Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Центр зайнятості населення

 

Директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія  Фабрикова отримує досвід безпосереднього спілкування з клієнтами служби зайнятості в ролі реєстратора. Такий досвід дозволяє отримати нові  практичні навички та знання, які знадобляться для коригування роботи фахівців філії і подальшого вдосконалення методів задоволення потреб клієнтів.

Перше враження від виконання нових функцій , це усвідомлення важливості першої зустрічі клієнта, надання первинної інформації та мотивації його до пошуку роботи. Реєстратор–це фахівець, від роботи якого залежить не тільки оперативне повернення шукача роботи на ринок праці а й сприйняття бренду державної служби зайнятості.

Після впровадження в роботу інституту кар’єрних радників та реєстраторів сервісне обслуговування населення  піднялося на вищий рівень і це помічають фахівці філії та відзначають клієнти.

                               ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

(ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПАРАТ)

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

 

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

 

  ПРЕСРЕЛІЗ

 

 

 

Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування

 

Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.

Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.  

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

Відпочинок з користю

 

 

В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю», який діє в Миколаївському обласному центрі зайнятості було проведено конкурси для учнів 7,8 класу Гімназії селища Братське. Фахівець їх професійної орієнтації Братської районної філії Олександр Неговора провів конкурси для учнів, які мали за мету показати важливість у відповідальному виборі професії.

Учні приймали участь у конкурсах, серед яких: гра «Найпрофесія» завдячуючи якій  школярі змогли диференціювати професії за певними характеристиками (найзеленіша; найсолодша, найгарячіша професія та багато інших); Гра «Лотерея» ціль якої, було показати негативні наслідки випадкового вибору професій, переконати у необхідності активних дій у професійному самовизначенні; Гра «Хто потрібен нашому місту» - зорієнтувала учнів про те, що життєві потреби людей і суспільства диктуюсь свої правила вибору професії, а «місто» не може жити із обмеженою кількістю професій.

 

Та на кінець у вигляді конкурсу було поділено школярів на дві групи. Суть конкурсу «Чи знаєш ти всі професії?». Школярі витягли із великої кількості літер – 4 літери, та на них мали записувати на ватманах перелік професій на перші обрані літери. Також в цій грі необхідно було дати ознаки даних професій. В кінці дві групи, написала та озвучили професій. Група, яка назвала більше професій – отримали від Братської районної філії подарунок, гру монополія «Футбольний менеджер».

Дані профорієнтаційні ігри дали можливість показати учням необхідність відповідального та зважливого вибору професій. Також по закінченню всіх присутніх було запропоновано відвідати на літніх канікулах Братську філії для проходження тестування для визначення своєї професійної спрямованості.   

 

Семінар із легальної зайнятості

На днях у Братській районній філії Миколаївського Обласного центру зайнятості за співпраці із начальником Братського відділу обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного  Пенсійного фонду в Миколаївській області - Скрипніка Олександра Віталійовича було проведено семінар із легальної зайнятості, на якому були присутні шукачі роботи.

Олександр Скрипнік, роз’яснив присутнім переваги легалізації заробітних плат та трудових відносин, їх взаємозв’язок зі страховим стажем та майбутньою пенсією. І запропонував долучатись до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема через веб-портал Пенсійного фонду України, здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права громадянина.

Також було надано інформацію про можливість підключення sms-послуг, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з‘ясування причин.

Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

· або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;

· або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.

Шановні громадяни, головне управління Пенсійного фонду запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Наприкінці заходу присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх турбували, та переконались в тому, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією їх соціального захисту.

                      

 

Громадські роботи в весняний період у Братському районі

 

Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вони спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт.

         Братщина - район сільськогосподарський, вакансій недостатньо та й вибір їх обмежений. Тому  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

З метою співпраці із сільськими та селищними радами району в напрямку організації та проведенні громадських робіт директором Братська районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабриковою Н. М.  04 березня 2019 року відвідано Шевченківську та Іванівську сільські ради.

Організація громадських   робіт  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Направлені  безробітні виконують  роботи з  благоустрою  територій  населених пунктів,  придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, здійснюють заготівлю дров  сім'ям, призваних, поранених   військовослужбовців у зоні АТО та одиноких, малозабезпечених громадян.

Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації.

         Активна підтримка проводиться Братською районною державною адміністрацією, якою було 11.01.2019 року прийнято розпорядження № 4-р « Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2019 рік».
Першими до організації громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок  коштів  органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  на  випадок безробіття  в районі долучилися Новокостянтинівська і Шевченківська сільські ради, в березні планують організацію громадських робіт Іванівська сільська рада та Територіальний центр соціального обслуговування. Громадські роботи будуть проводитися загалом на 18-ти підприємствах, установах та організаціях Братського району, видатки на організацію яких передбачено у місцевих бюджетах.

         Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

 

Орієнтуємо на службу в Збройних Силах України

 

Як обрати професію до душі

 

Саке із таким слоганом пройшла зустріч Олександра Неговори, професійного консультанта Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ із учнями 8 та 9-го класу Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ст. Зустріч була направлена на інформування школярів про формулу обрання професії, актуальні професії на ринку праці.  

Школярам при зустрічі було наголошено, що професію слід обирати за рядом   сукупних базисних складових всієї системи, а не як окремий захід. Так було школярам розказано про формулу обрання професії «Хочу-можу-треба». Присутнім було наголошено, що обрання професії має тісне відношення до процесу формування всебічного розвитку особистості, підготовки учня до життя, до праці і, що правильне обрання професії втілить в дійсність  подальше успішне життя.

Школярам був запропонований систематичний розподіл по професіям  (за метою, за знаряддям праці, за умова праці). Була озвучена статистика професій, які являються необхідними та навпаки професії, у яких є перенасичення на ринку праці.

Під час роботи також було проведено тестування, результати, яких  покажуть нахили і здібності учнів при обранні майбутньої професії.

Але якщо у вас досі немає чітких критеріїв і готовності віднести себе до категорій професій, не варто засмучуватися. В таких випадках є можливість пройти професійне тестування на вибір професії у стінах Братської районної філії (смт.Братське, вул. Миру, 112 9-10-48), а також за електронною адресою профорієнтаційної платформи Служби зайнятості України http://profi.dcz.gov.ua/tests/.

