Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Інформація податкової

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ!!!  ОГОЛОШЕННЯ!

До уваги сільгосптоваровиробників
Ліцензування місць зберігання пального для власного використання є обов'язковим!

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляє, що для сільгоспвиробників, які закуповують пальне та зберігають його на своїх територіях з метою подальшого використання у господарській діяльності, спрощено процедуру ліцензування місць зберігання пального.

Так, статтю 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (далі – Закон № 481) доповнено новою частиною, згідно з якою аграрії можуть отримати ліцензію за спрощеною процедурою. Для цього необхідно одночасно виконати такі умови:
- пальне використовується виключно для потреб власного споживання;
- пальне не реалізується іншим особам.
За дотримання цих умов суб'єкт господарювання подає тільки два документи: заяву та документ про оплату за ліцензію 780 грн. Копії інших документів не подаються. Звертаємо увагу, що у заяві також вказуються:
- мета використання пального (для потреб власного споживання чи перероблення);
- загальна місткість резервуарів/ємностей, які використовуються для зберігання пального;
- місцезнаходження таких місць зберігання пального (резервуарів/ємностей).
Крім зменшення пакету документів, до 31 березня 2020 року перенесено застосування штрафних санкцій у розмірі 500 тис. грн. за провадження діяльності зі зберігання пального без ліцензії (зміни до статті 18 Закону № 481).

Таким чином, ліцензію отримувати все одно потрібно. Її не скасували, просто зменшили пакет документів, необхідний для отримання ліцензії. Тож діяльність зі зберігання пального протягом будь якого часу підлягає ліцензуванню у порядку, визначеному Законом № 481. Ліцензії повинні мати всі суб'єкти господарювання будь-якої власності, які зберігають пальне. Тому навіть сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи та використовують пальне виключно для власних потреб, зобов'язані отримати ліцензію.

Щодо оформлення ліцензій на право зберігання пального звертатися до Головного управління ДФС у Миколаївській області (тел. 0512-37- 27- 09; 0512- 37- 27- 11).

 

 

 

 

ДО УВАГИ

ВСІХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ!

 

 

     ДЕРЖАВНОЮ  КАЗНАЧЕЙСКОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ   У ЗВЯЗКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ  ПЛАНУ РАХУНКІВ  БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ  ЗАТВЕРДЖЕНІ НАКАЗОМ МІНІСТЕРСТВОМ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ВІД 31.12.2013 №1203.

 

      ПОЧИНАЮЧИ З  01.01.2020  РОКУ ЗМІНЮЮТЬСЯ  РЕКВІЗИТИ РАХУНКІВ   ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ БЮДЖЕТУ.

 

     ЗА ДОВІДКАМИ ЗВЕРТАТИСЬ ДО БРАТСЬКОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ ВОЗНЕСЕНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ГУ ДПС У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА АДРЕСОЮ: СМТ БРАТСЬКЕ ВУЛИЦЯ МИРУ,117.

 

 

ДПІ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ЗМІНИ СТАВОК ПОДАТКІВ

 

Братська ДПІ Вознесенського управління ГУ ДПС у Миколаївської області повідомляє фізичних осіб - підприємців Братського району  про зміни ставок єдиного податку для спрощенців першої та другої групи.

Ставки єдиного податку  затверджуються рішеннями місцевих рад залежно від видів діяльності (ст. 293 ПКУ). Відповідно до рішення Братської селищної ради за № 7 від 27.03.2019року  з 01.01.2020 року вони становлять:

для першої групи - 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня звітного року (10% х 2102,00 грн.),

для другої групи – 20% МЗП, установленої на 1 січня звітного року (20% х 4723,00 грн).

Отже, максимальні ставки єдиного податку з 01.01.2020 року становлять:

– для першої групи – 210,20 грн;

– для другої групи – 944,60 грн.

Ставки податку для третьої групи не змінилися (5%). На них не впливають ні розміри МЗП та ПМ, ні рішення місцевих рад.

 

З 1 листопада 2019 року повернення переплат — за новим механізмом: як оформити заяву?

 

 

З 01.11.2019 р. вступили в дію положення Наказу Мінфіну України від 11.02.2019 р. № 60 щодо нового механізму повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

З метою забезпечення  зручності обробки заяв платників під час оформлення операцій з повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок Братська ДПІ  рекомендує платникам податків подавати заяви в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем, зокрема через Електронний кабінет платника податків.

