Братське » Культура
Українська | Русский | English
Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Культура

  ПРОГРАМА розвитку культури у Братському районі на 2017 – 2018 роки
Формат: DOCX | Добавлен: 24/03/2017 11:25:37
80Kb Скачать скачать

Вклад в культуру – продуктивність економіки країни

 

Саме під таким гаслом 18 вересня 2018 року в м. Києві пройшов семінар, запланований Міністерством культури України на тему «Вивчення законодавства ЄС, національних законодавчих актів та найкращих практик розвитку та підтримки культурних та креативних індустрій», організаторами якого є Creative Industries Development, в якому взяла участь завідувач сектору культури Братської райдержадміністрації Олена Буберенко.

Всіх присутніх на початку семінару привітав Міністр культури України Євген Нищук, який наголосив: «Питання семінару дуже важливе для розвитку української культури і економіки, тож дуже приємно що сьогодні в нас є можливість попрацювати  з найкращими експертами Європи Рітою де Грєве (старшим радником з питань політики у сфері культури та економіки уряду Фландрії) та Antonio Carlos (міжнародним експертом з творчої та цифрової економіки, туризму та підприємництва)».

Семінар пройшов дуже плідно із застосуванням практичних занять з питань вироблення стратегії розвитку креативних індустрій в різних регіонах України. Також перед присутніми виступила виконавчий директор Державного Українського культурного фонду Юлія Федів, яка закликала всіх брати участь в конкурсах що спрямовані на фінансову підтримку у сфері культури (отримання грантів).

Семінар став гарною нагодою познайомитись з інноваційним досвідом наших європейських партерів та запровадити його у формуванні та імплементації власних політик, адже культурні і креативні індустрії підвищують якість людського капіталу, збільшують туристичну привабливість регіонів, створюють додаткові робочі місця з інклюзивним потенціалом.

 

Прозвучали заключні акорди Х районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села»

11 листопада 2017 року глядацька зала районного будинку культури була переповнена, адже в цей день найпрекрасніша галузь, галузь культури, об’єднала весь район на сцені в заключному гала-концерті ювілейного Х-го районного фестивалю народної творчості «Культура від села до села».

Ідея концертної програми полягала в створенні шедевру фестивалю, а саме ювілейного святкового торту, інгредієнтами якого були виступи найкращих колективів та виконавців району. Кухар, якого зіграла Надія Шмаленко, разом із помічниками (учасники народного ансамблю танцю «Світанок»), провели глядача від початку до останнього номеру концерту поступово додаючи до «торту-концерту» родзинки, арахіс, крем, шоколад та інше у вигляді пісень, танців, гумору, а потім презентували на сцені свій шедевр!

Допомагали створювати «торт-концерт» артисти художньої самодіяльності району: чарівниця свята Аміна Шавдатуашвілі, хореографічний колектив «Кумоньки» (керівник Л. Урба), Тетяна Бабич, Анастасія  Качанова та Наталія Тарічева, хореографічний колектив «Wield dance» (керівник М. Антонова), Наталія Белінська, Володимир Василенко, Олена Іщенко, танцювальний гурт «Блискавка» (керівник С. Гривнак), Василь Шарамет, Оксана Бакуменко та Ігор Урба, Юлія Васильєва, В’ячеслав Асцатурян та Ірина Кравець, танцювальний колектив «Феєрверк» (керівник І. Тодорішена), Дар’я Ноженкова та Дмитро Фабріков, ВІА ім. Мічуріна, солістка Юлія Немченко (керівник С. Гризоглазов), вокальний ансамбль  «Григорівчанка» (керівник Н. Гришутіна) та фольклорний колектив «Степівчанка» (керівник Т. Пірязєва), жіночий вокальний ансамбль Шевченківського СБК (керівник Л. Перехрест), вокальний ансамбль «Сергіївчанка» (керівник В. Літвінова),  танцювальний колектив «Каприз» (керівник А. Літвінова), вокальний ансамбль «Криниченьки» (керівник Г. Матейко), Олександр Роман, Ганна та Микола Гамалій, квартет Миролюбівського СБК, чоловічий гурт «Заграва» (керівник М. Гамалій) та народний вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник Г. Гамалій).

