Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Братське бюро правової допомоги

Що треба знати, щоб не втратити право голосу в день виборів?

 

Перед початком голосування необхідно перевірити, чи включені ви у список виборців.

Це можна зробити двома простими способами:

1. Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації. У Братському районі це Відділ ведення ДРВ апарату Братської РДА,             адреса: вул. Миру, 131, смт Братське, Братський р-н, Миколаївська обл., 55401; телефони: (05131) 9-14-70, 9-13-33, 9-18-23; режим роботи: 08:00-17:00, перерва: 12:00-13:00.

2. За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця», за електронною адресою: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN

Обидва способи є простими і допоможуть заздалегідь потурбуватись про свій голос.

Якщо в день плебісциту ви не зможете перебувати за офіційним місцем проживання, до органу ведення Державного реєстру виборців необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

При поданні заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток. Така заява подається винятково особисто, і не може бути передоручено чи направлено листом.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій та інше.

Виборці, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

 

Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами,  може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заяву  про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.

У разі призначення повторного голосування,  виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Виборець, який за станом здоров'я не може прибути в день голосування на виборчу дільницю може до 12 години 30 жовтня 2019 року письмово повідомити до Державного реєстру виборців про бажання голосувати за межами приміщення для голосування, і в день виборів до нього завітає виборча дільниця.

В уточненому виборчому списку в день голосування виправлення неточностей та технічних описок здійснюється головою, заступником голови та секретарем ДВК у тому випадку, коли є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

В той же час, варто пам'ятати, що у день голосування зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

З метою забезпечення своєчасного звернення суду, по всій Україні в день виборів функціонуватимуть центри правової допомоги і бюро правової допомоги.

 

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102;

тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313;

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

 

 

 

 

 

 

 

  Позовна заява згідно ЦПК України
Формат: DOCX | Добавлен: 04/02/2019 10:31:28
60Kb Скачать скачать

Adobe Systems

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

 

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року ухвалив Постанову №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі». Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація житлової субсидії та пільги на комунальні послуги — це отримання субсидіантом (пільговиком) «живих грошей» на спеціальний окремий банківський рахунок. Обов’язковою умовою монетизацій є відкриття рахунку в державній фінансовій установі, а саме АТ «Ощадбанк». Таким чином надання пільг і субсидій на ЖКП відбувається у грошовій формі, за принципом «заощадив — значить заробив». Державна програма монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг запроваджується в три етапи, починаючи з 1 січня 2019 року.

Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 

Процедура монетизації:

Постановою КМУ  про монетизацію субсидій та пільг на ЖКП передбачено наступний порядок отримання виплат:

ü     одержувач подає заяву в управління соціального захисту населення і дає дозвіл на обробку банком своїх персональних даних

ü     відбувається електронний обмін інформацією між органом соцзахисту, фінустановою установою і підприємством, яке надає ком. послуги

ü     на отримувача субсидії (пільги) відкривається спец. рахунок у банку, куди будуть надходити гроші в рамках монетизації

ü     коли кошти будуть зараховані на банківський рахунок — здійснюється списання грошей, необхідних для надання субсидії

Споживач комунальних послуг, який використав менше соціальної норми споживання, встановленої субсидією чи пільгою, отримує зекономлені кошти на власний рахунок.

Важливо! Повернення грошей за монетизацією відбувається лише за умови повної відсутності заборгованості за сплату житлово-комунальних послуг. Крім того, отримати «на руки» невикористані гроші можливо лише після подачі споживачем заяви про отримання «живих коштів» по програмі монетизації субсидій і пільг.

 

 

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102; тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313;

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

  Протидія торгівлі людьми, буклет
Формат: DOCX | Добавлен: 26/12/2018 14:06:21
58Kb Скачать скачать

Протидія торгівлі людьми

 

 

                                          Права і свободи громадян в умовах воєнного стану

Воєнний стан

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Введення воєнного стану: заборони та обмеження

Військовим командуванням, якому згідно з Законом України «Про правовий режим воєнного стану» надається право разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, є:

Генеральний штаб Збройних Сил України, Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, командування видів Збройних Сил України, командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, управління оперативних командувань, командування з’єднань та військових частин Збройних Сил України; органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, Закон України «Про правовий режим воєнного стану» та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Перелік прав і свобод людини і громадянина, який протягом дії воєнного стану буде обмежено.

