Головна Новини Державні закупівлі Звернення громадян Запобігання проявам корупції Доступ до публічної інформації Правова допомога

Братський районний військовий комісаріат

РЕФОРМУВАННЯ БРАТСЬКОГО РАЙОННОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ

Відповідно до вимог державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 року №187 виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки заплановано завершити до
30 грудня 2019 року. В Миколаївській області планується створити
25 територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а саме: Миколаївський обласний військовий комісаріат сплановано переформувати у обласний ТЦК та СП, а 24 районні (міські) військові комісаріати – у районні (міські) ТЦК та СП.

За ініціативи військового комісара Братського районного військового комісаріату в Братській районній державній адміністрації відбулась нарада з питань обговорення можливості прийняття районної програми щодо фінансування обладнання будівлі територіального центру, яка знаходиться на балансі районної ради за рахунок коштів районного бюджету.

Також, головою Братської районної державної адміністрації та військовим комісаром Братського районного військового комісаріату затверджено План взаємодії Братського районного військового комісаріату та Братської районної державної адміністрації з питань формування територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Братського районного військового комісаріату Миколаївської області.

На даний час знайдено порозуміння з керівництвом Братської  районної державної адміністрацій щодо потреби у реформуванні та виділенні фінансових ресурсів з місцевого бюджету на облаштування територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

 

 

                Провідний спеціаліст командування Братського РВК

Ю. ЧОРНОВАЛЮК

«НІХТО КРІМ НАС». ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ 79-Ї БРИГАДИ

Події чотирирічної давнини, які починалися вторгненням російських військ на терени Криму та Донбасу, початок антитерористичної операції та її перебіг уже стали сторінками новітньої історії України. Бойові дії, що розпочалися у квітні 2014 року і тривають дотепер, пронизані мужністю та героїзмом наших  військових, переможними операціями зі звільнення населених пунктів та великими втратами як серед військових, так і серед цивільного населення. Ця війна складається з невеличких бойових епізодів та зіткнень.

Так одними з перших, хто став на оборону нашої країни була 79-а окрема десантно-штурмова  бригада, бійці якої пройшли через всі визначальні бої війни на Донбасі. Багато наших співвітчизників братчан служили й зараз проходять службу в цій бригаді. Та одними з перших військовослужбовців, які були призвані в першу хвилю мобілізації в березні 2014 року та проходили службу в 79 ОДШБР були Стеблій Олександр Миколайович, Кулик Володимир Володимирович, Михай Іван Костянтинович, Шевченко Роман Іванович. Першими завжди бути найтяжче, особливо на війні, особливо коли вона не оголошена.

Участь в АТО навічно викарбувалась у спогадах учасника бойових дій Кулика Володимира Володимировича з Новомарївки. Він був молодшим сержантом водієм мотористом 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Повістку про призов за мобілізацією отримав одним із перших, в березні 2014 року. Служив Володимир Володимирович в ремонтній роті, разом з товаришами по службі забезпечували справність техніки на передовій. Захищаючи Батьківщину отримав контузію, проте не це найстрашніше, а найстрашніше втрачати товаришів, з якими йшли пліч о пліч в бою, згадує молодший сержант.

Після анексії Криму виникла загроза вторгнення сепаратистів на територію Херсонщини, тож героїчний шлях 79-ї ОДШБР у неоголошеній війні розпочався, як і для інших десантних частин з оборони з боку Криму. Десантники 79-ї окремої десантно-штурмової  бригади першими піднялись на захист України. Потім була оборона східного кордону, приймали участь в операції з визволення Слов’янська, далі – Савур-Могила, Зеленопілля, Маріуполь, Дебальцеве, Донецький аеропорт.

 Військовослужбовці бригади разом з іншими брали участь у звільненні від сепаратистів в червні-липні 2014 року перших міст Донбасу в зоні АТО – Красний Лиман і Слов’янськ. 

Під час проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей підрозділи військової частини виконували бойові завдання  в районах населених пунктів Ольгінка, Волноваха, Курахове, Широкине, Водяне, Опитне, Авдіївка…

  3 кінця вересня і до початку грудня 2014 року зведений загін підрозділів 79-ї окремої аеромобільної бригади виконував бойове завдання з оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва. 242 дня героїчної оборони Донецького аеропорту під ударами російських спецназівців назавжди вписані золотими літерами в історію Збройних Сил України, а його захисників народ України назвав “кіборгами”.

Йдуть кращі на неоголошену війну, боронять Батьківщину справжні патріоти, вони відчувають власну відповідальність за майбутнє держави, за те, щоб підступний ворог не прийшов у їхні домівки, до їх матерів, дітей… Такі хлопці впевнені в собі у мирному житті та безстрашні в бою за світле майбутнє своєї держави. Україна-ненька, маючи таких синів, не залишиться під ярмом і гнітом чужинців, а український народ пишається своїми співвітчизниками.

