати документи? Щомісяця.

Куди подавати документи? До регіональних відділень Укрдержфонду.

(Миколаївське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, проспект Миру, 34, поверх 7, кім. 712   Описание: Highlights info row image (067) 813-38-18

 

Який порядок надання субсидії? На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який в свою чергу  перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.

Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

 

  Про підсумки розвитку АПК району у 2017 році
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:53
52Kb Скачать скачать

Про розвиток тваринництва в районі у І півріччі 2017 року

      В сільськогосподарських підприємствах району на 01.07.2017 року  поголів’я ВРХ нараховує 1088  голів, в тому числі корів нараховується 332 голови, що на 17 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з 1 півріччям минулого року поголів’я свиней в районі зменшено на 252 голови і становить 526 голів.

      Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 647 цнт. (118,3% до 1 півріччя минулого року). Виробництво молока по сільгосппідприємствах становить 5694 ц, що складає 99,8% до відповідного періоду минулого року. Зменшився надій молока на 1 корову на 96 кг,  або на  5,3 %. (1 півріччя 2017 року – 1715 кг, І півріччя 2016 року – 1811 кг).

            Про розвиток тваринництва у Братському районі у 2016 році

Станом на 01.01.17 року в сільськогосподарських підприємствах району  поголів’я ВРХ нараховує 1034  голови, в тому числі корів нараховується 331 голова, що на 20 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з минулим роком поголів’я свиней в районі зменшено на 12 голів і становить 859 голів.

      Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 131цнт. (105,5% до минулого року). Виробництво молока по сільгосппідприємствах становить 11372 ц. що складає 114,6% до минулого року. Збільшено продуктивність корів за цей період на 156 кг. і становить 3436 кг. на фуражну корову, або 104,7 %. Виробництво яєць в порівняні з минулорічним періодом  збільшилось на 7,5 тис.шт. і становить  52,8 тис.шт.

     Станом на 01.01.17 р середньодобовий приріст ВРХ   становить 223 гр.(що становить 137,6%). Середньодобові  прирости в свинарстві  становлять 171 гр. або 123,0% до минулого року.

     Отримано приплоду телят ВРХ 333 голови, що становить 120,2% в порівнянні з 2015 роком. Приплід поросят зменшено на 145 голів і становить за 2016 рік 580 голів, або  80% до минулого року.

      Продано населенню 69  голів поросят, що становить 17,8 % проти 2015 року.  

    На даний час в районі працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито  26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

Про розвиток тваринництва в районі  у І півріччі 2016 року

Станом на 1.07.16 року в сільськогосподарських підприємствах району  поголів’я ВРХ нараховує 1029 голів, в тому числі корів нараховується 315 голови, що на 6 голів менше за відповідний період минулого року. В порівнянні з І півріччям минулим року поголів’я свиней в районі зменшено на 365 голів і становить 778 голів. Це пояснюється тим, що  ССПП Куйбишева припинило  розведення та вирощування свиней.

                Виробництво м’яса  у всіх категоріях господарств району за І півріччя 2016 року склало 547 ц., це на 88 ц. меньше або на 13,8% в порівнянні з  минулим роком. Зменшення пояснюється  скороченням поголів’я ВРХ та свиней в ССПП Куйбишева.

                Виробництво молока по сільгосппідприємствах в І півріччі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року  збільшилось на 729 ц, або на  16,1% і становить – 5707 ц, (за 6 місяців 2015 р. – 4915ц).   Середньодобовий надій молока на 1 корову за 6 місяців поточного року склав 1811 кг, що на  563 кг більше проти відповідного періоду минулого року.

         Тваринники району працюють над підвищенням продуктивності сільськогосподарських тварин за рахунок збільшення поголів’я високопродуктивних порід ВРХ, свиней та якісних кормів.

        

Про підсумки розвитку галузі тваринництва у 2015 році
Станом на 01.01.16 року в сільськогосподарських підприємствах району поголів’я ВРХ нараховує 1026 голів, в тому числі корів нараховується 311 голови, що на 19 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з минулим роком поголів’я свиней в районі зменшено на 449 голів і становить 871 голів.
Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 1042 цнт. (33,4% до минулого року).Це зумовлено значним скороченням поголів’я свиней в господарствах, що раніше мали найвищі показники виробництва мяса. Виробництво молока по сільгосппідприємствах становить 9921 ц. що складає 82,2% до минулого року. Зменшено продуктивність корів за цей період на 357 кг. і становить 3280 кг. на фуражну корову, або 90,2 %. Виробництво яєць в порівняні з минулорічним періодом зменшилось на 32,7 тис.шт. і становить 45,3 тис.шт.
Станом на 01.01.16 р середньодобовий приріст ВРХ становить 162 гр.(що становить 58,7%). Середньодобові прирости в свинарстві становлять 139 гр. або 88,5% до минулого року.
Отримано приплоду в порівнянні з минулим роком телят ВРХ який склав 277 голів, або 75,5%. Приплод поросят зменшено на 367 голів, що склав 66,4% до минулого року. Вихід поросят на 100 основних свиноматок становить 1160 голів, або 116,8%.
Продано населенню 387 голів поросят, що становить 59,8 % проти минулорічних показників. Продаж ВРХ становить 9 голів, 7,6%.
На даний час в районі працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито 26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

Станом на 01.07.2014 року в сільськогосподарських підприємствах району поголів’я ВРХ нараховує 946 голів, в тому числі корів нараховується 318 голів.