В указі президента міститися вичерпний перелік прав і свобод людини і громадянина, який протягом дії воєнного стану буде обмежено, йдеться про такі статті Основного закону:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Стаття 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Воєнний стан введений не на всій території України, а у: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Які можуть бути обмеження.

Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян. Закон передбачає цілий список прав, обмежувати які забороняється.

Йдеться, зокрема, про заборону тортур і принизливого поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких.

Крім того, на час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів.

Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

Комендантська година.

Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

Вводиться особливий режим в’їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування як громадян України, так і іноземців.

Призовникам та військовозобов’язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування. Введення воєнного стану не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги.

До резерву першої черги потрапляють військові, яких призвали до Збройних сил з першої по шосту черги мобілізації і брали участь в АТО, а також ті, хто пройшов строкову службу з 2014 року. Такі військові мають спеціальну відмітку у воєнному білеті.Всі ті, хто проходив строкову службу до 2014 року або службу за контрактом входять до оперативного резерву другої черги. Про їхню мобілізацію не йдеться.

Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі. Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

Як працюватиме Верховна Рада України.

Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі. Поки триває термін дії цього стану, розпустити парламент не можна. Не можуть бути припинені повноваження омбудсмана, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур.

Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України і Криму, проводити вибори президента та парламенту України, а також органів місцевого самоврядування. Так само забороняється проводити всеукраїнський і місцевий референдуми.

Суспільні роботи

На території, на якій введено воєнний стан, військове командування разом з іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків.При цьому тривалість виконання таких робіт та їхня оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства. Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси та майно підприємств та організацій усіх форм, а також окремих громадян.

Процедура скасування воєнного стану.

Воєнний стан скасовується указом президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

З такою пропозицією до президента може звернутися або Рада національної безпеки або парламент. Указ про скасування воєнного стану негайно оголошується через засоби масової інформації.

Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102; тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313; E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

                     

 

  ПРАВА ЛЮДИНИ З НАГОДИ ПРОГОЛОШЕННЯ

Загальної декларації прав людини

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Уперше цей день відзначили у 1950 році. Тоді Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 423 (V), якою закликала всі небайдужі організації започаткувати нове свято. Відтоді цей день відзначається для привернення уваги світової спільноти до Загальної декларації прав людини.

Права людини

Права людини природні, вони належать кожній людині від народження тільки тому, що вона – людина. Джерело прав людини – у нашій сутності. Незважаючи на досить велику кількість відомих особистостей, причетних до формулювання та обґрунтування прав людини, очевидно, що права людини не є продуктом чиєїсь волі або творчості. Вони ніким не даруються, їх не можна відібрати, заслужити або купити, вони виникають з людського способу життя.

Права людини не можна сприймати як абстракцію, вони цілком реальні. І більш практичні, ніж теоретичні.  Ми не можемо їх торкнутися, але ми можемо ними користуватися.

Права людини невід’ємні. Це означає, що їх не можна втратити, оскільки вони мають відношення до самого факту людського співіснування. Однак, за певних обставин дії деяких з них можуть бути припинені або обмежені. Наприклад, призупиняється низка прав людини, винної у скоєнні злочину. Або ж, у разі введення комендантської години під час громадських заворушень, обмежується свобода пересування громадян.

Права людини взаємозалежні, але не взаємозамінні. Це означає, що права людини пов’язані між собою. Часто, здійснення одного права залежить від існування багатьох інших прав, і немає жодного права, яке було б важливішим за інші. Натомість, жодне право не може замінити собою інше.

