Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Центр зайнятості населення

 

 

Здоровий спосіб життя збільшує життєву енергію

 

10 грудня в  Громадській організації спортивного клубу "GRANIT" Братського району Миколаївської області, було проведено велнес-тренінг для учнів 9-А класу Братської ЗОШ І-ІІІ ст.

Це був велнес-тренінг — інтерактивний навчальний процес, спрямований на просування здорового способу життя в найширшому розумінні цього слова. Адже wellness — це насамперед стан емоційного здоров’я, що природно поєднується і з належною турботою про свою фізичну оболонку. Wellness – це здоровий спосіб життя, тобто правильне харчування, розумні фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок. Про це та інше діти говорили під час теоретичних занять, яке для них провів Костянтин Герасименко, який являється майстром спорту.

Представник найбільшого здорового об’єднання селища детально розповів учням про свою діяльність, пояснив як звичайні вправи покращують самопочуття людини. Розповів на якому спортивному обладнані можна прокачати м’язи, врешті дав Костянтин й практичні поради щодо фізичних вправ на тренажерах.

Другу частину тренінгу в невимушеній і яскравій інтерактивній формі він розповів присутнім про мистецтво догляду за своїм організмом та надав важливі поради про те, як саме маємо ми плекати своє здоров’я. Наскільки важливо тримати себе у  гарній фізичній формі. Жоден з учасників тренінгу не пошкодував, що завітав до Клубу «Граніт». Адже наше самопочуття — це найцінніша наша власність.

Школярі займались вправами на тренажерах. Завершили захід у піднесеному настрої та збільшеній мотивації до заняття спортивними вправами.  

     На початку вересня директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталією Фабриковою проведено робочу зустрічі з директором Соколівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Катериною Цимбал. Зустріч відбулась стосовно визначення подальших перспективних  напрямків співпраці при підбору персоналу для школи.

                Обговорено питання отримання послуг від відділу роботодавців Братської філії для персоналу Соколівської ЗОШ. Співпрацю в питаннях профорієнтаційної роботи, яка здійснюється фахівцем із професійної орієнтації Олександром Неговорою. Підбито підсумки профорієнтаційної роботи у минулому навчальному році (2018-2019 років). Було презентовано ряд послуг із професійної орієнтації школярів, які нададуть допомогу їм у визначенні найбільш підходящої професіє за допомогою тестування засобами Інтернет на сайті Служби зайнятості України «Моя професія». Директор школи довела інформацію про стан справ у питаннях співпраці. Було обговорено кроки, які необхідно виконати для покращення обізнаності шкільної молоді у правилах вибору професії.

                Також у ході зустрічі розглянуто питання організації праці, професійний склад колективу. Досягнуто домовленості про співпрацю школи та філії для укомплектування за необхідності персоналом.    

  

  

 

Сьогодні, 05 вересня, у стінах Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ було проведено презентацію роботодавця для шукачів роботи, які перебуваються на обліку. Засобами Інтернет зв’язку та допомогою програми для відео конференції Zoom, було презентовано компанію ТОВ «Фуджікура аутомотів Україна-Львів» Fujikura Automotive Ukraine Lviv) спеціалістами у Львові своєї компанії.

     Fujikura (Україна) це, українське відділення Fujikura, з виготовлення електричного обладнання для автомобілів.  знаходиться в селі Підрясне на Яворівщині, не подалік Львова. Генеральний директор «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» — Хорхе Гарсіа Пуенте.

     Офіційне відкриття заводу відбулось 14 квітня 2016 року. Засновниками є «Фуджикура Аутомотів ЮРОП СА» (Іспанія) та «Фуджикура Аутомотів Румунія СРЛ». В реалізацію проекту залучити близько 20 млн євро інвестицій і в перспективі створити близько 3 тисяч робочих місць.

     З метою залучення людей для працевлаштування було проведене презентацію вакансій для роботи на даному підприємстві. Запропоновано вакансію оператора по складанню дротів.  Заробітна плата від 8 533 до 9 136 грн (із врахуванням опадткування). Також можливі премії за ефективність.

    

    

     Інфомрація для довівдок Адреса:

     вул. Європейська, 1, село Підрясне, Яворівський район, Львівська область, 81085

     Телефон/факс: +38 067 4718250

     Email: serhii.danyliuk@eu.fujikura.com

    

 

"Я МАЮ ПРАВО!": правова освіта школярів Братщини

 

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Начальник відділу реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Наталя Щербина разом з профконсультантом Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою провели освітню лекцію для учнів 10-11 класів Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 під назвою "Я МАЮ ПРАВО!".

Представник юстиції розповів школярам про їхні права, гарантовані міжнародними документами та національним законодавством, механізми їх реалізації та способи захисту. Наталя Миколаївна наголосила про те, що всі діти є рівними у правах, ніхто не повинен їх порушувати, діти мають право на свободу совісті, думки і релігії, жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.

Фахівцем із профорієнтації було роздано довідкові матеріали про перелік прав дитини. Крім того презентовано професії, пов’язані з правознавством, а саме: юрист, суддя, адвокат та перелічено навчальні заклади, де можна отримати професії за цим фахом.  

Захід пройшов для учнів із цікавинкою, вони не лише розширили інформацію про права і обов’язки, а й зрозуміли значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини ООН, дізнались про те, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.

Школярі отримали відповіді на хвилюючі їх питання та про фахові дисципліни за напрямками право та правознавство.

