Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Центр зайнятості населення

Молодіжний інформаційно-мотиваційний фестиваль «ВІР В СЕБЕ»

 

Миколаївський обласний центр зайнятості є ініціатором впровадження нових методів профорієнтаційної роботи для молоді в Україні.

Так, 18 квітня в Миколаєві відбувся молодіжний інформаційно-мотиваційний фестиваль «ВІР В СЕБЕ», організований Миколаївським обласним центром зайнятості за підтримки облдержадміністрації та міської ради.

В рамках фестивалю було організовано пряму онлайн-трансляцію із Миколаєва за допомогою відеохостингу YouTube у всіх районних центрах зайнятості області. Для цього до Братського районного центрі зайнятості запрошено школярів 9-х класів Братської гімназії.

Учні мали можливість через прямий ефір почути 7 професійних спікерів, які поділились своїми історіями успіху, а саме: Олександр Абраменко – фристайліст, фахівець із лижної акробатики, олімпійський чемпіон 2018 року,  Максим Яровий – лижник, біатлоніст, параолімпійський  чемпіон 2018 року; Максим Бревда – спортсмен, директор мережі фітнес-центрів «GymStyle», радник голови Миколаївської облдержадміністрації; Роман Стефанчишен – директор  ТОВ «Фанчі-Інвест»; Дмитро Фалько – виконавчий директор Миколаївського підприємства «Термінал-Укрхарчозбутсировина»; В’ячеслав Сімченко  директор ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод»; Олександр Виноградов –засновник та художній керівник танцювального клубу «СЛАЙС». Всі ці професіонали мотивували школярів розповідями про розвиток своєї справи, поділилися секретами успішної діяльності, надали поради підростаючому поколінню.

Також фахівцем із профконсультації Олександром Неговорою запропоновано школярам пройти тестування щодо майбутнього вибору професії. Слухачам була надана інформація про роботу  центру зайнятості, надано безліч інформаційних матеріалів щодо професій, які бажають в майбутньому обрати школярі.

 

Зустріч з керівником ССПП «Куйбишева»,

депутатом Миколаївської обласної ради Казаріним О.О.

 

                На початку березня 2018 року директор Братського РЦЗ Василь Вініченко відвідав з робочим візитом керівника ССПП «Куйбишева», депутата Миколаївської обласної ради, Олександра Казаріна.

Василь Вініченко розповів про стан ринку праці, проінформував про кількісний та професійний склад осіб, що перебувають на обліку, стан виконання Програми зайнятості за 2017 рік. Також розглянуто питання проведення професійного навчання на замовлення роботодавця, перспектив працевлаштування робітників, в тому числі можливості створення нових робочих місць з компенсацією ЄСУ. Директор РЦЗ ознайомив Олександра Олексійовича з новими методами та напрямками роботи служби зайнятості, в т.ч. профілюванням та застосуванням методу «кейс-менеджмент», та ін..

Обговорено основні аспекти та фактори, які впливають на занятість в районі. Тільки спільні зусилля влади, роботодавців, громадських організацій, районної служби зайнятості сприяють  та направлені на отримання економічної вигоди працедавцю та соціальний захист найманому працівнику. 

                Найважливе  завдання -  збереження трудового потенціалу та ресурсу робочих рук, перш за все  - молоді. На ринку праці існує значна невідповідність попиту та пропозиції робочої сили, як в професійному сенсі так і по рівню освіти.  Адже не секрет, що якщо раніше трудова міграція відбувалась з сільської місцевості в міста, то за останній рік різко збільшилась частка жителів району, які стали виїжджати на заробітки та в пошуках кращої долі за кордон. Молодь після закінчення навчальних закладів не бажає повертатись в село, шукаючи вищу зарплату за межами району.

Олександр Олексійович приділяє значну увагу розвитку господарства, використанню нових технологій виробництва, сприяє соціально-культурному розвитку Новомар»ївської сільської ради, підтримки молоді, розвитку спорту, створенню об»єктів для відпочинку та дозвілля селян та гостей району, господарство є одним з найбільшим платником податків району.

                Результатом зустрічі стало залучення до професійного навчання з подальшим працевлаштуванням 14 осіб, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості на замовлення роботодавця, також обговорено можливість працевлаштування учасника АТО Тихоновича Юрія.

                 

 

 

Нові технології та методи для активної зайнятості

 

На нараді в Братській районній державній адміністрації директор районного центру зайнятості Василь Вініченко презентував керівникам установ та організацій досягнення районного центру зайнятості у впровадженні нових  технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміни філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним з урахування їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Система профілювання та соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент широко застосовуються у роботі служб зайнятості багатьох країн світу та довели свою ефективність.

В.Вініченко запропонував керівникам долучатися  до надання допомоги безробітним особам у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню та разом вирішувати проблеми зайнятості в районі.

 

 

 

Спільна робота з працевлаштування безробітних

 

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько назвав основні пріоритети діяльності служби зайнятості на 2018 рік

 

Протягом 2017 року на Миколаївщині зменшилась кількість безробітних на 2,7 тис. осіб, у порівнянні 2016 роком,  і склала 48,5 тис. осіб. Трохи більше половини (52%) безробітних – це мешканці міст. Про це розповів сьогодні під час своєї прес-конференції директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За його словами, чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. При цьому, 47,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

«Майже половина (47,4%) з числа безробітних, знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості, – зазначив Д.Оборонько. – Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 – була 3010 гривень».

Протягом 2017 року Миколаївською обласною службою зайнятості, як і державної в цілому, запроваджено сучасні сервіси, що значно спрощують доступ до послуг, в тому числі через електронні комунікації. Це і електронна черга, послуга відео-резюме, відео-ревю вакансій та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.

Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

Також Д.Оборонько акцентував увагу на тому, що в новому році буде завершено реорганізацію центрів зайнятості та перетворення їх в сервісні майданчики для надання широкого спектру послуг.

«Кілька днів тому вже запрацював у тестовому режимі новий сайт державної служби зайнятості. Тепер це більш зручний та зрозумілий, тує розміщено багато нових сервісів, таких як профорієнтація онлайн, кабінети безробітних та роботодавців, подача звітності онлайн та презентація статистичних даних інфографіками. Також кожен бажаючий може швидко знайти або запропонувати вакансії чи своє резюме»,– підкреслив керівник ОЦЗ.

Також він наголосив, що у поточному році служба зайнятості зробить акцент на профорієнтаційній роботі та наданні послуг в ОТГ.

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ: тел.: (0512) 37-24-72; 37-31-10.