 

 

 

 

Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу!

 

В січні поточного року між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України укладено Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання, у тому числі зі сплати аліментів.

29 Січня 2019 року в Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулася спільна нарада з питань взаємодії з Братським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. В першу чергу така співпраця має бути спрямована на організацію та проведення спільних заходів, спрямованих на  сприяння зайнятості,  детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, що мають майнові зобов’язання за рішенням суду (інших органів), в тому числі зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах ДВС.

Присутні на нараді в.о.директора Братської районної філії Силенко О.І. та начальник Братського районного відділу ДВС А.О. Константінова досягли домовленості щодо реалізації положень Меморандуму та спланували основні заходи з цією метою.  

 

Формула обрання професії за вподобанням

 

Професійним консультантом Братської філії, Олександром Неговорою для учнів 8-го та 9-го класу Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст. був проведений профорієнтаційний урок на вибір професії.

Корисна інформація про 5 типів професій покращила інформованість школярів та розуміння, як саме правильно обирати майбутню професію відповідно до своїх вподобань. Для прикладу вибору професії було запропоновано формулу «Хочу-Можу-Треба», яка показала школярам шляхи обрання професії.

Також на уроці із орієнтації обговорювалась кваліфікація професій за предметом праці, які прийнято поділяти на гностичні, перетворювальні, та пошукові.

Учням була надана інформаційна наочність, завдячуючи якій, вони дізнались про схематичну класифікацію професій із чотирьох ярусів: типи, класи, відділи, групи.

 Завдяки уроку учні отримали інформацію про професії, які актуальні на ринку праці у Братському районі, Миколаївській області та в цілому по Україні.

Наприкінці уроку, учні 9-го класу заповнили анкети, які надано відділом профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати допоможуть зробити висновки, як школярі для себе обирають професію, що їх приваблює у майбутній професії та іншу важливу інформацію.

Дана профорієнтація проходить в рамках Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.  

 

Декада зайнятості для людей з інвалідністю

 

На минулому тижні в Україні відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю. Керівництво та фахівці Братської районної філії долучились до заходів, які проводились в районі. Організовано та проведено інформаційно-профорієнтаційний захід для осіб з інвалідністю, в якому прийняли участь 9 осіб, розглянуто питання на засіданні ради регіонального розвитку в Братській райдержадміністрації за участі керівництва району, соціальних партнерів, голів селищної та сільських рад, громадських організацій. В Братській центральній районній бібліотеці, спільно з соціальними партнерами, проведено зустріч з членами клубу «Оберіг», до якого входять люди з інвалідністю, на якому присутніх ознайомлено з новими формами роботи, які використовує служба зайнятості з метою розширення доступу населення району до продуктивної зайнятості, прискорення інтеграції найбільш вразливих його категорій на ринку праці.

За підсумками 10-ти місяців роботи рівень працевлаштування інвалідів  Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ склав 34,5%, що є одним з найбільших в області.

         Заходи пройшли цікаво, за активного діалогу всіх сторін.        

 

 

 

 

 

 

Правильно обрана професія – успішне життя в майбутньому

 

В Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ продовжується профорієнтаційна акція «Палітра професій», яка є складовою Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. З метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії цього понеділка, 12 листопада здійснювалось тестування школярів 11 класу, які навчаються у Братській ЗОШ І-ІІІ ст.

 Цього дня провідний фахівець філії Олександр Неговора за допомогою тестів допоміг  учням зрозуміти власні ціннісні орієнтації, тобто, на що вони спираються при виборі професії. Перший тест на визначення професійної спрямованості Голланда показав спрямованість школярів до виду діяльності.  Другий тест надав можливість отримати детальну схему здібностей, і зрозуміти, де школяр може найкраще відбутися як професіонал: в роботі з тваринним світом, людьми, технікою, творчістю або у знаковій системі.

Учні отримали висновки за результатами тестування, з детальним описом професійного типу особистості та типу професії, з якими вони можуть ознайомити своїх батьків, що допоможе в майбутньому визначитись із професією та обрати навчальний закладі відповідно до професійної спрямованості.

Якщо ти школяр і ще не визначився із своїм майбутнім – служба зайнятості допоможе  і тобі дізнатися детальніше про самого себе.

 

Працевлаштування за сприяння служби зайнятості

Фахівцями Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ постійно проводиться аналіз та вивчення ринку праці, відслідковується економічний стан та діяльність підприємств, в яких можливе створення нових робочих місць. Результатом співпраці є те, що 2 роботодавців в жовтні 2018 року отримали компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З ТОВ «Будкамінь», основним видом діяльності якого є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю, філія співпрацює протягом останніх двох років. Товариством створено більше 10 нових робочих місць, з них з наданням компенсації ЄСВ працевлаштовано двоє осіб квотної категорії безробітних: в квітні Олександр Плахотнік, в серпні отримав роботу Сергій Іванов.

Таким чином, служба зайнятості допомагає підприємствам що розвиваються отримати компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу співпрацюючи з Братською районною філією з питання укомплектування нових робочих місць.

 

 

 

 

Орієнтуємо школярів на вибір майбутньої професії

 

В рамках Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки продовжується тестування школярів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Братського району на визначення професійної спрямованості.

Братський районним центром зайнятості приділяється активна увага школярам, які потребують допомоги у виборі професії. Одне з таких тестувань школярів відбулось у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІ ступенів та Новокостянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. фахівцем з профорієнтації Олександром Неговорою. Учні 8-го, 9-го, 10-го та 11-го класів на уроці відповідали та тестові питання.

Всім відомо, що вибір професії школяра залежить від порад батьків та вчителів. Але все ж таки потрібно прислухатись до своїх побажань. Тестування допоможе правильно обрати професію. Воно направлене на допомогу молоді, яка ще не визначилась у майбутній професії. Юнакам і дівчатам легше зробити свідомий вибір. Спеціалістом центру зайнятості було надана інформація про характеристики типів професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Надана формула правильного вибору професій, звернуто увагу учнів на  помилки, які можуть трапитись при виборі професійного майбутнього. 

