Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Заклади культури

 

Підведено підсумки навчального 2017-2018 років в дитячій школі мистецтв

В Братській дитячій школі мистецтв відбувся звітний концерт, присвячений завершенню 2017-2018 навчального року. Протягом навчального періоду школа брала активну участь в культурно – мистецькому житті нашого району та області. Кращі учні школи прийняли участь у  заходах (концертах, виставках, конкурсах),  обласному конкурсі виконавців на народних інструментах «VOLTA», учні художнього та музичного відділів у зональному конкурсі «Мистецька Україна».

Директор ДШМ Маргарита Мерікова, підводячи підсумки  навчального року, відзначила грамотами за високі досягнення у навчанні та активну концертну діяльність кращих учнів школи та вручила свідоцтва про позашкільну  освіту випускникам.

                 Всі присутні переглянули творчий звіт дитячої школи мистецтв. Протягом концерту батьки та гості мали змогу почути народні, класичні та сучасні твори на баяні, акордеоні, гітарі, фортепіано, із захопленням аплодували ансамблю народних інструментів та учням класу сольного співу.

Викладачі і вихованці школи мистецтв дарували всім шанувальникам музичного мистецтва свої таланти та гарний настрій, а ті, в свою чергу, підтримували їх бурхливими оплесками!

Нарада клубних працівників району

На базі Братського районного будинку культури 27.09.2017 року відбулася нарада клубних працівників району за участі завідувача сектору культури райдержадміністрації Олени Буберенко, головного спеціаліста сектору культури Світлани Амросової, директора Братського районного будинку культури Геннадія Мерікова, методиста РБК Яни Московщук та керівників закладів культури клубного типу Братського району.

На порядок денний було винесено ряд питань, що стосуються діяльності клубних закладів, а саме проблем, які стоять перед працівниками закладів культури на селі. Насамперед, це  активізація залучення всіх верств населення до участі в клубних формуваннях, фінансування клубних установ, своєчасне інформування методичного центру про проведені заходи, а також посилення  роботи щодо висвітлення діяльності клубів у ЗМІ, співпраця з іншими закладами соціальної сфери та органами місцевого самоврядування та інші.

Найголовніше питання, яке було розглянуте, це проведення Х районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села» у 2017 році, яке викликало активне обговорення всіх присутніх та в ході обговорення були прийняти відповідні рішення та надані доручення.

Також на нараду був запрошений головний інспектор Братського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області, капітан служби цивільного захисту – Павло Бондаренко, який наголосив на посиленні контролю та вжитті дієвих заходів стосовно протипожежної безпеки в закладах культури. В ході обговорення даної теми виникло ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення.

Нарада пройшла плідно, за активної участі всіх присутніх.

 

 

  ПРОГРАМА розвитку культури у Братському районі на 2017 – 2018 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/03/2017 11:26:29
80Kb Скачать скачать

 Прилетіли «Перші ластівки»

 

8 червня, коли вся країна відзначала велике свято Трійцю, на Миколаївщині відбувся обласний фестиваль дитячої творчості «Перші ластівки», який має велику популярність і щороку збирає талановитих дітей та молодь.

 

 

Мета фестивалю – пошук юних талантів із сільських районів області, підтримка їх у подальшому творчому та життєвому становленні, а також цікава й змістовна організація вільного часу підростаючого покоління.

 

 

Ось вже другий рік, місце проведення незмінне - Березнегувате.

 

 

Майже 80 учасників в 3-х вікових категоріях зібралися з різних куточків Миколаївської області в Березнегуватському РБК, щоб позмагатися з вокального та розмовного жанрів. Кожен із них – особистість, кожен – обдарований, талановитий.

 

Усі юні артисти демонстрували гарний спів чи виразне читання, підтверджуючи, що вони є гідними учасниками цього престижного фестивалю. Братський район представляли переможці першого, відбіркового туру. Компетентному журі, до складу якого увійшли Заслужені артисти України та професійні митці, при визначенні переможців та призерів довелося нелегко.

 

 

Але все ж таки переможці та лауреати були визначені. Вінцем фестивалю став гала-концерт, де й були названі імена кращих з кращих, з нашого району це: дипломант Олександра Онищенко /Братський РБК, керівник Н.І.Угріна/, лауреат Олександра Дарієнко /с.Новокостянтинівка, учениця Братської ДШМ, керівник Н.А. Чередниченко/, лауреат ІІІ місця, володар грошової премії від народного депутата України - Вікторія Афанасьєва /Братський РБК, керівник Н.І. Угріна/ та дівчина, яка зачарувала всіх виконанням пісні з репертуару Ані Лорак «Снится сон» і яка принесла нашому району почесне І місце – Дар’я Вінніченко /с.Мостове, керівник М.В. Білоіваненко/.