Заява повинна містити:  

·         податковий номер або серія  (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

·         найменування або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичної особи);

·         назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

·         суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

·         дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства);

·         напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

- на поточний рахунок платника податку в установі банку;

- на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету; - у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

До заяви платник може подати копію платіжного документа, на якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

Оголошення!

 

Бажаєш стати професіоналом-обирай навчання в Університеті державної фіксальної служби України.

 

Отримати інформацію щодо вступу можна на офіціальному сайті або за телефонами приймальної комісії (+ 3804597)60-3-53, (+3804597) 56-5-95 ,а також в управлінні по роботі з персоналом ГУ ДФС у Миколаївській області за тел. (0512)50-19-08

 

 

УВАГА , УВАГА !

ВСІМ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ !!!

 

ПОЧИНАЮЧИ З

 1 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ

ЗМІНЮЮТЬСЯ РЕКВІЗИТИ БЮДЖЕТНИХ РАХУНКІВ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ І  ЗБОРІВ .

 

ЗВЕРТАТИСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

 

 с м т . БРАТСЬКЕ , вулиця МИРУ,117

 БРАТСЬКА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ВОЗНЕСЕНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ

ГУ ДПС У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

ТЕЛЕФОН (05131)  9-19-92 , 9-18-46

Ліцензія на зберігання пального.

 

Законом України від 23.11.2018 № 2628 внесено зміни до Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відповідно до якого з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

КОМУ ПОТРІБНА ЛІЦЕНЗІЯ?
ОБ'ЄМИ ЗБЕРІГАННЯ

В Законі не визначено граничний об'єм пального, тобто тримання каністри на 5-10 літрів вже вважається зберіганням і потребує отримання ліцензії. Якщо ж зберігаються великі об'єми пального, тоді додатково потрібно реєструвати акцизний склад

 

ЧАС ЗБЕРІГАННЯ
Так само в Законі не має обмежень по строку, з якого починається "зберігання", тобто тримання пального в каністрі протягом, наприклад, декількох годин уже є зберіганням.

 

ЗБЕРІГАННЯ ПАЛЬНОГО В БАЦІ АВТО ЧИ СПЕЦТЕХНІКИ
Новий Закон не робить виключення для зберігання пального безпосередньо в баці автомобіля або спецтехніки, більш того в своїх роз'ясненнях це підтверджує і ДФС. 

УМОВИ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ

 

ДОКУМЕНТИ НА ЗЕМЛЮ

Це може бути свідоцтво/витяг про право власності або договір оренди/суборенди земельної ділянки та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 

 

ДОЗВОЛИ ДЕРЖПРАЦІ
А саме дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які видаються Державною службою з питань праці.

 

ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУТАЦІЮ

Для нерухомого майна - це акти вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації (ДАБІ), сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів і т.д. Для рухомого майна (каністри, цистерни) проводиться процедура прийняття їх на баланс підприємства та інвентаризація.

 

УВАГА!
 За зберігання палива без ліцензії передбачено штраф у розмірі 250 тис грн.
ШТРАФИ ВІДТЕРМІНОВАНО ДО ГРУДНЯ 2019

06 червня 2019 року Верховна Рада України прийняла закон (законопроект №10359), яким до 31 грудня 2019 року відтерміновано застосування  штрафу у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії. Так, у  ВАС є час , щоб підготувати документи та отримати ліцензію на право зберігання пального та уникнути застосування  значних штрафів.

 

Братська ДПІ

  

Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДФС необхідно:

1. Отримати електронний цифровий підпис, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»;

2. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;

3. Отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (розділ «Заяви, Запити для отримання інформації» форма запиту F 1301802);

 

4. Після отримання відповіді від ДФС, про що можливо дізнатися скориставшись розділом «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення  на основі даних ДФС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

 

Ознайомитися з покроковою відео-інструкцією по автоматичному заповненню декларації можна на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua).

