Bratske » News
Homepage News Державні закупівлі Звернення громадян Доступ до публічної інформації Правова допомога Запобігання проявам корупції

Пройди тестування! Обери майбутню професію!

12/04/2019

У Братську районну філію Миколаївського обласного центру зайнятості 11 квітня  завітали для тестування на визначення професійної спрямованості дві сестри, Мар’яна та Анастасія Стог, які вчаться у 8 та 9 класах Кам'януватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Мета відвідування фахівця із профорієнтації Олександра Неговори була – пізнати себе краще у світі майбутньої професії. А це було можливе за допомогою проходження тестових методик, опитувальника професійної спрямованості Е. Клімова та Е.Голланда. Мета цього тесту – дізнатись про професійну спрямованість учня, який ще не визначився по якій професії хотів би працювати. Тест не дає правильних чи неправильних відповідей, тому школяр, не думає про очікування своїх рідних, друзів або колег. А це в свою чергу дає можливість більш детально в результаті тесту отримати перелік підходящих професій.

Так, при проходженні тесту Мар’яна Стог, учениця 8 класу, яка ще не визначилась із майбутньою професією, отримала результат: спрямованість до групи професій людина-художній образ, а також тип професій «Конвенційний» (виконання роботи за певними нормами та правилами). А це означає, що її нинішнє хобі – малювання, на даний час дає можливість орієнтуватись на професії, які пов’язані із образотворчим мистецтвом та створенням образів. Наприклад модельєр, художник, модельєр одягу, фотограф. Мар’яні було запропоновано більш детально вивчити головні ознаки даних професій, щоб зрозуміти схильність до тієї чи іншої професії.  

При проходженні тестування Анастасією, яка на даний час вчиться у 9 класі, результатом також було отримано схильність до групи професій – художній образ, та тип професій «соціальний» (діяльність при якій надається перевага надання допомоги, обслуговування інших людей). Анастасія вже визначилась раніше із професією, але дане тестування за опитувальниками Д.Голланда та Е.Клімова надали можливість підтвердити очікування у обраній професії.

Дане тестування у стінах Братської філії показало, що обоє сестер мають спрямованість на групу професій «Людина-художній образ». По закінченню тестування із школярами було розглянуто довідник про навчальні заклади Миколаївської області, надано інформацію про заклади, у яких є можливість у Анастасії отримання професії Перукаря. Із Мар’яною було домовлено про проходження тестування через деякий час, щоб більш детально зрозуміти орієнтацію на ту чи іншу професію.   

Підбиваючи підсумки хочеться наголоси про можливість проходження тестування на визначення професійної спрямованості у стінах Братської районної філії. Приходьте! Ми на Вас чекаємо за адресою смт.Братське, вулиця Миру 112. Телефон для довідок 9-10-48.

 

 

Всі новини →