Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

центр зайнятості населення 2020

 04 березня 2020 року директор Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталія Фабрикова взяла участь в нараді Братської районної державної адміністрації з головами селищної та сільських рад.

         На нараді розглядалося питання щодо реалізації активних програм зайнятості - організація громадських робіт.                                                                                                       

         «Залучення безробітних до громадських робіт — ефективний шлях тимчасового вирішення питання працевлаштування громадян.                                                                                                                          Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком» - зазначила Наталія Миколаївна.

05.12.2019 прийнято Розпорядження райдержадміністрації № 174-р „Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2020 рік” яким визначено перелік видів робіт, що мають суспільно-корисну направленість, економічну, соціальну та екологічну користь для району та перелік підприємств, установ, організацій на яких будуть проводитися громадські роботи це – Братська селищна рада, 11 сільських рад, територіальний центр соціального обслуговування, управління соціального захисту населення.        

 Директор проаналізувала темпи залучення безробітних  осіб до участі у громадських роботах та використання коштів протягом 2019 року на їх організацію , а також довела до відома присутніх обсяги коштів передбачених у місцевих бюджетах на організацію громадських робіт на 2020 рік.        

Громадські  роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в котрих вони проживають, і це підтвердили усі голови сільських рад присутні на нараді, які декларували наміри розпочати громадські роботи уже в найближчі дні березня, адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Коштів на організацію громадських робіт передбачаємо достатньо, тож попереду клопітка робота як фахівців служби зайнятості так і органів місцевого самоврядування .

 

 

Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим  працівникам»

25 лютого 2020 року в приміщенні Братської районної філії відбувся інформаційно-роз’яснювальний семінар з питань легалізації зайнятості за участю соціальних партнерів - Управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації та Братської ДПІ Вознесенського управління ГУ ДПС у Миколаївській області.

Зустріч розпочала директор філії Наталія Фабрикова, яка довела до відома присутніх, що на виконання Доручення Прем»єр-міністра України О. Гончарука від 17.02.2020 року службою зайнятості проводиться роз»яснювальна робота щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, проінформувала щодо головного принципу діяльності державної служби зайнятості, а саме індивідуального підхіду до оцінки потреб і можливостей кожної людини та надання максимальної допомоги у працевлаштуванні й укомплектуванні вакансії. З січня 2020 року в роботу служби зайнятості впроваджено  Інститут «консультант роботодавця». Основна мета полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності, особливостей розвитку ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

Заступник начальника Управління соціального захисту населення Андрій Силенко собливу увагу зосередив на необхідності легалізації трудових відносин, недопущення працівників до виконання роботи без належного її оформлення, недопущення фактів підміни фактично існуючих трудових відносин роботодавців з найманими працівниками договорами цивільно – правового характеру, наголошено на відповідальності та наслідках використання незадекларованої праці як для працівників так і для роботодавців. Обговорили питання щодо застосування штрафних санкцій за недотримання мінімальних гарантій та вимог трудового законодавства

Начальник Братської ДПІ Вознесенського управління  ГУ ДПС Людмила Власенко розповіла присутнім, що роботодавці мають бути обізнані  у  податковому законодавстві,  про обов’язкове подання повідомлення про прийняття на роботу , це є важливою складовою  укладання трудового договору.  Допуск працівника до роботи без повідомлення ДФС —є  порушенням законодавства про працю.  Відповіла на питання присутніх:  Які строки повідомлення ДФС про новоприйнятого працівника?  Коли повідомлення можна не надавати?  Як анулювати повідомлення про прийняття на роботу?

Підсумовуючи зустріч, директор філії Наталія Фабрикова подякувала  роботодавцям за співпрацю із службою зайнятості, за їх відповідальність у забезпеченні легальної зайнятості, заробітку та належних умов праці найманих працівників.

Представникам роботодавців, приватним підприємцям надані вичерпні відповіді на поставлені питання та практичні поради з питань додержання законодавства про працю.

 

                                                                                  Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 Профорієнтація для школярів на допомогу обрання найкращої професії.

