Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

центр зайнятості населення 2020

 Шукачі роботи можуть вивчити англійську мову за допомогою Lingva.Skills

 

 

Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ надає інформацію, що кожен шукач роботи, який став на облік у центр зайнятості, має можливість безперешкодно вивчати англійську мову, це безкоштовно та зручно. Нижче – більш детально.

Вивчення англійської мови за інноваційним методом змішаного навчання (blended learning) для використання у повсякденному житті. Від авторів наймасовішого освітнього проекту України Lingva.Skills. Це метод змішаного навчання (blended learning) – наразі тренд в сфері освіти. Він поєднує самостійне онлайн навчання з навчанням із викладачем, що дозволяє: підвищити результативність навчання, зменшити кількість витраченого часу та за короткий проміжок часу досягти конкретного результату.

Асоціація інноваційної та цифрової освіти - команда новаторів, яка створює сучасні онлайн проекти для вирішення актуальних викликів, які стоять перед державою та суспільством.

Безкоштовно

Ми прагнемо допомогти кожному українцю розширити свої можливості, а Україні - повноцінно інтегруватись у світове співтовариство, перш за все - на ментальному рівні.

В чому унікальність

Поліглот та психолінгвіст Віталій Зубков розробив унікальну методику, в основі її - не зазубрювання правил, а інтуітивне відчуття мови, вміння нею користуватися! Вчіть мови правильно!

ЯК НАВЧАТИСЯ.

Особи, які виявили бажання вивчати англійську звертаються до наших фахівців та їм через тиждень надається логін та пароль для особистого електронного кабінету. Особа має можливість вчитись без обмежень в часі. Уроки в онлайн складені таким чином, щоб розвивати розмовну мову, написання та переклад.

Метод Лінгва пропонує опрацювання граматичних шаблонів на величезному виборі прикладів і ситуацій в рамках наступних вправ:

Аудіювання: прослухати і зібрати із запропонованих слів (присутні дистрактори) цільові речення;

Граматичні шаблони: зібрати із запропонованих слів (присутні спеціально підібрані дистрактори) речення, подане ураїнською мовою, за шаблоном, що його подано над вправою;

написати англійською мовою речення подане українською за шаблоном, що його подано над вправою.

Наявна система повторення пройденого матеріалу за алгоритмом SuperMemo-5. Кожен приклад супроводжується графічним зображенням, що відповідає змісту вправи.

Курс (А1-А2-В1-В1+) складається з 300 уроків, що містять близько 17000 прикладів. Наявна система «гейміфікації» (запровадження ігрових методик в навчальному процесі) - нараховуються бали за правильні відповіді. Наявна система вхідного діагностичного тестування та вихідного тестування на відповідність цільовим навичкам Методика орієнтована на формування звички активного і правильного використання мови в контексті повсякденного спілкування.

Отже, як виглядають особистий навчальний кабінет, типи завдань, профіль користувача на порталіLingva.Skills. Навчальний кабінет (жовтим кольором відмічені уроки, які почав виконувати користувач, або які частково зараховані йому при складанні вступного онлайн тесту). Після отримання 100 балів за кожний урок – він відмічається зеленим. Три типи завдань нараховують різну кількість балів за рівнем складності. Технології аудіювання, drag-and-drop, та інші речі закладені в основу вивчення кожної граматичної конструкції. Кожна конструкція має до 100 прикладів, правильне вирішення кожної нараховує бали, які відображаються у стрічці прогресу по кожному уроку та у загальному прогресі по кожному рівні, а також записується до статистики. Таким чином рівень А1-А2 наприклад має 10500 фраз (150 уроків х 70 прикладів в середньому), кожна з яких озвучена та візуалізована. Існує інформаційна граматична довідка.

Автори та методологи проекту проаналізували всі існуючі онлайн платформи з вивчення англійської мови (українські та зарубіжні), всі відомі методики вивчення граматики англійської мови, всесвітні тренди (гейміфікація, наприклад) та створили унікальний проект, який не має аналогів.

Отож всіх хто бажає скористатись можливістю та вивчити або покращити свої знання в англійські мові запрошуємо за адресою: стм.Братське. вул. Миру 112. Телефон для довідок 9-10-48. 

 Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ не припиняє інформувати безробітних, які перебувають у нас на обліку, а також всіх бажаючих, про можливість покращити свій освітній рівень. Сьогодні ми пропонуємо ознайомитись із проектом, який допоможе вивчити іноземну мову. Цей безкоштовний проект зветься “Освітній Хаб міста Києва”.