 А потім ведуча Яна Московщук оголосила про початок церемонії підведення підсумків фестивалю та нагородження найкращих.

 З вітальним словом до всіх культпрацівників, майстрів народної творчості та аматорів сцени звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, які побажали всім творчого натхнення та нових перемог, а почесними грамотами райдержадміністрації та райради були нагороджені солістка Братського РБК Галина Пастушенко, народний ВІА «Промінь» (керівники Вадим Маєр та Сергій Фініка) та майстриня Любов Садовська.

 Приємною несподіванкою було вручення Любові Садовській посвідчення члена творчого об’єднання найкращих майстрів Миколаївщини «Прибужжя» (посвідчення вручав майстер об»єднання «Прибужжя», художник Віктор Хізниченко).

А далі дипломи фестивалю та пам’ятні статуетки були вручені всім клубним закладам району, і нарешті була розкрита головна таємниця свята, хто ж став переможцем фестивалю у 2017 році?

 Володарем Гран-прі Х районного фестивалю народної творчості Братського району визначено Миролюбівський сільський будинок культури (директор Іван Височанський)!

 А перед тим, як пролунала заключна пісня фестивалю у виконанні Сергія Фініки, Яни Московщук, Вадима Маєра та Олени Буберенко, на сцені з’явився справжній святковий торт, на який всі так чекали!

Організатори фестивалю висловлюють подяку Надії Тютюник, Тетяні Овдієнко, Ліні Карповій та працівникам харчоблоку дитячого садка «Веселка», Братській селищній раді, голові СПТ «Урожай» Миколі Гроховичу, голові ФГ «Світанок» Світлані Слюсаренко та підприємцю Роману Лазаруку за надану допомогу.

Фінальні акорди Х-го фестивалю пролунали, тож до зустрічі на ХІ-му районному фестивалі «Культура від села до села»!

Олена Буберенко,

завідувач сектору культури райдержадміністрації

     

Зустріч з місцевим поетом Емілем Дзудзело в клубі «Оберіг»

Чергове засідання клубу «Оберіг» відбулося  10 листопада на базі Братської центральної районної бібліотеки, в якому крім членів клубу взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, працівники культури, журналісти та поціновувачі творчості місцевих авторів, поскільки це засідання було присвячене творчості  нашого  земляка Еміля Дзудзело.  

   Ця людина, за професією - електрозварювальник, зараз вже на заслуженому відпочинку, але має неабиякий акторський талант та й гуморист відмінний. З його пера виходять гарні вірші, гуморески. З деякими автор познайомив присутніх. Також твори поета були прочитані членами клубу «Оберіг» і просто братчанами – учасниками зустрічі.

  В дружному, сімейному  колі звучали привітання від представників влади, односельців, місцевих поетів та звучали пісні.

Такі зустрічі, які популяризують творчість наших місцевих авторів, стали вже традиційними. Вони дають можливість учасникам зустрічі не тільки познайомитися з творчістю наших земляків, а й дають поштовх місцевим авторам для творчості, написання нових творів та видання збірок. Побажаємо їм в цьому успіху! Хай вам щастить!

Конкурс читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»

 

          Братська районна бібліотека для дітей нещодавно оголосила конкурс для своїх читачів «Моя родина і я – читаюча сім’я»  і запросила всіх бажаючих взяти у  ньому участь.

Відгукнулися найбільш активні родини, які  дійсно  дружать з книгою,  люблять приходити у бібліотеку та брати участь у  цікавих заходах.