 

 

Головний спеціаліст командування

Братського районного військового комісаріату                  Н.С.НЕДОБОРА

Навчально-методичний семінар з питань організації та ведення військово-облікової роботи і бронювання

20 квітня проведено навчально-методичний семінар з питань організації та ведення військово-облікової роботи і бронювання з відповідальними за військовий облік селищної, сільських рад, підприємств, установ, організацій, апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, в ході якого військовий комісар Братського районного військового комісаріату, підполковник,  Ігор Амєлін зупинився на питанні весняного призову 2018 року громадян України на строкову військову службу, питанні оповіщення під час призову, ознайомив з новим порядком  проведення бронювання, порядку видачі військово-облікових документів.

Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації  Наталя  Чорнорот зупинилася на основних положеннях Порядку організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року №921, а також  проінформувала про результати перевірок стану роботи з питань військового обліку та бронювання у підприємствах та установах району, селищній, сільських радах району за 2017 року, звернула увагу на типові порушення, що виявлені під час проведення перевірок, вказала на необхідності проведення перебронювання у визначені строки.

 

ГЕРОЇ СЕРЕД НАС: СЕРГІЙ ГОНЧАРОВ

 

     На світі чимало різних професій, і всі вони є важливими для суспільства. Є професії, які окрім знань, вимагають надзвичайного терпіння, виваженості, мужності, стійкості та навіть героїзму. Цьому не навчитися у жодному коледжі чи виші, бо ці риси формують оточення, середовище, суспільні обставини. Мова йде про військових, наших героїв та патріотів.

І звичайні українці, яких ми зараз називаємо героями, живуть серед нас, своїм прикладом показують, як потрібно чинити за певних ситуацій, спонукають діяти, допомагати іншим.

Таким одним із прикладів в Братському районі Миколаївської області є звичайний солдат Гончаров Сергій Вікторович. 38-річний боєць з Ганнівки був мобілізований 2 серпня 2014 року, перші навчання пройшов в с.Мартиновка Вознесенського району (в/ч В5874) , потім у с.Старичі Львівської області. З 13 грудня 2014 року брав участь у бойових діях в зоні АТО: с.Новоселівка, Піски, Тоненьке Донецької області. Майже два місяці Сергій Вікторович провів у с.Водяне Донецької області. На полі бою отримав жахливі поранення, деякі осколки лікарі не змогли дістати, тож вони будуть в тілі відважного бійця все життя.

За словами бійця 93-ї механізованої бригади – водія БМП-2 Сергія Гончарова, смерті в АТО не боявся ніхто – страшно було отримати поранення і залишитися недієздатними. Сергій твердо впевнений, що перемога буде за нами, адже на нашому боці справедливість і це наша земля, ми на ній господарі.

     Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. Про них варто знімати фільми, писати книжки та розповідати в школах. Ми повинні зробити все, щоб про них не забули.

     Пам’ять про них – це наш біль і наша гордість за те, що ми маємо честь жити з ними в одній країні. До останнього подиху вони залишилися вірними кожному слову Військової присяги: “…присягаю Українському народові завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність, сумлінно і чесно виконувати свій військовий обов’язок…” На прикладах їх героїчних вчинків будуть виховуватися багато поколінь українців – відважних, гордих, сміливих, вільних і щасливих мешканців незалежної країни.

 

 

Нарада з питань проведення весняного призову на строкову військову службу

10 квітня 2018 року в райдержадміністрації відбулася нарада з питань організації та проведення в районі весняного призову на строкову військову службу, в  якому взяли участь голова районної державної адміністрації Олена Кузьміна, голова призовної комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, Братський районний військовий комісар Ігор Амєлін, члени призовної комісії.

Братський районний військовий комісар Ігор Амєлін зупинився на питаннях організації проведення призову на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року. Військовим комісаром було роз»яснено хід проходження призову, соціальні гарантії, на які може розраховувати призовник, хід соціальної та професійної адаптації військовослужбовців строкової військової служби, порядок проходження призовниками медичного огляду.

Брифінг з питань організації та проведення весняного призову на строкову військову службу

 

1 березня 2018 року в райдержадміністрації відбувся брифінг з питань організації та проведення в районі весняного призову на строкову військову службу, в  якому взяли участь голова районної призовної комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Шарата, Братський районний військовий комісар Ігор Амєлін, члени призовної комісії.

Братський районний військовий комісар Ігор Амєлін зупинився на питаннях організації проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року, наголосивши, що з 01 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” від 15.02.2018 № 33/2018 щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року. Військовим комісаром було роз»яснено соціальні гарантії, н які може розраховувати призовник, хід соціальної та професійної адаптації військовослужбовців строкової військової служби, хід проходження призовниками медичного огляду.

 

Провідний спеціаліст командування Братського районного військового комісаріату Юлія Чорновалюк в ході брифінгу роз»яснила основні положення статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо покарання за ухилинення від призову на строкову  військову службу.