Основні випадки подання податкової декларації                                                      про майновий стан і доходи у 2019 році

Обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів: 

- від провадження господарської діяльності, отриманих фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (ст. 177 Кодексу);

- від провадження незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу);

- іноземні доходи (п.п. 170.11.1 Кодексу);

- у вигляді інвестиційного прибутку (п. 170.2 Кодексу);

- від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених Кодексом (п.п. 168.2.1 Кодексу);

- у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (п.п. 168.1.3 Кодексу);

- від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (п.п. 164.2.5, п.п. 170.1.5);

- у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що підлягають оподаткуванню (п. 174.3 Кодексу);

- у вигляді частини доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.ст. 172 - 173 Кодексу (п.п. 164.2.4 Кодексу);

- від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам (п.п. 165.1.24 Кодексу);

- від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (п.п. 165.1.24);

- суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи                          (п.п. 164.2.2 Кодексу).

 

 

- у вигляді суми заборгованості за укладеним платником податків цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II цього Кодексу (п.п. 164.2.7);

- у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, у порядку встановленому п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу (п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);

- у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу (п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);

- у вигляді благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, та яка надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Кодексу);

- з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу);

- при відчужені нерухомого майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно (п. 172.5 ст. 172 Кодексу)

 

 

 

 

 

 

 

 

Куди подається податкова декларація                                                                                  про майновий стан і доходи (далі – декларація)

Фізична особа — платник податку подає Декларацію за звітний податковий період у встановлені Кодексом строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою (п. 3 р. I Інструкції № 859), тобто за місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку в контролюючому органі.

 

У разі якщо платник податку, відповідно до норм чинного законодавства, зобов’язаний (має право) надати річну декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), то ця форма звітності все одно подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Окрім того, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою, то вона все одно повинна подавати декларацію до податкового органу за попередньою податковою адресою.

 

 Результати кампанії декларування

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є|з'являється| податок на доходи фізичних осіб, частиною|часткою| яких є|з'являються| надходження|вступу| від кампанії декларування доходів громадянами.

Поряд з цим, найбільшу питому вагу від загальної кількості наданих декларацій (  90,9% ) складають категорія громадян, які  самостійно обробляли земельні ділянки (паї).

За даними проведеної звірки Братською ДПІ Вознесенського управління ГУ ДФС у Миколаївській області з сільськими радами задекларувати доходи від самостійної обробки в 2018 році земельних ділянок (паїв) мали 2180 громадян, проте самостійно задекларували отриманий дохід 2050 громадян, або 94 відс. осіб, що самостійно обробляли земельні ділянки (паї). Задекларовано доходу 49524,0т.грн. Відтак, до бюджету передбачено надійде 4938,5 т.грн. податку на доходи фізичних осіб (+863,3 т.грн до рівня минулого року), з яких вже сплачено  2938,9 т.грн. Сума військового збору до сплати складає  669,7 т.грн. (+ 244,1 т.грн до рівня минулого року), з яких бюджет наразі отримав 147,9т.грн. Платники можуть оформити податкову знижку упродовж всього року – до 31 грудня 2019 року. А суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій декларації, необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року. Дякуємо громадянам, що не ігнорували конституційний обов’язок щодо подачі податкової декларації про майновий стан і доходи.  Це вагомий внесок в розвиток нашого району.

 

Особливості нарахування та сплати земельного податку для фізичних осіб

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. 
Порядок обчислення плати за землю визначено ст.286 Податкового кодексу України. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. 
Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної фіскальної служби (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення про суми сплати земельного податку. 
Відповідно до пп.287.5 ст.287 Податкового кодексу України фізичним особам необхідно сплатити земельний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року, земельний податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, у якому у нового власника виникло право власності. 

 

Форма № 20-опп

Коли подавати форму № 20-ОПП

Повідомлення за формою № 20-ОПП потрібно подати до ДФС за основним місцем обліку платника податків протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

Зверніть увагу! Стартує 10-денний строк з дати отримання платником права на об’єкт оподаткування (або його зміну). Цю дату визначають відповідно до правовстановлюючих документів або документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.

На замітку! Госпсуб’єкт – власник нерухомого майна у разі надання в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів приміщеня), які розташовані за одним місцезнаходженням, у повідомленні за формою № 20-ОПП відображає їх у вигляді одного об’єкта оподаткування. Якщо однотипні об’єкти оподаткування розташовані за різним місцезнаходженням, то їх необхідно показувати як окремі об’єкти оподаткування.

Крім того, в зв’язку за змінами, що були внесені до самої форми № 20-ОПП, на підставі наказу Мінфіну від 06.10.2017 р. № 839, повторно її подавати до ДФС не потрібно(роз’яснення з розділу 119.11 “ЗІР”).

