Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Професійний розвиток педагогічних працівників

Районний семінар освітян «Пришкільний табір – новий зміст знайомих заходів»

07.06.2017 в Новоолександрівській ЗОШ І-ІІ ст. відбувся районний семінар-майстерня  «Пришкільний табір – новий зміст знайомих заходів».

 Цей день педагоги-організатори прожили разом із дітьми, починаючи від зарядки та завершуючи переглядом відеофільму «Вас вітає табір «Сонечко»». У ході заходу педагоги-організатори відвідали «Шахову школу», «Музично-театральну студію», «Ігроленд», «Усемійко». Лейтмотивом заходу були Зелені свята. А найбільше гостей вразив майстер-клас із приготування традиційної страви місцевих жителів «Крупка» й аукціон традиційних страв свята Трійця.

Усі присутні залишилися задоволені доброзичливою атмосферою, цікавими творчими ідеями педагогів закладу та активністю дітей.

 

Семінар – практикум «Урок Захисту Вітчизни – основна форма навчання та військово-патріотичного виховання учнів"

У зв’язку з необхідністю теоретичної, практичної підготовки учнівської молоді до захисту Вітчизни і проходження військової служби та з метою створення умов для формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок, високої патріотичної свідомості 20 квітня 2017 року на базі гімназії селища Братське був проведений семінар – практикум для вчителів предмету Захист Вітчизни «Урок Захисту Вітчизни – основна форма навчання та військово-патріотичного виховання учнів».

 Цікаво пройшов патріотичний захід ток-шоу «Стосується кожного» з теми «Патріотизм - це актуально», на якому були присутні вчителі - предметники, батьки, учні гімназії. Було вирішено безліч ситуацій патріотичної спрямованості, оформлені переносні стенди, порадували виступи учнів. Практичний етап семінару пройшов у формі уроку з предмету «Захист Вітчизни» в 10 класі з теми «Тимчасова зупинка кровотечі, накладанням джгута і закрутки», на якому учні самостійно навчилися надавати першу долікарську допомогу.

Майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва

З метою підтримки творчого вчителя, підвищення його професійної компетентності, сприяння у формуванні учнівських компетентностей 19 квітня 2017 року на базі Новокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у творчій атмосфері пройшов майстер-клас «Формування учнівських компетентностей на основі предметної інтеграції» для вчителів образотворчого мистецтва.

Проведення майстер-класу ставило за мету не просто передачу знань. Це насамперед задіяння всіх учасників у процес, прагнення зробити їх активними, навчити вчителя, щоб його дії були спрямовані на те, щоб підключити уяву дітей, створити таку атмосферу, щоб вони проявили себе як творці.

25 лютого 2016 року на базі Кривопустоської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів було проведено нараду директорів загальноосвітніх навчальних закладів на якій було розглянуто питання:1. Про надходження державної субвенції. Доповідач: Яценко Л.М., головний бухгалтер2. Про організацію та проведення ДПА у 2015- 2016 навчальному році у ЗНЗ району. Доповідач: Засільська О.А., методист РМК 3. Про підготовку та проведення ЗНО-2016. Доповідач: Федончук Н.В., методист РМК4. Про підсумки проведення районних предметних олімпіад. Доповідач: Бондаренко Т.Я., методист РМКЗустрічаючи гостей, учнівський та педагогічний колективи презентували свою школу та провели виховний захід «Я – українець», в ході якого разом з гостями виготовили обереги з побажаннями воїнам.Гусаренко В.М., начальник відділу освіти, молоді та спорту Братської райдержадміністрації, висловила подяку директорам за активну участь в акції «Подаруй воїну тепло» та вручила книги зі словами вдячності від воїнів АТО.