І ось настав час підбити підсумки і визначитися із переможцями. Тому 15  травня  запросили родини, які   представили на конкурс свої  фотороботи, у затишну залу  дитячої бібліотеки.

Всі, хто завітав, в першу чергу поспішили  до фотовиставки, адже було цікаво  побачити і своє зображення з книгою, і подивитися на інші фото. Всі обговорювали  фотознімки, обмінювались враженнями.

А потім  розпочався  сам захід і  ведуча, заступник директора Братської ЦБС Данута Вініченко всіх тепло привітала  зі святами - Днем матері та Днем родини,  подякувала за участь у конкурсі і  відзначила, що  визначені вже номінації: «Книга для родини - як сонце  для життя», «Книга відкриває світ»,  « Моя родина і  я -  читаюча сім’я», «З книгою по життю».

Але нагородження чекало попереду. А  поки що  читачів бібліотеки та їх  родини  чекало цікаве свято. Тож на початку всі  познайомилися, представили себе, привітали один одного дружніми оплесками. Крім мам і бабусь, на свято завітало й два татуся, що було особливо приємно.

А  малеча вже з нетерпінням чекала розваг, ігор, які їм обіцяли дорослі. З  захопленням і ентузіазмом  дорослі вяли участь  у конкурсній грі по відгадуванні  донечок, внучок  по голосу та по ручках; у написанні анкет щодо своїх уподобань, а потім мами та татки підтверджували,  що знають їх  так само, як і їх діти – цей конкурс провела Л.Б.Ворона. А як весело відгадували казки по підказках  О.Г.Жикобіної, а в нагороду отримували  цукерочки!

Особливо веселі і приємні нотки подарували всім  юні актори - Мілана Горшкова та Артур Копаєв – вихованці БТШЮ (керівник Л.Бешлеул) - такі гумористи  припали  всім до вподоби. Діти  дійсно талановиті й веселі.

Про кожного з присутніх було сказано теплі, щирі, доречні  слова  -  і про дітей-читачів, і про їх родини.

І ось настав найбільш хвилюючий момент -  нагородження учасників фотоконкурсу. Директор ЦБС С.Б.Недашковська  відзначила  всі родини  подарунками - цікавими книгами і вручила спільні дипломи бібліотеки та  газети  «Перемога»  у різних номінаціях сім’ям:  Амросових -  Владі та  її мамі Світлані; Бакуменків -  Марині та її батькам Людмилі і Сергію;  Сушко -  Анечці та її батькам Людмилі і Юрію;  Вовк -  Даринці та Назару і  їх батькам Олені, Артему;  Симоненків -  Насті  та її  батькам  Віті, Олегу;  Ільчуків -  доньці Юлі та її батькам  Вікторії, Володимиру; Солонченків -  донькам Насті, Ірині,  сину  Сергію та  мамі Юлі;  Ірині  та Тетянці Стрепенюкам.

Книги  у подарунок дітям  були придбані  за кошти  районного осередку БПП «Солідарність».

 А потім всіх дітей та дорослих запросили за  щедрий  солодкий стіл, смаколики для якого – тістечка, блинчики, тортики, печиво -  своїми вмілими руками приготували  працівники районної бібліотеки для дітей.

Захід відбувся  при іформаційній підтримці  районної газети «Перемога».

Організатори вдячні всім, хто сприяв  проведенню цього  свята, а   учасники  висловлювали велику подяку працівникам дитячої бібліотеки  за таку теплу, гарну й змістовну зустріч  у колі друзів-читачів.

Майстер-клас з писанкарства

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва, яка з кожним роком набуває все більше й більше популярності серед населення. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображуються на пташиних яйцях. Саме з цього традиційного ремесла українців – писанкарства - 14 квітня 2017 року працівники центральної районної бібліотеки провели майстер-клас.

 До участі в ньому долучилися голова райдержадміністрації Олена Кузьміна, голова районної ради Тамара Фесько, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, завідувач сектору культури райдержадміністрації Олена Буберенко, учні ПТУ-17 разом з викладачем Світланою Білоіваненко та працівники бібліотеки.