Проект продовжує активно розвиватись, щодня сотні людей приєднуються до можливості навчатись онлайн.

Місія проекту полягає в реалізації концепції “Навчання впродовж життя” (Life Long Learning) на рівні цілого міста з метою можливості українцям отримати роботу своєї мрії, відкрити власний бізнес, саморозвиватись та реалізувати себе у своїй державі.

ЯК ПРАЦЮЄ ХАБ?

-  Онлайн навчання та тестування навикам від кращих тренерів-практиків

-  Практичні тренінги, які дозволяють використовувати набуті навички на автоматі у повсякденному житті

-  Практичний екзамен щодо рівня володіння даним навиком та отримання відповідного сертифікату

-  Входження до Кадрового Резерву Києва

Люди спочатку навчаються на порталі eduhub.in.ua м’яким навикам (soft skills), які експерти Міжнародного економічного форуму в Давосі визнали найзатребуванішими навиками у 2020 році: позитивні комунікації, емоційний інтелект, особиста ефективність, уміння управляти людьми та проектами тощо. Після цього користувачі запрошуються на тренінг для відпрацювання навиків на практиці. Це інноваційний метод змішаного навчання (blended learning), який наразі широко застосовується у провідних університетах світу та міжнародних корпораціях, де вдало поєднується онлайн-навчання з практикою. І все це в “Освітньому Хабі” безкоштовно.

 

Окрім отримання найнеобхідніших у сучасному світі навиків, Ти маєш можливість відвідувати наші розважальні та нетворкінг заходи:

Клуб Видатних Людей

-  Розважально-освітнє Lingva SHOW

-  Презентації українських та міжнародних компаній

-  Чемпіонати з інтелектуальних ігор

-  Кіноклуб англійською мовою

Розважайся з користю!

З іншої сторони, до даного проекту залучені керівники та HR-спеціалісти провідних українських підприємств-роботодавців, які можуть за певними навиками обирати собі співробітників завдяки інтерактивному резюме, яке формує користувач, проходячи навчання в “Освітньому Хабі міста Києва”. По суті, кожен українець тепер має змогу сформувати свій особистий “біометричний паспорт навиків”.

Ось такий механізм і є, власне, реальним соціальним ліфтом, який вже запрацював в Україні. Ви можете вільно зареєструватись на сайті, або звернутись до наших фахівців за адресом: смт.Братське, вул. Миру, 112,  телефон (0231) 9-10-48. Ми Вас чекаємо.

 

 Твоя мета - працевлаштуватись? – подумай про проблему Торгівлі людьми.

Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ звертає увага населення щодо проблеми ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ. До дня протидії торгівлі людьми хочемо, ще раз звернути увагу на дану важливу проблему.

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Так, що ж таке Торгівля людьми? Це – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи утримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Торгівля людми – це сукупність таких ознак

·         вербування;

·         перевезення;

·         передача;

·         продаж; 

·         усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;

·         використання у військових конфліктах;

·         залучення до злочинної діяльності; 

·         трансплантація чи насильницьке донорство; 

·         примус до заняття проституцією; 

·         рабство і ситуації, подібні до рабства;

·         примусова праця;

·         залучення в боргову кабалу;

·         використання шантажу, погроз, насильства.

                                                               

Статистика

Протягом 2019 року Міністерством соціальної політики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам. Серед осіб, яким встановлено зазначений статус, 53 жінок, 119 чоловіків та 13 дітей  (3 хлопчиків та 10 дівчаток).

Протягом зазначеного періоду 65 осіб постраждало від торгівлі людьми в Україні, 120 осіб – від торгівлі людьми за кордоном.

За видами експлуатації 85 осіб постраждало від трудової експлуатації, 40 осіб втягнуто у злочинну діяльність, 37 осіб від сексуальної експлуатації, 17 осіб використано у збройних конфліктах, 3 осіб використано у порнобізнесі, 1 особу залучено до жебракування, 1 особа постраждала від змішаної експлуатації (трудова та сексуальна експлуатації), 1 дитину було продано третім особам.

Починаючи з 2000 року за допомогою до громадських організацій звернулись понад 15 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми.

 

Вразливі категорії осіб, щодо потрапляння у торгівлю людьми:

·         Скрутний фінансовий стан – 41%,

·         Відсутність роботи – 13%,

·         Вимушено переселені особи – 8%,

·         Розлучені, діти на утриманні – 6%,

·         Домашнє або гендерно-обумовлене насильство – 4%,

·         Учасник АТО – 1%,

·         Не вступ до навчального закладу – 1%.