 

 

Директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталія  Фабрикова отримує досвід безпосереднього спілкування з клієнтами служби зайнятості в ролі реєстратора. Такий досвід дозволяє отримати нові  практичні навички та знання, які знадобляться для коригування роботи фахівців філії і подальшого вдосконалення методів задоволення потреб клієнтів.

Перше враження від виконання нових функцій , це усвідомлення важливості першої зустрічі клієнта, надання первинної інформації та мотивації його до пошуку роботи. Реєстратор–це фахівець, від роботи якого залежить не тільки оперативне повернення шукача роботи на ринок праці а й сприйняття бренду державної служби зайнятості.

Після впровадження в роботу інституту кар’єрних радників та реєстраторів сервісне обслуговування населення  піднялося на вищий рівень і це помічають фахівці філії та відзначають клієнти.

                               ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

(ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПАРАТ)

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

 

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

 

  ПРЕСРЕЛІЗ

 

 

 

Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування

 

Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.

Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.  

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

Відпочинок з користю

 

 

В рамках профорієнтаційної акції «Відпочинок з користю», який діє в Миколаївському обласному центрі зайнятості було проведено конкурси для учнів 7,8 класу Гімназії селища Братське. Фахівець їх професійної орієнтації Братської районної філії Олександр Неговора провів конкурси для учнів, які мали за мету показати важливість у відповідальному виборі професії.

Учні приймали участь у конкурсах, серед яких: гра «Найпрофесія» завдячуючи якій  школярі змогли диференціювати професії за певними характеристиками (найзеленіша; найсолодша, найгарячіша професія та багато інших); Гра «Лотерея» ціль якої, було показати негативні наслідки випадкового вибору професій, переконати у необхідності активних дій у професійному самовизначенні; Гра «Хто потрібен нашому місту» - зорієнтувала учнів про те, що життєві потреби людей і суспільства диктуюсь свої правила вибору професії, а «місто» не може жити із обмеженою кількістю професій.

 

Та на кінець у вигляді конкурсу було поділено школярів на дві групи. Суть конкурсу «Чи знаєш ти всі професії?». Школярі витягли із великої кількості літер – 4 літери, та на них мали записувати на ватманах перелік професій на перші обрані літери. Також в цій грі необхідно було дати ознаки даних професій. В кінці дві групи, написала та озвучили професій. Група, яка назвала більше професій – отримали від Братської районної філії подарунок, гру монополія «Футбольний менеджер».

Дані профорієнтаційні ігри дали можливість показати учням необхідність відповідального та зважливого вибору професій. Також по закінченню всіх присутніх було запропоновано відвідати на літніх канікулах Братську філії для проходження тестування для визначення своєї професійної спрямованості.   

Молодь на ринку праці

Провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олександром Неговорою спільно з начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено лекцію для осіб, що знаходяться на обліку як безробітні на тему: «Молодь на ринку праці».

Також присутніх поінформовано про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та роздано відповідні інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Не знаєш як вирішити спір?», «Яка відповідальність за несплату аліментів?», «Встановлення факту родинних відносин», «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», «Порядок розірвання шлюбу», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплат допомоги при народженні дитини», «Прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно», «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Зняття з реєстрації місця проживання», «Виселення з квартири без надання іншого жилого приміщення» та «Позбавлення особи права користування жилим приміщенням» та візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД та Братського бюро.

Крім цього, з метою продовження практики якісної та ефективної взаємодії, в рамках забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та реалізації заходів загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» по інформуванню громадян про механізми захисту їх прав, з директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Василем Вініченком підписано угоду про утворення дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі установи та затверджено графік роботи останнього на 2018 рік, а саме: в останній понеділок щомісяця з 9.00 до 11.00.

 

 

Нові можливості для працевлаштування

 

В Братській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості, в рамках реалізації Закону України «Про пробацію» та прийняття програми гуманізації системи виконання покарань, за сприяння Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, організовано та проведено засідання «круглого столу» на тему  «Сучасний стан та перспективи розвитку пробації в Братському районі».

 

Семінар із легальної зайнятості

На днях у Братській районній філії Миколаївського Обласного центру зайнятості за співпраці із начальником Братського відділу обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного  Пенсійного фонду в Миколаївській області - Скрипніка Олександра Віталійовича було проведено семінар із легальної зайнятості, на якому були присутні шукачі роботи.

Олександр Скрипнік, роз’яснив присутнім переваги легалізації заробітних плат та трудових відносин, їх взаємозв’язок зі страховим стажем та майбутньою пенсією. І запропонував долучатись до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема через веб-портал Пенсійного фонду України, здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права громадянина.

Також було надано інформацію про можливість підключення sms-послуг, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з‘ясування причин.

Головне в цьому процесі – це оперативність, адже з плином часу питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому, коли роботодавець, наприклад, вже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

· або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;

· або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Для зручності відеоінструкцію з налаштування сервісу СМС-інформування можна переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) в розділі “Новини”.

Шановні громадяни, головне управління Пенсійного фонду запрошує всіх бажаючих приєднатися до нового сервісу та оцінити його переваги!

Наприкінці заходу присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх турбували, та переконались в тому, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією їх соціального захисту.

                      

 

Громадські роботи в весняний період у Братському районі

 

Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вони спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт.

         Братщина - район сільськогосподарський, вакансій недостатньо та й вибір їх обмежений. Тому  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

З метою співпраці із сільськими та селищними радами району в напрямку організації та проведенні громадських робіт директором Братська районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабриковою Н. М.  04 березня 2019 року відвідано Шевченківську та Іванівську сільські ради.