Майстер-клас проводила Лілія Скрипник, яка власноруч виготовила для всіх писачки (приладдя для розпису) та ознайомила всіх присутніх з історією та різновидами писанок. Під час виготовлення писанок всі присутні зарядилися Великоднім настроєм та отримали масу задоволення від своєї власноруч розписаної писанки, тому що для багатьох це була перша така декоративна робота.

Керівники району, завітавши в бібліотеку, виконали ще одну приємну місію, привітали та вручили подяку за багаторічну сумлінну працю і великодній дарунок заступнику директора по роботі з дітьми Дануті Вініченко, яка відзначила вчора ювілейний день народження.

Вітаючи всіх з наступаючим великим святом Великодня, запрошуємо всіх на такі майстер-класи, які з цього року будуть проводитися в бібліотеках району традиційно.

 

Бібліо-фольк-паті «Цей дивовижний світ - Японія»

 2017 рік визначений роком Японії в Україні. Бібліо-фольк-паті  «Цей дивовижний світ Японія»  пройшло  в Братській  районній бібліотеці для дітей в ці квітневі, сонячні дні. Японію називають країною вранішнього сонця, а цвіт сакури (декоративної вишні) міцно пов'язаний з історією, культурою і релігією Країни вранішнього сонця. Сакура – національний символ  Японії, якому присвячено безліч пісень і віршів. З кінця березня до початку квітня  Японія вкривається біло-рожевими квітами, в парках, садах, на алеях збираються безліч людей щоб помилуватися воістину прекрасним і захоплюючим видовищем. Цей звичай отримав назву  «ханами», що означає «розглядання квітів».

   Яскраву, святкову атмосферу створили працівники бібліотеки разом з помічницями А.Солонченко та О. Онищенко для учнів 3-го класу Братської ЗОШ І ступеня, які прийшли на захід разом з педагогом Людмилою Василівною Черепіною. Бібліотекар розповіла  цікаві факти про  унікальну країну, її традиції, людей. Діти дізналися багато нового й цікавого про цю сонячну країну.  Дітям було цікаво дізнатися про те,  що навчальний рік у японських дітей починається першого квітня, як проходить процес навчання,  про те що маленьких дітей учать спочатку співати й малювати, а потім говорити, читати, писати.

Діти з захопленням  переглянули відеоролик «Японія – країна вранішнього сонця», який доповнив розповідь бібліотекаря яскравими відео картинками про природу Японії, її традиції,  життя японців.  Елементи атрибутики, відомі в Японії віяла, прибори для чаювання та інші побутові фрагменти створили стилізовану зону японської домівки. Але справжньою прикрасою стала «японочка»,  яка мило і гостинно запросила всіх до чаю. Під час чаювання бібліотекар розповіла про  ритуал чаювання, який має свої особливості. За традицією чаювання, це  процес, який передбачає особливу атмосферу гармонії, шанування, чистоту і спокій. Ці чотири принципи  є невід'ємними  частинами чайної церемонії. Діти  пили чай і, як згідно японській традиції,  за задоволенням повторювали «дуже смачний чай».

      Свято закінчилося, а діти ще довго з захопленням ділилися враженнями про цю загадкову, цікаву, неперевершену країну Японію, її традиції та особливості.   

 Д.І Вініченко, заступник директора по роботі з дітьми Братської ЦБС

 

Щоб більшало вдумливих читачів: тиждень дитячого читання на Братщині

Цікавий світ казок, пригод, подорожей чекав дітлахів Братського району під час заходів,  які пройшли в Братській районній бібліотеці для дітей в рамках Тижня  дитячого читання.  Радісний настрій, справжнє казкове свято подарували нашим дітям працівники обласної бібліотеки для дітей ім. Лягіна під час  відкриття тижня.