Поголів’я свиней в районі становить 1281 голови. В ф/г «Родимівка» сьогодні нараховується 222 голови ВРХ, в тому числі 87 голів корів. В господарстві планують збільшити поголів’я дійного стада до 100 голів. 

Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 1012 цнт. (34.5 % до минулого року). Виробництво молока по сільгосппідприємствах збільшено  проти відповідного періоду 2013 року на 451 ц, що склало 106.7 % до минулого року. Збільшено продуктивність корів за цей період на 346 кг і становить 2251 кг на фуражну корову, або 118.2 %. Виробництво яєць в порівняні з минулорічним періодом збільшилось, і становить 78000 шт.

Станом на 01.07.14р. середньодобовий приріст ВРХ становить 333 г. Середньодобові прирости в свинарстві  становлять 154 г.

Отримано приплоду в порівнянні з минулим роком телят ВРХ, який склав 331 голови, або 99.7 %. Приплід поросят зменшено на 2009 голів.  Вихід поросят на 100 основних свиноматок становить 325 голів. Приплід ягнят становить 520 голів, що на 75 голів більше проти минулорічного періоду, і складає 117 %.

В поточному році запліднено 165 голів корів та телиць, що становить 78 % в порівнянні з минулим роком.

Продано населенню 407 голів поросят та 116 голів ВРХ.

На даний час в районі відкрито та працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито 26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

 

 

Станом на 01.04.2014 року в сільськогосподарських підприємствах району поголів’я ВРХ нараховує 1038 голів, в тому числі корів нараховується 377 голови, що на 27 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з минулим роком поголів’я свиней в районі зменшено на 2527 голів і становить 1434 голови. В ф/г «Родимівка»  сьогодні нараховується 188 голів ВРХ, в тому числі 64 голови корів, За минулий рік фермерське господарство збільшило поголів’я корів на 75 голів та планують збільшити поголів’я дійного стада до 100 голів. 

Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 417 цнт. (28.1% до минулого року). Виробництво молока по сільгосппідприємствах збільшено  проти відповідного періоду 2013 року на 316 ц. що склало 114.1% до минулого року. Збільшено продуктивність корів за цей період на 38 кг. і становить 677 кг. на фуражну корову, або 105.9 %. Виробництво яєць в порівняні з минулорічним періодом  збільшилось, і становить 32000 шт.

Станом на 01.04.14р. сеньодобовий приріст ВРХ становить 286г. Середньодобові  прирости в свинарстві  становлять 137г.

Отримано приплоду в порівнянні з минулим роком телят ВРХ який склав 183 голови, або 97.3%. Приплід поросят зменшено на 1654 голови.  Вихід поросят на 100 основних свиноматок становить 185 голів. Приплід ягнят становить 490 голів. Що на 60 голів більше проти минулорічного періоду. І складає  114 %.

В поточному році осіменено 70 голів корів та телиць, що становить 100 % в порівнянні з минулим роком.

Продано населенню 174 голови поросят,  та 53 голови ВРХ.

На даний час в районі відкрито та працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито 26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

Поголів’я ВРХ у населення становить 4316 голів. Корів 2770 голів.

 

Станом на 01.01.14 року в сільськогосподарських підприємствах району поголів’я ВРХ нараховує 987 голів, в тому числі корів нараховується 372 голови, що на 25 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з минулим роком поголів’я свиней в районі зменшено на 2109 голів і становить 1899 голови. У грудні 2011 року розпочало займатись великою рогатою худобою ф/г «Родимівка» в якому сьогодні нараховується 155 голів ВРХ, в тому числі 59 голів корів. За минулий рік фермерське господарство збільшило поголів’я корів на 54 голови та планують збільшити поголів’я дійного стада до 100 голів. 

Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 3584 цнт. (65,9% до минулого року). Виробництво молока по сільгосппідприємствах збільшено проти відповідного періоду 2013 року на 1845 ц. що склало 116,9% до минулого року. Збільшено продуктивність корів за цей період на 398 кг. і становить 3439 кг. на фуражну корову, або 113,1 %. Виробництво яєць в порівняні з минулорічним періодом збільшилось майже в два рази, і становить  89100 шт.