Залучаємо до служби в Збройних Силах України

 

На цьому тижні відбулась робоча зустріч директора Братського РЦЗ Василя Вініченка та військового комісара Ігоря Амеліна. Під час зустрічі були розглянуті головні напрямки співпраці районного центру зайнятості та районного комісаріату на 2018 рік. Підписано спільне рішення керівників щодо виконання Державної програми переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом та проведення рекламно-агітаційних та інформаційно-роз’яснювальних заходів.

Також цього ж дня начальником служби захисту інформації Братського РВК Володимиром Агарковим та провідним фахівцем з питань зайнятості Олександром Неговорою у навчальному класі служби занятості проведено семінар із орієнтації на службу в Збройних Силах України безробітних, які на даний час перебувають на обліку, серед яких також були присутні учасники АТО.

Володимир Миколайович розповів, що військові професії в умовах сьогодення відіграють важливу роль у складному механізмі обороноздатності країни,  наголошено на переваги служби за контрактом та інформовано присутніх про вимоги до претендентів, соціальні умови, терміни служби, військові професії та багато іншої важливої інформації.

Тож співпраця з Братським РВК в 2018 році триває.

 

"Я МАЮ ПРАВО!": правова освіта школярів Братщини

 

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Начальник відділу реєстрації актів цивільного стану Братського районного управління юстиції Наталя Щербина разом з профконсультантом Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою провели освітню лекцію для учнів 10-11 класів Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 під назвою "Я МАЮ ПРАВО!".

Представник юстиції розповів школярам про їхні права, гарантовані міжнародними документами та національним законодавством, механізми їх реалізації та способи захисту. Наталя Миколаївна наголосила про те, що всі діти є рівними у правах, ніхто не повинен їх порушувати, діти мають право на свободу совісті, думки і релігії, жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.

Фахівцем із профорієнтації було роздано довідкові матеріали про перелік прав дитини. Крім того презентовано професії, пов’язані з правознавством, а саме: юрист, суддя, адвокат та перелічено навчальні заклади, де можна отримати професії за цим фахом.  

Захід пройшов для учнів із цікавинкою, вони не лише розширили інформацію про права і обов’язки, а й зрозуміли значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини ООН, дізнались про те, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.

Школярі отримали відповіді на хвилюючі їх питання та про фахові дисципліни за напрямками право та правознавство.

 

Співпраця заради кращого майбутнього

 

На сьогодні співпраця Братського РЦЗ з роботодавцями досягається насамперед завдяки співпраці з керівниками підприємств, установ, організацій, які формують ринок праці та впливають на економічну ситуацію в Братському районі та в цілому по Миколаївській області.

Днями відбулася зустріч директора Братського районного центру зайнятості Василя Вініченка з керівником ПРаТ «Добробут» Олександром Мезніком. Діяльність підприємства базується на вирощуванні сільськогосподарської продукції рослинництва, тваринництві. Сьогодні товариство, очолюване Олександром Миколайовичем розширює поняття звичного господарювання, розширює ринки збуту і тому дана зустріч надала можливість обговорити перспективи співпраці, нові можливості служби зайнятості, направлені на сприяння в підборі кадрів, можливості створення нових робочих місць, підвищення кваліфікації працівників, організації заходів, в тому числі професіографічних, направлених на закріплення молоді на селі.

Нинішній же рік дав вагомі результати в виконання районної Програми зайнятості, а саме: працевлаштовано протягом 2017 року 52 особи на вакантні місця підприємства; прийняли участь в тимчасових оплачуваних  роботах – 6 осіб; пройшли підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця в  2017 році  43 особи, які працевлаштовані на підприємстві після навчання.

Господарство забезпечує достойну заробітну плату, соціально-культурний розвиток громади та району та визнане «Кращим роботодавцем» Братського району за 2017 рік.

 

 

«Я маю право»

 

Зі зростанням кількості клієнтів служби зайнятості в осінньо-зимовий період значно збільшується та розширюється кількість та види групових послуг для населення.

 

18 грудня провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою для безробітних, які перебувають на обліку, проведено трененіг «Побудова кар'єри та професійний розвиток», в якому взяв участь начальник Братського бюро правової допомоги Василь Чорновалюк. На заході проінформовано про  основні аспекти реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав. Ініціатива передбачає безкоштовну правову допомогу в судах та безоплатні юридичні консультації для найменш захищених верст населення.

Після тренінгу паном Чорновалюком проведено індивідуальний прийом шести громадян у мобільному пункті доступу на базі Братського РЦЗ по наданню юридичних консультацій, серед яких трудові відносини, питання земельного та спадкового права.

На всі питання надано вичерпні консультації, при цьому, роз’яснено порядок доступу до вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

 

Школярі селища Братське відвідали відділ поліції та пожежну частину у рамках програми "Тиждень професійний майстер класів"

 

Продовжується проведення профорієнтаційних заходів «Тиждень професійний майстер класів». 

Братський центр зайнятості організував професіографічну екскурсію в  пожежну частину Братського РВ ГУ МНС в Миколаївській області та  Братському відділі поліції ГУНП в Миколаївській області, в якій прийняли участь 40 учнів 9, 10, 11 класів та 6 педагогів Братської Гімназії та Братської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Під час екскурсії до пожежної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Cтарший пожежний рятувальник Віталій Белих  розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, яка схема роботи пожежної частини під час надзвичайної ситуації; як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

Рятувальники розповідали учням про те, як працює техніка, що використовується та відповідали на питання, які задавали діти.

Також учні ознайомились з роботою Братського відділу поліції. Майором Володимиром Брутським була надана інформація про перелік навчальних закладів, у яких навчаються майбутній працівники внутрішніх справ. Фахівці також ознайомили дітей з особливостями роботи поліцейських підрозділів.

Було продемонстровано дітям зброю, роз’яснено правила застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники поліції. Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони: каску, кайданки, бронежилет, щит та навіть зброю для проведення спецоперацій, бажаючі школярі також мали можливість власноруч розібрати та зібрати тренувальну зрою під наглядом полісменів. У ході екскурсії діти отримали безліч позитивних емоцій, задавали багато запитань, цікавилися, за яких умов приймають до лав поліції.

Візити до пожежної частини та поліції у школярів викликали багато вражень, якими вони ділилися. Можливо, у майбутньому хтось із них обере професію полісмена або рятівника.