А потім у районній бібліотеці дітей чекали цікаві знайомства з виставкою творів - ювілярів 2017 року «Літературне сузір’я», творчістю Миколаївських письменників «Творче слово краян», виставкою новинок – цікавинок «Новеньку книгу почитай – у світ  цікавий завітай» та інші.

Протягом тижня до бібліотеки завітали учні Новоолександрівської  та Ганнівської шкіл.  Бібліотекари розповідали дітям історію бібліотеки, познайомили з фондом та творчістю письменників Миколаївщини, які в різні часи були гостями нашого селища:  А. Кріхелі та В. Марущак, а також письменників Братщини – Т. Бачиною,  В.Бобріцьким, Л.Чулковою, В.Могильницьким, В.Радкевичем.

Учні Новоолександрівської ЗОШ разом зі своїм вчителем Валентиною Головатою  працювали з галузевою літературою, знайшли багато  матеріалу з питань, які їх цікавили. Бібліотекар читального залу Людмила Ворона познайомила дітей з довідковою літературою по  природознавству, допомогла знайти необхідну інформацію. 

Зустріч  з учнями Ганнівської школи, які приїхали до нас разом з вчителями, також пройшла цікаво та змістовно.  Дітей вразило художнє оформлення бібліотеки,  зони спілкування, різноманітність та актуальність виставок. Бібліотекар розповіла про заходи, свята, зустрічі, які проходять в стінах бібліотеки. Увагу дітей привернула виставка «Країна сакури – Японія», яка оформлена в бібліотеці до  Року Японії. Відеоролик «Цікава Японія» став гарним, яскравим  відео-доповненням  до розповіді бібліотекаря про цю країну.

Учні 4-го класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня разом з бібліотекаром Тетяною Чумачок стали учасниками діалогу-знайомства «Нехай квітне моя земля», під час якого бібліотекар розповіла про Червону Книгу та занесені до неї рослини, пограли у гру – фантазію «Добери слова» та послухали легенди про квіти, які ростуть у нас на Братщині. На завершення кожної зустрічі працівники бібліотеки закликали дітей берегти рідну природу,  нашу землю і все, що на ній росте та звичайно відвідувати бібліотеку та читати книжки!   

 

Юні читці Братського району – переможці обласного конкурсу «Барви надії»!

 

 12 березня 2016 року  в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний конкурс виконавців розмовного жанру "Барви надії" в якому взяли участь 62 конкурсанти. Учасники конкурсу виконували патріотичні та оригінальні твори  українських  класиків та сучасних авторів  у чотирьох вікових  категоріях.

Наш район представляли двоє учасників в різних вікових категоріях та виконували твори різного спрямування - це Антон Павленко (Братський РБК) та Аміна Шавдатуашвілі (Сергіївський СБК).  Переглянувши конкурсну програму обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії» журі ухвалило рішення про відзначення  переможців  обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії».

 З чотирьох учасників, які отримали найвищу нагороду Гран-Прі двоє братчан -  це учасниця художньої самодіяльності Сергіївського СБК - Аміна Шавдатуашвілі та наш земляк, який зараз є студентом Миколаївського коледжу культури і мистецтв -  Іван Білокамінський!

 Серед першої вікової категорії талановитий юний гуморист Антон Павленко здобув для нашого району почесне І місце!

БРАВО братчани! Вітаємо та бажаємо нових успіхів та перемог!

 Михайло Димитров: Культура може - ВСЕ!

 

16 липня 2015 року Братський район з робочим візитом відвідав начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров, який оглянув заклади культури Новокостянтинівської та Новоолександрівської сільських рад, зустрівся з керівником СТОВ ім. Мічуріна Олександром Бачиним та провів нараду в Братському РБК з працівниками культури району.  В зустрічі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата та начальник відділу культури  райдержадміністрації Олена Буберенко.