Права людини є загальними, тобто вони однаково застосовуються до людей у всьому світі, причому без часових обмежень. Кожен має право користуватися правами незалежно від раси, кольору шкіри, віросповідання, майнового стану, політичних чи інших переконань. Права і свободи є оболонкою, щитом, що захищає гідність кожної людини від посягань з боку влади та її представників.

10 прав і свобод людини, зокрема:


• право на життя;

• право на гідне ставлення;

• право на рівне ставлення;

• право на свободу і особисту недоторканність;

• право на особисте життя;

• право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань;

• право на власність;

• право на свободу світогляду та віросповідання;

• право на освіту;

• право знати свої права. 

Свобода людини – це відсутність будь-яких обмежень, тиснень у чому-небудь, прямо не пов’язаних із суспільними нормами і правами. За Гегелем «свобода – це усвідомлена необхідність».  Свободи людина може реалізувати без будь-якого втручання держави та її органів. Міра свободи може істотно різнитися в різних суспільствах, за різних політичних режимів.

Право людини англійський філософ Томас Гоббс визначав як свободу щось робити або не робити. У суспільстві право забезпечується системою законів, обов’язкових для виконання всіма членами суспільства.

Отже Права людини – це можливості людини вільно діяти, самостійно обирати вид та міру своєї поведінки з метою задоволення різнобічних матеріальних та духовних потреб людини шляхом користування певними соціальними благами в межах, визначених законодавчими актами держави.

Загальна декларація прав людини

Загальна декларація прав людини містить комплекс політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Декларація внесена до Книги рекордів Гіннеса, оскільки документ перекладений на більш ніж 400 мов та діалектів світу. Також права людини у сфері освіти, культури, науки викладено в конвенціях, що були ухвалені ЮНЕСКО. Зокрема, у 1960 році було прийнято Конвенцію по боротьбі з дискримінацією у сфері освіти. Крім того, в якості окремої категорії було визначено права дитини. Так, Декларацією прав дитини (1959) та Конвенцією про права дитини (1989) враховано практично всі моменти, пов’язані із життям та становищем дитини у суспільстві. Традиційно до Дня прав людини проводять засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики, де згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві та виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

У Загальній декларації прав людини (складається з 30 статей), прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, проголошується, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і правах (ст. 1), що кожна людина повинна мати всі права і свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або релігійних переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища (ст. 2). Ці положення зафіксовані в ст. 21 Конституції України, яка передбачає: «Всі люди є вільні і рівні у своїй гідності і правах. Права людини є невідчужуваними та непорушними, і в ст. 24, яка встановлює: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Частина 2 спеціально підкреслює принцип рівності чоловіка і жінки.

Конвенція ООН про права дитини.

 «Права» — це те, що повинна мати кожна дитина. Тобто дитина мусить мати можливість діяти так, як написано в цих правах. Усі діти мають однакові права. Ці права прописані в Конвенції ООН про права дитини. Із цими правами погодилася переважна більшість країн. Усі ці права поєднані одне з одним, і всі вони однаково важливі. Ми маємо керуватися тим, що є найкращим для дитини у тій чи іншій ситуації; а також із того, що є критично важливим для життя та захисту дітей. Що дорослішим ти ставатимеш, то більше відповідальності набудеш, щоб зробити свій вибір та користуватися своїми правами.

Як захищаються права і свободи людини в Україні та світі.

Юридичний механізм захисту прав людини – це можливості здійснення громадянами певних вчинків щодо захисту власних прав і свобод .

                Конституція України передбачає можливості здійснення громадянами дій, спрямованих на захист їх прав і свобод, як:

-              захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;

-              об’єднуватися в політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод;

-              проводити збори, мітинги, походи і демонстрації;

-              направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади;

-              захищати в суді свої права і свободи;

-              звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

-              звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних установ або органів.

Конституція України досить чітко визначає систему органів та посадових осіб різних рівнів, які повинні захищати права і свободи людини і громадянина. Це:


·         Президент України,

·         Верховна Рада України,

·         Кабінет Міністрів України,

·         місцеві державні адміністрації,

·         підсистема судів загальної юрисдикції та спеціалізованих судів,

·         Конституційний Суд України,

·         Уповноважений Верховної Ради України з прав людини,

·         прокуратура,

·         адвокатура,

·         інші правоохоронні органи України.