 

 

Всіх учасників було нагороджено дипломами, а переможців пам’ятними подарунками.

Не дивлячись на складну ситуацію в країні, з кожним роком фестиваль дитячої творчості набуває все більшого розмаху та відомості, адже діти – наше майбутнє, і тільки нам з вами вирішувати яким воно буде. Багато учасників попередніх років продовжують розвиватися та влаштовувати свою співочу кар’єру. Тож і ми побажаємо нашим ластів’ятам доброї долі та великого співочого майбутнього.

Відділ культури висловлює велику подяку всім керівникам і особливо батькам учасників та В.В. Цуркану за розуміння та підтримку, завдяки Вам ця поїздка здійснилась!

«СТОРІНКАМИ ПОЕЗІЇ»

«Поезія — це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.»

 

27 лютого, в теплому та затишному приміщені відновленого районного Будинку культури, зустрілися любителі художнього читання, на щорічному конкурсі читців «Сторінками поезії». Цей захід спрямований на розв’язання проблеми відродження мистецтва художнього слова в Братському районі, популяризацію сучасної та класичної поезії, а саме, української поезії, залучення читців до активної творчості та концертної діяльності.

До участі в конкурсі запрошувались аматори районного та сільських клубних установ району, віком від 10 років. Загалом журі мало оцінити талант 18  учасників, з 13 сільських рад та справедливо нагородити призами найкращих читців. Всі учасники гідно представили поетичні твори як видатного письменника, класика української поезії Т.Г. Шевченко так і твори місцевих авторів: Л.Чулкової, М.Дробітька, В.Бобріцького, О.Андросової, Н.Собко, Н.Беньковської, Г. Базарової, але конкурс є конкурс.

Подяки за участь у конкурсі отримали: Г. Гакман /с.Антонівка/, Г. Базарова /с.Н-Олександрівка/, Ю.Шевченко /с.Костувате/, Л. Беззубик /с. Миролюбівка/, Н. Колеснік /с.Миролюбівка/, Г.Кравчук /с.Григорівка/, А.Сафонова /с. Кр. Пустош/, Ю.Терещенко /с.Камянуватка/, М.Астахова /с.Соколівка/, О. Фесенко /с.Сергіївка/, Л.Скрипник /К.Пустош/, І.Пастушок /Н-Олександрівка/.

Лауреатами ІІІ-ї премії стали Г.Матюхіна /с.Іллічівка/ та В.Ткаченко /с.Микольське/.

Лауреатами ІІ-премії – Н.Собко /с.Улянівка/ та І.Білокаменський /с.Шевченко/.

І нарешті найкращими читцями визнано Катерину Паскаль /учасниця народного театру мініатюр «БЕМС» Братського РБК/ та Віту Джоголик /учасниця художньої самодіяльності Миколаївського СБК. Дівчата отримали дипломи І-ї премії та подарунки на згадку.

Оцінювали наших конкурсантів журі у складі: начальника відділу культури і туризму Братської РДА - Н.О. Беньковської, головного спеціаліста відділу культури – Л. Л. Мініної, бібліографа Братської ЦБС – І. Г. Поставнюк.

За останні роки, такий жанр як художнє читання, в Братському районі набуває все більше й більше прихильників, що свідчить про те, що українське слово актуальне. Також,  варто зауважити, що цього року учасники були дуже сильними та підготовленими /за що подяка всім керівникам/. Конкурсанти читали вірші вдумливо, з інтонацією, використовуючи музичне оформлення. Всі вони щиро перейнялися поезією не зважаючи на те, що вірші були наповнені складним та глибоким змістом, адже володіти мистецтвом художнього слова може тільки той, хто «горить» поетичним полумям, бажає і вміє проникати в умовне, небачене і нечуване, вміє страждати, дивуватись, радіти, плакати і сміятись, переймаючись чужими болями, пропускаючи їх крізь призму свого серця, викристалізовуючи свій неповторний внутрішній світ.

