Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

інформація податкової 2020

 

 УВАГА    РЕЖИМ РОБОТИ

 

        БРАТСКОЇ ДПІ             ВОЗНЕСЕНСЬКОГО   УПРАВЛІННЯ ГУ ДПС У   МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ   НА ПЕРІОД  КАРАНТИНУ  З   ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ:

 

з 10 год.00 хв. до 13 год.00 хв. (з технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10 -15 хв.)

 Братська ДПІ повідомляє, що до 1 липня 2020 року подовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. 

При цьому, суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року. 
Зазначене передбачається Законом України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)». 
Звертаємо увагу, що у разі отримання додаткових роз’яснень з даного питання,
Братська ДПІ оперативно надаватиме відповідну інформацію. Слідкуйте за повідомленнями!

 

 Оголошення.

 

Братська ДПІ   радить громадянам у період карантину обмежити візити до податкової служби та користуватися електронним сервісами ДПС. Це - зручно, швидко та безпечно!    

 БРАТСЬКА ДПІ  інформує·:

Карантинні нововведення. Що треба знати про плату за землю на час карантину?

На який період можна не сплачувати земельний податок?

Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що використовуються в господарській діяльності.

Хто може не сплачувати плату за землю за березень та квітень 2020 року?

Плата за землю можна несплачувати, якщо земля перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних осіб-підприємців або юридичних осіб, які використовують земельні ділянки у господарській діяльності.

Чи поширюється це нововведення на фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності?

Ні. Звільнення не поширюється на фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки воно стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

 Податкові декларації з плати за землю за 2020 рік вже подані. Як платник податку відобразити зміни у обчисленні податкових зобов’язань?

 Для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за березень-квітень 2020 року юридичним особам необхідно подати уточнюючу податкову декларацію.

Теж саме потрібно зробити і приватним підприємцям, у яких право на земельну ділянку оформлено на них як на суб’єктів підприємницької діяльності. Адже, в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності такі фізичні особи прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

 

ти за земельні ділянки державної та комунальної власності такі фізичні особи прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

 

  звільнення від сплати ЄСВ
Формат: JPG | Добавлен: 31/03/2020 09:46:28
34Kb Скачать скачать
  антикриз
Формат: JPG | Добавлен: 31/03/2020 09:50:15
28Kb Скачать скачать

 

Антивирусные законы вступили в силу: что внутри? [ЕН и РРО, ФОПы и ЕСВ, п

 

ФОПы и ЕСВ

Предпринимателей (в т.ч. упрощенцев), самозанятых и членов фермерских хозяйств освободили от уплаты мартовского и апрельского ЕСВ за себя.

В стаж эти месяцы засчитают.

Если вдруг заявите эти суммы в отчете о ЕСВ, то налоговики посчитают, что заплатили добровольно, и вернуть будет проблематично (№ 533-IX, изменения в Закон о ЕСВ).

РРО и единый налог

Пододвинули РРО-революцию (№ 533-IX). Ее первый этап намечался на 19 апреля 2020 г.

Ключевые вехи теперь таковы.

До 1 января 2021 года не применяют РРО (а также ПРРО) ФОПы-единоналожники 2-4 групп, если годовой доход не превысил 1 млн грн.

В исключениях реализация:

- сложных бытовых товаров;

- лекарственных средств и изделий мед. назначения.

Медуслуг там теперь нет (!). Такие услуги в рамках миллиона можно оказывать без РРО и дальше (до конца года).

Уже с 2021 года (а не с 1 октября 2020 года) РРО станет нужен для ФОПов-единоналожников по уже известному всем списку (б/у, рестораны, автозапчасти, текстиль, медуслуги, торговля через интернет и т.д.).

Отпуска

Плохая новость (для работника):

отдельного оплачиваемого отпуска на время карантина не дают.

Хорошая новость (для работодателя):

работник может пойти в неоплачиваемый отпуск в течение всего карантина. Этот отпуск не засчитывается в 15 неоплачиваемых календарных дней некарантинного отпуска. У работника право на 15 дней некарантинного отпуска сохранится (№ 530-IX).