Школярам надано інформаційні матеріали, щодо вибору професій. Запропоновано пройти тестування безпосередньо у Братському РЦЗ на автоматизованому робочому місці «Профконсультант» та «Оптант-Плюс», також на порталі з профорієнтації та розвитку кар’єри, який створила служба зайнятості України: www.profi.dcz.gov.ua/tests. Скористатись платформою з профорієнтації та розвитку кар'єри  може не тільки школяр, а й кожен охочий, безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію.

 

Нові бізнес-можливості для Братського району

 

Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці. Оскільки останні роки в районі знижується обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. З метою зацікавленості громадян до відкриття власної справи та самозайнятості центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництваорганізовано та проведено семінар із плодоовочівництвадля безробітних, що перебувають на обліку.

Вела захід виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, в ході розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору. Безробітні, що перебувають на обліку, отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу Ірина Купрієвич відповіла на численні питання, які ставились слухачами та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 

 

 

 

 

Молодь на ринку праці

Провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою спільно з начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено лекцію для осіб, що знаходяться на обліку як безробітні на тему: «Молодь на ринку праці».

Також присутніх поінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та роздано відповідні інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Не знаєш як вирішити спір?», «Яка відповідальність за несплату аліментів?», «Встановлення факту родинних відносин», «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», «Порядок розірвання шлюбу», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплат допомоги при народженні дитини», «Прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно», «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Зняття з реєстрації місця проживання», «Виселення з квартири без надання іншого жилого приміщення» та «Позбавлення особи права користування жилим приміщенням» та візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД та Братського бюро.

Крім цього, з метою продовження практики якісної та ефективної взаємодії, в рамках забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та реалізації заходів загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» по інформуванню громадян про механізми захисту їх прав, з директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Василем Вініченком підписано угоду про утворення дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі установи та затверджено графік роботи останнього на 2018 рік, а саме: в останній понеділок щомісяця з 9.00 до 11.00.

 

 

Нові можливості для працевлаштування

 

В Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, в рамках реалізації Закону України «Про пробацію» та прийняття програми гуманізації системи виконання покарань, за сприяння Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, організовано та проведено засідання «круглого столу» на тему  «Сучасний стан та перспективи розвитку пробації в Братському районі».

Світ професій дивовижний і різноманітний! І сьогодні, орієнтиром у світі професій, кваліфікованим помічником і порадником у виборі професійної діяльності для молоді стає Служба зайнятості.

         03 травня 2019 року у районному Будинку культури відбувся масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді Братського району, яка стоїть на порозі дорослого життя та обирає свій професійний шлях.

         Братська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості мала на меті розширити уявлення молоді про ті професії, які сьогодні мають попит на ринку праці, зорієнтувати її на те, що Україні потрібні роботящі руки, розумні люди нової генерації та високодуховні громадяни, які сповнені бажанням зробити заможними та щасливими себе, своїх близьких, а отже і свою Державу!

         До участі у заході долучилися - заступник голови Братської районної державної адміністрації Андрій Миколайович Бунько , начальник відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Людмила Миколаївна Суровцева, вчителі, батьки, та 310 юнаків і дівчат, які визначалися із своїм професійним майбутнім.

Масовий захід «Ярмарок  професій для учнівської молоді» надав можливість юнакам і дівчатам, у яких попереду незвідані дороги майбутнього познайомитися з навчальними закладами нашого регіону, поспілкуватися з викладачами та студентами Братського професійно-технічного училища №17, Єланецького професійного аграрного ліцею, Миколаївського національного аграрного університету, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

   Учням було презентовано інформацію про фотопроект «Об’єктив професій», який передбачає підготувати школярів до усвідомленого вибору професії через ознайомлення з омріяними професіями або професіями своїх батьків.

Під час заходу діти пройшли диференціально-діагностичне опитування та дізнались про можливість проходження профдіагностичного тестування за допомогою комплексу «Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Також під час заходу, школярі мали можливість отримати від представників навчальних закладів інформаційні матеріали про професії, умови вступу та іншу важливу інформацію.

 

        

 

Зустріч з керівником ССПП «Куйбишева»,

депутатом Миколаївської обласної ради Казаріним О.О.

 

                На початку березня 2018 року директор Братського РЦЗ Василь Вініченко відвідав з робочим візитом керівника ССПП «Куйбишева», депутата Миколаївської обласної ради, Олександра Казаріна.

Василь Вініченко розповів про стан ринку праці, проінформував про кількісний та професійний склад осіб, що перебувають на обліку, стан виконання Програми зайнятості за 2017 рік. Також розглянуто питання проведення професійного навчання на замовлення роботодавця, перспектив працевлаштування робітників, в тому числі можливості створення нових робочих місць з компенсацією ЄСУ. Директор РЦЗ ознайомив Олександра Олексійовича з новими методами та напрямками роботи служби зайнятості, в т.ч. профілюванням та застосуванням методу «кейс-менеджмент», та ін..

Обговорено основні аспекти та фактори, які впливають на занятість в районі. Тільки спільні зусилля влади, роботодавців, громадських організацій, районної служби зайнятості сприяють  та направлені на отримання економічної вигоди працедавцю та соціальний захист найманому працівнику. 

                Найважливе  завдання -  збереження трудового потенціалу та ресурсу робочих рук, перш за все  - молоді. На ринку праці існує значна невідповідність попиту та пропозиції робочої сили, як в професійному сенсі так і по рівню освіти.  Адже не секрет, що якщо раніше трудова міграція відбувалась з сільської місцевості в міста, то за останній рік різко збільшилась частка жителів району, які стали виїжджати на заробітки та в пошуках кращої долі за кордон. Молодь після закінчення навчальних закладів не бажає повертатись в село, шукаючи вищу зарплату за межами району.

Олександр Олексійович приділяє значну увагу розвитку господарства, використанню нових технологій виробництва, сприяє соціально-культурному розвитку Новомар»ївської сільської ради, підтримки молоді, розвитку спорту, створенню об»єктів для відпочинку та дозвілля селян та гостей району, господарство є одним з найбільшим платником податків району.