 

 

БУДИНКИ КУЛЬТУРИ
 
№ п/п
Назва
Адреса

Керівник

Кіл-ть місць
Кіл-ть персоналу
          1     
Братський РБК
смт Братське
вул. Вороніна, 35
Меріков Геннадій Леонідович 
280
15
           2           
Кам'януватський СК
с.Кам'януватка
Антонова Мирослава Сергіївна  
250
1
3
Озеринівський СК
 
с.Озеринівка
Решітник Ірина Миколаївна   
60
1
4
Ганнівський СБК
с.Ганнівка
Максим Михайло Михайлович  
 
225
1
5
Мостівський СК
с.Мостове
Тюпа Ольга Василівна
 
33
1
6
Григорівський СБК
с.Григорівка
Біденко Кароліна Юріївна 
300
1
7
Михайло-Жуківський СК
с.Михайло -Жукове
Кикоть Наталя Анатоліївна
150
1
8
Антонівський СК
с.Антонівка
Гакман Сергій Георгійович
50
1
9
Людмилівський СК
с.Людмилівка
Пірязєва Тетяна Юріївна
50
1
10
Іллічівський СБК
с.Іллічівка
Кашуріна Людмила Павлівна
250
1
11
Микольський СК
с.Микольське
Осадченко Марія Василівна 
50
1
12
Костуватський СБК
с.Костувате
вакансія
500
1
13
Камяно-Костуватський СБК
с.Камяно-Костувате
вакансія
226
 
14
Кривопустоський СБК
с.Крива Пустош
Скрипник Лілія Сергіївна
250
1
15
Миролюбівський СБК
с.Миролюбівка
Гамалій Микола Миколайович
350
3
17
Миколаївський СК
 
с.Миколаївка
Шенкевич Анна Оксандрівна 
200
1
18
Новоолександрівський СБК
 
с.Новоолександрівка
Зозуля Наталя Анатоліївна
 
300
2
20
Новомарївський СБК
с.Новомарївка
Асцатурян В’ячеслав Самсонович
210
1
21
Обухівський СК
с.Обухівка
Шарамет Василь Федосійович
250
1
22
Новокостянтинівський СБК
 
с.Новокостянтинівка
Літвінова Віра Володимирівна
360
2
26
Сергіївський СБК
с.Сергіївка
Бєлікова Ельвіра Миколаївна
250
1
27
Улянівський СБК
с.Улянівка
Криворучко Наталя Валеріївна
200
1
28
Соколівський СК
с.Соколівка
Овчаренко Тетяна Олександрівна
150
1
29
Шевченківський СБК
с.Шевченко
Маньовська Тетяна Юріївна 
200
1

 

 

На території району діє 9 колективів, яким присвоєно звання «народний», 6 в селищі Братське, 2 в с.Миролюбівка та художня студія «Джерельце» в с. Новокостянтинівка.
 
 
Народний жіночий вокальний ансамбль "Берегиня" Братського районного Будинку культури
 
 
Керівник народного театру мініатюр "БЕМС" Братського районного Будинку культури О.О.Буберенко
 
             
 
              Народний театр мініатюр "БЕМС" Братського районного Будинку культури             
 
           
 
 Народний театр Братського районного Будинку культури
 
 
Народний танцювальний колектив "Світанок" Братського районного Будинку культури
 
 
Найбільшою нашою гордістю є народна студія «Джерельце», яку вже не один десяток років веде прекрасний художник Віктор Володимирович Хізніченко
 
 
 
 
27 учнів тричі на тиждень займаються з майстром пензля безкоштовно, а його випускники є студентами художніх та архітектурних ВУЗів. На базі студії у нас є задум відкрити філіал дитячої школи мистецтв із централізованим фінансуванням.
 
 
Колектив «Гармонія» працює при Миролюбівському сільському Будинку культури протягом п’яти років. За цей час значно зросла виконавська майстерність, розширився репертуар від народної української пісні до сучасної. Жоден захід в Миролюбівці та навколишніх селах Лісове, Кам’янокостувате, Ганнівка не обходиться без цих самодіяльних митців.
 
Керівник колективу Ганна Гамалій дбає про професійний ріст учасників ансамблю. Слід відзначити, що в програмі кожного святкового заходу особливе місце займає цей колектив В своїх піснях вони передають любов до рідного краю, особливе відчуття краси до рідного села, батьківської оселі, материнського гнізда.
В 1977 році було збудовано типове приміщення музею в с.Новокостянтинівка, в 1981 році було відкрито музей в с.Григорівка. З ініціативи краєзнавця Михайла Радкевича та підтримки державної влади в лютому 1979 році було відкрито Братський районний музей, в 1991 році йому присвоєно почесне звання «народний».

 

Жіночий ансамбль "Журавушка" Іллічівського сільського Будинку культури