Эти правила работают, скажем, если родитель хочет остаться с младшим школьником дома.

Но если работодатель временно прекращает деятельность предприятия/подразделения, то для работника это принципиально иная ситуация.

В данном случае это не отпуск без сохранения, а простой!

Работник здесь более защищен.

Если деятельность приостановлена во исполнение решения, например, местных советов, то работнику сохраняют среднюю зарплату.

Если деятельность приостановлена инициативно работодателем, то работники должны получать не менее двух третей ставки . Разумеется, работодатель может отправить в неоплачиваемый отпуск работника, но только с согласия самого работника.

Работодатель может отправить работника на дистанционную работу.

Оплата больничных

Пособие по временной нетрудоспособности предоставляется на период пребывания в спецзаведениях охраны здоровья, а также на самоизоляции под меднадсмотром в связи с мероприятиями, связанными с короновирусом.

Как обычно, Фонд выплачивает средства с 6-го дня.

Независимо от стажа, помощь будет в размере 50 % средней зарплаты (№ 533-IX; ст. 24 Закона № 1105).

Остается вопрос – выдадут ли врачи больничный здоровому человеку?

Налог на землю, налог на недвижимость

Освободили от уплаты налога на землю, налога на недвижимость за два месяца (март-апрель 2020). Касается и арендной платы за государственную и коммунальную землю.

Условие освобождения для земли – использование в хоздеятельности. Освобождение по налогу на недвижимость работает по нежилой недвижимости.

Поданную годовую декларацию можно уточнить (№ 533-IX).

Отменены налоговые штрафы

Штрафов не будет за налоговые нарушения, совершенные с 1 марта по 31 мая 2020 (№ 533-IX).

Но есть исключения. Штрафы будут, например, за:

- нарушение начисления, декларирования и уплаты НДС, акциза и рентной платы;

- нарушение правил учета, производства и обращения топлива или спирта этилового на акцизных складах.

Считаю, что за нарушения в регистрации налоговых накладных штрафов быть не должно (это не начисление, не декларирование и не уплата НДС).

Пеня в указанный период не начисляется.

Если пеня уже начислена, то лучше не платить. Тогда спишут.

Отменены штрафы за неуплату ЕСВ и неподачу отчетности, совершенные в периоды с 1 по 31 марта и с 1 апреля по 30 апреля 2020 года.

Мораторий на проверки

Касается документальных и фактических проверок (№ 533-IX).

Мораторий работает с 18 марта по 31 мая 2020.

Но не касается проверок заявленного возмещения НДС.

Начатые проверки приостанавливаются.

Не начатые, но запланированые – переносятся.  Обновить график проверок должны до 30 марта.

Сроки давности на период моратория приостанавливаются.

Установлен также мораторий на проверки по ЕСВ (в тексте проекта с 18 марта по 18 мая).

Остальные плановые контрольные мероприятия на период карантина запрещены (№ 530-IX).

Годовая декларация о доходах

Физлицам продлили срок подачи «гражданской» декларации до 1 июля 2020 (старый срок - до 1 мая).

Оплатить по такой декларации нужно до 1 октября 2020 (старый срок - 1 августа).

Антикоррупционную декларацию за 2019 год нужно подать не до 1 апреля, а до 1 июня (№ 533-IX).

 

 

 17 марта также был принят закон "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законы Украины относительно поддержки налогоплательщиков на период осуществления мер, направленных на предотвращение возникновения и распространения коронавирусной болезни (COVID-19)" (законопроект №3220), который также предполагает целый ряд временных послаблений для бизнеса:

·         За нарушение налогового законодательства в период с 1 марта по 31 мая 2020 года штрафные санкции не применяются (за исключением нарушений по договорам долгосрочного страхования жизни или негосударственного пенсионного страхования, нарушений отчуждения имущества, находящегося в налоговом залоге, нарушений правил учета, производства и оборота спирта и топлива, нарушений начисления, декларирования и уплаты НДС, акцизов, ренты). За период с 1 марта по 31 мая 2020 года налогоплательщикамне начисляется пеня, а та, что начислена, подлежит списанию.