Пріоритетним принципом діяльності педагогів району є створення  умов по забезпеченню якісною освітою всіх учнів шкіл, а тому з 2012-2013навчального року районний методичний кабінет розпочав роботу над новою науково-методичною проблемою «Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів» (2012-2017рр.). У 2013 - 2014 навчальному році діяльність педагогів Братського району була спрямована на розвиток соціально-комунікативної компетентності педагогів, оволодіння ними інноваційними технологіями навчання (проектною, особистісно-зорієнтованою, критичного мислення) та методикою проведення уроків із використанням вказаних технологій задля підвищення ефективності уроку та викладання предметів.

У районі працювало 11 методичних об’єднань. Методисти, керівники районних методичних об’єднань організовували належну роботу з педагогічними кадрами через семінари-практикуми, дію творчих груп, майстер-класів, педагогічних майстерень,  роботу групи «Професіонал» щодо опанування новітніх технологій та методик, впровадження у  навчально-виховний процес ІКТ, застосування інтеграції навчання, спрямованих на вдосконалення та збагачення знань педагогів, розвиток сучасного стилю педагогічного мислення вчителя і його готовність до професійного самовдосконалення.

Протягом 2013-2014 навчального року на базі РМК, навчально-виховних закладів району проведено понад 63 методичних заходів для різних категорій педагогічних працівників районного рівня. Налагоджено взаємодію з МОІППО. Так, у 2013-2014 н.р. взяли участь у обласній естафеті-виставці з проблеми «Інноваційні процеси в діяльності районних методичних служб» (січень 2014), за участі методистів інституту МОІППО Веліховської А.Б., Кібалової Т.В., Крика Д.О. було проведено два методичних заходи: обласну медіастудію «Пам'ять просить слова» за участі обласного та районних, шкільних координаторів проекту «Ланцюг поколінь», учнів – пошуковців, ветеранів, учасників війни, вдів, дітей війни; міжрайонний семінар для вчителів художньо-естетичного циклу «Формування предметних і міжпредметних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках мистецьких дисциплін» (квітень 2014). У рамках  семінару  були проведені  показові уроки, майстер-класи та обговорені питання перспективи розвитку освітньої галузі «Мистецтво» в контексті впровадження нових Державних  стандартів. Педагогам надані всі необхідні інформаційно-методичні матеріали. Вчителі історії та ЗДВР стали активними учасниками обласного форуму «Сучасні підходи організації роботи щодо формування відповідальної поведінки неповнолітніх у системі морально-правового виховання» (грудень 2013 року). Проведено міжрайонний семінар по впровадженню Всеукраїнського проекту «Футбольні волонтери» ( лютий 2014).

Основною формою, що забезпечує взаємодію всіх складових систем неперервної педагогічної освіти є курси підвищення кваліфікації при Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Впродовж із 01 вересня 2013 року по 1 червня  2014 року курсами підвищення кваліфікації охоплено 81 педагог, що складає  91%   від замовлення (89), педагогічних працівників та керівників району:

У 2014 році значна увага приділяється впровадженню інноваційних технологій у методичній роботі через реалізацію районних  проектів :

-   Методичного « Імідж навчального закладу» ( 2014-2017роки);

-   Військово-патріотичного «Не забувайте незабутні» ( 2013-2015роки)

-   Навчально-виховного «В імя дитини»;

-   Дослідницького  «Юні винахідники»

-   Творчого «Спільний поетичний простір»

Показником ефективності роботи педагогів є їх участь у професійних конкурсах. На належному організаційному рівні проведено І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014» в номінаціях: «Початкові класи», «Географія», «Трудове навчання», «Світова література». У ІІ етапі Конкурсу взяли участь 14 вчителів із  9 закладів освіти: Григорівської (1), Новомарївської (2), Новокостянтинівської (2), Сергіївської(2), Кам’януватської (3), Миколаївської (1), Михайло-Жуківської (1), Петропавлівської (1), Улянівської (1). Слід зазначити, що у І етапі конкурсу «Учитель року – 2014»  взяло участь на 9  педагогічних працівника більше, ніж у попередньому.

