Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Дні інформування населення

 

 

Хто може отримати пільги?

У грудні минулого року були внесені зміни до низки законів, які регламентують надання пільг.

Зміни набрали чинності з 1 липня 2015 року. Без змін залишили пільги для інвалідів війни, інвалідів армії, учасників бойових дій, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, їх вдів. Крім того, без урахування доходів продовжать користуватися пільгами чорнобильці I і II категорій та реабілітовані. Вони і надалі будуть отримувати пільгу незалежно від доходів.
Важливо, що розмір знижки з оплати за комунальні послуги (25%, 50%, 100%) або для придбання твердого палива та скрапленого газу залишається незмінним, але право визначається з урахуванням доходів сім'ї.
Для інших категорій громадян, пільги будуть надаватися з урахуванням доходів сім'ї. У 2015 році сума доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу становить 1710 грн. Багато з цих людей вже сьогодні є потенційними одержувачами пільг, так як середньомісячний дохід сім'ї на одну людину дохід менше зазначеної суми.

Іншим потрібно звернеться в управління соціального захисту із заповненими деклараціями, і підтвердити своє право на пільги на наступні 6 місяців.

Що стосується скасування пільг на проїзд, про які зараз так багато говорять, хочу проінформувати, що в нашій області для тих категорій, які є пенсіонерами за віком та інвалідами ці пільги залишилися незмінними. Зазначу, що громадяни, які отримують доходи понад 1710 гривень і втратили право на отримання допомоги з боку держави у вигляді пільг, повинні оформити субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися із заявою та декларацією до фахівців районних та міських управлінь соціального захисту населення.

 

Порядок отримання субсидій - спрощено!

У червні умови отримання субсидій ще спростилися. На сьогоднішній день вже більше 30 тисяч сімей переконалися в тому, що оформити матеріальну допомогу просто. Досить заповнити декларацію та заяву.
У новій формі декларації не потрібно вказувати конкретну суму доходу за певний період, а тільки його вид (пенсія, зарплата, стипендія) і джерело отримання цього доходу (місце роботи або навчання, а для пенсіонерів - це Пенсійний фонд). Оскільки розмір своїх доходів вказувати не доведеться, то і приводу для накладення штрафу не буде.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану, крім одноразової покупки на суму понад 50 тисяч гривень. У призначенні допомоги таким сім'ям не відмовлять, але рішення буде прийматися комісіями в індивідуальному порядку.

При цьому претендувати на субсидію можна навіть при наявності боргу за послуги ЖКГ - за умови реструктуризації та своєчасної оплати поточних рахунків.
Важливо, що до сукупного доходу для отримання субсидії не враховуються деякі види доходів. Це благодійна допомога й одноразова матеріальна допомога, що надається з державного або місцевих бюджетів, як допомога на оздоровлення, або до Дня Перемоги, або допомога людям з особливими потребами, матерям-героїням та сім'ям загиблих в АТО.

Зазначу, що дохід, який вказується в декларації не обов'язково за попередній календарний рік, як раніше, а за бажанням людини - за попередні три місяці. Для пенсіонерів період, за який враховуються доходи, взагалі скоротили до одного місяця.

За субсидіями можуть звернутися і підприємці, платники єдиного податку першої, другої і третьої груп. Для них встановлено фіксований рівень доходу, який буде враховуватися при призначенні субсидії. Розширено права місцевих органів влади приймати рішення про надання субсидій в спірних питаннях. Наприклад, встановити, фактично проживає людина в зазначеній квартирі чи будинку, чи це тільки декларує.