Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Сім'я та молодь

 1 червня,  відзначають Міжнародний день захисту дітей – в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою – захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливості отримання освіти, медобслуговування та інших бід. В цьому році в зв’язку з карантином, спричиненим СОVID-2019, всі заходи були скасовані, але заступник голови Братської райдержадміністрації Дмитро Козиревич, директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Гризоглаз, начальник служби у справах дітей Братської райдержадміністрації Ірина Афанасьєва, інспектор з ювенальної превенції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області Галина Говша, інспектор Братського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Наталя Дергачова не залишили без уваги сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, відвідали декілька таких сімей, вручили солодощі та побажали дітям миру, світлої долі та добра в родинах.

 

 

Директор центру                                                                      Л.В.Гризоглаз

 

 Гендерна рівність, що це таке?

Гендерна рівність – це рівний правовий статус для жінок і чоловіків. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх прав та однакові можливості для  здійснення свого внеску в національний, політичний, економічний, культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.

Гендерна рівність має на увазі рівне отримання жінками і чоловіками соціально цінних благ, можливостей, ресурсів, винагород.

А що таке гендерна рівність у сімї?

Вільною від насильства є партнерська сімя, в якій немає чітко визначеного голови, і в різних сферах в залежності від обставин і компетентності лідером може бути або чоловік, або жінка. В таких сімях  конфлікти розв’язуються з урахуванням інтересів всіх сторін на ненасильницьких принципах. Подолання гендерних стереотипів є важливою умовою попередження насильства у сімї .

 Про гендерну рівність в сім’ї Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обговорено з учнями ПТУ №17, де  брали приклади з їх батьків. Спільно аналізували коли порушуються права жінки, а іноді і чоловіка. Провели рольову гру, щоб учні побували  в ролі приниженого чоловіка чи ображеної жінки. Повідомили де шукати допомоги, як відстоювати свої права і дали посилання на документи, що підтверджують права людини на  гендерну рівність в Україні.

 

 Залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

06.02.2020 року за відповідним графіком роботи Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості проводився семінар серед 29 непрацездатних осіб, в якому взяли участь директор Ліна Гризоглаз та фахівець із соціальної роботи Оксана Мерікова Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді. Під час проведення інформаційної кампанії щодо залучення кандидатів на створення патронатних вихователів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було продемонстровано ролик «Українці все частіше бажають стати патронатними вихователями». Метою кампанії було зацікавлення учасників щодо створення сімейних форм виховання та забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї патронатних вихователів на виховання та спільне проживання.

 

 

Акція 16 днів проти насилля

 

 

З  25 листопада по 10 грудня 2018 року проходить щорічна акція «16 днів проти насилля», яка спрямована проти насилля в сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

 

Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Братської райдержадміністрації, Братським відділом поліції ГУНП в Миколаївській області 27.11.2018 в ПТУ 17 проведено виховну годину та бесіду на тему: «Попередження насильства в сім’ї». Роздані буклети «Дитинство без насилля» для вивчення детальної інформації.

 

 

 

 Заключено угоду щодо співпраці

 

 

20.08.2018 року відбулося засідання робочої зустрічі Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості з Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якому були присутні директор Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Вініченко В.В., директор Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гризоглаз Л.В., фахівець із соціальної роботи Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мерікова О.М., провідний фахівець Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Неговора О.О. В ході зустрічі були розглянуті два питання: обговорення угоди щодо співпраці Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості з Братським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; послуга патронату над дитиною.

Заслухавши та обговоривши інформацію виступаючих,  підвели підсумки та вирішили:

 

1.     Заключити угоду про співробітництво Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та Братського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

                                                             

2.     Проводити спільні семінари щодо залучення патронатних вихователів для створення патронатних сімей в районі.

 

                                                

            

 

Районне свято «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

12 квітня 2017 року у спортивній залі Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися сімейні змагання серед команд батьків та дітей загальноосвітніх навчальних закладів району «Мама, тато, я – спортивна сім’я».

Свої сили в спортивних змаганнях випробували 6 родин (18 учасників): родини Кіпер: тато ‒ Юрій, мама ‒ Марія та донька ‒ Аліна (Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст.), Шмаленко: тато ‒ Артур, мама ‒ Надія та донька ‒ Софія (Братська ЗОШ І ст.), Рожкових: тато ‒ Сергій, мама ‒ Олеся та донька ‒ Олександра (Братська ЗОШ І ст.), Поборських: тато ‒ Олександр, мама ‒ Альона та донька ‒ Катерина (Братська ЗОШ І-ІІІ ст.), Корінь: тато ‒ Віталій, мама ‒ Наталя та донька ‒ Аліна (Братська ЗОШ І-ІІІ ст.), Артьомових: тато ‒ Олександр, мама ‒ Оксана та донька ‒ Анастасія (Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Д’якон: мама ‒ Ольга та донька Софія (Шевченківська ЗОШ І-ІІ ст.)