 

Майстер-класи для шкільної молоді

 

Братський районний центр зайнятості впроваджує інноваційний досвід та нові форми надання соціальних послуг клієнтам та продовжує роботу з професійної орієнтації випускників ЗОШ нашого району задля кращого підходу до визначення професії по проекту «PROF-TEST». На даний час досягнуто домовленості з рядом підприємств, установ та організацій про проведення «Тижнів професійних майстер-класів» для школярів.

 Активну фазу майстер-класів розпочато із відвідування школярами редакції районної газети «Перемога» 08 грудня. Учнів 9,10,11 класів із Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназії с. Братське зустріла редактор газети Наталія Беньковська. Під час заходу школярі дізнались про методику написання статей, правила взяття інтерв’ю, підбір цікавих подій для написання статей, та ін. Працівники редакції презентували програмне забезпечення, за допомогою якого відбувається набір тексів, комп’ютерну верстку та підготовку шпальт газети. Учні також з увагою вислухали історію газети, що починається ще з 1932 року.   

 Редакторським колективом підтверджено готовність допомагати бажаючим учням, які готові пов’язати своє життя із журналістикою,  розкривати «секрети» професії журналіста, коректора. Під час майстер-класу працівниками газети було надана відповіді на ряд запитань, які цікавили школярів.

Даний захід допоміг школярам зрозуміти суть професії журналіста, а школярів в свою чергу чекає ще ряд цікавих професіографічних заходів.    

Надано допомогу старшокласникам у обранні майбутньої професії

Миколаївський обласний центр зайнятості першим в Україні започаткував профорієнтаційний проект «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів старших класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія. Проект дає можливість школярам випускних класів «приміряти» майбутню професію на підприємстві та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю.

Відповідно до пілотного проекту, який приходив в Миколаєві, Братський районний центр в особі професійного консультанта Олександра Неговори провів зустріч із директором Братської загальноосвітньої школи №2 – Оленою Силенко та обсудив шляхи впровадження дано проекту для школярів 9,10, 11 класів даної школи.

Відповідно до обговорених та поставлених цілей вже цієї неділі відбулось тестування школярів 9,10,11 класів, щодо визначення обраної професії. Тестування відбувалось у класах відповідно за програмою пілотного проекту обласного центру зайнятості «PROF-TEST». Також відбулось тестування батьків, яке дало змогу дізнатись, про обрання професії батьками для своїх дітей, спільні або різні рішення, щодо майбутнього професійного своїх дітей.  

Результати обох тестувань показали, що на даний час із 54-х опитуваних школярів  визначились із професією 39 учнів; 15 школярів ще для себе не обрали жодної професії. Щодо ситуації із батьками, то тестування показало, що взаємно обрали майбутню професію для школяра 20 батьків та учнів.

Відповідно до результатів даного тестування планується надалі профорієнтація школярів, які ще не визнались за якою професією навчатись. В подальшому  Братським РЦЗ буде здійснено підбір роботодавців, підписання угод про співпрацю та направлення охочих школярів на практику за обраною професією, що дасть можливість їм побачити професію «з середини» та зробити вірний для життя вибір.

 

Презентовано нові бізнес можливості для жителів Братського району

Останні роки великими темпами в районі знижається обсяг виробництва плодоовочівництва, це в свою чергу впливає на аграрний сектор та прямо зменшує кількість зайнятого населення. Тому, Братським районним центром занятості здійснюються інформаційні заходи, що відповідають сучасним викликам на ринку праці.

 В листопаді центром зайнятості спільно із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва організовано та проведено семінар із плодоовочівництва для безробітних, що перебувають на обліку. На семінар також було запрошено ринкоутворюючих працедавців, діяльність яких впливає на зайнятість населення в нашому районі.

На двох семінарах, які особисто проводила виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, розглянуто багато нагальних питань розвитку приватного аграрного сектору.

В цей день клієнти служби зайнятості отримали корисну інформацію про шляхи фінансового стимулювання для просування нових технологій, запропоновано ряд можливостей для збільшення урожайності плодоовочівництва.

По закінченню заходу представник фонду «Ласка» відповіла на численні питання, які ставились і роботодавцями і безробітними та поширила інформаційну продукцію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівці Братського районного центру зайнятості постійно моніторять інформацію про інвестиційні проекти в районі з різних джерел та перспективи створення нових робочих місць для покращення зайнятості населення.

Більш детальну інформацію про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва  можна дізнатись на інформаційному ресурсі в інтернеті за посиланням www.uhbdp.org.

 

 

 

Проведений районним центром зайнятості «Ярмарок професій» зорієнтував старшокласників району на вибір майбутньої професії

 

 

Своє майбутнє необхідно визначити задовго до останнього шкільного дзвоника.  Сьогодні перед кожним старшокласником стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху. Кожного з них хвилює питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя щоб приносити найбільшу користь людям, країні, забезпечити своє матеріальне благополуччя, відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею?

На допомогу молоді приходить служба зайнятості – надійний партнер і порадник у важливій справі вибору професії. З метою надання інформаційної та консультативної допомоги учням – старшокласникам шкіл  району та інформування молоді про стан районного ринку праці служба зайнятості Братського району 11 листопада 2017 року в приміщенні Братського будинку культури організувала масовий захід „Ярмарок професій”.

Кожна професія, якщо підходити  до неї з любов”ю та знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості до творчості. А для тих, хто вже визначився з вибором професії гостро постає питання: де здобути омріяний фах? До якого навчального закладу вступити? Які умови необхідно виконати для цього, які документи підготувати та в який термін.

До участі в профінформаційному заході було запрошено навчальні заклади, серед яких Братське ПТУ №17, Арбузинський аграрний професійний ліцей, Єланецький професійний аграрний ліцей, Первомайський медичний коледж. За мету поставлено надати допомогу школярам вибрати професію з урахуванням реальних  можливостей, особистих і суспільних інтересів.

Районним центром зайнятості було організовано роботу інформаційного центру, в якому кожен бажаючий міг ознайомитись з  матеріалами щодо мережі навчальних закладів регіону та папками більше ніж 150 різноманітних професій, актуальних на ринку праці.

Перед випускниками загальноосвітніх шкіл, яких зібралося в залі понад 200 чоловік, виступили представники учбових закладів області, молодь одержала змістовну інформацію про можливості та умови навчання в кожному з них. Кожен старшокласник мав змогу особисто поспілкуватися з представником навчального закладу, отримати інформаційні буклети.

Навчальними закладами було підготовлено чудову концертну програму, присутні мали змогу насолодитися гарним співом, які створювали в залі невимушену, відкриту та дружню атмосферу і сприяли активному спілкуванню викладачів учбових закладів та їх потенційних студентів.