За підсумками набраних балів та відповідно до протоколу засідання журі переможцем І (районного) туру конкурсу «Учитель року - 2014» стали Данілова О.В., вчитель початкових класів Новокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Благорозумна В.О., вчитель світової літератури Новомарївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які взяли участь у заочному етапі ІІ(обласного) туру  з номінацій «Початкові класи» та «Світова література».

Ефективною є участь педагогів у обласних та Всеукраїнських професійних конкурсах. Так, на обласний  щорічний конкурс «Педагогічний досвід освітян регіону» надіслано 6 конкурсних матеріалів із 5 навчальних закладів району. За підсумками обласного етапу педагоги Будурацька Наталія Андріївна, класний керівник 5 класу Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Фещенко Віта В’ячеславівна, вчитель української мови і літератури Іллічівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів посіли ІІ місця; Роскошинська Алла Василівна, вчитель географії Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Шоколова  Ольга  Віталіївна, тренер факультативу «Дорослішай на здоров’я» Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ІІІ місця, учасниками даного конкурсу були Осадча Любов Йосипівна, вчитель початкових класів Братської ЗОШ І ступеня та Врещ Алла Михайлівна, вчитель початкових класів Петропавлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Забезпечено якісну участь в обласному конкурсі «Творчий вчитель – обдарований учень», в якому взяли участь 4 педагоги із 2 навчальних закладів району: Голомб М.К., вчитель української мови та літератури гімназії селища Братське, яка посіла ІІ призове місце в обласному етапі, Фещенко Віта В’ячеславівна, вчитель української мови і літератури Іллічівської ЗОШ І-ІІІ ступенів і посіла ІІ призове місце,  Кривов’язова Т.О., вчитель початкових класів Іллічівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце та Богданцева Н.П., вчитель курсу «Основи здоров’я» біології і хімії – лауреат конкурсу.   

У 2013-2014 навчальному році (згідно поданих заяв) атестувалося 57 педагогічних працівників. У кінці атестаційного періоду атестовано 57 педпрацівників у тому числі:

34 педагогів

2 методиста  РМК

4 вихователів ДНЗ

7 директорів ЗНЗ

2 ЗДНВР

2 ЗДВР

2 практичних психолога

4 завідуючі ДНЗ

Атестовано на відповідність раніше присвоєних кваліфікаційних категорії:

Вищу - 8 чоловік;

І категорія - 6

ІІ категорія - 0

Підтверджено педагогічне звання «учитель-методист» – 1  педагогу.

Педагогічне звання «старший учитель» - 5 осіб

Присвоєно кваліфікаційні категорії:

Вищу – 5

І – 8

ІІ – 10

Педагогічне звання «учитель-методист» присвоєно – 0 чол.

Педагогічне звання «старший учитель» - 3

Педагогічне звання «старший вихователь» - 0

Рішенням комісії усі директори шкіл та заступники, завідуючі ДНЗ «відповідають займаній посаді».

 

Районна науково-практична конференція «Проблеми підтримки обдарованих дітей у педагогічній творчості В.О. Сухомлинського»

 Районний семінар «Реалізація завдань курсу «Природознавство» (5 клас) в умовах нового Державного стандарту шляхом удосконалення професійної діяльності вчителів»

Засідання Клубу інтелектуального спілкування вчителів світової літератури «Формування компаративістської компетентності учнів у процесі вивчення світової літератури».

 

  

Упродовж  листопада 2013 року проведено І(районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2014» із номінацій «Початкові класи», «Географія», «Світова література», «Трудове навчання»,  в якому  взяли участь 14 педагогів із 9 навчальних закладів.