Організація громадських   робіт  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Направлені  безробітні виконують  роботи з  благоустрою  територій  населених пунктів,  придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, здійснюють заготівлю дров  сім'ям, призваних, поранених   військовослужбовців у зоні АТО та одиноких, малозабезпечених громадян.

Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації.

         Активна підтримка проводиться Братською районною державною адміністрацією, якою було 11.01.2019 року прийнято розпорядження № 4-р « Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2019 рік».
Першими до організації громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок  коштів  органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  на  випадок безробіття  в районі долучилися Новокостянтинівська і Шевченківська сільські ради, в березні планують організацію громадських робіт Іванівська сільська рада та Територіальний центр соціального обслуговування. Громадські роботи будуть проводитися загалом на 18-ти підприємствах, установах та організаціях Братського району, видатки на організацію яких передбачено у місцевих бюджетах.

         Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

 

Орієнтуємо на службу в Збройних Силах України

 

Як обрати професію до душі

 

Саке із таким слоганом пройшла зустріч Олександра Неговори, професійного консультанта Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ із учнями 8 та 9-го класу Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ст. Зустріч була направлена на інформування школярів про формулу обрання професії, актуальні професії на ринку праці.  

Школярам при зустрічі було наголошено, що професію слід обирати за рядом   сукупних базисних складових всієї системи, а не як окремий захід. Так було школярам розказано про формулу обрання професії «Хочу-можу-треба». Присутнім було наголошено, що обрання професії має тісне відношення до процесу формування всебічного розвитку особистості, підготовки учня до життя, до праці і, що правильне обрання професії втілить в дійсність  подальше успішне життя.

Школярам був запропонований систематичний розподіл по професіям  (за метою, за знаряддям праці, за умова праці). Була озвучена статистика професій, які являються необхідними та навпаки професії, у яких є перенасичення на ринку праці.

Під час роботи також було проведено тестування, результати, яких  покажуть нахили і здібності учнів при обранні майбутньої професії.

Але якщо у вас досі немає чітких критеріїв і готовності віднести себе до категорій професій, не варто засмучуватися. В таких випадках є можливість пройти професійне тестування на вибір професії у стінах Братської районної філії (смт.Братське, вул. Миру, 112 9-10-48), а також за електронною адресою профорієнтаційної платформи Служби зайнятості України http://profi.dcz.gov.ua/tests/.

 

 

 

 

Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу!

 

В січні поточного року між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України укладено Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання, у тому числі зі сплати аліментів.

29 Січня 2019 року в Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ відбулася спільна нарада з питань взаємодії з Братським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. В першу чергу така співпраця має бути спрямована на організацію та проведення спільних заходів, спрямованих на  сприяння зайнятості,  детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема особами, що мають майнові зобов’язання за рішенням суду (інших органів), в тому числі зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах ДВС.

Присутні на нараді в.о.директора Братської районної філії Силенко О.І. та начальник Братського районного відділу ДВС А.О. Константінова досягли домовленості щодо реалізації положень Меморандуму та спланували основні заходи з цією метою.  

16 вересня 2019 року для шукачів роботи, які перебуваються на обліку у Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ було проведено тренінг-семінар «Психологічна мотивація до працевлаштування».

Даний семінар було проведено тренерами Всеукраїнської  благодійної організації «Ініціатива заради життя».

В даному тренінгу взяли участь 15 шукачів роботи, що дало їм можливість отримати нові знання та професійні навички, сформувати мотивацію до певних дій, підвищити самооцінку та впевненість у своїх можливостях. Завдяки тренінгу присутні змінили ставлення до проблеми пошуку роботи.

Залучення до семінару окремих категорій осіб, які мають низьку мотивацію до праці та неконкурентоспроможних на ринку праці надало можливість повірити в свої сили.

Переваги тренінгу надали можливість присутнім отримати переваги навчання для розвитку особистісних комунікативних навичок, переконані в активній роботі, що саме активні дії з пошуку роботи можуть змінити статус особи на краще.

 

В Миколаєві було проведено тренінг «Протидія торгівлі людьми, виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми в умовах децентралізації»

16 та 17 вересня в місті Миколаєві розпочався дводенний тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми, виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми в умовах децентралізації».

Організатором даного тренінгу виступив Миколаївський фонд «Любисток» на чолі з головою фонду Маргаритою Пархоменко. Тренін було проведено тренером Мариною Пасечник, яка має статус найкращого тренера України.

Участь у тренінгу було взято фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївськьго ОЦЗ Олександром Неговорою

Під час тренінгу учасники розглядали ряд важливих тем, серед яких:

1.     Торгівля людьми: міфи та стереотипи;

2.     Торгівля людьми: масштаби, причини та наслідки, групи ризику, стадії торгівлі людьми, основні ознаки торгівлі людьми;

3.     Нормативно-правова база з протидії торгівлі людьми: міжнародне та національне законодавство;

4.     Відмінності торгівлі людьми від інших форм порушення прав людини: порушення трудового законодавства, погані умови праці, нелегальне працевлаштування.

Учасники тренінгу працювали в малих групах, обговорювали та дискутували по даним питанням, переглядали відео.

Також, 17 вересня (другий день тренінгу) було розглянуто такі питання:

1.      Виявлення та ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Прямі і непрямі індикатори в процесі ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми;

2.      Основні правила та принципи проведення інтерв’ю в процесі ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми. Комунікативні особливості опитування осіб, постраждалих від торгівлі людьми;

3.      Комунікативні особливості опитування осіб, постраждалих від торгівлі людьми;

4.      Національний механізм взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми. Повноваження суб’єктів взаємодії. Процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Повноваження суб’єктів взаємодії.