Захід пройшов на високому організаційному рівні, було одержано безліч схвальних відгуків. Організатори сподіваються, що він принесе максимум користі всім його учасникам.

Надано правову допомогу безробітнім

 

27.09.2017 провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Братського районного центру зайнятості Олександром Неговорою спільно з начальником Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено груповий захід для безробітних.

Присутнім  було повідомлено про запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що розширить коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.

Того ж дня начальником бюро з метою забезпечення потреб громадян в правовій допомозі проведено прийом громадян у мобільному пункті доступу на базі Братського РЦЗ. За консультаціями звернулося п’ятеро осіб з питань трудового законодавства, на які було надано вичерпні консультації та роз’яснено порядок доступу до вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

День кар’єри для школярів

 

 

В рамках акції Миколаївського обласного центру зайнятості «Палітра професій» 14 вересня 2017 року для школярів 8-11 класу Миролюбівської ЗОШ І-ІІІ ст. провідним фахівцем відділу надання соціальних послуг Братського РЦЗ Олександром Неговорою було проведено профорієнтаційний урок.

Під час заходу учні дізнались про важливість свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб ринку праці, послуги служби зайнятості молоді.

 

 

Під час заходу випускники за допомогою ПАК «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» пройшли психодіагностичне тестування задля визначення професійних нахилів і здібностей, переглянули анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування. 

Залучаємо на військову службу за контрактом

 

У Братському районному центрі зайнятості  проведено профорієнтаційний захід за участі заступника військового комісара Братського районного військового комісаріату Сергія Таричева, темою якого було орієнтація на службу в Збройних Силах України.

Заступник військового комісара надав інформацію про можливість служби за контрактом та відповів на питання про розмір грошової винагороди військовослужбовцям військової служби за призовом під час мобілізації при вступі на військову службу за контрактом; можливості продовження служби за новим контрактом, проходження навчання військовослужбовця без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом.

Безробітні, серед яких також були учасники АТО  Анатолій Бойченко та Сергій Руссу, отримали інформацію, що для військовозобов'язаних, які мають статус учасників АТО та бажають проходити службу у райвійськкоматах області, відкриті вакансії для офіцерського, солдатського, сержантського складу та державних службовців.

 

 

 Робоча зустріч із представником військкомату

 

У Братським районному центрі зайнятості 26.07.2017 року проведено зустріч директора Василя Вініченка, за участі провідного фахівця відділу надання соціальних послуг Олександра Неговори, з заступником військового комісара Братського РВК, старшим лейтенантом Іваном Лихотою. Мета зустрічі  організація спільних дій щодо залучення незайнятого населення до проведення підготовки до навчальних зборів військовозобов’язаних оперативного резерву №1, призову до збройних сил та набору на контрактну службу.

 

 

 

Василь Вініченко проінформував соціального партнера про стан ринку праці на 1 липня 2017 року, акцентував увагу на формах роботи, які використовує служба зайнятості з метою продуктивної зайнятості, в тому числі колишніх військовослужбовців та прискорення їх інтеграції на ринку праці району та області. У свою чергу Іваном Васильовичем було проінформовано директора Братського РЦЗ про плани роботи на другу половину 2017 року та обговорено шляхи співпраці.

Цього дня Іван Лихота взяв участь у профконсультаційному семінарі для молоді, на якому розповів, що військові професії в умовах сьогодення відіграють важливу роль у складному механізмі обороноздатності країни, адже військовослужбовці піклуються про забезпечення цілісності та недоторканості української держави.Крім цього ознайомив чоловіків про умови вступу до вищих військових навчальних закладів, що здійснюють підготовку громадян на посади офіцерського (сержантського) складу. Також Іваном Васильовичем було наголошено на переваги служби за контрактом таінформовано присутніх про вимоги до претендентів,соціальні умови, терміни служби, військовіпрофесіїта багато іншої важливої інформації.

Результатом обговорення стало досягнення зацікавленостіприсутніх чоловіків щодо ефективної зайнятості з гідними умовами праці у Збройних силах України. 

 

ВІДПОЧИНОК З КОРИСТЮ

Вже 2 тижні у Братському районі біля с. Лісове працює табір «Лісова казка», де відпочиває 147 дітей з Братського, Арбузинського, Єланецького районів та міста Южноукраїнськ. З приводу цього, на виконання Миколаївською обласною службою зайнятості   профорієнтаційної акції для молоді «Відпочинок з користю», який проходить у Миколаївській області, директор Братського районного центру зайнятості Василь Вініченко та спеціаліст із профорієнтації Олександр Неговора минулої п’ятниці провели профорієнтаційний захід із дітьми, які відпочивають у таборі.

Мета даного заходу – надати шкільній молоді допомогу у розумінні сутності професійного самовизначення, мотивувати до вибору професії, яка відкриє в недалекому майбутньому увесь їхній потенціал. Частина заходу проводилась у формі бесіди, при якій дітям була надана інформація про професії, також для дітей були проведені ігри, завдячуючи яким вони були проінформовані про світ професій. Кожен загін цієї зміни максимально приймав участь у іграх, ставив питання та дізнався багато нового. 

Зустріч відбулась цікава, весела, емоційна та насичена, молодь виявила особистий інтерес до пізнання професій, отримала вичерпні відповіді щодо різноманітності світу професій.

 

 

Міні - ярмарок вакансій

Останніми днями травня в Братському районному центрі зайнятості з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник,  відбувся міні-ярмарок вакансій селянської спілки приватних паїв «Куйбишева», з яким центр зайнятості співпрацює вже багато років.   

 

 

Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових, бобових та олійних культур.

Відкрила міні-ярмарку вакансій заступник начальника відділу надання соціальних послуг центру зайнятості Васьковська Світлана, яка  відзначила, що проведення таких заходів сприяє більш ефективному підбору кадрів, оскільки роботодавець має змогу особисто поспілкуватись з потенційними кандидатами на робочі місця. Крім того, під час проведення міні-ярмарку всі учасники отримали індивідуальні консультації спеціалістів центру зайнятості з питань законодавства про зайнятість населення.

В рамках заходу інспектор  відділу кадрів ССПП «Куйбишева» Ольга Рогоза ознайомила шукачів роботи зі специфікою діяльності підприємства, умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники.

Захід відвідали 5 осіб, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості та шукають роботу. За результатами міні-ярмарку - працевлаштована Ганна Дорошенко.

