Братське » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Алгоритм дій при отруєнні бджіл

Громадські роботи в весняний період у Братському районі

05/03/2019

Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Вони спрямовані на забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можливо оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт.

         Братщина - район сільськогосподарський, вакансій недостатньо та й вибір їх обмежений. Тому  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

З метою співпраці із сільськими та селищними радами району в напрямку організації та проведенні громадських робіт директором Братська районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Фабриковою Н. М.  04 березня 2019 року відвідано Шевченківську та Іванівську сільські ради.

Організація громадських   робіт  надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Ці роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в яких вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Направлені  безробітні виконують  роботи з  благоустрою  територій  населених пунктів,  придорожніх смуг, упорядкування кладовищ, місць меморіальних поховань, пам'ятників, братських могил, здійснюють заготівлю дров  сім'ям, призваних, поранених   військовослужбовців у зоні АТО та одиноких, малозабезпечених громадян.

Через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації.

         Активна підтримка проводиться Братською районною державною адміністрацією, якою було 11.01.2019 року прийнято розпорядження № 4-р « Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях Братського району Миколаївської області на 2019 рік».
Першими до організації громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок  коштів  органів місцевого самоврядування (місцевих бюджетів) та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  на  випадок безробіття  в районі долучилися Новокостянтинівська і Шевченківська сільські ради, в березні планують організацію громадських робіт Іванівська сільська рада та Територіальний центр соціального обслуговування. Громадські роботи будуть проводитися загалом на 18-ти підприємствах, установах та організаціях Братського району, видатки на організацію яких передбачено у місцевих бюджетах.

         Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

 Всі новини →