5.      Види допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Роль колегіальних органів у механізмі взаємодії.

6.      Поради перед виїздом за кордон. Превентивна робота з протидії торгівлі в ОТГ. Механізм взаємодії в ОТГ для попередження торгівлі людьми.

В ході проведення тренінгу слухачі мали можливість поспілкуватись між собою для організації співпраці суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, задати питання викладачам та отримати обґрунтовані відповіді із прикладами організації роботи в різних країнах світу.

Для фахівця із профорієнтації Олександра Неговори, тренінг був важливий, оскільки знання, які він отримав буде використовувати при проведені семінарах із протидії торгівлі людьми, які проводяться філією для шукачів роботи, які перебувають на обліку. Семінари направлені на збільшення ознайомлення громадян про небезпеку, яка може чекати при недотриманні правил пошуку роботи нелегальними шляхами.

 

 

Відпочинок з користю: профорієнтаційна робота зі школярами

 

У рамках проекту Миколаївського обласного центру зайнятості  «Відпочинок з користю» у багатьох школах Братського району для школярів, які на даний час перебувають у шкільних таборах для відпочинку, проводяться профорієнтаційні заходи «Ігрові методики з вибору професій».

Фахівцем із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою  проведено ігрові методики з вибору професії. Спеціаліст розповів школярам про світ професій. Учні 6,7 класів гімназії селища Братське взяли активну участь в обговоренні, ділились враженнями, запитаннями  щодо вибору професій, які їх цікавили.

Профорієнтаційні зустрічі зі школярами надають можливість їм познайомитись з різноманітними професіями на ринку праці. Особливе захоплення та зацікавленість їм надають ряд ігрових методик, які були надані відділом профорієнтації Миколаївського бласного центру зайнятості. Серед методик, які були запропоновані школярам: "Найпрофесія", "Покажи, хто він?", "Крокодил", «Професія на букву", "Лотерея" та багато інших, які дали можливість школярам пізнати нові, раніше невідомі професії, та зрозуміти їх цінність для суспільства.

Інформаційні матеріали, «Професіографічні путівники», надають змогу учням ще на етапі навчання в школі мати уявлення про ту, чи іншу професію та в майбутньому з легкістю її обрати. 

Також школярів запрошено до Братського РЦЗ для проходження тестування за психологічними тестовими методиками, в тому числі з використанням програми «Оптант-плюс», які дають можливість школярам більш точно підібрати професію відповідно до особистого психологічного типу та здібностей. 

 

 

 

 

Формула обрання професії за вподобанням

 

Професійним консультантом Братської філії, Олександром Неговорою для учнів 8-го та 9-го класу Кам»януватської ЗОШ І-ІІ ст. був проведений профорієнтаційний урок на вибір професії.

Корисна інформація про 5 типів професій покращила інформованість школярів та розуміння, як саме правильно обирати майбутню професію відповідно до своїх вподобань. Для прикладу вибору професії було запропоновано формулу «Хочу-Можу-Треба», яка показала школярам шляхи обрання професії.

Також на уроці із орієнтації обговорювалась кваліфікація професій за предметом праці, які прийнято поділяти на гностичні, перетворювальні, та пошукові.

Учням була надана інформаційна наочність, завдячуючи якій, вони дізнались про схематичну класифікацію професій із чотирьох ярусів: типи, класи, відділи, групи.

 Завдяки уроку учні отримали інформацію про професії, які актуальні на ринку праці у Братському районі, Миколаївській області та в цілому по Україні.

Наприкінці уроку, учні 9-го класу заповнили анкети, які надано відділом профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати допоможуть зробити висновки, як школярі для себе обирають професію, що їх приваблює у майбутній професії та іншу важливу інформацію.

Дана профорієнтація проходить в рамках Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.  

 

Декада зайнятості для людей з інвалідністю

 

На минулому тижні в Україні відзначали Міжнародний день людей з інвалідністю. Керівництво та фахівці Братської районної філії долучились до заходів, які проводились в районі. Організовано та проведено інформаційно-профорієнтаційний захід для осіб з інвалідністю, в якому прийняли участь 9 осіб, розглянуто питання на засіданні ради регіонального розвитку в Братській райдержадміністрації за участі керівництва району, соціальних партнерів, голів селищної та сільських рад, громадських організацій. В Братській центральній районній бібліотеці, спільно з соціальними партнерами, проведено зустріч з членами клубу «Оберіг», до якого входять люди з інвалідністю, на якому присутніх ознайомлено з новими формами роботи, які використовує служба зайнятості з метою розширення доступу населення району до продуктивної зайнятості, прискорення інтеграції найбільш вразливих його категорій на ринку праці.

За підсумками 10-ти місяців роботи рівень працевлаштування інвалідів  Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ склав 34,5%, що є одним з найбільших в області.

         Заходи пройшли цікаво, за активного діалогу всіх сторін.        

 

 

 

 

 

 

Правильно обрана професія – успішне життя в майбутньому

 

В Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ продовжується профорієнтаційна акція «Палітра професій», яка є складовою Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. З метою сприяння усвідомленому вибору учнями випускних класів майбутньої професії цього понеділка, 12 листопада здійснювалось тестування школярів 11 класу, які навчаються у Братській ЗОШ І-ІІІ ст.

