Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Про Братський районний сектор з питань пробації

Підвищення правосвідомості суб’єктів пробації

 

 

17 січня 2020 року старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим Олександром Васильовичем та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем Олександровичем проведено робочу зустріч, в рамках якої узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, згідно якого прийом проводитиметься в останню п’ятницю щомісяця.

 

 

Також з  метою проведення інформаційно - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

«Скажи насиллю ні!»

 

 

В рамках  щорічної Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства», яка проходить у період з 25 листопада до 10 грудня,  06 грудня 2019 року за ініціативи Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та  проведено інформаційну кампанію на базі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості серед непрацездатних осіб на тему: «Скажи насиллю ні!». В засіданні «круглого столу» взяли участь директор Ліна Гризоглаз, практичний психолог Людмила Бакуменко та фахівці Оксана Мерікова, Світлана Силенко Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, старший інспектор Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олександр Фабриков, головний спеціаліст - державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Братської райдержадміністрації Тетяна Маналакова, начальник служби у справах дітей Братської районної державної адміністрації Ірина Афанасьєва та профконсультант  Братської  районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості.Олександр Неговора   Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерного зумовленого насильства. У рамках програми кампанії виступили учасники та було продемонстровано відеоролик «Розірви коло», в якому демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталенні виправдання насильства у формі прислів’їв та приказок.

 

Також присутні взяли участь у проведенні акції серед населення селища Братське з яскравими помаранчевими кульками та плакатом «Скажи насиллю ні!». Яскравою рисою проведеної кампанії є помаранчевий колір, що символізує боротьбу проти насилля.

Метою інформаційної кампанії було консультування жителів селища Братське  щодо проблематики насилля в суспільстві та інформування про можливість отримання допомоги шляхом звернення до організацій, які надають допомогу особам, що постраждали від насильства.

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

РОЗІРВИ КОЛО – ЗУПИНИ НАСИЛЬСТВО!

 

 

Як наслідок раніше досягнутих домовленостей, 03 грудня 2019 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем, за участі старшого інспектора Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Фабрикова Олександра проведено правопросвітницький захід в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло», яка є національною компанією та реалізується у співпраці з Міністерством соціальної політики України. Під час інформаційного заняття засудженим роз’яснено поняття насильства, зокрема, домашнього, який захист гарантовано постраждалим, різновиди спеціальних заходів, які застосовуються до кривдників.

 

 

Старшим інспектором Олександром Фабриковим продемонстровано ролик «Розірви коло насильства», де демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час підкреслює вкоріненість проблеми.

Олександр Фабриков акцентував увагу на тому, що кожен може змінити стосунки у родині на краще, зробити їх гармонійними, зберегти здоров’я та життя членів сім’ї. Тому у разі будь-яких проявів насилля необхідно не зволікати, а робити впевнені кроки до позитивних змін. Щасливе майбутнє родини знаходиться у руках кожного!

Присутнім також роздано відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проєкт Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

«Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

 

 

 

9 листопада кожного року відзначається День української писемності та мови. Головна традиція свята - загальнонаціональний радіодиктант для всіх бажаючих, метою якого є обєднання навколо мови.

 

 

8 листопада на базі Професійно технічного училища № 17 за ініціативи старшого інспектора Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабрикова Олександра (https://www.facebook.com/profile.php?id=100001747706066 Александр Фабриковта за участі студентів 13 та 34 груп, заступника директора з навчально виховної роботи Білоіваненко Світлани, викладача з української мови Дацюк Оксани, інспектора з ювенальної превенції СП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області лейтенанта поліції Говши Галини (https://www.facebook.com/profile.php?id=100017303075400&epa=SEARCH_BOX Галина Говша), директора Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Ліни та фахівця із соціальної роботи Мерікової Оксани проведено захід до Дня української писемності та мови.

 

 

Студенти, викладачі та працівники, які долучились до всеукраїнської соціальної акції - написання диктанту національної єдності, який щороку традиційно проводиться до Дня української писемності та мови, з метою підвищення національної самосвідомості, вдосконалення знань та навичок володіння українською мовою, отримали масу позитивних вражень.