 

 Якщо у Вас виникли питання, за консультацією можете звернутися до Братського бюро правової допомоги, адреса: 55401, Миколаївська область, смт. Братське, вул. Миру, 131, каб. 101,102;                           тел.: ст. (05131) 9-27-61 та 9-27-62, моб. 0683633313; E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

  

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

                                                                                                               Братське бюро правової допомоги

 Домашнє насильство – Злочин!

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В рамках акції працівники Вознесенського місцевого центру з НБВПД та структурних відділів «Бюро правової допомоги» провели уроки права для школярів та інші заходи, де інформували громадян щодо актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Відповідно до закону «Про попередження насильства в сім’ї» насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім'ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю.

Також закон визначає чотири форми насильства:

1.                       фізичне

·           штовхання

·           ляпаси, стусани і удари

·           шпурляння предметів

·           погроза зброєю або поранення

·           перешкода при спробі вийти з будинку

·           коли зовні закривають в приміщенні

·           залишають в небезпечних місцях

·           коли він/вона відмовляється допомогти, а ви хворі, поранені або вагітні

·           перешкоджає при спробі звернутися за медичною допомогою

·           не дає заснути вночі

·           відмовляється купувати продукти харчування й інші, необхідні для родини товари

·           псує ваше майно

·           ображає дітей 

2.                       психологічне 

·  погрози, знущання, образи та приниження

·  коли він/вона вас критикує

·  кричить і/або кривдить

·  ігнорує ваші почуття

·  піднімає на сміх ваші переконання

·  кривдить ваших родичів і друзів для того, щоб прогнати їх

·  забороняє виходити на роботу

·  відмовляється виходити з вами на люди

·  перешкоджає вам підтримувати відносини з родичами й друзями

·  не дає користуватися телефоном

·  принижує на публіці

3.                       сексуальне

·  примушування до сексу - навіть коли ви одружені чи у відносинах

·  коли з вами поводяться як із сексуальним об'єктом

·  коли він/вона змушує роздягатися

·  проти вашої волі

·  займається сексом з особливою жорстокістю

·  змушує вступати в статеві відносини після побоїв

·  проявляє виняткові ревнощі й звинувачує у любовних зв'язках з ким-небудь

·  змушує дивитися й/або повторювати порнографічні дії

4.                       економічне

·  шантаж, погрози не давати гроші

·  змушувати щось робити за гроші - навіть коли ти не заробляєш або маєш фінансові труднощі

·  вимога детальних звітів, як і на що витрачаються гроші

·  прийняття грошових і фінансових рішень без вашого відома або згоди

·  пряма заборона працювати чи, навчатись або дії, спрямовані на те, щоб ви не змогли працювати або вчитися

·  витрачання грошей виключно на себе, відмова в наданні грошей на оплату рахунків, їжу, речі для дітей тощо

·  крадіжки грошей або матеріальних цінностей у партнера й експлуатація власності партнера заради власної вигоди

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ПО ДОПОМОГУ

Поліція. Ви можете викликати поліцію за номером 102 або звернутися особисто до Національної поліції та написати заяву про вчинення насильства.

Медичні установи. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, варто звернутися до медичної установи за місцем проживання або викликати «швидку» за номером 103.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Центри соціальних служб надають соціальні послуги та психологічні консультації. За можливості спрямовують до центрів соціально-психологічної допомоги.

Служба у справах дітей. Якщо у Вашій сім’ї є діти, вони страждають від насильства, навіть, якщо є його свідками. Зверніться до служби для психологічної допомоги та захисту прав дітей.

Громадські організації. У більшості регіонів є громадські організації, які надають юридичні, психологічні та соціальні послуги особам, що зазнали домашнього насильства. Деякі з них мають «гарячі лінії» та притулки.