Заняття Школи з підвищення педагогічної майстерності вчителів, які викладають «Сходинки до інформатики» у 2-му класі з теми «Формування користувацьких вмінь вчителів, які викладають «Сходинки до інформатики» у 2 класі»

 Районний семінар-практикум для ЗДНВР з проблеми «Сучасні підходи до організації методичної роботи як засобу підвищення  професійної компететнності педагогів та іміджу навчального закладу». Присутні ознайомлені з інноваційними формами та технологіями проведення методичної роботи з педагогічними працівниками, направленими на розвиток професійної компететнності педагогів

 Районні астрономічні читання «Пізнаємо Всесвіт», присвячені 80-річчю від дня народження Ю. Гагаріна

 

 

Семінар-навчання практичних психологів із проблеми «Використання ІКТ у забезпеченні психологів діагностичним інструментарієм» за участі викладача Миколаївського державного університету, кафедри прикладної психології

 Кадрове забезпечення

 

В навчальних закладах району працює 367 педагогічних працівників, із них  у ЗНЗ -304, ДНЗ - 53, БТШЮ - 5, ДЮСШ- 5.

Кількість педагогічних працівників, які мають кваліфікаційний рівень бакалавра та молодшого спеціаліста відповідно  5.5 та 14 %.

Заочно навчається у вищих навчальних закладах ІІІ-ІУ рівнів акредитації 22 особи, що складає 7.2%, в тому числі в сільській місцевості 6.9%.

із 304 учителів:

-   Спеціалісти – 109

-   ІІ категорія – 35

-   І категорія –61

-   Вища - 99

-   Старший учитель – 49

-   Вчитель-методист – 12

 

Районний семінар-практикум для відповідальних за роботу з обдарованими і здібними дітьми «Психологічні механізми розвитку творчого потенціалу педагогів у роботі з обдарованими дітьми» 

  

 

Засідання обласної медіастудії «Пам’ять просить слова» за участі методистів МОІППО Веліховської Алли Борисівни та Тюпи Анжели Іванівни, а також обласних, районних, шкільних координаторів обласного проекту «Ланцюг поколінь». Мета засідання -забезпечення наступності поколінь у процесі вивчення історії Великої Вітчизняної війни на основі спогадів ветеранів, учасників і дітей війни Миколаївської області  та Братського району зокрема  

 

 

Районний семінар учителів трудового навчання з проблеми «Проектна технологія як спосіб організації пізнавально-трудової діяльності учнів»  

 

 

17 квітня 2014 року проведено районне свято «Гімн Обдарованості - 2014» - свято Інтелекту, Гордості й Таланту! – за участі першого заступника голови Братської районної державної адміністрації Галабана Миколи Степановича, голови Братської районної ради Фесько Тамари Миколаївни, заступника голови Братської районної державної адміністрації Бунька Андрія Миколайовича, начальника відділу освіти, молоді та спорту Братської районної державної адміністрації Галімської Жанни Олександрівни. На святі були нагороджені переможці й призери обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін

  

 

Міжрайонний семінар-практикум «Формування предметних і міжпредметних компетентностей  учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках мистецьких дисциплін» за участі Кібалової Тетяни Валеріївни, завідувача лабораторії методики художньо-естетичної освіти МОІППО, Крика Дмитра Вікторовича, методиста лабораторії методики художньо-естетичної освіти МОІППО

 

16 травня 2014 року досвідом роботи ділилися педагоги Сергіївського дошкільного навчального закладу і Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у рамках методичної ради районного методичного кабінету, присвяченій проблемі «Забезпечення наступності між суміжними ланками освіти як умова досягнення високого освітнього рівня та формування  конкурентноспроможного громадянина» 

 

Районний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів із теми «Умови організації трудової діяльності у ДНЗ на сучасному етапі»

 

З метою реалізації вимог та завдань освітньої галузі «Природознавство» в умовах переходу на нову програму з біології у 6 класі, виконання практичного компонента шкільної програми згідно нового Державного стандарту базової і повної загальної і середньої освіти, ознайомлення з досвідом роботи вчителя біології Мартиновської Н.А. та його поширення 21 травня 2014 року на базі Миролюбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів    відбувся районний семінар із проблеми «Реалізація завдань курсу біологія у 6 класі в умовах нового Державного стандарту шляхом удосконалення професійної діяльності вчителів»

На базі Кам’януватської ЗОШ І-ІІ ступенів 29 березня відділом освіти для керівників загальноосвітніх навчальних закладів проведено семінар на тему: «Лідерство в управлінській діяльності керівника школи». Педагогічний колектив разом з директором Чабаненко А. С. привітно і гостинно зустріли учасників семінару, представили школу як сучасний освітянський заклад.