 

 

Правильний вибір професії заради щасливого майбутнього

 

В рамкам проведення акції для молоді «Миколаївщина професійна» від Миколаївського ОЦЗ, 26 травня 2017 року для випускників шкіл району пролунав останній дзвінок. У святі «останнього дзвоника» прийняв участь фахівець профорієнтації Братського РЦЗ Олександр Неговора, який привітав школярів Петропавлівської ЗОШ І-ІІ ступеню з закінченням навчального року, побажав успіхів у подальшому навчанні та користуючись нагодою провів профорієнтаційний урок для школярів 8 класу разом із вчителем Світланою Ковець.

Метою даного заходу стало надати школярам допомогу у розумінні сутності професійного самовизначення, мотивувати до вибору професії, яка відкриє увесь їхній  потенціал. Дітей проінформовано про світ та типи професій, характеристику спеціальностей,що користуються попитом на ринку праці. Для закріплення профінформаційного уроку проведено тестування, яке дало можливість розкритивласні задатки, здібності, інтереси відносно тих чи інших професій.

Урок відбувся емоційно насиченим, учні виявили особистий інтерес до пізнання професій,отримали вичерпні відповіді щодо різноманітності світу професій.

 

Інвестиції – шлях до добробуту

Протягом квітня-травня директором Братського районного центру зайнятості Василем Вініченком проведено робочі зустрічі з керівництвом ТОВ «Будкамінь» Сербіном Леонідом Олексієвичем, Плахотніком Олексієм Микитовичем та головою Шевченківської сільської ради Шевченком Романом Івановичем стосовно перспектив створення нових робочих місць в кар»єрі, що розташований в с. Вікторівка та цеху з обробки каменю, який планується відкрити в смт. Братське.

                На замовлення роботодавця проведено підбір кандидатів на робочі місця та    організовано зустрічі в районному центрі зайнятості та Шевченківській сільраді з незайнятим населенням, на яких розглянуто перспективи роботи кар»єру. Керівники товариства довели інформацію про те, що вже зроблено та роботи, які необхідно виконати для виходу на виробничі потужності.

                В ході зустрічі розглянуто питання організації праці, професійний склад колективу, вимог до робітників, безробітних цікавив соціальний пакет, підвіз на роботу, побутові умов та заробітна плата. Досягнуто домовленості про співпрацю підприємства та центру зайнятості для укомплектування персоналом.    

  

 

Допомога Братського районного центру зайнятості роботодавцям в підготовці кадрів

 

На замовлення роботодавців Братщини районним центром зайнятості здійснено професійне навчання 150 незайнятих осіб. Велику методичну та навчальну допомогу отримано від відділу професійного навчання Миколаївського обласного центру занятості, за що ми вдячні начальнику відділу професійного навчання Луїзі Вініченко та фахівцям Анжелі Дорошенко, Олені Франчук та Яніні Ільків.

Результатами спільних зусиль стало виконання завдання Програми зайнятості Братського району за 4 місяці поточного року з цього напрямку роботи. Слухачі освоювали знання на курсах цільового призначення за напрямком «Охорона праці працівників сільськогосподарських підприємств».  Навчали безробітних у відповідних напрямках майстри Наталя Спінчевська, викладач Херсонського ЦПТО та Володимир Гульдас, який співпрацює з Миколаївським національним аграрним університетом.

Кожен робітник на виробництві повинен знати норми охорони праці і техніки безпеки в межах виконання своїх функцій. Для цього навчально-методичними відділами Херсонського ЦПТО та Миколаївського національного аграрного університету  розроблено та надано плани занять курсів, що включають важливі питання, а саме: вимоги щодо безпеки до виробничого обладнання та організації робочих місць, безпеки праці при експлуатації та ремонті сільськогосподарської техніки, дотримання вимог щодо безпеки під час одержання продукції тваринництва, дотримання вимог щодо безпеки під час одержання продукції рослинництва.

Виконано головну мету проведення навчання  – використання здобутих знань для збереження здоров’я працівників. Левова частка безробітних вже працевлаштована у сільськогосподарських підприємствах району, серед яких: Агрофірма «Вікторія», ПП «Юс-Агро», ПРАТ «Добробут»,  СМПП «Юг-Сервис», ФГ «Аркадія», ФГ «Олена», ФГ «Перемога», ССПП "Куйбишева", ФГ «Свєтаня», ФГ «Забава», ФГ «Вектор-2», ФГ «Диметра», ФГ «Едем», та багато інших.

 

 

Суспільству потрібні працівники різних професій

«Суспільству потрібні працівники різних професій» - під таким гаслом пройшов профорієнтаційний захід з учнівською молоддю Братської гімназії. Спеціалістом із профорієнтації Братського РЦЗ Олександром Неговорою для учнів 8 класів Братської гімназії була надана інформація, яка має за мету допомогти школярам визначитись серед величезної кількості професій. Для більшої обізнаності та розуміння у світі професій на захід було запрошено Павла Бондаренка - головного інспектора Братського районного сектору  ГУДСНС України в Миколаївській області, який розкрив завдання та функції роботи пожежної частини Братського району та професії рятувальника.

Школярі почули інформацію про організацію роботи пожежної частини під час виникнення пожеж. Дітям, особливо хлопчикам було цікаво почути технічні характеристики автомобілів, при використанні яких можливо швидко погасити пожежу, а також головне - зберегти життя та майно людей. Важлива увага в службі приділяється фізичній підготовці та освоєнню знань для оволодіння професією рятувальника. 

Учні прийняли активну участь в обговоренні спеціальності та зрозуміли, хто має право бути рятівником; за скільки хвилин чергові повинні прибути на місце пожежі; яка кількість води вміщається у пожежній машині. Цікаві та різносторонні питання надали можливість підліткам розширити кругозір професій та зрозуміти важливість дотримання безпечних правил поведінки із вогнем та струмом, від яких може спалахнути пожежа.

 

Співпраця - запорука успіху.

 

За ініціативи Братського районного центру зайнятості  28 квітня 2017 року проведено міні-ярмарок вакансій на замовлення ПСПА «Надія» з метою укомплектування робочих місць на посаду підсобний робітник.

Директор центру зайнятості Вініченко В.В. поінформував про послуги, які надає центр зайнятості, наголосив на пріоритетному завданні пошуку роботи особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Інспектор по роботі з кадрами Дерюгіна Л.Ю. розповіла про діяльність ПСПА «Надія», про умови праці, графік роботи та вимоги до претендентів, порядок нарахування заробітної плати. Безробітні обговорили з представником ПСПА «Надія»  перспективи працевлаштування на даному підприємстві.

