Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Реформа мiсцевого самоврядування та децентралізація

 

Глава держави підписав зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення». Документ був прийнятий Верховною Радою 3 квітня.

Закон визнає такими, що є спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, а також визначає порядок добровільного приєднання до них територіальних громад сіл та селищ.

Запропоноване у Законі правове регулювання відповідає загальній концепції децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Зокрема, документом закладаються основи вирішення низки питань, пов’язаних із розбудовою інфраструктури великих міст та можливості скористатися результатами соціально-економічних, культурних та інших проектів, які здійснюються за рахунок видаткової частини міського бюджету значної частини населення відповідних сіл та селищ, які працюють у місті і сплачують до його бюджету податки.

Від об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села та селища, що є його «супутниками». Для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Великі міста отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів.

Крім того, таке об’єднання стане потужним поштовхом для розвитку приміської інфраструктури: автодоріг, транспорту тощо.

Відбувся семінар з питань фінансового забезпечення співробітництва територіальних громад

27 квітня  в великій залі засідань районної ради  експертом з фінансів Миколаївського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Юлії Кірвас було проведено семінар з питань фінансового забезпечення співробітництва територіальних громад.

В семінарі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, керівники та бухгалтери структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ району.  Зустріч проведена в рамках інформаційної підтримки, що здійснюється центром розвитку місцевого самоврядування громадам, які почали процес добровільного об»єднання.

В ході семінару  Юлією Кірвас була доведена до присутніх інформація щодо фінансового забезпечення співробітництва громад, стимулювання його розвитку, принципи, форми та напрямки співробітництва, роз»яснені ресурси місцевих бюджетів  та особливості їх використання, основні напрями державної підтримки громад. Експерт відповіла на запитання присутніх.

 

  Рішення ХХХІ позачергової сесії сьомого скликання Братської селищної ради від 12.04.2018 №1 «Про пропозицію щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення»
Формат: ZIP | Добавлен: 13/04/2018 08:17:35
54Kb Скачать скачать
  Рішення ХХХІ позачергової сесії Братської селищної ради від 12.04.2018 №1 "Про пропозицію щодо ініціювання добровільного об"єднання громад та її громадське обговорення"
Формат: DOCX | Добавлен:
Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for ./store/files/1523595918.docx in /usr/badabum/www/vhosts/testsite/bratsky/template/content/file.inc.php on line 12
01/01/1970 02:00:00
38Kb Скачать скачать
  Розпорядження Новомар"ївського сільського голови від 26.03.18 №6 "Про ініціювання добровільного об"єднання територіальних громад"
Формат: RAR | Добавлен: 04/04/2018 08:50:27
3109Kb Скачать скачать
  Рішення ХХУІ позачергової сесії Новокостянтинівської сілської ради від 31.03.18 "Про ініціювання добровільного об"єднання територіальних громад сіл"
Формат: JPG | Добавлен: 04/04/2018 08:52:09
5269Kb Скачать скачать
  Досвід об"єднання громад Миколаївщини за 2017 рік
Формат: PDF | Добавлен: 22/02/2018 06:47:41
7061Kb Скачать скачать
  Добровільне об"єднання та приєднання територіальних громад. Методичні рекомендації та зразки документів
Формат: PDF | Добавлен: 03/04/2018 17:10:13
1107Kb Скачать скачать

 

Робоча зустріч в Новомар»ївській сільській раді з питання добровільного об’єднання територіальних громад

3 квітня 2018 року в Новомар»ївській сільській раді  відбулася робоча зустріч експерта з місцевих фінансів Миколаївського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Юлії Кірвас з сільськими головами Новомар»ївської, Григорівської, Кривопустоської, Кам»янокостуватської, Миролюбівської, Костуватської, Улянівської та Новоолександрівської сільських рад. Зустріч проведена в рамках інформаційної підтримки, що здійснюється центром розвитку місцевого самоврядування громадам, які почали процес добровільного об»єднання громад.

В зустрічі також взяли участь: голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, начальник фінансового управління райдержадміністрації Ніла Мирненко, голова ССПП «Куйбишева», лепутат обласної ради Олександр Казарін, директор ПрАТ «Добробут» Олександр Мезник, директор ППАФ «Вікторія», депутат районної ради Віктор Степанов, редактор районної газети «Перемога», голова постійної комісії районної ради Наталя Беньковська.