 Цього дня провідний фахівець філії Олександр Неговора за допомогою тестів допоміг  учням зрозуміти власні ціннісні орієнтації, тобто, на що вони спираються при виборі професії. Перший тест на визначення професійної спрямованості Голланда показав спрямованість школярів до виду діяльності.  Другий тест надав можливість отримати детальну схему здібностей, і зрозуміти, де школяр може найкраще відбутися як професіонал: в роботі з тваринним світом, людьми, технікою, творчістю або у знаковій системі.

Учні отримали висновки за результатами тестування, з детальним описом професійного типу особистості та типу професії, з якими вони можуть ознайомити своїх батьків, що допоможе в майбутньому визначитись із професією та обрати навчальний закладі відповідно до професійної спрямованості.

Якщо ти школяр і ще не визначився із своїм майбутнім – служба зайнятості допоможе  і тобі дізнатися детальніше про самого себе.

 

Працевлаштування за сприяння служби зайнятості

Фахівцями Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ постійно проводиться аналіз та вивчення ринку праці, відслідковується економічний стан та діяльність підприємств, в яких можливе створення нових робочих місць. Результатом співпраці є те, що 2 роботодавців в жовтні 2018 року отримали компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З ТОВ «Будкамінь», основним видом діяльності якого є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю, філія співпрацює протягом останніх двох років. Товариством створено більше 10 нових робочих місць, з них з наданням компенсації ЄСВ працевлаштовано двоє осіб квотної категорії безробітних: в квітні Олександр Плахотнік, в серпні отримав роботу Сергій Іванов.

Таким чином, служба зайнятості допомагає підприємствам що розвиваються отримати компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу співпрацюючи з Братською районною філією з питання укомплектування нових робочих місць.

 

 

 

 

Орієнтуємо школярів на вибір майбутньої професії

 

В рамках Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки продовжується тестування школярів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Братського району на визначення професійної спрямованості.

Братський районним центром зайнятості приділяється активна увага школярам, які потребують допомоги у виборі професії. Одне з таких тестувань школярів відбулось у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІ ступенів та Новокостянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. фахівцем з профорієнтації Олександром Неговорою. Учні 8-го, 9-го, 10-го та 11-го класів на уроці відповідали та тестові питання.

Всім відомо, що вибір професії школяра залежить від порад батьків та вчителів. Але все ж таки потрібно прислухатись до своїх побажань. Тестування допоможе правильно обрати професію. Воно направлене на допомогу молоді, яка ще не визначилась у майбутній професії. Юнакам і дівчатам легше зробити свідомий вибір. Спеціалістом центру зайнятості було надана інформація про характеристики типів професій, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Надана формула правильного вибору професій, звернуто увагу учнів на  помилки, які можуть трапитись при виборі професійного майбутнього. 

Школярам надано інформаційні матеріали, щодо вибору професій. Запропоновано пройти тестування безпосередньо у Братському РЦЗ на автоматизованому робочому місці «Профконсультант» та «Оптант-Плюс», також на порталі з профорієнтації та розвитку кар’єри, який створила служба зайнятості України: www.profi.dcz.gov.ua/tests. Скористатись платформою з профорієнтації та розвитку кар'єри  може не тільки школяр, а й кожен охочий, безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію.

 

Нові бізнес-можливості для Братського району

 

Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці. Оскільки останні роки в районі знижується обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. З метою зацікавленості громадян до відкриття власної справи та самозайнятості центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництваорганізовано та проведено семінар із плодоовочівництвадля безробітних, що перебувають на обліку.

Вела захід виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, в ході розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору. Безробітні, що перебувають на обліку, отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу Ірина Купрієвич відповіла на численні питання, які ставились слухачами та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 

 

 

 

 

Зустріч з керівником ССПП «Куйбишева»,

депутатом Миколаївської обласної ради Казаріним О.О.

 

                На початку березня 2018 року директор Братського РЦЗ Василь Вініченко відвідав з робочим візитом керівника ССПП «Куйбишева», депутата Миколаївської обласної ради, Олександра Казаріна.

Василь Вініченко розповів про стан ринку праці, проінформував про кількісний та професійний склад осіб, що перебувають на обліку, стан виконання Програми зайнятості за 2017 рік. Також розглянуто питання проведення професійного навчання на замовлення роботодавця, перспектив працевлаштування робітників, в тому числі можливості створення нових робочих місць з компенсацією ЄСУ. Директор РЦЗ ознайомив Олександра Олексійовича з новими методами та напрямками роботи служби зайнятості, в т.ч. профілюванням та застосуванням методу «кейс-менеджмент», та ін..

Обговорено основні аспекти та фактори, які впливають на занятість в районі. Тільки спільні зусилля влади, роботодавців, громадських організацій, районної служби зайнятості сприяють  та направлені на отримання економічної вигоди працедавцю та соціальний захист найманому працівнику. 

                Найважливе  завдання -  збереження трудового потенціалу та ресурсу робочих рук, перш за все  - молоді. На ринку праці існує значна невідповідність попиту та пропозиції робочої сили, як в професійному сенсі так і по рівню освіти.  Адже не секрет, що якщо раніше трудова міграція відбувалась з сільської місцевості в міста, то за останній рік різко збільшилась частка жителів району, які стали виїжджати на заробітки та в пошуках кращої долі за кордон. Молодь після закінчення навчальних закладів не бажає повертатись в село, шукаючи вищу зарплату за межами району.

Олександр Олексійович приділяє значну увагу розвитку господарства, використанню нових технологій виробництва, сприяє соціально-культурному розвитку Новомар»ївської сільської ради, підтримки молоді, розвитку спорту, створенню об»єктів для відпочинку та дозвілля селян та гостей району, господарство є одним з найбільшим платником податків району.