Центри безоплатної правової допомоги. Ви можете отримати необхідну юридичну консультацію чи супровід, якщо підпадаєте під категорію користувачів Центрів БПД.

Контакти найближчих установ та організацій Ви можете отримати на: 

·       Національній «гарячій лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номером 0-800-500-335 або 116-123 (з мобільного)

·       На «Гарячій лінії» системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103

 

 

Увага!!!

 

 

Оголошується відкритий конкурс на участь у одноденному тренінгу, направленому на розвиток знань та навичок у сфері земельних відносин, для юристів системи безоплатної правової допомоги та інших практикуючих юристів, для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів, а також для адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги у Миколаївській області. Тренінги відбудуться в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Світового Банку (проект "Прозоре управління земельними ресурсами в Україні").
Тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів проходитиме 1 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 15 листопада 2018 року у м. Вознесенську.
Тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників та реєстраторів проходитиме 2 листопада 2018 року у м. Миколаєві та 16 листопада 2018 року у м. Вознесенську
Дату проведення тренінгу для адвокатів буде запропоновано після вирішення питання щодо акредитації регіональних тренінгів для адвокатів як заходів з підвищення кваліфікації в Національній асоціації адвокатів України.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити заявку для участі в тренінгу:
1. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (1 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/2Z6V5pE51GTHpOpF3
2. тренінг для юристів системи БПД та інших практикуючих юристів (15 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/WyC7jFTpB4ubTZqD3
3. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (2 листопада, м. Миколаїв)
https://goo.gl/forms/VdiXgeY213OCWJmg2
4. тренінг для юристів ОМС, ОТГ, землевпорядників, реєстраторів (16 листопада, м. Вознесенськ)
https://goo.gl/forms/CwN0pq4rv1C4JHs73
5. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Миколаїв)

https://goo.gl/forms/3XeUHsu9WvkcjoaG2
6. тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД (м. Вознесенськ) 

https://goo.gl/forms/zlx554NO0PNhGMXN2

 

‼️Останній строк подачі заявок - 28 жовтня 2018 року до 18:00 години (заявки, які будуть подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться).
Участь у тренінгу є безкоштовною. Організатори покриватимуть транспортні витрати та витрати, пов'язані із харчуванням на час проведення тренінгу. За результатами навчання учасники отримують сертифікат.

 

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

 

 

Братське бюро правової допомоги

 

 Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. 

 

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

 

"Я маю право" - проект Міністерства юстиції України

  Макет газети "Юстиція відкрита для людей"
Формат: RAR | Добавлен: 31/01/2018 17:27:49
8056Kb Скачать скачать
  Відеоролики проекту "Я МАЮ ПРАВО"
Формат: ZIP | Добавлен: 31/01/2018 17:28:59
8675Kb Скачать скачать
  Комюніке загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»
Формат: DOC | Добавлен: 22/12/2017 13:35:27
53Kb Скачать скачать
  Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: DOCX | Добавлен: 22/12/2017 13:32:13
22Kb Скачать скачать
  Яка відповідальність за несплату аліментів?
Формат: PDF | Добавлен: 22/12/2017 13:36:25
1638Kb Скачать скачать
  Як довго діє субсидія?
Формат: PDF | Добавлен: 22/12/2017 13:38:46
974Kb Скачать скачать
  Макет 1
Формат: PNG | Добавлен: 22/12/2017 13:39:29
2096Kb Скачать скачать
  Макет 2
Формат: PNG | Добавлен: 22/12/2017 13:39:55
2619Kb Скачать скачать
  Макет 3
Формат: PNG | Добавлен: 22/12/2017 13:40:22
2507Kb Скачать скачать
  Макет 4
Формат: PNG | Добавлен: 22/12/2017 13:40:55
4872Kb Скачать скачать
  Що таке спір?
Формат: PDF | Добавлен: 17/10/2017 14:29:14
184Kb Скачать скачать
  Що таке хабар?
Формат: PDF | Добавлен: 17/10/2017 14:29:43
196Kb Скачать скачать
  Хто реєструє право оренди земельної ділянки?
Формат: PDF | Добавлен: 17/10/2017 14:30:59
1990Kb Скачать скачать
  Коли скаргу розглянуть?
Формат: PDF | Добавлен: 17/10/2017 14:28:50
186Kb Скачать скачать
  Посилання на відеоролики Мінюсту
Формат: DOCX | Добавлен: 22/12/2017 14:07:19
12Kb Скачать скачать