В ході зустрічі Юлією Кірвас були доведені до присутніх розрахунки фінансової спроможності громади, яка має утворитися, роз»яснені ресурси місцевих бюджетів  та особливості їх виконання, основні напрями державної підтримки ОТГ. Експерт відповіла на запитання присутніх.

Прес-тур Дніпропетровщиною: вивчення позитивних практик діяльності старостинських округів.

Серія 1. «Децентралізація – Дніпропетровщина». Що здивувало миколаївських журналістів?

За ініціативи Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування та сприяння Дніпропетровського ЦРМС, створених за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», 14 грудня розпочався прес-тур для журналістів Миколаєва та області з метою вивчення позитивних практик створення старостинських округів.

Директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна акцентувала увагу на досягненнях громад сьогодні. «Перші місця в рейтингу ТОП-20 найуспішніших ОТГ України посіли громади Дніпропетровщини – Слобожанська, Богданівська та Вербківська. Сьогодні власні доходи на одного мешканця у Слобожанській громаді становлять 14,1 тис грн, у Богданівській – 8,7 тис грн, у Вербківській – 8,9 тис грн. Це говорить про спроможність і успішність цих громад, про їх колосальну роботу, яка відкриває для них широкі можливості для розвитку своїх територій!».

Під час зустрічі Олена Анатоліївна зауважила, що сьогодні в громадах вирішені питання щодо запезпечення питної води, шляхом створення чи оновлення водогонів, підвозу учнів з віддалених сіл до опорних шкіл тощо. Здивувало миколаївських медійників і те, що першим в Україні ЦНАПом, який забезпечує видачу біометричних паспортів став ЦНАП Олександропільської сільської громади, також успішно реалізовуються серія пілотних проектів, серед яких і «Центр безпеки ОТГ».

З метою визначення подальшого векторного руху області Дніпропетровська ОДА спільно з Дніпропетровським ЦРМС створили «Стратегію децентралізації Дніпропетровщини», а також запустили інтерактивну карту області, де зібрані кращі практики громад (http://decentralization.gov.ua/areas/3/map), серед практичних посібників – «12 кроків старости», що дає змогу розвитку якостей лідера.

           

Серія 2. У чому секрет успіху Слобожанської громади: здобутки та перспективи?

Прес-тур медійників Миколаївщини, організований Миколаївським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», продовжується!

Чим громада пишається сьогодні?

З чого починала свій тернистий шлях до успіху?

Які вже є здобутки та досягнення?

Та врешті решт, чи витримає економічна платформа амбітні плани на майбутнє?

Шукати відповіді на ці питання представники ЗМІ Миколаївської області вирушили до Слобожанської селищної територіальної громади - однієї із найуспішніших громад України!

Слобожанська селищна громада створена в 2015 році, об΄єднує села Степове та Слобожанське. За роки спільної ефективної праці доходи громади зросли майже в 5! разів, що дало змогу модернізувати заклади соціальної сфери, розвивати інфраструктуру на місцях та покращити рівень життя до європейських стандартів.

Повністю відремонтовані корпуси початкової та загальноосвітньої Слобожанської школи, де навчаються більше 1000 дітей, оснащений сучасною зброєю та спеціалізованим обладнанням шкільний тир, майже в кожному класі інтерактивні дошки – беззаперечно позитивний результат роботи ОТГ. Варто зауважити, що в середньому в кожному класі близько 30 школярів, діють 45 абсолютно безкоштовні гуртки, навчання ведеться як українською мовою, так і російською. У школі діє автоматизована система очистки води, оновлений харчоблок, зокрема є посудомийна машина, тістоміс та інше корисне кухонне приладдя, що значно спрощує роботу обслуговуючому персоналу.