 В своїй промові Михайло Димитров підкреслив: «Ми будемо вирішувати питання, а не ставити проблеми. Ми будемо кожного дня працювати на результат, тому що клуби та бібліотеки це важливі заклади і вони повинні бути доступними кожній людині». Також він зупинився на напрямках діяльності управління культури на найближчий час, а це розробка та затвердження Програми розвитку культури на 2016-2020 роки, оптимізація мережі закладів культури області та створення інформаційних центрів в закладах культури. Також були підняті питання щодо фахової освіти працівників культури, співпраці с органами місцевого самоврядування, створення кластерів в селах з невеликою кількістю жителів. Особливу увагу було приділено роботі з патріотичного виховання населення, яка в даний час є найголовнішою.

Антоніна Шарата, звернувшись до працівників культури, наголосила на необхідності співпраці працівників культури з органами місцевого самоврядування, активізації роботи по патріотичному вихованню молоді та організації її дозвілля, наданні пропозицій до районної Програми  розвитку культури на 2016-2020 роки.

Підводячи підсумки зустрічі Михайло Димитров наголосив: «Впевнений, що якщо у працівників культури буде позитивний настрій, яким вони будуть ділитися з населенням, наша громада зможе все: і єднатися, і творити, і успішно реалізовувати всі задуми, бо культура може – ВСЕ!!!». 

Реалізацію державної культурної політики у Братському районі забезпечує 26 бібліотек, районний будинок культури, 23 сільських, дитяча школа мистецтв, художня народна студія «Джерельце», районний народний музей та 5 сільських.

Рік 2010 показав, що ми попри всі економічні негаразди плідно працюємо, будуємо, відкриваємо нові імена. Ще раз це підтвердив минулорічний районний фестиваль художньої творчості «Перемога, свята Перемога» присвячений 65-й річниці з Дня Перемоги. 23 клубних заклади продемонстрували свою виконавську майстерність, 739 учасників, 232 з них діти розказали коротку історію про ветеранів війни їх населених пунктів, ще раз підкресливши значимість виключного подвигу наших дідів та батьків, солдатських вдів і дітей війни.
 
 
Логічним продовження року 2011 став фестиваль «Розквітає під сонцем щасливо - моя Україна» присвячений 20-й річниці незалежності України. Вже відзвітувало 12 територіальних громад, 16 клубних закладів, 275 чоловік, із них 139 - діти.
 
