Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Огляди,конкурси,фестивалі

Районний етап конкурсу «Квітка Прибужжя»

З метою організації змістовного дозвілля, виявлення талановитих дітей, розвитку їх творчих здібностей, виховання естетичних смаків на кращих зразках народного та сучасного мистецтва один раз на два роки в районі та області проводиться дитячий конкурс для дівчаток «Квітка Прибужжя».

 Тож, в районному будинку культури відбувся відбірковий, районний етап даного конкурсу. До участі в конкурсі запрошувалися дівчатка віком від 9 до 12 років. Кожна з них презентувала свою  програму, а саме: вміння представити себе, розкрити образ квітки, яку вона представляла, і звісно здивувати всіх своїм пісенним або танцювальним номером.

А оцінювали виступ  конкурсанток  журі у складі художніх керівників творчих колективів та методистів районного будинку культури: Я.В.Московщук, Н.В. Шмаленко, С.О.Пашко та С.К. Фініки.

Дівчатка добре підготувалися і здобули ось такі результати: ІІІ місце здобули Ангеліна Гуцаленко (Іванівський СБК) та Катерина Подольська (Михайложуківський СК), які предстали в образах «Рожевої» та «Червоної троянди»; ІІ місце посіла Наталя Потапенко (Петропавлівський СБК), яка з’явилась в образі «Квітки - Лілії»,  а почесне право представляти Братщину в області 7 жовтня на обласному конкурсі «Квітка Прибужжя» здобула Альбіна Черкасова (Сергіївський СБК), яка своєю «Квіткою – Лотос» зачарувала журі і посіла почесне І місце!

Всі учасниці були нагороджені грамотами сектору культури райдержадміністрації.

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пісенний драйв – 2017» у вокального квартету Миролюбівського сільського будинку культури

 

З 30 червня по 2 липня 2017 року на базі санаторію «Борисфен» у м. Очаків відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль пісенної творчості «Пісенний драйв – 2017», на який в цьому році з’їхалося майже 100 конкурсантів із 15 областей України. Рок, джаз, фолк, опера, жива інструментальна музика ‒ це далеко не весь перелік жанрів та направлень, які демонстрували учасники фестивалю цього року. Як зазначила член журі, хормейстер Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужений працівник культури України Людмила Головащенко «Цьогорічний фестиваль ‒ це справжня драйвова суміш, яка свідчить про любов до пісні аматорів з усієї України, серед яких дехто був справжнім «відкриттям».

Для Братського району цей фестиваль був знаменним, адже в цей рік в ньому взяли участь рекордна кількість колективів з одного району, а їх було 5 (з них - 3 колективи мають звання «народний»), які гідно представляли Братщину. Це колективи Братського районного будинку культури, Миролюбівського будинку культури, та дуже радісно, що вперше брав участь у фестивалі такого рівня колектив Новокостянтинівського будинку культури. Усі учасники привезли додому дипломи фестивалю, пам’ятні подарунки від Миколаївського обласного центру народної творчості, а також сертифікати про проходження майстер-класу. А крім цього, наші учасники привезли ще й такі гарні результати:

-                     в номінації «Вокальні ансамблі та гурти» - ІІІ місце отримав народний вокальний ансамбль «Гармонія» Миролюбівського СБК, керівник Ганна Гамалій;

-                     в номінації «Вокально-інструментальні ансамблі та гурти»: ІІІ місце отримав народний ВІА «Промінь» Братського РБК, керівники Сергій Фініка та Вадим Маєр; ІІ місце отримав ВІА імені Мічуріна Новокостянтинівського СБК, керівник Сергій Гризоглазов; І місце отримав ВІА «Добробут» Миролюбівського СБК, керівник Микола Гамалій;

-                     в номінації «Солісти-вокалісти»: І місце отримала співачка з Миролюбівки Ганна Гамалій

Також миролюбівці принесли нашому району й найвищу нагороду, головний приз Гран-прі Всеукраїнського фестивалю отримав вокальний квартет Миролюбівського СБК у складі Ганни та Миколи Гамаліїв, Віти Чеботарь та Івана Височанського, керівник Микола Гамалій!

Вітаємо всіх наших музикантів та їх керівників!  Ви ще раз довели, що братська земля, це земля талантів і людей небайдужих до культури і мистецтва, прославляйте й надалі нашу рідну Братщину, розквіту вашим колективам та творчих досягнень, ми вами пишаємось!

 

Юні конкурсанти з Братщини – кращі на відбірковому етапі обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ»

18 лютого 2017 року на базі палацу культури «Енергетик» у м. Южноукраїнськ відбувся відбірковий етап обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ», в якому взяли участь представники Арбузинського, Братського районів та м. Южноукраїнськ. Конкурсанти змагалися у вокальному та театральному жанрах. Наш район представляли переможці районного конкурсу «Арт-МІХ», який пройшов у Братському районному будинку культури 10 лютого, це: вокальний дует Сергіївського СБК Євгенія Бурделя та Євгенія Черкасова (керівник В. Літвінова), вокальне тріо Братського РБК Зоряна і Мар’яна Вільченки, Анастасія Стенгач  та солісти Дмитро Штогрін і Зоряна Вільченко (керівник Н.Угріна), маленький гуморист БТШЮ Артур Копаєв (керівник Л. Бешлеул). Також в у відбірковому конкурсі взяла участь гумористка Тая Павленко (керівник Г. Бистріцька). За рішенням професійного журі наші артисти здобули такі місця:

