Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

центр зайнятості населення 2020

 20 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Також  Андрієм Анатолійовичем було розглянуто питання гендерної рівності у працевлаштуванні. Оскільки в даний час в нашій країні незважаючи на декларовану гендерну рівність, стереотипне ставлення до «чоловічого» і «жіночого» продовжує домінувати в українському суспільстві, обумовлюючи постійне відтворення дискримінації та репресивних гендерних норм і свідчить про брак знань та інформації. Отож було надано інформацію про важливість відстоювання свого права на працевлаштування без гендерних обмежень.

Було закликано присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Наприкінці було показано відеоролик, в якому показуються негативні наслідки нелегального працевлаштування, що веде до торгівлі людьми в межах території України та за кордоном. В ролику було розкрито напрямки торгівлі людьми та кроки, як убезпечити себе від такого негативного явища, в якому Україна посіла перше місце в Європі, серед обсягу людей, які потрапили під це страшне явище.

Семінар пройшов інформативно для присутніх шукачів роботи.

 

 

 

14 січня 2020 року, фахівець із професійної орієнтації Олександр Неговора відвідав Братську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів із ціллю провести для учнів 8 та 9 класів профорієнтаційний урок  «Обирай майбутнє – живи та працюй в Україні».

Метою даного заходу стало ознайомити учнів із сучасними підходами професійного самовизначення та побудови професійного майбутнього, допомогти школярам напрацювати практичні навички співставлення власних вподобань та здібностей з навичками обраних сфер діяльності, щоб якісно обрати професію.

На уроці профоконсультант озвучив учням, що таке професія. Ознайомив їх із поняттям кваліфікація, вміння, базові навички для професії. Учні дізнались про формулу вибору професії: «Можу, Хочу, Треба». Саме за такої формули у поєднанні оптимального вибору цих трьох сфер молода людина може якісно вибрати для себе професію.

Учням було надано інформацію про класифікацію професій (за предметом, за метою праці та за умовами праці). Також стало відомо про сфери застосування у різних галузях економіки.

По завершенню школярам була запропонована можливість пройти тестування на Платформі з професійної орієнтації та розвитку кар’єри profi.dcz.gov.ua. А також безкоштовному ресурсі «Моя професія: консультаційна мережа» за адресою https://myprofession.com.ua. Учні отримали інформаційні матеріали, про правила вибору професії та розширили свій світогляд про кроки правильного обрання професії.   

 

11 січня 2020 року в стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено семінар із орієнтації населення на легальну зайнятість. Даний семінар проходив за участі заступника начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації - Силенка Андрія Анатолійовича. Метою заходу, було привернути увагу присутніх шукачів роботи про необхідність легального працевлаштування.

Андрій Силенко закликав присутніх до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і людина зможете претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Андрієм Анатолійовичем було наголошено на вигодах, які отримує населення при легальному працевлаштуванні, серед, яких наступні: Достойна пенсія, лікарняні, повний обсяг послуг Служби зайнятості, оплачувана відпустка та багато інших.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена стовідсотково. На превеликий жаль, в Україні через значний обсяг нелегальної зайнятості непоодинокі випадки, коли недобросовісні роботодавці затримують виплату заробітних плат, а потім виплачують її не у повному обсязі. Якщо ж  трудові відносини оформлені офіційно, то невиплата заробітної плати є приводом звернення до суду, який людина майже гарантовано виграє.

 

 

 Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601, тел. (044) 284-38-94, факс (044) 289-76-28

Е-mail:17@es.dcz.gov.ua, Web: http://www.dcz.gov.ua, Код ЄДРПОУ 03491079

 

Прес-реліз

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).   

  «Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

-          розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

-          отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

-          навчитися складати резюме сучасного формату;

-          підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

-          обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

 

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

 

               

За більш детальною інформацією звертайтесь

до Державного центру зайнятості

289-40-79

20@es.dcz.gov.ua