«Відкриттям дня» став дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №4 «Дивосвіт». Найменшим вихованцям цього закладу щойно виповнилося 2 роки, випускникам – 6. Всього навчається 246 діток. Заклад повністю реалізовує на практиці кредо «здорова дитина – щаслива родина», адже тут створено всі умови для всебічного розвитку дитини: діють гуртки вокалу, хореографії, театральної діяльності тощо. Функціонує кімната «Зимовий сад», де учні власноруч можуть доторкнутися до природи - висадити і доглядати за екзотичними рослинами та міні-музей українського побуту «Українська світлиця», де вихованці з ранніх літ вивчають побут і традиції українського народу.

«Дивосвіт» випереджає час у сфері виховання! Малеча вчиться працювати з інформацією, досконало вивчаючи новітні комунікативні технології! Зріз знань проводиться за допомогою QR-кодів, а психологічний стан дитини дозволяє визначити релаксаційна методика малювання віртуальним пісочком на планшетах. Керівництво закладу активно співпрацює з офіційними представниками компанії «ГУГЛ», постійно використовуючи он-лайн технології у повсякденній роботі.

Не оминули увагою під час прес-туру і перший в Україні Центр надання адміністративних послуг із своїм держреєстратором та відділом міграційної служби. Сьогодні ЦНАП надає 109 послуг для населення, серед актуальних – приписка та підготовка біометричних паспортів.

Приємно здивував комунальний заклад «Милосердя», де літні люди мають можливість поспілкуватися за чашкою чаю, відвідати перукаря, масажиста, зіграти в шахи або просто разом подивитися телевізор.

Об΄єднана громада дбає про розвиток всієї території. За два роки в селі Степове, що сьогодні вже є частиною громади, відкрито Центр безпеки, капітально віремонтовано сільську школу, завершується ремонт будинку культури, заасфальтовані та освітлені вулиці, утепляються житлові багатоквартирні будинки.

-       Вагаючись, об’єднуватися чи ні, села та селища втрачають шанс свого розвитку. Вже зараз вони відстають від нас на два роки, а час іде. Ми рухаємося вперед, а вони так і животіють у населених пунктах з бездоріжжям, з холодними старими школами та майже пустими ФАПами. Не хочуть думати про себе, подбали б про майбутнє своїх дітей, - зауважила заступник Слобожанського селищного голови Світлана Вусик.

Децентралізація на Дніпропетровщині вражає своїми масштабами, у цьому ми переконалися на власні очі!

Серія 3. Що таке офіс старости? Як провести мільйон та одну реформу за 1.5 роки та в чому полягають секрети брендування «Волоського горіху»

Шукати відповіді на ці питання в рамках успішного міжрегіонального прес-туру, організованого Миколаївським та Дніпропетровським Центрами розвитку місцевого самоврядування, створеними за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, представники ЗМІ Миколаєва та області на чолі з експертом з питань комунікації Юлією Почебут вирушили до Новоолександрівської об’єднаної громади Дніпропетровської області, що входить в число перших ОТГ, утворених в регіоні.

Зокрема, першою зупинкою цього насиченого дня став Волоський старостинський округ Новоолександрівської громади, який очолює староста Пінчук Андрій.

Робоча зустріч з питання об’єднання територіальних громад у районі

15 вересня 2017 року  відбулися робочі зустрічі директора Миколаївського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Валентина Бойка з головою Братської районної ради Тамарою Фесько, першим заступником голови райдержадміністрації Антоніною Шаратою, заступником голови райдержадміністрації Андрієм Буньком та Братським селищним головою Єгором Кравцем.

В ході зустрічей були обговорені питання ходу процесу добровільного об’єднання територіальних громад у районі та, загалом, процес реформування органів місцевого самоврядування на Миколаївщині.

«Круглий стіл» з питання об»єднання громад

У зустрічі з представниками Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, яка відбулася 31.05.2017 у малій залі засідань районної ради: Юлією Забродкіною – регіональним консультантом з бюджетних питань,  Лідією Віштал - регіональним консультантом з юридичних питань та Олександром Дудюком - регіональним консультантом з питань комунікацій взяли участь: голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, заступники голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та Андрій Бунько, редактор районної газети «Перемога» Наталя Беньковська, селищний та сільські голови району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Зустріч відбулася з метою роз’яснення ходу формування спроможної об’єднаної територіальної громади, процесами, які відбуваються в цій площині в Миколаївській області та Україні вцілому.