                Результатом зустрічі стало залучення до професійного навчання з подальшим працевлаштуванням 14 осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості на замовлення роботодавця, також обговорено можливість працевлаштування учасника АТО Тихоновича Юрія.

                 

 

 

Нові технології та методи для активної зайнятості

 

На нараді в Братській районній державній адміністрації директор районного центру зайнятості Василь Вініченко презентував керівникам установ та організацій досягнення районного центру зайнятості у впровадженні нових  технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміни філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним з урахування їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Система профілювання та соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент широко застосовуються у роботі служб зайнятості багатьох країн світу та довели свою ефективність.

В.Вініченко запропонував керівникам долучатися  до надання допомоги безробітним особам у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню та разом вирішувати проблеми зайнятості в районі.

 

 

 

Спільна робота з працевлаштування безробітних

 

Відпочинок з користю: профорієнтаційна робота зі школярами

 

У рамках проекту Миколаївського обласного центру зайнятості  «Відпочинок з користю» у багатьох школах Братського району для школярів, які на даний час перебувають у шкільних таборах для відпочинку, проводяться профорієнтаційні заходи «Ігрові методики з вибору професій».

Фахівцем із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою  проведено ігрові методики з вибору професії. Спеціаліст розповів школярам про світ професій. Учні 6,7 класів гімназії селища Братське взяли активну участь в обговоренні, ділились враженнями, запитаннями  щодо вибору професій, які їх цікавили.

Профорієнтаційні зустрічі зі школярами надають можливість їм познайомитись з різноманітними професіями на ринку праці. Особливе захоплення та зацікавленість їм надають ряд ігрових методик, які були надані відділом профорієнтації Миколаївського бласного центру зайнятості. Серед методик, які були запропоновані школярам: "Найпрофесія", "Покажи, хто він?", "Крокодил", «Професія на букву", "Лотерея" та багато інших, які дали можливість школярам пізнати нові, раніше невідомі професії, та зрозуміти їх цінність для суспільства.

Інформаційні матеріали, «Професіографічні путівники», надають змогу учням ще на етапі навчання в школі мати уявлення про ту, чи іншу професію та в майбутньому з легкістю її обрати. 

Також школярів запрошено до Братського РЦЗ для проходження тестування за психологічними тестовими методиками, в тому числі з використанням програми «Оптант-плюс», які дають можливість школярам більш точно підібрати професію відповідно до особистого психологічного типу та здібностей. 

 

 

 

  ПРЕС-РЕЛІЗ Миколаївських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці
Формат: DOCX | Добавлен: 18/07/2018 09:29:15
54Kb Скачать скачать

            Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 68, тел. 37-13-31, факс 37-02-14

 

 ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Миколаївських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці

Державною службою зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці на підставі даних роботодавців надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі – зазначив керівник регіональної служби зайнятості – Ми запрошуємо всіх роботодавців області долучитися до анкетування!».

Відзначимо, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети звертайтеся до найближчого центру зайнятості або філії Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.

 

Додатково: «Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Відділ інформаційної роботи

Миколаївського ОЦЗ

(0512) 37-24-72; 37-31-10;

inform@ocz-mk.gov.ua

"Я МАЮ ПРАВО!": правова освіта школярів Братщини

 

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Начальник відділу реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Наталя Щербина разом з профконсультантом Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою провели освітню лекцію для учнів 10-11 класів Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 під назвою "Я МАЮ ПРАВО!".

Представник юстиції розповів школярам про їхні права, гарантовані міжнародними документами та національним законодавством, механізми їх реалізації та способи захисту. Наталя Миколаївна наголосила про те, що всі діти є рівними у правах, ніхто не повинен їх порушувати, діти мають право на свободу совісті, думки і релігії, жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.

Фахівцем із профорієнтації було роздано довідкові матеріали про перелік прав дитини. Крім того презентовано професії, пов’язані з правознавством, а саме: юрист, суддя, адвокат та перелічено навчальні заклади, де можна отримати професії за цим фахом.  

Захід пройшов для учнів із цікавинкою, вони не лише розширили інформацію про права і обов’язки, а й зрозуміли значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини ООН, дізнались про те, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.

Школярі отримали відповіді на хвилюючі їх питання та про фахові дисципліни за напрямками право та правознавство.

 

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько назвав основні пріоритети діяльності служби зайнятості на 2018 рік

 

Протягом 2017 року на Миколаївщині зменшилась кількість безробітних на 2,7 тис. осіб, у порівнянні 2016 роком,  і склала 48,5 тис. осіб. Трохи більше половини (52%) безробітних – це мешканці міст. Про це розповів сьогодні під час своєї прес-конференції директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За його словами, чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. При цьому, 47,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

«Майже половина (47,4%) з числа безробітних, знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості, – зазначив Д.Оборонько. – Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 – була 3010 гривень».

Протягом 2017 року Миколаївською обласною службою зайнятості, як і державної в цілому, запроваджено сучасні сервіси, що значно спрощують доступ до послуг, в тому числі через електронні комунікації. Це і електронна черга, послуга відео-резюме, відео-ревю вакансій та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.

Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

Також Д.Оборонько акцентував увагу на тому, що в новому році буде завершено реорганізацію центрів зайнятості та перетворення їх в сервісні майданчики для надання широкого спектру послуг.

«Кілька днів тому вже запрацював у тестовому режимі новий сайт державної служби зайнятості. Тепер це більш зручний та зрозумілий, тує розміщено багато нових сервісів, таких як профорієнтація онлайн, кабінети безробітних та роботодавців, подача звітності онлайн та презентація статистичних даних інфографіками. Також кожен бажаючий може швидко знайти або запропонувати вакансії чи своє резюме»,– підкреслив керівник ОЦЗ.

Також він наголосив, що у поточному році служба зайнятості зробить акцент на профорієнтаційній роботі та наданні послуг в ОТГ.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ: тел.: (0512) 37-24-72; 37-31-10.