20 лютого у Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулась професійна орієнтація школярів 8А та 8Б класів Гімназії селища Братське. Захід проходив за участі практичного психолога Професійного-технічного училища №17 смт.Братького Бакуменко Людмили Сергіївни та фахівця із професійної орієнтації Братської філії Олександром Неговорою.

Учні разом із практичним психологом провели вправу на визначення типів професії (за Д.Голандом та Е.Клімовим). Також було здійснено практичну вправу «Хочу, Може, Треба». Учні на практиці гуртом провели аналіз обраних професії та допомагали один одному визначити головні ознаки та вимоги до пропонованих професій.

Також було проведено вправу «Необхідна професія на острові» де школярі обирали саме ті професії, які на їхню думку були б необхідні для виживання групі людей. Ця вправа показала учням, що професії потрібно аналізувати із користі суспільству та практичних навичок.

Фахівцем із професійної орієнтації було надано школярам інформацію про актуальні професії, які зараз необхідні на ринку праці Братського району, та можуть бути актуальними через 5-7 років.

На заході учні отримали практичні поради, як правильно обирати для себе професії, та на що саме потрібно звертати у вагу школярам, щоб обрати професію до душі. 

 

 Орієнтація на службу в Збройних силах України.

 

27 січня в станах Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості пройшов семінар із орієнтації на службу в Збройних силах України. До участі було запрошено майора Братського РВК – Начальника відділення забезпечення Таричева Сергія Олександровича та Борисевича Андрія, головного спеціаліста мобілізаційного відділення Братського РВК.

Запрошені для учасників семінару, шукачів роботи розповіли інформацію про можливість служби в Збройних Силах України за контрактом. Було зазначено, що держава гарантує своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7 000 гривень. Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Високомобільних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, артилерії, танкістам тощо.

Також виплачується винагорода усім військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 грн. В інших районах АТО — 1200 грн.

На семінар було надано відповідна на ряд запитань, щодо можливості проходження служби. Також надано інформацію продукцію про контракту службу.

 

 Новий рівень взаємодії з роботодавцями.

 

Служба зайнятості – сучасна установа, яка динамічно розвивається та змінюється разом із суспільством. Сучасні новітні стратегії, що запроваджуються службою зайнятості в роботі з роботодавцями – це нововведення на вимогу часу.

 21 січня 2020 року  директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія Фабрикова зустрілась з заступником керівника ПП АФ "Вікторія" Олексієм Степановим та презентувала нову форму співпраці - інститут «Консультант роботодавця».     

 Основна мета новації полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки їх підприємницької активності та  підвищенню  ефективності комунікацій із застосуванням сучасних форм роботи, які сприятимуть вирішенню проблеми нестачі кадрів. Директор районної філії відзначила, що головне очікування - побудова якісно нових рівнів взаємодії з роботодавцями через покращення електронних сервісів та модернізацію служби зайнятості на підставі світових практик.

Результатом зустрічі стало підписання договору про співробітництво, в якому сторони зобов’язуються  шляхом об'єднання власних зусиль співпрацювати з питань забезпечення розвитку соціального діалогу, сприяння зайнятості населення та формування принципів соціальної відповідальності.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  Братська районна філія Миколаївського ОЦЗ

 

 Послуги служби зайнятості – до відділених сіл Новомар»ївської ОТГ.

 

В межах співпраці з об’єднаною  територіальною громадою "Новомар’ївська сільська рада" та з метою наближення послуг служби зайнятості до сільського населення, 21 січня 2020 року директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія Фабрикова та заступник директора Ольга Силенко відвідали Костуватський старостинський округ.

Поїздка була змістовною та результативною.  Відбулася зустріч з виконуючим обов’язки старости Олександром Бондаренком. Було обговорено ситуацію зайнятості в с. Костувате, зокрема серед соціально незахищених верств населення. Олександр Бондаренко відзначив, що соціальна місія служби зайнятості, без перебільшення, дуже важлива, адже завдяки цьому сервісу індивідуальну підтримку мають усі категорії населення, які мають особливі потреби в питаннях працевлаштування.