Відкрила зустріч голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, яка представила учасників зустрічі та закликала всіх до активного діалогу, а голова районної ради Тамара Фесько зупинилася на тих процесах, які відбуваються в районі з питання об»єднання громад.

Консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна детально роз’яснила, на чому базується формування бюджетів об»єднаних громад, наповнення яких статей гарантує їх стабільне фінансове становище, зупинилася на забезпеченості фінансовим ресурсом. 

Консультант з комунікацій Олександр Дудюк аргументував доцільність створення об»єднання за принципом «один район – одна громада», наголосивши принциповому значенні проведення реформ для країни. Люди повинні стати реальними учасниками процесу, розуміти, що об»єднання  – це зміни на краще.

Лідія Віштал, як консультант з юридичних питань, зупинилася на питаннях юридичного забезпечення процесу об»єднання громад.

В ході зустрічі, яка проходила в формі «круглого столу» і була досить емоційною, надходили питання від сільських голів, звучали їх думки та пропозиції з цього приводу.

Об»єднання за принципом «район - громада», як і було подано робочою групою до Перспективного плану об»єднання громад – залишається в силі. Наступним кроком повинна стати ініціатива про об»єднання. Тож є над чим працювати.

 

  Децентралізації на Миколаївщині: коментує Валентин БОЙКО
Формат: DOCX | Добавлен: 07/11/2016 13:30:52
28Kb Скачать скачать
  Бойко В.А. Вітаємо перших переможців!
Формат: DOCX | Добавлен: 26/10/2016 16:32:32
17Kb Скачать скачать
  У Вінниці стартувала програма "U-LEAD " - найбільш масштабний проект з реформи децентралізації за підтримки ЄС
Формат: DOCX | Добавлен: 16/09/2016 10:37:35
19Kb Скачать скачать

В об»єднанні – сила громади: зустріч в рамках децентралізаційного марафону в Братському районі

«В об»єднанні – сила громади»,- ці слова неодноразово звучали на зустрічі, яка відбулася 21 липня у великому залі засідань районної ради в рамках децентралізаційного марафону, який проводиться зараз в Миколаївській області.

У зустрічі з представниками Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України,  Офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування: Тетяною Яблоновською – виконавчим директором Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, Юлією Забродкіною – регіональним консультантом з бюджетних питань та Олександрою Ментель регіональним консультантом з питань комунікацій взяли участь селищний та сільські голови району, депутати районної, селищних та сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Зустріч відбулася за спільної ініціативи райдержадміністрації та районної ради з метою донесення суті реформи децентралізації влади, роз’яснення умов формування спроможної об’єднаної територіальної громади, знайомства з об’єднавчою процедурою, процесами, які відбуваються в цій площині в Миколаївській області.

Відкрила зустріч голова районної ради Тамара Фесько, яка проінформувала про роботу, яка проводиться в районі в частині роз»яснення реформи та ті процеси, які відбуваються в районі в цій площині.

Виконавчий директор МРВ АМУ Тетяна Яблоновська розповіла про процес об`єднання, який проходить в області, про переваги об»єднання, наголосила, що більша територія об»єднання має кращі фінансові можливості, а роздрібненість – це фінансова слабкість і незахищеність.

Консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна детально роз’яснила, на чому базується формування бюджетів об»єднаних громад, наповнення яких статей гарантує їх стабільне фінансове становище. 

Консультант з комунікацій Олександра Ментель звернула увагу на тому, що дуже важливо, щоб ініціатива сільських голів отримала підтримку всього населення, бо має місце низька обізнаність населення в питаннях реформування органів місцевого самоврядування. Люди повинні стати реальними учасниками процесу, розуміти, що відбувається і навіщо, підтримувати і знати, що децентралізація – це зміни на краще.

В ході зустрічі надходили питання від сільських голів та депутатів, звучали думки та пропозиції з цього приводу.

Об»єднання за принципом «1 район-1 громада», як і було подано робочою групою до Перспективного плану об»єднання громад – залишається в силі. Наступним кроком повинна стати ініціатива про об»єднання. Тож є над чим подумати і над чим попрацювати.