 

 

Старший інспектор Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олександр Фабриков

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги

 

 

25 жовтня 2019 року начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем та старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим Олександром проведено робочу зустріч.

На зустрічі обговорено алгоритм обміну досвідом щодо актуальних питань діяльності бюро та сектору пробації. Також, з метою забезпечення роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги проведено черговий прийом громадян, де підобліковим надано роз’яснення щодо  їх проблемних питань, зокрема спадкового та сімейного права. 

 

Також з  метою проведення інформаційно  - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян на базі сектору пробації  поширено відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги

Наприкінці вересня,  згідно графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем Олександровичем та старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим Олександром Васильовичем проведено черговий прийом громадян, на який звернулось три особи щодо спадкового та адміністративного права, на підняті питання надано обґрунтовані консультації та відповідні інформаційні матеріали (буклети), роз’яснено порядок доступу до безоплатної вторинної правової допомоги через бюро.

 

Також з  метою проведення інформаційно  - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику системи безоплатної правової допомоги та загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО, візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

Робоча зустріч з головою Іванівської сільської ради

 

27 вересня 2019 року за ініціативи начальника Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Бровка Геннадія Леонідовича проведено робочу зустріч з головою Іванівської сільської ради Братського району Миколаївської області Дарієнко Миколою Миколайовичем.

Зустріч проведена з метою налагодження ефективної співпраці між сектором та сільською радою, а також підбиття підсумків роботи за третій квартал.

На зустрічі Геннадій Леонідович та Микола Миколайович акцентували увагу на відбутті покарання осіб, які засуджені до суспільно корисних робіт. Микола Миколайович повідомив , що відповідно  змін до розпорядження №1 (a.r.) від 09.01.2019 р.  «Про визначення переліку об’єктів та видів оплачуваних робіт» № 3 (a.r.) від 11.03.2019 р., затверджено перелік об’єктів та видів суспільно корисних робіт на території Іванівської сільської ради, на яких зможуть виконувати стягнення у вигляді суспільно корисних робіт особи, які перебувають на обліку в Братському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області. Об’єктами є фермерське господарство «Дарієнко», сільське сміттєзвалище, сільські кладовища, установи комунальної власності Іванівської сільської ради (Іванівський заклад дошкільної освіти, сільські клуби), вулиці населеного пункту. Станом на 27.09.2019  року отримали направлення на фермерське господарство «Дарієнко» двоє осіб, на яких  накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Були здійсненні перевірки та складені відповідні акти.

За результатами зустрічі, вирішено посилити співпрацю між службою пробації та  сільською радою в напрямку ефективної взаємодії під час виконання адміністративних та кримінальних покарань.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

 Робоча зустріч з головою новоствореної Новомарївської об’єднаної територіальної громади

 

30 червня 2019 року була створена перша в Братському районі Миколаївської області Новомар’ївська об’єднана територіальна громада, до складу якої входять: Новомар’ївська, Костуватська, Миролюбівська, Кам’яно-Костуватська сільські ради.

29 липня 2019 року за ініціативи начальника Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Бровка Геннадія Леонідовича проведено робочу зустріч з головою Новомар’ївської об’єднаної територіальної громади Фесько Тамарою Миколаївною.

Зустріч мала на меті налагодження співпраці між сектором та громадою.

На зустрічі Геннадій Леонідович розповів про пробацію, її мету, завдання, принципи переваги, функції та обов’язки, які покладені на працівників  уповноважених органів пробації.

Тамара Миколаївна запевнила, що готова до співпраці та повідомила про наступну робочу зустріч, яка відбудеться у вересні. На заході вирішаться  організаційні питання щодо відбуття правопорушниками покарань на території Новомар’ївської об’єднаної територіальної громади.

За результатами зустрічі, вирішено посилити співпрацю між службою пробації та  об’єднаною територіальною громадою в напрямку недопущення вчинення повторних злочинів і сприяння в соціальній адаптації засуджених осіб.  

 

 

 

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

 

27 червня 2019 року на виконання підписаного меморандуму про співпрацю начальником Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Бровком Геннадієм Леонідовичем, старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим Олександром Васильовичем та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком Василем Олександровичем  згідно графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги проведено черговий прийом громадян, на який звернулась одна особа щодо законодавчого оформлення спадщини.