В результаті заходу   4-м  безробітним видано направлення для проходження співбесіди з роботодавцем.

Представник підприємства висловила подяку за організацію та проведення плідного заходу та висловила сподівання про подальшу співпрацю в даному напрямку.

 

    

http://www.dcz.gov.ua/vol/img/announcephoto?announceId=170951&imageType=2ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ! ЗМІНИ ЩОДО ПОДАННЯ ФОРМИ ЗВІТНОСТІ № 3-ПН "ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОПИТ НА РОБОЧУ СИЛУ (ВАКАНСІЇ)"

 

 

7 лютого 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики від 05.12.2016 р. № 1476, яким внесено зміни до Наказу від 31.05.2013 року № 316 «Про затвердження форми звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” та Порядку її подання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 988/23520, виклавши форму звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” та Порядок подання форми звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Викладено в новій редакції форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок її подання.

За наявності попиту на робочу силу форму №3-ПН подається не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати відкриття вакансії.

Звітність може бути 2 видів – первинна або уточнювальна.

Первинна звітність подається з метою інформування про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальна звітність подається в разі необхідності на заміну первинної та міститиме уточнення характеристик вакансії: умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента тощо. При цьому не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та назви професії (посади).

В розділі І звітності роботодавці більше не вказуватимуть: бажають заповнити наявну вакансію за сприяння центру зайнятості чи наданий звіт має для центру зайнятості лише інформативний характер.

Крім того, в формі у розділі "Основні дані про вакансії" вказуються дані щодо розмірів основної зарплати.

Розділ «Характеристики вакансії(й) та вимоги до претендента(ІВ) (для укомплектування вакансій Державною службою зайнятості)» замінено на розділ "Коментарі до даних про вакансії", де зазначаються:

Ø  кількість осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння працевлаштуванню та можуть бути працевлаштовані;

Ø  режим роботи,

Ø  умови праці,

Ø  вимоги до кандидат,

Ø  стаж роботи (років) за відповідною професією (спеціальністю).

 

Ознайомитись з Наказом Міністерства соціальної політики від 05.12.2016 р. № 1476 та формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»  можна за посиланням http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1726-16. 

 Міні-ярмарок вакансій 

 

Як показує досвід, найефективнішою формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні-ярмарок вакансій безпосередньо на підприємстві, під час яких безробітні мають можливість ознайомитися із вимогами до працівників, умовами праці та пройти співбесіду з керівником.

Оперативно відреагувавши на потребу роботодавця у кваліфікованих кадрах на посади «водій автотранспортних засобів», фахівці Братського районного центру зайнятості 24.02.2017 року організували даний захід в СТОВ «імені Мічуріна».

До участі в ярмарку запрошено 10 шукачів роботи. Під час заходу директор підприємства Олександр Бачин та начальник відділу кадрів Юлія Воробйова презентували шукачам роботи актуальні вакансії господарствабільш детально ознайомили відвідувачів з діяльністю свого підприємства, з умовами соціальної сфери на підприємстві, рівнем оплати праці та вимогами до претендентів. Керівник господарства надав вичерпні відповіді на запитання присутніх. Після ярмарку проведено особисті співбесіди щодо підбору роботи відповідно до професійних навичок. Результатом спільного заходу стало працевлаштування 7 безробітних осіб.

 

'

 

Розпочато навчання безробітних в питаннях охорони праці в сільському господарстві.

 

В Братському РЦЗ на сьогоднішній день пріоритетним питанням являється співпраця РЦЗ з роботодавцями району. У зв’язку із настанням сприятливих погодних умов, сільськогосподарські підприємства району починають активну діяльність.Фахівцями районного центру зайнятості з 20 лютого за сприяння Херсонського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» проводить підвищення кваліфікації працівники на замовлення СТОВ ім. Мічуріна у кількості 10 чоловік, серед яких водії автотранспортники, підсобні робітники, що будуть працевлаштовані до кінця поточного місяця.

 

 

Викладачем від Херсонського ЦПТО Наталею Спінчевською проведено для безробітних заняття, які призванні покращити обізнаність в питаннях безпеки праці в галузі сільського господарства,питаннях електробезпеки, долікарської допомоги потерпілим при нещасних випадках та ряд інших важливих питань даного напрямку.  

Безробітні із зацікавленням сприймали інформацію викладача, приймали жваву участь в обговоренні питань, наводили приклади з власного досвіду. Дані заняття підвищили конкурентоспроможність безробітних на ринку праці.

 

Плануємо роботу надалі, передбачається підвищення кваліфікації із даних питань ще більше 60-ти безробітних в березні. 

Працевлаштування для захисту Батьківщини

 

 

У стінах навчального класу Братського районного центру зайнятості, відбулась зустріч заступника військового комісара Братського районного військового комісаріату Сергія Таричева.

Заступник військового комісара запросив всіх бажаючих, для підписання договору на контракту службу та зазначив, що при обранні служби за контрактом держава гарантує: грошову винагороди військовослужбовцям військової служби за призовом під час мобілізації при вступі на військову службу за контрактом; можливості, після продовження строку військової служби за новим контрактом (у тому числі 6 – ти місячного контракту), навчатися військовослужбовцям без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах; грошове забезпечення військовослужбовцям за контрактом від 7000 грн. і вище; додаткові виплати до заробітної плати в зоні проведення АТО +4200 грн. та під час бойових дій, в зоні АТО + 7000 грн.

 

 

Для військовозобов'язаних, які мають статус учасників АТО та бажають проходити службу у райвійськкоматах області, відкриті вакансії для офіцерського, солдатського, сержантського складу та державних службовців.

Більш детально дізнатися про військову службу у Збройних Силах України можна, завітавши до Братського районного військового комісаріату за адресою:  смт.Братське, пров.Лікарняний,1, Телефон 9-13-63.

Нова поліція здійснює набір

 

 

25 січня в інформаційно-ресурсному центрі Братської районної служби зайнятості відбулась зустріч Начальника сектору кадрового забезпечення Братського ВП ГУМП, майору поліції Володимира Брутського з молодими особами до 35 років, звільненими з лав армії, в тому числі учасниками АТО, що перебувають на обліку.

 

 

Під час зустрічі була надана інформація для безробітних про розпочатий набір до Національної поліції України. Володимир Брутський розповів про вимоги вступу на службу до поліції, терміни відбору, заробітну плату та умови праці, соціальний пакет. Після здачі іспитів в поліції складуть рейтинг кандидатів, а кращих запросять для проходження стажування.