                Результатом зустрічі стало залучення до професійного навчання з подальшим працевлаштуванням 14 осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості на замовлення роботодавця, також обговорено можливість працевлаштування учасника АТО Тихоновича Юрія.

                 

 

 

Нові технології та методи для активної зайнятості

 

На нараді в Братській районній державній адміністрації директор районного центру зайнятості Василь Вініченко презентував керівникам установ та організацій досягнення районного центру зайнятості у впровадженні нових  технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміни філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним з урахування їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Система профілювання та соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент широко застосовуються у роботі служб зайнятості багатьох країн світу та довели свою ефективність.

В.Вініченко запропонував керівникам долучатися  до надання допомоги безробітним особам у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню та разом вирішувати проблеми зайнятості в районі.

 

 

 

Спільна робота з працевлаштування безробітних

 

 Професійна орієнтації школярів у Новомар'ївській ОТГ

 

Розпочався новий навчальний рік. У школярів багато мотивації до навчання. Також вони мають можливість на початку нового навчального року поринути у профорієнтаційне життя, а точніше дізнатись більше про професії. Відповідно до цього, фахівцем із професійної орієнтації Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Неговорою Олександром було відвідано Новомарївську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Також слова про важливість вибору професії сказала директор Братської філії Фабрикова Наталя Миколаївна.

Мета відвідування школи було провести для учнів 8 - 9 класів професійну орієнтацію на професію в ігрові формі. Практика проведення таких заходів по всіх навчальних закладах нашого району показала, що школярі в ігровій формі більше сконцентровані на отриманні нової інформації про світ професії. Вони  мають можливість аналізувати та порівнювати різні типи професій та розуміти ознаки професійної діяльності, та якими знаннями, задатками необхідно володіти (або розвивати) для їх отримання.  

Ось і сьогодні завдяки ігровим методиках «Найпрофесія» школярі дізнались про типологію професій, про те, які кроки здійснювати для того, щоб обрати вірну професію. Ігрова методика «Лотерея» показала учням, що тільки близько 5-7% населення вибирає професію до душі, тобто ту, за я кою людина буде працювати все подальше життя, вчитись, покращувати свої знання та ставати професіоналом, а отже досягне успіху в своєму житті.

Також ігрова методика «Хто потрібен нашому місту?» надало можливість учням провести аналіз, без яких професій уявне місто може нормально жити, а які професії дуже необхідні для нормального життя міста.

Школярам було також запропоновано скористатись інтерактивною картою навчальних закладів, яка була розроблена відділом професійної орієнтації Миколаївського ОЦЗ. Також є можливість школярам пройти тестування на профорієнтаційній платформі  "Моя кар*єра" та на сайті Платформа профорієнтації Державної Служби Зайнятості profi.dcz.gov.ua. На прикінці заходів школярам було роздано інформаційні матеріали, буклети.

  

Тестування допоможе визначитись із професією

 

В рамках акції Миколаївського обласного центру зайнятості «Палітра професій» 24 вересня 2019 року для школярів 9-11 класу Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст. провідним фахівцем відділу надання соціальних послуг Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ – Олександром Неговорою було проведено профорієнтаційний урок, який було направлено на орієнтацію школярів у світі професій та проведення тестування на вибір професійної спрямованості.

Під час заходу Олександр наголосив учням про важливість свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього. Що варто враховувати власні бажання, особисті можливості та потреби ринку праці для вірного обрання професії. Також фахівець розповів присутнім про послуги служби зайнятості для молоді.

Школярам було проведено гру «Лотерея», яка за ціль мала показати -скільки відсотків населення вибирає професію не по своїй душі.

Також по закінченню, було проведено тестування молоді за для визначення професійних нахилів і здібностей. Завдячуючи тестуванню, школярі отримали можливість побачити, яка саме у них професійна спрямованість. Та яка сфера діяльності їм підходить найбільше.

Школярам було надано інформаційні матеріали про професії, та посилання на інтерактивну карту навчальних закладів, яка розроблена Миколаївським ОЦЗ.

 

 Світ професій дивовижний і різноманітний! І сьогодні, орієнтиром у світі професій, кваліфікованим помічником і порадником у виборі професійної діяльності для молоді стає Служба зайнятості.

         03 травня 2019 року у районному Будинку культури відбувся масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді Братського району, яка стоїть на порозі дорослого життя та обирає свій професійний шлях.

         Братська районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості мала на меті розширити уявлення молоді про ті професії, які сьогодні мають попит на ринку праці, зорієнтувати її на те, що Україні потрібні роботящі руки, розумні люди нової генерації та високодуховні громадяни, які сповнені бажанням зробити заможними та щасливими себе, своїх близьких, а отже і свою Державу!

         До участі у заході долучилися - заступник голови Братської районної державної адміністрації Андрій Миколайович Бунько , начальник відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Людмила Миколаївна Суровцева, вчителі, батьки, та 310 юнаків і дівчат, які визначалися із своїм професійним майбутнім.

Масовий захід «Ярмарок  професій для учнівської молоді» надав можливість юнакам і дівчатам, у яких попереду незвідані дороги майбутнього познайомитися з навчальними закладами нашого регіону, поспілкуватися з викладачами та студентами Братського професійно-технічного училища №17, Єланецького професійного аграрного ліцею, Миколаївського національного аграрного університету, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

   Учням було презентовано інформацію про фотопроект «Об’єктив професій», який передбачає підготувати школярів до усвідомленого вибору професії через ознайомлення з омріяними професіями або професіями своїх батьків.