 

 

 

 

Заявнику надано обгрунтовану консультацію на підняте питання, буклет «Безоплатна правова допомога: правова допомога, що гарантується державою», а також візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

 

 

Також з  метою проведення інформаційно  - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Не знаєш як вирішити спір?», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності».

 

 

Робоча зустріч з керівництвом Управління захисту населення Братської районної державної адміністрації

 

 

26 червня 2019 року за ініціативи начальника Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Бровка Геннадія Леонідовича проведено робочу зустріч із заступником начальника Управління захисту населення Братської районної адміністрації Силенком Андрієм Анатолійовичем з метою координації спільної діяльності та вирішення проблемних питань щодо впровадження елементів пенітенціарної пробації (зокрема соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі). Обговорювали питання надання своєчасних відповідей на запити органу пробації, а також надання соціальних послуг суб’єктам пробації.

По результатам робочої зустрічі було досягнуто домовленості керівників про конструктивну співпрацю.

 

 

 

В Братському  районі залучають волонтерів пробації

 

В Україні триває процес розбудови демократичного суспільства. Значний вплив на цей процес здійснює громадський рух. Наше суспільство має базуватися на принципах свободи, творчості та гуманізму. Оскільки державні структури, в силу різних причин,  не завжди в змозі своєчасно та  в необхідному обсязі реагувати на всі запити суспільства, діяльність волонтерів – добровільних помічників має сприяти  державним структурам у вирішенні  цих запитів.

Волонтером, відповідно до Закону України  «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 року, є фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Окрему категорію волонтерів становлять волонтери пробації. Основним завданням волонтерів пробації є сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб' єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Суб’єктами пробаці

Несплата аліментів: корисна інформація для кожного

03.07.2018 було прийнято Закон України № 2475-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Цим законодавчим актом внесені зміни в низку інших нормативно-правових актів, а саме: до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Закону України від 14.07.2015 № 595-VIII «Про місцеві вибори», до Закону України від 11.07.2002 № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад» тощо. Слід зазначити, що нововведення є цікавими та корисними для всіх (без виключення). З ними ви можете стикнутися як у своїй професійній діяльності, так і в справах буденних.

Чергові зміни до КпАП

Законом України від 07.12.2017 № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» гл. 14 КпАП було доповнено новим на той час видом адміністративного правопорушення — несплата аліментів (йдеться про ст. 1831 «Несплата аліментів»). Крім іншого, було введено новий вид адміністративного стягнення за вчинення згаданого правопорушення — суспільно корисні роботи. Минуло небагато часу, як знову внесено чергові зміни до КпАП: зокрема, оновлено редакцію як ст. 1831, так й інших, які стосуються суспільно корисних робіт, а також доповнено Кодекс іншими статтями.

Отже, що змінилося?

Повернемося до ст. 1831 КпАП. Суттєвих змін не відбулося: вона, як і раніше, передбачає адміністративну відповідальність за несплату аліментів. Щоправда, відтепер законодавець розмежував на категорії осіб, на яких не сплачено аліменти. Зокрема, маючи за мету в першу чергу захистити дітей з інвалідністю та дітей, які хворіють на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, було зменшено сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт.

У попередній редакції вказана стаття передбачала (незалежно від категорії осіб, на яких не сплачено аліменти), що несплата аліментів на утримання дитини, одного із подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Крім іншого, раніше вказана стаття не передбачала відповідальності за повторне протягом року вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів. Відтепер же неплатники за таку поведінку отримуватимуть адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Під повторним вчиненням правопорушення розуміється невжиття особою заходів щодо сплати аліментів протягом двох місяців з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, призначеного з підстав, передбачених ст. 1831 КпАП.

Слід зазначити, що Законом № 2475 було виокремлено ще один вид адміністративного правопорушення, пов’язаного з відбуванням суспільно корисних робіт, а точніше, з їх ігноруванням — це ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт (КпАП доповнено ст. 1832).

Зазначеною нормою встановлено, що ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.