Захід закінчився відповідями на низку питань щодо працевлаштування у поліцію.

Бажаючі можуть отримати додаткову інформація на адресою:

55401 смт. Братське, провулок Європейський, 13 чергова частина, або за телефоном:  (05131) 9-15-02, або надіславши лист на e-mail: 09@mk.npu.gov.ua

 

   СПІВПРАЦЯ ДАЄ РЕЗУЛЬТАТИ

 

20 січня у малому залі Братської районної ради було проведено «круглий стіл» на тему: «Напрямки покращення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами» - захід проводив районний центр зайнятості.

В роботі «круглого» столу взяли участь: голова РДА Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, депутат обласної ради, голова правління ССПП «Куйбишева» Олександр Казарін, начальник УПФУ в Братському районі Світлана Грицан, представник Братського відділення Южноукраїнської ОДПІ Тетяна Гризоглазова, начальник УСЗН Тетяна Кравець, військовий комісар Ігор Амєлін, голова спілки фермерів, голова ФГ «Світанок» Світлана Слюсаренко, секретар селищної ради Світлана Агаркова, голова Іванівської сільської ради Микола Дарієнко, голова СОІУ Надія Литвиненко, інші соціальні партнери та роботодавці.

У доповіді голови комісії з припинення юридичної особи, директора РЦЗ Василя Вініченка були детально висвітлені основні напрями та перспективи роботи Братського районного центру, зокрема: хід виконання Програми зайнятості за 2016 рік; сприяння зайнятості інвалідів; стан організації громадських робіт в 2016 році; співпраця з роботодавцями, тощо.

На представлених слайдах присутні могли наочно могли побачити такі напрямки діяльності як соціальне партнерство, співпраця з військкоматом; міні-ярмарки для безробітних; профорієнтаційна робота; інноваційні методи роботи: презентація відео-резюме пошуковців, відео-вакансій роботодавців та інші з використанням  мережі Інтернет (Фейсбук та Ютуб), впровадження проекту Профі-Тест, ідея якого надає можливість для учнів випускних класів та ПТУ отримання професійної практики на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах, до яких відноситься їхня майбутня професія.

У своїх виступах керівники району зупинилися: Олена Кузьміна – на станові ринку праці в районі; Тамара Фесько - на темі співпраці органів місцевого самоврядування та РЦЗ.

Має свої погляди на болючу і актуальну тему «Спільними зусиллями допоможемо селу» депутат обласної ради, керівник успішної спілки «Куйбишева» Олександр Казарін.

Зокрема, Олександр Олексійович розповів про взаємовигідну співпрацю з районним центром зайнятості. Також висловив свою думку щодо створення до ста робочих місць і саме на селі, бо в сільських радах є люди, які мають по 3-4 паї (а це 40-50 га землі) – це фактично фермерське господарство, але ж ці люди працюють, користуються соціальними послугами і просто гроші вимиваються з бюджету. Інша проблема – деякі фермери мають в обробітку 50-70 земельних паїв, але угоди не укладено, всі рахуються одноосібниками, а надходжень у бюджет немає.

Проаналізував О.О.Казарін і нинішні надходження в місцеві бюджети сільських рад - це величенькі суми, на які можна і потрібно утримувати свій маленький комунгосп, де б працювало 2-3 особи і займалися водопроводом, благоустроєм, озелененням, тощо – це і будуть робочі місця на селі.

Село нині не має чим зайняти людей, а цю проблему потрібно вирішувати, вона актуальна і на часі.

Заступник голови РДА А.М.Бунько повернувся до питання легалізації, яке активно проводилося з 2003 по 2013 рік. Із введенням мораторію на перевірки ситуація змінилася і не на краще. Частина робочої сили пішла в тінь.

С.А.Грицан довела інформацію, що органам місцевого самоврядування можна проводити перевірки щодо легалізації зайнятості.

Т.Л.Гризоглазова вважає за необхідне, щоб сільські ради надавали контролюючим органам реальну інформацію, хто обробляє поля одноосібників – це важливе джерело надходжень. Крім того, є й такі, хто відкриває міні магазини вдома, підторговує певними товарами, але не є підприємцем – це також приховування доходів.

Іванівський сільський голова М.М.Дарієнко стурбований тим, що частина жителів громади, особливо молодь (і таких чимало), які не надто прагнуть взагалі займатись трудовою діяльністю, в тому числі приймати участь в справах громади. Є проблема з добором кадрів на виконання громадських робіт, бо скажімо, з 12 осіб тільки 3 чоловіка, інші – жінки, які викошувати бур’яни не можуть просто фізично.

Багато питань, на які поки що не має відповідей через недосконалість законодавчої бази, пролунало на засідання «круглого столу». Розмова була конструктивна, предметна, аналітична.

У заключному слові В.В.Вініченко подякував всім за співпрацю, за порушені актуальні теми і висловив надію, що над вирішенням проблемних питань працюватимуть всі разом.

 

Нові технології пошуку роботи

У пошуках роботи кожен претендент використовує різні методи. Служба зайнятості прикладає всі зусилля для задоволення потреб людей в підборі підходящої роботи, серед яких останній час багато новітніх, революційних шляхів, використання відео-резюме пошуковців, відео-презентації вакансій від роботодавців, онлайн-співбесіди, та інші.

 

Соболевська Алла, за покликом душі – вихователь дитячого садка, жителька с. Миколаївка Братського району, мріяла знайти саме таку роботу. Безпосереднє спілкування з дітьми, відкриття нових талантів у юних серцях – це те що їй подобалось, і тоді робота, в яку вкладаєш душу, є улюбленою.

Під час співбесіди з особистим консультантом Соболевській Аллі запропоновано переглянути відеовакансію вихователя в дошкільному навчальному закладі «Ромашка», що у селі Миколаївка. Без вагань Алла згодилась пройти співбесіду в роботодавця, вона навіть не мріяла, що так швидко знайде роботу в селі.

Поклик душі – бути поряд з дітьми, жити в їхньому світі, розмовляти їхньою мовою допомогли Аллі самореалізуватись.

Застосування новітніх технологій, які використовують центри зайнятості, дозволяють економити час як роботодавцю, так і тим, хто шукає роботу.

 

 

Сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних»

 

Сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних» з 13.01.2017 буде доступний на порталі державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua. 
Клієнт служби зайнятості матиме змогу скористатися даним сервісом для запису на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості. Такими прийомами можуть бути первинний прийом або отримання консультації. У разі якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості (на табло у секторі самостійного пошуку роботи відобразиться запрошення з номером талона на робоче місце (РМ), про які особа повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги).