 

Радимо також прослухати курс «Інформація для роздумів при пошуку роботи за кордоном», який допоможе розібратись у даній проблемі. За адресою в інтернеті: https://skills.dcz.gov.ua/course/informacziya-dlya-rozdumiv-pry-poshuku-roboty-za-kordonom/drive

На цьому курсі ви можете отримати інформацію про:

·         Ризики нелегальної трудової міграції протяжність 40 хвилин 

·         Поради фахівця при пошуку роботи за кордоном ДЕТАЛІ у відеоролику протяжністю 35 хвилин.

Якщо людина вирішує скористатися послугами фірми-посередника для працевлаштування за кордоном, її легальність можна перевірити на вебсторінці Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/ у розділі «Перелік фірм, які отримали ліцензію на працевлаштування за кордоном».

 

 

 

 

EdEra - онлайн навчання.Братська районна філія продовжує інформувати потенційальних шукачів роботи про можливості онлайн навчання. І осіь сьогодні ми коротко, але інформативно хочемо представити можливість онлайн навчання нашим безробітним, або всім охочим, хто бажає здобути онлайн навчання. Відвідайте сайт за адресом https://www.ed-era.com/


Студія онлайн-освіти EdEra створює онлайн-курси, підручники і спецпроекти. EdEra хоче дарувати унікальний освітній досвід і показувати красу кожної науки.


EdEra з’явилася навесні 2014 року, коли два студенти радіофізичного факультету вирішили створити онлайн-курс з фізики, надихнувшись кращими світовими практиками. Бажання впровадити культуру якісного освітнього продукту в Україні втілилося в онлайн-курси, підручники, спецпроекти, які розробляються вже 4 роки поспіль.


Сьогодні EdEra — це місток між авторами-експертами та користувачами. Команда EdEra працюєм над тим, щоб освітні матеріали викликали емоції та були ефективними. Команда молодих науковців, IT-спеціалістів, менеджерів, редакторів, дизайнерів, режисерів та комунікаційників. Вона закохує українців в освіту та доводе, що нецікавих предметів просто не існує. Дане навчання може підходидити школярам
або вчителям, якы бажать покращити свої знання у перелічених нижче темах.

 

Місія EdEra — виховувати в Україні культуру навчання протягом всього життя. Інституційний збір коштів — це можливість вийти на новий рівень та якісніше втілювати освітні проекти, які справді «на часі».

На даний час Безробітні або інші бажаючі можуть у вільній реєстрації на сайті пройти навчання за наступними темами:

 

- ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

- ЯК НАВЧАТИ СУПЕРГЕРОЇВ?

- ХЕЙТ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

- PRO POWER POINT

- ІЗІ ЗНО. АНГЛІЙСЬКА МОВА

- РАННЄ ВТРУЧАННЯ

- VERY VERIFIED: ОНЛАЙН-КУРС З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

- СЛІДСТВО ВЕДЕ НАБУ: АНТИКОРУПЦІЙНА ГРА-РОЗСЛІДУВАННЯСПЕЦПРОЕКТИ

- ЯК ГОВОРИТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ?

- ІНТЕРАКТИВНИЙ ЖУРНАЛ

- ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА!

- КОЛОШКІЛЬНЕ ДИТИНОЗНАВСТВО

- НАВЧАЛЬНІ МОДУЛІ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

- НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ

- ЗНО ПЛАТФОРМА

- INTERACTIVE ENGLISH GRAMMAR: PAST SIMPLE

- ВСТУП У МЕЙКЕРСТВО

- ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОСІБНИК-ГЛОСАРІЙ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

- АНТИКОРУПЦІЙНИЙ УРОК

- ОНОВЛЕННЯ ПРОГРАМ ДЛЯ БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

- ОНОВЛЕНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ, ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ, ДОДАТКОВІ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

 

Приєднуйтеся!