Як заповнити форму 20-ОПП

Головне правило таке: під час першого подання форми 20-ОПП зазначають всі об’єкти оподаткування, а от у разі наступного її подання треба вказати лише новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування, щодо якого відбувається хоча б одна із зазначених вище змін.

 

З 2 травня 2019 року вступають у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.

Звертаємо увагу, що до 26.04.2019 діють старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

До уваги платників податків!

 

 

Інформуємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.                                                                                   

 

Братська ДПІ

 

 

Декларуй доходи!

 

Триває компанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2018 році, подається до 2 травня 2019 року включно (в зв’язку з тим, що 1 травня  святковий). Декларація подається громадянами до контролюючого органу за місцем реєстрації.

 Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня  2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями).

Шановні громадяни!

 Закликаємо  вас  сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.

 

Братська ДПІ

 

 

 

Порядок отримання податкової знижки на навчання

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що Податковим кодексом України (далі - ПКУ) передбачена компенсація частини витрат, понесених платником податку за навчання у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах.

Так, фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на навчання у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї
I ступеня споріднення.

До 1 січня 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. – 1930 грн. (1378 грн.*1,4). Тобто, це максимальна сума компенсації за один навчальний місяць. За навчальний рік сума не могла перевищувати 19300 грн.
(1930 грн. *10 навчальних місяців).

З 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів та навчального періоду, за який здійснено таку сплату та враховуються фактично понесені платником податку витрати. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

Також, за результатами 2017 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї
I ступеня споріднення, незалежно від того чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.

Для отримання права на податкову знижку громадянину України необхідно до 31 грудня 2018 року подати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2017 році.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у ст.166 ПКУ.

Головне управління ДФС у Миколаївській області

 

Податкова знижка для внутрішньо переміщених осіб

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що громадяни, які вимушені були покинути окуповані території в Україні, мають право скористатися податковою знижкою  у разі оренди житла.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати, у результаті чого з бюджету повертається  частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Перелік витрат, які включаються до податкової знижки, визначено ст.166 Податкового кодексу України (даліПКУ).

З 4 жовтня 2018 року набув  чинності  Закон України від 6 вересня
2018 року №2530 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України».
Зазначеним Законом внесено зміни до ПКУ щодо переліку витрат, які включаються до податкової знижки. А саме,  п.166.3 ст.166 ПКУ доповнено пп.166.3.9 такого змісту: «суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку  на доходи фізичних осіб (далі – платник податку), який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку  має право скористатися зазначеною у цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він або члени його сім’ї І та
ІІ
ступенів споріднення:

ДФС запроваджено новий сервіс з автоматичного заповнення декларації.

З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року.

З метою підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання податкової декларації ДФС запроваджено новий сервіс в Електронному кабінеті платника. Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого  чи рухомого майна.

Скористатися зазначеним сервісом можуть фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльністю.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді з використанням сервісу автоматичного часткового заповнення, слід завчасно подбати про отримання особистого електронного цифрового підпису, який можна отримати  у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету. Більшість АЦСК надає таку послугу безкоштовно.

Слід зауважити, що інформація з Державного реєстру фізичних осіб, на підставі якої автоматично заповнюється декларація, може бути не повною, оскільки у Державному реєстрі не відображаються дані щодо доходів, отриманих від фізичних осіб та іноземні доходи. Тому при заповненні декларації будь-яке значення можна відкоригувати в ручному режимі.

Заповнення декларації в Електронному кабінеті надасть можливість:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

- у разі необхідності надати копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку.

Заощаджуйте свій час та зменшуйте витрати на подання звітності.

 

 

 

Розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що 
з 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. 
Під час кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, податкову декларацію про майновий стан та доходи мають право подати окремі фізичні особи з метою отримання податкової знижки. 
Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків, якщо протягом 2018 року вони отримували: 
- доходи не від податкових агентів,- тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність; 
- доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; 
- іноземні доходи; 
- спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; 
- в інших випадках, передбачених законодавством. 
Граничні строки подання декларації: 
- для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним; 
- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу або року;
- для громадян з метою використання права на податкову знижку – 
до 31 грудня 2019 року (включно). 
Заповнити і подати податкову декларацію про майновий стан і доходи можна у податковій інспекції за місцем реєстрації. У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 

Шановні жителі  Братщини!