  Як довго діє субсидія?
Формат: PDF | Добавлен: 17/10/2017 14:30:19
974Kb Скачать скачать

До відома громадян! Інформація з метою захисту їх прав у земельній сфері.

  Порядок розірвання договору оренди землі
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:09:56
315Kb Скачать скачать
  Умови передачі земельних ділянок
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:10:22
301Kb Скачать скачать
  Порядок отримання земельної ділянки у власність
Формат: DOCX | Добавлен: 18/08/2017 10:42:25
855Kb Скачать скачать
  Договір оренди землі
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:10:41
314Kb Скачать скачать
  Поради з земельного права
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:12:01
886Kb Скачать скачать
  Як отримати земельну ділянку?
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:12:39
1070Kb Скачать скачать
  Відчудження земельної ділянки у державну чи комунальну власність
Формат: DOCX | Добавлен: 18/08/2017 10:40:55
433Kb Скачать скачать
  Оренда земельної ділянки
Формат: PDF | Добавлен: 19/08/2017 09:14:59
809Kb Скачать скачать

Порядок передачі земельних ділянок у власність

 

 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

 Відповідно до частини другої статті 116, статей 125, 126 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

 

ЯКІ НОРМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯНАМ?

Кожен громадянин України може отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення. Проте передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться у межах визначених норм і один раз по кожному виду використання.

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

·         для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

·         для ведення особистого селянського господарства - не більше               2,0 гектара;

·         для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

·         для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

·         для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

·         для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Бажане місце розташування земельної ділянки не залежить від місця проживання громадянина.

Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, визначений для присадибної ділянки (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

ЯКІ ВИМОГИ ДО КЛОПОТАННЯ (ЗАЯВИ) ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПЕРЕДАЧУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ГРОМАДЯНАМ ТА СТРОК ЇХ РОЗГЛЯДУ?

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами відрізняється в залежності від того, чи перебуває земельна ділянка в користуванні громадянина на початок її приватизації.

Заява подається, якщо земельна ділянка перебуває у його користуванні громадянина, в інших випадках подається клопотання.

У клопотанні (заяві) зазначаються цільове призначення земельної ділянки, її орієнтовні розміри (в межах норм безоплатної приватизації) та місце розташування..

До заяві додаються технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки. Такими документами можуть бути, зокрема, документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою, матеріали інвентаризації.

До клопотання додаються:

графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);

документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

Проте з метою підтвердження особи заявника, а також наявності в нього певних пільг рекомендується також подати копію: документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);  довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; документ що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок (наприклад, посвідчення учасника бойових дій).

Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельної ділянки, яка перебуває у користуванні громадянина, приймається у місячний строк.

Клопотання також розглядається у місячний строк, у наслідок чого приймається рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або про відмову у наданні такого дозволу (мотивовану).

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

 

ЯКІ ПІЛЬГИ МАЮТЬ УЧАСНИКИ АТО ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК?

Учасникам бойових дій (до яких відносяться особи, визначені         статтями 5, 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») надаються, зокрема, такі пільги як першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

   ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян є правом, а не обов’язком, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення відповідної заяви (клопотання) без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Учасники бойових дій мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

- для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Із земель державної або комунальної власності земельні ділянки для городництва можуть надаватися лише в оренду.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 898 «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками» Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено, а органам місцевого самоврядування – рекомендовано забезпечити розміщення на власних офіційних веб-сайтах інформації про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції.

ЯКІ ОРГАНИ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ЩОДО ВІДВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ТА В ЯКІ СТРОКИ?