  Надходження від акцизного податку мають залишатися на місцях! Ми вітаємо цей рішучий крок парламентського Комітету з питань бюджету, - Т.Яблоновська
Формат: DOCX | Добавлен: 07/07/2016 16:14:49
122Kb Скачать скачать
  Чому Новобузький районі досі залишається «білою плямою» на децентралізаційній карті області: науковці «Могилянки» пішли на експеримент
Формат: DOCX | Добавлен: 25/06/2016 07:38:45
21Kb Скачать скачать
  Веселиново: об’єднавчі процеси у форматі робочої зустрічі Миколаївського відділення Асоціації міст України
Формат: DOCX | Добавлен: 23/06/2016 12:01:52
129Kb Скачать скачать
  Внесення змін до Конституції України посилить конституційно-правовий статус місцевого самоврядування, - зазначалось на засіданні регіональної платформи АМУ
Формат: DOCX | Добавлен: 14/06/2016 07:03:02
139Kb Скачать скачать
  Комунікація реформ в контексті децентралізаційної теми стала предметом уваги регіональних консультантів з питань комунікацій
Формат: DOCX | Добавлен: 14/06/2016 07:04:33
142Kb Скачать скачать
  Децентралізація і школи: у Міносвіті працює пряма телефонна лінія
Формат: DOCX | Добавлен: 06/06/2016 07:33:37
52Kb Скачать скачать
  Об`єднання територіальних громад: про що слід пам’ятати, щоб при обранні адміністративно-територіального центру уникнути каменя спотикання
Формат: DOCX | Добавлен: 06/06/2016 07:35:28
21Kb Скачать скачать
  10 запитань, з якими зазвичай звертаються до експертів Офісу реформ
Формат: DOCX | Добавлен: 01/06/2016 09:57:56
53Kb Скачать скачать
  Об`єднання територіальних громад: у селі Прибужжя на громадських слуханнях люди опротестували рішення сільського голови і місцевих депутатів
Формат: DOCX | Добавлен: 30/05/2016 15:31:59
242Kb Скачать скачать
  Використання технологій електронного урядування для органів місцевого самоврядування - тема практикуму, який відбувся у МРВ Асоціації міст України
Формат: DOCX | Добавлен: 26/05/2016 15:01:41
205Kb Скачать скачать
  Безгосподарне майно, виявлене під час інвентаризації, територіальні громади, що об’єднуються, мають право прийняти на свій баланс
Формат: DOCX | Добавлен: 24/05/2016 17:56:17
145Kb Скачать скачать
  Щоб знати про децентралізацію більше - на допомогу громадам видано збірник запитань і відповідей
Формат: DOCX | Добавлен: 16/05/2016 15:32:09
18Kb Скачать скачать
  Офіс реформ відкрив Веб-сторінку на Фейсбуку: щоб відкрито і доступно висвітлювати свою діяльність та хід реформи на Миколаївщині
Формат: DOCX | Добавлен: 05/04/2016 07:52:32
17Kb Скачать скачать
  Реформа місцевого самоврядування: ідея практикумів знайшла підтримку
Формат: DOCX | Добавлен: 17/03/2016 13:30:04
21Kb Скачать скачать
  100 днів першої об’єднаної територіальної громади на Миколаївщині – Куцурубської. Здобутки. Проблеми. Перспективи
Формат: DOCX | Добавлен: 21/09/2018 15:49:11
27Kb Скачать скачать
  Телефонна "гаряча лінія" з питань децентралізації
Формат: DOCX | Добавлен: 12/01/2016 07:47:18
13Kb Скачать скачать
  Підтримка політики регіонального розвитку в Україні
Формат: PDF | Добавлен: 18/12/2015 08:05:50
1474Kb Скачать скачать
  8 причин оновити Конституцію заради децентралізації
Формат: DOCX | Добавлен: 18/12/2015 08:06:57
19Kb Скачать скачать
  Розпорядження голови райдержадміністрації №80-р від 28.04.2015 року «Про створення районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад»
Формат: DOC | Добавлен: 07/07/2015 15:05:22
99Kb Скачать скачать
  Практичний посiбник з питань формування спроможних територiальних громад
Формат: PDF | Добавлен: 07/07/2015 15:10:41
822Kb Скачать скачать
  Зразки проектiв нормативно-правових актiв органiв мiсцевого самоврядування до кожного етапу добровільного об’єднання громад
Формат: DOCX | Добавлен: 07/07/2015 15:13:28
29Kb Скачать скачать
  Чому потрiбна децентралiзацiя
Формат: RAR | Добавлен: 07/07/2015 15:18:14
5536Kb Скачать скачать
  ОЛЕНА КУЗЬМІНА: СЛІД РОЗУМІТИ НЕОБХІДНІСТЬ ЗМІН
Формат: DOC | Добавлен: 29/07/2015 07:52:48
39Kb Скачать скачать
  Паспорти 4 територіальних громад Братського району Миколаївської області (початковий варіант)
Формат: DOC | Добавлен: 08/07/2015 09:32:34
256Kb Скачать скачать
  Паспорт Братської об'єднаної територіальної громади
Формат: DOC | Добавлен: 08/07/2015 09:33:40
126Kb Скачать скачать