Залучаємо до служби в Збройних Силах України

 

На цьому тижні відбулась робоча зустріч директора Братського РЦЗ Василя Вініченка та військового комісара Ігоря Амеліна. Під час зустрічі були розглянуті головні напрямки співпраці районного центру зайнятості та районного комісаріату на 2018 рік. Підписано спільне рішення керівників щодо виконання Державної програми переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом та проведення рекламно-агітаційних та інформаційно-роз’яснювальних заходів.

Також цього ж дня начальником служби захисту інформації Братського РВК Володимиром Агарковим та провідним фахівцем з питань зайнятості Олександром Неговорою у навчальному класі служби занятості проведено семінар із орієнтації на службу в Збройних Силах України безробітних, які на даний час перебувають на обліку, серед яких також були присутні учасники АТО.

Володимир Миколайович розповів, що військові професії в умовах сьогодення відіграють важливу роль у складному механізмі обороноздатності країни,  наголошено на переваги служби за контрактом та інформовано присутніх про вимоги до претендентів, соціальні умови, терміни служби, військові професії та багато іншої важливої інформації.

Тож співпраця з Братським РВК в 2018 році триває.

 

Співпраця заради кращого майбутнього

 

На сьогодні співпраця Братського РЦЗ з роботодавцями досягається насамперед завдяки співпраці з керівниками підприємств, установ, організацій, які формують ринок праці та впливають на економічну ситуацію в Братському районі та в цілому по Миколаївській області.

Днями відбулася зустріч директора Братського районного центру зайнятості Василя Вініченка з керівником ПРаТ «Добробут» Олександром Мезніком. Діяльність підприємства базується на вирощуванні сільськогосподарської продукції рослинництва, тваринництві. Сьогодні товариство, очолюване Олександром Миколайовичем розширює поняття звичного господарювання, розширює ринки збуту і тому дана зустріч надала можливість обговорити перспективи співпраці, нові можливості служби зайнятості, направлені на сприяння в підборі кадрів, можливості створення нових робочих місць, підвищення кваліфікації працівників, організації заходів, в тому числі професіографічних, направлених на закріплення молоді на селі.

Нинішній же рік дав вагомі результати в виконання районної Програми зайнятості, а саме: працевлаштовано протягом 2017 року 52 особи на вакантні місця підприємства; прийняли участь в тимчасових оплачуваних  роботах – 6 осіб; пройшли підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця в  2017 році  43 особи, які працевлаштовані на підприємстві після навчання.

Господарство забезпечує достойну заробітну плату, соціально-культурний розвиток громади та району та визнане «Кращим роботодавцем» Братського району за 2017 рік.

 

 

«Я маю право»

 

Зі зростанням кількості клієнтів служби зайнятості в осінньо-зимовий період значно збільшується та розширюється кількість та види групових послуг для населення.

 

18 грудня провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою для безробітних, які перебувають на обліку, проведено трененіг «Побудова кар'єри та професійний розвиток», в якому взяв участь начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк. На заході проінформовано про  основні аспекти реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав. Ініціатива передбачає безкоштовну правову допомогу в судах та безоплатні юридичні консультації для найменш захищених верст населення.

Після тренінгу паном Чорновалюком проведено індивідуальний прийом шести громадян у мобільному пункті доступу на базі Братського РЦЗ по наданню юридичних консультацій, серед яких трудові відносини, питання земельного та спадкового права.

На всі питання надано вичерпні консультації, при цьому, роз’яснено порядок доступу до вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

 

Школярі селища Братське відвідали відділ поліції та пожежну частину у рамках програми "Тиждень професійний майстер класів"

 

Продовжується проведення профорієнтаційних заходів «Тиждень професійний майстер класів». 

Братський центр зайнятості організував професіографічну екскурсію в  пожежну частину Братського РВ ГУ МНС в Миколаївській області та  Братському відділі поліції ГУНП в Миколаївській області, в якій прийняли участь 40 учнів 9, 10, 11 класів та 6 педагогів Братської Гімназії та Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Під час екскурсії до пожежної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Cтарший пожежний рятувальник Віталій Белих  розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, яка схема роботи пожежної частини під час надзвичайної ситуації; як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

Рятувальники розповідали учням про те, як працює техніка, що використовується та відповідали на питання, які задавали діти.

Також учні ознайомились з роботою Братського відділу поліції. Майором Володимиром Брутським була надана інформація про перелік навчальних закладів, у яких навчаються майбутній працівники внутрішніх справ. Фахівці також ознайомили дітей з особливостями роботи поліцейських підрозділів.

Було продемонстровано дітям зброю, роз’яснено правила застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники поліції. Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони: каску, кайданки, бронежилет, щит та навіть зброю для проведення спецоперацій, бажаючі школярі також мали можливість власноруч розібрати та зібрати тренувальну зрою під наглядом полісменів. У ході екскурсії діти отримали безліч позитивних емоцій, задавали багато запитань, цікавилися, за яких умов приймають до лав поліції.

Візити до пожежної частини та поліції у школярів викликали багато вражень, якими вони ділилися. Можливо, у майбутньому хтось із них обере професію полісмена або рятівника.

 

Майстер-класи для шкільної молоді

 

Братський районний центр зайнятості впроваджує інноваційний досвід та нові форми надання соціальних послуг клієнтам та продовжує роботу з професійної орієнтації випускників ЗОШ нашого району задля кращого підходу до визначення професії по проекту «PROF-TEST». На даний час досягнуто домовленості з рядом підприємств, установ та організацій про проведення «Тижнів професійних майстер-класів» для школярів.

 Активну фазу майстер-класів розпочато із відвідування школярами редакції районної газети «Перемога» 08 грудня. Учнів 9,10,11 класів із Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназії с. Братське зустріла редактор газети Наталія Беньковська. Під час заходу школярі дізнались про методику написання статей, правила взяття інтерв’ю, підбір цікавих подій для написання статей, та ін. Працівники редакції презентували програмне забезпечення, за допомогою якого відбувається набір тексів, комп’ютерну верстку та підготовку шпальт газети. Учні також з увагою вислухали історію газети, що починається ще з 1932 року.   