Під час заходу діти пройшли диференціально-діагностичне опитування та дізнались про можливість проходження профдіагностичного тестування за допомогою комплексу «Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

Також під час заходу, школярі мали можливість отримати від представників навчальних закладів інформаційні матеріали про професії, умови вступу та іншу важливу інформацію.

 

        

 

 Профілактика настання безробіття в дії!

                З листопада 2019 року, у звязку із встановленням Постановою КМУ від 03.11.2019 № 926 граничної чисельності працівників місцевих державних адміністрацій, Братською районною філією Миколаївського ОЦЗ проводиться системна планомірна робота з метою мінімізації наслідків масового вивільнення працівників Братської районної державної адміністрації та оперативного реагування на ситуацію.

         5 грудня 2019 року відбулася чергова зустріч директора Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ Наталії Фабрикової з головою районної державної адміністрації Оленою Кузьміною , керівним складом  та кадровою службою Братської РДА .

         Під час зустрічі були обговорені питання, пов’язані з виконанням погодженого у листопаді плану спільних заходів , спрямованих на пом’якшення та супровід процесу вивільнення працівників.

         Директор Братської районної філії Наталія Фабрикова проінформувала учасників зустрічі про стан ринку праці , державні гарантії та  послуги служби зайнятості щодо забезпечення підтримки потенційно вивільнюваних осіб. Наголосила на тому, що  служба зайнятості, як державна сервісна установа,  вперше реально  працює з працівниками, які підлягають вивільненню, до фактичного звільнення.


         Тож,  з метою подальшої роботи щодо  складення планів супроводу процесу вивільнення, проведення інформаційної роботи, на 06 грудня заплановано проведення семінару  з керівниками кадрової служби та структурних підрозділів РДА щодо надання роботодавцем інформації про вивільнення за формою 4-ПН. 

       Зустріч  пройшла у форматі конструктивного діалогу. Голова райдержадміністрації Олена Кузьміна і всі присутні налаштовані на співпрацю орієнтовану на роботу з кожною людиною окремо та  пошук індивідуальних рішень щодо потенційного працевлаштування.

Н. Фабрикова - директор Братської районної філії Миколаївського ОЦЗ

 

         Навчаємо, консультуємо, радимо.

Одним з основних напрямків діяльності служби зайнятості є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. У рамках профілактичних заходів, націлених на пом’якшення ситуації у разі запланованого вивільнення 06 грудня, відповідно до спільного плану заходів,  фахівцями Братської районної філії Миколаївської ОЦЗ проведено семінар  для спеціалістів кадрової служби Братської райдержадміністрації та її структурних підрозділів.

Під час семінару провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Євгенія Заєць проінформувала присутніх про широкий спектр послуг, які надає служба зайнятості  з метою соціального захисту осіб, які втратили роботу. Було надано інформацію про наявність вільних робочих місць та про роботу з джерелами отримання інформації про наявність вакантних посад.

 Провідний фахівець - юрисконсульт Інна Холоденко зупинилася на нормах додержання трудового законодавства у разі вивільнення працівників та захисту їх прав. Також  кадровикам  наголошено на порядку  подання до служби зайнятості інформації про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці

Учасники  семінару виявили зацікавленість питаннями семінару. На всі додаткові запитання вони отримали компетентні відповіді від фахівців служби зайнятості.

 

 

  ПРЕС-РЕЛІЗ Миколаївських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці
Формат: DOCX | Добавлен: 18/07/2018 09:29:15
54Kb Скачать скачать

Майстер-класи для шкільної молоді

 

Братський районний центр зайнятості впроваджує інноваційний досвід та нові форми надання соціальних послуг клієнтам та продовжує роботу з професійної орієнтації випускників ЗОШ нашого району задля кращого підходу до визначення професії по проекту «PROF-TEST». На даний час досягнуто домовленості з рядом підприємств, установ та організацій про проведення «Тижнів професійних майстер-класів» для школярів.

 Активну фазу майстер-класів розпочато із відвідування школярами редакції районної газети «Перемога» 08 грудня. Учнів 9,10,11 класів із Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназії с. Братське зустріла редактор газети Наталія Беньковська. Під час заходу школярі дізнались про методику написання статей, правила взяття інтерв’ю, підбір цікавих подій для написання статей, та ін. Працівники редакції презентували програмне забезпечення, за допомогою якого відбувається набір тексів, комп’ютерну верстку та підготовку шпальт газети. Учні також з увагою вислухали історію газети, що починається ще з 1932 року.   

 Редакторським колективом підтверджено готовність допомагати бажаючим учням, які готові пов’язати своє життя із журналістикою,  розкривати «секрети» професії журналіста, коректора. Під час майстер-класу працівниками газети було надана відповіді на ряд запитань, які цікавили школярів.

Даний захід допоміг школярам зрозуміти суть професії журналіста, а школярів в свою чергу чекає ще ряд цікавих професіографічних заходів.    

Співпраця заради кращого майбутнього

 

На сьогодні співпраця Братського РЦЗ з роботодавцями досягається насамперед завдяки співпраці з керівниками підприємств, установ, організацій, які формують ринок праці та впливають на економічну ситуацію в Братському районі та в цілому по Миколаївській області.

Днями відбулася зустріч директора Братського районного центру зайнятості Василя Вініченка з керівником ПРаТ «Добробут» Олександром Мезніком. Діяльність підприємства базується на вирощуванні сільськогосподарської продукції рослинництва, тваринництві. Сьогодні товариство, очолюване Олександром Миколайовичем розширює поняття звичного господарювання, розширює ринки збуту і тому дана зустріч надала можливість обговорити перспективи співпраці, нові можливості служби зайнятості, направлені на сприяння в підборі кадрів, можливості створення нових робочих місць, підвищення кваліфікації працівників, організації заходів, в тому числі професіографічних, направлених на закріплення молоді на селі.

