Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

ветмедицина 2020

 Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

        Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'н оточуючих!

         Основна теза: Захворів — сиди вдома.

Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

         У разі погіршення стаІіу — потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

         Керівнику потрібно забезпечити недопуіцення перебування на робояому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки a6o з відрядження  з країн, в яких були заресстровані випадки COVID-19.

Діагностика. Як вгізначити на початкових стадіях коронавірус?

        На початковій стадії коронавірус мас такі ж симптоми, що i інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

         Найпоширенішими симптомами с головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея a6o кон'юнктивіт.

         Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

         Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізнясться від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернугись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу a6o ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до Украі‘ни з країн де зафіксовані випадки коронавірусу — відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар мас апгоритм дій, що робити.

 

Хто с групою ризику?

         Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою с люди похилого віку та люди із хронічними хворобами i слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксаціі випадків коронавірусу вразливою групою с медичні працівники.

        Контактна особа при випадку COVID-19 — особа, яка наразі не мас симптомів, але яка

контактувала, a6o ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID- 19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVЮ-19 (наприклад, через рукостискання)

         Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними

виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

         Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

        Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія,

кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

         Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць будь-якому

напрямку) від хворого на COVID-19, супугники a6o особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4)

(якщо тяжкість симптомів a6o пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції a6o всі пасажири


Як можиа заразитися, Як передасться вірус?

        

 
 


Наразі відомо, що новий і‹оронавірус передасться краплинним та контактним

        Bipyc не циркулюс у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він е тільки в крапельках, які людина видихае під час кашлю чи чханню. Відстань — це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадусмо, це максимум — 1,5-2 м).

        На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей i т.д.

         Переважас контактний шлях, коли вірус потрапляс на слизові оболонки носа, очей через руки a6o інші предмети (хустигіку, рукавиці) після торкання до об’сктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

         Краплинним шляхом вірус передасться від людини до людини під час кашлю a6o чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

 

Як довго вірус живе на поверхнях?

         За попередньою інформацісю вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи заражения людей.

 

Рекомендації як убезпечити себе від зараження:

1.   Ретельно i часто мийте руки з милом чи обробляйте ïx антисептиком. Миття рук з милом:

         тривалість процедури 230                  с;

         вода мас бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

         обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для РУк

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

         спиртовмісний антисептик для рук розчин із вмістом спирту 60—80% a6o із 2% хлоргексидипу (інпіі засоби, що реалізують як «антисептик дпя рук», наприклад настій ромашки a6o розчини із 40% вмістом спирту, не с такими);

         антисептик мас покривати всю поверхню шкіри рук середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24-27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовапо його просто наливати в долоню);

         тривалість обробки — близько 30 с;

         особливу увагу приділіть нігтям (там накопичусться найбільше бруду);

         обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’ектами;

         у разі частото користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

         контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт i токсичний для прийому всередину).

2.   Уникайте скупчення людей.

3.   Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома i зверніться до лікаря.

4.   Використовуйте захисну маску:

         обов’язково — якщо захворіли i масте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

 

Дякуємо!

                                         З повагою Єланецьке міжрайонне управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області

                                                    Пташиний грип

УВАГА!!!!! Для  всіх   господарів,  хто утримує птицю!

 

  

   За повідомленням Держпродспоживслужби на підприємстві "Хутір" у Немирівському районі Вінницької області 18 січня зафіксовано загибель птиці від пташиного грипу.

    Грип птиці-це високо контагіозна заразна хвороба,яка вражає всі види птахів, але найбільш вразливою є домашня птиця. Смертність становить 100%. Хвороба проявляється симптомами ураження дихальних шляхів,виділенням слизу з ротової і носової порожнини,хрипи, важке дихання,паралічі кінцівок,викривлення шиї і закидання голови. Синюшність гребня і шкіри. Досить часто загибель настає до прояву клінічних ознак.

    Мігруючі водоплавні птахи, найчастіше дикі качки є природним резервуаром вірусу «пташиного грипу» та причиною заносу інфекції в приватні господарства. Тому слід пам’ятати,що контакт диких птахів з домашньою птицею завжди являє собою небезпеку.

     В умовах коли існує загроза занесення грипу і зараження домашніх птахів,власникам необхідно утримувати птицю в закритому режимі, дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птахами. Не слід купувати птицю,яйця на стихійних ринках.

    Враховуючи високу контагіозність пташиного грипу необхідно знати,що дотримання заходів профілактики є обов’язковим для всіх власників птиці. Виникнення захворювання в одному дворі обов’язково спричинить епідемію на території всього населеного пункту!

      В разі прояву захворювання або загибелі птиці слід негайно сповістити спеціаліста ветеринарної медицини або зателефонувати за тел..9-13-80, 9-15-97.

 

 

                                                                               УВАГА  С К А З !

               

      Відповідно до повідомлення Центру громадського здоровя 11.01.2020 в Миколаївську обласну інфекційну лікарню госпіталізований житель с. Благодатне, Арбузинського району, з попереднім діагнозом «Сказ. Маніфесна форма». Згідно інформації управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації 12.01.2020 даний пацієнт помер.

     Сказ- гостре  вірусне захворювання  теплокровних тварин та людини, що характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи. Сказ реєструється в більшості країн світу, до нього чутливі  всі види домашніх та диких теплокровних тварин, а головне людина. Найбільш сприйнятливі до вірусу сказу лисиці, єнотовидні собаки, вовки, шакали, гризуни, кішки.

    Джерелом збуднику являються хворі тварини, що виділяють вірус зі слиною

та передають його через покуси. Спостерігались випадки зараження слиною за 8-10 днів до появи клінічних ознак захворювання, можливе зараження при потраплянні слини на слизові оболонки та пошкоджену шкіру. Інкубаційний період від 3-6 неділь до 12 місяців.

Це залежить від різних чинників: дози вірусу, чутливості тварини,місця нанесення покусу. По перебігу розділяють буйну та тиху (паралітичну) форми сказу.

У тварин буйна форма супроводжується змінами в поведінці, хвилюванням, непризнаванням господаря, агресивністю,  пізніше паралічами та загибеллю. Хвороба продовжується 8- 10 днів. При тихій формі збудження майже не спостерігається. Відмічаються паралічі, відвисання нижньої щелепи, загибель тварини настає через 2-5 днів. Основними характерними ознаками при всіх формах прояву сказу є значне виділення у тварин слини та боязнь води.

     На території нашого району щорічно ветеринарними фахівцями проводяться подвірні щеплення собак та кішок проти сказу.

        Переконливе прохання до господарів собак та кішок, щорічно в обовязковому порядку щеплювати своїх улюбленців проти сказу.

   Нехтування  та байдужість до проведення щеплень тварин проти сказу може призвести до захворювання та загибелі Ваших чотирилапих друзів  та стати загрозою здоров’ю Вашої сім’ї.

   За наявності невластивої поведінки, ознак захворювання домашніх тварин, або виявлення їх трупів потрібно негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини! Тел.: 9-13-80, 9-10-65, 9-15-97.

 

 

 

 

 Начальник Братської районної державної                                                                                       Павло Коржан

лікарні ветеринарної медицини