Ольга Силенко здійснила прийом та надала послуги особам, які прийшли на зустріч. Громадяни отримали інформацію про наявні вакансії, консультацію з питань працевлаштування та роз’яснення з питань чинного законодавства. Було надано вичерпні відповіді на всі запитання.

Чергова зустріч в об’єднаній  територіальній громаді була корисною для всіх учасників.

 

 

 

 

Братська районна філія миколаївського ОЦЗ

 

 Прес-реліз

 Зростання безробіття чи сезонні коливання:

ситуацію коментує служба зайнятості

 

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

 

 

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Державний центр зайнятості

тел: (044)-289-40-79

тел моб. (098) 637-76-82

 

 

 20 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Також  Андрієм Анатолійовичем було розглянуто питання гендерної рівності у працевлаштуванні. Оскільки в даний час в нашій країні незважаючи на декларовану гендерну рівність, стереотипне ставлення до «чоловічого» і «жіночого» продовжує домінувати в українському суспільстві, обумовлюючи постійне відтворення дискримінації та репресивних гендерних норм і свідчить про брак знань та інформації. Отож було надано інформацію про важливість відстоювання свого права на працевлаштування без гендерних обмежень.

Було закликано присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Наприкінці було показано відеоролик, в якому показуються негативні наслідки нелегального працевлаштування, що веде до торгівлі людьми в межах території України та за кордоном. В ролику було розкрито напрямки торгівлі людьми та кроки, як убезпечити себе від такого негативного явища, в якому Україна посіла перше місце в Європі, серед обсягу людей, які потрапили під це страшне явище.

Семінар пройшов інформативно для присутніх шукачів роботи.

 

 

 

14 січня 2020 року, фахівець із професійної орієнтації Олександр Неговора відвідав Братську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів із ціллю провести для учнів 8 та 9 класів профорієнтаційний урок  «Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні».

Метою даного заходу стало ознайомити учнів із сучасними підходами професійного самовизначення та побудови професійного майбутнього, допомогти школярам напрацювати практичні навички співставлення власних вподобань та здібностей з навичками обраних сфер діяльності, щоб якісно обрати професію.

На уроці профоконсультант озвучив учням, що таке професія. Ознайомив їх із поняттям кваліфікація, вміння, базові навички для професії. Учні дізнались про формулу вибору професії: «Можу, Хочу, Треба». Саме за такої формули у поєднанні оптимального вибору цих трьох сфер молода людина може якісно вибрати для себе професію.

Учням було надано інформацію про класифікацію професій (за предметом, за метою праці та за умовами праці). Також стало відомо про сфери застосування у різних галузях економіки.

По завершенню школярам була запропонована можливість пройти тестування на Платформі з професійної орієнтації та розвитку кар’єри profi.dcz.gov.ua. А також безкоштовному ресурсі «Моя професія: консультаційна мережа» за адресою https://myprofession.com.ua. Учні отримали інформаційні матеріали, про правила вибору професії та розширили свій світогляд про кроки правильного обрання професії.   

 

11 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Андрій Силенко закликав присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Андрієм Анатолійовичем було наголошено на вигодах, які отримує населення при легальному працевлаштуванні, серед, яких наступні: Достойна пенсія, лікарняні, повний обсяг послуг Служби зайнятості, оплачувана відпустка та багато інших.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена стовідсотково. На превеликий жаль, в Україні через значний обсяг нелегальної зайнятості непоодинокі випадки, коли недобросовісні роботодавці затримують виплату заробітних плат, а потім виплачують її не у повному обсязі. Якщо ж  трудові відносини оформлені офіційно, то невиплата заробітної плати є приводом звернення до суду, який людина майже гарантовано виграє.

 

 

 Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601, тел. (044) 284-38-94, факс (044) 289-76-28

Е-mail:17@es.dcz.gov.ua, Web: http://www.dcz.gov.ua, Код ЄДРПОУ 03491079

 

Прес-реліз

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).   

  «Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

-          розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

-          отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

-          навчитися складати резюме сучасного формату;

-          підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

-          обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

               

За більш детальною інформацією звертайтесь

до Державного центру зайнятості

289-40-79

20@es.dcz.gov.ua