 Редакторським колективом підтверджено готовність допомагати бажаючим учням, які готові пов’язати своє життя із журналістикою,  розкривати «секрети» професії журналіста, коректора. Під час майстер-класу працівниками газети було надана відповіді на ряд запитань, які цікавили школярів.

Даний захід допоміг школярам зрозуміти суть професії журналіста, а школярів в свою чергу чекає ще ряд цікавих професіографічних заходів.    

Надано допомогу старшокласникам у обранні майбутньої професії

Миколаївський обласний центр зайнятості першим в Україні започаткував профорієнтаційний проект «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів старших класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія. Проект дає можливість школярам випускних класів «приміряти» майбутню професію на підприємстві та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю.

Відповідно до пілотного проекту, який приходив в Миколаєві, Братський районний центр в особі професійного консультанта Олександра Неговори провів зустріч із директором Братської загальноосвітньої школи №2 – Оленою Силенко та обсудив шляхи впровадження дано проекту для школярів 9,10, 11 класів даної школи.

Відповідно до обговорених та поставлених цілей вже цієї неділі відбулось тестування школярів 9,10,11 класів, щодо визначення обраної професії. Тестування відбувалось у класах відповідно за програмою пілотного проекту обласного центру зайнятості «PROF-TEST». Також відбулось тестування батьків, яке дало змогу дізнатись, про обрання професії батьками для своїх дітей, спільні або різні рішення, щодо майбутнього професійного своїх дітей.  

Результати обох тестувань показали, що на даний час із 54-х опитуваних школярів  визначились із професією 39 учнів; 15 школярів ще для себе не обрали жодної професії. Щодо ситуації із батьками, то тестування показало, що взаємно обрали майбутню професію для школяра 20 батьків та учнів.

Відповідно до результатів даного тестування планується надалі профорієнтація школярів, які ще не визнались за якою професією навчатись. В подальшому  Братським РЦЗ буде здійснено підбір роботодавців, підписання угод про співпрацю та направлення охочих школярів на практику за обраною професією, що дасть можливість їм побачити професію «з середини» та зробити вірний для життя вибір.

 

Презентовано нові бізнес можливості для жителів Братського району

Останні роки великими темпами в районі знижається обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. Тому, Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці.

 В листопаді центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва організовано та проведено семінар із плодоовочівництва для безробітних, що перебувають на обліку. На семінар також було запрошено ринкоутворюючих працедавців, діяльність яких впливає на зайнятість населення в нашому районі.

На двох семінарах, які особисто проводила виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору.

В цей день клієнти служби зайнятості отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу представник фонду «Ласка» відповіла на численні питання, які ставились і роботодавцями і безробітними та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 

 

Проведений районним центром зайнятості «Ярмарок професій» зорієнтував старшокласників району на вибір майбутньої професії

 

 

Своє майбутнє необхідно визначити задовго до останнього шкільного дзвоника.  Сьогодні перед кожним старшокласником стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху. Кожного з них хвилює питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя щоб приносити найбільшу користь людям, країні, забезпечити своє матеріальне благополуччя, відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею?

На допомогу молоді приходить служба зайнятості – надійний партнер і порадник у важливій справі вибору професії. З метою надання інформаційної та консультативної допомоги учням – старшокласникам шкіл  району та інформування молоді про стан районного ринку праці служба зайнятості Братського району 11 листопада 2017 року в приміщенні Братського будинку культури організувала масовий захід „Ярмарок професій”.

Кожна професія, якщо підходити  до неї з любов”ю та знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості до творчості. А для тих, хто вже визначився з вибором професії гостро постає питання: де здобути омріяний фах? До якого навчального закладу вступити? Які умови необхідно виконати для цього, які документи підготувати та в який термін.

До участі в профінформаційному заході було запрошено навчальні заклади, серед яких Братське ПТУ №17, Арбузинський аграрний професійний ліцей, Єланецький професійний аграрний ліцей, Первомайський медичний коледж. За мету поставлено надати допомогу школярам вибрати професію з урахуванням реальних  можливостей, особистих і суспільних інтересів.

Районним центром зайнятості було організовано роботу інформаційного центру, в якому кожен бажаючий міг ознайомитись з  матеріалами щодо мережі навчальних закладів регіону та папками більше ніж 150 різноманітних професій, актуальних на ринку праці.

Перед випускниками загальноосвітніх шкіл, яких зібралося в залі понад 200 чоловік, виступили представники учбових закладів області, молодь одержала змістовну інформацію про можливості та умови навчання в кожному з них. Кожен старшокласник мав змогу особисто поспілкуватися з представником навчального закладу, отримати інформаційні буклети.

Навчальними закладами було підготовлено чудову концертну програму, присутні мали змогу насолодитися гарним співом, які створювали в залі невимушену, відкриту та дружню атмосферу і сприяли активному спілкуванню викладачів учбових закладів та їх потенційних студентів.

Захід пройшов на високому організаційному рівні, було одержано безліч схвальних відгуків. Організатори сподіваються, що він принесе максимум користі всім його учасникам.

Надано правову допомогу безробітнім

 

27.09.2017 провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою спільно з начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено груповий захід для безробітних.

Присутнім  було повідомлено про запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.

Того ж дня начальником бюро з метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі проведено прийом громадян у мобільному пункті доступу на базі Братського РЦЗ. За консультаціями звернулося п’ятеро осіб з питань трудового законодавства, на які було надано вичерпні консультації та роз’яснено порядок доступу до вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

Міні - ярмарок вакансій

Останніми днями травня в Братському районному центрі зайнятості з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник,  відбувся міні-ярмарок вакансій селянської спілки приватних паїв «Куйбишева», з яким центр зайнятості співпрацює вже багато років.   

 

 

Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових, бобових та олійних культур.

Відкрила міні-ярмарку вакансій заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Васьковська Світлана, яка  відзначила, що проведення таких заходів сприяє більш ефективному підбору кадрів, оскільки роботодавець має змогу особисто поспілкуватись з потенційними кандидатами на робочі місця. Крім того, під час проведення міні-ярмарку всі учасники отримали індивідуальні консультації спеціалістів центру зайнятості з питань законодавства про зайнятість населення.