Протягом чотирьох годин вболівальники та гості свята активно підтримували учасників в естафетах: «Змійка», «Смуга перешкод», «Велике прання», «Перенесення м’ячів» та «Саджання картоплі». За результатами змагань найспортивнішою родиною Братського району стала сім’я Корінь ‒ І місце, ІІ місце посіла родина Шмаленків та ІІІ місце ‒ сім’я Рожкових.

Святковий настрій всім присутнім своїми співами та танцями створили учні Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Районний етап Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів

На Братському  стадіоні «Юність» 14 квітня 2017 року відбувся районний етап Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, в яких взяло участь 30 учнів. До програми змагань входили такі види: біг 100 метрів, біг 1000 метрів, підтягування на перекладині, метання гранати Ф-1 на дальність.

У запеклій боротьбі перемогу здобула команда Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Онопрієнко В.Ф.), другу сходинку посіла команда учнів гімназії селища Братське (вчитель Толстік М.О.), третє місце - команда Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Буровіцьких І.О.), четверте місце - команда Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Борак В.В.), п’яте місце - команда Новомарївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Ковтуненко І.Г.)

Спортивне свято дошкільнят та їх батьків «Тато, мама, я - спортивна сім`я»

З метою формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, організації активного сімейного дозвілля, залучення сімей до рухової активності і занять фізичною культурою, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім’ях шляхом об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей на базі Братського дошкільного навчального закладу 11 квітня 2017 року було проведено спортивне свято «Тато, мама, я - спортивна сім`я».

В заході взяли участь 10 родин із вихованцями груп «Теремок» і «Сонечко». Вони міряли свої сили у захоплюючих естафетах «Жабка», «Смуга перешкод», Веселий м’яч», «М'яч – стрибунець», «Лопни кульку», «Скрути стрічку», «Влуч у ціль».

Учасників змагань вітали голова селищної ради Є.І. Кравець, методист РМК Н.В. Федончук, член батьківського комітету М.С. Місевра, завідуюча ДНЗ Л.І. Кононова.

Треба відмітити, що змагання проходили в атмосфері спортивного свята, за великої підтримки вболівальників. Перемогла дружба!

Районний спортивний фестиваль «Мама, тато, я-спортивна  сім’я» відбувся 18 квітня 2014 року в приміщенні Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у якому взяли участь 6 команд із шкіл району (Братська загальноосвітня школа І ступеня, Братська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ганнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Кам’януватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Новокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Улянівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів). За результатами змагань І місце посіла команда Ганнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,сім’я Буберенків, ІІ місце-команда Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, сім’я Кабанець, ІІІ місце-команда Новокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, сім’я Мартинюків.  

 

Молодь Братщини за чисте довкілля

24 квітня 2014 року за ініціативи Молодіжної колегії при Братській райдержадміністрації проведено суботник по благоустрою пам’ятки садово – паркової культури парка Живковича. На таку важливу благодійну акцію зібралась молодь Братщини: учні старших класів гімназії селища Братське, Братської ЗОШ І – ІІІст., професійно – технічного училища. Завданням, яке стояло перед учасниками акції було очистити парк від сміття та сухого гілля.  До роботи залучились представники районного лісового господарства, селищна рада та жителі селища. Роботи було зроблено багато, але ще багато треба і виконати щоб парк дійсно став місцем відпочинку наших жителі. Облаштувати алейки,місця для збору сміття,  поставити лавочки для відпочинку.

Молодь зробила гарний початок, тож давайте всі жителі  Братського підтримаємо їх і наступного разу на суботник прийде не тільки молодь, а й більшість жителів селища. 

 

У Братському районі відбулось урочисте відкриття спартакіади зимових видів спорту

 

Уже третій рік поспіль в районі проводиться спартакіада зимових видів спорту. Чудове свято бадьорості та здоров'я об’єднує все більше бажаючих. В цьому році в зимовій спартакіаді взяли участь 6 збірних команд, представлених працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств та установ селища Братське. Та й і вболівальників було чимало на стадіоні, які також були активними учасниками зимових розваг.

Ініціаторами та організаторами спортивного свята стали райдержадміністрація, молодіжна колегія при райдержадміністрації та ФСТ «Колос».

Розпочали спортивні змагання традиційно з внесення Державного Прапора України та символічного олімпійського вогню. Присутніх привітав заступник голови райдержадміністрації А.Бунько, зазначивши, що ІІІ зимова спартакіада присвячується 25- й річниці виведення військ з Афганістану та наголосив, що 2014 рік проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав.

 

 

Привітав присутніх з відкриттям зимової спартакіади заступник голови районної спілки воїнів – інтернаціоналістів, Новокостянтинівський сільський голова Л.Ординський та подякував за увагу яка приділяється районною владою спілці і всім воїнам – інтернаціоналістам. Учасникам побажав перемог у змаганнях.

Санна та лижна естафети, ліплення з снігу символу своєї команди, спускання на санях з гори, фізкультхвилинка для вболівальників – все це сприяло гарному бадьорому  настрою і учасників змагань, і вболівальників.