 

 

«Дія. Цифрова освіта»: Мінцифра запустила онлайн-платформу з цифрової грамотності

Служба зайнятості вже більше 2-х місяців надала можливість проходити реєстрацію безробітних за допомогою «ДІЯ». Кожен громадянин має можливість стати в центр зайнятості без особистого відвідування, а зареєструватись у «ДІЯ». Проте не кожен зараз володіє навиками роботи в даній програмі. Саме для цього було створено онлайн-платформу з цифрової грамотності. Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ радить долучитись до цифрової освіти та більше дізнатись про світ інфомраційної безпеки, оскільки це важливо. Нижче більш детально:

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку. На даний час доступні серіали:

Для новачків

Для батьків

Для вчителів

Для держслужбовців

Для школярів

Для підлітків

COVID-19

Для бізнесу і стартапів

Для майбутніх тренерів з цифрової освіти

Безкоштовні курси орієнтовані на різні цільові аудиторії — вчителів, лікарів, батьків, людей поважного віку тощо.

Які серіали доступні на «Дія. Цифрова освіта»

·         базовий із цифрової грамотності (має три рівні знань);

·         для вчителів;

·         для батьків «Онлайн-безпека дітей».

Незабаром стануть доступними ще п’ять категорій курсів. Новий серіал з’являтиметься щомісяця.

Як зареєструватися

Реєстрація на сайті проста — треба додати свій номер телефону, дочекатися SMS-повідомлення, ввести код із 4 цифр і авторизуватися.

Як проходить навчання

Якщо ви не впевнені у своєму рівні знань, то спочатку можна пройти загальне тестування та дізнатися, які курси потрібні.

Щоб отримати доступ до наступної серії серіалу, необхідно пройти тестування та підтвердити засвоєння попереднього матеріалу.

Формат 

Зірки запрошують експертів у гості та ставлять їм актуальні запитання від українців. Щоб серіал не лише розважав, а також дозволяв отримати нові навички — використовують відеозаписи екранів смартфонів та ноутбуків з детальними поясненнями, що відбувається на екрані.

Контент доступний українською, російською та жестовою мовою.

Для довідок, щодо отримання статусу безробітного – звертайтесь за адресом смт.Братське, вул Миру 112, тел. 9-26-77

 

 

Prometheus для шукачів роботи пропонує добірку цікавих курсів

 

Братська районна філія нагадує, що кожен шукач роботи, який перебуває на обліку в центрі зайнятості має можливість пройти навчання за допомогою онлайн курсів Prometheus. Дана можливість представляється Службою зайнятості України для безробітних ще з 2016 року.


 

Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus пропонує добірку цікавих курсів

Відразу дві хороші новини для всіх вчителів!

1. Prometheus упорядкував свої безкоштовні онлайн-курси підвищення кваліфікації освітян відповідно до нових вимог Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133)! А це означає, що сертифікати онлайн-курсів Prometheus для вчителів відтепер можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації. Безкоштовно підвищуйте свою кваліфікації у найкращих викладачів України та таких провідних навчальних закладах світу, як Колумбійський університет чи MIT https://prometheus.org.ua/courses-for-teachers!

ГО «ПРОМЕТЕУС» (ЄДРПОУ - 39598867) є суб'єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників згідно з КВЕД 85.59 в Національному класифікаторі України. Щоб упорядкувати наші курси відповідно до нових вимог ми внесли такі зміни:

Офіційно затвердили навчальні програми всіх курсів підвищення кваліфікації педагогів на платформі та додали відповідний документ з підписом і печаткою організації на сторінки опису курсів. Додали на сторінки опису курсів і в сертифікати про їхнє успішне завершення обсяг курсу в годинах, форму навчання та підтвердження його результатів, перелік компетентностей, що вдосконалили/набули слухачі, та іншу необхідну інформацію. Створили на сайті реєстр сертифікатів, в якому містяться дані про всі видані платформою сертифікати курсів підвищення кваліфікації педагогів. Зокрема, там містяться такі дані: ПІБ слухача, що отримав сертифікат, форма, вид, тривалість і назва курсу, дата видачі та номер сертифікату - https://prometheus.org.ua/certs-list. Також, на цій сторінці можна перевірити справжність сертифікату Prometheus.

Станом на зараз для підвищення кваліфікації вчителів на Prometheus доступний десяток курсів, і ми постійно працюємо над створенням нових. Ось які курси вже доступні на платформі:

Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель? Українська література. Осмислені й переосмислені. Впровадження інновацій в школах. Наука повсякденного мислення. Дизайн-мислення в школі. Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти. Медіаграмотність для освітян. Освітні інструменти критичного мислення. Критичне мислення для освітян. Дізнатися більше про безкоштовні курси підвищення кваліфікації вчителів і зареєструватися на них ви можете за цим посиланням - https://prometheus.org.ua/courses-for-teachers.