З питання лідерства виступив завідувач сектору Тадеуш В.П., цікаві практичні тренінги з виявлення лідерських якостей провела психолог Братської ЗОШ І ступенів Стеценко А.М. всім учасникам семінару роздано матеріали.

 

Про підсумки

І (районного) туру

ХУІІІ Всеукраїнського конкурсу

«Учитель року -2013»

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 24.10.2012 № 1143 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2013», наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 29.10.2012 №789 «Про проведення ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2013», наказу відділу освіти Братської райдержадміністрації від 13.11.2012 № 353 «Про проведення І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013», з метою виявлення та підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків у Братському районі проведено І тур Конкурсу «Учитель року - 2013» із номінацій «Фізика», «Інформатика», «Музичне мистецтво», у якому взяли участь 5 педагогів. Із них 1 вчитель фізики; 1- інформатики; 3 - музичного мистецтва.

 

На розгляд членів журі подали конкурсні матеріали педагоги гімназії, Іллічівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Михайло - Жуківської, Кривопустоської, Шевченківської ЗОНІ І-ІІ ступенів (директори Коваль Н.М., Варфоломєєва Л.М., Коваленко О.П., Ревенко С.М., Суровцева Л.М.).

Конкурс тривав з 14.11.2012 року по 28.11.2012 року. Організаторами конкурсу є :

- відділ освіти Братської райдержадміністрації за підтримки профспілкової організації освітян району;

- дирекція гімназія та Братської ЗОШ І - ІІІ ступенів;

- спонсорську допомогу надав голова фермерського господарства «Нива» Цимбал Сергій Леонідович.

16.11.2012 року на базі гімназії селища Братське відбулися заходи:

- відкриття конкурсу (гімназія селища Братське);

- настановча нарада з учасниками конкурсу;

 

- співбесіда членів журі з учасниками конкурсу (презентація власного педагогічного досвіду);

 

- проведення майстер-класу «Я роблю це так»;

- написання конкурсантами контрольної роботи (педагогіка, психологія, фах, загальна ерудиція);

- робота членів журі. Підбиття підсумків.

21.11.2012 року на базі Братської ЗОШ І-Ш ступенів, гімназії організовано ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ:

          з музичного мистецтва у 8 класі на базі Братська ЗОШ І-Ш ступенів Угріною Н.І.;

          з музичного мистецтва у 5 класі на базі Братської ЗОШ І - ІІІ ступенів Каленюк А.О.;

          з музичного мистецтва у 5 класі на базі гімназії Таричевою В.А.;

          проведено конкурсантами самоаналіз уроків;

виконано практичну роботу (складання повного конспекту уроку за поданою темою).

23.11.2012 року на базі гімназії селища Братське було організовано ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ :

          з фізики у 8 класі Ревенко О.А.;

          з інформатики в 9 класі Гулій О.Ф.;

          проведено самоаналіз уроку;

          виконано практичну роботу (складання повного конспекту уроку за поданою темою).

Члени журі вивчали подані конкурсантами матеріали, проводили між учасниками конкурсні змагання відповідно до програми, а саме: письмову роботу, майстер-клас « Я роблю це так», співбесіду, практичну роботу.