 

 

  Продовжується роз»яснення реформ
Формат: DOC | Добавлен: 05/08/2015 12:40:59
25Kb Скачать скачать
  Громади самі вирішують своє майбутнє
Формат: DOC | Добавлен: 29/07/2015 07:59:33
24Kb Скачать скачать
  ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. ПЕРШІ ПІДСУМКИ ТА ЗАВДАННЯ НА НАЙБЛИЖЧУ ПЕРСПЕКТИВУ
Формат: DOC | Добавлен: 29/07/2015 08:00:34
24Kb Скачать скачать
  «Круглий стіл» щодо пілотного проекту
Формат: DOC | Добавлен: 31/07/2015 10:55:58
39Kb Скачать скачать
  Роз’яснення змісту реформи місцевого самоврядування у Новоолександрівській сільській раді
Формат: DOC | Добавлен: 31/07/2015 11:00:31
53Kb Скачать скачать
  Олена Кузьміна: Вибір – за вами, а майбутнє – за об»єднаними громадами
Формат: DOC | Добавлен: 31/07/2015 15:36:42
445Kb Скачать скачать

 

Антоніна Шарата: Громаді – максимум повноважень

 

9 липня перший заступник голови Братської райдержадміністрації Антоніна Шарата провела виїзний прийом громадян в Кривопустоській сільській раді, в ході якого надійшли звернення з питань соціального захисту, забезпечення медикаментами від аптеки ПКВО «Фармація» та інші. Всі звернення були  взяті на контроль для послідуючого інформування громадян.

 

 

 

Після прийому перший заступник голови Братської райдержадміністрації Антоніна Шарата та члени робочої групи, в рамках інформаційної кампанії з роз’яснення змісту реформи місцевого самоврядування, децентралізації та змісту перспективного плану формування територій громад, зустрілися з депутатами, членами виконкому, працівниками соціальної сфери Кривопустоської сільської ради.

В ході зустрічі Антоніна Шарата, роз'яснюючи зміст Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», перспективного плану формування територій громад, перспектив та очікуваних результатів від реалізації реформи децентралізації влади, зазначила: «Законом передбачено передати громадам максимум повноважень для забезпечення надання всіх необхідних послуг їх жителям».

В ході зустрічі члени робочої групи відповіли на запитання присутніх.

 

Проходить роз’яснення змісту реформ

 

3 липня перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та члени робочої групи, в рамках інформаційної кампанії з роз’яснення змісту реформи місцевого самоврядування, децентралізації та змісту перспективного плану формування територій громад, зустрілися з депутатами, членами виконкому, працівниками соціальної сфери, жителями Миколаївської та Петропавлівської сільських рад.

 

 

В ході зустрічі Антоніна Шарата зупинилася на роз’ясненні змісту Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», перспективного плану формування територій громад, перспектив та очікуваних результатів від реалізації реформи децентралізації влади. В ході обговорення цього питання члени робочої групи відповіли на запитання присутніх.

 

Крім того, перший заступник голови райдержадміністрації зупинилася на питаннях роз'яснення  шляхів впровадження регіональних програм енергоефективності за участі АТ «Ощадбанк» та програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення  «Власний дім» на 2012-2017 роки.