Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Дошкільна освіта

45-річний ювілей Обухівського дошкільного навчального закладу

В Обухівському дитячому садку відбулося подвійне свято: 45-річний ювілей від дня заснування закладу та свято Осені.

Дитячий садок – це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Серце кожного, хто завітав до садочку, відчуло любов і затишок, добро і щирість, які тут панують повсюди. Про працівників дошкільного закладу, які щодня віддають частинку своєї душі та серця маленьким вихованцям, можна сказати такі слова:
Вони до діточок приходять не на службу,

На добру зустріч з нашим майбуттям.

Вони несуть щодня любов і дружбу

І просто віддають своє життя!

      А скільки поколінь вихованців люблячі та турботливі педагоги виплекали й відкрили їм двері у широкий світ – уже й не злічити! Адже дошкільному навчальному закладу виповнилося 45 років!

     День народження – це особливий день, сповнений вітань, подарунків, щирих побажань, очікування дива. Концерт, приурочений даті, колектив підготував з притаманною йому творчою винахідливістю. Вихованці зворушливо і по-дитячому щиро показували все, чого навчилися за декілька років перебування у своїй другій домівці – співали, танцювали, розказували вірші.

45-річну історію закладу відтворили завдяки старим фотографіям, які зберігаються в архіві садочка. Гості мали змогу оглянути естетично оформлену виставку «Руками творяться дива», на якій були представлені спільні вироби дітей та їхніх батьків.

На святі приємно було бачити усміхнені, щасливі обличчя тих, для кого стіни садочка у різний час були рідними, хто відкривав садочок, хто віддавав частинку своєї душі і серця дошкільному закладу та вихованцям. Працівники та вихованці щиро вітали ветеранів праці, а ті не стримували сльози спогадів про минулі роки своєї молодості.   Особливі і теплі слова подяки за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей, ветеранам праці та коллективу висловила директор закладу Кравець Наталія Анатоліївна.

    З найкращими побажаннями та цінними подарунками привітали дошкільний заклад депутат обласної ради Казарін О.О., Новомар’ївський сільський голова Гридін О.В., представник ССПП ім. Куйбишева Степанюк І.В, спонсор дитячого садка Слюсаренко В.В., учитель Новомар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кулик С.В.
     Звичайно ж, не обійшлося без нагород. Працівники закладу були відзначені грамотами Новомар’ївської сільської ради за невтомну працю, терпіння, любов до малюків, щирість почуттів та відданість рідному садочку.

       Тож свято вдалося на славу. Іменинний торт-сюрприз підкреслив, що життя, а саме в Обухівському садочку – прекрасне! Атмосфера свята була наповнена позитивом, що передує вибуху феєрверку яскравих емоцій!

 

Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я»

В Братському дошкільному навчальному закладі відбулося спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Це свято здоров’я було не лише веселим та завзятим, а й сприяло згуртуванню дитячого та батьківського колективу.

 Вражали дитяча та батьківська наполегливість, витримка, спритність та взаємовиручка. Команди батьків та дітей змагалися в конкурсах: «Перешкоди», «Жабка - мандрівниця», «Перенеси воду», «Капітани», «Смуга перешкод», «Перебери крупу», «Гусінь», «Домашнє господарство».

Скандування уболівальників, підбадьорливі вигуки та сміх лунали в спортивному залі. І батьки, і діти отримали незабутні враження та масу позитивних емоцій від активно проведеного дозвілля у родинному колі.

Окрасою свята були танцювальні виступи вихованців садочка.
Адміністрація та колектив садочка висловлюють подяку батькам, які знайшли час разом із дітьми взяти участь у цьому спортивному святі.

 

 

Новокостянтинівському ДНЗ – 45!

16 червня 2017 року у Новокостянтинівському дошкільному навчальному закладі «Ромашка» поєдналося два свята - святкування 45- річного ювілею від дня заснування закладу та випускний ранок. Ювілей дитячого садочка - це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, бешкетних очей, посмішок і сміху, відкриттів і гри!

Концерт, приурочений даті, колектив підготував з притаманною йому творчою винахідливістю. 15 випускників дошкільного закладу разом зі своїми батьками зворушливо і щиро співали, танцювали, розказували вірші.

На святі приємно було бачити усміхнені, щасливі обличчя тих, для кого стіни садочка у різний час були рідними, хто відкривав садочок, хто віддавав частинку своєї душі і серця дитячому садку та вихованцям.

    Привітати дошкільний заклад завітали Новокостянтинівський сільський голова Ординський Л.Б., директор СТОВ ім. Мічуріна Бачин О.В., методист РМК Федончук Н.В., директор Новокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бачина Т.І., які від щирого серця слали свої найкращі побажання та вручили подарунки для дітей садочка.

       Атмосфера свята була наповнена позитивом, що передує вибуху феєрверку яскравих емоцій!

