Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

 Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

 

Створення зручних і доступних умов для отримання громадянами адміністративних послуг є одним із головних завдань, над яким працює влада на місцях.

На сьогоднішній день вкрай актуальним є питання відкриття в районі центру надання адміністративних послуг, створення якого передбачено Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Складовою частиною комплексної системи з надання адміністративних послуг стане проект  «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».

Генеральна дирекція Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» виступила ініціатором виконання пункту «Створення зручних і доступних умов для отримання споживачами адміністративних послуг» Національного плану дій на 2013 рік про впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 року, із проектно-організаційною назвою «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».

В основу даного проекту покладено бажання органів влади зекономити час громадян та ділових структур. Державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» має розгалужену систему відділень, як загалом так і в нашому районі.  Населення матиме змогу у найближчому відділенні пошти отримати максимальний спектр адміністративних послуг, його перелік наразі формується та узгоджується.

Реалізація програми визначає виконання національним оператором поштового зв’язку функцій, які відповідають нормам Закону України «Про адміністративні послуги»:

- інформування населення про можливість доставки документів для надання (отримання) адміністративних послуг через поштові відділення та про необхідний перелік документів для отримання таких послуг;

- приймання та пересилання документів від суб’єктів звернення до суб’єктів надання адмінпослуг цінним листом з повідомленням про вручення;

- отримання рішення суб’єкта надання адміністративних послуг та його видача (доставка) суб’єкту звернення;

- надання додаткових послуг (факс, ксерокопіювання, ламінування тощо);

- приймання оплати за адміністративні послуги (за необхідності у випадках, якщо послуги платні).

 

Таким чином, працівники поштових відділень надаватимуть консультаційну допомогу щодо написання заяв, формуватимуть пакет документів та надсилатимуть його до центру надання адміністративних послуг, що функціонуватиме при райдержадміністрації. Після того у відділенні, з якого був надісланий запит, клієнт отримує необхідні документи – довідки, посвідчення тощо.
Сьогодні на Миколаївщині вже відкрито більше 80 таких центрів і до кінця року вже в  усіх відділеннях поштового зв’язку можна буде скористатися визначеним переліком адміністративних послуг.

 СПІВРОБІТНИЦТВО З УДППЗ «УКРПОШТА»

На виконання пункту 83.9. Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 року «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 №128/2013 та пілотного проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту», 23 серпня 2013 року голова райдержадміністрації Т.П. Підборська та начальник ЦПЗ №3 МД УДППЗ «Укрпошта» В.М. Продан підписали регламент взаємодії між Первомайським Центром поштового зв’язку №3 МД УДППЗ «Укрпошта» та Братською райдержадміністрацією щодо забезпечення спрощеного доступу громадян, суб’єктів господарювання до адміністративних послуг. Для його реалізації визначено послуги, що надаються управлінням соціального захисту населення РДА:

- Установлення статусу та видача «Посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї»

-   Установлення статусу та видача «Посвідчення учасника війни»

-   Установлення статусу та видача «Посвідчення   інваліда війни»

- Установлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видача «Посвідчення члена сім’ї загиблого»

- Установлення статусу та видача «Посвідчення жертви нацистських переслідувань»

-   Установлення статусу та видача «Посвідчення «Ветеран праці»

-   Установлення статусу «Дитина війни» та видача довідки.

 

Спрощений доступ громадян, суб’єктів господарювання до адміністративних послуг забезпечуватимуть наступні відділення поштового зв’язку:

1

Ганнівка

2

Григорівка

3

К.Костувате

4

Костувате

5

Людмилівка

6

Миролюбівка

7

Н.Костянтинівка

8

Н.Мар’ївка

9

Сергіївка

10

ПВПЗ – 10 (операційне вікно Петропавлівка, Миколаївка, Улянівка, Новоолександрівка,  Шевченко, Іллічівка)

11

ПВПЗ – 18 (операційне вікно Крива Пустош)