солістка Зоряна Вільченко – ІІІ місце;

соліст Дмитро Штогрін – ІІ місце;

дует Сергіївського СБК – ІІ місце;

Почесне І місце та право представляти наш район на обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Арт – МІХ», який відбудеться у червні місяці у м. Миколаєві здобули: вокальне тріо Братського РБК (керівник Н.Угріна), вихованець БТШЮ Артур Копаєв (керівник Л. Бешлеул) та Тая Павленко (керівник Г. Бистріцька). Вітаємо наших юних артистів та їх керівників!

Відбувся районний конкурс дитячої та юнацької творчості «Арт -МІХ»

  В Братському районному будинку культури вдруге відбувся  районний  відбірковий конкурс дитячої та юнацької творчості «Арт -МІХ» до участі в якому запрошувалися діти та молодь віком від 6 до 18  років щоб позмагатися в різних номінаціях, а саме вокальному, театральному жанрах та представити свої роботи з декоративно-прикладного мистецтва.

В конкурсі  взяли участь діти з 6 закладів культури району, районного будинку культури та вихованці Будинку творчості школярів та юнацтва.    Оцінювало конкурсантів професійне журі у складі: головного спеціаліста сектору культури райдержадміністрації - Амросової С.В., т.в.о директора Братського РБК  - Мерікова Г.Л., художнього керівника районного будинку культури та методиста  - Московщук Я.В., Заслуженого працівника культури України – Доні Г.О., завідувача масового сектору РБК – Маєра В.А., та музиканта, колишнього керівника ВІА «Промінь»  - Чередніченка М.О. За рішенням журі місця розподілилися таким чином:

І місце:

- Ірина Крось – вокальний жанр (Шевченківський СБК);

- Копаєв Артур та Мілана Горшкова – театральний жанр (БТШЮ)

- зразковий дитячий вокальний ансамбль « Домісольки»  - вокальний жанр (РБК менша група);

- дует Черкасова Євгенія та Бурделя Євгенія – вокальний жанр (Сергіївський СБК);

- Штогрін  Дмитро – вокальний жанр (Братський РБК);

- тріо Вільченкі Зоряна і Маряна  та Анастасія Стенгач – вокальний жанр (Братський РБК).

ІІ місце:

- Потапенко  Наталія – вокальний жанр (Петропавлівський СБК);

- Стеценко Інна – вокальний жанр (Братський РБК);

- Вільченко Зоряна – вокальний жанр (Братський РБК)

ІІІ місце:

- Панфілова Вікторія – вокальний жанр (Сергіївський СБК)

Подяки за участь в конкурсі отримали: дует Кричун Ангеліна та Котирев Роман (Петропавлівський СБК);  Гуцаленко Ангеліна (Іванівський СБК);  Крось Даша (Шевченківський СБК); Думанська Ірина (Микільський СК); Фоміна Юлія (Сергіївський СБК)  та талановита майстриня, яка представила свої роботи з декоративно-прикладного жанру Гульченко Ліза (Миколаївський СБК).

 

12 вересня 2015 року на площі біля Центру дозвілля смт. Єланець відбувся Обласний огляд фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики». Захід, започаткований в 1998 році, на сьогодні є найбільш популярним з музичних заходів на Миколаївщині.

Це самобутнє свято народної творчості та традиційних обрядів південного краю, яке з кожним роком набуває популярності, нового статусу та привертає увагу широкого кола виконавців.

 

В цьому році огляд був присвячений українській народній обрядовості, зокрема весіллю, яке є найбільш розповсюдженим музично-театралізованим дійством з життя та побуту жителів Миколаївщини.

 

Огляд проводиться з метою підвищення виконавської майстерності шляхом змагання між спорідненими за жанром колективами, розвитку національної культури, відродження та збереження традицій і звичаїв українського народу.

 

Народний вокальний ансамбль української пісні «Берегиня» Братського РБК старанно готувався до цього конкурсу і ось сьогодні у складі: керівника ансамблю Валентини Бондаренко, Буберенко О.О., Бондаренко О.М., Золоторьової Л.В., Золотоноші Л.А., Ішкова Ю.М., Коваленко Н.Д., Московщук Я.В., Мельник Н.П., Маєра В.А., Нарижної М.Г., Осецької Н.Г., Парамієнка В.М., Руковицан А.П., Тютюник Н.І., Угріної Н.І., Чобану Г.Г., Чередниченко М.О., акомпаніаторів Чудновця В.С. і Лукашенко К.А., та акторів народного театру мініатюр «БЕМС» Андрія Мерненко, Катерини Скрипник, Ігоря Марченко та Артема Чернеги, представив на розсуд журі музично – театралізований елемент обряду «Весілля», який так сподобався місцевим жителям і журі, що почесне ІІ місце та спеціальний приз від мера смт. Єланець отримали саме наші аматори!!! Вітаємо наших артистів!!!!! Нових Вам перемог!!!