Нинішній же рік дав вагомі результати в виконання районної Програми зайнятості, а саме: працевлаштовано протягом 2017 року 52 особи на вакантні місця підприємства; прийняли участь в тимчасових оплачуваних  роботах – 6 осіб; пройшли підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця в  2017 році  43 особи, які працевлаштовані на підприємстві після навчання.

Господарство забезпечує достойну заробітну плату, соціально-культурний розвиток громади та району та визнане «Кращим роботодавцем» Братського району за 2017 рік.

 

 

«Я маю право»

 

Зі зростанням кількості клієнтів служби зайнятості в осінньо-зимовий період значно збільшується та розширюється кількість та види групових послуг для населення.

 

18 грудня провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою для безробітних, які перебувають на обліку, проведено трененіг «Побудова кар'єри та професійний розвиток», в якому взяв участь начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк. На заході проінформовано про  основні аспекти реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав. Ініціатива передбачає безкоштовну правову допомогу в судах та безоплатні юридичні консультації для найменш захищених верст населення.

Після тренінгу паном Чорновалюком проведено індивідуальний прийом шести громадян у мобільному пункті доступу на базі Братського РЦЗ по наданню юридичних консультацій, серед яких трудові відносини, питання земельного та спадкового права.

На всі питання надано вичерпні консультації, при цьому, роз’яснено порядок доступу до вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

 

Школярі селища Братське відвідали відділ поліції та пожежну частину у рамках програми "Тиждень професійний майстер класів"

 

Продовжується проведення профорієнтаційних заходів «Тиждень професійний майстер класів». 

Братський центр зайнятості організував професіографічну екскурсію в  пожежну частину Братського РВ ГУ МНС в Миколаївській області та  Братському відділі поліції ГУНП в Миколаївській області, в якій прийняли участь 40 учнів 9, 10, 11 класів та 6 педагогів Братської Гімназії та Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Під час екскурсії до пожежної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Cтарший пожежний рятувальник Віталій Белих  розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, яка схема роботи пожежної частини під час надзвичайної ситуації; як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

Рятувальники розповідали учням про те, як працює техніка, що використовується та відповідали на питання, які задавали діти.

Також учні ознайомились з роботою Братського відділу поліції. Майором Володимиром Брутським була надана інформація про перелік навчальних закладів, у яких навчаються майбутній працівники внутрішніх справ. Фахівці також ознайомили дітей з особливостями роботи поліцейських підрозділів.

Було продемонстровано дітям зброю, роз’яснено правила застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники поліції. Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони: каску, кайданки, бронежилет, щит та навіть зброю для проведення спецоперацій, бажаючі школярі також мали можливість власноруч розібрати та зібрати тренувальну зрою під наглядом полісменів. У ході екскурсії діти отримали безліч позитивних емоцій, задавали багато запитань, цікавилися, за яких умов приймають до лав поліції.

Візити до пожежної частини та поліції у школярів викликали багато вражень, якими вони ділилися. Можливо, у майбутньому хтось із них обере професію полісмена або рятівника.

 

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько назвав основні пріоритети діяльності служби зайнятості на 2018 рік

 

Протягом 2017 року на Миколаївщині зменшилась кількість безробітних на 2,7 тис. осіб, у порівнянні 2016 роком,  і склала 48,5 тис. осіб. Трохи більше половини (52%) безробітних – це мешканці міст. Про це розповів сьогодні під час своєї прес-конференції директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За його словами, чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. При цьому, 47,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

«Майже половина (47,4%) з числа безробітних, знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості, – зазначив Д.Оборонько. – Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 – була 3010 гривень».

Протягом 2017 року Миколаївською обласною службою зайнятості, як і державної в цілому, запроваджено сучасні сервіси, що значно спрощують доступ до послуг, в тому числі через електронні комунікації. Це і електронна черга, послуга відео-резюме, відео-ревю вакансій та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.

Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

Також Д.Оборонько акцентував увагу на тому, що в новому році буде завершено реорганізацію центрів зайнятості та перетворення їх в сервісні майданчики для надання широкого спектру послуг.

«Кілька днів тому вже запрацював у тестовому режимі новий сайт державної служби зайнятості. Тепер це більш зручний та зрозумілий, тує розміщено багато нових сервісів, таких як профорієнтація онлайн, кабінети безробітних та роботодавців, подача звітності онлайн та презентація статистичних даних інфографіками. Також кожен бажаючий може швидко знайти або запропонувати вакансії чи своє резюме»,– підкреслив керівник ОЦЗ.

Також він наголосив, що у поточному році служба зайнятості зробить акцент на профорієнтаційній роботі та наданні послуг в ОТГ.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ: тел.: (0512) 37-24-72; 37-31-10.

            Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 68, тел. 37-13-31, факс 37-02-14

 

 ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Миколаївських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці

Державною службою зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

«Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці на підставі даних роботодавців надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі – зазначив керівник регіональної служби зайнятості – Ми запрошуємо всіх роботодавців області долучитися до анкетування!».

Відзначимо, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети звертайтеся до найближчого центру зайнятості або філії Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.

 

Додатково: «Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Відділ інформаційної роботи

Миколаївського ОЦЗ

(0512) 37-24-72; 37-31-10;

inform@ocz-mk.gov.ua