Братское » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Государственные закупки Обращения граждан Доступ до публічної інформації Правова допомога Запобігання проявам корупції

Без права на забуття

12/04/2019

11 квітня в Братському народному музеї імені М.М.Радкевича відбувся урок мужності для учнів 10 класів Братської ЗОШ1-ІІІст. до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Ця дата встановлена в пам'ять про інтернаціональне повстання в’язнів концтабору Бухенвальд. Тоді від неминучої смерті було врятовано 100 тисяч полонених, а згодом визвольна хвиля покотилася далі. Були звільнені концтабори Заксенхаузен, Дахау, Равенсбрюк…

     Директор музею Валентина Богдан розкрила страшну статистику тих часів, підготувала відеоролики – спогади в’язнів концтаборів.

 Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам'ять загиблих.

До цієї дати в читальному залі Братської районної бібліотеки представлено панораму в чорних тонах «Слово після страти». Присутні дізнались, що під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 14 мільйонів були знищені. На території України існували Янівський концтабір у Львові та Сирецький у Києві. Представлена література викриває злочини нацизму проти людства та вшановує подвиг борців антифашистського опору – монографії відомих вітчизняних та зарубіжних істориків, архівні матеріали про сумні події тих років.
Пам'ять про нелегку долю в’язнів буде завжди жити в наших серцях.

 

Всі новини →