Братське » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в готелях на період карантину зв'язку з поширенням коронавірусної

  Зупинимо пандемію:безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 14:24:14
210Kb Скачать скачать
  Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 14:24:14
1260Kb Скачать скачать
  Профілактика і пом'якшення наслідків поширення КОВІД-19 на робочому місці
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 14:24:14
461Kb Скачать скачать
  ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо програми здешевлення вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 14:24:14
45Kb Скачать скачать

Детальна інформація про коронавірус

  Національний банк. Бережіть себе
Формат: PDF | Добавлен: 07/09/2020 08:41:22
600Kb Скачать скачать

Коронавірус в Україні

         

           УВАГА    РЕЖИМ РОБОТИ

 

        БРАТСКОЇ ДПІ             ВОЗНЕСЕНСЬКОГО   УПРАВЛІННЯ ГУ ДПС У   МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ   НА ПЕРІОД  КАРАНТИНУ  З   ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ:

 

з 10 год.00 хв. до 13 год.00 хв. (з технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10 -15 хв.)

Алгоритм дій при отруєнні бджіл

інвестиційний атлас надрокористувача

  антикриз
Формат: JPG | Добавлен: 24/08/2020 14:24:13
97Kb Скачать скачать
  Особливості організації робочого процесу в умовах епідемії коронавірусної хвороби
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 14:24:13
2711Kb Скачать скачать

Дорожна карта щодо надання допомоги малозахищеним верствам населення 

Призначення державних соціальних допомог: запитання та відповіді

09/09/2020

1. Чи має право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям одинока матір, якщо вона є працездатною непрацюючою особою та протягом періоду, за який враховуються доходи, не працювала?

 

У такому випадку, якщо сім’я є багатодітною або у складі сім’ї є одинока матір слід запропонувати звернутися за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям  призначається на один шестимісячний період, за умови звернення за такою допомогою у липні ‒ грудні 2020 року (підпункт 2 пункту 11 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632).

При цьому особа матиме право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям після спливу трьох місяців зайнятості (працевлаштування, провадження підприємницької діяльності, реєстрації у центрі зайнятості) протягом періоду, за який враховуються дохід.

 

2. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду.

Як призначати допомогу у випадку закінчення терміну дії висновку ЛКК у періоді на який призначено допомогу?

Як призначати допомогу у звʼязку із зміною складу сімʼї у періоді на який призначено допомогу?

 

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається на шість місяців.

У випадках якщо у періоді виплати допомоги відбуваються зміни (зокрема, закінчується висновок ЛКК, змінюється склад сім’ї, тощо) за бажанням отримувача допомоги за його заявою проводиться перерахунок допомоги.

При цьому існують такі випадки для проведення перерахунку:

– розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям може бути перерахований з місяця подання заяви уповноваженим представником малозабезпеченої сім’ї до закінчення строку її призначення (пункт 15 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003  № 250                  (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632);

– державна соціальна допомога може бути призначена на новий шестимісячний період, у разі коли уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї подає заяву про припинення виплати допомоги до закінчення строку її призначення (пункт 16 вищезазначеного Порядку).

В обох випадках перерахунок (призначення) проводиться з урахуванням оновленої інформації про доходи.

3. Який документ потрібно подати заявнику для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або допомоги на дітей одиноким матерям для підтвердження тривалої хвороби?

 

Відповідно до пункту 5.1.12 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я                       від 09.04.2008 № 189, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 4 липня 2008 р. за № 589/15280 визначено, що часто та тривало хворіють особи, які за останні 12 місяців були непрацездатними з приводу одного захворювання не менше чотирьох випадків із загальною кількістю днів непрацездатності 40 днів і більше або з приводу різних захворювань не менше 6 випадків за останні 12 місяців із загальною кількістю днів непрацездатності понад 60 днів. Тривала хвороба підтверджується документами, що видаються згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2001 р.                                       за № 1005/6196.

4. Як визначати склад сім’ї, якщо у складі малозабезпеченої сім’ї є дитина 18-річного віку, яка закінчила навчання та планує його продовження?

 

До складу сім’ї включаються, зокрема, діти віком до 18 років. У зазначеному випадку така дитина не враховується до складу сім’ї, а у разі продовження навчання – необхідно провести перерахунок призначеної допомоги на підставі підтверджуючих документів про зарахування до закладу освіти. Перерахунок проводиться якщо період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем не перевищує чотирьох місяців.

 

5. Чи має право особа (не є одинокою матір’ю) на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якщо на момент звернення вона здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у періоді, за який враховуються доходи, не працювала (не провадила підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобувала освіти, не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу).

 

Відповідно до підпункту 1 пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632), передбачено, що державна соціальна допомога не призначається, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

При цьому особа набуде право на призначення допомоги після спливу трьох місяців здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  у періоді, за який враховуються доходи, та сплати за таку особу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи.

 

6. Чи має право родина на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якщо у власності є частина другої квартири (будинку)?

 

Відповідно до підпункту 3 пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632), встановлено, що державна соціальна допомога не призначається, якщо у власності малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок).

Враховуючи зазначене при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги враховується наявність другої квартири (будинку), якою члени сім’ї володіють на правах повної власності.

 

7. Чи має право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якщо у власності є:

один транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 15 років;

два транспортні засоби, з дати випуску яких минуло більше 15 років?

 

Відповідно до підпункту 4 пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632), державна соціальна допомога не призначається, якщо у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Отже у зазначених випадках сім’я має право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 

8. Чи має право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям особа, яка надає довідки про нараховану заробітну плату, але підприємство за неї не сплачувало ЄСВ?

 

У такому випадку заявник надає письмове пояснення із зазначенням розміру доходу, а орган соціального захисту населення робить запит до ДПС щодо наявності інформації про зазначені у довідці доходи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків із направленням до ДПС копій наданих заявником документів, що підтверджують отримання доходу.

При цьому особа матиме право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям якщо буде підтверджено, що роботодавець має заборгованість зі сплати ЄСВ за цю особу.

 

9. Чи має право родина на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якщо у складі сім’ї є фізична особа-підприємець, яка обрала загальну систему оподаткування?

 

Відповідно до підпункту 1 пункту 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632), передбачено, що державна соціальна допомога не призначається, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

Державна соціальна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи  протягом періоду, за який враховуються доходи: платили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців.

Таким чином, у разі провадження підприємницької діяльності сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи, та сплати ЄСВ сім’я може претендувати на призначення державної соціальної допомоги.

 

10. Сім’єю подано недостовірні дані про доходи внаслідок чого виникла переплата з виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та родина була позбавлена права на призначення такої допомоги на наступний період (з 01.05.2020 по 31.10.2020). Чи має право така сімʼя на звернення за призначенням державної соціальної допомоги у серпні 2020 року?

 

Якщо малозабезпеченою сім’єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому виявлено порушення. В такому разі на наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця, в якому виявлено порушення.

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини →