Головна | Новини | Державні закупівлі | Звернення громадян | Запобігання проявам корупції | Доступ до публічної інформації | Правова допомога |
Підтвердити місце проживання дитини для зарахування в перший клас можна офіційним документом з необхідною інформацією
Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській1 області Роман Возняк
Відповідно до вимог нового Закону "Про освіту" було змінено порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією (без тестів, співбесід чи інших випробувань). Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік закріплено в постанові Кабінету Міністрів Українивід 13.09.2017 № 684 "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів".
Підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:
- паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
- довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;
- рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
- документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізособами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
- довідка про проходження служби у військовій частині;
- акт обстеження умов проживання.
Проте цей перелік не є вичерпним - підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директори шкіл мають переконатися, що він:
- містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;
- складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;
- має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.
Вид документа для підтвердження місця проживання обирає особа, яка подає заяву на зарахування дитини.
Дату початку прийому документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. Водночас кінцева дата подання документів єдина для всіх - це 31 травня.
Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, - зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу - до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.
Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.
Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті (у разі відсутності - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад).
Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:
- місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;
- які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;
- які є дітьми працівників цього закладу освіти;
- які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).
До 15 червня зараховуються всі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.
З 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються. Але після 15 червня можна подати заяви на вільні місця.
Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або зарахування не є обов'язковою, не може бути умовою зарахування і цього не можуть вимагати у закладі освіти.
Хто має право на утримання?
Українським законодавством передбачено, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання (незалежно від форми) і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Яким чином стягуються кошти на утримання?
Аліменти на утримання повнолітніх дочки або сина, які продовжують навчання, можуть виплачуватись у добровільному або судовому порядку. Існують два способи сплати аліментів у добровільно порядку:
Перший: батьки укладають між собою договірпро сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору необхідно включати умови про індексацію, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше.
Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Другий: один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Однак така заява може бути ним відкликана.
Хто може звернутись до суду?
До суду можуть звернутися той з батьків, з ким проживає дитина, або безпосередньо дочка або син, які продовжують навчання. Позовна заява про стягнення аліментів подається до місцевогосуду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача чи позивача.
Які документи необхідні?
До суду подається, зокрема:
· позовна заява;
· копія паспорта (позивача та дитини);
· копія свідоцтва або рішення суду про розірвання шлюбу;
· копія свідоцтва про народження дитини;
· довідка з навчального закладу про те, що дитина перебуває на навчанні;
· довідка про заробітну плату одного з батьків, з якого передбачається стягнення аліментів (за наявності)
При звернені до суду із позовом про стягнення аліментів, позивач звільняється від сплати судового збору.
Яким може бути розмір аліментів?
Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням:
· стану здоров'я та матеріального становища дитини та платника аліментів;
· наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
· інших обставин, що мають істотне значення.
Водночас суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Чи можна змінити розмір аліментів?
Так, згодом розмір аліментівможе бути зменшено або збільшено за рішенням суду. Це залежить від зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я позивача або відповідача.
Коли припиняється право на утримання?
Право на утримання повнолітніх дочки, сина припиняється у разі припинення ними навчання. Разом з тим поновлення навчання, за умови недосягнення 23-річного віку, дозволяє звернутися з новим позовом до суду про стягнення аліментів.
Яка відповідальність за прострочення сплати аліментів?
При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 % заборгованості.
Принагідно хочу нагадати, що завдяки ініціативі Міністерства юстиції України було прийнято пакети законів #ЧужихДітейНеБуває, якими передбачено ряд обмежувальних заходів та фінансових санкцій, які застосовуються до «горе» батьків.
Згідно з ними, якщо особа заборгувала аліменти дитині понад 4 місяці (понад 3 місяці у разі, якщо дитина є тяжкохворою або дитиною з інвалідністю), державний або приватний виконавець виносить постанову про застосування обмеження до боржника щодо виїзду за кордон, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Разом з цим, особа включається до «ганебного» списку Єдиного реєстру боржників. Далі, якщо заборгованість по сплаті аліментів складає понад 1 рік, боржнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 20 до 50 % від суми заборгованості.
Окремо Мін’юст співпрацює з Державною службою з питань праці та Державною службою зайнятості задля влаштування безробітних,стосовно яких відкрите виконавче впровадження по стягненню аліментів.Результат співпраці - майже 500 працевлаштованих боржників. Таким чином, боржникимають можливість добровільно сплачувати кошти на утримання своїх дітей.
Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
Діють нові правила обліку в поліції заяв про злочини Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:24:09 |
17Kb ![]() |
Рішення про стягнення аліментів можна виконати
за кордоном після його визнання
Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні.
Переїзд дитини або батька - платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько - за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини.
Якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде ухвалено судом України, це рішення на території іншої країни виконуватиметься відповідно до Договору про надання правової допомоги.
Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. Для звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України.
У більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції надсилаються до Міністерства юстиції України для подальшого відправлення компетентним іноземним органам.
Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства.
Консультація щодо розміру аліментів Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:56 |
42Kb ![]() |
Консультація щодо порядку здачі в оренду земельної частки (паю) Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:55 |
38Kb ![]() |
Консультація про порядок оформлення закордонного паспорта Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:55 |
54Kb ![]() |
Консультація про порядок припинення діяльності ФОП Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:55 |
49Kb ![]() |
Консультація про порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:23:09 |
54Kb ![]() |
Консультація про порядок отримання аліментів Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:54 |
20Kb ![]() |
Про порядок заміни товару неналежної якості Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44 |
18Kb ![]() |
Технологічна карта здійснення державним виконавцем стягнення аліментів Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:36 |
1402Kb ![]() |
Виконання рішення суду: пам"ятка для боржника Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43 |
455Kb ![]() |
Як отримати присуджені кошти? Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43 |
484Kb ![]() |
Про порядок оформлення спадщини через суд Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43 |
16Kb ![]() |
Процедура реєстрації дитини після народження Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:43 |
19Kb ![]() |
Консультація з питань приватизації житла Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44 |
19Kb ![]() |
Консультація Міністра юстиції стосовно прийняття закону щодо невиплати аліментів
Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.
Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.
Всі ці обмеження застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.
Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи?
Буклети Формат: RAR | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45 |
4923Kb ![]() |
Газета "Юстиція відкрита для людей" Формат: RAR | Добавлен: 24/08/2020 17:23:45 |
8056Kb ![]() |
Відеоролики Формат: ZIP | Добавлен: 24/08/2020 17:23:44 |
8675Kb ![]() |