Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Новини

На посаду голови Вищого антикорупційного суду на зборах суддів, що розпочалися в Києві 07 травня 2019 року, висунуто трьох кандидатів. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, судді Апеляційної палати суду висунули на посаду голови ВАС Олега Павлишина.

Також на посаду голови Антикорупційного суду запропоновано кандидатури Олени Танасевич і Маркіяна Галабали.

Як повідомлялося, головою суду стане кандидат, за якого проголосують не менше 20 суддів Вищого антикорупційного суду із 38-ми.

Олег Павлишин до призначення суддею ВАС працював суддею Апеляційного суду Львівської області. Олена Танасевич раніше працювала суддею Печенізького райсуду Харківської області. Маркіян Галабала був керуючий Адвокатським бюро, адвокатом сімей Героїв Небесної сотні.

 

Судді Вищого антикорупційного суду під час зборів у вівторок, 7 травня, не змогли обрати голову суду. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Після підрахунку результатів таємного голосування виявилося, що ніхто з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів. Зокрема, за Олену Танасевич віддали голоси 15 суддів, за Олега Павлишина -14, за Маркіяна Галібалу — 9.

Водночас кандидат має набрати не менше 20 голосів суддів із 38-ми.

У зв'язку з цим головуючий на зборах суддів Віктор Маслов поставив питання про повторне голосування. Для цього мають повторно внести на голосування кандидатури суддів, що набрали найбільше голосів, - Танасевич і Павлишина.

Як повідомлялося, у вівторок, 7 травня, в Києві розпочалися збори суддів Вищого антикорупційного суду. У порядку денному - обрання голови і заступника ВАС, а також визначення персонального і кількісного складу слідчих суддів та їх професійна спеціалізація.

Також має бути затверджена дата початку роботи Антикорупційного суду.