Шановні платники податків!

 

Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших ваших мрій.
Нехай збудеться все задумане, а 20
19 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити. Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному любові та віри в себе і в процвітання нашої країни. Подаруємо найдорожче, найцінніше – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу наших близьких.
Бажа
ємо всім вам, аби новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.
Успіхів вам, щастя і благополуччя!
З Новим роком та Різдвом Христовим!

                

             З вдячністю та повагою колектив Братської ДПІ

 

 

 

До уваги платників податків!

 
  Подпись: Триває передплатна кампанія щотижневого журналу

«ВІСНИК. ОФІЦІЙНО ПРО ПОДАТКИ» на 2019 рік.

Журнал спеціалізується на роз’ясненнях про оподаткування та бухгалтерський лік. Видання першим друкує інформацію з перших вуст про практику
застосування і тлумачення норм Податкового та Митного кодексів від найкращих фахівців-методологів ДФС України та інших відомств. У кожному
HOMЕРІ-
офіційна інформація про оподаткування, бухгалтерський облік, оплату праци  пенсійне забезпечення, трудові відносини, тощо.

Місячна передплата журналу «Вісник. Офіційно про податки» в 2019 складає 300 грн., вартість передплати на 12 месяців 3600 грн (без ПДВ).

Реквізити для оформлення передплати на журнал:

р/р 26003056233865 у ПАТ КБ «Приватбанк»

МФО 380269, код ЄДРПОУ 38390672

Філія Державного підприємства «Сервісно-видавничий центр» у Миколаївській області
54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, к.127

Має статус платника податку на прибуток на загальних підставах.

Тел. (0512) 37-03-16, 50-18-57, e-mail: svc_13@ukr.net, www. visnyk.ua

Примітка: у платіжному дорученні в графі «Призначення платежу» необхідно зазначити:
«Передплата на журнал «Вісник» номерконтактного телефону та адресу доставки

 

ДО УВАГИ !

Шановні платники податків!

--Зверніть увагу на термін дії  Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з  податковою звітністю. Якщо термін дії  сплинув, скористатись ЕЦП неможливо, тому необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП.

-- ліквідуйте  заборгованість по податкам та зборам, включаючи ЄСВ.

                                                                           Братська ДПІ

 

 

 ДО   УВАГИ  !

МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА,
ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ,
РОЗМІРИ ПОДАТКІВ ТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ -2019р.

Мінімальна  заробітна плата

4 173 грн.

прожитковий мінімум

1 921 грн.

ставка єдиного податку для 1 групи
(до 10% прожиткового мінімуму)

192,10 три.

ставка єдиного податку для II групи
(до 20% мінімальної  з/п)

834,60 три.

єдиний внесок

918,06 три.

(мінімальний страховий платіж)

 

податок на нерухомість

62,59 три.

(не перевищує 1,5% розміру
мінімальної з/п за 1 кв.м)

 

туристичний збір

 

до 0,5 %мінім. з/п для внутрішнього туризму
до 5 % мінім, з/п для в’їзною туризму

20,86 три.
208,65 три.

сума з/п нарахованої  платнику. що дає право на
податкову соціальну пільгу (1921 ірн.*1.4)

2 690 три.

загальна ПСП (50%А 1921 ірн.)н.п. 161.1.1  ПКУ

960,50 три.

підвищена ПСП (150%*(50%*1921 три.) п.п. 161.1.3 ПКУ

1 440,75 три.

максимальна ПСП <200%*<50%*1921 грн.) п.п. 161.1.4 ПКУ

1 921,00 три.

штраф за неоформленого працівника (ЗО мінім, з/п)

125 190,00 три.

Кампанія Декларування-2019

 З початку поточного року, як завжди, стартувала кампанія декларування доходів громадянами-фізичними особами, які протягом попереднього, тобто 2018 року, отримували доходи, які не були оподатковані.


Братська ДПІ  закликає громадян активізуватися, адже до настання граничного терміну подання декларації залишилось небагато часу (кампанія декларування триває до 2-го травня ) та не ігнорувати конституційний обов’язок щодо подачі податкової декларації про майновий стан і доходи. Це й буде вияв справжнього патріотизму, який, як відомо, передбачає сплату податків. Погодьтесь, це вагомий внесок в розвиток нашого  району.

  Братська ДПІ

  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