Переможцем змагань стала збірна відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, до складу якої увійшли і вчителі селища. Переможці отримали пам’ятний кубок, медаль та грамоту, не залишились без відзначень і інші учасники змагань.

ІІІ зимова спартакіада пройшла в піднесеному настрої. Всіх пригощали смачним кулешем та гарячим чаєм, який прямо на стадіоні готували представники Сергіївської територіальної громади на чолі з сільським головою В.Юдовим.

 

 

 

      Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»,  під час якої  проведено:

- 25.11.2013р. проведено спільну нараду за участю управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів внутрішніх справ з питань попередження випадків  насильства;

- проведені    робочі  зустрічі  щодо взаємодії суб’єктів соціальної роботи на місцях у вирішенні проблем сімей, особливо сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- проведено бесіди та тематичні  уроки  в 21 навчальному закладі, проведено анкетування серед учнів на тему «Насилля в школі», в ПТУ № 17 уроки на тему «Скажу насиллю – ні!», «Що таке насильство?». В рамках інформаційної кампанії, з метою підвищення обізнаності населення про проблему насильства в сімї проведено правовий лекторій «Види насилля». З метою запобігання та протидії домашньому насильству, формування нетерпимого ставлення до насильства в навчальних закладах проведені батьківські збори  «Сімя – простір  без насилля»;

- в бібліотеках навчальних закладів проведені виставки малюнків на теми: «Світ без насильства очима дітей», «Ні! Насильству в сім’ї». В бібліотеках району проведені бесіди - застереження «Ти не одна у світі», година духовного спілкування «Добро і милосердя єднають серця», година гендерного виховання «Сімя – основа суспільства».
- забезпечено  висвітлення тематики в газеті «Перемога» під рубрикою: «Як не стати об
єктом злочинних посягань та протиправних вчинків!» та «16 днів проти насилля!». Розповсюджені листівки на тему «Як захистити свої права».

- проведено оперативно-профілактичний захід «Побут» з метою обліку сімейних порушників та проведення з ними індивідуально-профілактичної роботи, здійснено перевірку комп’ютерного клубу з ціллю недопущення  демонстрації  дітям програм, які пропагандують насилля, жорстокість;

- в навчальних закладах району проведено 6 лекцій та 20 бесід, які заслухало 780 осіб, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі Снідом та Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

 

Морозного лютневого дня команди та вболівальники опівдні зібралися на стадіоні «Юність».

 

 

Випробувати свої сили у санних перегонах, киданні сніжок на влуч­ність, естафеті, ліпленні сніговиків та демон­страції знань із зимових видів спорту вия­вили бажання представники 15 трудових колективів Братського - всього 6 збірних команд.

Голова районної ради Т.М.Фесько, поціка­вившись настроєм учасників спартакіа­ди, побажала всім наснаги, спортивно­го азарту та волі до пе­ремоги:

-   Сподіваюсь, що після сьогоднішнього спортивного свята багато з вас всерйоз почне займатися спортом. Адже такі заходи прово­дяться з метою популяризації здорового способу життя.

Зі словом до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації М.С.Галабан.

-   Зимова спартакіада стала популярною серед трудових колективів установ та організацій район­ного центру. Адже головне тут - участь та бажання, скориставшись гарною погожою дниною, роз­вантажитись після напруженого тижня, пога­няти досхочу по снігу, незважаючи на вік, по­кидати сніжки, зліпити на швидкість снігову бабу, та й просто відпочити від буденності.

Традиційно, як і минулого року, першим конкурсом спартакіади була естафета. Найспритнішими виявились викладачі та май­стри - профтехучилища.

У біатлоні не було рівних представникам УПСЗН. Вони з гідністю подолали дистанцію у перегонах на санках та киданні сніжків на влучність.

Найвлучнішими снайперами по киданню снігових «куль» у «мішені» у конкурсі «Снайпер» ви­явились представники слабкої статі районно­го будинку культури. Вони ж були і найрозум­нішими, відповівши на запитання вікторини на тему історії зимових видів спорту, очолив­ши турнірну таблицю ще й в інтелектуально­му конкурсі спартакіади.

Впродовж свята відді­лом у справах сім'ї, молоді та спорту РДА та центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено акцію «Обери здоровий спосіб життя» щодо пропагуввання жит­тя без шкідливих звичок. Та­кож вручено присутнім на святі понад 200 стікерів «Цінуй життя. Ду­май про майбутнє. Бережи здоров'я».

Вболівальники скуштували кулешу на са­лі та зігрілися гарячим чаєм, який приготува­ли учні-кухарі Братського ПТУ-17. До речі, першим зняв зі страви про­бу заступ­ник голови райдержадміністрації А.М.Бунько. По закінченні змагань всі учасники були наго­роджені солодкими  призами, а збірна команда «Пінгвін» - відділу куль­тури, центру СССДМ та райдержадміністрації відзначена перехідним кубком.

Маємо надію, що змагання на свіжому по­вітрі додали всім учас­никам спартакіади здо­ров'я, а командний дух під час зимових перего­нів додав віри та впев­неності у власних силах.