2. На Prometheus відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості». Курс створено учасниками робочої групи з питань професійного розвитку педагогічних працівників МОН, яка розробляла зміни до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Лектори курсу на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, укладання планів для ЗЗСО та ухвалення рішення про визнання результатів підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи та загалом якнайкраще спланувати професійне зростання педагогів – з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.

Також в курсі ви знайдете галочкові списки (чек-листи), зразки документів, корисні матеріали для ширшого розуміння питання, консультаційне вікно, а також тести за найпоширенішими ситуаціями й помилками. Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про підвищення педагогічної кваліфікації, що відповідає всім новим вимогам!

Основна команда курсу:

Олександр Елькін – голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радник міністерки освіти і науки України. Олена Масалітіна – віцеголова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радниця міністерки освіти і науки України. Галина Титиш – очільниця ГО «Смарт освіта», співзасновниця ГО «Батьківський контроль», засновниця і екс-редакторка ресурсу «Українська правда. Життя». Іван Примаченко – співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus».

Запрошені спікерки:

Любомира Мандзій – виконуюча обов'язки міністерки освіти і науки України. Лілія Гриневич – провідна експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 – 2019 рр.). Ганна Новосад – міністерка освіти і науки України (2019 – 2020 рр.).

Отож, якщо ви шукаєте роботу, та бажаєте змінити професійні навики звертайтесь до команди Братської районної філії.

За матеріалами сайту: https://prometheus.org.ua/

 

 

 

 

Що таке Courséra? Навчання для безробітного з дому.

 

https://www.coursera.org/ Це глобальна освітня платформа, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого.

Навчання на платформі безкоштовне. Але якщо слухач хоче отримати сертифікат

 ПРЕСРЕЛІЗ

 

60 млн грн. допомоги по частковому безробіттю отримають працівники підприємств малого та середнього бізнесу Миколаївщини

 

232 роботодавця Миколаївщини вже подали до служби зайнятості пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько на своїй сторінці у Facebook.

«Підтримуючи суб’єктів малого та середнього підприємництва, які через карантин були вимушені зупинити або скоротити діяльність, служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю для виплати найманим працівникам частини зарплати. Завдяки цьому на підприємствах будуть збережені робочі місця і працівникам не доведеться поповнювати списки безробітних», – зазначив Дмитро Оборонько.

За його словами, така допомога надається за зверненням роботодавця і призначена для виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини.

Станом на 14.05.2020 року прийнято 90 позитивних рішень щодо виділення коштів роботодавцям малого та середнього бізнесу для здійснення виплат допомоги по частковому безробіттю 1158 працівникам. Більшість працівників, які отримають допомогу по частковому безробіттю на період карантину, працюють на підприємствах швейного виробництва, дублювання шкіри, оптової та роздрібної торгівлі, вирощування сільськогосподарських культур та інших.

Виплати допомоги по частковому безробіттю здійснюється за рахунок фінансової допомоги, яка виділена із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками. Для Миколаївського регіону з цього фонду виділено на допомогу по частковому безробіттю 60 мільйонів гривень.

Підприємства, які бажають отримати допомогу, можуть подати документи поштою, електронною поштою або через скриньку для кореспонденції, що встановлена у кожному центрі зайнятості https://cutt.ly/LyWhkmP.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами центрів зайнятості https://cutt.ly/lygfS1q

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ  ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

 

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

 

ПРЕСРЕЛІЗ

 

У Миколаєві збільшилась кількість безробітних і зменшилась кількість вакансій. Як допомагатимуть роботодавцям платити зарплату за «вимушений простій» працівників?

 

У Миколаєві протягом квітня 2020 року зросла кількість зареєстрованих безробітних в чотири рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. За місяць статус безробітного отримали 1545 миколаївців. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько під час зустрічі з Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем

В середньому міський центр зайнятості реєструє по 75 безробітних у день. У квітні минулого року – по 17.При цьому кількість вакансій у місті зменшилася втричі. Якщо на 30 квітня в минулому році було 2443 вакансії, то цього року – лише 704 актуальні вакансії.

«Це, звісно, впливає на економічний добробут міста. Сьогодні з цього приводу спілкувався з міським головою Олександром Сєнкевичем. Говорили про те, що необхідно підтримувати роботодавців, які своїми податками наповнюють місцеву скарбницю, але наразі через карантин змушені зупиняти або скорочувати свою діяльність. Служба зайнятості відтепер може надати допомогу по частковому безробіттю на період карантину», – написав Дмитро Оборонько на своїй сторінці у Facebook.