Станом на 01.01.14р. середньодобовий приріст ВРХ становить 265г. Середньодобові прирости в свинарстві  становлять 242г.

Отримано приплоду в порівнянні з минулим роком телят ВРХ, який склав 383 голови, або 107%. Приплод поросят зменшено на 2233 голів, що склав 59% до минулого року. Вихід поросят на 100 основних свиноматок становить 2452 голови, проти минулого року збільшено на 21 голів, або  100,9%.

В поточному році осіменено 284 голів корів та телиць, що становить 85,3% в порівнянні з минулим роком.

Продано населенню 1741 голів поросят  та 67 голову ВРХ.

На даний час в районі відкрито та працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито  26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

Продовжується активна робота по виплаті дотації за молодняк ВРХ. Так на сьогодні зібрано документів на загальну суму 319,25 тис. грн. Робота з даного питання триває.

ВРХ населення – 4043 в тому числі корів – 2781.

 

Станом на 10.10.13 року в сільськогосподарських підприємствах району  поголів’я ВРХ нараховує 986 голів, в тому числі корів нараховується 368 голови, що на 9 голів більше за відповідний період минулого року. В порівнянні з минулим роком поголів’я свиней в районі зменшено на 2813 голів і становить 1374 голови. У грудні 2011 року розпочало займатись великою рогатою худобою ФГ «Родимівка», в якому сьогодні нараховується 146 голів ВРХ, в тому числі 55 голова корів, За минулий рік фермерське господарство збільшило поголів’я корів на 25 голів та планують збільшити поголів’я дійного стада до 100 голів. 

Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах становить 3250 цнт. (91,2% до минулого року). Молока по сільгосппідприємствах збільшено проти відповідного періоду 2012 року на 1422 ц. що склало 115,5% до минулого року. Збільшено продуктивність корів за цей період на 324 кг. і становить 2877 кг. на фуражну корову, або 113 %.

Станом на 10.10.13р. середньодобовий приріст ВРХ становить 271г. Середньодобові  прирости в свинарстві  становлять 256г.

Отримано приплоду телят ВРХ 344 голови, або 105,8%. Приплод поросят зменшено на 1290 голів, що склав 67% до минулого року. Вихід поросят на 100 основних свиноматок становить 1904 голови, проти минулого року збільшено на 199 голів, або  112%.

В поточному році осіменено 270 голів корів та телиць, що становить 96,8% в порівнянні з минулим роком.

Продано населенню 968 голів поросят та 61 голову ВРХ.

На даний час в районі відкрито та працює 4 пункти штучного осіменіння, які обслуговують кваліфіковані спеціалісти. Відкрито 26 пунктів по заготівлі молока у населення району.

Продовжується активна робота по виплаті дотації за молодняк ВРХ. Так на сьогодні зібрано документів на загальну суму 193 тис. грн. Робота з даного питання триває.

 

 

  Інформація про стан розвитку тваринницької галузі станом на 21.06.2013 року

1.3а січень - травень по сільськогосподарським підприємствам вироблено : м'яса - 269,3 тонни, що на 34,9 % більше проти відповідного період;, минулого року, молока - 516,1 тонни (+ 36,8 %), яєць - 48050 піт. (+ 20,4 %).

Станом на 1 червня 2013 р. в сільськогосподарських підприємствах району налічувалося 961 гол. ВРХ, що на 2,7 % менше ніж торік, в т.ч. корів -352 гол. (-0,8 %), свиней - 2600 гол (-39,3 %), овець - 2362 гол (+4,5 %), птиці -2500 гол (-16,7 %).

2. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2012 року №246" із змінами та доповненнями, щодо виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, управління АПР інформує, що проведено широку роз'яснювальну роботу серед населення щодо положень. Станом на 1 червня подали заявки 201 чоловік з кількістю 322 голови молодняку ВРХ і замовлень за три місяця нарахувань сума компенсації згідно постанови в розмірі 120001 гривень.

 

 

Провідне значення в житті та розвитку нашого району відіграє агропромисловий комплекс, до складу якого входить цілий ряд підприємств різних форм власності, це сільгосппідприємства, фермерські господарства та одноосібники, які в своїх господарствах крім рослинницької виробляють і тваринницьку продукцію.