В рамках заходу інспектор  відділу кадрів ССПП «Куйбишева» Ольга Рогоза ознайомила шукачів роботи зі специфікою діяльності підприємства, умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники.

Захід відвідали 5 осіб, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості та шукають роботу. За результатами міні-ярмарку - працевлаштована Ганна Дорошенко.

 

 

Правильний вибір професії заради щасливого майбутнього

 

В рамкам проведення акції для молоді «Миколаївщина професійна» від Миколаївського ОЦЗ, 26 травня 2017 року для випускників шкіл району пролунав останній дзвінок. У святі «останнього дзвоника» прийняв участь фахівець профорієнтації Братського РЦЗ Олександр Неговора, який привітав школярів Петропавлівської ЗОШ І-ІІ ступеню з закінченням навчального року, побажав успіхів у подальшому навчанні та користуючись нагодою провів профорієнтаційний урок для школярів 8 класу разом із вчителем Світланою Ковець.

Метою даного заходу стало надати школярам допомогу у розумінні сутності професійного самовизначення, мотивувати до вибору професії, яка відкриє увесь їхній  потенціал. Дітей проінформовано про світ та типи професій, характеристику спеціальностей,що користуються попитом на ринку праці. Для закріплення профінформаційного уроку проведено тестування, яке дало можливість розкритивласні задатки, здібності, інтереси відносно тих чи інших професій.

Урок відбувся емоційно насиченим, учні виявили особистий інтерес до пізнання професій,отримали вичерпні відповіді щодо різноманітності світу професій.

 

Допомога Братського районного центру зайнятості роботодавцям в підготовці кадрів

 

На замовлення роботодавців Братщини районним центром зайнятості здійснено професійне навчання 150 незайнятих осіб. Велику методичну та навчальну допомогу отримано від відділу професійного навчання Миколаївського обласного центру занятості, за що ми вдячні начальнику відділу професійного навчання Луїзі Вініченко та фахівцям Анжелі Дорошенко, Олені Франчук та Яніні Ільків.

Результатами спільних зусиль стало виконання завдання Програми зайнятості Братського району за 4 місяці поточного року з цього напрямку роботи. Слухачі освоювали знання на курсах цільового призначення за напрямком «Охорона праці працівників сільськогосподарських підприємств».  Навчали безробітних у відповідних напрямках майстри Наталя Спінчевська, викладач Херсонського ЦПТО та Володимир Гульдас, який співпрацює з Миколаївським національним аграрним університетом.

Кожен робітник на виробництві повинен знати норми охорони праці і техніки безпеки в межах виконання своїх функцій. Для цього навчально-методичними відділами Херсонського ЦПТО та Миколаївського національного аграрного університету  розроблено та надано плани занять курсів, що включають важливі питання, а саме: вимоги щодо безпеки до виробничого обладнання та організації робочих місць, безпеки праці при експлуатації та ремонті сільськогосподарської техніки, дотримання вимог щодо безпеки під час одержання продукції тваринництва, дотримання вимог щодо безпеки під час одержання продукції рослинництва.

Виконано головну мету проведення навчання  – використання здобутих знань для збереження здоров’я працівників. Левова частка безробітних вже працевлаштована у сільськогосподарських підприємствах району, серед яких: Агрофірма «Вікторія», ПП «Юс-Агро», ПРАТ «Добробут»,  СМПП «Юг-Сервис», ФГ «Аркадія», ФГ «Олена», ФГ «Перемога», ССПП "Куйбишева", ФГ «Свєтаня», ФГ «Забава», ФГ «Вектор-2», ФГ «Диметра», ФГ «Едем», та багато інших.

 

 

Суспільству потрібні працівники різних професій

«Суспільству потрібні працівники різних професій» - під таким гаслом пройшов профорієнтаційний захід з учнівською молоддю Братської гімназії. Спеціалістом із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою для учнів 8 класів Братської гімназії була надана інформація, яка має за мету допомогти школярам визначитись серед величезної кількості професій. Для більшої обізнаності та розуміння у світі професій на захід було запрошено Павла Бондаренка - головного інспектора Братського районного сектору  ГУДСНС України в Миколаївській області, який розкрив завдання та функції роботи пожежної частини Братського району та професії рятувальника.

Школярі почули інформацію про організацію роботи пожежної частини під час виникнення пожеж. Дітям, особливо хлопчикам було цікаво почути технічні характеристики автомобілів, при використанні яких можливо швидко погасити пожежу, а також головне - зберегти життя та майно людей. Важлива увага в службі приділяється фізичній підготовці та освоєнню знань для оволодіння професією рятувальника. 

Учні прийняли активну участь в обговоренні спеціальності та зрозуміли, хто має право бути рятівником; за скільки хвилин чергові повинні прибути на місце пожежі; яка кількість води вміщається у пожежній машині. Цікаві та різносторонні питання надали можливість підліткам розширити кругозір професій та зрозуміти важливість дотримання безпечних правил поведінки із вогнем та струмом, від яких може спалахнути пожежа.

 

Співпраця - запорука успіху.

 

За ініціативи Братського районного центру зайнятості  28 квітня 2017 року проведено міні-ярмарок вакансій на замовлення ПСПА «Надія» з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник.

Директор центру зайнятості Вініченко В.В. поінформував про послуги, які надає центр зайнятості, наголосив на пріоритетному завданні пошуку роботи особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Інспектор по роботі з кадрами Дерюгіна Л.Ю. розповіла про діяльність ПСПА «Надія», про умови праці, графік роботи та вимоги до претендентів, порядок нарахування заробітної плати. Безробітні обговорили з представником ПСПА «Надія»  перспективи працевлаштування на даному підприємстві.

В результаті заходу   4-м  безробітним видано направлення для проходження співбесіди з роботодавцем.

Представник підприємства висловила подяку за організацію та проведення плідного заходу та висловила сподівання про подальшу співпрацю в даному напрямку.