«До мене часто звертаються представники малого та середнього бізнесу з питанням фінансової підтримки найманих працівників у період карантину, – зазначив Олександр Сенкевич. – Наразі я вивчаю і пропоную різні шляхи достойного виходу підприємств із карантину з найменшими кадровими і виробничими втратами, тому буду спрямовувати міських роботодавців до центрів зайнятості, як одного з надійних джерел державної допомоги».

За словами Дмитра Оборонька, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати роботодавці з-поміж суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Отримані кошти роботодавці мають виплатити офіційно найманим працівникам (крім осіб, які отримують пенсію і працюючих за сумісництвом) за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, (із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн).

Для цього роботодавці повинні звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності та подати такі документи:

1) заяву у довільній формі(у якій також зазначається інформація про належність роботодавця до суб'єктів малого або середнього підприємництва, та до якої додаються копії підтверджуючих документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до територіального органу документів, передбачених цим пунктом);

2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

3) відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно з цією статтею;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Документи можна подавати поштою, електронною поштою або через скриньку для кореспонденції, що встановлена у кожному центрі зайнятості

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами https://cutt.ly/lygfS1q

 

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

 04 березня 2020 року директор Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталія Фабрикова взяла участь в нараді Братської районної державної адміністрації з головами селищної та сільських рад.

         На нараді розглядалося питання щодо реалізації активних програм зайнятості - організація громадських робіт.                                                                                                       

         «Залучення безробітних до громадських робіт — ефективний шлях тимчасового вирішення питання працевлаштування громадян.                                                                                                                          Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком» - зазначила Наталія Миколаївна.

05.12.2019 прийнято Розпорядження райдержадміністрації № 174-р „Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2020 рік” яким визначено перелік видів робіт, що мають суспільно-корисну направленість, економічну, соціальну та екологічну користь для району та перелік підприємств, установ, організацій на яких будуть проводитися громадські роботи це – Братська селищна рада, 11 сільських рад, територіальний центр соціального обслуговування, управління соціального захисту населення.        

 Директор проаналізувала темпи залучення безробітних  осіб до участі у громадських роботах та використання коштів протягом 2019 року на їх організацію , а також довела до відома присутніх обсяги коштів передбачених у місцевих бюджетах на організацію громадських робіт на 2020 рік.        

Громадські  роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в котрих вони проживають, і це підтвердили усі голови сільських рад присутні на нараді, які декларували наміри розпочати громадські роботи уже в найближчі дні березня, адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Коштів на організацію громадських робіт передбачаємо достатньо, тож попереду клопітка робота як фахівців служби зайнятості так і органів місцевого самоврядування .

 

 

Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим  працівникам»

25 лютого 2020 року в приміщенні Братської районної філії відбувся інформаційно-роз’яснювальний семінар з питань легалізації зайнятості за участю соціальних партнерів - Управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації та Братської ДПІ Вознесенського управління ГУ ДПС у Миколаївській області.

Зустріч розпочала директор філії Наталія Фабрикова, яка довела до відома присутніх, що на виконання Доручення Прем»єр-міністра України О. Гончарука від 17.02.2020 року службою зайнятості проводиться роз»яснювальна робота щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, проінформувала щодо головного принципу діяльності державної служби зайнятості, а саме індивідуального підхіду до оцінки потреб і можливостей кожної людини та надання максимальної допомоги у працевлаштуванні й укомплектуванні вакансії. З січня 2020 року в роботу служби зайнятості впроваджено  Інститут «консультант роботодавця». Основна мета полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності, особливостей розвитку ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

Заступник начальника Управління соціального захисту населення Андрій Силенко собливу увагу зосередив на необхідності легалізації трудових відносин, недопущення працівників до виконання роботи без належного її оформлення, недопущення фактів підміни фактично існуючих трудових відносин роботодавців з найманими працівниками договорами цивільно – правового характеру, наголошено на відповідальності та наслідках використання незадекларованої праці як для працівників так і для роботодавців. Обговорили питання щодо застосування штрафних санкцій за недотримання мінімальних гарантій та вимог трудового законодавства

Начальник Братської ДПІ Вознесенського управління  ГУ ДПС Людмила Власенко розповіла присутнім, що роботодавці мають бути обізнані  у  податковому законодавстві,  про обов’язкове подання повідомлення про прийняття на роботу , це є важливою складовою  укладання трудового договору.  Допуск працівника до роботи без повідомлення ДФС —є  порушенням законодавства про працю.  Відповіла на питання присутніх:  Які строки повідомлення ДФС про новоприйнятого працівника?  Коли повідомлення можна не надавати?  Як анулювати повідомлення про прийняття на роботу?