·         С 18 марта по 31 мая вводится мораторий на все проверки(документальные и фактические) – кроме документальных проверок в случае подачи заявлений на возврат НДС. Также прекращаются проверки, которые были начаты до 18 марта, но не успели завершиться, и приостанавливается отсчет сроков давности относительно подачи деклараций, налоговых расчетов и др., предусмотренных ст. 102 Налогового кодекса.

·         Для всех налогоплательщиков, обязанных подавать налоговые декларации, срок подачи деклараций в этом году отодвигается до 1 июля.

·         Физлица, которые должны были самостоятельно уплатить сумму налогового обязательства до 1 августа, смогут это сделать до 1 октября 2020 года без всяких штрафных санкций.

·         С 1 марта по 30 апреля 2020 года не начисляется и не должна быть уплачена плата за землю (земельный налог и арендная плата за земельные участки государственной и коммунальной собственности). Эти изменения могут быть отражены в ранее поданных налоговых декларациях.

·         С 1 марта по 30 апреля физические и юридические лицаосвобождаются от начисления и уплаты налога на недвижимость. Это также можно отобразить в уточняющей налоговой декларации.

·         Освобождаются от начисления и уплаты единого взноса с 1 марта до 30 апреля физические лица-предприниматели (в т. ч. "упрощенцы"), самозанятые лица (ученые, литераторы, артисты, медики, юристы и др.), фермеры. При этом будет считаться, что они за эти месяцы уплатили минимальный единый налог.

·         Не применяются штрафные санкции с 1 марта по 30 апреля за такие нарушения, как несвоевременная или неполная уплата единого налога, несвоевременная подача отчетности в налоговую.

·         С 18 марта по 18 мая 2020 года не проводятся проверкиотносительно ЕСВ и не начисляется пеня.

·         Обязательное введение РРО (регистраторов расчетных операций), в том числе программных РРО, запланированное с 1 октября 2020 года, откладывается до 1 января 2021 года. А для предпринимателей 2-4 групп с годовым доходом менее 1 млн грн – до 1 апреля 2021 года.

 

 Податківці нагадують: коли і для яких категорій застосування РРО буде обов’язком

 

До 1 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП «єдинниками» другої — четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн, крім тих, які здійснюють:

. реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
.реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим для ФОП «єдинників» другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

.реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет; 
.реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; 
.роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
.діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст. 9 Закону про РРО; 
.діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
.діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення; реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках); 
.реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

.Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої — четвертої груп.

 

 

  БРАТСЬКА  ДПІ

 

 Діють зменшені штрафи для роботодавців

 

2 лютого 2020 року набув чинності Закон № 378-IX, який вносить зміни до ст. 265 КЗпП та зменшує трудові штрафи в декілька разів.

Тепер за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ — штраф 10 розмірів мінзарплати (47 230 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 30 мінзарплат). До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3 груп — попередження. За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення — 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (4723 х 30 = 141 тис. 690 грн).

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — штраф 2 розміри мінзарплати (9446 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 10 мінзарплат).

Недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам — штраф 4 розміри мінзарплати (18 892 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення. До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3 груп — попередження. Раніше штрафували на 10 розмірів мінзарплати за кожного працівника.

Недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформленных працівників — штраф 16 розмірів мінзарплати (75 568 грн) замість діючих раніше 100 мінзарплат.

Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2–7 ч. 2 ст. 265 КЗпП — штраф 1 розмір мінзарплати за кожне таке порушення (4723 грн). За повторне впродовж року з дня виявлення порушення — 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн).

У разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.

У разі виконання припису Держпраці і усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати зарплати, недотримання гарантій оплати праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.

За недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЕСВ, штрафних санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.