Щороку клубними та бібліотечними закладами проводиться понад 2100 різнопланових культурно-мистецьких заходів, крім цього ми приймаємо активну участь в обласних конкурсах : «А я україночка», «Перші ластівки», «Сімейне коло» ім. Зарницької. Неодноразово ставали лауреатами всеукраїнських фестивалів «Від Гіпаніса до Борисфена», «Усмішки П.Глазового», «Миколаївські зорі», побували на міжнародному фестивалі «Родослав» в м. Івано - Франківськ. Зроблено перші кроки по перетворенню центральної районної бібліотеки на сучасний центр інформації, придбано 2 комп’ютери, підключено система Інтернет. Продовжує свою творчу працю районний краєзнавчий музей, поповнились новими експонатами сільські, пройшла атестацію дитяча школа мистецтв, що дає їй право протягом 10-ти років виконувати покладені на неї функції.
Рік 2010 був складним в економічному плані, але дякуючи підтримці депутатського корпусу, державній виконавчій владі завершено ремонтні роботи в районному музеї, кабінетах дитячої школи мистецтв, де оновлено, як інтер’єр так і замінено парти, в класі сольфеджіо, придбано оргтехніку і підключено систему Інтернет, а також маємо деякі нові інструменти .
Районний будинок культури отримав звукопідсилювальну та освітлювальну апаратуру майже на 30 тис грн. за рахунок спонсорів. Із районного бюджету було виділено 40 тис грн. на лазерне оформлення та професійні радіо мікрофони для проведення 1 Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край» На сьогодні в районі функціонує 109 клубних формувань, в тому числі 70 колективів художньої самодіяльності. В районному будинку культури функціонує 15 клубних формувань, в тому числі 11 колективів художньої самодіяльності. 9 творчих колективів району носять почесне звання «народний», з них працює на селі ВІА «Добробут» та жіночий ансамбль «Гармонія», художня судія Джерельце» та 6 колективів в районному будинку культури. Вперше в нашому районі було проведено 1 всеукраїнський фестиваль авторської творчості «Мій рідний край», яки зібрав талановитих та обдарованих самодіяльних митців із 10 областей України та 13 районів Микоївщини. Більше 200-х учасників 4 дні знайомились гості фестивалю із чарівними куточками Братщини. Слід віддати належне депутату обласної ради О.М.Мезніку, який виступив генеральним спонсором цього заходу і сприяє творчій діяльності Миролюбівського сільського осередку культури, дбаючи не лише про фінансову підтримку але й утримання закладів на високому рівні. Ось і нині проводиться капітальний ремонт студії, а також зовнішні роботи, зміцнюється матеріально-технічна база. До штатного розпису введено ще 4 одиниці працівників, що мають необхідну фахову освіту.
Прекрасний досвід роботи Новокостянтинівського сільського будинку культури, працює 9 клубних формувань із них - 6 груп хореографічного мистецтва, де зайняті більше 140 чоловік віком від 6 до 50 років, а також солісти, вокалісти. В 2010 році Новокостянтинівський сбк придбав ноутбук, костюми для молодших груп, встановили систему опалення для глядачевого залу і занять гуртківців, дякуючи директору СТОВ ім. Мічуріна О.В.Бачину.
Але найбільшою нашою гордістю є народна студія «Джерельце», яку вже не один десяток років веде прекрасний художник Віктор Володимирович Хізніченко. 27 учнів тричі на тиждень займаються з майстром пензля безкоштовно, а його випускники є студентами художніх та архітектурних ВУЗів. На базі студії у нас є задум відкрити філіал дитячої школи мистецтв із централізованим фінансуванням.
Хороший клубний заклад в с.Костувате, де депутатом районної ради голова ППАФ «Вікторія» Віктор Іванович Степанов, лише в минулому році обладнано модельну бібліотеку на 45 тис. а в 2010 році встановлено склопакети на 50 тис грн. в глядачевому залі сільського Будинку культури. Крім цього в селі Костувате в 2010 році збудовано новий меморіальний комплекс загиблим землякам. Вартість робіт склала більше 200 тис грн.

В 2010 році на сільські бібліотеки – філії були придбані і встановлені 13 приладів обліку електроенергії, 26 вогнегасників 13 теплових завіс (виготовлено технічні паспорти, проекти на підключення до системи індивідуального енергопостачання – 63 тис грн. із районного бюджету. За рахунок спонсорських коштів проведено частково ремонти кабінетів, книгосховищ). Встановлено 26 металопластикових вікон, 4 дверей. Загальна вартість робіт склала 50296 грн. Придбали також лазерний принтер, стільці в два читальних зали, зроблено ремонт холу в бібліотеці та двох кабінетів.

Однією із основних функцій районних Будинків культури є надання методичної та практичної допомоги сільським закладам культури. Проблема багатьох районних Будинків культури полягає у відсутності спеціального транспорту.

Нова «Програма розвитку культури у Братському районі на 2011-2015 роки»  передбачає продовження виконання завдань по об’єднанню мистецького потенціалу для розвитку культури в районі.
 

 

  Програма розвитку культури у Братському районі на 2011 - 2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 10/11/2011 09:14:56
132Kb Скачать скачать
  Орієнтовні обсяги фінансування окремих заходів Програми розвитку культури у Братському районі на 2011 - 2015 роки
Формат: DOC | Добавлен: 10/11/2011 09:16:59
212Kb Скачать скачать