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! З 1 жовтня 2016 року запроваджено погодження територіальними органами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок виключно за принципом екстериторіальності. Тобто  проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається на погодження за місцем її розташування. Після реєстрації проекту система електронного документообігу Служби за випадковим принципом направляє його на погодження в іншій територіальний орган.

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, підлягає обов'язковому погодженню з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки:

- природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об'єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища, а земельної ділянки, розташованої у зоні відчуження або зоні безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, - з Міністерством екології та природних ресурсів України;

- розташованої на території пам'яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях, підлягає також погодженню з Міністерством культури України;

- розташованої на території земель історико-культурного призначення, пам'яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення, крім випадків, зазначених в абзаці третьому цієї частини, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини;

- лісогосподарського призначення підлягає також погодженню з Державним агентством лісових ресурсів України, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства;

- водного фонду підлягає також погодженню з Державним агентством водних ресурсів України, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства.

До Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів подаються оригінали проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до інших органів – копії.

Протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту або його копії відповідні органи зобов'язані безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з пов

  Договір емфітевзису
Формат: DOCX | Добавлен: 18/08/2017 10:41:22
440Kb Скачать скачать
  Норми розміщення господарських будівель біля житлового будинку
Формат: DOCX | Добавлен: 18/08/2017 10:41:58
437Kb Скачать скачать
  Методичні рекомендації з основних юридичних питань та шляхи їх вирішення в громадах
Формат: DOCX | Добавлен: 19/08/2017 09:13:57
132Kb Скачать скачать

вул. Миру, 131, с-ще Братське,

Миколаївська область, Україна, 55401

 

тел.: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua 

 

 

 

Братське бюро правової допомоги

 

 

Презентація показників діяльності Братського бюро правової допомоги за ІІ квартал 2017 року

У період з 1 квітня 2017 року по 30 червня 2017 року ІІ кварталу у Братському бюро правової допомоги зареєстровано 134 звернень клієнтів, з них 7 осіб звернулись за наданням вторинної правової допомоги. Всім надано правову консультацію.

В результаті розгляду письмових заяв про надання вторинної правової допомоги Вознесенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийнято 7 рішень про надання БВПД, з них одне рішення про заміну адвоката, 3 доручення видано адвокатам та 3 працівникам бюро.

У звітному кварталі клієнти зверталися з наступних питань: соціальне забезпечення – 9, спадкове – 4, сімейне – 7, трудове – 13, медичне – 1, земельне – 13, договірне – 19, житлове – 2, інше цивільне – 16, інше – 50, виконання судових рішень – 2, з адміністративного права звернень не надійшло.

Щодо звернень громадян про надання БВПД, то за звітній період найбільше рішень було прийнято  щодо осіб, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп             населення – 4, а також ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" – 2.

 

  Безвіз
Формат: JPG | Добавлен: 26/05/2017 09:08:39
146Kb Скачать скачать
  Відповіді на найбільш часті питання щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України
Формат: PDF | Добавлен: 26/05/2017 09:03:30
138Kb Скачать скачать
  Пам"ятка для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму
Формат: PDF | Добавлен: 26/05/2017 09:04:43
112Kb Скачать скачать

вул. Січових Стрільців, 73,

м. Київ, 04053, Україна

 

Т: (044) 486-71-06

Ф: (044) 486-77-45

E: press@legalaid.gov.ua

 

www.legalaid.gov.ua

 

 

 

 

Координаційний

центр з надання

правової допомоги

 

21.12.2016                                                                                                                         Прес-реліз                                                                          

 

Найбільш незахищені суспільні групи отримають доступ до БПД: внесено зміни до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»

Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну  вторинну правову допомогу. Тож найближчим часом коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

§  по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

§  по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

§  по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Це стало можливим завдяки тому, що сьогодні Верховна Рада України внесла такі зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 51, ст. 577):

«У частині першій статті 14:

а) пункт 1 викласти у такій редакції:

«1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;»;

б) доповнити новими пунктами 2ˡ і 2² такого змісту:

«2ˡ) внутрішньо переміщені особи – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

«2²) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;»;

в) у пункті 9 слова «на правові послуги, передбачені пунктами 1– 3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом» замінити словами «на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону»;

г) доповнити новим пунктом 9ˡ такого змісту:

«9ˡ) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, – до моменту прийняття рішення про надання такого статусу;».