Увага! Під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів із дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмову від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також появу на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

Поважними причинами є хвороба особи та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.

Вказана вище стаття заслуговує на особливу увагу, адже відповідно до ст. 3213 КпАП саме на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування порушником громадських робіт покладається: контроль за виконанням порушниками визначених для них робіт; своєчасне повідомлення органів, що відають виконанням цього виду стягнення, про ухилення порушника від відбування стягнення; ведення обліку та інформування органів, що відають виконанням цього стягнення, про кількість відпрацьованих порушником годин.

Ну і, завершуючи огляд «новинок» до КпАП, зазначимо, що ст. 3254 КпАП було викладено в новій редакції, яка відтепер передбачає, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Крім іншого, уточнено, що у разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Відповідно законодавець Кримінальний кодекс України доповнив ст. 3892 (Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт). Отже вказана стаття передбачає, що злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт карається позбавленням волі на строк до двох років.

Увага! Під злісним ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт для цілей цієї статті слід розуміти продовження ухилення від відбування суспільно корисних робіт особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності на підставі ст. 1832КпАП, тобто неприбуття до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів із дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою уповноваженого органу з питань пробації без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмову від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також появу на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

Знову ж таки уточнено, що поважними причинами є хвороба та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.

 Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 Проведено спільну нараду щодо реалізації пілотного проекту

«Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

 

11 березня 2019 року на базі Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури відбулася спільна зустріч, на якій були присутні прокурор Менчинський Дмитро Васильович, старший інспектор Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Фабриков Олександр Васильович, начальник Братського бюро правової допомоги Чорновалюк Василь Олександрович та інспектор ювенальної превенції сектору превенції Братського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області Говша Галина Анатоліївна

Метою спільної наради було обговорення  наказу Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України  від 21.01.2019р. № 172/5/10 «Про реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»,  який діятиме у 6 регіонах України, а саме в Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях.

Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання. Зокрема, умовами застосування програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину, є:

1) наявність потерпілої сторони – фізичні особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичні особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;

2) вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;

4) згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Якщо обставини кримінального провадження відповідають зазначеним умовам, прокурор:

- інформує неповнолітнього (його законного представника) та потерпілого (його законного представника) про можливість реалізації програми шляхом залучення адвоката-медіатора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та укладення угоди про застосування програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину;

- роз'яснює, що результати участі у програмі враховуватимуться під час прийняття рішення про наявність підстав для звільнення від кримінальної відповідальності або закриття кримінального провадження.

Для забезпечення реалізації пілотного проекту можуть утворюватися робочі групи за участю прокурора, соціального працівника, психолога, представників регіонального центру та органу пробації.

Позитивними наслідками впровадження програми буде: зменшення часу спілкування неповнолітнього з правоохоронними органами та судом, що не травмуватиме його психіку; потерпілий братиме участь у перевихованні неповнолітнього правопорушника та отримає відшкодування заподіяної йому шкоди, у тому числі моральної; залучення громадських організацій та соціальних служб до роботи з неповнолітнім правопорушником для виправлення його поведінки, наповнення його дозвілля суспільно корисною діяльністю (гуртки, спортивні секції, робота тощо).

 

Наприкінці наради учасники висловили готовність до повної підтримки даного проекту, а також дійшли згоди про необхідність складення спільного плану заходів щодо роботи з неповнолітніми.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 Відбулася робоча зустріч

 

 

27.02.2019 року з метою обміну досвідом між партнерами відбулася робоча зустріч співробітників Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та начальника Братського бюро правової допомоги Чорновалюка Василя Олександровича, в рамках якої обговорено реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Крім цього, згідно графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги проведено черговий прийом громадян, на який звернулась одна особа щодо перегляду умов договору оренди землі. Заявнику надано обгрунтовану консультацію на підняте питання.

 

Також з  метою проведення інформаційно  - роз'яснювальних заходів з питань реалізації захисту прав громадян поширено відповідні матеріали на правову тематику, зокрема, загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Не знаєш як вирішити спір?», «Отримуй аліменти!», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Пам’ятка для батьків про виїзд дитини за кордом», «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», а також буклети системи безоплатної правової допомоги: «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», а також візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро.

