Братське » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Спалах ботулізму в Україні: причини захворювання, симптоми, лікування 23

27/07/2017

 

В Україні існує проблема із забезпеченням населення сироватками від ботулізму

26.07.17р. за оперативною інформацією від Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, щодо нового випадку захворювання на ботулізм від 23 липня стало відомо, що в Харкові з ботулізмом госпіталізували 22-річну дівчину. Причому 22 липня її стан настільки погіршився, що хвору довелося підключити до апарату штучного дихання. Захворювання пов'язане із вживанням в'яленої риби, придбаної в ТОВ "Доліна-2010", ФОП Мордасова Р.О. в м. Харків.

24 липня повідомлялося, що дівчина досі в реанімації. За словами лікарів, її стан стабільно важкий. Зазначається також, що дівчина звернулася до медиків лише через два дні після зараження.

За даними обласного відділення МОЗ, в цьому році цей випадок став 91 в Україні. Причому дев'ять із них були смертельними.

Що таке ботулізм

Ботулізм - це важке токсикоінфекційне захворювання, в результаті якого відбувається ураження нервової системи.

Ботулізм: причини

Заразитися ботулізмом можна через їжу і воду, а також при попаданні в організм аерозолів, що містять найсильнішу органічну отруту ботулотоксин. Ботулотоксин також міститься в піску і грунті.

В основному зараження відбувається через вживання в'яленої, копченої та солоної риби, рибних, м'ясних, грибних і овочевих консервів, ковбаси і м'ясних продуктів у вакуумній упаковці, неочищеної картоплі, наприклад, запеченої у фользі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.

Уразливі місця - це слизові оболонки дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, рани, пошкоджена шкіра і легені.

Від людини до людини інфекція не передається.

Ботулізм: симптоми

Інкубаційний період протікає від декількох годин до 2-5 днів. Хвороба розвивається швидко - в середньому від 18 годин до однієї доби.

При зараженні ботулізмом спостерігається блювота, діарея, слідом здуття живота, запор і затримка сечовипускання. Порушується зір - в очах каламутніє або двоїться, можуть розширюватися зіниці. Хворий відчуває м'язову слабкість, у нього відбуваються паралічі, ураження лицьового нерва. Також симптомами ботулізму є сухість у роті, порушення ковтання, гугнявість голосу. Зараження супроводжується підвищенням температури тіла, прискореним диханням, тахікардією, підвищенням кров'яного тиску, блідістю шкіри.

Важка форма хвороби може привести до летального результату.

Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається.

Ботулізм: лікування

При перших симптомах отруєння необхідно відразу звернутися до лікаря. Спочатку пацієнтові мають промити шлунок, щоб видалити залишки токсину. Лікують ботулізм спеціальними антитоксичними сироватками. При розладах дихання призначають штучну вентиляцію легенів.

Однак в Україні існує проблема із забезпеченням населення сироватками від ботулізму, тому що через малий попит їх виробники не поспішають реєструвати ці лікарські засоби. Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. За її словами, Міністерство вже попросило ВООЗ і Червоний Хрест надати сироватку Україні у вигляді гуманітарної допомоги.

 

 

Всі новини →