Громадські роботи на користь громадам

 

 

Зима щедро порадувала Братський район снігом. Фахівцями центру зайнятості оперативно проведено опитування голів селищної та сільських рад щодо надання допомоги в організації розчистки заметів. Першою відреагувала Братська селищна рада, то ж з 10 січня в громадських роботах з прибирання від снігу і льоду тротуарів та територій біля об»єктів соціально-культурної сфери було направлено 5 безробітних.

На цьому допомога в очищенні від снігу не припиняється, проводиться робота щодо складання договорів із сільськими радами району.

Результатом цієї важливої роботи є те, що тимчасово незайняті особи своєю працею приносять користь громаді: підвищується безпека та здоров»я населення, селище має охайний вид.

  

 

В рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» в Братському районному центрі зайнятості відбувся семінар для безробітних громадян «Офіційне працевлаштування - мій захист».

Відповідно до Основного Закону – Конституції України,  кожен має право на працю та соціальний захист.  Так, юрисконсульт центру зайнятості Оксана Шевченко проінформувала громадян про їх права, свободи, обов’язки відповідно до Конституції України. Звернула увагу присутніх на основні аспекти  під час укладання трудового договору, договору цивільно-правового характеру, їх відмінності та преваги. Ознайомила з основними перевагами офіційного працевлаштування, правами, гарантіями, пільгами, компенсаціями та правовим захистом від  неправомірних дій.

Основну увагу приділено  легальній трудовій діяльності, оскільки останнім часом доводиться зустрічатися з негативним явищем – використання праці  громадян без оформлення трудових відносин, яке досить часто має негативні наслідки.    

 

Кожна людина повинна знати та користуватись своїми правами, щоб мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та правовий захист.

 

День знань

     

Школа, перший дзвоник, перший вчитель, перший урок. Переступивши поріг шкільного подвіря кожен згадує своє дитинство, свою юність. От і я, коли кожного 1 вересня відвідую школу відчуваю хвилювання та душевне піднесення, Цього року випало відвідати невеличку сільську школу в Петропавлівці та прийняти участь у святковому заході з нагоди першого дзвоника та Дня знань. На невеличкому подвірї зібрались діти, педагоги, батьки, ветерани села та гості, всі схвильовані та радісні.  Відкрили захід та привітали зі святом директор школи Врещ Ігор Вікторович, сільський голова Качанов Олександр Іванович та директор Братського районного центру зайнятості Вініченко Василь Володимирович.

В своєму виступі директор РЦЗ звернувся до старшокласників – майбутніх випускників школи, які сьогодні введуть новачків першокласників в чудову країну знань.  Адже саме знання та навички допоможуть вам обрати майбутню професію чи спеціальність та сприяти формуванню в учнів особистої системи цінностей, усвідомлення пріоритету духовних цінностей, визначення життєвої мети, виховувати позитивні риси характеру, почуття толерантності, вміння адекватно реагувати на життєві випробування.

Також розповів про ті послуги, що надає служба зайнятості для молоді щодо обрання майбутньої професії, які конкурентоздатні на ринку праці.

 

 

Добрий початок

Напередодні Нового року Братським районним центром зайнятості  організовано та проведено міні-ярмарку вакансій на замовлення Братського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області на заміщення вакансії водія автотранспортних засобів. У заході взяли участь 10 незайнятих громадян, які звернулися до центру зайнятості з метою пошуку роботи та відповідали заявленим вимогам роботодавця.

Захід розпочала начальник відділу надання соціальних послуг Братського РЦЗ Ольга Силенко, яка ознайомила присутніх із станом ринку праці та послугами, що надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Братського РЦЗ Євгенія Заєць розповіла, що ярмарки та міні-ярмарки вакансій є однією з найдієвіших форм співпраці з роботодавцями, що дають змогу швидко та результативно підібрати працівників на вакантні посади.

Інспектор з відділу кадрів Братського ВП ГУНП в Миколаївській області Володимир Брутський детально розповів про обов’язки, умови праці, соціальні гарантії та рівень заробітної плати та провів індивідуальні співбесіди з кожним учасником міні-ярмарки. В результаті представником роботодавця відібрано та запрошено на підприємство 3 особи для ознайомлення з обов’язками та умовами праці безпосередньо на підприємстві.

 

 

Результатом роботи стало працевлаштування з 11 січня 2016 року, після проходження спеціальної перевірки, Щипанського Миколи.

Володимир привітав від імені Братського ВП ГУНП в Миколаївській області з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, подякував за плідну співпрацю та оперативне реагування робітників центру зайнятості на нагальні потреби нової поліції, також пообіцяв що у новому році співпраця між поліцією та центром зайнятості буде більш змістовною та продуктивною.

  

  Військова служба за контрактом -  робота для справжніх чоловіків.

 

 

 

 

Нещодавно в Братському районному центрі зайнятості відбувся семінар  присвячений військовій службі за контрактом у Збройних Силах України (ЗСУ). Семінар провели провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг з профорієнтаційної роботи Братського районного центру зайнятості Олена Зелінська та представник Братського районного комісаріату Уржуховський А. Особливу увагу було приділено питанням специфіки контрактної служби, вимог до кандидатів, порядку оформлення документів, вікових обмежень, грошового утримання, державних гарантій військовослужбовцям-контрактникам та членам їх сімей.
Серед учасників семінару було проведено опитування з метою вивчення їхнього ставлення до ідеї створення в Україні професійної армії та умов, які необхідно створити для контрактників та їх матеріальної зацікавленості, надано контактні телефони, за якими вони можуть проконсультуватися індивідуально.
Під час зустрічі
Уржуховський А. надав системну методичну допомогу співробітникам центру зайнятості, які безпосередньо опікуються питаннями профорієнтації безробітних громадян. Він акцентував увагу на реформуванні ЗСУ, якісних змінах в армії, вікових категоріях військовослужбовців військової служби за контрактом, перевагах працевлаштування при підписанні контракту з Міністерством оборони України, переліку посад військової служби за контрактом у ЗСУ та алгоритмі роботи військового комісаріату щодо їх комплектування.
Сторони надалі домовилися  продовжувати вести спільну роз’яснювальну, рекламно-агітаційну роботу та проводити профорієнтаційні заходи, які мають за меті відбір серед безробітних громадянам достойних кандидатів на військову службу за контрактом.