 

Спортивне свято дошкільнят та їх батьків «Тато, мама, я - спортивна сім`я»

З метою формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, організації активного сімейного дозвілля, залучення сімей до рухової активності і занять фізичною культурою, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім’ях шляхом об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей у квітні 2017 року на базі Братського дошкільного навчального закладу було проведено спортивне свято «Тато, мама, я - спортивна сім`я».

В заході взяли участь 10 родин із вихованцями груп «Теремок» і «Сонечко». Вони міряли свої сили у захоплюючих естафетах «Жабка», «Смуга перешкод», Веселий м’яч», «М'яч – стрибунець», «Лопни кульку», «Скрути стрічку», «Влуч у ціль».

Учасників змагань вітали голова селищної ради Є.І. Кравець, методист РМК Н.В. Федончук, член батьківського комітету М.С. Місевра, завідуюча ДНЗ Л.І. Кононова.

Треба відмітити, що змагання проходили в атмосфері спортивного свята, за великої підтримки вболівальників. Перемогла дружба!

 

У 2014 році у Братському районі функціонує 19 дошкільних навчальних закладів, у яких виховується 696 дітей. Дошкільними закладами охоплено 65,4% дітей. Діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.

Відсоток охоплення дітей віком від 3 до 6 років – 98,1, Середня вартість утримання однієї дитини в рік становило 12,5 тис.грн., Середня вартість харчування у 2013 році становить 12,6 грн. у лютому 2014 року 14,5грн

На території району проживає 1087 дітей від 0 до 6 років

Протягом 2013 року було відкрито після реконструкції Костуватський ДНЗ, після капітального ремонту Михайло-Жуківський, що дало змогу збільшити відсоток охоплення дошкільною освітою.

У Ганнівському, Улянівському, Братському, Григорівському та Костуватському ДНЗ встановлено ігрові майданчики.

 Дошкільна освіта Братщини  2012/2013: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

 

 

Дошкільний вік - яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв’язок дитини зі світом людей, природи, предметним світом, відбувається залучення до культури, до загальнолюдських цінностей, закладаються основи здоров’я.   

Дошкілля Братщини - це 19 дошкільних навчальних закладів із загальною наповнюваністю – 685 дітей (233 – в міській місцевості та 452 - в сільській). З цими дітьми працює 54 педагогічних працівника.

За останні роки відбулися позитив зміни в дошкіллі: відкрито два дошкільні навчальні заклади, які були закриті у попередні роки: Соколівський (2011 рік) та Михайло-Жуківський (2012 рік).

Покращена матеріальна база дошкільних навчальних закладів.

Протягом 2012 – 2013 навчального року зусилля педагогічних колективів було направлено на:

- сприяння формування здорового способу життя всіх учасників навчально-виховного процесу, турботу про здоров'я дитини;

забезпечення якісного освітнього процесу;

- реалізацію творчого потенціалу педагогів;

- вирішення питання наступності між дошкільним навчальним закладом та початковою ланкою школи;

- створення оптимального предметно-розвивального середовища у дошкільних навчальних закладах для повноцінної життєдіяльності дітей.

 

Здоров'я дитини

Турбота про фізичне здоров'я дитини, сприяння формуванню здорового способу життя всіх учасників навчально-виховного процесу, створення умов, які запобігають  дії шкідливих чинників на дитячий організм, завжди були й залишаються головними завданнями діяльності дошкільних навчальних закладів району.

Так протягом навчального року в закладах проходили Дні здоров'я, різноманітні спортивні свята та розваги, фестиваль «Гармонія руху». Педагогічні колективи взяли участь у огляді матеріалів за темою «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах».

У цікавих формах у закладах проходили Тижні безпеки.

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України В. Януковича було відкрито два ігрових майданчика у Ганнівському та Улянівському дошкільних навчальних закладах. 

Покращенню якості освітнього процесу у ДНЗ району сприяла участь педагогів у районних виставках «Пасхальні композиції», «Вітаємо матусю», «До нас в гості йде святий Миколай», «День дошкілля», «Педагогічний досвід освітян – 2012».

 

Якість освітнього процесу

Якісна дошкільна освіта – це освіта, результатом якої є оптимальний розвиток особистості кожної дитини, створення сприятливих умов для досягнення нею фізичної, психологічної та соціальної зрілості, одержання можливості для індивідуального зростання, виявлення та розвиток творчих здібностей, актуалізація природного потенціалу малюків. Саме формуванню  у педагогів умінь, навичок якісної організації освітнього процесу присвячені різноманітні методичні заходи.

Так для молодих вихователів було проведено на базі Братського дошкільного навчального закладу 4 засідання: «Організація розвивального середовища в ДНЗ», «Організація пізнавальної діяльності в ДНЗ», «Фізкультурно-оздоровча робота в ДНЗ», «Технологія конструювання».

 

Для вихователів різновікових груп організовано семінари: «Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку» (Іллічівський ДНЗ), «Пізнавально-мовленнєва діяльність дошкільника» (Братський ДНЗ), «Організація пошуково-дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку» (Новокостянтинівський ДНЗ).  