 

    

http://www.dcz.gov.ua/vol/img/announcephoto?announceId=170951&imageType=2ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! ЗМІНИ ЩОДО ПОДАННЯ ФОРМИ ЗВІТНОСТІ № 3-ПН "ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОПИТ НА РОБОЧУ СИЛУ (ВАКАНСІЇ)"

 

 

7 лютого 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики від 05.12.2016 р. № 1476, яким внесено зміни до Наказу від 31.05.2013 року № 316 «Про затвердження форми звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” та Порядку її подання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 988/23520, виклавши форму звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” та Порядок подання форми звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Викладено в новій редакції форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок її подання.

За наявності попиту на робочу силу форму №3-ПН подається не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати відкриття вакансії.

Звітність може бути 2 видів – первинна або уточнювальна.

Первинна звітність подається з метою інформування про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальна звітність подається в разі необхідності на заміну первинної та міститиме уточнення характеристик вакансії: умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента тощо. При цьому не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та назви професії (посади).

В розділі І звітності роботодавці більше не вказуватимуть: бажають заповнити наявну вакансію за сприяння центру зайнятості чи наданий звіт має для центру зайнятості лише інформативний характер.

Крім того, в формі у розділі "Основні дані про вакансії" вказуються дані щодо розмірів основної зарплати.

Розділ «Характеристики вакансії(й) та вимоги до претендента(ІВ) (для укомплектування вакансій Державною службою зайнятості)» замінено на розділ "Коментарі до даних про вакансії", де зазначаються:

Ø  кількість осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння працевлаштуванню та можуть бути працевлаштовані;

Ø  режим роботи,

Ø  умови праці,

Ø  вимоги до кандидат,

Ø  стаж роботи (років) за відповідною професією (спеціальністю).

 

Ознайомитись з Наказом Міністерства соціальної політики від 05.12.2016 р. № 1476 та формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»  можна за посиланням http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1726-16. 

 Міні-ярмарок вакансій 

 

Як показує досвід, найефективнішою формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні-ярмарок вакансій безпосередньо на підприємстві, під час яких безробітні мають можливість ознайомитися із вимогами до працівників, умовами праці та пройти співбесіду з керівником.

Оперативно відреагувавши на потребу роботодавця у кваліфікованих кадрах на посади «водій автотранспортних засобів», фахівці Братського районного центру зайнятості 24.02.2017 року організували даний захід в СТОВ «імені Мічуріна».

До участі в ярмарку запрошено 10 шукачів роботи. Під час заходу директор підприємства Олександр Бачин та начальник відділу кадрів Юлія Воробйова презентували шукачам роботи актуальні вакансії господарствабільш детально ознайомили відвідувачів з діяльністю свого підприємства, з умовами соціальної сфери на підприємстві, рівнем оплати праці та вимогами до претендентів. Керівник господарства надав вичерпні відповіді на запитання присутніх. Після ярмарку проведено особисті співбесіди щодо підбору роботи відповідно до професійних навичок. Результатом спільного заходу стало працевлаштування 7 безробітних осіб.

 

'

 

 Допомога в інформуванні про права жінок

 

На початку квітня у Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком спільно з провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Олександром Неговорою з метою підвищення рівня правової освіти населення проведено семінар для осіб, які перебувають на обліку. На семінарі «Жінка на ринку праці», було розкрито важливі питання працевлаштування жінок, а також було поінформовано присутніх щодо правових нюансів працевлаштування, виплати аліментів та роз’яснено громадянам дії як «стягувачів аліментів» в рамках закону.

Завдячуючи співпраці із соціальним партнером «Бюро безоплатної правової допомоги» було проведено інформаційну кампанію та роздано буклети на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального право просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО та візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД.

По закінченню семінару було проведено прийом на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості. За консультацією звернулось три особи щодо питань сімейного, цивільного та земельного права, заявникам надано обґрунтовані консультації, також надано для ознайомлення відповідні інформаційні матеріали.

Даний семінар слугував інформаційною допомогою для жінок, які перебувають на обліку у Братській філії та надав відповіді на ряд питань, які їх турбують.

 

Нові технології пошуку роботи

У пошуках роботи кожен претендент використовує різні методи. Служба зайнятості прикладає всі зусилля для задоволення потреб людей в підборі підходящої роботи, серед яких останній час багато новітніх, революційних шляхів, використання відео-резюме пошуковців, відео-презентації вакансій від роботодавців, онлайн-співбесіди, та інші.

 

Соболевська Алла, за покликом душі – вихователь дитячого садка, жителька с. Миколаївка Братського району, мріяла знайти саме таку роботу. Безпосереднє спілкування з дітьми, відкриття нових талантів у юних серцях – це те що їй подобалось, і тоді робота, в яку вкладаєш душу, є улюбленою.

Під час співбесіди з особистим консультантом Соболевській Аллі запропоновано переглянути відеовакансію вихователя в дошкільному навчальному закладі «Ромашка», що у селі Миколаївка. Без вагань Алла згодилась пройти співбесіду в роботодавця, вона навіть не мріяла, що так швидко знайде роботу в селі.

Поклик душі – бути поряд з дітьми, жити в їхньому світі, розмовляти їхньою мовою допомогли Аллі самореалізуватись.

Застосування новітніх технологій, які використовують центри зайнятості, дозволяють економити час як роботодавцю, так і тим, хто шукає роботу.

 

 

Сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних»

 

Сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних» з 13.01.2017 буде доступний на порталі державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua. 
Клієнт служби зайнятості матиме змогу скористатися даним сервісом для запису на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості. Такими прийомами можуть бути первинний прийом або отримання консультації. У разі якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості (на табло у секторі самостійного пошуку роботи відобразиться запрошення з номером талона на робоче місце (РМ), про які особа повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги).

Громадські роботи на користь громадам

 

 

Зима щедро порадувала Братський район снігом. Фахівцями центру зайнятості оперативно проведено опитування голів селищної та сільських рад щодо надання допомоги в організації розчистки заметів. Першою відреагувала Братська селищна рада, то ж з 10 січня в громадських роботах з прибирання від снігу і л