Підсумовуючи зустріч, директор філії Наталія Фабрикова подякувала  роботодавцям за співпрацю із службою зайнятості, за їх відповідальність у забезпеченні легальної зайнятості, заробітку та належних умов праці найманих працівників.

Представникам роботодавців, приватним підприємцям надані вичерпні відповіді на поставлені питання та практичні поради з питань додержання законодавства про працю.

 

                                                                                  Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 Профорієнтація для школярів на допомогу обрання найкращої професії.

20 лютого у Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулась професійна орієнтація школярів 8А та 8Б класів Гімназії селища Братське. Захід проходив за участі практичного психолога Професійного-технічного училища №17 смт.Братького Бакуменко Людмили Сергіївни та фахівця із професійної орієнтації Братської філії Олександром Неговорою.

Учні разом із практичним психологом провели вправу на визначення типів професії (за Д.Голандом та Е.Клімовим). Також було здійснено практичну вправу «Хочу, Може, Треба». Учні на практиці гуртом провели аналіз обраних професії та допомагали один одному визначити головні ознаки та вимоги до пропонованих професій.

Також було проведено вправу «Необхідна професія на острові» де школярі обирали саме ті професії, які на їхню думку були б необхідні для виживання групі людей. Ця вправа показала учням, що професії потрібно аналізувати із користі суспільству та практичних навичок.

Фахівцем із професійної орієнтації було надано школярам інформацію про актуальні професії, які зараз необхідні на ринку праці Братського району, та можуть бути актуальними через 5-7 років.

На заході учні отримали практичні поради, як правильно обирати для себе професії, та на що саме потрібно звертати у вагу школярам, щоб обрати професію до душі. 

 

 Орієнтація на службу в Збройних силах України.

 

27 січня в станах Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості пройшов семінар із орієнтації на службу в Збройних силах України. До участі було запрошено майора Братського РВК – Начальника відділення забезпечення Таричева Сергія Олександровича та Борисевича Андрія, головного спеціаліста мобілізаційного відділення Братського РВК.

Запрошені для учасників семінару, шукачів роботи розповіли інформацію про можливість служби в Збройних Силах України за контрактом. Було зазначено, що держава гарантує своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7 000 гривень. Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

Також виплачується винагорода усім військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 грн. В інших районах АТО — 1200 грн.

На семінар було надано відповідна на ряд запитань, щодо можливості проходження служби. Також надано інформацію продукцію про контракту службу.

 

 Новий рівень взаємодії з роботодавцями.

 

Служба зайнятості – сучасна установа, яка динамічно розвивається та змінюється разом із суспільством. Сучасні новітні стратегії, що запроваджуються службою зайнятості в роботі з роботодавцями – це нововведення на вимогу часу.

 21 січня 2020 року  директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія Фабрикова зустрілась з заступником керівника ПП АФ "Вікторія" Олексієм Степановим та презентувала нову форму співпраці - інститут «Консультант роботодавця».     

 Основна мета новації полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки їх підприємницької активності та  підвищенню  ефективності комунікацій із застосуванням сучасних форм роботи, які сприятимуть вирішенню проблеми нестачі кадрів. Директор районної філії відзначила, що головне очікування - побудова якісно нових рівнів взаємодії з роботодавцями через покращення електронних сервісів та модернізацію служби зайнятості на підставі світових практик.

Результатом зустрічі стало підписання договору про співробітництво, в якому сторони зобов’язуються  шляхом об'єднання власних зусиль співпрацювати з питань забезпечення розвитку соціального діалогу, сприяння зайнятості населення та формування принципів соціальної відповідальності.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 Послуги служби зайнятості – до відділених сіл Новомар»ївської ОТГ.

 

В межах співпраці з об’єднаною  територіальною громадою "Новомар’ївська сільська рада" та з метою наближення послуг служби зайнятості до сільського населення, 21 січня 2020 року директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія Фабрикова та заступник директора Ольга Силенко відвідали Костуватський старостинський округ.

