Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Співпраця земляків Братського району

І Форум літераторів Братщини «Майстри художнього слова рідного краю»

25 березня 2016 року в Братській центральній районній бібліотеці імені Карпенко-Карого, для того щоб ще раз доторкнутися до прекрасного, до творчості наших земляків,  відбувся І Форум літераторів Братщини «Майстри художнього слова рідного краю», в якому взяли участь: представники влади, депутати районної ради, представники культури, освіти, голови та члени любительських об’єднань, юні таланти, підприємці.

Головною гостею Форуму стала прекрасна жінка, київська поетеса, поет-пісняр, журналіст, Член національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, лауреатка літературної премії імені Олександра Олеся – Лілія Золотоноша, яка народилася в сусідньому Єланці, але батько якої вже довгі роки проживає в Братському. Так склалося в житті, що донька не бачила свого батька довгий час, тому зустріч розпочалась дуже зворушливо, ця зустріч двох рідних сердець викликала море емоцій, майже у всіх присутніх на очах навернулися сльози радості.

Всіх присутніх щиро привітала перший заступник голови районної державної адміністрації Антоніна Шарата, яка   наголосила що: «Такий форум літераторів-краян в нашому районі відбувається вперше, і сподіваємось, що в подальшому такі заходи стануть традиційними, подякувала всім місцевим авторам та побажала їм творчого натхнення та нових збірок, щоб муза поезії ніколи не залишала їх, тому що вона дуже примхлива, і приходить лише в ті серця, які наповнені теплом і добротою!».

Від селищної ради до всіх звернулась секретар ради Світлана Агаркова.

А потім була розповідь ведучої заходу Олени Буберенко про творчість поетеси, поетичне слово якої здатне проникати в таємниці людської душі та призиває людину образно мислити, адже давно всім відомо, яка велика сила впливу поезії на почуття людини.

Ведуча надала слово поетесі, яка розповіла всім про початок свого творчого шляху, про презентацію своєї нової збірки «Лише з тобою» (до цього у поетеси було видано вже п’ять збірок віршів: «Женские сны», «По закону огненной спирали», «Соло свічі», «Тепер, або ніколи», «Хочу до тебе»), про творчу співпрацю з  видатними композиторами, зокрема з Ігорем Покладом та Олександром Макаревичем, композитором, який написав  справжній хіт на слова Лілії Золотоноші «Горобина ніч», та багато інших цікавих речей із свого життя та творчості. І звичайно ж були вірші, слухаючі які, всі розуміли, що Муза приходить лише тоді, коли серце щире, відкрите до краси і болю, а саме таке воно є у Лілії Золотоноші.

Від присутніх в залі линули слова подяки всім місцевим поетам та письменникам, і звичайно ж нашій поважній гості. Слово надавалося: Члену національної спілки журналістів України, людині, яка завжди підтримує місцевих авторів – Ользі Бакуменко; гідному продовжувачу справи свого батька, краєзнавцю не байдужому до історії не тільки Братщини, а й південного регіону нашої країни, гостю з Кіровограду – Віктору Радкевичу;  депутату районної ради, творчій особистості – Валентині Головатій; голові бібліотечного клубу «Надвечір’я» - Олександрі Попковій та, звичайно ж, линули вірші від юних місцевих поетів: Надії Кислякової, Юлії Бунько, Насті Обелець та Діани Шашкової.                 

                   Працівники та учасники районного будинку культури Яна Московщук, Сергій Фініка, Вікторія Горшкова своїми музичними дарунками зробили свято ще яскравішім та незабутнім.

                    Підводячи підсумки зустрічі, Антоніна Шарата подякувала всім присутнім, відділу культури райдержадміністрації та працівникам бібліотеки на чолі з директором Світланою Недашківською за таку чудову зустріч та вручила Лілії Золотоноші від нашого району  подарунок на згадку.

Офіційна частина заходу завершилась, але присутні мали змогу в дружньому колі, за чашечкою запашного чаю поспілкуватися з нашими гостями, задати їм питання, та й просто гарно провести час!

    

 

Презентуємо

25 жовтня о 10 годині в Братській районній бібліотеці відбудеться презентація проекту програми "Співпраця земляків Братського району". На неї запрошуються представники служб і відомств, зокрема, освітяни, викладачі МАН, психологи, члени громадської та громадсько-гуманітарної ради, директори центрів соціальних служб та зайнятості, голови профспілок гуманітарного спрямування.

Перед присутніми програму презентуватимуть психологи та науковці педагогічного університету ім.Сухомлинського, буде обрано раду

 

Запрошуємо до співпраці.

 

З повагою,

КП «Редакція газети «Перемога»

Братської районної ради

Миколаївської області

 

  

Шановні друзі!

 

З радістю сприйняв звістку про презентацію на батьківщині програми «Земляцтво». Ви започатковуєте добру справу, яка варта схвалення і всілякої підтримки.

Братська земля завжди славилася своїми людьми. З-поміж них стільки талановитих, майстровитих, колоритних, непересічних особистостей, що кожне земляцтво вважало б за честь мати у своєму родоводі таке суцвіття. У нас багато знаних попередників, а ще більше визначних сучасників, які досягли помiтних успіхів у житті й залишили добрий слід на землі.

Незалежно від місця проживання, ми зостаємося патріотами рідного краю, уболіваємо за його здобутки, радіємо кожній зустрічі із земляками на просторах України чи зарубіжжя.

Нехай ваше починання обростає прихильниками, небайдужими до всього нового ентузіастами й грошовитими меценатами. 

Щирої вам шани, добра й усіляких успіхів.

 

З повагою,

Олександр Скрипник,

член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України, полковник зовнішньої розвідки

м. Київ

 

 

Головний консультант Департаменту взаємодії з Верховною Радою України та регіонами Тарасенко Володимир Іванович під час зустрічі з Прем'єр - Міністром Канади Жаном Кретьєном, Отава, 1995 рік