 

Відбулася спільна нарада 

 

 

26.02.2019 р. за ініціативою старшого інспектора Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Фабрикова Олександра Васильовича відбулася спільна наради з начальником сектору превенції Братського відділу поліції Головного управління Національної поліції в  Миколаївській області капітаном поліції Фабриковим Іваном Володимировичем та начальником Братського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Константіновою Альоною Олександрівною.  

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень, копій протоколів про адміністративні правопорушення та постанов про накладення адміністративного стягнення.

Під час проведення профілактичних бесід та, в разі необхідності, винесення письмового попередження постає питання про своєчасність надання територіальними органами Національної поліції копії протоколу про адміністративне правопорушення та копії постанов про накладення адміністративного стягнення для більш ефективної роботи служби пробації.

 

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Люди перебуваючи у скрутному становищі, вдаються до незаконних дій, виправдовуючи їх неможливістю гідно існувати в умовах сучасного життя. Через це збільшується кількість осіб, які були засуджені до відбування покарання у виді позбавлення волі на тривалий термін. Становище особи, яка відбула покарання, є досить важким, тому що за час позбавлення волі вона повсякденно дотримування суворих правил тюремного розпорядку, об’єктивно втрачала здатність до самостійності, відвикала від необхідності піклуватися про себе. У результаті така особа виявляється не завжди психологічно, матеріально готовою до життя на волі. Практика свідчить, що процес відбування покарання несе у собі численні негативні наслідки для особистості засуджених. По-перше, особи, що вчинили злочин, за вироком суду зобов’язані перетерпіти певні обмеження та заборони . По-друге , це негативно відбивається на морально-психологічному стані особи, а в деяких випадках особа вдається до самогубства.

Окрім внутрішніх психологічних факторів адаптації, засудженим перешкоджає байдуже суспільство, а в деяких випадках – і відверте неприйняття рідних та близьких.

1 лютого 2019 року, за ініціативи старшого інспектора  Фабрикова Олександра Васильовича, було проведено робочу зустріч членів спостережної комісії. Присутніми на зустрічі були заступник голови спостережної комісії Силенко Андрій Анатолійович, директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Ліна Василівна, начальник Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабрикова Наталя Миколаївна та старший інспектор Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Фабриков Олександр Васильович. На зустрічі  обговорювалися проблемні питання, які виникають після звільнення з місць позбавлення волі:  пошук житла,  роботи, навчання,медичної та матеріальної допомоги.

Всі присутні зробили висновок, наскільки успішним буде вирішення проблем, з якими стикається ця категорія громадян, залежить успішність інтеграції звільненого в суспільство, а врешті – решт, і зменшення ризику вчинення ним нового злочину. Саме тому й необхідна постійна увага  з боку органів місцевого самоврядування в проведенні заходів для забезпечення найефективнішої адаптації звільнених з місць позбавлення волі у суспільстві.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Братському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

1) привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

2) активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

3) проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

4)формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

У  Братському  районі здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

          

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

 

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

 

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

 

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

 

5 грудня

Міжнародний день волонтера

 

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

 

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

 

10 грудня

Міжнародний день прав людини

 

 

7 грудня 2018 року на базі Братського районного центру філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області директором Братського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В. проведено інформування серед суб’єктів пробації з метою попередження домашнього насильства та  запобігання насильству в будь-якому його прояві.

 

 Співпраця Братського бюро правової допомоги та Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Забезпечення якісної та доступної безоплатної правової допомоги є одним із основних пріоритетів діяльності Братського бюро правової допомоги та Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.

Саме з цією метою, працівниками установ розроблено та узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні уповноваженого органу з питань пробації.

 

 

Так, 14 листопада 2018 року на базі установи з питань пробації старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим О.В. та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено спільний прийом, на який звернулась одна особа щодо питання призначення субсидій на тверде паливо, заявнику надано обґрунтовану консультацію та запропоновано звернутися до УСЗН Братської РДА.