Поїздка була змістовною та результативною.  Відбулася зустріч з виконуючим обов’язки старости Олександром Бондаренком. Було обговорено ситуацію зайнятості в с. Костувате, зокрема серед соціально незахищених верств населення. Олександр Бондаренко відзначив, що соціальна місія служби зайнятості, без перебільшення, дуже важлива, адже завдяки цьому сервісу індивідуальну підтримку мають усі категорії населення, які мають особливі потреби в питаннях працевлаштування.

Ольга Силенко здійснила прийом та надала послуги особам, які прийшли на зустріч. Громадяни отримали інформацію про наявні вакансії, консультацію з питань працевлаштування та роз’яснення з питань чинного законодавства. Було надано вичерпні відповіді на всі запитання.

Чергова зустріч в об’єднаній  територіальній громаді була корисною для всіх учасників.

 

 

 

 

Братська районна філія миколаївського ОЦЗ

 

 Прес-реліз

 Зростання безробіття чи сезонні коливання:

ситуацію коментує служба зайнятості

 

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

 

 

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Державний центр зайнятості

тел: (044)-289-40-79

тел моб. (098) 637-76-82

 

 

 20 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Також  Андрієм Анатолійовичем було розглянуто питання гендерної рівності у працевлаштуванні. Оскільки в даний час в нашій країні незважаючи на декларовану гендерну рівність, стереотипне ставлення до «чоловічого» і «жіночого» продовжує домінувати в українському суспільстві, обумовлюючи постійне відтворення дискримінації та репресивних гендерних норм і свідчить про брак знань та інформації. Отож було надано інформацію про важливість відстоювання свого права на працевлаштування без гендерних обмежень.

Було закликано присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Наприкінці було показано відеоролик, в якому показуються негативні наслідки нелегального працевлаштування, що веде до торгівлі людьми в межах території України та за кордоном. В ролику було розкрито напрямки торгівлі людьми та кроки, як убезпечити себе від такого негативного явища, в якому Україна посіла перше місце в Європі, серед обсягу людей, які потрапили під це страшне явище.

Семінар пройшов інформативно для присутніх шукачів роботи.

 

 

 

14 січня 2020 року, фахівець із професійної орієнтації Олександр Неговора відвідав Братську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів із ціллю провести для учнів 8 та 9 класів профорієнтаційний урок  «Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні».

Метою даного заходу стало ознайомити учнів із сучасними підходами професійного самовизначення та побудови професійного майбутнього, допомогти школярам напрацювати практичні навички співставлення власних вподобань та здібностей з навичками обраних сфер діяльності, щоб якісно обрати професію.

На уроці профоконсультант озвучив учням, що таке професія. Ознайомив їх із поняттям кваліфікація, вміння, базові навички для професії. Учні дізнались про формулу вибору професії: «Можу, Хочу, Треба». Саме за такої формули у поєднанні оптимального вибору цих трьох сфер молода людина може якісно вибрати для себе професію.

Учням було надано інформацію про класифікацію професій (за предметом, за метою праці та за умовами праці). Також стало відомо про сфери застосування у різних галузях економіки.

По завершенню школярам була запропонована можливість пройти тестування на Платформі з професійної орієнтації та розвитку кар’єри profi.dcz.gov.ua. А також безкоштовному ресурсі «Моя професія: консультаційна мережа» за адресою https://myprofession.com.ua. Учні отримали інформаційні матеріали, про правила вибору професії та розширили свій світогляд про кроки правильного обрання професії.   

 

11 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Андрій Силенко закликав присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Андрієм Анатолійовичем було наголошено на вигодах, які отримує населення при легальному працевлаштуванні, серед, яких наступні: Достойна пенсія, лікарняні, повний обсяг послуг Служби зайнятості, оплачувана відпустка та багато інших.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена стовідсотково. На превеликий жаль, в Україні через значний обсяг нелегальної зайнятості непоодинокі випадки, коли недобросовісні роботодавці затримують виплату заробітних плат, а потім виплачують її не у повному обсязі. Якщо ж  трудові відносини оформлені офіційно, то невиплата заробітної плати є приводом звернення до суду, який людина майже гарантовано виграє.

 

 

 Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601, тел. (044) 284-38-94, факс (044) 289-76-28

Е-mail:17@es.dcz.gov.ua, Web: http://www.dcz.gov.ua, Код ЄДРПОУ 03491079

 

Прес-реліз

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).   

  «Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

-          розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

-          отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

-          навчитися складати резюме сучасного формату;

-          підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

-          обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

               

За більш детальною інформацією звертайтесь

до Державного центру зайнятості

289-40-79

20@es.dcz.gov.ua