«Координаційний центр з надання правової допомоги дякує народним депутатам України Ігорю Алексеєву, Андрію Помазанову та Русланові Сидоровичу, депутатській фракції “Народний фронт”, Комітетові з питань правової політики і правосуддя за внесення та підтримку відповідної поправки (988) до тексту проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний номер 5180 від 23.09.2016), прийнятого Верховною Радою України у першому читанні 03.11.2016, у другому читанні та в цілому в редакції Комітету (тобто з урахуванням даної поправки) 21.12.2016. Також дякуємо Кабінету Міністрів України, Міністерству юстиції України, Міністерству фінансів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі за принципову підтримку прийнятих змін», - директор Координаційного центру Андрій Вишневський.

ЗУ «Про вищу раду правосуддя» набере чинності з дня його опублікування.

 

  Відкрий Європу
Формат: DOCX | Добавлен: 26/05/2017 09:05:10
12Kb Скачать скачать
  Буклет про порядок отримання земельної ділянки
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:54:22
852Kb Скачать скачать
  Буклет про самозабудову
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:54:50
24Kb Скачать скачать
  Буклет про кооператив
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:55:16
83Kb Скачать скачать
  Винаймати квартиру чи бути власником в кооперативі
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:56:41
21Kb Скачать скачать
  Буклет про межовий спір
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:57:09
87Kb Скачать скачать
  Пам"ятка ВПО
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:57:37
71Kb Скачать скачать
  Пам"ятка як вирішити межовий спір
Формат: DOCX | Добавлен: 25/10/2016 10:57:59
24Kb Скачать скачать

вул. Миру, 131

с-ще Братське Миколаївська область 55401

 

Т: (05131) 9-27-61 та 9-27-62

E-mail: bratske@legalaid.mk.ua

 


 

 

 

Братське Бюро правової допомоги


 

Надання безоплатної правової допомоги – соціальна програма Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу?

При наданні підтверджуючих документів право на таку допомогу мають:

-          малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім`ї нижчий за суму прожиткового мінімуму);

-          інваліди            (розмір          доходів           менше          двох        прожиткових               мінімумів            для непрацездатних осіб);

-          діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування;

-          особи,          які       мають          (претендують                на)        статус          біженців,             внутрішньо- переміщені особи;

-          ветерани війни (учасники бойових дій, учасники АТО, інваліди та учасники війни).

З 1 вересня 2016 року БППД надається усім громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують  додаткового  захисту, у місцевих центрах та бюро правової  допомоги, що є структурними підрозділами місцевих центрів.

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступ


Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги  спрямована на досягнення декількох цілей:

• підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
• сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
• зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
• посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
• сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
• оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров'я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
• запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

 

За своїм складом бюро є децентралізованим пулом юристів-практиків, які надають безкоштовні правові консультації, у разі потреби ці юристи також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

 

Звертайтесь за адресою:

 

Братське бюро правової допомоги: Звертайтесь за адресою: каб. 101 та 102, вул. Миру 131, с-ще Братське

Години роботи: з 08.00 по 17.00 щоденно, крім суботи та неділі.

Тел.: 9-27-61 та 9-27-62.

 

Вознесенський місцевий центр з надання БВПД

Адреса: вул. Київська 26А, м. Вознесенськ, 56500, Україна

Контактний телефон: 05134 32514

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

 

  Буклет
Формат: DOCX | Добавлен: 19/10/2016 10:59:59
78Kb Скачать скачать
  Принципи безоплатної правової допомоги
Формат: PDF | Добавлен: 19/10/2016 11:01:57
144Kb Скачать скачать