За рішенням членів журі визначено переможців у кожній номінації та нагородили:

 

Дипломом І ступеня та цінним подарунком :

- Таричеву Валентину Альбертівну,  вчителя  музичного мистецтва Іллічівської ЗОШ І-Ш ступенів;

 

Дипломом II ступеня та цінним подарунком :

- Ревенко Олену Анатоліївну, вчителя фізики Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ступенів;

- Угріну Наталю Іванівну, вчителя музичного мистецтва гімназії селища Братське.

- Каленюк Аллу Олексіївну, вчителя музичного мистецтва Шевченківської ЗОШ І-II ступенів.

 

Дипломом за участь у Конкурсі та цінним подарунком :

- Гулій Олену Федорівну, вчителя інформатики Михайло - Жуківської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

За створення належних організаційно - педагогічних умов для підготовки та проведення І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2013» оголосити подяку:

Коваль Наталі Миколаївні, директору гімназії селища Братське;

Затишняк Олені Василівні, директору Братської ЗОШ І-ІП ступенів.

 

За підтримку творчої праці педагогів, якісну та результативну підготовку учасників для участі в І (районному) турі Конкурсу оголосити подяку:

 

Коваль Н.М., директору гімназії селища Братське

 

Варфоломєєвій Л.М., директору Іллічівської ЗОШ І - ІІІ ступенів

 

Суровцевій Л.М., директору Шевченківської ЗОШ І - П ступенів

 

Ревенку С.М., директору Кривопустоської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

Коваленко О.П., директору Михайло-Жуківської ЗОШ І - ІІ ступенів

 

28.11.2012 на засіданні  колегії відділу освіти  за участю голови  Братської райдержадміністрації Підборської Т.П. та профільного заступника Бунька А.М. підведено підсумки Конкурсу та нагороджено учасників та переможців Конкурсу.

 

Таричева В.А. - переможець районного туру буде представляти Братський район на П(обласному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2013» з номінації «Музичне мистецтво».

 

В навчальних закладах району у 2011- 2012 навчальному році працює 300 педагогічних працівників. В тому числі:
-          практичні психологи – 8
-          педагоги – організатори – 10
-          вихователі ГПД – 1
Вчителів початкових класів – 72 чоловіка. З них мають:
-          вищу освіту (спеціалісти) – 53 (73,6%)
-          базову вищу (бакалаври) – 2 (2,8%)
-          неповну вищу (молодший спеціаліст) – 15 (20,8%)
-          середню загальну – 2 (2,8%)
 Вчителів 5 – 11 класів, що викладають основи наук – 218 чоловік. З них мають:
-          вищу освіту (спеціалісти) – 184 (84,4%)
-          базову вищу (бакалаври) – 7 (3,2%)
-          неповну вищу (молодший спеціаліст) – 21 (9,6%)
-          середню загальну – 6 (2,7%)
В 2011 – 2012 навчальному році в районі функціонує:
ЗНЗ:
Всього – 20
ЗНЗ І-ІІІ ст. – 8
-          в них педагогічних працівників - 154
ЗНЗ І-ІІ ст. – 11
-          в них педагогічних працівників – 120
ЗНЗ І ст. – 1
-           в ній педагогічних працівників – 11
навчальних закладів нового типу (гімназія) – 1
-           в ньому педагогічних працівників – 25
позашкільних навчальних закладів – 2
-          Будинок творчості та юнацтва – 9 педагогічних працівників
-          Братська дитячо-юнацька спортивна школа – 6 тренерів – викладачів
ДНЗ – 18
-           в них педагогічних працівників - 51
З метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників районним методичним кабінетом проводяться тематичні семінари, конференції, школи педагогічної майстерності, школи молодого вчителя, засідання творчих груп.
 

 Педагогічний досвід освітян району

Миролюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мартиновська Надія Адамівна, вчитель біології та екології

Брошура

Презентація Мартиновської Н.А

Урок екології Мартиновської Н.А.

Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

  

Більченко Олена Вікторівна, вчитель історії та етики

Презентація педагогічного досвіду

Брошура