 

 

Також на стендах установи надано інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Не знаєш як оформити субсидію?», «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», а також загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача» «Не знаєш як вирішити спір?», «Яка відповідальність за несплату аліментів?», а також «Дорожні карти на допомогу учасникам АТО» та  візитівки з контактними даними Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Бюро.

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

Узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

        

 

10 жовтня 2018 року старшим інспектором Братського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Фабриковим О.В. та начальником Братського бюро правової допомоги Чорновалюком В.О. проведено робочу зустріч, в рамках якої розроблено та узгоджено графік роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні уповноваженого органу з питань пробації.

Також для розміщення на стендах Братського районного сектора надано інформаційні матеріали, зокрема, буклети на правову тематику: «Не знаєш як оформити договір оренди землі?», «Безоплатна правова допомога внутрішньо переміщеним особам», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплат допомоги при народженні дитини», а також загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО»: «Як протидіяти домашньому насильству?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Не знаєш як вирішити спір?», видання "Юстиція відкрита для людей", візитівки з контактними даними Вознесенського місцевого центру з надання БВПД та Бюро.

 

ГРАФІК РОБОТИ

дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у приміщенні

Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Місяць

Число

Час проведення

Жовтень

23

9.00-11.00

Листопад

27

9.00-11.00

Грудень

25

9.00-11.00

 

 

 

 

Робоча зустріч з Головою спостережної комісії

 

 

5 вересня 2018 року відбулася робоча зустріч з Головою спостережної комісії Братської районної ради Миколаївської області, Буньком Андрієм Миколайовичем, старшим інспектором  Братського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, майором внутрішньої служби, Фабриковим Олександром Васильовичем та заступником управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Силенком Андрієм Анатолійовичем.

Метою зустрічі було питання налагодження співробітництва щодо впровадження елементів пенітенціарної пробації, обговорення ряду заходів щодо соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі. Обговорювались питання щодо порядку отримання допомоги в побутовому влаштуванні, реєстрація місця проживання, працевлаштування, відновлення документів, надання соціальної допомоги та пільг відповідно до законодавства України.

Було прийнято рішення про необхідність посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі, проведення  комплексу правових, організаційних, психологічних, соціальних та інших заходів, спрямованих на соціальну адаптацію з метою зменшення злочинності та ресоціалізації особистості.

 

 

 

Братський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Завдання і функції 

уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України "Про пробацію", Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України

 

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

 

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді)

3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)

5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві

Законом України «Про пробацію» визначено ПРИНЦИПИ ПРОБАЦІЇ, а саме:

-   принцип  справедливості;

-   принцип законності;

-   принцип невідворотності виконання покарань;

-   принцип дотримання прав і свобод людини та громадянина;

-   принцип поваги до людської гідності;

-   принцип рівності перед законом;

-   принцип диференційованого та індивідуального підходу;

-   принцип конфіденційності;

-   принцип неупередженості;

- принцип взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та громадянами.          

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 

1) особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі;

2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

4) особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

5) звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі;

6) особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

 

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 

1) можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

3) збереження роботи та житла;

4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 

1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 

1) зниження злочинності;

2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

4) дотримання міжнародних стандартів 

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України "Про пробацію":

 

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді)

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

  

  Виконання заходів передбачених пробаційною програмою
Формат: DOCX | Добавлен: 18/10/2018 14:36:14
2479Kb Скачать скачать
  Пробаційні програми
Формат: DOCX | Добавлен: 18/10/2018 14:37:27
4848Kb Скачать скачать

 

 

 

Філія Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Керівництво:

Контактні дані:

 

Сторінка в Facebook:

 

Вдовиченко Олег Володимирович, начальник філії

Адреса: вул. Спаська, 39-а, м. Миколаїв, 54001

Телефон: 050- 394-39-21

E-mail: oleg.vladimirovich111180@gmail.com

https://www.facebook.com/probation.Mykolayiv/

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8-00 до17-00

п’ятниця: з 8-00 до15-45

обідня перерва:  12-00 - 12-45

вихідний : субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

·забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

·надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

·організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

·пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

·допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

·особа, щодо якої складається досудова доповідь;

·особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

·особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

·особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

·звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

·особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

·Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

·Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

·Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

Підрозділи філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області