Покращенню якості освітнього процесу у ДНЗ району сприяла участь педагогів у районних виставках «Пасхальні композиції», «Вітаємо матусю», «До нас в гості йде святий Миколай», «День дошкілля», «Педагогічний досвід освітян – 2012».

  

Реалізація творчого потенціалу педагога

Фахівець, який сьогодні працює в системі дошкільної освіти, має опанувати педагогічні технології, що відповідають новим суспільним цілям та рівню розвитку науки про дитину; повинен працювати в умовах ринку, розуміти, що тільки високий професіоналізм, творчість, ініціатива допоможуть йому знайти своє місце та само реалізуватися в професії. Яскравим прикладом самореалізації стала участь 4 педагогів у конкурсі «Вихователь року у 2013 році».  Грабова Алла Василівна, Терещенко Тетяна Миколаївна, Цуркан Людмила Борисівна, Тютюник Оксана Іванівна показали свої знання в педагогіці та психології, у цікавій формі представили свій досвід роботи.

Наступність між дошкільною та початковою освітою

Важливим у вирішенні складного питання наступності між дошкільною та початковою освітою стала участь вихователів у засіданнях шкільних методичних об'єднань вчителів початкових класів, на яких розкрили зміст Базового компонента дошкільної освіти, Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Досвідом роботи з питань наступності дошкільного закладу та школи ділилися завідуючі на засіданні круглого столу «Забезпечення наступності та перспективності у роботі між ДНЗ та ЗНЗ».

З метою вироблення єдиної методики, вимог по забезпеченню наступності у роботі між педагогічними колективами ДНЗ і ЗНЗ проводилася наступна робота, а саме:

·   розроблені спільні заходи по забезпеченню наступності у роботі;

·      нарада педагогів (Братська ЗОШ І ступеня та Братський ДНЗ «Організація спільної роботи на основі скоординованих програм з підвищення рівня адаптації шести річок»);

· спільне засідання педагогічної ради (Новокостянтинівський ДНЗ  та Новокостянтинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів на тему «Впровадження нових програм у роботу ДНЗ та початкової школи»);

·   участь вихователя у засіданні методичного об'єднання вчителів початкових класів (Іллічівська, Миролюбівська ЗОШ);

·           взаємовідвідування занять та уроків.

 

З метою підвищення рівня мотиваційної готовності дітей до школи систематично в дитячих садках використовувалися такі форми роботи, як:

·  читання дітям художніх творів про школу;

·  екскурсії по школі (Кам'януватський, Ганнівський, Сергіївський, Братський ДНЗ);

·  організація сюжетно-рольової гри «Школа»;

·  спілкування дітей старших груп з першокласниками (Шевченківський, Костуватський, Кам'януватський ДНЗ);

·  відвідування шкільних музеїв (Шевченківський, Ганнівський, Сергіївський ДНЗ)

·  постійно діючі спільні  виставки дитячої творчості;

 

·  спільні дитячі концерти, свята, інсценування казок (Новокостянтинівська ЗОШ – вітання з Днем дошкілля, спортивне свято «Веселі козеченята», свято «Дружба єднає всіх»; Братська ЗОШ І ступеня – спортивне свято «Козацькому роду – нема переводу», вітання дошкільнят з днем Святого Миколая, святкові концерти для вихователів та вчителів; Кам'януватська ЗОШ – вітання з днем Святого Миколая; Іллічівська ЗОШ – свята «Запрошуємо в гості», «Бережи свої та шкільні речі»).

 

Створення предметно-розвивального простору

У нормативно-правових документах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України наголошено на необхідності оновлення стратегії й тактики у підходах до створення оптимального предметно-розвивального середовища у дошкільних навчальних закладах для повноцінної життєдіяльності дітей.

 

Вагомі кроки зроблено дошкільними закладами у покращенні навчально-методичного та дидактичного забезпечення  освітнього процесу. Групові кімнати оснащені меблями, іграшками тощо.

  Мережа дошкільних навчальних закладів станом на 01.06.2013 року
Формат: DOCX | Добавлен: 02/07/2013 11:46:23
17Kb Скачать скачать

 Нормативна база ДНЗ

 

Лист МОН 1-9-891 від 19.12.13 Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом

Лист МОН №1-9-803 від 12.11.2013 Про дотримання чинного законодавства України при наданні додаткових освітніх послуг у ДНЗ

Лист МОН №1-9-608 від 05.09.2013 Щодо благодійних внесків

Лист МОН 1-9-839 від 16.11.2012 Щодо прийому дітей до ДНЗ

Лист МОН №1-9-413 від 28.05.2012 Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ у літній період

Лист МОН №1-9-389 від 25.05.2011 Про дотримання порядку прийому дитини до ДНЗ

Лист МОН 1-9-839 від 18.02.2011 Про застосування Типових штатних нормативів ДНЗ

Лист МОН №1-9-552 від 21.07.2011 Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у ДНЗ

Лист МОН №1-9-634 від 19.08.2011 Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку

Лист МОН №1-9-563 від 16.08.2010 Фізичний розвиток дітей в умовах ДНЗ