Вирощування м’яса всіх видів тварин та птиці у сільгосппідприємствах перевищило його реалізацію на 845 ц і становить 138% до реалізації. Цей показник свідчить, що в районі ведеться направлена робота по нарощуванню м’ясних ресурсів.
Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації разом з господарствами усіх форм власності щорічно визначається потреба у племінних (генетичних) ресурсах.
В селищній та сільських радах району є 29 дворів, в яких утримується від 5 до 30 корів і більше, в тому числі 1 двір утримує більше 15 корів.
На базі двох дворів, які утримували 15 корів і більше, створено два молочарські виробничі кооперативи, - по Ганівській сільській раді “Новатор – Гранд” керівник Поповиченко Микола Олександрович, по Кам’но – Костуватській сільській раді “ Молочар – 09” керівник Дронь Валентин Олександрович.
В процесі здійснення аграрної реформи спостерігається велике зміщення виробництва сільськогосподарської продукції у сектор господарства населення, які нині стали основними виробниками всіх видів тваринницької продукції району. Вагомих результатів постійно добиваються при великих об’ємах колективи ССПП ім. Куйбишева, ППАФ “Вікторія”, СТОВ ім. Мічуріна, фермерського господарства “Світанок” – по птахівництву та інші.
Виконуючи програму розвитку галузі тваринництва в районі розроблені заходи щодо вирішення проблем в тваринництві, створена робоча група по виконанню цих питань. Розроблена програма розвитку тваринництва по всіх напрямах – молочного, м’ясного та збільшення поголів’я худоби та птиці до 2011 року.
Вирішення проблемних питань, які турбують тваринництво району дозволить збільшити поголів’я всіх видів тварин та птиці, досягти максимальної їх продуктивності та забезпечення продовольчої безпеки району.         
 

 

 

  наказ про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби у 2018 році
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:53
952Kb Скачать скачать
  наказ про визначення ділянок для здійснення любительського рибальства у 2018 році
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:24:09
615Kb Скачать скачать
  про підсумки розвитку АПК району у 2017 році
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:24:11
52Kb Скачать скачать

 У районному будинку культури 22 листопада 2017 року  зібралося чимало гостей та аграріїв району, зібралося на свято радості й здобутків, свято, про те, що завжди було турботою і радістю людини, про те, без чого не можна уявити ні степової долі, ні світанку, ні рідного дому, що кожному з нас необхідне, як сонячне світло, чи дихання - це рідне село і праця хлібороба!

 Адже ми хліборобський район, і від гарних врожаїв залежить наше майбутнє. Перед початком концертної програми в фойє будинку культури майстриня селища Любов Біла презентувала виставку своїх вишитих робіт, яку залюбки переглянули всі присутні.

 Почалася концертна програма масовою (50 учнів) хореографічною композицією «Хліб та сіль» у виконанні дітей з Новокостянтинівки, під керівництвом Олени Воробйової та вручення керівництву району запашних короваїв. А потім, зі сцени, щиро привітали присутніх та подякували працівникам полів та ферм, всім тим, хто своєю невтомною  працею щорічно  забезпечує нам щедрий врожай ведучі заходу Олена Буберенко та Яна Московщук і запросили до слова голову райдержадміністрації Олену Кузьміну та голову райради Тамару Фесько, з вуст яких лунали вітання та щирі побажання працівникам сільського господарства району. Завітав на свято і народний депутат України Вадим Підберезняк, який подякував аграріям за їх нелегку. але таку важливу працю.

Вітали присутніх також начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Добровольський та голова районної профспілкової  організації   працівників  агропромислового комплексу Георгій Чобану.

А від галузі культури району дарунками працівникам сільського господарства були номери художньої самодіяльності від артистів району: Сергія Фініки, вокального ансамблю «Сергіївчанка» Сергіївського СБК (керівник Віра Літвінова), Юлії Немченко, учасників народного ансамблю танцю «Світанок» Станіслава Ляшенка, Наталії Герасименко, Юлії Дудникової та Євгена Підгрушнього (керівник Світлана Пашко), учасників народного театру мініатюр «БЕМС» Насті Кантолінської та Андрія Логвиненка (керівник Олена Буберенко), вокального ансамблю «Мрія» (це був дебют ансамблю, керівник Валентина Бондаренко), Яни Московщук, Олени Буберенко, танцювального колективу Новокостянтинівського СБК (керівник Тамара Солодуненко). Родзинкою програми став виступ юної Дарини Харкевич з Новокостянтинівці, яка зачарувала всіх катанням на гіроборді.

Вся програма говорила про те, що ми щиро  поважаємо невтомний труд працівників сільського господарства  і шануємо  хліб святий щирою  любов’ю.

 ЖНИВА 2019

  

          Район вступив у жнивну компанію. Відповідно до прогнозованих площ, до збирання підлягає  ранніх зернових культур – 31100 га. Із них озимих зернових - 26600 га., ярих зернових, колосових та зернобобових – 4500 га. Для проведення збиральних робіт в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності є в наявності 185 комбайнів. Станом на 21 червня обмолочено 956 га. озимого ячменю. Середня урожайність становить 33,1 ц/га. Намолочено 3164 тони. Паралельно ведеться підготовка грунту та догляд за просапними культурами